ZEELANDs ROEM ROOMBOTER abonnement: Vrijdag 1 Juli 1927. zierikzeesche courant. aovertentien EERSTE BLAD. Inzending Advertentiën AANBESTEDING. BUITENLAND. Uit Stad en Provincie. SMAAKT ALS EN IS EVEN VOEDZAAM. Uw Haar V.ffosSEM^ Vreest geen examen MIJNHARDT's Prgs per 3 maanden f 1,50, franco per post ƒ1,80. Voor het buitonland per jaar f 10, Afzonderlijke nummers 5 cent. Versohijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag. Zierikzeesche Nieuwsbode ran 13 regels 60 ets., Tan 4 regels en daarboTen 20 ets. per regel. Reclames 80 ets. p. regel. Bij contract belangrijke korting. 83ste JAARGANG. - No. 11562. Inzending op dea dag Tan uit- Oir A. J. OE LOOZE Jr. Ultg -Rtfictur II J KOSTEN, gare vóór 10 ure. Dit nummer bestaat uit 2 bladen. uiterlijk 10 uur op den dag v. uitgaaf BURGEMEESTER en WETHOU DERS van Zierikzeb zijn voornemens, ten Raadhuisse, op Woensdag 6 Juli a.s., des namiddags te 2 uur, aan ia besteden: Het wijzigen der PIJLERS voor de brug buiten de Zuidhavenpoort, het maken van een HULPVOET- BRUGJE, plaatsen van SCHUTTIN GEN enz. Bestekken üijn f 0,75 verkrijgbaar aan het Bureau van Gemeentewerken, waar tevens iederen werkdag, des vooral, van 911 uur, inlichtingen zijn te bekomen. Aanwijzing wordt niet gehouden. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRATESTETN VAN RENGERSKERKE, Burgem. F. NAEREBOUT, loco-Socretaris. DE ROSE DIAMANT. Het vorige j)aar October is in het kasteel Chantilly men zal het zich herinneren ingebroken. Dit kasteel door den her tog van Animale aan het „Institut de Fran ce" gelegateerd, 'bevat een „Tour de Tré- sor", waarin kostbare edelsteenen worden bewaard, o. m. de crose diamant van Coiv dé. In een Octo'bemaeiht nu is deze dia mant door twee iribrekers gestolen met nog tal van andere kostbaarheden. Maan den heeft de politie naar de daders ge zocht, totdjat zijl eindelijk in December werden gevonden, op een heel merkwaar dige manier. In een klein hotel te Parijis w'oonde een Elsasser, een zekere Kauffer. Op een zekeren dag verdween hij', zonder te betalen. De vrouw van den eigenaar ging op zijn kamer kijken en vond daar een koffertje met alleen daarin.... een appel. De vrouw nam de appel mee en gaf dien aan de dienstbode. Deze hapte er in en 'bfeet op iets hards. Zij haalde het harde er uit en dit bleek.... de rose dia mant te zijn. Toen Kauffer den volgenden dag het koffertje kwam halen, werd hij gearres teerd. Hij bekende alles ,en wees ais zijn mededader zijn neef Souter aan. Maandag nu is te Beauvaïs het proces legen 'beide heeren en de weduwe Sehill, die de andere juweelen voor 30.000 frs. had gekocht en voor 60.000 fr. had ver kocht, 'begonnen. De eerste dag der be handeling leverde geen bijzonderheden op. De president gaf geen toestemming om de film, die in Maart van de gereconsöru- eerden inbraak was genomen, in de recht zaal te vertoonen. Op den tweeden zittingsdag kwam het tot een onverkwikkelijke scène tussohen het echtpaar Kauffer; de vrouw word't door haar man beschuldigd hem tot dief stal te hebben aangespoord. De vrouw van Kauffer ontkent haar man tot iets te hebben aangezet. Zijl zegt nooit in de Chantilly te zijln geweest. Kauf fer daarentegen verklaart, dat zijln vrouw hem er heen gebracht heeft. Ten slotte werd de ruzie tusschen beide ochtgenooten zoo hevig, dat de zitting werd geschorst. ZIERIKZEE. Bij Ministeriëele beschik king is aangewezen bij den Raad van Arbeid te Goes als pl.verv. werkgevens- lid, de heer P. Verbeek alhier. In verband 'met de feestelijkheden op 8 Juli e.k. zal des avonds pi mi 9 uur een extra provinciale bpot van hier naar Kat- sche veer vertrekken. De Commissaris van politie alhier deelt ons mede, dat de Jachtakten thans verkrijgbiaar zijn. Hedenmorgen