Zierikzeesche Nieuwsbode IZEELANDs ROEM! Haarden ..Kachels en Excelsior Theebon. DE BUREN. VRAAGT abonnement Maandag 26 Sept. 1927. zierikzeesche courant. advertentien hm,adverteerders buitenland." Uit Stad en Provincie. FEUILLETON. UWEN WINKEUÈR DUBBELE WAARDE] Zenuwstilleitd Vroeg Winter. WIJ ZIJN GEREED n.v. asselbergs' ijzerhandel, Pr§8 per 3 maanden f 1,60, franco per poet ƒ1,80. Voor het buitenland per jaar f 10, Afzonderlijko nummers 5 cent. Yersohijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag. No. 11599. Ults.-Ridtotior M J KOSTEN van 18 regels 60 ota., van 4 regela en daarboven 20 ota, per, regel. Reclames 30 ota. p. regel, Bij contract belangrijke korting. Inzending op den dag van uit gave vóór 10 uro. Zij, die zich van af heden op ons blad abonneeren, ontvangen de tot 1 Oct. a.s. verschijnende nummers GRATIS. herinneren wij er nogmaals aan, dat nè 10 ure op den dag van uitgaaf der Courant geen adver- tentiën meer kunnen warden aan genomen. DE DIRECTEUR MILUONNAIR-LANDLOOPER. Te San Diegé in Californië pakte }de politie onlangs een verwaarloosd uitzien- den taan op, die op een Ibank in een park lag] te slapen. Omdat Wijl in Wet geWeel 'geen identiteitsbewijzen Wij zich Wad en er verdacht uitzag, werd Wij naar (Wet politiebureau (gébracht. Daar vertelde Wij E,dwa(rd B|ro|wn té JWjeietein,, mfaar Wajl deed tevens een taededeeling, die de po litie-ambtenaren de oogen Van verba zing v/ij'd deed Jopensperren. Hij ïzeide tal. eigenaar te zijn van 60 fabrieken en 30 huizen, en een banktegoed van 30 milli oen dollar te bezitten. Hij leefde op de vlakte", om'dat hij' telkens weer opnieuw wilde nagaan, wat voor leven hij nu wel zou moeten leiden als hij eens geen millionnair was. De politie hechtte jaan deze verklarin gen weinig waarde an toen Bjrown den volgenden dag voor den politierechter kwjam, We/rd hij veroordjeeld tot tien dagen gevangenisstraf, want ook de rech ter geloofde, dat Bitown fantaseerde. Toen men echter ging onderzoeken bleek, dat de veroordeelde inderdaad geen woord te veel gezegd had. Hij! was muiti-millionnair en was slechts landloo— per, omdat hij dit als een soort sport beoefende en er genoegen in schepte als amateur..vagebond ieen 'deel van zijn leven te slijten. Op den politie-rechter maakte dit alles weinig indruk.. Hij handhaafde de straf en zeide: „Wie straf verdient, moet ze hebben. W]e leven in een vrij land, waar geen verschil wordt Igemaakt tusschen arm en rijk. MÜliionnairs en arme men- schen moeten ellen identiteitsbewijzen kunnen toonen en als ze dat niet kunnen of willen, volgt de straf". ZIERIKZEE. Zaterdagavond omstreeks half acht, werd de politie gewaarschuwd dat brand was uitgebroken in de sigaren fabriek „Borneo" van de firma Wijsman van Loon, gevestigd in de Verrenieuw- straat, alhier. Met het brandbluschaippa- raat gewaipend toog de politie naar de plaats des onheils, maar aan blusschen viel niet meer te denken. Inmiddels be gon de .brandklok te luiden en spoedden de brandspuiten zich naar de Verrenieuw- straat, welks toegangen door de politie onmiddellijk werden afgezet, hetgeen door de autoriteiten zeer werd gewaardeerd. Drie spuiten kwamen in actie en wierpen hun stralen in den vuurgloed. Spuit 3 gaf het eerste water. Het duurde on geveer 2 uren voordat de brand was ge- bluscht en twee spuiten konden inrukken, terwijl één overbleef om de rockende N-aar het Engelsch van BETTY BEGQS. 