Zierikzeesche Nieuwsbode E. HOMPELS Regenjassen ZEELAHDs ROEM DUBBELEWAARDE KNAGENDE PIJNEN SANAPIRIN-TABLETTEH. HEEREN MODE ARTIKELEN, HOEDEN en PETTEN, VRAAGT ABONNEMENT: ADVERTENTIEN Woensdag 14 Sept. 1927. zierikzeesche courant. Inzending Advertentiën in de nieuwste modellen. Nieuwstraat D 236. KLEERMAKERIJ. BUITENLAND. Uit Stad en Provincie. UWEN WINKELIER met bon van Frjj. per 3 maanden f 1,50, franco per peat ƒ1,80. Voor het buitenland per jaar 10, Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag. Tan 1—8 regels 60 ota., ran 4 regels en daarboven 20 ots. per regel. Reclame» 30 ots. p. regel. tas j a a sa >AA. Bij contraot belangrijke korting. uiterlijk 10 uur op den dag v. uitgaaf Zij, die zich van af heden op ons blad abonneeren, ontvangen de tot 1 Oct. a.s. verschijnende nummers GRATIS. 't nieuwste. Naast Mag. Gebr. LOKKER. JAPAN GETEISTERD. Weer is Japan door een ernstige ramp getroffen. De omgeving van Nagasaki is door een typhoon, die met een vloedgolf gepaard ging, geteisterd en vooral de nabij genoemde stad gelegen plaatsjes Kojima en Nakamoera hebben zwaar ge leden. Het aantal dooden wordt voorloo- pig op duizend geschat. De vloedgolf, welke de meeste schade aanrichtte, werd voorafgegaan 'dop-r een zwaar geroffel, als van een onderzeesehe aardbeving. Een watermuur van drie meter hoogte stortte zich vervolgens in de straten van ge noemde stadjes en in de .aangrenzende velden. Bootjes werden op het land en in de rijstvelden geslingerd en het wrak hout der ingestorte huizen werd door het water mijlen ver meegevoerd. Te Ko jima en Nakamoera zijn duizend huizen vernield en te Nakajima vijfhonderd. 'De typhoon begon om tien uur des morgens en duurde met onverminderde kracht voort tot half twaalf. Door de steTk gezwollen rivieren is het platte land onder water gezet en vele boer derijen zijn van de buitenwereld afge sloten. Aan den oogst is zeer groote schade toegebracht. Het district Foekoeo,- ka heeft eveneens van den typhoon te lij den gehad. In de stad Omoera staan vijf duizend huizen onder water en vijftien duizend bewoners zijn tijdelijk dakloos. Zij worden ondergebracht in scholen, tem pels en andere openbare gebouwen. De burgemeester van Kojima heeft draadloos om hulp veTZocht. Duizenden bewoners zijn dakloos en hij beschikt niet over de noodige middelen, om de gewonden af doende te verzorgen. De gouverneur van Koemamoto heeft een aantal hulpbriga des gezonden. Nagasaki heeft eveneens schade geleden door een stormwind, welke echter niet de kracht van een typhoon bereikte. Een groote schoorsteen is pigestort en een aantal arbeiders weTd gewond. In de haven zijn ettelijke boo ten (gezonken. De tramdienst moest ge staakt worden. In de stad Koemamoto: is minder schade aangericht dan in andere plaatsen. Een groot aantal visschersboo- ten mpet op zee door den storm over vallen zijn en gevreesd wordt, dat vele visschers om' het leven zijn gekomen. (ZIERIKZEE. Hedenavond gaat in de Concertzaal, ter gelegenheid van het 121/2- jarig tooneeljubileum van mevr. v. H. Lugt Melsert-v. Ees, het drama van Tim merman en Veterman, „Leojitientj#", welk bekend stuk ook Vrijdagavond als af' scheid gegeven wordt. f „In de schaduw van de kerk, te midden het getik-tak der horlogies