Zierikzeesche Nieuwsbode IZEELAND's ROEM! ROOMBOTER JE ZEEPPOEDER abonnement: Woensdag 29 Juni 1927. zierikzeesche courant. advertentien H.H. ADVERTEERDERS BINNENLAND. Uit Stad en Provincie. FEUILLETON. Een wanhopige keuze SMAAKT ALS EN IS EVEN VOEDZAAM. De Hollandsche Waschv r o uw Prtja por 3 maanden 1,50, franco por post ƒ1,80. Voor hot buitonland per jaar 10, Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt Maandag, "Woensdag en Vrijdag. No. 11561. Ultg.-Rodtetnr M j KOSTEN van 18 regels #0 ets., van 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Beclames 30 ots. p. regel. Bij oontract belangrijke korting. Inzending op den dag van uit gave vóór 10 ure. deelcn wij mode, dat na tien ure, op den dag van uitgifte der Courant, geen advertentiën meer kunnen worden aan genomen. Voor 't nummer van Vrjjdag gelieve men zooveel mogelijk Donder dags in te zonden. DE DIRECTEUR Toelating leerlingen tot de school voor Uitgebreid Lager Onderwijs. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee maken bekend, dat de aangifte voor toelating van leerlingen tot de Open bare School voor Uitgebreid Lager Onderwijs in deze gemeente kan geschieden vóór 16 Juli a s bjj het hoofd dier school in het schoolgebouw aan de Nieuwe Boogerr straat en wel iederen werkdag tijdens de school uren, doch bjj voorkeur op Donderdag. Toegelaten kunnen slechts worden leer lingen, die ten minste zes leerjaren van oen lagere school hebben doorloopen. Aan de school bestaat gelegenheid tot i opleiding voor M. U. L. O.-dlptoma en Kweekschool. Zierikzee, 21 Juni 1927. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE, Burgem. F. NAEREBOUT, w.d Secretaris. EEN AMBTENARENWET. Het Hdbl. verneemt, dat wordt voor bereid een ontwerp-Ambtenarenwet, w.o;, ziullen vallen „personen, werkzaam bij diensten en bedrijven, beheerd door pf vanwege het openbaar gezag, uitgezon derd zij, met wie een burgerlijke arbeids overeenkomst is gesloten". Onder deze wet zfullenniet vallen ministers, leden, van den Raad van State, ambtenaren, wettelijk voor h|un leven aangesteld en militairen. Er worden Ambtenarengerech ten ingesteld die dezelfde standplaats en hetzelfde rechtsgebied zullen hebben als de Raden van Beroep, bedoeld in artikel 1 der Beroepswet} de Centrale Raad van Beroep te Utrecht treedt, ten aanzien van de Ambtenarengerechten ials beroepscol lege op. De Centrale Raad van Beroep oordeelt evenwel in eersten en eenigen aanleg over besluiten, in administratief beroep genomen. De benoeming van de leden van het Ambtenarengerecht ge schiedt door Ged. Staten; benoembaar daartoe zijn 25-jarige in het Rijk geves tigde Nederlanders die geen ambtenaar zijn of zijn geweest en wonen binnen het ressort van het desbetreffende Amb tenarengerecht. DE STORMRAMP. Het nationaal ste|uncomité stormramp 1927 heeft in zijn j.l. Zaterdag gehouden vergadering bij benadering de schade kun nen vaststellen, die door den cycloon veroorzaakt is. Deze is voor de verschil lende provinciën tezamen berekend op f 2.800.000. Gebleken ijs, dat de tot nog toe ontvangen giften slechts voldoende zijn om een deel der kosten te dekken. Het comité, dankbaar voor hetgeen reeds ontvangen is, dost daarom nogmaals een beroep op de offervaardigheid van het Nederlandsche volk, ten einde in staat te worden gesteld den steun te verleenen, die noodzakelijk geacht Wordt. ZIERIKZEJE. Zondiag was het 5 jaar geleden, dat het EeTste Zierikz. Mond- harmoniCagezelschap „D. O. K." hier ter stede werd opgericht. Ter (herdenking van dit feit Iwerd den Donateurs in de Dan cing „Qorcordia" ieen uitvoering aange boden. Om1 8 uur verzamelde lmen zldh in de tent, waarna (de voorzitter, de heer W. J. Weltevreden, de aanwezigen, die, door MARIB CORNER LEIGHTON. 