17 Lady's Nell gelaat drukte verachting uit, terwijl ze sprak: „Hij deed 'béter, met /wat meer acht te slaan op m'ijln uitnoo'diging, sprak ze koud. „Ik bén niet igewoon, dat mij'n gunsten zoo weinig op prijis gesteld wloir- den; én dit nog iail door zoo'n jongen van Igeen twintig!" „Zijn jeugd is ook juist zijn excuus",, meende Nicholas. Maar, mocht Lady Nell zelve nu ook Napoleon Jefferies als zoo'n „jongen" be schouwen, ze gaf zich toch zeer veel moeite om hém te behagen! Toen ze al thans even vóór drieën dé hall binnen trad, keken beide heeren, haar echtge noot als mr. Cartwright, met de grootste bewondering naar haar schitterend toilet. Ze droeg een vuurrood-kanten kleed met goud doorwerkt, wiaarop hier en daar een diamanten versiering was aange bracht. „Maar, Nell, je lijkt <wél een koningin" sprak Jack. „Dank je well! Dat was ook juist mijn bedoeling", zei ze kalm. „En waaraan zijn we die eer verschul digd als ik vragen mag)?" ging haar echtgenoot voort. „Krijgen we alle toonaangevende men schep hier uit den omtrek op de thee?" met bon van puinhoopen nat te houden. Het geheele perceel brandde uit. Een hoeveelheid ruwe tabak ,en ongeveer 5000 sigaren gingen taéde verloren, terwijl de belendende per ceelen van de heeren Gebr. Gudde en de wed. Schell eveneens brand- en wa terschade kregen. De schade wordt door verzekering gedekt. De oorzaak is on- békend. Om half vijf op 23 Sept. j.L is door Anna Poldermans, dochter van den heer M. Poldermans alhier, de eerste steen gelégd van. de Pastorie, te stichten door het Vrijz. Pastoriefonds, welk gebouw Zal verrijzen aan den Grachtweg. De aan nemer M. Kloote had voor een met bloe men en linten versierde kalkbak en trof fel gezorgd en keurig hebben de kleine handen, bestuurd door den architect van het gebouw, haar grootvader den heer G. Poldermans de plechtigheid verricht. Hierna sprak de voorzitter een enkel woord tot de onder-aannemers J. v. d. Wierf, die de betimmering verzorgt, M. Bakker die het schilderwerk uitvoert en A. Anker aan wien het loodgieters- en smidwerk is toevertrouwd. Hij wenschte hen toe, dat het werk hen tot lof zlo,ude strekken en eindigde met zijn waardee- ring uit te spreken voor den rustigen, snellen en prettigen geest, waarin de ge zellen samenwerken. Het ligt in de be doeling van het Bestuur om na voltooiing alle Donateurs uit te noodigen het ge bouw te bezichtigen. De komende predi kant wordt tijdelijk' gehuisvest in de Pas torie van de Christelijke Gereformeerde Gemeente, daartoe welwillend afgestaan. Door den Comtaissaris der Koningin in onze provincie is aan H.M. de Konin gin machtiging gevraagd tot het bijeen roepen van de Prov. Staten in buiten gewone zitting op Woensdag 12 Oct. te kwart over 11. Behandeld zullen dan wor den: le. het voorstel van Ged. Staten tot vaststelling van een prov. wegen plan; 2e. de mededeeling van Ged. Staten, inzake de motie van den heer Welle- man c.s. betreffende de verkeersmidde len in deze provincie; 3e. de medeidee- ling van Ged. Staten inzake de motie van den heer Adriaanse c.s. betreffende de wijziging van de Prov. Staten. Deze beide moties werden ingediend in de zo- merzitting. HAAMSTEDE. Vrijdagavond j.l. hield het departement Haamstede-Burgh der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen een ledenvergadering in de Zaal van hotel „Bom". Door het vrij ongunstige weer was de opkomst niet bijzonder groot. De waarnemend voorzitter, dhr. W. G. Boot Wa, hield bij' de opening een korte „Neen! Al die staatsie is slechts be doeld voor een dood-eenvoudigen bui tenjongen"' 'antwoordde ze lachende. „Wee over Mr. Napoleon alls hij niet verschijnt". Ze