in den winkel van haar vader, ;s Leontientje in het ronde stadje opgegroeid in geur van diepe vroomheid tot een stil, eenvoudig mei si k-en, schoon orni te zien. E(n Isidoor, een jongeling met zwarte krollen, die ip dit stadje een amtiekwjnkeltje heeft, en niet gedoopt is, niet naar de kerk gaat, maar in wie een gedurige geloofs-onrust ver roert, is op haar verliefd geworden en zij op hem. Doch al rap verneemt zij zijn ongeloof en is daar zeer triestig om... maar zij ziet hem zoo gaarne, dat zij er zich nj.et meer kan van aftrekken, en hare toevlucht zoekt in het gebed, hopende hem/ 'daaTdoor tot het geloof te doen lover gaan. Haar vader, die hard lijk een blok in zijn geloof staaf, heeft die liefde ont dekt, 'maar noch zlijïi woede, noch zijn in gewrichten en ledematen, alsmede' hoofd- en kiespijn, worden zeer snel verdreven door In buisjes van Ï5 en 40 ot.proef buisje 25 ot gezag kunnen die liefde bij haar ver schuiven. De vader hoopt dan dat zijn broer, die pastoor is op een dorp vlakbij door zijn sprekerstalent het haar wel uit den kop zal klappen. Doch de pas toor is een zacht man, een dichterlijke natuur, die voor het fijn-broze van Leofn- tientje's hart wat bang is, en omzichtig te werk wil gaan. Zij: zal om die reden een tijdeke bij haar Heerom blijven lo- geeren. En in die dagen biecht Leonl- tientje na vele weifel van beide kanten de ge helmen js van haar hart. De pas toor is geroerd, en besluit te doen wat mogelijk is, om ide beide gelieven te hel pen. Zoo groote liefde, denkt hij, zal alles overbruggen! En hij noodigt Isi- door uit naar de pastorie te komen lo,- geeren, in de hoop dat hij hem tot ge loof zal brengen, en zoo. het huwelijk mogelijk maken. Maar als er een een zame dag is omgegaan beseft de pastoor reeds dat hij1 zijn doel met woorden niet bereiken kan. En hij moet den strijdenden Isidoor laten gaan en Leontientje ge bieden van die liefde af te zien. Ep zij offert Zich op aan haar geloof, ofschoon zij weet dat zij er aan zal sterven. Ze Zoekt een leven van deemoed ep ver loochening; ontvo-uwt haar schoonste ga- van van menschenliefde.... tot de gespan nen kracht ineens -doorbreekt. En ge broken, maar met een glimlach wacht Zij naar wat Sint Franciscus noemde „Broeder Dood". Het is den Pastoor te machtig geworden; hij beseft hoe goed werk hij doet met den zoekenden Isi door ieen laatste gilmlach van zijn be mind Leontientje te gupnep. En hij be seft niet, dat hij daarmee 'een stille wensch van het kwijnende bloemike heeft vervuld. En als Isidoor komt, en haar heen ziet gaan in stralende vrede... dan breekt dit licht ook door in z'ijtn donkere tastende ziel. In haar heengaan hebben zij mekander gevonden. Donderdagmiddag rijdt, zooals bekend is, „de Spooktreineen bloeiend en sspan- nend stuk, dat in den afgeloopen winter sterk de 'belangstelling trok. Donderdag avond de actueele comedie: Dover-Calais, ,die in Iheel Duitscfhland en nu ook hier buitengewone successen oogstte. Gladjys O'Haliorian heet een jeugdig meisje, dat door de bemanning van het stoomjacht „Ulyss-es" van verdrinken woTdt gered, als zij' zich pi open zee traint voor den zwem-wedsltrijld Dover- Calais. MaaT het gevaar was gesimuleerd, want de jonge dame is journaliste en heeft deze origjneele