wias v. d. W. op den Gracht wieg 'bezig melkbussen van Zijn wa gen te lossen, terwijl zijn paard, 4 jaar oud, onbeheerd stond. Vermoedelijk is 't dier geschrokken, 't sloeg op hol en liep met den wfagen den Oudeweg in. Ter hoogte van de hofstede van den heer van Schelven liep de 'wlagen tegen een boom en werd het paard tot stilstand gebracht. De wagen werd beschadigd. KERKWERVE. Openbare raadsvergade ring op Woensdag 29 Juni. Aanwezig alle leden, behalve de heer Beije, die dooir ziekte verhinderd is. Voorzitter de bur gemeester. In behandeling komt een brief van Ged. Staten over wijziging der be grooting. Na toelichting door den voorz. wordt z. h. st. besloten de wijziging aan te brengen zooals is aangegeven. Even eens een brief van genoemd College met bezwaar een gegeven erfpacht voor on- bepaalden tijd goed te keuTen. Er dient een tijd van eindigen aangegeven te wor- den. Door allen wordt te kennen gegeven dat het dan geen erfpacht maar gewone pacht wordt. Na nog eenige toelichting door den voorzl wordt z. h. s. aangenomen het voorstel van B, en W. om een tijd vak v,an 14 jaar te 'bepalen, met weder zijds recht van opzegging. Volgt thans de brief van den Raad van Beheer der N.V. Waterleiding van Schou wen en Duiveland, pver 't te nemen be sluit tot het aangaan van een leening van ruinaj f 6Q,000. N|a eenige besprekingen wordt z. h. st. besloten die geidleening aan te gaan, onder bepalingen, dat door de Vennootschap zal worden voldaan aan de voorwaarden, die indertijd idoor den gemeenteraad is gesteld. Voor de volgen de vergadering wordt bepaald de be spreking over de voorziening met elec- trisch licht door de P.Z.E.M., waarvoor de verschillende schrifturen en kaarten den leden ter inziage wiorden medegege ven. Bij de rondvraag informeert de heer v. d. Sluis of de grint nog te Brijdorpe komt, zoo ja, dat dit dan heel lastig is. De voorzitter bevestigt dit, maar de hoe veelheid is te klein over Flaauwers. De heer Fondse vraagt nog of' de aftrek voor eerste levensonderhoud niet op deze vergadering behandeld had moeten wor den, daar dit punt reeds een paar maal is aangehouden. De voorzitter is van mee ning dat het zou worden behandeld op de eerste vergadering van den nieuwen raad. De meeningen waren hierover ver deeld. Besloten werd nu dit te doen op de eerstvolgende vergadering. Vervolgens sluiting. SEROOSKERKE. Dinsdag j.l. kwiam de Raad dezer gemeente in openbare zit ting bijeen, onder voorzitterschap van den burgemeester. Bericht van verhinde ring was ingezonden door heit lid dhr. L. Padmos. Van het 'hoofd der school een overzicht van het aantal leerlingen p,p 1 Mei j.l., een totaal aanwijzende van 55 schoolgaande kinderen. Mededeeling van B. en W., betreffende de verpachting grasgewas van de havendijken. Schrijven van de firma D. J. van der Have te Ka- pelle bij Goes, behelzende, dat de prijs der geleverde boomen gebracht zal wor den op het door den Raad gewensohte bedrag. Brief van het D.B. van het water schap Schouwen, dat de aangevraagde verharding van Krolsweg en Krolswek ken op de gewone condities is toegestaan en zal worden uitgevoerd. Vian B. en W. van Brouwershaven de rekening over 1926 van den Vleeschkeuringsdienst, welke re kening wordt goedgekeurd met een igoed slot van f 1048,95. B. en W. worden uit- genoodigd tot bijwoning van de verga dering van dien dienst tot vaststelling van de begroeting voor 1928. De circu laire van de P.Z.E.M. betreffende de door de gemeente te dragen garantie voor de exploitatie lokte nogal eenige bespreking uit. Alvorens de gevraagde toezegging te doen zou de Raad gaarne weten, wat er bij de ingezetenen leeft aan belangstel ling voor eleotrif'icatie. Getracht zal daar om worden om Directeur of een der tech nische