nam plaats, op een laag stoeltje met haar rug naa)r het vuur, en met spotten de uitdrukkinlg op heit gelaat keek ze naar Nicholas. Hij1 beantwoordde dien 'blik eveneens met een glimlach. Wtant werke lijk was ze toch precies een ondeugend kind, dat door 'bedreiging met straf nog maar tot taeeir verzet geprikkeld wordt. „Hij zal zeker wel komen", begon hij nu ook. „Mijn opmerking van vanoch tend neem ik dus weer terug". „'t Gaat regenen", zei Jack verstrooid. De lucht stond betrokken en zoo was de héldere Mei.oelh,tend tot een somberen middag geworden 'm(et iruw'e windvlaf- gen en geweldige regenbuien. Het was echter volstrekt niet koud in de hall, want er brandde een gezellig haardvuur, dat zijn schijnsel weierkaat ste in ieder glimmend voorwerp, nu het zooveel donkerder was geworden in het vertrek. Op eens keek Nicholas verschrikt naar Ladly Nell: Door het vall'lén van een zwaar blok in den haard Werd Zij! zoo grillig verlicht door de spelende vlam]- men, dat hij een oogenblik taeendè, dat haar kleed vuur gevat had. Ik dacht, dat ge in brand stondl!" zei töj- Jack kéék nu ook nlaar zijln vrouW. „Ja, door die vurige Meur van je toilet, is het precies, of, je midden in de vlam1- men zit, Nalli! sprak hij'. „Je weet niet wiat een vreemd effect dat taaaktl!" „Zoo onwezenlijkviel Nicholas nu weer in. „Je lijkt net een heks. Terwijl je geheel in de vlamtaen gehuld schijht, zit je nog kalm te glimlachen!!" „Ik Wou, dat ik ta'ijzetve eens kon zien'!, toespraak, die staande door de vergade ring werd aangehoord, ter huldiging der nagedachtenis van den zoo plotseling overleden voorzitter, dhr. J. A. v. Zuijen. De rekening 1926-'27 met een goed slot van f 22 werd goedgekeurd. Ter voor ziening in twee vacatures werden als bestuursleden benoemd de heeren W. G. Boot Jz. en A. Blom Pz. In verband met de winterpropaganda werd besloten in November als spreker uit te noodigen dhr. W. van Capelle en de laatste avond iin het seizoen uit eigen krachten te vor men. Evenals te Burgh, waar een der gelijke instelling reeds enkele jaren be staat, zal ook voor Haamstede getracht worden een reizende bibliotheek te ver krijgen en wel ten huize van mej. Geij- sendorpher. Het departement zal voor dit doel aan het gemeentebestuur een sublsidie 'van f 10 aanvragen. Bij de gehouden huishoudtentoota- stelling te Breda niet houtsnijwerk, be haalde dhr. L. J. Dijkman den lsten prijs met zilveren medaille. KERKWERVE. Zondagnamiddag j.l. schrok, door het uitschieten van een hpnd, dicht 'bij de kom van het do,rip, een voor een rijtuig gespannen paard, waardoor hét een zijsprong maakte, tengevolge waarvan het voertuig kantelde en om sloeg. De inzittenden kwamen er geluk kig zonder groote onheilen afenkele schrammen en wat materieele schade aan rijtuig en kleeren plus den schrik'. DREISCHOR. Hoezeer het vraagstuk der eilectrificatie van de z.g.n. „Noordgroep" in Zeeland urgent is, moge blijken uit het volgende: Een combinatie van een 10-tal personen heeft dezer dagen besloten hun perceelen van electrische leiding te laten voorzien en is ten dien (einde in on derhandeling getreden met den heer M. van Dongen, mr. Smid, alhier. Deze zal als ondernemer, benevens de aanleg der leiding, ook de stroom leveren van uit zijn reeds geplaatste electrische instal latie. Onder de aan te sluiten perceelen behoort ook het hotel Aarnoudse. SIRJANSLAND. Terwijl Vrijdagavond eenigé lrinderen ,aian het spelen waren kwam het 13-jarig' zoontje van J. Dl ern stig te Vallen, Die ontboden geneesheer Constateerde, d:at zijln 'been (gebroken was, zoodat hij' den volgendén morgen naar het ziekenhuis moest gébracht worden. BRUINISSE. Voor het onlangs gehou den vakexamen tweede gedeelte kom mies 1ste klasse - is gelaagd dhr. Joh. Jumelet Lz?., geboren alhier, die thans Roosteren (L.) als standplaats heeft. en Zenuwsterkend is de werking van Mijnhardt's Zenuwtabletten. Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. LANDBOUW EN VEETEELT. VERBOUWT AARDAPPELSOORTEN, DIE ONVATBAAR ZIJN VOOR WR'ATTZIEKTE De inspecteur, hoofd van den planten- ziektenkundigen dienst te Wage mogen, vestigt de aandacht van alle belangheb benden op de groote beteekenis, die de deelt van voor wratziekte ontvatbare aar dappelsoorten voor de cultuur en den ex port van aardappelen heeft. Het verdient daarota aanbeveling, de teelt van deze soorten Zooveel mogelijk over het ge heele land ingang te doen vinden. Zelfs zei Ze, haar hoofd/ al wendende en kee pende- „Het schitterende van je toilet, tegen over dé duisternis- in de kalmer, bewerkt djat effec't", zei Nicholas, „Heit zou een prajehtige pasfel-teekening geven". „Kan je mijl niet eens even een spiegel bézorgen, Ja|ck?" vroeg 'zliji vriendelijk. „Ik zou me namelijk wél eens graag als heks willen zien, al vind ik 't dan pok n'iet zoo> IbiZonder béleefd' v,an Nicho las, om 'mij! diaarmée te vergelijken". Jack stond op, liep den hall door en lichtte een zwiaren, vergulden spiegel van z'n plaats aan den Wand. Nicholas schikte de blokken in dien haard zóó, dat het vuur weer gezellig opvlamde en Lady Nell boog zich wat voorover, om haar ei gem béeitenis te 'zien.; Nicholas trad wat terzijde, om leveneens het effect waar te nemen, Waar 'z'ijin kunstenaarsblik van genoot. Maar opeens ontsnelde bijl hevig: het kalme, Ib'leéké gelaat Van de heks werd vertrokken in een afsChüWeïijlken grijns. Hij wist haast niet, Welk gelaat hij daj^r zag: het leek Wel een nachtmerrie. „Kijk, Nicholas, ik kon een g'-zicht trek ken, dat ma écht pp h heks doet lijken", riep ze--. Maar onmiddellijk daarop Weer klonk haar angstgeschreeuw". „Neem 'm weg, Jack)! Weg 'den spiegel! Ik sta in b'randl!" Br klonk zooi'n mtaidkénlb'axe angfet uit den .toon van haar stem, dat Nicho las en ;Jac'k beiden opkeken, niet anders verwachtende, dan Idait 'haar kleed in waarheid vlant (gevat had. En, terwïj'1 Jack de larmen om 'haar (heen wilde slaan, om de vlammen uit te dooven, .gleed hem de (groote (spiegel uit de handen en viel in splinters (aan haar voeten. Nicholas greep een haardkleedje; maór, eer hij nog bij haar was,- riep zij boos bij een eenigszjns geringe cultuurwaarde zijn de voordeelen, die aan de teelt van voor wratziekte onvatbare aardappelspor- soorten verbonden zijn, zoo groot, dat aan deze de voorkeur moet worden ge geven. Met den meesten aandrang zij daarom aan alle landbouwers aanbevo len, de teelt van onvatbare soorten ter hand te nemen of uit te breiden. Men schaffe zich daarom thans pootgoed aan. Als onvatbare soorten, die voor de cul tuur geschikt zijn, kunnen o.m. genoemd worden: Alpha, Bevelander, Triumph, Ce res, Robijn, Mono era at. STAND VAN DE LANDBOUWGEWASSEN. Het hieronder volgend overzicht be treffende den stand der landbouwgewas sen op 21 Selpt. en de oogst-resultaten met de vroege gewassen verkregen, is onder medewerking der rijkslandbouw- cons uien ten samengesteld naar gege vens, verstrekt door de Correspondenten der directie van den landbouw' en door het Koninklijk1 Nederlandsch Meteoro logisch Instituut. Zooals uit de in 1927 reeds verschenen