methode toegepast om aan boord van het jacht te komen en het leven van den zonderling, die er de eigenaaT van is, van dichtbij gade te slaan. Maar deze eigenaar, Patrick San- dercroft heeft zich juist daarom "'aan boord var. het jacht teruggetrokken, en daarop twintig jaar lang alle wereld zeeën doorkruist, omdat een ongelukkige liefde hem tot vrouwenhater heeft ge maakt. En hij voelt er dan ook veel voor, Gladys opstaand-en voet weer aan de golven terug te geven. Maar, de be manning weigert het bevel uit te voeren. En Gladys blijft aan booTd. Wiat nu volgt laat zich Taden: niet alleen de heele be manning, maar ook Sapdercroft Zelf iraakt in vuur en vlam -voor het jonge meisje en de oude zonderling ondergaat dppr deZe verliefdheid ook uiterlijk een vol komen metamorfose.... Helaas tevergeefs. Op een goeden dag Springt Gladys weer even plotseling in zee, als ze er uitgeko men is.... de eerste officier springt haar na... 'en de kansep op een „hajpfpy end" tussehen het jacht en de nabije kust wor den ter berekeningaan den toeschouwer overgelaten. 1 Denk echter niet, aldus het ,,Vad", dat 3dt intriguetje de kern van het stuk is, want de geestig behandelde, aller aardigst opgediende crème van dit too- neelgerecht is de feministische tendepz die door „Gladys" op de schip vol man nen met een guitige cranerie gedoceerd wordt en dit tot de alleramusantste situ aties en tooneeltjes aanleiding geeft. Een aardig en onderhoudend amuse mentsstuk. Juist omdat het een blijspel is behoeven we een enkele uitlating van de zeer geëmancipeerde jongedame over het huwelijk niet al te serieus te nemen. Wo meenen dan ook, dat een ieder die de kinderjaren achter zich heeft, gerust een kaartje Dover-Calais kan nemen om ook -eens een Teisje met de Ylysses te gaan maken. Het ziet er echt gezellig uit aan boord van het stoomjacht - en de bemanning is tip-top! Msb In -de schouwburgtent op de Balie gaat sinds Zondagavond Bouwimeester's 'Revue „Nou nog mopier", dat zijn naam werkelijk [verdient, want het js; nog m/ooier dan de revue, die hier het vorig jaar vertoond werd. De inhoud van dit prach tig kijkspel is dol vermakelijk. Siem Nieu- wenhuijzen is het middelpunt. Hij is heer lijk ad rem en bovendien de „grapjas" bij uitnemendheid. Telkens en telkens laat hij de zaal gieren van de lach om zijn komische uitvallen. Als trouwe compa- rante staat Henriëtte Davids aan zijn zijde en eischt haar deel op van-de lachers vooral wanneer ze als oude vrijster met haar kanarie begint te zingen: O, Pietje kom in m'n hart. Mimi Boesnach is een behoorlijke oommère, die vooral uit blinkt lp 't dragen van weelderige cos- tuums. De revuegirls lieten telkens z/ien wat training vermag en hoe gracieus dan sen kunnen worden uitgevoerd. Nol Nabar.ro en Willy Luers -deelen mede 'in 't succes door hun mooie stem men. Dit wat de inhoud betreft! De aankleeding der -revue is in een woord, letterlijk en figuurlijk, schitte rend! Kunstenaars zijn hier bezig geweest om oostuumpjes te scheppen, zóó mooi en smaakvol, dat Tiet geheel een oogen- feest wordt en dan denken we aan de shawls; -de geheimen van de damestasch; de bloem-enfantasie en aan 't slot van 't eerste bedrijf de struisvee-renweelde, een sprookje luit de 1001 nacht, waar een