goeden toestand van het klinkerpaadje, leidende naar het voormalige Torenpad, dhr. den Haan den z.i. te nauwen door gang naast de openbare lagere school en de afwatering btj den grachtkant ten op zichte der omwonenden. De voorz. zegt, dat een en ander de aandacht heeft v,an B. en Wi. en zegt, namens dit college, 2)00veel doenlijk medewerking tot ver betering van een en ander toe. Dhr. Bolle is van imeening, dat, wil de gemeente nog eenig revenu van de boomen uit het Dal hebben, deze dit najaar dienen gerooid te worden, daar zij ziektever schijnselen vertoonen. Dhr. Gilljamse meent, dat er niet zoo'n haast bij die zaak iis en zou nog wat willen wachten. Besloten wordt een onderzoek naar den toestand der boomen te doen instellen. Daarna sluiting. Orp de Internationale brood- en beschuitwedstrijden te Utrecht werd de inzending brood van dhr. C. A. Lindhout alhier, bekroond met een verzilverd bron zen plaquette. NOORDGOUWE. Op de Intern. Brood- en Besohui twedst rijd te Utrecht behaalde de heer P. van Putten alhier, voor inge zonden brood, in klasse E, een verzilverd bronaea, plaquettes OOSTERLAND. Naar wij uit de ^Indi sche Couranr" vernemen, zal de heer F. M. Schoof, geboortig van hier, hoofd opzichter der Ned.-Ind. Spoorw.-Mpij. te Djocjacarta met 1 Nov. a.s. zijn dienst met pensioen verlaten. BRUINISSE. Op de groote Internatio nale brood-; en beschuit wedstrijd te Utrecht, uitgeschreven door „Zeelandia" te Zierikzee, werden de inzendingen be schuit de heeren G. Padmos en A. H. Stols alhier, bekroond met een verzilverd bronzen medaille. ST.-PHILlPSLAND. De voordracht voor gettneente-secretaris is als volgt samen gesteld: 1. H. P. Kleppe, burgemeester alhier; 2. J. Geuze Wz., te Scherpenisse. Op de Intern, brood- en beschuit wedstrijd te Utrecht behaalde de heer L. C. Clarisse alhier, voor ingezonden be schuit jxi klasse A, een verguld zilveren plaquette. De heer G. Braam behaalde de- Zelfde onderscheiding voor zijn inzending brood. ST.-ANNALAND. De eenige marktdag die ons dorp kent, valt altijd op den eersten Zaterdag in October, 't Is de z'.g. „keutjesmarkt". Vroeger kenmerkte deze dag z'cli steeds door een ongewone drukte, waar ook de St.-Mt ariens li'ksche kermis, die op denzelfden dag viel, niet vreemd aan was. Tegenwoordig echter imerkl imen van die drukte niet veel meer. Toch komen de varkenshandelaars nog trouw opzetten; j.l Zaterdag waren er weer veel biggen aan de markt, en, naar men ons zei, van de beste soort en kwa liteit. klaagde echter over slappen handel, hoewel de prijzen (van f 13 tot if 18) toch niet buitengewoon hoog ge noemd kan worden. THOLEN. Vergadering van den igein.- raad, gehouden op Maandalg 3 Oct. Voorz. Mr. A. J. van der Hoeven. Aanwezig alle leden. Eenige ingekomen stukken, o.a. dat bij ontstentenis van dén voorzitter als Zijn plaatsvervanger zal optreden, de heer H. Goossen en bij verhindering van deze, de heer J. Wagemaker. Een verzoek van M. M. C. Haaijer e.aj., om, waar de Piau- linastraat reeds jn eigendom- en beheer !door de gemeente is overgenomen, spoe dig tot rioleering en bestrating te willen overgaan, wordt gerenvoyeerd naar B. en W'. In overleg met den inspecteur van het onderwijs, stelt de voorz. voor, te benoemen tot hoofd der U. L. O., de heer Boudoe, voorheen te Venlo, welke het best geschikt leek voor Tholen. Met 6 stemmen iwerd deze tot hoofd der U. L. O. benoemd, terwijl 5 stemmen blanco wa ren uitgebracht.' Bij punt 2 der agenda, overeenkomst met de tramwegmpij., .n- zake de passage der tram over de brug, ontspon zich een uitgebreidde discussie. De heer Moelker acht het een bezwaar, dat de tram zal moeten rangeeren op de Botermarkt en ziet dit liever op het terrein waar die twee woningen zullen worden gesloopt. Ook acht hij het ge' wenscht, temeer daar voor een leek eén en ander niet erg duidelijk is, de teeke- ning niet stukken te laten cireuleereai bij' de loden .