Zierikzeesche Nieuwsbode Purol bij doorzitten en stukloopen der Huid. ZEELAND's ROEM 1 I ROOMBOTER 1 abonnement: Maandag 11 Juli 1927. zierikzeesche courant. advertentien Inzending Advertentiën H.H. CORRESPONDENTEN HIÏNDËRWET. buitenland. binnenland. 1 1 SMAAKT 1 ALS 1 EN IS EVEN 1 VOEDZAAM. Uit Stad en Provincie. PrjjB per 8 maanden f 1,50, franco per post ƒ1,80. Yoor het buitenland per jaar f 10, Afzonderlijke nummers 5 cent. Versohijnt Maandag, Woensdag en Yrijdag. 83ste JAARBANB. - No. 11566. Dir. k. J. DE LOOZE Jr. Ultg -fMutiar M J. KOSTEN, van 18 regels 60 ets., van 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 80 ets. p. regel. Bij contract belangrijke korting. Inzending op den dag van uit gave vóór 10 ure. uiterlijk 10 uur op den dag v. uitgaaf deelen wij mede, dat berichten "betref fende schoolreisjes niet worden geplaatst. De Red. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee maken bekend dat het verzoek van G. C. WANSINK, banketbakker alhier, om in zijn bakkery in het perceel Dam, wijk B no. 88, een benzine-motor van 3/< P.K. te mogen plaatsen voor het dryven van een amandelpelmachine en een eierklutsmachine, door hen is geweigerd. Zierikzee, 7 Juli 1927. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRATESTEYN VAN RENGERSKERKE, Burgem. P. F. WITTERMANS, Secretaris. noodweer in duitschland. Vrijdagnacht hooft in het voormalige koninkrijk Saksen en wel in het dal der Elbe een geweldig noodweer gewoed, dat een groote ramp heeft veroorzaakt Reeds Zaterdagmorgen bereikten ons hieromtrent korte berichten, die nader hand aangevuld werden met bizonder- heden, waaruit bleek, dat, behalve de groote materieel© schade die aangericht werd, ook menschenlevens te betreuren zijn. Het hevige onweer heeft hoofdzakelijk gewoed in de nauwe, maar diep9 dalen van de rivieren Müglitz en Gottleuba, een streek, geliefd als vacantieoord, dat met recht den naam van Saksisch Zwit serland draagt. De beide beken, die zich door hun nauwe dalen dwars door het Ertsgebergte naar de Elbe kronkelen, de Müglitz en de Gottleuba, zwollen in enkele uren tijds tot bruisende bergstroomen aan die de smalle dalen geheel vulden en met donderend geweld boomen, huizen, telegraaf- en telefoonpalen, de baan wachtershuisjes bij de spoorwegen, de spoorwegen zelf, bruggen, enz., ver nielden. Het zwaarst geteisterd werden Berggiesshübel, waar 45 personen om het leven kwamen, Rotterddorf met twintig dooden, Neuendorf met veertien dooden, Gottleuba met tien dooden on het wereldberoemde horlogemakersatadje Glashütte met tien dooden. Het gehucht Oesengrund, dat uit slechts 25 huizen bestond, werd geheel door de water massa's weggevaagd. Aan het verhaal van een ooggetuige, die de katastrofe te Glashütte meemaakte, ontleenen we de volgende bijzonderheden „Het had den geheelen dag naar onweer uitgezien en des avonds om negm uur begon het dan ook. De eene wolkbreuk volgde op de andere en we dachten reeds dat er een tweede zond vloed gekomen was. Maar dat wes nog slechts een voorspel. Omstreeks 11 uur drong een vloedgolf vau wel twee meter hoogte het dal binnen met een geweld waar niets tegen bestand was. Het ge- heole dal was in enkele oogenblikken tijds in een ziedende, schuimende