Zierikzeesche Nieuwsbode DE BUREN, B IJ VOEGSEL Uit Stad en Provincie. FEUILLETON. behoorende bl] d* van Vrijdag 2 Sapt. 1927, no. 11589. NOORDWELLE. Vergadering van den gemeenteraad, op Vrijdag, 26 Augustus. Aanwezig alle leden, behallve dhr. Elen- baas. Onder de ingekomen stukken was een verzoek van dhr. Boot om een half jaar ontheffing van de hondenbelasting, diat höm verleend wordt. Verder waren ingekomen de geloofsbrieven van het nieuw benoemde raadslid dhr. J. Geleijn- se. Nadat deze stukken door een com missi© vian drie leden waren onderzocht, werd tot zijn toelating besloten. (Het bij zondere van deze toelating was, dat dhr. Geleijnse op het oogenblik van zijn be noeming tot raadslid nog geen ingezetene der geméente was, maar deze termijn van 12 maanden had bereikt jop het oogenblik van onderzoek der geloofs- brieven. Dank zij de desbetreffende weftsr wijzigtimg vajn 1923 kon thans d© heer Ge leijnse wiorden toegelaten.) Van Gedep. Statein was een schrijven ingekomen, waar uit blijkt dait bij' Koninklijk besluit is be slist da\t leden van de Gezondheidscom missie geen presentiegeld mogen genie ten. (Deze beslissing is dus een beveti- gin|g! vajn d© door den Raad aangenomlen houding, waardoor de rekening 1926 van die commissie niet werd goedgekeurd.) Waar de commissie op andere punten nu voldoende inlichtingen heeft verstrekt, werd besloten tegen de rekening 1926 geen verdere bezwaren te maken, alleen handhaaft de raad zijn meening, dat de secretaris geen presentiegeld als lid be hoort t© genieten. Tegen het reeds ge noten presentiegeld door de andere leden zal geen bezwaar meer worden gemaakt. De begroeting van 1928 zal evenwel terug worden gezonden om te worden vermin derd met het bedrag der geraamde pre sentiegelden. Nu de gemeenteraad van Zierikzee heeft besloten om aan het Zie kenhuis de gevraagde subsidie te ver- leenen, waardoor Dr. Huese daaraan als chirurg verbonden kan blijven, werd ook door deze gemeenteraad besloten op haar weigering terug te komen en derhalve de gevraagde subsidie te verleenen. De ge meente-rekening 1926 wordt z.h.s. voor- loopig vastgesteld op een totaal bedrag aan ontv. van f 20628,95 ein uitg. van f 17442,925, en derhalve met een goed slot vlamt f 3186,025 op' den gewonen dienst en een totaal bedrag van ink. en uii.tjg. vajn f 1186,825 op den kapitaaldienst. De Commissie tot nazien der rekening had géén andere opmerkingen dan dat ge bleken was dat ten onrechte aan een (raadslid f 1 rtfe weinig presentiegeld was toegekend. De gemeente-biegrooting voot 1928 wordt aangeboden en zal door den nieuwen raad moeten worden onderzocht en vastgesteld. Besloten wordt nog geen besluit te nemen inzake toetreding tot de electrieiteitsovereemkomst met dje P.Z.E.M. dn dit aan den nieuwen raad over te laten. De voorzitter brengt daar op in herjnnerinlg diat dit de laatste (raads vergadering voor de gemeente zal zijn in deze zittingsperiode. De verkiezing heeft tot gevolg gehadi dat 4 van de 7 leden daarin 'niet meer zullen terugkee- ren. Allereerst richt de voorzitter zich tot den heer Blom', die na zijn verkiezing als lid bedankte, wat hem ten zeerste spijt. Hij dankt© hem voor de belangen die de heer Blom als raadslid en weth. aam d© gemeente heeft bewezen. De voor zitter heeft van hem veel hulp op een ïiobele wijze ontvangen. Vooral door zijn dikwijls bemiddelende wijze van optre den, daar waar de meeningen wat te ver uiteen liepen, heeft hij gemaakt dat de vergaderingen steeds een aangenaam ver loop hadden. Spr, dankt