IZEELANOs ROEM! VRAAGT abonnement: Woensdag 12 Oct. 1927. zierikzeesche courant. advertentien H.H. ADVERTEERDERS HINDERWET. binnenland. Uit Stad en Provincie. UWEN WINKELÏËR met bon van ?rg« per 3 maanden f 1,50, franco per post ƒ1,80. Voor het buitenland per jaar f 10, Afzonderlijke nummers 5 cent. Versohijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag. Zierikzeesche Nieuwsbode T»n 18 rogels #0 ots., v»n i regels en daarboven 20 ote. per regel. Keclames 30 ets. p. regel. Bij oontraot belangrijke korting. Iasending op den dag van uit gave vóór 10 ure. herinneren wij er nogmaals aan, dat nè 10 ure op den dag van uitgaaf der Courant geen adver- tentiën meer kunnen worden aan genomen. DE DIRECTEUR BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee brengen ter openbare kennisdat ter gemeentesecretarie ter inzage ligt een ver zoek met bjjlagen van de Firma DEN HAAN KRAMER te Zierikzee, om vergunning tot het plaatsen van een benzinemotor van 4 P.K.voor bet drijven van een ijzeren draaibank en een amaril-sljjpsteen in bet perceel wjjk B 183, gelegen aan bet Hoft'er- stiaatje kadastraal bekend in sectie A, no. 2624. Op Dinsdag 25 October a.s., des nam. twee uur, zal ten Stadhuize gelegenheid be staan om bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek in te brengen, en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker, als zij, die bezwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, vóór bet bovengemelde tjjdstip, ter secretarie der gemeente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinderwet op den bovenbepaalden dag voor het gemeentebestuur zijn verschenen, ten einde hun bezwaren MONDELING toe te lichten. Zierikzee, 11 October 1927. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE, Burgern. P. F. WITTERMANS, Secretaris. WIJZIGING UITOEFENING KIESRECHT. Het persbureau Vas Diaz verneemt, dat een wetsontwerp gereed is, dienende om de uitoefening van het kiesrecht te ver gemakkelijken, vooral wier .uitoefening hen noopt ten tijde van de stemming in het buitenland te vertoeven. Dit wetsont werp zal binnenkort worden ingediend. Het wetsontwerp berust, naar het pers bureau verder verneemt, op een beginsel van stemming bij volmacht, op de wijze, zooals dit in Engeland geschiedt. Zij die in de termen vallen het kiesrecht volgens deze wet uit te oefenen, kunnen elk jaar vóór 1 Februari een verzoek indienen, waartoe formulieren beschikbaar worden gesteld, ter aanwijzing van een gemach tigde. Tusschen 22 Maart en 7 dagen na de eandidaatstelling kunnen degenen, aan wien dit recht is toegekend, persoonlijk hun gemachtigde aanwijzen. De gemach tigde kan dus op den dag der stemming na 12 uur voor hen het stemrecht uit oefenen. Men mag slechts gemachtigde zijn voor één persoon en gezinsleden voor 2 personen. VERLAGING VAN DE RIJWIEL BELASTING. Bij de Tweede Kamer is een wetsont werp ingediend tot wijziging van de Rij- Iwielbel ast in g w etwaarin wordt voorge steld het tarief te verlagen va.n f 3 tot f 2.50. Tevens zal de uitreiking, van kos- telooze njwielmerken worden uitgebreid. Tot nu toe is uitreiking daarvan alleen mogelijk aan een gezinshoofd; voorge steld wordt nu ze ook mogelijk te maken aan eén lid van het gezjn, indien het gezinshoofd voor zijn beroep geen rij wiel noodig heeft, doch een lid van het gezin