m*~? Zierikzeesche S Nieuwsbode ZEELANDs ROEM DE BUREN. VRAAGT JE ZEEPPOEDER Inzending Advertentiën UWEN WINKEUER met bon van Concertzaal-Bioscoop. H arold 1 Lloyi 1. ABONNEMENT: mmn I Al" II ADVERTEKTIEN ifionderlyke uummors oe Bij oontraot belangrijke korting. °™s *s Wnensdan R flrt 1^197 zierikzeesche courant 83ste jaargang. - no. 11603. inzending op don d»g «n ««- S 3 UCl' laz/. ZIERIKZEESCHE „COURANT. p|r, j. p£ tOOZC. UUg-RtJictMr X J. KOSTEN gare vddr 10 ure. uiterlijk 10 uur op den dag v. uitgaaf BUITENLAND. HINDENBURG'S VERJAARDAG. De eigenlijke viering van den verjaar dag van den rijkspresident is Zondag be gunstigd door prachtig weer. De stad, zoo meldt de draadlooze dienst, geleek een zee van vlaggen. De tram, die reed (er was sprake geweest van een staking), vertoonde de rijkskleuren. De feestdag werd ingeleid met een aubade door ka pellen van de rijksweer in den tuin van het paleis van den rijkspresident. Ver volgens woonde Hindenburg een gods dienstoefening (bij in de Dreifaltigkerts- kirche. Des middags begon de groote re ceptie, geopend met een rede van den rijkskanselier, die o.a. er op wees hoe vaak Hindenburg's leven met het lot van het puitsche volk verbonden was. Hij legde vervolgens den nadruk er op, dat Hindenburg in 1918 in een der donkerste perioden van Duitschland's geschiedenis het Duitsche volk den eenigen en uitslui tenden weg had gewezen naar een betere toekomst, n.l. den weg tot zelftucht en achterstelling van alle gevoelens bij het gemeenschappelijke werk van het horst ïl. In 2*ijn antwoord gaf de rijkspresident als zijn hoogsten wensch te kennen, dat het Duitsche volk 'tot eenheid moge kjomen. Namens het diplomatieke korps gaf de doyen, de nuntius Pacelli, uiting aan dei\ wensch, dat het den rijkspresident ver gund moge zijn nog vele jaren te arbei den voor de grootheid van Duitschlanl, in duurzame en vreedzame samenwerking tusschen de volken. Hoewel het feest van het hoofd van staat weliswaar niet kon worden tot de dag van de „Volksgemeinschaft", men Jcan niettemin spreken van een nationalen feestdag, hetgeen een hulde beteekent aan het karakter van den president, dat ook den tegenstanders eerbied afdwingt. Welke ook de persoonlijke opvattin gen van den veldmaarschalk v. Hinden burg mogen zijn, aldus het Hdbl., nie mand is er die twijfelt aan de eerlijk heid en den ernst van zijn eed aan de republiek, bij zijn optreden als rijksp-re- sident afgelegd, niemand ook die er aan twijfelt, dat slechts oprechte liefde voor het vaderland den 78-jarige er in deed toestemmen, zich voor het presidenten- ambt beschikbaar te stellen. Dat is trou wens in den loop der sedert de laatste presidentsverkiezing verloopen jaren wel duidelijk gebleken. Zij die hoopten, dezen ouden monarchist, opgevoed in en levend in de. herinnering aan de room/rijke dagen van het keizerlijk regime, voor hunne par tijbedoelingen te kunnen gebruiken, zijn bedrogen uitgekomen. Reeds van den eer sten dag af, toen de nieuwe president besloot den kabinetschef van den overle den sociaal-democratischen president in zijn positie te handhaven. De beduchtheid die de republikeinen in Duitschlcênd mochten koesteren, toen deze man van het keizerlijk regime, deze sol daat van den ouden Duitschen steibpel, aan het hoofd van den staat werd gesteld, is ongerechtvaardigd gebleken. Op de eer lijkheid en vaderlandsliefde van dezen FEUILLETON. Near het Engelseh van BETTY BEGGS. 