„De b.eer Dekker die overigens zeer moeilijk te verstaan was, ziét1 liever, vooral daar Ged. Staten nog maar in beginsel 'geen bezwaar hadden, dat dit punt aangehouden werd tot een volgende vergadering. De heer Aartsen is het vol komen met den heer Moelker eens. Hij acht het vooral in den peëentijd een groot bezwaar, dat men op de Botermarkt moet rangeeren. De heer Overbeeke vindt het' idéé van den heer Dekker het meest gé- wenschte. Ook de heer Boogerd sluit Zich hierbij aan. Tevens merkt hij op, of er rekening mede is gehouden, dat de Geref. Gemeente hinder kan hebben des Zondags van het bellen en fluiten der stoomtram, en of hiervoor maatregelen niet de Mpij. zlijm getroffen. Waar tot op heden de kerkeraad dier gemeente met geen bezwaren was gekomen, zag hij\gaarne toegezegd, of, indien het b'rug- verkeer hinderlijk werd voor de daar gehouden godsdienstoefeningen, er dan een nadere regeling zal worden getrof fen? De heer van den Berge heeft ook bezwaar legen het rangeeren op de Bo termarkt, temeer daar straks de bussen hier ook hun staanplaats zullen vinden. De voorz. zegt, dat deze zullen blijven op hetzelfde eindpunt als voorheen of anders op de groote markt. De heer Boogerd informeert of maatregelen zijn getroffen voor de walm en vuil der lo comotief, dat in de oesterputten kan te recht kennen? De voorzitter zegt, dat hier op is gerekend en dat alle maatregelen in overleg met het Rijkstoezicht zijn ge troffen, Ijizake het bezwaar van den heer Moelker, merkt hij op, dat dit niet kan veranderen, daar het rangeeren alleen, kan gebeuren op een vlak terrein, doch de. bepaling ligt vast, dat alleen de loco motief hier mag rangeeren, terwijl deze direct moet verplaatst worden, zoodat de belemmering der passage tot een mi nimum zal beperkt worden. Inzake het voorstel van den heer Dekker, heeft hij absoluut geen bezwaar, doch het voor deel hiervan zjet hij niet in, temeer daar het contract reeds door den vorigen raad is goedgekeurd en het hier slechts eenige kleine wijzigingen betreft, o.a. nadere ta riefregeling. Eenige opmerkingen van den héér Dekker, konden wij wegens zijn zacht spreken niet volgen. De heer Boo gérd bespreekt nogmaals het hinderlijke door het tramverkeer voor de Geref. Gemeente en vraagt, wat gedaan zal wor den als men zich niet aan het 'bepaalde houdt? De voorz. meent, dat hieraan best dé hand zal worden gehouden en anders zal men zich tot het bestuur der Mpij. wenden. De heer Boogerd komt nog eens terug op het rangeeren der tram, en meent, dat alle machinisten zich niet zullen houden aan het bepaalde. Hij weet wel hoé dit gaat. De voorz. merkt op, dat wij niets met den machinist te ma ken hebben, Alleen met de betrokken Mpij. De heer Moelker kan, indien wer kelijk hieraan de hand wordt gehoulen. wiel met B. en W1. medegaan en wil nog opmerken, dat het niet zijn bedoeling is geweest, de tramwegmaatschappij dwiars te' zitten, doch dat alleen het verkeers- belang bij hem voorstond. Met algem. sitemfnen wordt daarna 'besloten