kleu- renschakeering en rijkdom ten toon wordt gespreid, welke tot de schoonste behoio- ren, die ooit op' revuegebied is vertoond. In „goud-fantasie" voeren de lenige 'gouden ridders (de revue-gi-rls) een soort zwaarddans uit, die, onder de el-ectrische belichting, tot een middeleeuwsehe sproke wordt. Het „Tijk der paarlen", de slotfinale, vormt een waardig slot van deze pracht- revue, waaraan kosten noch moeite ge spaard' 'zijn omi 't beste en fijnste te geven. We kunnen met gerustheid dez/e Tevue, waarin met zorg alle aamstootelijk- heid is vermeden, aaii&evelen! - Wie moeten thans -weer melding ma ken (van een part. elec. installatie, die hier ter stede in een der flinke zaken is ingericht en wel de zaak van den heer R. P. Hogerheijde op de Melkmarkt, Wiaar talrijke (délicatessen in den keurigen, ruimen winkel gerijd staan en den (be zoekers tot koopen uitno-odigen. Om de keur van uitgestalde waren, vooral bij avond, goed te kunnen olbserveeren, heeft de heer Hogerheijde aan de firma A. Anker opgedragen voor eleotr. verlichting te zorgen en wijl hebben ons persoonlijk overtuigd, dat de opdracht „tip-top^' is uitgevoerd'. In de etalagekast werpen 2 speciale lampen het licht op de uitgestal de waren, welke bovendien nog verlicht kunnen worden door kleine gekleurde lampen, terwijl in den [winkel twee groote eleö. lampen hun zacht 'licht, zoowel naar boven als onder, verspreiden. De naam van den eigenaar prijkt bo ven ,aan het gebouw des avonds reeds van ver in elec. lampjes, terwijl het transparant (geleverd door de 'heeren Ge broeders Gudde) in verlichte letters eenige der heerlijkheden vermeldt, die in deze zaak ruim voorhanden zijp. Men kan volmondig zeggen, dat deze winkel „modern" is. ST._PHILIPSLAND. Dinsdag 6 Sept. vergaderde alhier de -gemeenteraad. Alle leden aanwezig- Voorzitter de burge meester; secretaris- de heer C. v. Ben- degom. De voorzitter opent. Daarna heeft plaats beëediging der leden. De heer A. M. v. Dijke en 'dhr. L. Neele leggen de belofte af. De voorzitter spreekt den Raad daarna /als volgt toe: Mijne heeren! Aan hetgeen bijl de wet is voorgeschre ven, om als raadslid de gemeente te kun nen vertegenwoordigen is alsnu voldaan, en heet ik U dn deze eerste raadsverga dering hartelijk welkom. Zes leden uit den ouden Raad, welke ik niet bij- name hoef te noemen, hebben hun mandaat vernieuwd gezien. Ik hoo-p met hen op diezelfde aangename wijze als voorheen te mogen vergaderen. Ook dhr. Neele, die als nieuw gekozen lid zijn intrede "doet, heet ik hartelijk welkom, hopende, dat hij een waardig vertegenwoordiger onzer gemeente moge zijln. Mijn© Heeren, ik hoop, dat steeds itusschen ons een aan gename verhouding moge zijn, zoodat Wij in de beste harmonie zullen kunnen samenwerken tot heil van onze- gemeente. Mogie daarbij- Gods dierbaren zegen op ons werk rusten! Daarna volgt de ver kiezing van de wethouders. Bij de eer ste stemming worden 4 stemmen uit gebracht op dhr. L. J. v. Nieuwenhui zen en 3 op dhr. A. M. v. Dijke; bij de tweede stemming 4 op dhr. J. van Strien en 3 blanco. Gekozen Zijp alzoo dhr. L. J. v. Nieuwenhuizen en dhr. J. v. Strienl Daarna spreekt de voorzitter als volgt Mijne Heeren! In de eerste plaats wensch ik de nieuw gekozen wethouders geluk