ambtenaren der P.Z.E.M. bereid te vinden een populaire lezing te houden voor de ingezetenen, opdat die dan met meer kennis van zaken zich zullen kun nen uitspreken. Goedgekeurd wordt het voorstel van B. en W. tot het aangaan eener geidlee ning bij de Rijksverzekeringsbank ten be drage van hoogstens f 20300 ten behoeve van de „Waterleiding-Maatschappij Schou wen en Duiveland". Ingevolge het in de vorige raadsver gadering gedane verzoek, heeft de ge zondheidscommissie specificatie gezonden van de door de leden dier commissie ge noten vacatiegelden voor gehouden ver gaderingen en excursies. De daarvoor ge voteerde gelden komen den Raad vrij hoog voor; maar alvorens daartegen be zwaren te opperen, zal aan het gemeente bestuur van Zierikzee inzage gevraagd worden van de pip die posten der reke ning betrekking hebbende kwitanties. Het komt evenwel den Raad onjuist voor, dat de secretaris dier Cpmmissie tevens lid van de Gommissie is, daar hij als zoo danig ook vacatiegeleden 'geniet, terwijl de Gezondheidswet zegt, dat aan den secretaris een vaste toelage wordt ver strekt door Gedep. Staten. Het zou dus volgens den Raad juister zijn, wanneer de secretaris niet tevens lid der Qommis- sie was. Medegedeeld wordt door Bi. en W.f dat die weegbrug haven Schelphoek niet Is goedgekeurd. De Raad is van oordeel, dat deze brug onbetrouwbaar is, en dat het daarom aanbeveling zou verdienen, een nieuwe brug te plaatsen. Daar even wel de brug gezamelijk bezit is van Se- ropstoarke en Njoordwelle zal een desbe treffend voorstel aan den Raad van Njoordwelle worden gedaan. Het onder zoek der ingekomen geloofsbrieven heeft tot resultaat, dat de geloofsbrieven der heeren Goemans, iKIompe, de Roo, Moel- ketr, Legemate en Geleijnse worden goed gekeurd. Van dhr. A. J. Oosse zijn nog geen igelopfslbrieven ingekomen. Biij de omvraag vestigt bet lid Moelker er de aandacht pp, idaf bet houtgewas aan de Z.O. zijde der begraafplaats te hopg op schiet en nadeel berokkent aan de naast gelegen landerijen. De voorzitter zegt toe, dat Bj. en W. hieraan aandacht zullen schenken. Niets imeer te 'behandelen volg de sluiting. SEROOSKERKE. Tijdens het onweder van Donderdagmiddag werd een koe van de wed. A. v. d. Hoek alhier dopr den bliksem' getroffen en gedood. BiURGH. De colleclte ten 'behoeve der getroffenen dppr de jongste stormramp heeft in deze gemeente f208,35 opge bracht. HAAMSTEDE. Behalve de 'collecte voor de slachtoffers van |de stormramp, waar van de opbrengst momenteel nog niet bekend is, wordt nog pp andere wijze getriacht gelden in te zamelen. Een da mescomité, bestaande uit 11 leden, waar van mevr. Janzen—Zeven voorzitster, me vrouw Vis—Geluk secretaresse en mevr. Boot—Fpkker pen iingmeesve.es, zal trach ten ongeveer half Gciouer een bazar te formeeren. Reeds is het comité daarvoor ijverig aan 't werk met het vervaardigen v,an verschillende fraaie hamdwerrken, ter wijl h,ulp is toegezegd yan de meisjes- vereeniging en leerlingen der ppenb. en bjijz. school. Donderdagmiddag is tijdens het on weer, daft zich ook boven deze gemeente .ontlastte, de bliksem ingeslagen in 't huis, bewppnd door de fam. ,B. onder deze gemeente. Eenige pannen werden van het dak gerukt en de gevel ontzet. Persoon lijke ongelukken hadden niet plaats. REN ESSE. Vergadering van den gem.