18 HOOFDSTUK IX. et De volgende morgen zou Mr. Cart- wight een- teleurstelling baren. Gelijk de afspraak luidde, was hij: dien ochtend bezig geweest met Betsfy's portret; maar, ofschoon h'ij: druk in dfe weer was met 'borstel en penseelen, hij1 had zijn gedachten er geen «ogenblik bij' kun nen 'bepajen. Telkens vroeg hij1 zich af, wat hij tegen haar zou zeggen, als Ze elkaar ontmoetten; en vooral ook: hoe zij hem ontvangen zou, of ze inge nomen zou wezen, hem wéér te zien. Zou hij nog gelegenheid hebben, haar te spreken van hot portret Van Mrs. Wag- staff? Als artisten hadden ze al dadelijk een punt van aanraking in hun kunst; o, hij hoopte maar, dat ze hem dadelijk vriendschappelijk gezind zou zijn. Toen het einderijk tijd was, om te gaan, maakte hij met bijzonder veel zorg werk van zijtn toilet, 'zóó dat hij er zelf eens om lachen mioest, want in den regel ging hij voor Vrij onverschillig door, Wat dit betrof. En het eind van de zaak Was, dat hij' Dorinda nog niet eens zag. Toen de oude but tier de deur wijd open deed en zlijh komst aankondigde, zag Nicholas, tot zlijh niet geringe te leurstelling, dat ziCh ün 'den salon biecht® één persoon 'bevond. Sir Lucius verwelkomde hen zeer be leefd met een verontschuldiging over de afwezigheid van Zïj'n kleinkinderen: ,,Ik scha aim mij' haast, dat ik er voor „vechtjas" stuitten alle pogingen om hem tot het werktuig van zekere partijen te maken af; dank zij de volkomen inte griteit van Zijn karakter heeft deze sol daat die njet de minste politieke op leiding had genoten 2ich te midden van feilen en vaak zoo persoonlijken partijstrijd als onpartijdig staatshoofd we ten te handhaven en te doen gelden. BINNENLAND. NIEUW BANKBILJET. De directie van de Nederlandsche Bank maakt 'bekend, dat zij een bankbiljet van f 25 in omloop ai brengen, hetwelk af wijkt van het thans in circulatie zijnd© biljet. Da voorZijde van dit biljet is van *tee- kening hetzelfde gebleven, doch is thans in blauw in plaats van in rood gedrukt. De achterzijde van het biljet heeft als geheel een verandering ondergaan. De voorZijde vjertoont een medaillon- portret van Prins Willem I van Oranje (Will-em de ZWijiger) Imlet ter weerszijden de woorden „N-ed. Bank" en in de be- nedenzijd© een Hollandsch riviergezicht, terwijl in de staande randen, welke het 'biljet ontsluiten, links een zittende Mer- curius met staf en rechts een oud-Hol- lapndsch Zeilschip- zijn aangebracht. De biljetten worden 'gedrukt op aan 'alle z'ijden recht afgesneden papier van ongeveer 17,5 bij 10 c.M. De biljetten zijn gedateerd van den 5den Juli j.L af. wegenbelasting. Volgens de Septemberaflevering van 't Maandschrift van 't Centraal-Bure-au Voor de Statistiek Zijn sinds de invoering vian de wegenbelasting op 1 Mei j.l. tot en met 30 Juni 1927 'door Irie ontvangers der directe belastingen in totaal 99.930 b'e- lastingka-arten uitgereikt, waarvoor in het totaal f4.866.798,77 aa-n wegenbelasting werd ontvangen. Dit aantal wordt hieronder gespecifi ceerd naar de verschillende soorten mo torrijtuigen. Rijwielen, waarop of waaraan 'een hul-pr motor is aangebracht 543. Motorrijwie len op twee wielen, geen rijwiel met hulpmotor Zijtnde 28.344, Motorrijtui gen op meer dan twee wielen, geen rij wiel met hulpmotor zijnde en ingericht voor het vervoer van niet meer dan 7 personen 44.791; idem meer den 7 pers. moet uitkomen, maar de jongedames zijn niet presentabel. Ze heblben mij niet -wil len gehoorzamen, waarop haar gerechte straf gevolgd is, en ze zich nu zóó on toonbaar hebben gemaakt, door het stofr- ten van 'berouwvol1!