wel. ZIERIKZEE. Dr. W. H< Ittmann te Brouwershaven dtfelt ons mede, dat hij aan den directeur van het Centraal Bu reau voor de afgifte van bewijsstukken van rijvaardigheid te 's-Gravenhage zijn ontslag als adviseur heeft aangevraagd en verkregen, zoodat er, daar in die va- ?ature voorloopig niet wordt voioprzien, net twee adviseurs, n.l. de heeren A. r. Ide Oude en E. H. P. van Nahuijs, wordt volstaan. In de Maandagavond in hotel „Ju- iana" gehouden vergadering van het Jutsdepartement, die, in tegenstelling, met ndere jaren, ditmaal vrij goed was be- ocht en welke bijeenkomst werd ge resideerd door den heer T. J. Sikkens, 'erd o.m. de rekening over 1926-1927 agezien door de heeren Heimbach en egeman, terwijl de penningmeester, de ;er Beelaerts van Emmichoven, de be- 'ooting voor 't volgend vereenigingsjaar bordnoeg. De secretaris,' de heer J. J. Busscher, s hierop het verslag over 1926, hetwelk der dankbetuiging voor de keurige re- ctie werd goedgekeurd. De voorzitter besprak daarop de ba- is en winst- en verliesrekening over >6 der Spaarbank. Maar aanleiding van de hierop gevolgde sprekingen, werd besloten het bestuur bank te verzoeken telken iare het ountansrapport aan de algem. verg. te len overleggen. lot bestuurslid werd gekozen, de heer G. Schram de Jong. Mede aanbevolen 5 de heer S. v. d. Wjeijde- De heer C. Koopman bracht verslag uit als afgevaardigde ter algemeene ver gadering te Amsterdam, voor welk ver slag hem dank werd betuigd. Voor het a.s. winterseizoen werden ver schillende spreke'rs genoemd; 25 Novem ber a.s. komt dr. W. v. d. Sleen uit Haar lem inet een lezing over „tropisch Britsch- Indië.,, De heer Visser, de man van de Karokorum-expeditie komt helaas niet. Men hoopt hem1 een volgend seizoen hier te krijgen, wellicht met nieuwe indruk ken over zijn koene bergtochten. De bekende tooneelspeier Louis vin Gaasteren, zal voorts worden gevraagd, alsook dr. van Blankenstein, de ster-oorr. van de N. R. C't„ terwijl voorts uitge- vorscht zal worden wié in dit voorjaar te Haarlem de Mattheüs-Passion van J. S. Bach voor de radioi gaf, teneinde .deze persoon uit ,te kunnen noodigen voor 't Nutsdepartement alhier op te treden. Voorts werden nog op de lijst geplaatst voor dezen winter mevr. Emeis—van Bu ren en de heer Poldermans uit 's-Graven polder. Bij de rondvraag - ging een stem op om vanwege het Nut te willen bevor deren, dat de rijpere jeugd in clubs sa men wordt gebracht en allerhande prac- tische zaken up het dagelijksch leven wordt bijgebracht. Het hoofdbestuur steunt deze beweging, dfe een belang rijk middel is om de voortgaande ver wildering van de jeugd tegen te gaan, zeer. Het bestuur zaL deze zaak ernstig over wegen. Hierna volgde sluiting. Door het Hoofdbestuur van Schutte- vaei' werd aan het gemeentebestuur het volgende 'adres gezonden: dat het groote verschil tusschen beog en laagwaterstand op de Zeeuwsche stro om en in de buitenhavens het van. en naar boord .gaan voor de schippers en hun gezinnen vaak zeer bemoeilijkt; dat door belanghebbende schippers in dit op zicht geklaagd wordt over den toestand in de Nieuwe Haven in deze gem.; dat in tal van sluizen en havens, zelfs daar waar een aanmerkelijk geringer, verval optreedt, in de muïen zijn aangebracht trapjes, welke uoor hun ligging binnen de muuroppervlakte geen