met hun benoeming. Ik hoop met hen op aangename w%e te mogen vergaderen. Verder rest mij een woord van dank a-an de oud-wethouders, waarmee ik steeds op de aangenaamste wijze heb mogen samenwerken. Ik mag gerust zeggen, dat er niet één onaangenaam Woord of on- aangenamen hamerslag in ons college is gehoord. Zulk een verhouding kan niet anders zfijp dan in het belang der ge meente. Aan dhr. v. Dijke wil ik hier mljP hoogstem dapk brengen voor het geen hij voor mij, in zijn kwaliteit van la wethouder in het begin van mijp bur gemeestersloopbaan heeft gedaan. Hem was nooit iets te veel. Hij) ontzag het niet, twee of driemaal per dag naar het Ge meentehuis te komen om (mij met zijn raad ter zijde te staan. Bij hem ook kon ik op elk uur van den dag aan zijp woning inlichtingen verkrijgen. Mijnheer v. Dijke, U bent -voor mij de vraagbaak geweest. Uit den grond PiijPs harten dank ik u voor al hetgeen ig'ij direct voor mij en indirect voor d-eze gemeente hebt ge daan. Ook aan U, Oud-wethouder van Nieuwenhuizen, mijp hartelijken dank voor uw gewaa/rdeerden steun. Uw ad viezen, die steeds in het belang der ge meente waren, h/eb ik steeds gaaime ter harte genomen. Ook u, heeren raads leden, mijp welgemeenden dank, als mede aan het oud-lid (dhr. Beurkens. Ik hoop op uw aller medewerking te mo gen blijven rekenen. Het spreekwoord zegt „Eendracht maakt macht". Indien wij -eendrachtelijk de belangen onzer ge meente behartigen, zal er veel tot stand /cht kunnen worden. Dat hij, die zulks machtig is, -ons daartoe kracht en lust moge schenken!" Dhr. L. J. van Nieuwenhuizen dankt daarna voor het in hem gestelde vertrouwep, er op wij zende, dat kritiek niet achterwege zal blijven, doch vertrouwende, dat door goede samenwerking het gemeentebelang zal worden gediend. Dbr. J. v. Strien sluit zich hierbij1 aan. Daarna is 't woord aan dhr. A. M. v. Dijke, en wel aldus: ..MijPheer d-e voorzitter:! Ik heb u, ge zien het verloop der wetihoudersverkie- zing, een ernstig besluit van mijp zijde miede te deelen. Aangezien deze verkie zing, m'. i. in lerge mate in strijd is met het stelsel der evenredige vertegenwoor diging en spot -met den volkswil, gezien dat op lïjtst v. Dijke o.s. tpl.m. 260 st werden uitgebracht. Nu wordt, zonder eenig mbtief, iemjand tot wethouder ge kozen, die nog niet /eens op zijn -geheele lijlst het aantal stemmen heeft gehaald, voor een vollen zetel. Ieder verstandig en weldenkend mensch zal deze verkie zing niet alleen zeer onrechtvaardig vin den, doch zfje zal ook door elke richting in onze gemeente ten zeerste worden af gekeurd. Is er ooit verbittering gekweekt, djan zal het zijp /door- deze ten hemel schreiende zaak, -die- met -alle billijkheid en rechtvaardigheid spot. Ik denk, dat dit de dank is van de heeren voor al hetgeen ik in -de voorgaande moeilijke periode voor de gemeente heb -gedaan. Ik stel hierbij) Piijn (mandaat als raadslid ter beschikking en hoop dit binnenkort, in ieder geval voor 'de (eerstvolgende ver gadering schriftelijk te bevestigen. Zoo verdWijnt dap de naam v. Dijke -uit de raadzaal, waar -hij tientallen van jaren, ik geloof te mogen zeggen, met eere is genoemd". De heer v. Dijke verlaat daarna de raadszaal. Vervolgens verkrijgt dhr. L. Neele het