iZEELlNl's MEN pso doos van TWEE DUBBELE STUKKEN ROOMBOTER abonnement: Maandag 27 Juni 1927. zierikzeesche courant; ®,3?tb jaargang. - n0. »56o. advertentien Inzending Adverténtiën HINDERWET. AANBESTEDING. Kennisgeving. feuilleton. Een wanhopige keuze SMAAKT ALS EN IS EVEN VOEDZAAM. HINDERWET. buitenland. binnenland. Vrouwenhanden Uit Stad en Provincie. (JO* PER ciiftÉLTABLET) Prg8 per 3 maanden 1,50, franoo per poet ƒ1,80. Yoor het buitenland per jaar 10, Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag. Zierikzeesche Nieuwsbode Dir. J. DE LODZE Jr. Ultg.-RedutHr M J. KOSTEN 'i ran 18 regels 60 #t«., ran 4 tegels en daarboven 20 ota. per regel. Reclames 30 ota. p. regel. Bij contract belangrijke korting. Inzending op den dag ran uit gave vóór 10 ure. uiterlijk 10 uur op den dag v. uitgaaf Zij, die zich van af heden op ons blad abonneeren, ontvangen de tot 1 Juli a.s. verschijnende nummers GRATIS. Postkantoor te Zierikzee. Lijst van onbestelbare en geweigerd terugontvangen brieven en briefkaarten, waarvan de afzenders onbekend zijn, terug ontvangen gedurende de eerste helft der maand Juni. Brieven 1. Mej. W. Potappel, Hoogeveen. 2. J. C. Ri'bbens, Zierikzee. 3. Mr. Dr. Reeilingh, Amsterdam. Briefkaart: 1. Johan van Linde, Dreischor. Nota. Aanbevolen wordt om 't adres van den afzender op de brieven en brief kaarten te vermelden, opdat deze bij onbestelbaarheid kunnen worden terug gegeven. