Zierikzeesche Nieuwsbode IZEELAND's UI DUBBELE WAARDE! DE BUREN. VRAAGT XIpurol abonnement: Maandag 15 Aug. 1927. zierikzeesche courant. advertentien inzending Advertentiën buitenland. "binnenland. FEUILLETON. UWEN WINKELIER met bon van Uit Stad en Provincie. Prijs per 3 maanden 1,50, franoo per poat ƒ1,80. Voor het buitenland per jaar 10, Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag, 83ste JAARGANG. - No. 11581. Oir. j. DE LOtZï Jr. Ull(.-Ridicllir M. J. KOSTEN ▼an 13 regels 60 ets., van 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 30 ots. p. regel. Bij oontraot belangrijke korting. Inzending op den dag yan uit gave vóór 10 ure. uiterlijk 10 uur op den dag v. uitgaat REVOLUTIE IN PORTUGAL. Wie of op dit pogenblik het record houdt in revolutiepogingen, Griekenland of Portugal, is niet precies aajn te geven, hoewtel laatst genoemd lafnd er de laatste kwarteeuw' aardig wat heeft te boeken. Meestal eindigen de revoluties met een nieuwe regeering en gevangenzetting der oude, terwijl dikwijls de troepen in Lis sabon aan den opstand daadwerkelijk deelnemen, imet (meer of minder ernstige gevolgen van locale schermutselingen. Eind vorige week heeft men in Portu gal weer het gebruikelijke revoLutietje gehad, dat ditmiajal -al heel kalm.' is ver- loopen. Aanleiding tot den opstand wiajs de be noeming van kolonet Souzu (Sofciza?) tot onder-voorzitter van den ministerraad. Dit was niet naa^r den zin van een deel van Carmona's medewerkers, die tort de mo narchisten gerekend mogen worden. Drie rechtsgezinde ministers drongen met ko lonel Sarmento 'het kabinet vajn presi dent Carmona 'binnen, die de functie vajn president van dé republiek met die van minister-president vereenigt, en eischten dat deze de benoeming ongedaan zou maken. De aanwezige (minister van, oor log Zeide, dat hij! de heeren in arrest stel de, Waarop Sarmento in het wilde weg met 'een revolver begon te schieten en de kleeren van twee ministers schroeide. In de verwarring wist Sarmento aanvanke lijk te ontkomen, maar later in den avond is hij gearresteerd. Sarmento's regiment dreigde een oogenblik aan het muiten.' te slaan, maar door de flinke (houding van den minister van oorlog werd dit voor komen. De (opstand, was hiermede af ge- loopen. Intusschen heeft d,e regeering het toch veiliger 'gevonden de hoofdstad te ver laten en zich naar het vliegveld 'buiten Lissabon te begeven, waar getrouwe troe pen liggen, ten einde de olpwinding in de stad (eerst wat te laten bedaren. Carmo na verzekert intusschen, dat de regeering den toestand meester is gebleven. IJET TROELSTRA-UUKU. Op Troelstra's 65en verjaardag, op 20 April 1925, heeft het bestuur van het Ned. Verbond van Vakvereenigingen, nadat de leider der S.D.A.P. bekend had gemaakt, dat hij uit het Parlement zou treden na een ruim 25-jarig Kamerlidmaatschap, op de receptie in Den Haag bij monde van den heer Stenhuis medegedeeld, dat het N.V.Vr ials hulde voor al wat Mr. Troelstra voor (de NederlahcLsche arbeidersbewe ging 'had gedaan, besloten had een stich ting, genaamd het Troelstra-op'rd, aan te bieden, bedoeld allereerst als studie-oord en verder als vaeantie-oord. Op 29 Sept. d.a.v., den eersten dag van het demon stratief congres van N.V.V. en S.D.A.P. is de heer Troelstra ten afscheid gehuldigd en is hem 'het ontwerp van het te bouwen Troelstra-oord aangeboden. Dit ontwej-p was bekroond door een oom missie, die, onder leiding van dr. Beriage, een.' keuze had te doen uit de ontwerpen van vijf jonge architecten. Het is van den Amsterdamschen architect J. H. Mul der. De eerste steenlegging heeft op 19 October 1926 plaats gehad, terwijl Zater dag j.I. het gebouw, gelegen tussc'hen Apeldoorn en Loenen (Gelderland) op plechtige Wijze werd geopend. Naar het Engelseh van BETTY BEGGS. „Weet je precies den tijd?" „O, ja, Marfy zei, dat ze al jaren-lang lederen Zondag, precies om half-vier, den Weg oversteken en naar het tempeltje gaan. Ik wou, dat Wij1 er eens getuige konden rijn van den een of anderen hei- denschen dienst". „Nu, ik liever niet!" zei Nicholas. Een kwartier later vertrokken ze. Miss Manning mocht niet van de partij zijn, hoezeer ze er ook op aangedrongen had, want Zij zou hem natuurlijk verklappen, had Lad/y Nell gezegd, omdat ze zich toch nooit kon stilhouden. Die goede Jack had zich maar weer ontfermd over haar, in haar eenzaamheid, en was een wandeling met haar gaan maken. De ,auto reed zeer snel en zoo waren Ladjy Nell en Mr. Cartwright Weldra in Brimle(y, een lallerliefst plaatsje, dat mid den tussdhen de beukenbosschen lag. Net luidde het klokje voor den middag dienst en tal van Iuidjes begaven zich naar het schilderachtig gelegen kerkje. IK zou wtel eens 'willen weten, hoe dat was als je erg godsdienstig bent", zei VERKEERSGEVAREN VOOR PLATTE LAND EN STEDEN. De drie centrale landbouworganisaties (het Kon. Ned. Landbouwciomité, de R'.-K. Ned. Boeren- en Tuindersbond) hebbfen bij den minister van justitie erop aange drongen te overwegen, joiP' welke wijze het roekeloos rijden op' den. openbaren weg ware te voorkomen, althans zooveel mogelijk binnen de perken te houden en alle middelen, die daartoe dienstig kun- hen zijn, ,aian te wenden. Onder de moei lijkheid op den openbaren w'eg tengfa- volge v.an het toenemende gebruik van motorrijwielen en automobielen, lijdt vooral de bevolking van het platteland en die der kleine steden, omdiat daar veel minder dan dit in de groot&re b'evolt- kingsoentr.a mogelijk is, verkeersregelin gen getroffen en vooral gehandhaafd kun nen worden. Streng dient, aldus adres santen, te worden opgetreden tegen de kleine minderheid van roekelooze rijders, die den openbaren weg berijden zonder zich aan de gestelde regels te storen. Adressanten maken 'den min. opmerk zaam op de mogelijkheid van een brief zijnerzijds aan de verschillende parket ten om strafbare feiten van dien aard gestreng te vervolgen. VOOR AFSCHAFFING VLEESCH- ACCIJNS. 'De drie centrale landbouworganisaties (het Kon. Ned. Landbouwciomité, dé R.-K. Ned. Boeren- en Tuindersbond en de Chr. Boeren- en Tuindersbond hebben aan den Keende "willen leiden, dat overgegaan Wordt tot' afschaffing van den accijns op 'het geslacht. Gewezen wprdt op de moeilijke omstandigheden van den vee- en vleesohhandel. De opbrengst v.an 9 millioen is zeker een aanzièhlijke bate, maar idaar gaat af de aanzienlijke kosten van de inning. Bij afschaffing komt in- landseh vleesch binnen het bereik van breede lagen der bevolking. De accijns drukt het meeist op- vleesc'h van tweede derde kwialiteit. DE