hem derhalve zeer uit naam der gemeente voor al het geen de heer Blom heeft gedaan en hoopt dat hij met de gemeente zal blijven me deleven. Ook aan de andere aftredende ledien brengt de voorzitter dank voor de aangename samenwerking gedurende hun raadslidmaatschap. De heer Blom dankt wederkeerig de voorzitter en voor zijn waard ©eren de woorden en voor de pret tige samenwerking. SpT. heeft gemeend te moeten bedanken nu uit de verkiezing bleek dat er voldoende gemeentenaren waren die meenden de gemeentebelangen te kunnen behartigen. Hij heeft het zich meer jn het bijzonder tot taak gesteld gezien door goede harmonie te bewaren te zorgen idiat de gemeentezaken op de juiste wijze behandeld en behartigd kon den worden en hoopt dat Zijn opvolgers dit zullen navolgen. Ook de heeren W. Boot eïi K. van der Maas uiten e einige woorden van dank. Niemand meer het woord verlangende wordt deze vergade ring gesloten. DREISCHOR. Raadsvergadering, gehou den op Maandag j.l. Voorz. de burge meester. Afwezig de heeren P. de Waal en M. V. Langeraad. Onder de ingekomen stukken is een mededeeüng van P- Goe_ mans, dat hij zijn benoeming tot lid van het 'burgerl. armbestuur niet aanneemt- De voorzitter doet eenige mededeelingen omtrent die Vergadering van B- en W. met het (burgerl. armbestuur, waarbij! laatstgenoemd efollege (collectief ontslag nam. B. en W. (zullen !de eerstvolgende vergadering met een voordracht van 10 personen (dubbeltal) (Women, teneinde ;de Rjaaidi daaruit (een nieuw (college van B- Armbestuur te doen kiezen. Ingekomen is Idle (rekCning) Van (den keuringskring „Oosterland", Waaronder (deze gemeente behoort en (daaraan bijdraagt f 229,85, welke Z.h.s. 'wordt goedgekeurd. Van B. en W. kier gemeente Steenbergen is een verzoek ter tafel adhesie (te b'etuigén aan gaande het Verzoek tot den betrokken minister te (richten, de weg Steenbergen Zijpe in het Rijkswfegenplan op te ne men, Hiertoe Mordt z.h.s. (besloten. Aan de orde kpmt daarna (de vaststelling der rekening 1926. 'De inkomsten bedroe gen f39405,81, Uitgaven, f39188,21, goed slot f217.60.' KjapitaaJdienst: ontvangsten f 7500, uitgaven f 7146,46, goed slot f 353,54. De heeren Wj- |V. ld,1. Linde en A. P. Idjer Weduwen vragen laangaande ital- rijke posten inlichtinlgen, welke Üie Voor zitter bevredigend Verstrekt, waarna de rekening wordlt goedgekeurd. Van de P. Z-E.M. is feen uitvoerig toegelicht schrij ven ter 'tafel, met verzoek tot deelname onzer gemeente aan de a.s. elektrificatie v)an de 'zoogenaamde Noordgroep. De gemeente moet hierbij! garant 'zijn voor afname itot 'een zeker bedrag. 'De Raad vinldit (het uit financieel ooigpunt een sprong ;in het duister en (men 'bésluit eerst nadere (gegevens en bijzonderheden af (te Wachten alvorens toe :te treden- Hierna volgt aanbieding van de meenfeJbegrooting, dienst 1928- Nad;at bij de omvraag (de heer de Vrieze de aan dacht heeft gevestigd op de putten in die bestrating Van den Achterweg bijl M. C. KÜaasse en 'de heer Üer Weduwen op een slecht zinkputdeksel, aan dezelfde straat, wordt de vergadering gesloten. OOSTERjLAND. Vergadering van den R(aad van Vrijdag 26 Augustus j.l. Voor zitter ide burgemeester. Afwezig tmlet ken nisgeving dhr. F. van (der HuMe. De vooirzitter (doet medledeeling van ?t ge schenk (van den Ambachtsheer, een klok 12 Naar het Engelsch van. BETTY BEGGS. „Mij hindert juist zijn scherpheid en wreedheid". „Die kleindochter kreeg niet anders dan haar verdiende loon", oordeelde zij. „Ik moet ook altijd trappen, wat bang als