46 HOOFDSTUK XXXVIII. Da geheime bergplaats. „Ik kan u op uw woord niet getopj- ven, mijnheer Blackbck Zelfs op uw eed kan ik niet vertrouwen. Eenmaal hebt u mij op die wijze bedrogen, maar een tweede keer zal mij dat niet over komen. Indien u (meent, wat u zegt, moet u onmiddellijk de waarheid gaan ont hullen. Het politiebureau is vlak bij. Ga dadelijk zeggen, wie de schuldige is, op dat de onschuldige worde gered. En mor gen of zoodra ik heb vernomen, dat dokter King in vrijheid zal worden ge steld zal ik naar u toekomen en over al met u heengaan, waar u verkiest". „Je zult overal met mij heengaan hoe ver ook weg? Zelfs naar een oord als bijvoorbeeld Argentinië?" vroeg hijl „Ja", antwoordde Clara. Ze keek ech ter op met een etgenaardigen glans in hare wanhopige oogen. „Waarom wilt jjammer genoeg, slechte in matig .aantal waren opgekomen hartelijk welkom. Hij memoreerde nog eens in het kort de geschiedenis van de zoo populaire ver- eeniging, hoe 'zfijl precies 5 jaar geleden, ook in „Cpncotrdia", PP .initiatief van den vooirzlitter van Ide Oranj evereeniging werd opgericht en Ireeds met ide toen spoedig volgende Historische feesten veel Succes had. Spr. sprak er z'n greote voldoening over pit, 'diat de dub zich zoowel binnen alls buiten Ide stad steeds in groote popu- larieteit miag verheugen en (dat sinds het vorige jaar het 'leden-aantal Inog toeneemt. N,a (nog een (opwekkend Woord te hébben (gesproken, nam1 ide voorzitter de leiding Voor de .uitvoering. Zoo-als ge woonlijk liep ideze vlot !van stapel en toonde groot en klein pp uitstekende Wijze hun' 'meesterschap over het instru ment. Ook (de heer Gubbels (had als club- humorist een hartelijk applaus 'in ont vangst te (nemen. De avond werd beslo ten met ieen gezellig fblal (met dansmuziek van' die lAmeri can-Band. De familie Herr, bestaande uit vader, moeder en 3-jarig dochtertje is sinds 3 Juli 1926 op reis en heeft van uit Duisburg, achtereenvolgens Polen, Rusland, Ktein-Azië, Griekenland, Bulga rije, Rumenië, Servië;, Hongarije, Tsje- choW-SliOwakije, Oostenrijk, Zwitserland, Italië, Spanje, Frankrijk en België be zocht. Op hun tocht door Nederland bezoch ten zij de Zeeuwsehe steden. Te Vlissi'n- gen zullen ze zich naar Engeland in schepen, om hun reis daar verder te ver volgen. De afstandwordt zooveel mo gelijk per fiets - De heer A. W. de Vlrieze, technisch lam'btenaair bij iden Rijks-Waterstaat, is 'met ingang van 1 Nov. a.s. overgeplaatst naar Deventer. In (die Dinsdagmiddag hier gehouden raadsvergadering werd (het voorstel van B. en W., om (aan een door het hopfd| van School A rtot Zijn ischool .toe te laten kweekeling met (akte, een gratificatie vain f 500 top fte kennen, laangenomen, nadat een voorstel-Catehoek, pm de iclausuïe 'be treffende de (uitbetaling dier gratificatie te schrappen, (Was vefrwiolrpen, met dje stemmen van (de heeren -Catehoek en Vpr_ teeg vóólr. Naar aanleiding (van een schrijven van de Prov. Zeeuwsehe Electrieiteits-Mipdj. betreffende de (elecrtrificatie 'dezer meen te, deelden |B. en W. mede, dat zij het opgenb'lik (slecht gekozen achten om thans t. a. v. (de electrif icatie een bindend besluit te toe'mien. De reorganisatie van Ide gasfabriek vordert belangrijke financi- ëele offers; Ide resultaten der waterleiding zien Zij (niet ponder (bezorgdheid tegemoet en Zullen fzeker niet imedevallen. Om nu de igemeente Itot nieuwe verplichtingen te verblinden woor de invoering van de electrif icatie Zou |h. i. niet te verdedigen Zijn. B). (en W. stelden daarom voor om niet tot (het .aangaan van de overeenkomst te besluiten. Na vrij (uitvoerige discussie werd aan genomen een 'voorstel-Lunen'berg, ver zoekende ideze belangrijke kwestie aan te houden tot ©en volgende vergadering. Punt vijf der agenda,.oprichting eener noodslachtplaats, waarvan ide kosten wer den 'begroot pp