DROOGMAKING VAN DE ZUIDER ZEE. De bedijking van den proeflpplder der Zuiderzeewerken te Andijfe is thans groo- tendeels voltooid, terwijl met 't droog maken van den polder een aanvang is gemaakt Verwlacht majg worden, dat de polder binnen enkele weken zal zijn drooggemalen en niet het stichten der bedrijfsgebouwjen een .aanvang zal kunnen wjordien gemaakt. iZlERIKZEE. Binnenkort zal op het ter rein aan de Balie, daartoe welwillend door B'. en W'. -afgestaan, een ruime tent Ladjy Nell; „Och, zeker heel saai; dat kan wel haast niet anders". Nicholas 'dacht juist, wat een heerlijke, Vredige gemoedsrust het over je bren gen zou, en Wij kon de eenvoudige dor pelingen haast benijden om de gewaar wording, die het hun iederen Zondag moest schenken, .als ze den dienst bij woonden in 'het vriendelijke kerkje. Even bhiten het dorp voerde een laan tje het bösch in en daar liet Ladjy Nell den chauffeur stoppen. „Wacht nu hier, 'tot Mr. Cartwright en ik terug rijn, Gre(y", luidde haar bevel. Ze ging, toen vlug het laantje in, ge volgd door Nicholas. „Hier ergens moet nu een hek zijh, vanwaar een paadje weer rechtstreeks naar den tempel leidt, zooals Maity zei. Maar ze beweerde ook, dat het heele- maal imlet de doornstruiken overgroeid was". „Wie hadden wel een snoeimes mo gen meeneimlen"; lachte hij, „wamt, jajs we nu achtervolgd werden, weten we niet, 'hoe gauw' we er zullen uitkomen". „Kijk, daar is het hek. Wel lieve Hemel! Dat is gesloten! Kan je het misschien uit zijn hengsels lichten, Nick?" „Ik zal or je overheen lichten, als je daar geen bezwiaar tegen hebt? Want liever moeten we geen sclhade toebren gen aan het bézit van den ouden heer". Het pad bleek ook geheel overgroeid te zijd met gras en doornstruiken, zoodat ze maar langzaam voortkwamen en Ni cholas telkens zijn mes moest gebrui ken, om hier en daar Wiat uit den weg te snijden. Maar het wias prachtig in het bOscb, op- verrijzen, waarin van 18 tot |28 Aug. iederetn -avond bijeenkomsten zulien, wor den gehouden. De bedoeling, is, diat daar door de vele sprekers, die het woord zullen voeren, de groote vragen van het menschelijk leven zullen wlorden aange vat en gesteld in het licht van het Evan gelie. Met de vragen en moeilijkheden van het leven komen wij vroeg of laat allen i n aanraking, maar niet altijd door zien en doorleven wij' de kracht van het Christelijk geloof. Iederen avond zal ge wezen worden op de diepe en verstrek kende 'beteekenis van dat geloof, ook voor onzen tijd. Dergelijke tent-bijeen komsten zijn in de laatste jaren reeds op vele plaatsen in Zeeland, N.-Brab'ant en Limburg gehouden; en steeds onder groote belangstelling van kerkelijke en niet-kerkelijke menschen. Aan de tent is ook verbonden eeiï boekverkoop. Inzon derheid zijn het bijbels, die tegen gerin gen prijs worden beschikbaar gesteld. De boekenwagen ;gaat overdag rond, zoo mo gelijk over 'het geheele eiland. Verschenen is een Gedenkboek, uit gegeven ter gelegenheid yan het 25-jarig bestaan van den Nederlamdisohen Midden standsbond. Het Werk, dat icircai 300 pa gina's 'bevat, is rofyaal uitgevoerd en ver lucht idoor /een groot aantal foto's. Na een 'kort Vporwopird behandelt de schrij ver in -een inleiding de positie ven den middenstand heden ten (dage. Hij legt er