donderende rivier herschapen. Zware boomen werden door het kokende water ontworteld en neergeslagen. Alle bruggen werden vernield, evenals vele huizen. Het in het benedengedeelte van de stad gelegen station stond ruim twee meter onder water. De trein naar Altenburg stond stamp vol vacantiereizigors, op het punt van vertrekken, toen het water plotseling de wagons binnendrong. Binnen enkele oogenblikken stonden de passagiers tot hun middel in het water. Eenige reizi gers, die in hun doodsangst de portieren openden en uit den trein sprongen, werden door de woesten stroom gegrepen en verdronken. De meeste passagiers bloven gelukkig in den trein en konden als was het ook pas na 2 uren, gered worden. Een rangeertrein werd door het water omvergeworpen. De gehoele ramp speelde zich in slechts enkele minuten af. De totale schade wordt op 12 millioen mark geschat. De beide dalen zijn thans, nadat het water is weggevloeid, met een slijklaag van wel meter dikte over de geheele breedte bedekt. De spoorwegen in de beide dalen zjjn geheel vernield. Ook het telegraaf- en telefoonverkeer is gestaakt, zoodat berichton uit die omgeving sehaars binnenkomen. godsdienstige plechtigheid te steenbergen. Op de yragen van het Tweede Kamer lid den heer Krijger betreffende een op 1 I.HIII photo's verkrijgbaar van het feest van 8 Juli. Er zijn heel mooie kieken bij! Op de Intern. Bakkerij-tentoioinptel- ling' te Dordrecht verwierf de Beschuit- geleifa'biriek, eig. de heer H. J. Doeleman, in de afdeeling grondstoffen, een diploma •met gouden medaille. HET FEEST VAN 8 JULI. Zondag 19 Juni j.l. te Steenbergen ge houden R -K. godsdienstige plechtigheid antwoordde de minister van Justitie Eet aan de R.-K. Kerk toebehoorende terrein van de Kerk, waarop de processie of godsdienstige plechtigheid plaats ge had heeft, was door een oirca één meter hoog ijzeren hek van den openbaren weg gescheiden, terwijl een voor den hoofdingang der kerk gelegen klein pleintje gedurende de plechtigheid door een houten hek van ongeveer dezelfde hoogte afgesloten was. KINDERARBEID IN DEN LANDBOUW. De directeur-generaal yan den arbeid heeft aan de verschillende landbouw organisaties advies gevraagd inzake het ontwerp-verdrag, eenige jaren geleden aangenomen op de arbeidsconferentie te Genève, betreflende den leeftijd, waarop kinderen tot den arbeid in den landbouw mogen worden toegelaten. Tot dusverre is dat .ontwerp-verdrag nog niet door Nederland geratificeerd. De beide eerste en belangrijkste artikelen van het ontwerp luiden als volgt: Art 1. Kinderen beneden 14 jaar mogen niet in dienst zijn of arbeid verrichten in landbouwondernemingen, hetzij van de overheid of van particu lieren of in de aanhoorigheden daarvan, tenzij buiten de uren voor schoolonder wijs bestemd. Deze arbeid moet, indien hij plaats heeft, van zoodanigen aard zijn, dat hij hun regelmatig schoolbezoek niet kan schaden. Art. 2. Ten behoeve van practische vakopleiding kunnen schooltijden en -uren zoodanig geregeld worden, dat de kinderen voor lichte landbouwwerk- zaamheden gebruikt worden, in het bijzonder voor lichte oogstwerkzaam- heden. De geheele schooltijd per jaar mag evenwel niet tot minder dan 8 maanden worden teruggebracht. DE