f 4200, werd naar aamleb ding eener |B. en W. niet bekende mede- deeling, aangehouden. Voorgesteld was de noodslachtplaats te bouwen in de Pie- terseliestraat. Het voorstel tot wijziging der algbmee- n© politieverordening, ingediend door (den heer Timmerman, luidende als volgt: „deze kermis (voorjaars-) duurt één dag. Met het opslaan der tenten enz. mag niet eerder begonnen i worden dan Maandag aan dien 'dag voorafgaande", Werd ver worpen 'met 9 tegen 4 stemmen, die der heeren Timmerman, 'Quant, de Broeker* en van Schelven. Het voorstel van ;d©- .meerderheid van B. eu W., om afwijzen tl te beschikken op het verzoek! van het bestuur der bizon- dere school in het Virijè, om in het genot te worden gesteld van' de gemeentelijke vergoeding ©ver 1925, weird laangenomen met 11 tegen 2 istemmen, die der heeren Quant (en Timmerman. In de gehouden vergadering; van de „Zierikzeesche Oranje-Vereeniging", met het Comité van Optocht en Gebarenspel is besloten het Historisch gedeelte van het (programma van 8 Juli te laten vervallen. Zoowel voor het Historisch Gebarenspel als voor de Historische Optocht bleek dat te weinig personen Zich voor dit onder deel van het programma wilden gaven. Hoe zeer dit ook te betreuren valt, zal op Juli toch een feest worden georgani seerd. Vijf muziekgezelschappen hebben hunne medewerking tóegezegd, een af- deelingsviag zal den Landstorm women uitgereikt, evenals de prijzen van de ge houden schietwedstrijden; van de behen digheidsoefeningen met automobielen en motoren en voo.r de vaandeloptocht. De behendigtheidsoefeninigensen de vaandel- optocht zullen op 8 Juli gehouden wor den. Watervliegtuigen zullen naar Zierik zee gezonden worden. Kinder-vlaggen- optocht, zanguitvoering, Provinciale Rei, gymnastiek, boegsprietloopen en fakkel optocht, zullen zeker het hunne bijdragen. Vanaf' Maandagavond zal 'tot en met Juli of een muziekgezelschap öf een 'giymnas'tiekvereen. een wandeling, door de stad maken, terwijl Maandag zal wor den begonnen het fKivenplein te versieren' met een 400-tal vlaggen enz. De aangekondigde gedeeltelijke zons verduistering was ook hier hedenmorgen goed waarneembaar. Ongeveer kwart voor Zes btegpn de, don kere maanschijf onze groote lichtbron te overschaduwen. Om half zeven was zoowat de heele zonneschijf bedekt en was het duister als bij een onweersbui; vreemde schaduwen schoven p-ver den grond. Te half acht ongeveer was het schimmenspel van zon en maan voorbij. Het wegens ziekte uitgestelde con cert in „Ooncordia", ten bate der slacht offers (der stormramp, is thans vol gens een in dit nummer voorkomende advertentie, bepaald op 3 Juli a.s. OOSTERLAND. Vergadering van den Raad, van Woensdag 22 Juni. Voorzitter de burgemeester. Afwezig met kennis geving de heer F. van der Hulle. Van den voorzitter van het hop.fdstembureau zijn ingekomen, afschriften van de pro cessen-verbaal der stemhureaux en van het hoofdstembureau. Mededeelingen zijn ontvangen van de benoemde raadsleden dat zij hun benoeming aannemen. Goed gekeurd wordt de begrooting van die gezondheidscommissie over 1928. De 'bij drage voor deze gem. bedraagt f 70,105. Aan den heer M. C. van Driel Wordt p)p- zijn verzoek, wegens vertrek uit de ge- u daar naar toe gaan?" vroeg ze, „Bent u dan een misdadiger, die zich voor de wet moet verbergen?" „Stephen Blacklock lachte sdhior. „Dat komt er niet op aan", zei hij luch tig; „het is voldoende, dat indien ik daar heen moet, je met mij zult gaan. Het is vreemd, dat ik mie zoo door mijne gevoelens voor jou laat meesleepen. Ik richt mijzelve en anderen te gronde alleen om jou te winnen. Heel goed, ik zal mijne verklaringen gaan afleggen. Zoodra je uit de couranten zult hebben vernomen, dat Malcolm King in vrijheid is gesteld, begeef je dan naar Londen, en kom aan dit