den nadruk pp, dat de functie, welke de middenstand fin het iproces van' dis tributie en productie Vppr onze samen leving vervult, onmisbaar is, waartpe hij verschillende Uitaten aanhaalt. Ook de wijze, Waarop de organisatie van den mid denstand (tracht orde en gezag, steeds te steunen, komt mede voldoende tot uit drukking daarin. He-t leerste (hop'fdjstuk bevat een om schrijving van het ontstaan van den Ne- 'dlerlandschen Middenstanjdsbbnd, waar uit blïjkt, dat deze opgericht is op een middienstandlsc'ongres, (gehouden op 2 en 3 'September 1902 te Amsterdam'. Het derde en vierde (hoofdstuk rijn zee? uitgebreid en geven een (zeer duidelijk overzicht van alle onderwerpen, die op de verschillende mididenstanjdiscongresseji behandeld rijn en van de Conclusiën en rasolutiën, die daarvan het gevolig rijn geweest. Van bijzondere beteekenis achten wij het zesde hoofdstuk, W'aarin vastgelegd wordt Wat ri-pi ihionTj.u.v-J.J daan. Dit is niet Weinig geweest. In de eerste plaats heeft de bbnd zich zeer druk bezig gehouden |op initiatief van mr. M. W. F. Treu'b, toenmaals iminister van Landbouw, Nijlverheid en Handel, tot het vestigen en regelen Van (het imiiddenstands- clreldiet. Ten tweede tot het -regelen van mafximuto'-pr'ijzen in overleg met de ver schillende distributiebu-reau'x. En ten 'der de met het verkrijgen van verloven vopr zakendoende middenstanders. Het komt ons vppr, dat vooral dit hoofdstuk voor later nog g-ropiter Waarde izal blijken te 'bezitten. Ook het achtste hoofdstuk is voor de middenstandsorganisatie van beteekenis. Wlij vinden daarin een omschrijving van 21 instellingen e.d., welke door of met medewerking van de Nederlandsche Re geering in de af geloop en 25 jaren voor den middenstand zijn ontstaan. Verschil lende van die instellingen zijn inmiddels reeds verdwenen, doch ook meerdere zijn op het opgenblik nog! in werking en voor zien in een ware behoefte van den han- deldrijvenden en industrieelefn midden stand. En tenslotte bevat het laatste hoofdstuk verschillende gegevens omtrent personen, die deel genomen hebben iian de leiding van den Middenstandsbond ge- dien tijd van den dag, nu (de zon zoo met volle 'kracht dopr de pas-ontknoppende bieukeboomen viel en heel de lucht ver vuld was van heerlijk-veel bélopvende lentegeuren. Nicholas genoot met recht van dit alles en 'hij vergat haast de vrouw aan rijn Zijde en het doel van deze wandeling, daar hij feitelijk geen 'belang stelde in de avontuurlijke onderneming. „Daar is het meer", fluisterde rij, ,,en daar de tempel. Hoe grappig... 't Zal mij benieuwen, Wat we te zien krijgen". „Ik denk niet veel meer, dan dat Clo- rinda, Dorinda en Napoleon over een boek gebogen zitten", sprak hij ontnuch terend. „Stil! Niet zoo hard spreken!" vermaande Zij. „En kom' een eindje dezen kant uit, dan Zijn wie des te gauwer uit dien weg!" Nicholas volg'de gedwee, zich er steeds over verwonderend, hoe z'iji nu hechten, kon aan dat diorpsgebabbel. Hij geloofde e(r geen woord van en liet (haar dit opk niet onduidelijk merken. Toen ze dicht bij den tempel gekomen w!aren, kroop Ladjy Nell onder de over hangende takken tot ze vlak, voor een venster stond, zóó dicht met klimop be groeid, dat ze er ongemerkt doorheen kon gluren. Nicholas volgde maar weer, ofschoon