© trat-en, dat ze on mogelijk met haar roiodbehuil'de oogen verschijnen konden. Ongelukkigerwijze zijn ze nu op den leeftijd, idat men met de roede niet veel meer gedaan krijgt". „Maar Napoleon dan? Zal ik niet eens in de gelegenheid zijh, om' hem 'de les te lezen over Zijh woordbreuk Van (gis ter enmiddagi?" vroeg Lad&r Nell. Sir Lucius scheen moeite te -hebben, zich goed te houden. f j „Waarde Ladly", 'begon bijl, „mijn klein zoon is de zondebbk geweest: hij! heeft met de zweep gehad, voor hen jal-le drie; ofschoon ik eerl'ijlk Igezegd zijn zus ters voor schuldiger houd dan -hem. U kent mijn afkeer van -alle sentimentaliteit en tot nog toe had ik biet genoegen ge merkt, dat Zijl d-aar eveneens vrij van waren. Maar ze s-chljben mij jarenlang misleid te hebben. Dank zijl uw briefje van gisterenochtend ben ik daar nu ach ter gekomen en heb ik een eind' gemaakt aan die soort eigen „dienst" in den hei- denschen tempel". „Maar Nep, je hebt toch niet,...?" be gon Jack Verontwaardigd. Eer hSj' nog kon uitspreken, had zijn vrouw hem het zw'ijgen opgelegd met haar geestdriftigen uil-roep: „O, kijk eens, Jack, wat een prachtige Ro-mney!" Dit zeggende, trok Zijl hem sneer naar de kostbare schilderij1, terwijl ze op fluis terenden toon haar waarschuwing nog voortzette. Intusschen had Sir Lucius zich tot Zijn anderen gast gewend, met een soort spottende beleefdheid „Mag ik vragen, mijnheer, of u óók tot dat, in hooge mate zoo kieschkeurig geslacht hoort, dat wij' in \onze jonge dagen eenvoudig voor „gek" uitmaakten? Met een hoofdknik in die richting wees Wij even op Jack. ZATERDAG en ZONDAG 3023; idem niet ingericht voo-r personen vervoer 23.229. Totaal aantal 99.930. Uit Stad en Provincie. ZIERIKZEE. Namens de N.-Brabantsche -en de Zeeuwsche propaganda-Commissiën uit de Nederlandsche Vereeniging tot Al- schaffing van alcoholhoudende dranken, heeft de secretaris dier Commissieën, alle drankbestrijdersveretnigingen in Noord- Brabant en Zeeland uitgenoodvgd tot sa menwerking in het Zeeuwsch-B.raban.tsch Blauweweek-Comité op -dein grondslag van plaatselijke keuze, terwijl daarnaast een program vpn samenwerking wordt voor gesteld. aan de hand van het besprokene op de vergadering van 6 Augustus 1.1,. te Goes gehouden. In de kegelbaan van -mej. de wed. Verwer werden Maandagavond, ter -ge legenheid van de herdenking van 't 30- jarig bestaan der kegelclub „Sans Souci", -door den voorzitter dezer vereeniging, de heer J. J. v. d. Ven, de kegel wed strijden, die gehouden worden tot 5 No-v. &.S., geopend. In Zijn openingswoord her- iaSierde de voorzitter o.a. aan 't jubileum jjar vereeniging, aan de wedstrijden van 't vorig jaa-r, die heel druk waren be zocht, (als gevolg daarvan zijn eenige nieuwe clubs geformeerd) aan $e attrac tie -die men voor dé da-mes heeft uitge loofd enz. Met dank werd een aardige attentie aanvaard,, n.l.. een keurige mand (me-t bloemen, van een -der bestaande clubs. Met -den wensch, dat deze wedstrijd 'even prettig zal verloopen als die van 't -vjoirige jaar, eindigde spreker. De heer L. Doele- man stelde hierna voor ditmaal den voor zitter van de jubileerende club de eer te gunnen de wedstrijden te openen, welk voorstel bij acclamatie werd aanvaard. De heer Beelaerts v. Emhiichoven com plimenteerde als voorzitter van een zus- tervereeniging -de jubileerende club, ter wijl hij opmerkte, dat „Sans S-ouci" even- Zeer 'moest mededingen naar den uitge loofden wisselbeker als de andere clubs. De heer P. J. ten Haaf deelde namens een andere club- mede, dat door deze een medaille ter beschikking van „Sans Souci" Zal 'worden gesteld, van welke mededee- ling -met dank werd kennis genomen. Hierna had <$e feitelijke opening door den voorzitter plaats en nam 't oud- va de rlandsche spel met opgewektheid een aanvang. Aan de baan :s voor deze wedstrijden een tent neergezet; waar gelegenheid is rustig z'n consumptie te gebruiken, zon der le storen. Ter meerdere aanmoediging van adspirantkegelaars kan men voor de vrije baan kaarten verkrijgen a 15 cent per stuk. De heer H. J. G. Hartman, sedert 1 April 1919 griffier der Staten