woord. Spr. zegt: „M. de voorzitter! Naar aanleiding, van dezen ongemotiveerden uitslag der wethouders- verkiezing, stel ook ik hierbij mijn man daat ter (beschikking. Ik! zal dit voor d-e eerstvolgende vergadering schriftelijk be vestigen. Tevens neem ik ontslag a-ls voorzitter en lid der Oudercommissie, wat ik eveneens na enkele dagen schrif telijk zal bevestigen". Dhr. Neele ver trekt eveneens. Ten slotte dankt dhr. A. v. Nieuwenhuizen voor de samenwer king in (het oude college van B. en Wi. en verklaart ook zlijP mandaat ter be schikking te stellen, onder nadere schrif telijke bevestiging. Dhr. A. A. v. Nieu wenhuizen verlaat ook de zaal. Daarna sluiting. Tot hulpmachinist bij de Coöp. Elec, Mpij. alhier, is aangesteld, voo-rloo-pig voor één maand, dhr. C. Hooglander* ST.-ANNALAND. Dat de hoek /an den „Ouwen Job" een zeer gevaarlijke is voo-r het verkeer, bleek weer 1.1. Zaterdag, toen, -ondanks beider sjgnalen de auto bus van dhr. Hendrikse en de vrachtauto van dhr. Rijnberg, op dat punt op- elkaar Teden. Gelukkig had de zware autobus weinig vaart, anders was de vrachtauto inplaats van tegen, wel dóór de daar staande balie gedrukt en in de Z.g. Lands sluis terecht gekomen. Nu kwam1 het lich tere voertuig er af -mot een ontzet voor stel, terwijl aan de zwaardere bUs niets haperde. THOLEN. Maandagmorgen 5 u,ur brak door de sterke druk van het rivierwater, den idami door, gelegen voor de pas ge graven put, noodig voor de betopwer leen deT brug, Het water stroomde met geweld de oesterputten, binnen, terwijl de pas gemaakte betonkoker, gedeelte lijk werd ontzet; een en ander een groote schadepost voor den betrokken aanne Piers. Ook de firma Baaij is hieTdoor benadeeld, daar hierdoor het gebruik van haar oesterput, voor geruimen tijd ,is benomen. Door een ep ander 'is zoo doende veel stagnatie bij de brugwerkep ontstaan. PROVINCIALE SCHIETWEDSTRIJD. Op 7 en 8 September j.l. hield het Zeeuw sch Verband van den Bij zon deren Vrij willigen Landstorm haar jaarlijksehen schietwedstrijd op de militaire schietter- reinen te Souburg. Beide dagen begun stigd door mooi weer, is deze wedstrijd, ten volle geslaagd. De wedstrijd werd met een korte toespraak tot de deelnemers -door den commandant van het Zeeuwsch Verband, majoor D. J. Gorter^ geopend. Er werd geschoten korps-, personeel- 'en vrije baan, waarvoor medailles waren geschonken door den inspecteur van den Vrijwilligen Landstorm en de Nationale Landstorm-commissie. Na afloop werden de prijzen aan de winners uitgedeeld;: Personeel scherp: 100 M. (max. 50 p.) Gewone schutters: P. A. Goedegebuure, S.-Annaland, 49 punten; M. Uijl, Poort vliet, 48 p.; J. L. van Dijke, Oud-Vosse- meer, 47 p., en J. v. d. Klooster, Oud- Vossemeer, 45 p. Personeele baan, Marga, 12 M. (max. 50 punten). Gewone schutters: M. Sto.ut- jesdijk, Stavenisse, 48 p. v BMCMTkJJüm» Ter openbare terechtzitting der Arr.- Rechtbank te Middelburg, van Maandag 12 September werd $.m. uitspraak ge daan in /de 'Zaken tegen: A. P. S., arbeider, 20 j-aar, wonende te Haamstede, ver dacht van op-lichting van tien gulden ten n-adeele van J. M. Dalebout, <jp 18 Juni 1927 te Haamstede. Uitspraak f 25 bi s. 25 d. h. C. van der W,, petroleumventer, 64 jaar, wonende te Brouwershaven, ver dacht van bedreiging tegen het leven ge richt /of met Zware mishandeling, gepleegd tegen C. Jansen op 23 Juli 1927. Uitspraak f 25 b. $.