punt 2 aan' te houden tot een volgende vergade ring. Bij de rondvraag besprak de heer van den Berge uitvoerig de verkeersmoei lijkheden, ontstaan doordat auto's zoolang soms 'wel l'i/g uur stonden voor de garage van Geuze. Hij dringt ernstig aan op bé tere iregeling, daar vooral in den peëen tijd dit zoo niet langer gaat. Hij zag gaarne dat de voorz. Geuze hierop nog maals wees en bij hem' aandrong, dat men niet b'ehoefde te staan kletsen soms meer dan l1/^ uur lang voor zijn huis; en bij herhaling dpn maar overgaan tot be keuren. De voorz. acht dit een moeilijke kwestie. Reeds js verboden dat repara- tie's voor bedoelde garage gebeuren. Er mag alleen benzine worden ingenomen. Ook voor de politie is het 2eer -moeilijk te cpntroleeren, daar men licht kan zeg' gen benzine te moeten innemen. Het zil alléén afdoende zijn, indien Geuze zijn zaak verplaatst. Intusschen zal hij hem hierover nogmaals spreken. De heer Over- b'eeke vraagt, dat waar de ingekomen stukken voor kennisgeving Zijn aangeno men, of hij mag hooren hoe hjgt zit mét de kasopname van den gem.-ontv., pn een genoemd bedrag van f 1-33. De voorz. merkt op, dat oïschojon hij hierop niet meer behoeft te antwoorden, daar dit reeds "is behandeld, dit bedrag over is in kas en den vorigen ontvanger Zal 'wor den terugbetaald. De heer van den Berge informeert of het in de vorige vergade ring'aangehouden verzoek der bijzondere school om gelden voor aan te schaffen leermiddelen, needs door B. en W,. is ^besproken? De voorz. zegt, dat dit in de volgende vergadering zal behandeld wér den. De heer Baaij acht het gewenscjhjt, dat elk lid een begrooting Zal thuis ge stuurd krijgen, temeer daar dit in 1924 of '25 reeds is besloten. De voorz. raadt dit af wegens de kosten, temeer daar indien de commissie de begrooting heeft beziep, deze bij alle leden zal circuleeren. Voorts is steeds een exemplaar far in zage ter secretarie. De heer Overbeeke zag toch liever elk een bégrooting ver strekt. Ieder heeft niet altijd den noodi- gen tijd naar het secretarie te gaan. Voor al is het gemakkelijk bij eventueel© wij zigingen. De heer Boogerd zegt -no,oit geen tijd te hebben de stukken te gaan, inzien en als men nu geroepen is als leek zooveel cijfers te bespreken, mag men, vooral als men slechts van het zoute water komt, deze gerust thuis goed bezien. De heer Overbeeke doet daarna het voorstel, nadat deze zal ^ijn vast gesteld, ieder lid een bégrooting te géven. Wieth. Wagemaker acht het beter een onlt werp-begrooting te geven, want in dien deze reeds is vastgesteld, is hieraan njets meer te veranderen. Besloten wo-rdt met algem. stemmen op kosten der gem. elk lid een begrooting toe te kennen. De heer Moelker dringt aan op spoedige behandeling der begrooting door de com missie, daar 1 Nov. a.s. dezé bij Gedep. Staten moet zijn ingedjend. De voorzitter merkt op, dat het de bedoeling is, na af loop dezer vergadering, de commissie bij een te roepen. Hierna sluiting. POST EN TELEGRAPIUE. Verplaatst van Zierikzee naar Radio- Kootwijk, de telegrafist le kl. M. A. Everaars. De overplaatsing van deh kantoor bediende le kl. P. Slaal, van Zierikzee naar Amsterdam (Telegraafkantoor) is ingetrokken. LUCHTVAART. „DE POSTDUIF". Lqitenant Koppen seinde Zondag u|t Aleppfo, dat hij na een tocht van 1550 K.M., na een goede, zonnige reis daar vlot is géi,and. Hij v]erfcrok na een kort oponthoud naar Bushir, waar hij! na 8 uur vli&gens béhouden aankwam. Maan dag