NIEUWE TIJDSAANWIJZING. Op de vragen van het Tweede Kamer lid, den heer Braat, betreffende de in richting van den nieuwen reisgids van de Nederland8che Spoorwegen, heeft de minister van Waterstaat geantwoord Zoolang men niet vertrouwd geraakt is met de 24-urige dagverdeeliog, is een uiterst eenvoudige berekening noodig, om de in den reisgids der Nederlandsche Spoorwegen aangegeven vertrek- en aan komsttijden der treinen te herleiden tot de vroegor gebruikelijke tijdsaanwijzing, de meeste landen van het vasteland van Europa bij de spoorwegdiensten reeds gedurende vele jaren ingevoerd was en de overblijvende landen besloten, met ingang van 15 Mei jl. tot die invoering over te gaan, bestond voor Nedorland uit internationale overwegingen aanlei ding, zich bij deze algemeene regeling aan te sluiten. Daarmede kwam tevens een einde aan het vroegere euvel, dat velen de uren véór on nA 12 uur 'smid- dags met elkaar verwarden. In deze omstandigheden bestaat be zwaar, den reisgids weder in den ouden stijl te doen drukken. ZIERIKZEE. Zooals uit een advertentie, opgenomen in dit nummer blijkt, 'wordt in de school voor landb.-huish|ó|udonderwijs Donderdag van 12—5 een tentoonstelling gehouden, welke voor belangstellenden te bezichtigen is. Toont dames, dat |g|e IWelang stelt in dit instituut, dat pionierswerk oip dit eiland verricht en gaat eens een kijkje nemen op deale niet al'.edaaigsche 'exppcf.ie. Woensdag, 20 Juli as. rijdt een goed koop© trein, 2e en 3e klasse, van de stations aan de lijn Vlissiinigen—Roosen daal naar Rotterdam en Den Haag v.v. Bij' fa. P. J. Ochtman, Lange Nobel- straat, waren Teeds hedenmorgen tal van (Vervolg) Te 11 uur had op 't ppidium voor de beurs de uitreiking der prijzen plaats van de gehouden Nat. schietwedstrijden, op geluisterd dooir het Vrij'w. Marinegezel- schap. D,e 'burgemeester sprak voor de eigen lijke uitreiking, der prijswinners toe. S:pr. complimenteerde het toestuur met dein wel geslaagden wedstrijd, die een 'toegin kan zijn van jaarl. wedstrijden, zooals die to.v. in Zwitserland gehouden worden, het z.g. „Schützenfest", waarheen niet alleen man nen, maar ooik de vrouwen en kinderen optrekken om het feest mede te (helpen vieren. Deze wedstrijden bevorderen niet enkel ide schietsport, maar zij leiden tot een gezonde ontwikkeling van saamhoo- righeid. Spr. eindigde niet de hoop uit te spreken, dat in de toekomst de deelne ming aan deze wedstrijden zóó zlal wor den dat het nationale feesten zullen 'wor den. Hieronder volgen de prijswinnaars: Afd. Aj korps (max. 300 p.), Xe pr. Wil- helmina", Koudekerke; 2e. Prins Fr ede- rik Hendrik; 3e. Vooroef. Vrijw. Land storm, groep Zzee; 4e. Graaf Adolf v. Nassau, Nieuwerkerk en 5e. Vooroef. V.L. Nieuwerkerk. Afd. B., vrije baan (max. 108 p.) ie ipr. G. M. Bij de Vaate; 2ei, serg.-majoor Kok; 3e. A. Leeuwe; 4e. W. Brouwer; 5e. J,. L. v» 'dj;, Zande; 6e, J. H. Brouwer; 7e. P. v.i Beveren; 8e;. J. J. v. d'. Ven; 9e. Df. (Qua'nt; XOeji; J. van Boxtel, Zierikzee; lie. P. Flipse, Koude kerke. Afd. C, Ee-reb'aa-n (max. 60 p.) A. Leeuwe, Zierikzee, 57 en P. Flipse, Koudekerke 54 p.; G. J. den Dekker, zil veren medaille v. d. min. v. oorlog en Jl L. v. d. Zande, vergi.r zilV. medaillie. Afd. D, pers. baan (max. 180 p.) Ie., Au Leeuwe, 21e,. D). v. d>.' Velde; 3te,.