adres. Ik weet, dat ik je kan vertrouwen". Hij overhandigde haar een blaadje pa pier, dat ze aannam en zorgvuldig op vouwde. Het kwam niet bij haar oip om te vragen naar den naam van den mis dadiger, dien hij bekend zou maken, den inbreker en moordenaar, wiens schuld Malcolm had gedragen. Ze keerde zich om en met zijn beiden verlieten ze zwij gend het marktplein, waar het op het oogenblik zeer druk was. Bij het begin van de Hoogstraat scheidden ze. Geen van beiden had opgemerkt, dat Craven Tempest verborgen had gestaan achter de fontein in het midden van het open plein. Zijne zoogenaamde blinde oogen hadden elke beweging die ze hadden ge maakt, gevolgd; terwijl ze heen en weer wandelden was nu en dan een brokstuk van hun gesprek tot hem doorgedrongen en zijn gelaat had zich donkerrood ge kleurd van woede. Toen ze voorzichtig tegen de scheme ring naar huis terugkeerde, vertelde Jane Lynch haar, dat Joan en de oude Martha beiden waren uitgegaan. Clara ging on middellijk de trappen op. naar het ka mertje van Martha, waarin ze niet meer had kunnen binnendringen sinds den macht toen de muur onder den druk van haar hand was teruggeweken. Evenals toen tastte ze langs den wand. Hetzelfde zachte geklik was waarneem baar. Bevende van zenuwachtigheid be merkte ze, dat haar eerste vermoeden van een geheime veer juist was geweest. Op nieuw week de muur terug. Een gedeelte er van, ongeveer ter grootte van een ge wone deur, opende zich langzaam bin nenwaarts en onthulde een ruime daar achter gelegen bergplaats, die vol gesta peld was met een groote verscheidenheid van voorwerpen en die verlicht werd door een van de zoldering afhangende lamp. Een oogenblik aarzelde Clara, ver baasd en verschrikt als ze was, om den drempel te overschrijden. Teen keerde haar moed plotseling terug en trad bin nen, zonder te vermoeden welke onthul lingen haar daar wachtten. HOOFDSTUK XXXIX. De wraak van Joan. „Hij is ons gaan verraden ~- ons alle- meente, eervol ontslag verleend als lid I der Commissie tot wering van schoplver- I zuim te Oosterland. In deze vacature wordt voorzien door de benoeming van den heer Mar. Capelle. Alsnu worden de heeren van As, Hendrikse, de Vos en Zeijlfr aangewezen tot onderzoek der ge loofsbrieven van de nieuw benoemde raadsleden. Na accoord-bevinding [der be trokken bescheiden wordt tot hunne toe lating besloten. De begrooting 1926 wordt aangevuld met een Ipost van f 297,36 in verband met de afrekening van de kwiade posten der Inkomstenbelasting. Vaststel ling geschiedt van een besluit tot het aangaan van een geldleening ten bedrage van ten hoogste f 146,160, ad 45/* ten behoeve van de waterleiding. Besproken Wordt de circulaire van de P.Z.E.M. om trent de voorziening van Electriciteit. De Directeur is bereid een bespreking daar over te houden op Maandag 4 Juli as. Vervolgens komt in behandeling den brief van het Ziekenhuis te Noordgouwe, waar in verzocht wordt Inplaats van de toege zegde bijdrage van 35 ct. een bijdrage van 20 ct. per inwoner en per jaar te verleenen, zulks volgens de in dat schrij ven ontvouwde redenen. De vergadering kan zich met het voorstel van het Be stuur vereenigen, weshalve met algem'. stemmen wordt besloten de gevraagde bijdrage toe te staan. Voor de Commissie tot nazien der rekening over 1926 wor den aangewezen de heeren Hendrikse, de Vos e n ide Weeze. Van de geldleening1, aangegaan in 1909, 'worden uitgeloot obli gaties no. 17 en 24, ieder groot f-100, aflosbaar 1 Juli jas. Nadat nog gesproken is pver weg verbetering wordt de ver gadering gesloten. ST.-PHILIPSLAND. Maandag 27 Juni werd alhier een vergadering, gehouden van de Goöp. Elee.-Mpij. „St.