vertrok hij naar Bender Abbas, aan de Perzische Golf, wear benzine werd ingenomen voor de Vlucht naar Kaïratsjl, waar het vliegtuig na een todht Van 10 uur landde. Van hier igaait de reis naar Aiahsabad. OCEAANVLUCHT. Dinsdagavond kwam op het vliegveld Schellmgwoude (Amsterdam) aan, het 3 motorige Junker-watervliegtuig, dat op weg is van Norderney (Duitschland) naar de Azoren. Woensdagmorgen vertrok het vliegtuig naar dezë eilandengroep i-n den Oceaan, om van daar naar New-Founland over te steken. Aan boord bevinden zich 3 vlie geniers, bénevens een mecanicien en een Weensche tooneelspeelster. VERKOOPINGEN, ENZ. HAAMSTEDE, 4 Oct. Ten overstaan van -notaris J. C. Dalebout te Renesse wer den heden voor den heer A. Hanse M.Oz., alhier op zijn hofstede „De Driehoek' publiek verkocht: kalfvaarzen vioor f 309 f (301, f 234, f 280, f 275, f 237, f 227 f 273 en| f 261. KERKNIEUWS. Ned. Hierv. Kerk. Beroepen: Te Burum en Munnekezijl, J. H. Wessel te Heinenoord. Te Am sterdam', T. G. van Reeuwifk te Hilfe- gersberg. Te Nieuw-Vennep, O-. W. C. van -der Veen te Nieu w-Stadskanaal. Te Oudenhoorn, M. Bons, cand. te 's-Gra- vtnhage. Aangenomen: Naar Scherp&nzeel (G.), E. Warmbjts te Heierde. Naar Angelo (toez.), Th. J. H. Israël te Gramsbergen. Naar Engelen, H. Limpers te Akkrurn, Naar Made, cand. J. Steenhulzen Utrecht. Naar Usqueirt, H. de Groot te Emimen. Bedankt: Voor Muiden, B. G. C. Steen- beek te Wierden. Voor Giethoorn, L'. J. Cazemier te Gieter veen. Voor Al phen a. d. Rijk (2e pned.-pl.), A- D. Mee- ter te Leiden. Voor Putten (2de pred. ipl.), J. C. Wolthers te Onstwedde. Voor Vtendam, J. Jac. Thomson te Vars seveld. Geref. Kerk. BeroepenTe Heég (als 2de missionaiir- predikant te Kjébbemfen midden-Java) Cand. A. Rergemé- te Groningen. Te Hilversum (3e- pred.ipft.), A. Bouma te Wanswerd. Te Baarland, eland. P. Mel- les te Groningen. Te Bussuml (2e pred. pi.), Dr. K. Dijk te Den Haag-Wést. Te Wprimér, eland. A. Mout te Rotterdam. Aangenomen: Naar Middelburg, D. Scheele te Oudewater. Bedankt: Voo,r Middelburg en Delft, P. Deddens te Rijswijk (Z.-H,). Voor Tzum K. HolWerda te Wosfedee, Geref. Kerken binnen hersteld verb. Bedankt: Voor Rotterdam, E. L. Smie- lik te Tienhoven. Chr. Geref. Kerk. Bedankt: Voo,r Dokkum, P. Zwier le Papendrecht. VAN HEINDE EN VER. Uit Birmingham, in den Amérikaan- schen staat Alabama afijn 90 m'enschen mét igéwfeid weggevoerd en gegeeseid door 'misdadigers, van wie de meesten maskers en kappen droegén, zooials Ibüj. de Ku-Kiux-Klaji gebruik is. Van de slachtoffers zïjtn er enkelen gestorven, anderen ernstig gewond. De autoriteiten, die het gébéurde ,als „een waar schrik- bewind" kensdhetsen, hébben beloofd dat krachtige maatregelen zullen worden ge nomen olm' aan het schandaal een eind te -maken. Gedurende de laatste vijf jaar zijln er volgens de officiëele opgqVen in de Ver. Staten 114.879 mlensChen om gekomen door auto-ongevallen; boven dien waren er in diezelfde periode 3.446.370 menschen bijl autoramlpen ge kwetst. In verreweg de meeste gevallen w,as onvoorzichtigheid de oorzaak van de ramp. De stoffelijke schade was ook niet gering: 300.000.000 dollar per jaar! Volgens eén bericht uit Boekarest, zoo méldt de Duitséke radiodienst, is nabij Briaïla (Rumienië) tijdens de ma noeuvres een door de militairen over de Don au geslagen brug ingestort, waarbij ettelijke soldaten verdronken. Men béraamt in Oostenrijk plannen om een standbeeld op te richten voor Siegfried MarCus, -een Weensch méoa- -nicien, ,die in 1875 de bénztinewagen uit vond, welke als prototype Van den hui- digen autombbiel Is te beschouwen. Het schijnt dat de presidentsverkie zing in Mexico op 't slagveld zal worden b'eslist. Twee candidaten zijn in opstand gekomen tegen hun tegencamdidaat, de vriend van den tegenwoordigen president. 