een wezel voor mïj is". „Kom, Nell, zij1 toonde juist heel wat móed', luidde Meredith's vurige verdedi iging. „Dat is nu m'aar onzin. Jack Je zag net zoo. goed, als ik, dat zijl huilde en beefde als een espeblad, zoo bang was zij en dat maakte hem juist zoo, ongedul dig". „Nell.....!" Ontsteltenis en verwijt klonk er tege lijk uit den toon van zijn stern- Zij lachte verachtelijk- „Ik voel geen meelijden, met wiat zwakheid toont". Jack Wendde zich iaf, nadat hij mu voor 't eerst eenigszins 'blijk (gegeven had van de gevoelens, die zijn vrouw hem inboe zemde. Maar Lady Nell Zelve scheen hier niets van te merken. Ze keek naar haar dochtertje. „Hang zoo niet taan mr. Cartwright's hand, Betsy. Er is niets zoo onaange naam als zoio'n Vuil, kleverig handje te voelen". Als met een tooverslag verdween alle vreugde van het ronde kindergezichtje het lipje begon onheilspellend te trillen en het bewuste handje werd slap en koud. Onwillekeurig keek Nicholas eens van de moeder naar het kind. Betsy's oogen stonden vol trapen, die ze echter moedig terug drong. „Je mag toch' niet gaan, Bets", sprak hij vriendelijk, „want ik houd je vast. 't Zou mij' spijten, ials mijn hand kleverig of vochtig Was". „O, in 't geheel niet", riep de kleine meid- „Maar mijn hand is dikwijls vuil dat Weet ik ook wel- En 't geeft niks, of ik ze al aan mijn zakdoek afveeg". Nicholas bekeek het handje eens nauw keurig en bbkte zich toen, om er een kus op te drukken. „Ik vind 't heel mooi', hoor!" troostte hij. Lady Nell sloeg hem een oogenblik gade; toen barstte Zij in lachen uit. „Sir Lucius beeft gelijk: jullie mannen Zij't ier niet op vooruit gegaan! Ik zou wel eens willen weten, boe hij daarover dacht, pils hij. je Betsy's vuil pootje had zien kussen!" Betsy 'keek naar haar ridder op en lachte:: „IK Wist niet, '(diat ik er een „pootje1 op nahield!!,... HJad ik er nu maar vier, dan kon ik veel gauwer Ipopen, als ik 'op de schapen jacht ben!" Jack, 'die met Zijn kleinen jongen den heelen tuin 'doorgewandeld was, kwam nu terug en vroeg: „Zeg, Bets, wie is die möoie jonge dame, die John jz'n hartje gestolen heeft? Hij praat voortdurend over de mooiste dame in de Wereld; véél mooier dan de prinses uit een itooversprookje". „Is dat dan niet zoo, Bets?" vroeg John. „Mrs. Wagstaff zei, dat ze veej mooier wias, dan iemand anders!" Betsy keek haar broertje aan, mét strengen blik. „Heb je (dan niet beloofd, John, dat je er nooit, nooit iemland van spreken zou? En nu (heb je het vader verteld!" John's voliemjaans-gezichtje werd Zop mjogelijk nog dikker. „Ik was 't vergeten", klonk het ver ontschuldigend. met 2 Candelabres, voor (bet gemeente huis, 't welk in (dank wordt aanvaard. Voorlezing vindt plaats van 't schrijb ven van mej. wed. P. J. Bouterse, dat zij tegen 17 September a.s. ide huur opzegt van de woning in bet Tuindorp- B. en Wi. 'worden gemachtigd' deze Kvöning on derhands 'te verhuren- Op een verzoek van M. van de Velde, om vermindering van schoolgeld, iwprd't afwijzend be schikt. Aan het verzoek van de bewjo- mers van den Achterweg te Sirjansland, om verbetering der rio,leering, zal wor den voldaan. Kjom't weder in behandeling do circulaire van de P-Z.E.M., betref fende elecltrificatje der Noordgroep, met een aanvullend schrijven, waarin wordlt vermeld, dat dé gemleente zich garant stelt voor een tijdvak van 10 jaar- Met algemeene stemlmen wiordt tot aanslui ting besloten, onder voorwaarde, dat overname van netten en concessies van gasfabrieken geen verzwaring van lasten opleveren, ook