van Zee land, heeft ten tweede male ontslag ge vraagd ais zoodanig. Reeds ongeveer, een En, terwijl Nicholas eens even keek naar de sluwe uitdrukking op -het gelaat daar voor hem, Viel berm opeens weer de ra-ad van Mrs. Wagstaff in. Waar schijnlijk had zij Wè'l gelijk, en, Zag hij dus naar de kans zich zoo slecht moge lijk voor te doen, 'dan zou hij zeker vasten Voet krijgen op Brimley Hall. In -een ommezien was zlijh besluit ge nomen, en dus ia-ntwöoirdde hij1 met voor., gewende onbeschaamdheid in zijh toon van spreken: „We zijh niet .aaien zoo deugdzaam in deze ontaarde tijdert! Ik geloof, dat zelfs u nog wei eehs een lesje van ons zoudt kunnen hébben, Sir Lucius! Uw generatie h-ad toé'h niet het monopolie van zoogenaamde „slechtheid". De oude 'man antwoordde: „Het doet mijl genoegen u dit te hoorei? zeggen. Ik was al bang, dat het ras der „oude dapperen" was uitgestorven'! Hoevaardig sprak Nicholas: „Diaar zoudt u zich dan tooh in ver gissen, Sir: de ridderlijke ondeugden wor den door ons nog wel -degejlijk be oefend!!" „Speelt u ook?" Vroeg de oude heer, met 'bOosaardigen glans in de oogen. „Dit is toch tgeen uitdaging, -naar* ik hoop, Sir?" klonk het onbeschaamde ant woord. „Ik waarschuw1 u, dat ik een gevaarlijke reputatie heb, wat dit be treft!!" „Des te beter!!" meende Sir Lucius ien wreef zich vergenoegd' in de handen. „In geen twintig ,jaar heb ik nu al -gespeeld, Niemand in den omtrek, die 't tegen mij durft opnemen. U blijft hier zeker nog eenigen tijd logeeren? Dan zal ik mijn -geest nog eens goed scherpen jen zuilen wij dus de oude tegen de nieuwe generatie uitspelen!! Als iik 't nog niet ai te zeer verleerd 'ben, Zult u geen ge makkelijke tegenpartij aan mij hebben]!" Op dat oogenb-lik werd de lunch aan gekondigd. Sir Luctlus hood Lady Nell den arm en Igeieidde haar aan tafel. „Ik heb een igevoel, of hetgeen hij ons biedt, mij in ]de keel zal blijven steken", jaar geleden-deed hij' dit na op 20 Maart den 65_jarigen leeftijd te hebben bereikt. Een voordracht vjoor de benoeming van een griffier bereikten de Prov. Stalen, maar alvorens deze tot de keuze over gingen, trok de hee-r Hartman, op aan drang, van Ged. Staten, zijn ontslagaan vrage in. Nu Vra-agt de griffier hem uiter lijk 1 April 1928 ontslag te verl-eenen. De heer Hartman is sedert 1 Juli 1881 op de griffie werkzaam. sprak Meredith zacht tot Nicholas, ter wijl d© h-eeren volgden. „Jack, jij móet er mij 'bij helpen man!!" luidde het antwoord op even fluisteren den toon. „Ik speel een dubbele rol en doe nu ook, pf jij -mij houd kortom', voor een man baar Sir Lucius' hart'!" „Zoo is dat de gedragslijn, -die je volgen wilt?" vroeg Jack. „Nu, als het je lukt is het misschien wet zoo ver standig! Ik zou 't niet kunnen; maar ik wil er je "wel zooveel mogelijk bij helpen". Maar kondén ze nu niet zeggen, want ze waren al in de eetkamer. Een paar hilaal onder het diner keek Ladly Nejl met verwonderden blik naar Nicholas. Zij' sch-een niets 'te begrijpen van Zijn veranderde houding. Hij beweerde dingen, die zij njet van 'hem verwachtte ein menigmaal overtroefde hij haar nog in zijh -harteiooze opmerkingen. Zij be loot daaruit, (dat hij ook onder de macht van Sir Lucius was gekomen en zich vrij had gemaakt van wiat zij noemde: Jack's noodlot! igen" invloed; dat Wil zeggen, „zoo'n dwaze angstvallige moraliteit, die hen beiden onmogelijk saai maakte in den omgang". Lad!y Nell 'wist Sir Lucjus over le ha len, om na den Hunch een ritje met haar in den auto te maken. Jack -prefereerde een wandeling door de velden, maar Cartwright was ook van de partij'. „Wij zullen 'Zorgen dat u smaak krijgt voor onze moderne uitspanningen", zea Nicholas 'bij' het afrijden. Toen