-Philipsland" Met het bestuur waren slechts 21 leden aanwezig. Waar het 'doel der vergadering! w'as Statutenwijziging, en hiervoor der leden aanwezig moet zijn, Icon niets van de agenda behandeld 'worden. De verga dering is nu verdaagd tot volgende week Dinsdag. Mogen de leden er nu eens om denken, dat dit dubbele onkosten zijn voor de Coöperatie en dus ook voor hen zelf. Een opwekking- tot beter vergade ring-bezoek is hier zeker op zijn plaats. STA,VENISS|E. Vergadering van den Raad dezer gemeente, gehouden op Vrij dag 17 dezer. Voorzitter de burgemees ter. Afwezig dhr. van der Slikke en ftagö. be voorzttieir aeelt mede, dat F. J. de Vos, de eervol ontslagen onder houder v,an het gemeentehuis, die levens lang in het genot iwas eener gemeente lijke toelage van f50 per jaar, dezer dagen is overleden. Waar zijn Weduwe voortaan van nog beperkter inkomsten Zal moeten leven, steljLen B|. en W. voor haar in het genot ider zelfde toelage te laten, eventueel in verrekening met haar komend WeduWenpensipentje. De heeren van IJsseldijk en van Iwaarden zeggen het voorstel gaarne te (zullen steunen. Eerstgenoemde (hoopt, dat andere corpo raties, die eveneens een toelage aan haar men verstrekten, er ook zoo pver zullen denken. Z.h.s. wordt het voorstel van 3|. en W. aangenomen. Dhr. van IJssel dijk, vertegenwoordiger der gemeente in de vergadering van aandeelhouders der N.Vi. Waterleiding-Mij. Tholen doet ver volgens verslag betreffende de door hem bijgewoonde vergaderingen van 25 Maart en 6 Mei j.l. De eerste was uitsluitend belegd om te besluiten tot eene 4i/2 pCt. geldleening met de Rijksverzekering groot f 135.000, w'elke dienen moest voor aflossing der 6 pCt. leening 'bij' de Na tionale Biankvereeniging te Tholen, ter wijl de nog overschietende gelden, be stemd voor eventueele uitbreiding van het buizennet en tot dat ze benoodigd Zijn, beilegd zullen worden in staatsfond sen. Het verhapdélde in die vergadering bei!" zei de oude Craven Tempest op woesten toon tot Joan. Hij was haastig uit de stad naar huis teruggekeerd, waar hij zijn nicht aantrof in haar boudoir, liggende pp een sofa, en bezig met het uitwerken van plannen die het daglicht niet konden verdragen. „Ik weet niet waar ze vandaan kwam of op welke, wijze de ontmoeting was voorbereid. Ik was ten hoogste verwonderd, toen ik ze zag. Ik was verstandig genoeg, om er voor te zorgen dat ze mij niet konden zien. Van achter de fontein sloeg ik ze gade. Nu en dan stonden ze stil om te praten en dan weer wandelden ze door. Ik kon niet alles verstaan, wat ze be spraken, maar wanneer ze in (mijn na bijheid kwamen, kon ik enkele woorden opvangen genoeg echter 9m daaruit te kunnen opmaken, dat de hartstocht een dwaas had gemaakt van Stephen Blacklock en dat hij op- het punt stond) ons beiden op te offeren ter wille van die vrouw. Ik zeg je, dat hij ons is gaan verraden. Op- dit oogenblik is het kwaad al gedaan. Ik heb het niet kunnen voor komen. Ik zou me hebben verraden, als ik had laten bemerken, dat ik niet blind ben. Hij wil zich zelf in veiligheid bren gen, door naar Zuid-Amerika te vluch ten met zijn bruid voor de politie iets omtrent hem te weten is gekomen. Hef kan hem in het geheel ni-ets schelen, hoe het met ons zal afloopen. Ik ver vloek hem hem en Clara! Dat komt er van, dat 'Zij gespaard is. Het ware Wetrld afzonderlijk vastgesteld bij proces verbaal, opgemaakt door notaris van der Velde. In de tweede vergHKlering werd voorlloopig vastgesteld de balans met winst- en verliesrekening der Maatschap pij per 31 December j.l. Tevens werd aan geboden het jaarverslag over 1926. Wat de rekening betreft, werd met algemee ns stemmen -afgekeurd de door de regee ring voorgeschreven afschrijvingspolitiek, wiaairdoor slechts een geflatteerde toe stand bevorderd is. Daaromtrent zal aan de bietrokken autoriteiten bericht wor den gedaan. -Verder werd besloten aan den Minister een tegemoetkoming te ver zoeken