schade kunnen veroorzaken aan- of moeilijkheden op leveren voor de gemeerd liggende of schuttende schepen; dat goede commu nicatie met den wal in het belang is v.an de beteekenis van Zierikzee "als haven plaats en ook rechtstreeksch dpor ver" hoogd walbezöék de belangen der nering doenden ter plaatse dient; dat een en ander te meer.van beteekenis is, omdat door de in uitzicht gestelde verbetering van den haventoegang de schipper te eerder geneigd Zal zijn van de haven te Zierikzee gebruik te maken; dat daarom door de scheepvaart ten zeerst© wordt betreurd de afwijzende houding van het bestuur der gemeente inzake de verlich ting der havenmonding; dat toch, naar 'het inzicht der. belanghebbenden, kan worden volstaan met het laten branden van enkel het groene licht; «dat de mee ning, die zou bestaan, dat daardoor door afwijking van de gebruikelijke verlich ting bijzonder gevaar zou ontstaan, niet in overeenstemming is te achten met den bestaanden toestand in Nederland; dat toch van een uniforme havenverlichtiing, hoe gewenscht overigens, nog jn het iminst niet mag worden gesproken; dat daarom de schipper, in geval van twijfel, wel af moet gaan op de in havenbeschrijvingen voorkomende gegevens; dat dit voor Zie rikzee thans reeds geldt, doch dat voor de naderende schepen zeker meer ge vaar dreigt, wanneer plotseling het roo.de en het groene licht verdwijnen, dan wan neer naast het witte, blijvende, kustvuur ook het groene 1 ent blijft branden; dat, gezien de ruwheid van het vaarwater ter plaatse, een verlichting als de huidige beslist onvoldoende is te achten; da£ het branden van het roode en groene licht ten behoeve der provinciale boot genoegzaam zegt, wat betreft de wen- schelijkheid daarvan v.oor minder weer bare vrachtschepen; redenen, waarom adressante met vorigen eerbied verzoekt, wel te willen overgaan tot het doen aan brengen dér bedoelde trapjes en het la ten branden van het groene havenvuur. De Concertzaal-Bioscoop birengt hier deze week „Donderende Hoeven", een sensationeele in 5 acten gespeelde film door Fred Thomson en zijn schimmel Silver King, ons' beide welbekend. Thomson's bravour en rijkunst, de schoon e Mexicaansche natuur, en de span nende momenten, zullen zeker weder hun gewone aantrekkingskracht op het pu bliek doen gelden. KERKWERVE. Openbare raadsvergade ring, gehouden op 8 Oct. Aanwezig alle leden, behalve de heeT Boot. De opening geschiedt door dein voorzitter. Aan de .orde is de electrificeering, zulks naar aanleiding van een bijeenkomst, die de raad heeft gehad met een commissie uit de F.Z.E.M. De voorz. deelt mede, alle bewoners der aansluitbare perceelen té hebben gevraagd, of zij voor electrisch licht waren, zonder dat dit een verplich ting inhield. Op het dorp verklaarden zich 33 van Üe 47 er voor, te Nieuwerkerk (Schutje) 9 van de 15. De heer Fondse zegt, dat in de vergadering van 6 Sept. besloten is njet mee te éoen. De voorzit ter antwoordt, dat het de bedoeling van de op Woensdag 1.1. gehouden bijeen- komlst is, dat de Raad nu, na de meerdere en gunstiger verkregen inlichtingen o.p haar besluit van 6 Sept. zal terugkomen. Een breede en algemeene bespreking (volgt nu. De heeren v. d. Cingel ,en Fondse blijven pessimistisch gestemd en vreezen nog steeds, dat het te duur zal zijn. De heereii v. d. Sluis en Hanse meenen, nu de garantie enkel de renten en niet hetf kapitaal betreft, de zaak voor medewer king er veel gunstiger voor staat. De heer Viergever zou gaarne het toegezegde, dopr de commissie op ipapier hebben. De voorz. Zegt, dat B. en W. z'eif geen voorstel hebben, en dat nu uit de vergade ring een voorstel kan worden gedaan. Daar niemand een voorstel doet, stelt hij nu zelf voor medewerking te verleunen op voorwaarde, dat Schutje er bij be grepen zal Zijn op' denzelfden maatstaf, wat nu niet het geval is. (De straatver lichting kan niet worden uitgeschakeld). Nadat de voorzitter op verzoek van d!en heer v. d. Sluis alles nog eens heeft toegelicht, wordt het voorstel in stem ming gebracht en met 4 tegen 2 sternjmen aangenomen. Daarna sluiting. ELKERZEE. In 't verslag, van de raads- verg, v,an Vrijdag 1.1. staat, 'dat 'aan de jandlblouw-vereeniging „Schiafendïjke" met 4 tegen 3 st. toegestaan is een lokaal van de open'b. school met vuur ien licht v.ooir een land'bouwcursus. Dit moet zijn met 6 tegen 1 stem. DREISCHOR. De Raad besloot in Zijn Maandag gehouden gehouden, zitting.de subsidie van den autobusdienst-van Zwe den in te trekken en deZe1 ad f 150 toe te kennen aan K. Telle, onder voorwaarde dat deze des winters iederen dag dienst doet van Dreischor op' Zierikzee en des 21 :mers alléén opi marktdagen te Zierik zee. Het voorstel van B. en W., oan' met de P, Z. E. M- een contract af te sluiten voor de electrificatie werd na eenige discussie met algemeene stemmen aan genomen. (iJ it gebreid verslag volgt)- NIEUWERKERK. Vergadering van den gemeenteraad, gehouden op Vrijdag 7 October j.l. Voorzitter de burgemeester. Tegenwoordig alle leden. Besloten wordt tot het aangaan met de N.V. „P. Z- E'. M." eener overeenkomst betreffende de ex ploitatie van de straatverlichting. Aian F. C. van den B.out wiordt ontheffing ver leend van schoolgeld' vpo-r de O.L. schopl voor 8 maanden tot een bedrag van f 9,335 en aan W. Brouwer Johz. voor 8 maanden tot een bedrag van. f 3. Vast gesteld wordt een ontwerp-besluit tot af- eri overschrijving in de begroeting voor 1927. Besloten wordt tot het aan vragen aan Ged. Staten van vrijstelling van de verplichting tot het geven van onderwijs in lichamelijke oefening aan de O.I. school van .1 Januari 1928 tot 1 Januari 1920. Vastgesteld wordt eene ver ordening tot geldigverklaring van straf verordeningen. De vergoeding, bedoeld in art. 101 der L.O.-wet 1920, over 't dienst jaar 1926 wordt vooir de bijzondere school der vereeniging „Schopl met den Bijbel" vastgesteld iop f 728,78. De begrooting voor 1928 komt in behandeling en wordt, na enkele administratieve wijzigingen als volgt vastgesteld: gewone dienst in pntv. en iuitg, o'pi f 28328,84; kapitaal dienst in ontv. len ui tg. op f 31,50. De heer Flik- weert wijst er op, dat de plaatselijke schoolcommissie over 1926 geen jaarver slag heeft uitgebracht en dat na het ver trek van den heer Waale geen voorzitter is benoemd. Besloten wordt de Commissie hieromtrent aan te schrijven. De heer Flikweert deelt mede, dat de lantaarn, staande aan het kleine, poklerweegje bij C. Rentier dikwijls uitwaait. De menschen klagen er over. De voorzitter zegt den lantaarn te zullen laten nazien.- Hierna sluiting. ST.