£5 d. h. VEBKOOPINGENg ENZ. ZONNEMAIRE, 14 Sept. Ten overstaan van notaris Korteweg werd heden alhier publiek verkocht: de tuin van den heer Jan Geelhoed, aan den Blooischen dijk, (voor f 160,—. VISSCHERIJBEKICHTEN. BRUINÏSSE. De aid. „Bru-inisse" v. d. Bond van Zeeuwsche mosselkweekers hield onlang een druk bezochte verg. in ,Het Veerhuis". Na opening der verg. door d-en voorzitter, dhr. W„ v. d. Berg Dz. volgde de hotulenlezing v-an den se cretaris, dhr. Mars. de Koning, waarop, na voorlezing van een begeleidenden brief vain het hoofdbestuur, de conceptstatuten in behandeling kwamen. De secretaris las de geheele statutenreeks voor, waarna ze 'door den voorzitter nogmaals artikels- gewijze werden voorgelezen en door de vergadering besproken. Wel werden nog eenige opmerkingen gemaakt, doch deze kond-en doo-r het bestuur naar aller be vrediging worden weerlegd en bijl de hoofdelijke stemming werden de concept statuten dan ook ongewijzigd aangeno men. De andeTe Bondsafdeelingen [zullen even-eens het votum over -de concept- statuten -moeten uitspreken, waarna van wege den Bond stappen zullen worden gedaan om de koninklijke goedkeuring op -de statuten te verkrijgen. Door den voorzitter werd meegedeeld, dat die vis schers te Grauw zich bij; den Bond heb ben aangesloten en aldaar een afdeeling is opgericht; dat in de plaats van dh-r. Joh. v. d. Berg Jz., die voor de functie heeft bedankt, tot directeur is aangesteld dhr. P. van Staalen alhier; dat een ge bouw in de Oudestraat is gehuurd il- wiaar het kantoor zal gevestigd worden, terwijl in dat gebouw tevens een verga derlokaal voor het bestuur wordt inge richt. Voor deze doeleinden zal het noo dige meubilair worden aangeschaft. Een voorstel het presentiegeld voor dé be stuursleden te stellen op f 1,— per lid per vergadering, werd met algem. stem men aangenomen, evenals het voorstel om het salaris van den secr.-penn. te be palen |opi f 1000 per jaar, terwijl een voor stel het aantal bestuursleden van 6 op 7 te brengen ook de goedkeuring der vergadering verwierf. De voorz. van het hoofdbestuur Zag zich tot zijn leedwezen gedrongen, mede te deelen, d-at de leden der aid. Yerseke zich voor het -over- groote deel niet houden -aan de leiding van het hoofdbestuur, waardoor de be langen van den Bond worden in gevaar gebracht. De vergadering sprak bij mot*© h-aar ernstige afkeuring uit over de on verantwoordelijke houding der afd. Yer seke en besloot dit ter kennis te brengen van het hoofdbestuur, van de afd. Yer seke en tot openbaarmaking door middel van de pers. Hierna ging men over tot het kiezen v-an een definitief bestuur, aangezien het oude bestuur slechts v-oor- loopig was benoemd. Tot leden van het stembureau werden do-or den voorzitter aangezocht de secretaris M. de Koning en ide heeren Math, de -Koning, J. de Ronde Jz. en Joh.s Padmos. Na 2 vrije, stemmingen en één herstemming behaal den 6 personen de meerderheid, n.l. de heeren Wl v. d. Berg Dz., Mars- de Ko ning, J. Roukema, J. Okkerse Jz., Johs. Padmos Cz. en J. de Ronde Jz. Wegens

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1927 | | pagina 1