( H). Brou wer; 4e. G. J. den Dek!-.er; 5e. J. dei Reus, Nieuwerkerk; 6e A. Kok; 7e. 'L. Kiuijl- hout, Koudekerke; 8e. M. de Reus, Nieu werkerk; 9e. W. Brouwer; 10e. J. van Bortel; lie. J. Wi. Brekelmans, Nieuwer kerk; 12e- J. Houdkamp; 13e. J. P. Brou wer; 14e. Dl P. Steenland; 15e. J1* Q Hendrikse; 16e. G. D. Kosters; 17e. L, J. Diijkman, Haamstede; 18e. J. Davidse; 19e. J. B. M. den B:oer; 20e. M1. Berre- voeis. Afd. Korpsbuks (maximum 250 p.), Xe. Wilhelmina, Koudekerke; 2. Graaf Adolf v. Nassau, Nieuwerkerk; 3e. Prins Frederik Hendrik; 4e. B-. V. L. groep Zzee, Afd. F, Vrije baan, biuks (max. 90 p.), le. P. Flipse, Koudekerke; 2e. L. Kluijf- hout, idem; 3e. .C Wisse, id.; 4e. J. de Witte, id., 5e. A. Kluijfhout, id.; 6e.> Jl L. v. d. Velde, id. De verschillende B. Vrijw. Landstormers stonden inmiddels rond het spreekgestoel te op het Havenplein, 'waar de voorzitter van de Nat. Landstormciommissie, gene- raal-majoor L. F. Djuijmaer van Twist, de mannen in krachtige bewoordingen toe sprak, hen wees op de preventieve kracht van het instituut en het nut van organi satie, Waardoor minder gevaar is te duch ten. Spr. herinnerde voorts aan de trouw, die de mannen eenmaal aam de Koningin gezworen hebben; hij wekte allen op die trouw over te dragen aan Prinses Juliana. De generaal dankte voor de trouwe op komst der B. V. L. mannen op Schouwe.!- Diuiveland en den seor. der gewestelijke land&tormcoimmissie, dhr. Laeirnoes, voor zijn grooten ijver. 1 iDfaarop sprak majoor D. J. Gorter, die •mededeelde dat kol. Umbgrove wegens ziekte hier niet tegenwoordig kon zij'n. Dieze had graag, aldus spr., uit uw mond de toezegging willen vernemen, dat gij, wanneer het moet, u met volle toewij1.- ding 'beschikbaar zult stellen voor die hand having van het gezag en den troon van ons geliefd Oranjehuis. Woest u 'bewust, zooi zeide spr. o.a., dat de B. V. Li- een der hechtste steunpilaren is tegon om verwerping van het wettig! gezag! Met het zingen van 't oud-Wilhelmus, onder begeleiding van het marinemuziek gezelschap werd dit deel besloten. Onderwijl hadden een aantal auto's zich voor de tribune opgesteld. Hierin namen de autoriteiten e.a. plaats en reed men naar het stadhuis, waar in de raadzaal de burgemeester de autoriteiten officieel wel kom heette namens het Dag. Bestuur de zer gemeente. Z.E.A. herinnerde aan de feeselijkheden, die tot hccfddoiel heb ben, de herinnering aan den 18en ver jaardag van Prinses Juliana, Door allerlei omstandigheden, is het hoofdnum mer van het feest, de historische optocht, van 't programma afgevoerd en daarom was het spr. dubbel aangenaam dat de Landstorm dit feest kwam opluisteren, omdat Ook hierdoor de na[tiori|nle gedachte Wordt bevorderd. D|raagt volgens sornmi gen dit feest een militair karakter, ieder die het wel meent met vaderland en vor stin, zal weten, dat door een feest als dit, het nationaal gevoel wordt versterkt, Da 'generaal Duijmaer van Twist dankte voor de verwelkoming. Spr. herinnerde aan de bedoeling van de Landstormbewe ging. Wij, aldus spr., die de B; V. LI, heb ben te leiden en organiseeren, zijn over tuigd dat voor de bloei en Welvaart van een land allereerst noodig zijn rust en orde^ Dje pl.m. 60,000 landstormers werken daartoe mede. Spr. uitte zijn beste wen- schen voor het bestendig heil dezer ge meente. Voor zijn vele bemoeiingen werd V-oor zijn vele bemoeiingen werd den res. 1© luit. v. d. Broek namens de N. L. C. 