hij zich veel liever wat in de zon gekoesterd had. „Ze Zijn er nog niet", fluisterde Lady Nell. Hij' keek ook eens naar binnen en wat hij daar izag, Was wel zoo nagenoeg wat hij verWacht had'; namelijk een kaal vertrek, met parketvloer, een rij leeren stoelen tegen den muur, en een groote» haard. durende 'de afgeloop'én 25 jaren. Aan hen, die de beweging door den dood zijn ont vallen, wordt een gevoelig woord ge wijd. Het Gedenkboek is niet in den handel, doch wordt alleen ln present exemplaar verspreid. SEROOSKERKE. Vrijdag 12 dezer ver gaderde de R-aaü dezer gemeente. Af wezig. met kennisgeving weth. Klompe. De geloofsbrieven van het nieuw' benoem' de lid S. Geluk, gekozen verklaard in ae plaats vam den heer A. J. Oosse, Wjorden door een daartoe benoemde commissie onderzocht en overeenkomstig haar ad vies wordt tot toelating besloten. Van den Raad van Bestuur der N.V. P.Z.E.M. is een schrijven ingekomen, waarin ver zocht wordt, met het oog op de crediet- nanvrage door de Pxpyinci© voor ge heels of gedeeltelijke electrificafie van de Noordergroep, vóiór 15 Sept. a.s. be richt te mogen ontvangen pp- de bekende circulaire van 19 Mei j.I. Van datzelfde bestuur is eveneens een schrijven ont vangen, waarin naar aanleiding van een gemaakte opmerking wordt meegedeeld, dat aan lid 5 van: art. 2 dëf conoepjtl- overeenkomst wordt toegevoegd: „De ge meente zal uit hoofde dezer overeen komst nimmer méélr -aan de P.Z.E.M. ver schuldigd zijn, dan de som van de in dit lid bedoelde verschillen over een tijd vak van 10 jaren, ingaande mét den dag, wiaarop de stroomléveriiig in de gemeente begint." Bericht is ontvangen, dat de wbegbrug Tuaven Sehelphoek is hersteld en nu zuiver Wefegt. Van de gezondheids)- commissie zijn wederom ontvangen de bijlagen b'ehoorende hij de rekening 1926, welke bijlagen nu de uitgaven behoor lijk gespecificeerd aanwijzen. Met algem. stemmen wordt besloten thans over de vroeger gemaakte bezwaren heen te stap pen; een uitzondering Wordt echter ge maakt voor het bezwaar dat geopperd is tegen de 'uitkeering vian vacatiegelden laan den secretaris; deze uitkeeiring Wordit geacht in strijd te zijn met de bedoeling der wettelijke bepalingen te dezen op zichte. De commissie tot het nazien der rekening 1926 verklaart bij' monde van haar oudste lid, dhr. de Ron, dat de re- kaning, y M Mening goed te feeuren. Aldus wordt be sloten. Alsnu, komt in behandeling de begrooting 1928, voot de igemeente- en voor het havenbedrijf. Na toelichting wor den deze begriootingen zender wijzigin gen volgtens het voorstel van B. en W. vastgesteld. V,oor da-t de voorzitter tpt sluiting der vergadering -overgaat, b(reng!t hij1 in herinnering, dat, behoudens on voorziene omstandigheden, geen vergade ring van den Raad meer zal worden ge houden vóiór den eersten Dinsdag in Sep tember. Op de eerstvolgende vergadering zullen dus de heeren Padmos en Barre voets niet meer verschijnen, waaTom de voorzitter deze gelegenheid te b'aat neemt beide heeren dank te zeggen voor alles wat zij gedurende1 hun raadslidmaatschap ten behoeve van deze gemeente hebben gedaan. Hij hoopt dat Zij steeds met vreugde zullen mogen terugdenken -aan de gehouden vergaderingen, en aan de op die vergaderingen steeds geheerscht hebbende aangename