met betrekking tot de verschul digde rente. Ook] werd daar mededee- ling gedaan betreffende een ingestelde arbitragecommissie, 'welke uitspraak zal hébben te doen omtrent de door de fir- mja Stokvis geleverde machines. Deze machines hebben nimmer aan de gestel de eischen voldaan. De voorzitter dankt dhr. van IJsseldijk voor Zijn uitgéhracht verslag. Wijders kwamen o.a. de vol gende ingekomen stukken aan de orde: 1. Een verzoek) van J. Suurland, om na dere regeling Zijner jaarwedde als ont vanger van het kadegeld. Waar de ver anderde heffing van kadegeld nog slechts één jaatr heeft gegoüdienworden voorals nog geen term-en aanwezig geacht voor herziening Zijner jaarwedde2. een ver zoek van de A. P. C. te 'sHage, om verguuVng voor plaatsing van een (2e) bienzine-installatie, n.l. bij het -per-ceel van A. C. Göbraad. Dit verzoek wordt inge willigd. Jaarlijks moet f25 betaald wor den voor gébruik van gemeente-grond; het nader schrijven betreffende aan sluiting bij het (centraal archief- en in lichtingenbureau, inzake maatschappelijk hulpbetoon in Nederland, waarvan de con tributie voor Stavenisse thans f 5 zou be dragen. worax 'Desioten voarloopig niet toe te treden; 4. de goedgekeurde be grooting voor 1927; 5. .de geloofsbrieven der nieuW gekozen leden van den raad, de heeren P. v,an Iwaarden Cz., Joh.s Leune, L. C. Potappel Johz., D. Stoutjes- dlijk, M. P. Tazetaar en A. G. van IJssel dijk. Na onderzoek wordt tot toelating besloten; 6. een circulaire der „P. Z. E. M." inzake de veranderde voorwaarden, nopens de electrieiteitsvoorziening van de midden- en noordgroep. Die circulaire wordt gerenvojyeerd naar Bh en W. en zal later hij de leden worden gezonden. Bij d-e omvraag verzoekt dhr. van IJsseldijk aan Bi. en W. enkele vragen te mogen stellen. Uit goede bron vernam hij, dat dhr. Dorst, gezworene van het water- >1 Stavenisse, aan derden vergunning gaf vooir het kweeken van pesters in de haven. Hij vraagt zich -af, hoe men daar toe -kwam. De haven 'is eigendom der gemeente en (allerminst ook bestemd of geschikt voor -dergelijke cultuur. Spreker verzoekt te mogen vernemen of B. en W. af weten van 'die vergunning en zoo ja, of Zij reeds maatregelen namen pm tegen te gaan de niet-rechtmatige be schikking over gemeentegped. De voor zitter antwoordt hierop, dat B. en W. Van de voorgenomen oesterkweekerij hoorden. Wanneer dhr. Dorst verlof ge geven mocht hébben, moet -dit op een misverstand berusten, daar het polder- beter geweest, dat ze h-etzelfde lot had ondergaan als die andere twee". Joan was van de sof-a opgestaan, met een vastberaden trek -op haar knap ge laat en met gebalde vuisten. „Ik ga Stephen Blacklock opzoeken", zei ze. „Je zult te laat komen", krijschte de oude man. Maar ze sloeg geen acht op hem. Nauwelijks vijf minuten later ging ze het tuinhek door, den weg naar Ri- sington op. Ze ging Iniet door de stad. Indien Black lock haar reeds had verraden, zou dat niet veilig Voor haar zijn. Ze koos een anderen Weg, die haar vlug en recht streeks voerde naar een plaats, vlak bij het politiébureau te Risington. Haar on feilbaar instinct ein haar inzicht in het karakter Van Blacklock vertelden haar, dat, indien hij inderdaad naar het politie bureau was gegaan, hij' dien weg terug zou nemen. Niet dat ze van hem ver wachtte, dat, indien hijl haar had ver raden, hij ooit naar Deep House Zou terugkeeren, maar hij' zou dezen eenza men en daarom 'betrekkelijk veiligen weg verkiezen, om naar het station te komen. Ongetwijfeld zou hij er op Tékenen, dat Zij niets van zijit verraad te weten zou, komen, voordat een -arrestatie het haar onmogelijk zou maken, wraak op hem te nemen. Op djat oogenblik zou hij reeds te Londen Zijn. n (Wordt ueruo. ffd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1927 | | pagina 1