'n fraai souvenir aangeboden. Het talrijke gezelschap verliet daarna 't heerlijk koele stadhuis om weer in de wachtende tauto's plaats to nemen, die het naar de Nieuwe Haven brachten, waar een tweetal water vliegtuigen van de marine lagen gemeerd. Eenige duizenden me-nschen waren op de haven aanwezig om de lucbtevolutiën der vliegmachines waar te nemen. Dfe „Bal- der" en de „Voorwaarts!'' waren gepoiva- seerd, terwijl de overige schepen in de haven de driekleur hadden gleheschen. Wind en tij1 waren jammer genoeg niet al te gunstig, zoodat slechts 1 vliegtuig de lucht inging, met een fotograaf als passa gier. Het opstijgen en neerstrijken werd met groote belangstelling gadegeslagen, maa-r 't spontane juichen hoort men niet meer. Men raakt met de vliegtuigen ook al vertrouwd. Eenige keeren werd over de haven en de stad gevlogen. In den namiddag keerden de vliegtuigen weer huiswaarts. Kwart over één had de kindervlagjgjen- op-tocht 'plaats. Ongeveer 1100 kinderen, voorzien van vlaggen en luchtballons, ver sterkt met zangkoor onder leiding van hef Harmoniegezelschap „Kunst en Eer" zon gen een -drietal liederen. Vol leven en fleurigheid was dit doel van het programma. Het „Schóuwschjé Volkslied" Werd gedirigeerd door den componist, de heer Swenn-e. Met opge wektheid werd, vooral dit lied, gezongen en door honderden aangehoord. Na -afloop trokken de jeugdige zangers onder leiding van hun .onderwijzers en onderwijzeressen naar hun school, waar den kinderen een kleine versnapering werd aangeboden. De landstorm-afd. namen daarop direct, met ide „Jantjes" in H midden, een deel van t plein voer d-e tribune in voor de uitreiking van een afd.-vlag aan de B, V. Li. Schouwen-Diuiveland door den burge meester van Zierikzee. De|ze herinnerde in Zijn redevoering aan de bijzondere be teekenis van dit feit en voorts aan de ■meerdere populariteit, die dit instituut door heel het land krijgt. Het is wen- schelijk dat er een kern vrijwilligers is, die, als 't moet zich onmiddellijk bereid verklaren op te komen tot handhaving, jvam 't Wettig gezag. De schietver. „Prins Ére dierik Hendrik" heeft voor de afd. Schofu- Wen-Diuiveland van den B. V. L. een vaan del laangeschaft, dat, naar spr. hooipt, een symbool zal zijn, en worden voor latere jaren, van saamhoorigheid die onder alle goede Nederlanders aanwezig, moet zijn, het symbool van goed-gezin,den in 't land; Daar deze dag bedoeld is als herden kingsdag van het geboortefeest van H-Kj H. Prinses Juliana, zoo verzocht spr., te wil len eindigen -met een driewerf' hoezee voor de Prinses, waaraan spontaan werd voldaan. Djaarop had de feitelijke over reiking van de vlag plaats. Namens den voorzitter v. d. Pro'v. Land stormcommissie', dankte mlajooir Gprter voor deze sympathieke daad. Te twee uur hadden de behendigheids- wedstrijden plaats voor automobielen en motoren door Vrijw. Landstormcorpsen, Ook voor dit nummer bestond veel be langstelling. De overste Wijnands Teikte na afloop op 't podium de (pirij'zen uit Automobielen: Xe pr. L. J- Landman; 2e. C. Noord-hoek; 3e. C. Steendüjk; 4e. U> M. Hendrikse; 5e. L. C. de Jong'., Motzren: Xe pr. A. C. v, Lu-ijk; 2e. L', J. Hanse; 3e. J. M. Stoel; "4e, A(.