niet bij evenlueele her nieuwing van het Contract na 10 jaar. De staat van da oninbare plasten der reke ning 1926 Wordt vastgesteld: Schoolgeld f 2,64, hondenbelasting f 13,50- Komt ter tafel die rekening van de ontvangsten en uitgaven -dor gemeente over 1926, mét het raplport idler cOnilmlssie van onder zoek, die adviseert om gezegde rekening, zooals Zijl idoor 0- én Wf. is overgelegd, voorlo.oplg vast te stellen. Gewone dienst in ontvang op f 63407,62, uitgaaf f 52978,03, batig slot f 10429,59- KapltaalLdiepst in ont vang op f22,34, uitgaaf nihil, b'atig slot 22,34. Na bespreking van; het rapport wordlt het voorstel der comimissiie van onderzoek ajangenomen en de rekening voorloopig vastgesteld op Ids voorgestel de bedragen. De begrooting voor 1927 wordt gewijzigd. Mede W|ordt daarop (ge plaatst een vermeerdering van den post, bieloppinig van assistenten, .'met f 125, welk bedrag, aan Wl. Dane Wordt toege kend ivoor den 'tij'dl, dat (hij aan de school te jOosterland is werkzaam geweest- Naar aanleiding, ,van een ontvangen schrijven van (dien inspecteur van het l-o. wordt besloten laan Hl. M. de Koningin te ver zoeken .vergunning te verleenen, dat hét onderwijl aan de scholen in deze gemeen te 'minder dan zeven achtereenvolgende leerjaren ibevat. Besloten wordt aan het bestuur v|an het Groene Kruis te berich ten, (dat men zich 'kan vereenigen met het yocrstel tsot het bouwen van een gplaaits, lom daardoor gelegenheid te geven (tot hjet bergen van Groene Kruis- materiaal. 'Verzocht zal worden overlegi- ging van een teekenipjg en omschrijving in (duplo, overeenkomstig 1de bepalingen de(r Bouwverordening en een berekening Van de kosten, welke uit den bouw zullen voortvloeien. Bij de rondvraag wordt jdoor een der leden gewezen op eenige 'gebreken op- en een verbetering in |be haven. (Nog geschiedt voorlezing van een brief van Iden heer van der Hulde, waarin (deze memioreert, (wat er geduren de (zijn zi'ttingstijd 5s tpt stand' gekomen en (Waarin hij 'den voorzitter, 'de 'leden (den secretaris 'd'anik1 zegt vopr jde vriendschap, (die hliji (van 'allen beeft onder vonden. 'De voorzitter (gedenkt, nu de heer Van der (Hulle niet meeir in de ver gadering terugkeert, al betgeen hij vopr de (gemeente heeft (gedaan en vopr adviezen, |diie hij beeft uitgebracht, waar aan (mét dankbaarheid) (kan. worden te ruggedacht. 'Ook den (leden wordt dank gezegd vopjr het (geven vain hun beste krachten in het (afgelopipen tijdperk, in het belang der gemeente. Daarna slui ting. STAVENISSE. Verslag van den raad de'Zer gemeente, gehouden ,op Virijdag, 26 'Augustus. Voorzitter de burgemeester. Af wezig met kennisgeving de heeren van „Dat zal Mrs. Wagstaff je nooit ver geven", meende Bets. John begon te huilen. „Kom nu, Bets; zóó erg zal het wel niet zijh", m;eende vader. Biets keek [wanhopend. „Wie hébben b©l°i°fd, Pappa, dat we niemjand vertellen zouden, hoe ze ons het portret heeft laten 'zien van. de mooie (dame, omdat (die een vreeselijk slechten grootvader heeft: 'als hij wist, dat Mrs. Wagstaff dat. (portret had, zou hij haar doodslaan!" John droogde Zijn trapen- „Ifk héb het niet verteld", zei hij- „Maar vader zou tpéh nooit toelaten, dat hij haar doodsloeg". „Neen, zeker niet", beaamde Jack- „Wij zullen den slechten, ouden grpot- va;djer dooiden; (dat is wat anders!" vjel Nicholas in. „Hlè, ja; doét u dat!" rielp Betsy. „Mrs. Wagstaff zegt 'toch, dat hij ihet leven niet Waard is. H!ij laat zijn kleinkinderen ver hongeren, slaat Ze, en sluit ze op in een oud