de auto uit het gezicht was, keerde Jack zich tol den butler: „Wil je Miss JefferSes eens vragen, of ze mij' ontvangen kan?" De oude bediende keek hem niet zon der eenige achterdocht aan, en antwoord de kortaf: „Miss Jefferies is bezig". „Zóó?.... Toch geloof ik, dat ze mij wél zal willen ontvangen; ik hoef haar ook maar één oogenhjik te zien". Er sprak zoo dringend verlangen pit Jack's heele 'm'-anier van doen, dat de De Hollandsche Waschvrouw oude m!an onwillekeurig een paar schre den naderbij trad. „Is u leen Vriend Wan Sir Luc-ius?" vroeg hij-, „Neen", antwoordde Ja-ck verontwaar digd. „Ik Ib'en een vriend van Miss Jef feries -en zij weet, dat ik haar zou ko men opzoeken". Nu veranderde James opeens geheel van houding: „Als u daar door die opening tusschen de boo men doorgaat en u loopt een klein eindje het paadje laf 'tot u uit het gezicht i# dan zal ik Miss Jefferies waarschu wen. Want om binnenshuis een onderhoud te hébben, -dat is altijd gevaarlijk: de muren hebbbn soms ooreni!" Jack 'wilde den oude een souverein in de hand stoppen; maar, tot zijn niet ge ringe verrassing, schudde de .getrouwe het hoofd. „Dank u, sir. Het is mij' een genoegen de jonge diamies te helpen en -d-a-ar wii ik niets voor aannemen. Maar haast (u wat, sir, dat men u niet van het huls uit ziet! Jack gaf onmiddellijk gehoor aan deze raadgeving en stapte flink door, net als of hij regelrecht naar huis ging. Toen hij ver genoeg Was, dat geen spiedend oog h-ém zien kon, zette hij zich op een om gevallen boomstam'! Lang behoefde hij niet te wachten, want daar hoorde hij Al üohte voetstappen tusschen het kreu pelhout klinken. Ze was in 't wit en droeg een kanten sjaaltje om het hoofd, dat ook een gedeelte van den bi-ooien hals bédelcte. Jack zag dat ze gehuild had, ha-ar oogleden waren rood en ge zwollen en haar gezichtje was bizonder bjeek. „U wilde 'mij spreken?" begon zij, pp verlegen toon. Hij kreeg een kleur en stamelde: „U zult mij wel erg vrijpostig vinden.... Maar ziet u, Mrs. Wagstaff en ik we voelen beiden mét u mede!" (Woriit uetüolgd). HAAMSTEDE. Vergadering van den ge meenteraad, gehouden op Vrijdag 30 Sep tember j.l. Afwezig dhr. J. d-en Boerf. Na opening door den waarnemend voiorz1., dhr, C. Blom, volgt beëediging van den tijdelijken secretaris, dhr. W. G. Boot Jz. De voorzitter wenscht den betrokken ti tularis geluk met zijn benoeming, waar op dhr. Boot dank zegt voor het i n hem gestelde vertrouwen, dat hij hoopt waar dig te maken. Naar aanleiding v-an een verzoek aan de P.Z.E.M. -omtrent de kos ten per lichtpunt voor straatverlichting was van genoemde Maatschappij een schrijven ingekomen behelzende de mede- deeling, dat de kosten pl.m. f 15 per lichtpunt zullen bedragen. Verder leest ide voorzi. een schrijven der gezondheids commissie, waarin -deze hare tevreden heid -uitdrukt over de groote verbetering door riol-eering en afwatering in de zé ge meente tot stand gekomen. Tevens wor- id-en in dit schrijven eenige aanmerkingen gemaakt op -de inrichting van enkele wo ningen, onvoldoende afwatering -eener mestvaalt, (wat bereids onder de aan dacht is van B. en W.) en rapport uitge bracht over het onderzoek van -regen putten in deze gemeente. Hieruit Meek, dat van de 86 genomen watermonsters slechts 14 voldoende waren. De voorz. zegt, dat deze toestand zich donkerder laat aanzien dan hij werkelijk is, daar toch 'deze gemeente gelegen is aan de duinen met hun overvloedigen afvoer van helder, frisch water, wat aan dhr. den Haan de opmerking ontlokt: „hoe altijd aan dal frissch-e duinwater in de buurt van woningen te komen of als huurder eener woning -doo-r een voldoend goten- stelsel enz. over goed regenwater te kun nen beschikken". De