* M. Kloet; 5. C. I. v. Westen on 6eBf.; T. Boot. Een extra-prijs werd toegekend aan G. D. Kosters, die zich bijzonder ver dienstelijk had gemaakt. „De Klompendans" trok evenals dezen winter, ook thans de aandacht. Op de maat van de muziek, gegeven docr „Nieuw Leven" van öuwerkerk, voerden de kin deren in hun kleurige costuumpjes oip 't podium de klompendans uit, na afloop toegejuicht door de verzamelde mtenigüe. D|e voorzitter der Z. O. V., de heer Bier- ma sz, reikte aan den directeu|r v,an '„Olyml- pia", waaruit de kinderclub' was gefor meerd, een medaille over als herinnering aan dezen dag. Te ruim vier uur had de optocht van Landstormafdeelingen, ve-reenigingen met vaandel of onderscheidingsteeken plaats, Tegen 5 uur bereikte de stoet -met mevr. Brons, als kranige amazone aan 't hoofd, het Havenplein, waar voor de -autoriteiten op de tribune werd gedefileerd. Voor de vaiandels waren een vijftal prijzen beschik baar. Die jury bestond uit een drietal da mes van buiten het eiland; Die uitslag Was als volgt: Xe pr. „Rust Roest"; 2e "pr. „Olympia"; 3e. „Apollof', Brouwershaven 4e. de Landstormvlag; 5e. „Gloria in Ex celsior" te Noordgouwe. Te 6 tuur Iwerd door de Nat. Liandstorm oommissie aan autoriteiten en -genoodig- den een maaltijd in „Hotel Van Oppen" aangeboden. Met opzet vermelden we dit. Het stond ,opk niet op 't programma, om dat het niet b'ij het feest hoorde. Over de zen maaltijd zijn de tongen losgekomen en de criticasters, die bewegen: daar wordt een goed deel van onze centen aan opgemaakt, zijn er precies naast! Dp Nat. Landstormooimmissie heeft -dezen maaltijd aangeboden aan de getioodigden en van de gaven van de ingezetenen is hibraan Veen halve cent ten hoste gelegd! De burgemeester fungeerde bij afwezig heid van den gastheer, generaal Djuijmaer van Twist, als president. Z.E.A. herinner de aan het feit, dat de jandstormdag tege lijk met dit feest de herinnering aan den verjaardag van Prinses Juliana samenvalt. H.K.H. is de hoop van 't land, evenals H.M. de Koningin dat is geweest. Zoo hangt het voortbestaan van onze dynastie van Haar af. De voorzitter sprak den wensch uit, dat het ook Haar gegeven moge zijn, eenmaal te regeeren o-ver eer vrij en frank Nederland (Applaus). Daar na sprak de president, als 'burgemeester van Zierikzee. Spr. gewaagde van het on gewone schouwspel, dat zich dezen dag hier had ontplooid, doordat -niet alleen verschillende wapens van het leger hier vertegenwoordigd waren, maar ook de marine aanwezig was. In het -aantal men- sch-en, dat zich op straat bewoog, zag spr. een bewijs dat dit de menigte buiten gewoon interesseerde. Het is spr.'s over tuiging dan het Rijk voor marine en leger moet zorgen, want zij kunnen nog niet worden gemist, spijt alle optimisme over ontwapening en afschaffing van leger en vloot. (Applausj. Overste Wijnands dankte als oudste ver tegenwoordiger van leger en vloot voor de d oor den burgem. gesproken woorden en voor de hartelijke ontvangst dp,or de