0,p verschillende plaatsen zijn wanorde lijkheden voorgekomen. De opstandige beweging van generaal Sorrano is reeds onderdrukt, en ,de ge neraal mét 13 zijner voornaamste aan hangers na een korte zitting van den krijgSraad te velde, veroordeeld en ge fusilleerd. De andere candidaat, generaal Gomez, strijdt nog met de regeerings- getrouwe troepen. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Stroopers. In het jachtveld te Annen (Drente) waren Zondagnacht een rijks veldwachter en twee jachtopzieners op surveillance. Ze ontdekten twee stroo pers, die met lichtbakken aan het jagen waren. Bij de poging, deze stroopers aan te houden, die zich daartegen heftig verzetten, is het schot van een geweer afgegaan, waardoor een der stroopers in het hoofd werd getroffen. De man is ernstig verwond. In den nacht van Zaterdag op Zcn- dag heeft zich onder de gemeente Baarle- Nassau een ernstig drama afgespeeld Eenige zoons van Belgische boeren zijn Zaterdagavond op Nederlandsch 'gebied gaan stroopen. Tegen 10 uur zijn zij op de z.g. „Boerenheide" aangekomen en met behulp van een tweetal meegenomen^ licht bakken op jacht gegaan. Tegen 12 uur zijn de stroopers in aanraking gekomen met surveilleerende marechaussee, waar bij van beide zijden schoten zijn gevallen. Later is gebleken, dat de 22-jarige Bel gische boerenzoon C. V., wonende te Son dereygen, gemeente Baarle-Hertog in de heide is overleden, tengevolge vjan eén schotwond. In de onmiddellijke nabijheid van het lijk lagen twee geschoten hazen en een lantaarn. Een paarlen collier gestolen. Zater avond is in de villa van den heer S. aan den Scheveningschen Wqg in Den Haag ingebroken. Iemand heeft zich aan de achterzijde van het huis toegang versohaft door een rolluik op te schuiven. Op deze wijze kon hij in de keuken komen. Uit een der vertrekken is een cassette met papieren v#n waarde gestolen, en ook is een paarlen collier, waarvan de waarde fop f 10,000 geschat wordt, meegenomen. Uit een ander vertrek is nog ruim f 80 aan contanten gestolen. Enkele zilveren voorwerpen waren klaar gezet om mee genomen te worden. Treinrdo}. In den trein, die Zaterda; avond te Dordrecht aankwam, werd in een derde klasse coupe een béwustelooze reiziger aangetroffen. Na een half uur bracht de directeur van den geneeskundi gen dienst den -man in het station bij. Het bleek te zijn een colporteur, oud 30 jaar, wonende te Amsterdam, komende van Antwerpen. Voorts bleek zijn portemom- naie, inhoudende f 35 verdwenen. Daar van verdacht het slachtoffer een Belg, die pret twee Duitschers te 17 uur in Antwerpen bij hem in de coupe was stapt. Een der Duitschers had hém voor Esschen een glaasje drank aangeboden en hij vermoedde achteraf, dat dit ge schied was om hem bewusteloos te maken en daarna te berooven. De Belg is voort durend in 's mans gezelschap gebleven de Duitschers zag hij na Esschen niet terug. 