oogstbérichten is gebleken, waren de voornaamste igiroeim'aanden voor de ont- wlkkelinjg der méeste gewassen niet gun stig. De Meimaand wias koud en schraal. Juni gaf eene buitengewone hoeveelheid neerslag iefn ook de taaand Juli Wajs te vochtig, terwijl het aantal uren zonne schijn ver beneden het normale bleef. Ofschoon de halmontwikkeling der gra nen goed wjas, Liet ide korrelvo/rming in versclhillendle igejviajlen te Wénlséhen over; toch Was de oogst der vroege gra nen nog niet ongunstig. Vlas en karwlj'zaad leverden een oogst, die iets minder dan vrij goed 'was, ter wijl het koolzaad een gloed igewas gaf. De maand Augustus was voor den landbouw al even min gunstig1; de sterke regenval bemoeilijkte in hooge taate den oogst van granen, peulvruchten en an dere gewassen; de tarw'e, haver en erw^- ten, in die maand geoogst, zijln over het algemeen slecht binnengekomen, waardoor de qualiteit is achteruit 'ge gaan. De laatste dagen van Augustus en de eerste negen der maand Septetab'er brachten mooi zonnig weer, hetgeen een gedeelte van den oogst zeer ten göede kwam. Zij, die in dien tijd oogstten, kre gen de gewlassen droog in de schuur, ofschoon toch in vele gevallen de kwa liteit reeds was verminderd. Van 10 September af vielen over het grootste 'gedeelte van ons land iederen dag aanmerkelijke hoeveelheden neerslag, terwijl de temperatuur bijna voortdu rend 3° te laag bleef. Voor de late ge wassen, die sterk behoefte hadden aan droog, Wprm Weer, is dit zeer nadeelig. Dit geldt in het bijzonder voor de aard appelen; deze lijden sterk van de ph|y- tophtoraziekte; taéde door het natte weer worden de knollen in hevige mate aan getast, zoodat een groot deel daarvan op sommige plaatsen tot 70 pCt. toe in den grond tot rotting overgaat; vooral de Eigenheimers hebben zeer sterk ge leden. B'ij 't ooigst)én (blijft hierdoor slechts eene geringe hoeveelheid over, welke niet door béderf is aangetast. Ook voor de ontwikkeling der suiker bieten en andere wortelgewassen is het natte, koude weefr ongunstig; zoowel het wortelgewicht als het suikergehalte der bieten is bijl dat van het vorige jaar aanmerkelijk tén achter. De bruine, boonen, die van verschillen de perceelen nog niet zijn opgetrokken, „Hè, Jack, wat lomp van je; nu heb' je den Spiegel gebroken]!" De heeren konden geen woord uitbrengen. „W(at dieed jé taïj schrikken,'!" riep Jack .eindelijk. Maar Nicholas was niet zoo kleinmoe dig gestemd en Verontwaardigd zei hij]: „Jie bent een 'uitstekende actrice, Nell'!" Het was igeen idomediespel. Een oogen blik meende ik 't echt", antwoordde zij', „'t Wias zoo natuurlijk, dat ik onwille keurig. vóelde,, hoe verschrikkelijk het zou Zijln, om dn waarheid te verbranden. Maar daarom had 'Jack nog niet zoo dwaas hoeven te z'ijh, om den spiegel te Laten vallen, want nu gjebeurt er vast iets onaangenaams. Een 'gebroken spie gel beduidt altijd een ongeluk!" Jack w.a)s uit 'zijn knielende houding opgerezen en staarde hu met verschrik ten blik pp de verwoestinlg aam zljh voeten. Ladjy Nell (s'chudde !de stukjes glas uit de plooien van haar kanten kleed. Ze scheen heel boos en toonde in 't minst geen medel'ijldén 'met haar verschrikt ge zelschap. „Bel maar liever eéns, dat ze hier den glaslboel komen opnemen en zeg teglen de meid, dat wijl in den salon de thee Wenscihan te gebruiken". Ze trad langs hen heen en ze hoorden haat het vertrek binnengaan en de deur met gewield .achter zich dichttrekken. „Dat noem jk .een nare gewaarwording1 zei Jack-, toen ze wég was. „Ik