gemeentenaren.. Na hem spraken de heexen Biermasz, v-oorz. der Z. O. V. die de landstorm- autoriteiten dankte voor hun welkome hulp ter aanvulling van 't programma, en de heer P. G. La emoes, die dankte vcpr de wijze, wa-arop de landstormm'an- nen te Zierikzee zijn ontvangen, terwijl hij voorts den burgemeester in hartelijke bewoordingen toesprak voor zijn -mede werking den landstorm steeds betoond. Hierop richtte de burgemeester zich spe ciaal tot den heer J. E. v. d. Broek, die door moedig volhouden veel -heeft tot stand gebracht- Alles is uitstekend terecht gekomen en op tijd gemarcheerd, vooral door zijn onvermoeide zorgen! (Applaus). De maaltijd, die uitstekend was verzorgd, verliep heel gezellig. Tijdens het diner igaf „Rust Roest" -een nummer hoogrekturnen door de heeren- afdieeling dezer vereeniging. Ook thams bleek Weer, dat ,,R. R-." over kranige tur ners beschikt. Duizenden waren aanwezig bij' 't boeg- sprietloopen, een nummer dat duidelijk bewees, hoe goed de Zierikzeesche schip pers niet alleen op, maar pok in 't natte element thuis zijn. Het werd een echte lachfilm, onderstreept door gejuich als een sprietlooper toeren verrichtte pp de gladde balk. Met een fakkeloptocht met müziek werd ook -dit feest besloten. Van muziek heeft men dien dag rijkelijk kunnen genieten, vooral de „Jantjes" trokken de aandacht. Zij' hebben onvermoeid gespeeld en veel succes geoogst. Niet minder hebben „Kunst en Eer", Nieuw Leven*1', „Oefening en Uitspanning", „Door Oefening Kunst", zich geweerd. Onvermoeid hebben zij ge speeld, niettegenstaande de warmte. Maar beter in -de zon, dan in den Tegen, die gelukkig dezen feestdag, waarop gee-n wanklanken zijn gehoord, uitbleef. De heer G. C. Anker, elec. technicus al hier, had, bij' Wijze van reclame, in den tuin van „Concordia" een electriscbe ver lichting .aangebracht, die de Tuime tent een sprookjesachtig aanzien gaf -en door alle bezoekers werd geprezen. Wan neer in den komenden winter een land stormavond wordt gehouden^ zullen de bezoekers in den geest het feest nog eenp kunnen medeleven, want al de voor naamste- nummers zijn verfilmd. WESTEN-SCHOUWEN. Zondag heersdi- t© op ons prachtig en breed strand een gezellige drukte. Van heinde en ver ;warein een massa bezoekers samengestroomd om te genieten van bad ein frissche zeelucht en van het mooie panorama, dat zich van af de -duinen na-ar alle richtingen ont plooit en -menig stuk natuurschoon te zien geeft. Vooral dezen zomer is de toename van 'bezoekers zeer merkbaar. B-URGH. Vrijdag j.l. viel het 3-j. zoontje van dhr. V. te Haamstede tusschen Burgh en Westenschouwen van een met een hit bespannen kair, met het ongelukkig ge volg, dat het kind onder de wielen ge raakte en een dijbeen b'rak. Een waar schuwing tegen het vervoeren van jeug dige kinderen op open voertuigen is hier zeker niet misplaatst. ELKERZEE. De colleote voer de stormramp bracht op f 240 en te Duivendijke f 284,90. NIEUWERKERK. Toen Yrijdag j.l. zekere B. bij den landbouwer L. alhier bezig was met hooi laden, schrokken de paarden, waardoor do wagen even in voor waar t8che beweging gebracht werd, met het gevolg, dat B. van boven

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1927 | | pagina 1