kasteel en Zé mogen tniet eens naar de kerk gaan!" „Dus dan zijn er meer mooie dames?" vroeg Nicholas- „Er zijn er twee", .antwoordde Betsy, maar Mrs. Wagstaff heeft maar een por tret van die ééine. Want, zjet u, ze kun nen niet alle twee schilderen, en nu kan d© ééjpe wel het portret maken van de andere; maar niét omgekeerd!" „Dat begrijp ik best", antwoordde Ni cholas. „Maar u zult 't toch echt niet ver tellen.?" k „Neen, niét vertellen, herhaalde John, „Dat beloof ik je, hoor", klonk het ge ruststellend. Op dit oogenblik werd er een stem vernomen, die de kinderen voor de thee riep. John gaf dadelijk gevolg aan deze uitnoodiging, maar Betsy bleef nog even achter, om inderhaast een kus te drukken op de halnd, die haar steeds zoo innig om vat had gehouden. der Slikké en Hage. De voorzitter deelt mede, dat weder oproeping plaats vond van sollicitanten voor de betrekking van onderwijzer met verplichte hpofdajkte. Eén sollicitant meldde zich aan. Na overleg met het schooltoezicht is besloten ide oproeping te herhalen, dat in het bijzon der ook in verband met de inmiddels tot stand gekomen wet van 23 Juli 1927, S. welke o.a. beoogt, zooveel mogelijk wachtgelders in aanmerking te doen ko men. Voorts, dat B. en W. hebben over wogen, iri hoeverre wijziging noodig is der heffing van opcenten op de Perso- neele belasting en zulks in verband met de wijziging der wet op genoemde be lasting, welke 1 Januari a.s. in werking treedt em een mindere opbrengst zal ten gevolge hebben, wat dus ook van invloed is op 'de ontvangst van opcenten. Waar volgéns de bladen ongeveer 1/3 minder ontvangen zou worden, zo,u het aantal op centen hier van 50 op 75 gebracht moe ten worden. Volgens informaties ter be- vo©gder plaatse, zal de verlaging echter niét zoo'n aanmerkelijk verschil brengen. Men raamde deze op 20 °/o, maar sprak de iméeming uit, dat deze nog minder zou kunnen z'ijim. Op dien grond gelooven B. en WL, dat het, 'waar het tenslotte over een gering bedrag loopt, beter is de uit komsten over 1928 af te wachten. De me- dedeelingen worden voor kennisgeving aangenomen en voor wat betreft de wij ziging der héffing yan opcenten wordt be sloten daartoe vooralsnog niet oyer te gaan. Als ingekomen stukken komen aan de orde: Ie. een besluit van den Pen sioenraad, betreffende inkoop van dienst tijd van 1 October 1887 tot en met 23 September 1898 idoor dhr. A. F. Hans- sems, burgemeester in los dienstverband alhier doorgebracht. Terzake js f 168 te betalen, welke betaling te zijner tijd ge vorderd zal worden; 2e. twee brieven van den Raad van bestuur der Naarnl. Venn. P.Z.E.M.", betreffende verduide lijking ©ener vroegere circulaire en hou dende verzoek vóór 15 September q.s. een beslissing omtrent de gedane voor stellen terzake electrifioatie dezer ge meente te willen nemen. Wordt besloten deZe aangelegenheid ten spoedigste in de nieuwe zittingsperiode aan de orde te stéllen; 3e. het rapport der commissie van onderzoek der rekeningen van de (meente en het burgerlijk armbestuur over 1926; de eerste rekening wordt voorloo pig vastgesteld, voor wat betreft den gewonen dienst in ink. aid. f 51798,645, in iuitg. ad f 50039,09°, goed slot f 1795,55, en den kapitaaldienst in ink. ad f 6211,335, in uitg. f 6176,33°, goed slot f 35; de rekening van het burgerlijk armbestuur wordt goedgekeurd in ontv. tot een be drag vajn f 2255,87 en in uitg. ad f2432,59°, alzoo met een kwaad slot van f 176,72°; 4e1. een schrijven der N.V. Waterleidiing- Mpij. „Tholem", houdende mededeeling (dat