1 De fnoend te Maastricht. Maandagmor gen zijn de daders van den moord op den 17-jarigen Moerman, die Donderdag avond plaats had, gearresteerd. Het zijn de 28-jarige G. Cobben (gehuwd) en de 24-jarige C. Dirks (ongehuwd), beiden arbeiders van beroep, doch momenteel werkloos. De moord moet uit lo-uter bal dadigheid gepleegd zijn. Ze hadden met Moerman slechts een onbeduidende woor denwisseling, toen ze hem- plotseling te lijf gingen. Het is nog niet zéker, wie de eigenlijke moordenaar js. Ze beschuldigen elkander. C. houdt vol onschuldig te zijn. Wel geeft hij toe den dag van den aan slag met zijn kameraad op- den Canner- weg te zijn geweest. Uit de verklaringen van D. is -echter komen vast te staan, dat als motief van de daad alleen dron kenschap imoet worden opgegeven. Zij zouden ieder ander op die plaats en dat uur hebben neergeslagen. Een veelzeggende akte. De Maatschap pij ter vervaardiging van gasmeters enz., te Dordrecht, de Eerste Rotterdamsche Meetinstrumenten en Apparatenfabriek, voorheen Elster en Co. te Rotterdam-. De NederI. Gasmeterfab'riek George Wilson, Maatschappij voor aanleg van gas- en waterleidingen te 's-Gravenhage en De Meterfabriek voorheen J. Brunt Co. te 's-Gravenhage, hebben zich bij acte voor notaris Volgraff verleden, verbonden, om geen steekpenningen, in welken vorm ook, of onder welke benaming ook, noch direct noch indirect aan beambten, werk nemers of andere vertrouwenslieden en afnemers te Zullen geven. TELEGRAMMEN, HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. Trekking van 4 October, f 5000: 3704. f 1000: 3977, 7602, 10980, 13438. f 400: 915, 2963, 5081, 7025. f 200: 2117. 6673, 6847, 18892, (19332. f 100: 7450, 8542, 9241, 9285, 10988, 13046, 17368. Trekking van 5 October, f 1000: 12497, 12786. f 400: 7569, 8721, 8730, 11083, 14357, 17604, 17841, 18677, 19156. f 200: 594, 8920, 9277, 16132, 19221, 20466. f 100: 856, 2767, 4020, 4531, 5045, 7167, 7742, 7912, 8079, 11041, 15152, 16141, 16600, 17853, 18351. In verband imet den Grooten Verzoen dag trekt de Loterij niet op Donderdag a.s. doch op Vrijdag. 1 AMSTERDAM (V.D.). Det Duitsche Jun- kerviiegtuig, dat hedenmorgen te Schel, lingwoude startte voor zijd vüucht naar de Azoren; (zial heden niet verder dan Lissalbbn vliegen, twaar het hedenmiddag tusséhen vijf en zes uur wordt verwacht. STOCKHOLM (V.D.) Alhier zal een ge 'bbuw van 40 Verdiepingen worden ge bouwd, naar Amérikaajnsche stijl. Het zal het hoogste gébouw van Europa- wér den. BERLIJN (V.D.). Volgende week zal ito Romé, naar Igémeid wordt, het procés aanvangen tegen 'de 90 bbklaagden, die beschuldigd zijn, betrokken te Zijn bij den te Bologna op Mussolini gepleegden aanslag. MADRID (V.D.). In de Nationale Ver gadering, die Maandag a.s. bijeenkomt, zullen 15 Vrouwelijke leden zitting héb ben. Dit is voor de eerste maal in Spanje dat vrouwen in het parlemént zitting nemén. OTTAWA (V.D.). Het immigratie-depar tement heeft besloten 20 Canadeesche geneesheeren te 'zenden naar de Brit- sche en Europeesche havens, om -de emi granten te keuren, voor dat deze zich naar Canada inschepen. Hierdoor zullen moeilijkheden in de Canadeeséhe havens worden verntoden. ZEETIJDINGEN^ ZIERIKZEE, 29 Sept. Ingeklaard: s.s. „Merwede", ledig, kapitein H. Krans, van New Havn, 8 Oot. Uitgeklaard motoraohoener „0antina Tennegina", kapt. W. van der Veen, geladen met badkuipen naar Londen. Stoomichip „Merwede", kapt. H. J. Kraua, geladen met kalkzandeteen naar Londen. Tijd van hoogwater on van laagwatar. Over de maand October. HoogwaterLaagwater D 6 v.m. 9,57 n.m. 16,51 v.at. 2,20 nm 4,10 V. 7 11,34 4,54 5,19 Z. 0,18 0,40 6,- 6,21 Z 9 1,14 1,30 6,45 7.07 M. 10 2,05 2,19 7,23 7,50 D 11 2,52 3,05 8,01 8,32 W. 12 3,33 3,47 8,89 9,11 Tjjd vao H.W. te Dorditoöht 3,15 nur later. L.W. 5,80 MARKTBERICHTEN. BEUR8NOTKER1NG VAN 4 OCT. «7. N/W.S. 1928 A. f 500, f 1000, 100J, 100J; 5 7c N.W.S. 1918 f 100, f 500, f ÏUOO, 105, I0B.I, 102-; 5% N. W. S. 1919 f 100, i 500, f 1000, I02J, 1034, 101J; N.W.8. 