ben van mijn. leven nog niet zoo geschrokken!" „Die repetitie van een drama" sprak Nicholas 'luchtig. „Lady Nell had actrice moeten worden". Ze gingen nu naar Jack's rookkamer en voegden zich niet weer bijl Lady Neli, eer de gong waarschuwde, dat hef tijd van thee-drinken was. met pracht-cellectle BERGEN-OP-ZOOM, LIEVEVROUWESTRAAT 41. N. B. Koopt geen Kachel op een plaatje GA LIEVER ZIEN hebben zeer van de Weersgesteldheid ge leden en leverden een vrij slechten tot matigen oogst. De graslanden lijden vooral in de lage streken veel van het vocht, de zode kan in vele gevallen daar het vee niet meer dragen, waardoor zij wo.Tdt stukgetrapt. I POST m TELEGEAPHIB. DE POST-, TELEGRAAF- EN TELEFOON DIENST OVER 1926. De postdienst leverde over 1926 een voordeelig saldo oip van ruim 6I/2 mil- lioen gulden; de telegraafdienst een na deelig saldo van ruim 3 millioen en de telefoondienst een voordeelig saldo van ruim 5 millioen; totaal een voordeelig saldo, van ruim 8 taillioen, tegen 11 mil lioen in 1925. Het aantal kantoren enZ. voor den post-, telegraaf- en telefoon dienst bedroeg: hoofdkantoren 323, waar onder 3 spoorwegpostkantoren, bijkanto ren (op proef) 37, wijkkantoren 88, hulp kantoren 1009, stations 819, spoorweg" telegraafkantoren 240, postagentschappen 11, totaal 2527. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: iTe Elburg, A. M. den Oud sten te Middelhamis. Aangenomen: Naar Haarlem1, G. J. W,aardenburg te Zierikzee. Naar Oos- terwolde (G.), D. E. J. Hupkes te W.ans- werd. Naar Kielwindeweer, J. B. van Kleffesns te De Wilp. Bedankt: Voor St.-Annaland, C. v. d. W,al te Rijnzaterwoude. Geref. Kerk. Bedankt: Voor Zetten-Elst, G. Staal Jr. te Culemborg. Voor Warffum, J. W. van Tol te Scharendijke. Chr. Geref. Kerk. Beroepen: Te Gouda (2de maal), J. B. G. Croes te Bussum. Geref. Gem1. Bedankt: Voor Rijssen, M. Hofman te Krabbendijke. Vrije Evang. Gemeente. Bedankt: Voor lerseke, J. I. van Wijck te Kortrijk (België). ,,'t Is goed dat je maar gelijk hebt &ehad, Nicholas" begon zijl „Wlant ik zou mij niet erg in een stemming heb ben (gevoeld, om Mr. Napoleon te ont vangen". „Dus op stuk van zaken is hij toch niet gekomleiiï?" v'roeig J|a|cH „Neen, als hij' niet hier is, zal hij ook wel niet gekomen zijln", antwoordde zij. Na de thee ging Jack met de kinderen speken; dus wias Nicholas alleen met (zljh gastvrouw. 1 „Nicholas", viel ze op> eens niet (de deur in huis, toen Jack weg 'was, „ge loof jij aan voorteekens!?" „Dat hangt van mijn stemming af", .ant woordde hijl „Ma;ar Ibijgelopyig 'bén ik fin ders met/V' „Ik wel. En daarom heem ik 't Jack zoo lcw'ailjlk, dat hij 'dien spiegel brak". „Maar, dat Was geheel je eigen schuld", bracht Nicholas haar onder 't oog. „W(el neen", Viel ziji in. „Ik wist zelf niet, 'dat ik zoo gillen zou; maar ik kon niet anders. Ik moest wel'!" „Kom, nu alles voorbij' is, moet je er dan ook maar niet méér aan denken", raadde hij. Ze keek naar hem op, met pjeinzenden blik. 1 1 „Je móet Julie Manmnjg maar nietsi vertellen'! Ze zou 't wèt aardig vinden, dat haar voorspellingen zijn uitgekomém!" „Ik wist niet, dat JUlie aan voorspel len deed!!" zei Nicholas. „En ofl! En ze kan 't theel goed ook", sprak Lady Nell. „Ik geloof, dat 'ze heel wat te doen zou hebben, als ze zich in Bondstreet vestigde. Je weet: ze is half van Sclhotsche afkomst en ze heeft (het waarzeggen geleerd van een oude visch- vrouw, ergens in het Noorden van Schot land, (Wordt vervolgd)*

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1927 | | pagina 1