per 30 Juni j.l. door 'deze gemeente f 8032,87 verschuldigd is :als rente van opgenomen kapitalen voor den bouw der waterleiding; 5e. een schrijven van den Minister van O., K. en W., waarbij, wordt bericht, dat f 150,83 door deze gemeente verschuldigd is als bijdrage in de kosten der Rijkshoogere burgerschool te Zierik- zée. De 'mededeeling der stukken onder ien 5 wordt voot kennisgeving aangeno men. Wijders vindtaanbieding plaats; voor de begroetingen der gemeente en het bur gerlijk armbestuur voor 1928. Deze wor den ter beschikking van den nieuwen raad gesteld. Verder niets meer aan de orde zijnde spreekt de voorzitter nog een enkel woord, in verband met de om standigheid dat deze verg. meer dan waarschijnlijk de' laatste zijn zal in de nu bijna verstreken zittingsperiode- Hij dankt de leden uit naam der gemeente „Grappige kleine snuiters toch!" sprak Jack teeder. „Als ik er Betsy nu O'p wees, dat zij haar belofte jegens Mrs. Wagstaff verbroken had, zou ze heel verbaasd en teleurgesteld opkijken, wiant ze is vast overtuigd, dat zijzelve niets vertelde". „Ik zou intusschen dolgraag: dat por tret van die „mooie dame" eens zien*', peinsde Nicholas overluid. „Ik denk, dat het een van die vreemde buurvrouwtjes van je is". „Ja, dat denk ik' ook. Mrs. W,agstaff schijnt heel wiat van haar te weten". (Zoo onge'merkt zal ik het gesprek eens op 'haar brengen en zien, wat de goede vrouw mij vertellen wil". „Wél, zeker niét veel meer, dan je nu al weet!" antwoordde Nicholas. „Ik zou wel eens met je willen spre ken", zei Jack. „Maar laten we nu eerst theedrinken. Heb je naderhand niets be ters te doen, ga dan met mij mee; ik wou eens gaan kijken naar een paar schuren, die ze- aan 't bouwen zijn. En half-uur later begaven de heeren zich op weg. „Je buurman, Sir Luciuls, schijnt een echte weerwolf", begon Nicholas. „O, 't moet bepiaald een heel slecht mensch wezen, steeds bedacht op het kwade! Sinds ik den vorigen keer hier was, heb ik in Londen nog het een en onder van hem gehoord", voegde Ni cholas er bij'. „Eén van de kennisssen op' de Club vertelde mij, dat hij hem ja ren geleden gekend had. „Sinister" noem de hij hem". „Ja, dat is ook zeer juist gezegd", viel Jack in. „Bijgeloovige luidjes zou den zeggen, dat hij je aankeek met het „booze oog". Nicholas lachte. „Je vrouw' dénkt er zeker anders over?" Jack draalde even met zijn antwoord: „Ja,, vrouwen denken daar eenmaal an ders oyer...* Die meisjes zijn heel mooi!" ging Jack toen voort. Ze moeten het dan wel ellendig hebben bij dien ouden groot vader. 'Ik had den man met genoegen wel voor de groote belangstelling, welke steeds door hen werd betoond en drukt zijn spijt uit, dait de heeren van 'der Slikke en Hage, die in den nieuwen raad niet meer terugkeeren, thans niet 'konden te genwoordig zijn. Ook gewaagde spr. nog afzonderlijk van de groote toewijding der heeren van der Slikke en Potappel, die als wethouder steeds hun beste krachten gaven, waar het gold de voorbereiding der gemeentezaken. Hij zegt voorts per soonlijk dank voor de welwillendheid en vriendschap, Wélke hij als voorzitter van de leden heeft mlogen ondervinden etn 'hoopt, dat men ook in den nieuwen ,raad eendrachtelijk zal samenwerken tot heil der gemleente. Ten laatste gedacht hij hen, met wie in den aanvang der zittings periode, 't zij korter of langer nog werd samengewerkt, n.l. de heeren Broodmam en Gaakeer, die door den dood zijn weg genomen. D,at wij, zoo sprak de voorzit ter, hun nagedachtenis ook aan deze plaats nog lang mogen eeren. Weth. Pot appel dankt voor de gesproken woorden, maar mérkt daarbij op, dat ieder overi gens slechts Zijn plicht had gedaan. Daar na sluitjng. ZEEUWSCHE KALENDER. Herinneringen ier week. 4 September. 