- raad, gehouden op Vrijdag 24 Juni. Voor zitter de burgemeester. Aanwezig alle le den, behalve de heer O. J. Kopman met kennisgeving. Van Ged. Staten was inge komen de goedkeuring van het bedrag van de huur voor de woning van het hoofd der school. Vports was ingekomen een dankbetuiging vopr het luxe tele gram aan H.K.H. Prinses Juliana op 30 April 1.1. Goedgekeurd werd de rekening van den Vleeschkeuringsdienst over 1926, sluitende met een goed slpt van f' 1048,95 en de rekening van de Gezondheidscom missie. Een verzoek van het 'bestuur van de politieschool te Hilversum, pm sub sidie tot instandhouding dier inrichting, werd van de hand gewezen. Ter tafel komt een schrijven van het Dag. Best. van het Ziekenhuis te Noordgouwe, daar in verzoekende pm subsidie toe te ken nen van 10 cent per inwoner boven de bestaande subsidie, waardoor de doof het Bestuur voorgestelde regeling van de chirurgische hulp zal worden gesteund. De heer de Roo acht het een bezwaar dat de chirurg, als een ipatiënt een ern stige operatie heeft pndergaan, niet wat langer in observatie kan houden, omdat de mogelijkheid niet is uitgesloten nog maals te moeten ingrijpen. De heer Hoo- genboom beschouwt het aannemen van het verzoek een overgangsmaatregel tot het verkrijgen van een eigen chirurg op ons eiland. De voorzitter licht deze aan gelegenheid toe en stelt voor overeen komstig het verzoek van Adressant te be sluiten. Aldus wiordt bestoten. Voprts is ingekomen ©en schrijven van den Raad van bestuur der N.V. P.Z.Ë.M., houdende verzoek mede te ideelen of de Raad be reid is tot het aangaan ©ener overeen komst, 'betreffende de levering van elec- trischen stroom. Uit de breedvoerige be spreking blijkt dat de inhoud van de circulaire erg vaag is. De raad kan zich wel vereenigen met P.Z.E.M., waar het betreft de electrificatie voor de ingeze tenen. Besloten werd over de straatver lichting nadere inlichtingen te vragen en na riehtige uiteenzetting een definitief besluit te nemen. Ingekomen is nog een adres van den heer J. W. Goemans e.a. inhoudende ©en verzoek om watervoor ziening door onverplichte aansluiting, te gen een tarief te bepalen naar de inko mens van de afnemers en het mogelijke tekort op den hoofdei ijken omslag te verhalen. Het adres Wordt besproken. Met algemeene stemmen wordt het, als zijnde niet uitvoerbaar afgewezen. Naar aanleiding van dit adres vraagt de heer de Roo1 of' er in deze toch niet iets te bereiken is Zonder verplichte aansluiting. Naar aanleiding der bespreking van de kwestie watervoorziening wil de heer J. Hoogenboom een commissie samenstel len, die alsnog pogingen in het werk stelt, een aannemelijk tarief te ontwer pen, gedeeltelijk garantie te doen stel len door aan te sluiten ingezetenen en de rest der garantie door de gemeente. Tot leden van de particuliere commis sie geven ziclh oip de heeren J. Hoogen- b'oom, A. Padmos, M. de Roo, A'. J. Veiboojn en M. Steur. Verder werden de geloofsbrieven van de benoemde raads- wordt gozond en sterk het krijgt mooier glans het wordt vrij van roos het blijft beter zitten indien gij het des morgens inwrijft met een weinig Purol 't voldoet iedereen. leden onderzocht, waarna tot hunne toe lating werd bestoten. Bij de rondvraag deelt de heer de Roo nog mede, dat op Zondag 31 Juli e.k. een meeting van de Staatspensioen'f edeiratie zalj gehouden' wor den. In verband hiermee vraagt spr. of door B'. en Wi. op dien dag voor de ont vangst der bestuursleden het gemeente huis beschikbaar gesteld kan worden. 'Toe gestaan. Niets meer aan de orde zijnde sluit dè voorzitter de vergadering. ELKERZEE. Een der gebr. Dalebout al hier zou een pas herstelde auto. bepToe- ven. Het b'leek echter dat de machine nog niet in orde was, .althans o.pt een ge geven oogenblik weigerde het stuur en reed de auto in een put langs den weg). Gelukkig wist de bestuurder zich door een sprong in het water buiten de kan telende machine te houden. Met schrik en een nat pak kwam 'hij vrij. Met een Westontakel werd het vehikel uit hiet natte element gehaald. De schade be paalde zich tot eenige gebroken ruiten en verbogen ijzerdeelen. ZONNEMAIRE. Openbare vergadering van den Raad dezer gemeente