-ANNALAND. Maandagmorgen ont stond in het slachthuis van dhr. Jan Sla ger een begin van brand, doordat de pomp van een groote benzinelamp terug werkte. Iedereen vluchtte naar buiten, doch de heer Slager wist het brandje -met een paar emmers water te blusschan. Gelukkig is de hoeveelheid benzine die bij' 'Zooïn geval uit de lamjp komt, zeer gering, .anders was blusschen met water niet zoo gemakkelijk' gevallen. Water ver spreidt dan zelfs den brand, omdat die brandende benzine op het water drijft. Zand of aarde is in zoo'n geval altijd het middel. STAVENISSE. De tramboot „Zijpe", die Dinsdagmorgen, met zwaren mist, bij het ijzeren blaken, dp een dam' omhoog voer, is, na daar eenige uren gezeten te heb1- btem, Dinsdagmiddag met hoogwatertij door eigen kracht vlot gekomen. Oogen- schij'nlijk zonder averij békomen te heb ben, heeft zij den dienst Stavenisse v.V. kunnen hervatten. POORTVLIET. De collecte voor het Roode Kruis heeft alhier f 23,545 opge bracht. SCHERPENISSE. Verg. van den ge meenteraad, gehouden op Vrijdag 7 Oct. Voorz. de burgemeester. Secretaris L. C- v. Doorn. Tegenwoordig 6 leden. Afwezig 'met kennisgeving de heer D. K. Rijstein- bii. Overgelegd werd een schrijven van den Minister van Onderwijs, meldende, dat afwijzend is beschikt op het verzoek om ontheffing te verkrijgen van de in voering van het 7de leerjaar. Betreffende deze aangelegenheid zal onderhandeld worden met den heer Inspecteur van het Lager Onderwijs te Goes. Mededeeling wordt gedaan van het besluit van B. en W. tot aanwijzing van een plaatsvervan gend burgemeester. Met algem: stemmen wordt tot lid van het burg. armbestuur herbenoemd de heer L. C. van Doorn. Mede was aanbevolen de heer J. Kievit. Met .algemeene stemmen werd de be- grooting der gemeente vpor 1928 vast gesteld wat den gewonen dienst betreft in optv. en uitg. op; f 38605,62 met den kapitaaldienst in ontv. en uitg. op1 me morie. Tot vertegenwoordiger der gem. in de vergadering van aandeelhouders v<an de N.V. Waterleiding-Maat ij „Tholen", wordt voor 1928 herbenoemd de heer J. 'Keur Dzi. met 5 stemmen, terwijl de heer A. Kleppe 1 stem verkreeg. Aan L. Jan- sens Wordt voor een half jaar ontheffing, verleend van zijn aanslag in'de hortden- belasting over 1927, mits in den looip van dit jaar geen hond door hem 'wordt aangeschaft. Naar aanleiding van een schrijven van het algeifièen assurantie kantoor te Goes, betreffende verzekering der gem.-gebouwen tegen stormschade, wordt besloten tot die verzekering niet over te gaan. Vastgesteld wordt een sup pletoir kohier hondenbelasting over 1927 (oipj f 4. Een schrijven van de Ned. vereen, voor den volkszang, betreffende aanvrage om een subsidie uit de gemeentekas, wordt voor kennisgeving aangenomen. Aan ide afd. Scherpenisse van de„Z.L.M-, werd vergunning gegeven tot gebruik making van een schoollokaal gedurende den ,a.s. winter. Naar aanleiding vain het in de vorige vergadering aangehouden verzoek van M. A. Kievit, inzake verbe tering van den waterafvoer voor per ceelen wordt besloten daarop giffis tig te beschikken. Hierna sluiting. GEEN VLUCHTHA-VEN IN DEN STOOFPOLDER. Op het desbetreffende verzoekschrift om maatregelen te treffen, welke er toe Zullen leiden, dat het z.g. „plan rood" voor den aanleg van een vluchthaven in den Stoofpolder aan het Zijpe zoo spoe dig mogelijk wordt uitgevoerd, ontving het hoofdbestuur van „Sehuttevaer" ant