stemming en pres tige Verhouding. Het spijt hem, dat die béide heeren niet meer in de nieuwe raad zullen terugkeeren, maarde kie zers hébben anders gewild, bïj welk' vo tum men zich hééft neer te leggen. Niets meer aan dé orde volgde sluiting. „IK hoor ze komen", waarschuwde zij. „Dien sleutel Napoleon? „Dien he'b1 je toch wéér niet 'vergeten?" klonk een meisjes- 'stem. 1 „Neen, ik heb 'm bij mij", antwoordde éen jonge man. Ze hoorden nu den sléutel in het slot knarsen; !de deur ging open en drie per sonen traden binnen: pen jongmensch van een jaar of (achttien, en twee meisjes. Op die beschrijving 'van Lady Nell (af gaande, had Nicholas verwacht niet veel meer tlan een paar kinderen te zien; maar tot zijn niet geringe verrassing waren Napoleon's (zusters mooie jonge meisjes, lang, slank en fier van (gestalte. Klaar blijkelijk de oudste van de twee was blond van haar 'en donker van oogen, maar haar gezichtje bad zoo'n droeve uitdrukking, als hij' nog nooit had waar. genomen bi} Zoo'n jomig ding. De ander wias veel donkerder; fhadi rood-'blond haar en 'zWarte oogharen en wenkbrauwen. Haar gezichtje was allerliefst ovaal van vorm, maar had (ook jal Weer zoo'n 'droe- vigen trek. 1 Beide droegen vreemde kleeren, met lange laag-uitgesneden lijfjes em zóó kort, dat daaronder duidelijk fe voorschijn tra den, de witte kousen en de voeten met sandalen iaan. De oudste zuster droeg een blauwe japon, met blauwe muts en de ander een verschoten perzikkleurig toilet, met fluweelen (muts, met zwanen dons omboorcL l 1 1 :l Id:ill En Ladjy Nell had een juiste opmer king gemaakt toen ze zei, dat het wel leek, of 'het jongemen9ch zóó uit Sa muel Pic'kwick wias gestapt. Maar toch maakte het drietal volstrekt geen belache- ST.-ANN AL AND. Toen Vrijdagmorgen dé landhóuwer en veehouder P. van L'. met Zijn rijtuig, waarin hijzelf en twee vrouwen gezeten wéren, maar de wei reed om te gaan melken, kwam een fietsrijder hem (achterop. Bij' het jpasseeren raakte deze op onverklaarbare wijze zijn stuur kwijt en viel opzij tegen het paard aan. Dit schrok daardoor zoo, dat het een zij sprong maakte en met rijtuig en inzit tenden van den daar ter plaatse zeep hoogen (dijk tuimelde. Gelukkig liep het verder Vrij' goed ;af. De eigenaar schramde Zijn gezicht leelijk; zijn vrouw' had eejr vrij diepe snede bloven jojp het hoofd en de andere vrouw klaagde over pijn in de borst. Toch konden ze alle drie hun werkzaamheden hervatten. Paard en fietser hadden geen letsel békomen, maar. het rijtuig was totaal versplinterd. Een ongeveer driejarig dochtertje van den heer A. Bierens raakte Vrijdag middag, spelend aan den Achterweg, on der een voorbijrijdend voer tarwe. Een djer achterwielen ging de arme kleine over het buikje. De onmiddellijk ontbo den geneesheer kon niet direct iets ern* stigs ia an het kind bespeuren, doch achtte oogenblik'kelijk vervoer naar het zieken huis te Biergen-op-Zopm raadzaam. VLISS1NGEN—BRESKENS. Vrijdag heeft de officiëele proeftocht plaats gehad met de veerboot bestemd voor de lijn Vlissingen—Breskens van den Provincialen stoombootdienst op de Wes- terschelde. Vrijdagmiddag te 2 uur wa ren aan boord van de Koningin Wilhel- mina, zoo als de veerboot is gedoopt, aan wezig de leden van Ged. Staten, de heeren J. A. van