op Maan dag 27 Juni. Na lezing der notulen der vorige verg. en mededeeling der inge komen stukken wordt besloten van de rente van de armlastige krankzinnige Jo hanna Lukaart, wélke de gemeente int, f 0,50 per week af te staan voor .ver snaperingen, zulks op verzoek van den geneesheer-directeur van de stichting „Vrederust". De geloofsbrieven van de benoemde leden van den gemeenteraad worden na onderzoek in orde bevonden, zoodat tot toelating van alle benoemld verklaarden wordt bestoten. De Tekening van het Burgerlijk Armbestuur, de Ge zondheidscommissie en de Vleeschkeu ringsdienst over 1926 worden goedge keurd. Bij1 de rekening van het Biurgerl. Armbestuur worden besproken de pacht prijzen der landerijen. Tot leden van de schattingscommissie R.I.B. worden her benoemd de heeren J. V.ecrseiput, A. Deïst,- Jac. van Splunder. In de plaats van den heer N. Wi. van Putte, die hiervoor niet meer in aanmerking wenscht te komen, wordt gekozen deheer J. A. v. d. Bijl Jacz. Met de ciTOuLaire van het Zieken huis te Noordgouwe wordt na discussie aocooird .gegaan. De Raad der N.V. Wa- terleiding-Mpij. Schouwen-Duiveland ver zoekt te besluiten tot geidleening ten be hoeve der waterleiding ad f 69020; na eenige besprekingen wordt daartoe be sloten. Een ingekomen brief van de N.V. F.Z.E.M. betreffende garantie inzake elec trificatie der gemeente zal bij1 de leden worden rondgezonden. De voorz. deelt mede dat de akte van hypotheekstelling op de gronden der Landiarbeidersvereeni- ging is .gepasseerd. Na de omvraag volgt sluiting. Bij1 de o;p 29 Juni gehouden zang- wedstrijden te Rotterdam, behaalde de Chr. Zangvereen. „Hallelujah", directeur de heer H. G. v. d. Doel, 273 punten, zijnde de derde ipirijs in de tweede afd. BRUINISSE. Bij de op 29 Juni gehou den zangwedstrijden te Rotterdam, be haalde fjfe Ghr. Zangvereen. „Soli Deo Gloria", directeur de heer H. G. van den Doel, 315 punten, zijnde de eerste prijs in dé tweede afdeeling. STAVENISSE. In de Woensdagavond alhier gehouden jaarvergadering van de Coöp. Boerenleenbank werd de heer H. J. Dorst herkozen als lid van het bestuur en de heer C. Steendijk Cz. als lid van den Raad van Toezicht. Be voorz. deed de belangrijke mededeeling, dat door de groote tegenkanting van andere banken er minder hulp o.a. ook van de Nederl. Bank te krijgen is, 'als een gevolg van de groote financieele uitbreiding, der Cen trale, er daarom1 pogingen worden aan gewend door het plaatsen van obligatiën zich zelve te kunnen helpen. Aan het eigen fondsje: „pensioenregeling van den kassier", werd wederom) f 100 toegevoegd en vooir de „Stormramp" weTd f 50 dis ponibel gesteld. Uit de gedane rekening en verantwoording over 1926 b'leek, dat er in 1926 een winst gemaakt is van f 1288,35, welk bedrag bij het reserve fonds wordt gevoegd. De afdeeling telt thans 163 leden. De rentestandaard voor spaargeld werd gezet op 4 o/0 en voor opgenomen gelden op, 5 o/o. Op ultimo Dec. was men aan spaargelden schuldig f 267638,50. Voor zoover deze gelden niet strekten tot voorschotten Werden Zij ge deponeerd bij de Centrale te Utrecht. Het totaal der voorschotten op 31 Dee. 1.1. bedroeg) f 127303,01. De leden waren toen nog schuldig f 131261,33. Het saldo be drag met de Centrale te Utrecht be droeg f 73521,49. Het aantal toopende spaarboekjes bedroeg 351, Imet 281 inlagen en 226 terugbetalingen. De grootste inlage was f 6000. Het grootste voorschot was f 7800. De rente van voorschotten en ge deponeerde gelden met provisie bediroet- gen f 16536,03. In d«n Raad van Toezicht PKED1KBE U KIKN. Zondag 3 Juli te Zierikaee. Ned. Herv. Kerk. Nieuwe Kerk. 10 ure, D. G. Hoerers van Den Haag. Kleine Kerk. 10 nre, ia. Waardenburg. Geref. Kerk. 10 30 en 6.30 ure, ds. Van Heiningen