1916, f 100, f 500, f1000, 101 Jf, 102}, lOOj; 4J N.W.8. 1917 f 100, i 500, f 1000, 101j|, 102}, lQOf; 4 X N.W.S. 1916, f 100, f 500, f 1000, 99}, 99}}, 97. Ned. Handel»-M.ij A. 179} Koninkl. Pttroleum A. 345}; H.V.A. A. 828-831 Java Cult. A. 438-440; Deli-Bat. A. 587Senemkak A. 500; Amsterdam Rubkar A 291}Nederl. Scheepvaart- Uaia A. 194}; Eon. Nederl. Steom- boot-M.ij A. 1014Philips A. 545 Jurgaas A. 237}; Amaeonda 97Steels 1544. ROTTERDAM, 3 Oct. Binnenl. Granan. Tarwe met wtel Wat (minder aanbad, doch kon toch niet anders als ruim genoemd worden. Begin markt de allerbeste par tijtjes tot ongeveer ivtorige prijzen uitge zocht. Verder moest lager worden af gegeven en kon niet alles worden ge ruimd. De biaste en prima kwaliteit van f 13,75—15, zaai- er bbven betaald. Ver der van f 10—11,50. Rogge f 10—12. Gerst (Chevalier) vlam f12 tot f 12,75. Haver f10—12, extra blanke kwaliteit daarbo ven. Erwten (kleine groene) f20 a f 27; Schokkers ruim tea* mlairkt, prima van f37—41, overigens lager vjan f25—35, en grootendeéls tonverkoéht. Bruine bloonen ruim' ter markt, verhandeld; van f24— f26,50, (blejgin mjarkt soms iets meer be taald. Alles per 100 K.G. 4 Oct. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 226 paarden, 22 veulens, 1 ezel, 1270 mjagiere runderen, 1210 vette runderen, 163 vette kalveren, 523 nuch tere kalveren, 920 graskalliveren, 585 scha pen of lamlmlerén, 275 biggen, 9 bokken of geiten, 8 ovérloopers. Prijzen pier }fi kilo: koeien 30 83 et, 40 a 42Vs et., 48 50 eit.; ossen 38 ét., 41 43 ét., 46 49 ét., stieren 37 öt„ 40 a 42V2 ct., 46 a 47 cit.; kalveren 521/2 a 571/2 ct., 65 70 et., 77V2. a 821/2! et. Prijzen per stuk van mager vee.' (melkkoeien f 210—440, stieren f 120—450, igraskalveren f40—90, paarden f200—350, slaehitpaarden f 100 —200, hitten f 125-200, veulens f 76-100, kalfkoeien f225—445, pinken f130—170, vaarzen f180—225, biggen f 6—14, big gen per week/ f 1,215—'f 1,75, fok nuchtere kalveren f 20—90, slacht nuchtere kalve ren f12—18. Eieren. Rotterd. Veiling Warinoe- zierstraat: Kippeneieren f^,50—9,60, een deneieren f5,85—7,60 de 100 stuks. Aan voer 55,000 stuks. ZeeuWsch© en Zuidholi. hjuin. Aan voer ciröa 10.000 H.L. groote en 300 HA- kleine, hïeerendéels in vaste ha2idenv Groo - te werdjen verhandeld vian f 3,90 tot f 8,45 en kleine naar géla-ng van sorteering vjan f 2,50 tot f 2,(jt) per 60 K.G. op den wal geleverd. GOES, 4 Oct. Eieren. Opgaaf van de Land'bouwöomlmissie f8,50. Veiling V. P. Z. Aanvoer 12.400 stuks, pjtijls f 8,90 de 100 stuks. WEERBERICHT. Etoogate barom.st. 761,7 te Calshot. Laagste 731 9 t HernÖsand. Verwacht tot den avond van 6 Oct zwakke veranderlijke wind, later meest uit oostelijke richtingen, licht tot half bewolkt, mogelijk met ochtendnevels, droog weer, mogelijk lichte naohtvorst, over dag weinig verandering in tem peratuur. Fietsers licht op: Van 56 Oot, van 5,59 a. 5,39 m. 6—7 5,57 5,41 CORRESPONDENTIE. H. |té Zz'ee. We namen van U al twee artikelen öp betreffende de verdediging vatn Uw zaak. Wie zullen 't daarbij laten. De Red.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1927 | | pagina 2