1809. De Hollandsche generaal Cort Heij- ligers bezet het door de EnigelsChen verlaten fort Bath. 5 September. 1702. De Franschen verlaten het door hen beschoten en bestormd fort de Kijk uit, nadat zij er ruim1 600 man ver loren hadden. 6 September. 1842. Groote oevenafschuiving aan den zeedijk van den Margaretha-polder bij Stavenisse, ter lengte van 110 ellen. 7 September. 1556. Keizer Karei V verleent op het slot Aldegonde of kasteel van West- Souburg zijn brief, waarbij hij het bestuur over het keizerrijk over draagt aan zijn broeder Ferdinand. 8 September. Zierikzee en Schouwen en Duive lend, door de Engelschen verlaten, komt weer onder het bestuur van den Koning van Holland. 9 September. 1604. Kapitein Pi eter Evertsen Jansz. wordt geboren te Vlissingen. 10 September. 18l5. De eerste predikant bij de gecom bineerde .gemeenten v,an Sas van Gent en Philippine aanvaardt zijn dienst. BMMT21KM;. Vopr de Arrond.-Riedhitbank te Middel burg werd in de zitting van 30 Augustus behandeld de zaak tegen C« van der Wc, 64 jaar, patroleumventer te Brouwers haven, die te laste werd gelegd, dat hij op 28 Juli jiX te Brouwershaven opzette lijk dreigend met een hamer, die hij bo ven zijh hopfd geheven had, heeft ge staan tegenover Gorn. Jansen, terwijl hï| hem de woorden toevoegde: „Ik sla j(e de h ersens in". De (bedreigde kwam eefn en ander onder eede als getuige bevejstiu gen. Verdachte ontkende de bedreiging te hebben gepleegd. De eisch ïuidde f40 of 40 dagen hechtenis. 1 ONDERWIJS. Door mej. A. W. de Bruin en den heer kunnen kelen, toen hij de jongste zoo als een klein kind wegstuurde." Daar op liet Meredith het heele verhaal volger* van het bezoek van dien middag en ein digde niet de opmerkinjg.: „Dat farme kleine ding! Haar heele lichaam trilde van ingehouden snikken!" „Heeft ze dan geen familievau haar moederskant, die tusschenbeidè kan tre den?" vroeg Nicholas. „Ik zal zoo gauw mogelijk mijn be zoek nog eens hervatten", sprak Jack. „Want eerlijk gezegd, zou ik ..niet graag zien, dat 'mijn vrouw' er alléén heenging. Hij is zoo modern van opvatting, dat ze zich in meer ouderwetsche begrippen een voudig niet verplaatsen kan. Dan heeft ze ©r een vreeselijkdn hekel aan, om zich te vervelen, èn, als de menschen haar m'aar amuseeren, dan denkt ze verder aan geen kwaad!" i Nicholas zei (niet, maar wèl Vond hij, dat Jack er een bizonder goedgunstige beschouwing op nahield van het karak ter van zijn vrouw. Wat hem 'persoonlijk betrof, hij Was 't meer eens met de uit spraak van Jullie Manning, dat Lady Nelli er totaal geen geweten op nahield! „Ik vrees, dat Sir Lucius dan al een noodlottigen invloed zal hébben op tmijn vrouw. Zij begrijpt niet, hoe slecht hij wel is en hoe hij haar misschien nog als werktuig zal willen gebruiken, om die jonge menschen nog meer verdriet te bezorgen." „Denk je diat?" viel Nicholas in. „Ja, niet dat ik daar zoo van overtuigd beni, maar ik zou 't zoo opmaken uit zijn heele manier van doen, dezen mid dag. Zijn hart schijnt eenmaal liit te gaan naar Wreedheid. Bn je had hem eens moeten, zien, hoe wreed hij; keek, toen hij' over zijn kleinzoon sprak en zei, dat die veel te zacht wasl Nell beloofde het jongeménsch bridge te leeren spelen". (Wlorrff vervolgd

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1927 | | pagina 5