woord van ,den Minister van Waterstaat, dat de toestaand van 's Lands geldmiddelen niet toelaat het werk spoedig ter hand te nemen, doch dat deze aangelegenheid bij' de samenstelling van de ontwerip- Staatsbegrooting voor het dienstjaar '29 opnieuw jn overweging zal worden ge nomen. bUfMOüW ax jmrwmUo EMIGRATIE NAAR CANADA. Zaterdag heeft de Minister van Arbeid, H. en N„ in 'het ige'biouw van het depart., de door hem benoemde commissie geïn stalleerd, aan welke is opgedragen een onderzoek in te stellen, of het aanbeve ling. verdient ter voo.rbereading van ads- pirant.emigjranten naar Canada (en mo gelijk ook andere gebieden) een oplei- dingsbtoerderij (training-farm) hier te lan de op te richten. De minister hield hierbij een rede, waarin hij o. im'. 'zeide, dat de Regeerlng, in verband met de b'eperkinig der immi gratie in de Vetraenigde Staten, in het bij zonder met belangstelling heeft gevolgd de ontwikkeling van de emigratie naar Canada; op hoogen 'prijs stelde zij steeds daarbij hetgeen de Nederl. Vereen. Land., verhuizing en de Emigratie Centrale HoL land, door voorlichting en hulp aan emi granten, doen, om emigratie naar Canada zooveel mogelijk te doen slagen. Het is echter uit de dijfers gebleken, dat de emigratie van Nederlanders naar Canada nog vrij gering in omvang Is, gezien de mogelijkheden in dat land voor geschikte emigranten. Te verwonderen is dat niet, daar Canada toch alleen is aan te 'bevelen voor hien, die, naast andere eigenschappen, die iedere emigrant moet bezitten wil hij slagen in den vreemde de geschiktheid 'bezitten om' in den landbouw1 te werken en die praetisclha kennis hébben van het landblouwwerk. De vraag, is gerezen, (of grootere geschikt heid, om in Canada te slagen niet zou kunnen worden verkregen door opleiding van korten duur, in het bijzonder, gericht op den aard van het Canadeesche land bouwbedrijf waarvan tevens zou kuil. nen worden geprofiteerd door hen, die eventueel naar Australië iof Zuid-Afrika zouden wenschen te emigreerem POST EN TELEGUUPRIE. Zondag j.l. hield de afd. Schouwen— Duiveland van den Centr. Bond van P. T. T.-pers. een vergadering in het „Huis van. Nassau" te "Zierikzee. Na opening door den voorz. kwam de 'bondspenning- meester, dhr. A. van der Baan, aan het woord, en 'behandelde de agenda van het 25, 26 en 27 Oct. a^s. te Utrecht te houden openbaar Congres. Hij toonde met voorbeelden aan hoe verslechteringen voor het personeel steeds direct doorge voerd worden en verbeteringen o.p de lange baan geschoven worden om ten slotte geheel uit te 'blijven, of op andere wijze worden teruggevonden. Zoo o.a. de verlovemregeling. Reeds van 1923 af heeft de organisatie telken jare getracht de oude verlofregeling weer terug te krij"- gen. De commissie van overleg en ook de Minister van Waterstaat adviseerden gunstig, doch door bet optreden van Min. Colijn werd dit ten slotte niet doorge voerd. In 1925 stelde de directeur-gene raal voor de kastekorten-toelage af te schaffen, in ruil voor een betere verlof regeling. Hiermede nam de Bond echter geen genoegen, daar rechtspositie geen. koopwaar is. Spreker meende, dat het P. T. T._pe/rs.oneel, dat geen zomerverlof kan genieten, pl. m. 17 Zondagen per jaar dienst heeft, bovendien ongeregelde vroer ge, laite en nachtdiensten verricht, inder daad aanspraak