voorzitter verklaart hieromtrent momenteel geen meded-eeling te kunnen doen. Van dhr. D-. C. Steur, volontair aan de openbare lagere school was -een verzoek om eervol ontslag als zoodanig, -met ingang van 1 November a.s. ingekomen wegens benoeming in gelijke betrekking aan de openbare lagere scho d! te Burgh. Met algemeene stemmen wordt tot toekenning van eervol ontslag be sloten. Na uitgebracht rapport der Com missi© tot nazien der gemeente-begroo ting 1928, bij mond-e van dhr. Bolle, wordt -deze begrooting in ontv. en uitg. met f 41356,45 voorloopig vastgesteld. Daar na komt aan de orde een voorstel van B. en W. tot plaatsing van een lantaarn paal in den Kloosterweg, in de nabijheid der woning van dhr. J. K. Overbeeka. Daar all-en overtuigd zijn, dat een betere verlichting in deze omgeving gewenscht -wordt tot plaatsing besloten. Dhr, Bolle ,acht het ook wenschelijk, dat ook in 'de buurt der nieuwgebouwde huizen aan den Zandweg een doelmatige ver lichting door lantaarns komt. D-aar deze zaak -minder urgent wordt geacht dan de vorige, wordt hel voorstel van dhr. Bolle daaromtrent i n handen gesteld van B. en WL om advies. Op voorstel van B. en W. wordt de jaarlijksche vergoeding voor het onderhoud der openbare lagere school inlegt f 50 verhoogd, onder voorbehoud van het verlangen van dhr. den Haain, dat Voor het onderhoud dan o©-k een degelijke werkkracht in dienst worde gesteld. Thans komt in bespreking een voorstel van B. en W. omtrent rioleering van Burghsluis; reeds meermalen is deze zaak naar voren gebracht. M©n is van (meening, dat thans aan den onhoudbare© toestand ter plaatse een einde moet ko men. B. en W. hadden dhr. Hanson op gedragen omtrent de riol-eerin-g een plan met kostenberekening te ontwerpen. Dit komt ter tafel; de vermoedelijke kosten zullen volgens dit ontwerp f 572 bedra gen. Daar enkele omwoners niet onge negen zijn in de kosten van het aarde werk enz', te helpen bijdragen, zullen de vermoedelijke kosten vcor de ge meente f 400 bedragen. Daar ook reeds de gezondheidscommissie enkele malen op verbetering van den toestand heeft aan gedrongen en d© Raad overtuigd is van de nood-zakelijkheid, wordt met algem. stemmen besloten het rioleeringsplan te doen uitvoeren. Alsnu komt aan de orde benoeming van een vaccinateur wegens overlijden van dhr. Lange. Tot dusver werd deze betrekking om het halve jaar vervuld resp. door de heeren Janzen en Lange- Met algem. stemmen wordt be sloten (op de aanbeveling stonden de hee ren Janzen en Pilaar) dhr. Janzen alleen als zoodanig te benoemen. Tot lid der schattingscommissie (voord-racht de hee ren WL G. Boot Jzt en A. F(. de Vin) wordt met 5 stemmen, 1 stem1 op dhr. de Vin, benoemd dhr. W. B. Boot Jz., die, staande de vergadering, verklaart deze benoeming aan te nemen. Verder volgt mededeeling van dén uitslag der meeting van het land van F. Kik aan den Vertonsweg. Na een vrij uitvoerige discussie blijkt dat de meerderheid van den Raad met het oog op de toekomst en in 't belang van -den daar ter plaatse toch zoo smal- len weg hermeting noodzakelijk vindt om te komen tot een vaste grens van -den ^gemeentegrond. Met 4 tegen 2 stemmen (1 blanco) wordt in dien geest besloten, Tevens wordt besloten tot wijziging der begrooting 1927; de post premie op het vangen van zeehonden wordt gebracht op f 500 ©lp f 1000, daar eerstgenoemd bedrag reeds overschreden is (de totaal toegekende premie's worden doior 't Rijk gerestitueerd); in verband met de werk zaamheden aan den slotgrachtkant wordt besloten een bedrag van f 450 over te schrijven op den kapitaaldienst. Bij de omvraag bespreekt dhr. Vis den minder

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1927 | | pagina 1