van Ter Aar. Chr. Geref. Kerk. 9.30, 2 en 6 ure. da. H. Hoogendoorn van Bunschoten (oude tijd). Evangelisatie Jeruël II. 10 en 7 ure, Gewone dienst. Oud-Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 ure, Leesketk (oude tgd). DE BESTE VARINAS OOK verkriigbaar in extra lichte kwaliteit. kwam geen verandering, terwijl als pLv. lid werd benoemd de heer J. L. Dorst. OUD-ViOSSEMEER. Op Zaterdag 9 Juli a.s. zal in gebruik genomen worden de door giften van ingezetenen gebouwde muziektent op het Marktplein. Een en ander zal op eenigszins plechtige wijze plaats hébben en er zijn drie zustjerver- eenigingen uit naburigs gemeenten iaan- gezocht om1 de inwijding bij te wonen en eenige tnummeTs te spelen. Men stelt zich voor des namiddags te vijf uur met een optocht door de gemeente van alle gezelschappen aan te vangen op dezen merkwaardigen dag voor Oud-Vossemeer's Muziekvereeniging. De collecte, gehouden voor de Stormt tamp heeft in deze gemeente zuiver op gebracht f486, welk bedrag is overge maakt. 1 THOLEN. De heer C. Goedegebuure heeft, naar wij vernemen, ontslag ge nomen als lid van den gemeenteraad. In dhr. Goedegebuure, verliest de S.D.A.P. een bekwaam vertegenwoordiger, die steeds een warm pleitbezorger was en een open oog had voor de belangen van den werkman. Zijn opvolger op dc lijst is de heer J. Overbeeke. Want er is een middel dat U kalm maakt en kalm houdt, terwijl Uw geest helder blijft ZENUWTABLETTEN behoeden U voor zenuwachtigheid. Buisje 75 ct Bij Apoth. en Drogisten. SCHERPENISSE. Vergadering van den gemeenteraad, gehouden op Dinsdag 28 Juni j.l. Alle leden aanwezig met den secretaris. Voorzitter de 'burgemeester. Medegedeeld werd, dat van den Commis saris dier Koningin bericht was ontvan gen betreffende de benoeming van den heer B„ J. van Oost, tot lid der Gezond heidscommissie. Besloten werd den ter mijn van die ontruiming der onbewoon baar verklaarde woning van H. H. van Biezopijen met 6 maanden te verlengen. Aan den persoon Ibelast met het aanwij zen der staanplaatsen enz. op de ker mis 1927, 'wordt een tegemoetkoming ver leend) van f35, terwijl aan de politiebe ambten, die dienst hebben gedaan tijdens de kennis, een gratificatie wordt ver leend elkl van f 15. Na onderzoek der geloofsbrieven der her- en geklozen raads leden wordt op advies der commissie Van onderzoek), tot hunne toelating besto ten. De begrooting over den post onvoor ziene uitgaven der 'begrooting 1923 wordt beschikt tot een bedrag van f 18,51. De begrooting voor 1927 wordt gewijzigd met een vermeerdering vpn .ontvang en uit gaaf van f 170,60. Met intrekking van het besluit van 10 Mei j.l. wordt opnieuw besloten aan de American Petroleum- Compagny een strookje gemeentegrond jn huur ,af te staan voor den tijd van 5 jaar» tegen een jaarlijksche huurprijs van f 25 voor het plaatsen eener benzinebewaar plaats met aftapinrichting. Naar aanleiding van een schrijven van die P.Z.E.M. wordt besloten dit schrijven eerst in behandeling te nemen als de zaak betreffende overname als electjri- sdhe oentrale alhier tot een oplossing zal zijn gekomen. Verder wordt besloten tot het vernieuwen der strook loopende van den rijksstraatweg tot den Spuidam; tot het 'bestraten der kaaistraat en tot het doen van eenige vernieuwingen der ha,, venwerken en daarvoor een geidleening aan te gaan van f 10.000. Besloten wordt door uitbreiding der straat, verlichting door het plaatsen van een lantaarn in den Langen weg. Aan J. J. Vios wordt een stukje gemeentegrond in erfpacht afge^ staan voor den tijd van 20 jaar, tegen een jaarlijksche canon van f 3. Vjooir den koopman Qudesluïjfe, die een (ongeluk' met zijn paard heeft gehad,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1927 | | pagina 1