mag knaken iop een foetpre verlofregeling, dan die, geldende voor andere Rijksambtenaren, welke nimmer Zondagsdienst héb'bén, geen vroege, late of nachtdiensten verrichten en bovendien nog in 't genot zijn van een vrije Zater dagmiddag. In December '26 werd ter zake een request 'met uitvoerige memo rie van toe!iehti,b,g> aan de regeering ver zonden, doch tot op heden werd .hierop nog geen antwoord ontvangen. -Verder kwamen nog in behandeling: Aanneming van personeel oipl .arbeidscontract; ver vallen van den Bondsraad en instelling van een Vereenigings^aad; het houden v.an een jaarlijks congres; rangbevordie- ring; kantoorpersoneel; aansluiting 'bij een centrale, n.l. C. N. O. P., zonder deel uit te miaken van het A. N. V.; het stui versfonds; de contributie-regeling en het Uniformvraagstuk. Daarna werden de in gekomen stukken 'behandeld, en diverse aangelegenheden afgehandeld. Aan het eind der vergadering gekomen, deelde de 'heer Verjaal mede, dat, nu hij den dienst had verlaten, deze veieenigmg ook vaarwel gaat zeggen, den wensch uitende' ,-.dat steeds voortgegaan zal worden de personeelsbelangen te blijven behar tigen. De voorzitter dankte hem en hoopt, dat hij nog vele jaren van zijn welverdiend pensioen mag genieten. De Bond verliest in hem' een goed en ijverig lid, één die op geen enkele vergadering ontbrak. Trots zijn afwezigheid, zal hij niet vergeten worden. Daarna sluiting. ONDERWIJS. BRUINISSE. Benoemd tot hoofd der Chr. school te Serooskerke (W.) de heer J. de Wolf, alhier. In -een gehouden spoedeisehende ge meenteraadsvergadering te St.-Maartens- dijik werd benoemd tot onderwijzeres aan de O.L. school aldaar, mej. E. Lindbergh te Breda. RADIO-NIEUWS. DE PHILIPSZENDER TE HOOREN. Opi 13 October a.s. zal Hilversum een gedeelte van het programma van den Phi lips kortegolfzënder uitzenden en wel van 6,30 tot 7,45 n.im. Hierdoor zullen ook zij, die er niet in kunnen slagen deze thans over de geheele wereld bekende uitzendingen met hun radio-toestel te vpl- gen, in de gelegenheid gesteld worden eens te hooren, hoe deze experimcnteele wereldomroepzender werkt. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te Ouddorp, J. H- Tb. Rap- pSfd te Barpeveld. Te Ede (G.), D. J. van de Graaf te Ridderkerk. Te Ap- ipingedam, E. A. Laz'onder te Wons. Te Gouderak, C. v. d. Wal te Rijnsaterwoude. Te Eliewoutsdijk, W. H. Kelder (huip- ^r.) te Ajmsterdam. Te Apeldoorn (5 ipred.pl.), J. J- C. Karres te Oosthem c.a. Aangenomen: Naar Hoogeloon, H. R. Meeuwenberg, em.-pred. te Zeist. Bedankt: Voo,r Appingedam, E. Groe ne veld te Dalfsen. OOSTERLAND. De Zondag j.l.' gehou den oogstcollecte heeft opgébracht de som van f 186,56. BRUINISSE. De oogstcolledle heeft in totaal f 777 opgebracht, waarvan f 523,91 voor de diaconie en f 253,09 voor de kerk. Gerei. Kerk. Beroepen: T-e Arum, Bi. Ramaker te Ten Post. Te Deventer, H. 'de Zwart te Twijzel. Te Anna-Jacoba-Polder, te Hijlaaird en te Tzurn, A. Mout, cand. te R|0;tletrda,m'. Bedankt: Voot Aalsmeer, L. E. Smil- de te Haastrecht. Chr. Geref. Kerk. Beroepen: Te Rozenburg, W. F. v,an der Kodde, em.-pred. 1© Delft. Te Nooirdeloos, J. Rees ink te Aalten. Aangenomen: Naar Nfouwe-Pekela,# J. Hovius te Sneek. Bedankt; Voor Dokkum, P. Zwier te

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1927 | | pagina 1