Rompu, A\. v d. Wieijde en mr. P. Dieleman, de eerste en (tweede resp. voorzitter en lid der bootclommissie, de griffier der Staten, de heer H. J. G- Hartman, etc. etc. Te ruim half drie 'zette de boot zich beweging en direct 'werd nog in de buitenhaven metde boot gezwaaid en djt zeer vlug, ten bewijze, dat 't schip uitstekend naar 'het roer luistert. Dit kon nog eenige malen gedemonstreerd wor den toen langs de Walchersche kust proefgevaren werd, waarbij telkens werd gedraaid, en wiaaibij kon worden gecon stateerd, dat het schip 11,96 E.M. (22.15 K.MJ) per uur liep, dus 0,21 E.M. meer dan Was voorgeschreven. Terwijl 't schip sctaerftën téëken, dat het schip was goed- geKeura, en door de provincie kon wptr- den overgenomen. Daarna ging het 'de Schelde op, ter wijl de maaltijd Werd gebruikt en te 7 uur meerde de Koningin Wilhelmina in de haven te Hansweert. Te kwiart voor acht zette de bbot koers naar Vlissingen, w'aair Zij te half tien na een zeer goed! geslaagden tocht behouden binnen liep. Diaar 'die bruggen te Vlissingen em Bres kens nog niet gereed zijin, is het be zwaarlijk nu reeds direct het schip in de gewone vaart te brengen, doch deze week 'zullen nu eerst nog proeven wor den genomen met 'het binnenloop en van die haven te Breskens, om bij' goed sla gen Donderdag a.s. de boot te gebruiken voor het overbrengen van de honderden vreemdelingen, die dan de Middelburg- sche markt 'bézoeken. Men spaart daar mede het in de vaart brengen van extra booten en opent de mogelijkheid meer auto's over te brengen naar Walcheren. POST EN TELEGRAPHIE. Aan de leerling-telefoniste bij den in- terlocalen dienst A. J. Houdkamp van het post- en telegraafkantoor te Zierik- izee, is op haar verzoek' met ingang van 1 October as., eervol ontslag verleend!. lijfeen of zélfs pofe maar grappigen in- druk op Nicholas; integendeel, hij' had diezelfde gewaarwording uit zijn kind- sche jaren als 'hem een brok in de keel schoot en hi} slechts met moeite zijn tranen (bedwong. Dit drietal had zulk een droeve waardigheid over zich, die hem aandeed. Hij' vergat dat Ladjy Nell bi} hem wias en dat het eigenlijk niet mooi van hem was om de tempelbezoe kers 'zoo in stilte te 'bespieden. Maar wat hi} zag leek hem zoo onwezenlijk, dat het hem eer was of hij! de voorstelling van een drama bijwoonde. De jongeman liep het vertrek door en haaldie uit een kast in den muur drie groote boeken, waarvan hl} er twee aan rijn zusters gaf. Het volgend oogen'blik knielden 'ze neer op den kalen vloer, terwijl 'ze hun boek opensloegen. Opi eens viel het hem in dat hij' precies zulke boeken ïn de (oude Merk in Lincolnshire bi} 'zijn grootmoeder in de bank had zien liggen. Nu vatte hij fde bedoeling van d(at Zon- 'dagmiddagbézoek' in 'het Grieksche tem peltje. Ladjy Nell 'had imimers gezegd, hoe ze niet naar de kerk mochten gaan; Dan Was dit zeker een eigen dienst. Hij hoorde het prevelen van hun stem men. Tusschen'beide las de jonge malt dj© gébéden eerst vóór, en gezamenlijk herhaalden 'ze zij' dan. Nicholas was in geen jaren naar de kerk igeweest, maar hi} herinnerde zich toch nog Wel zóó veel van den dienst, dat hij wist, hoe dit de avond gebeden waren. (Wprdt vervplgd')s

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1927 | | pagina 1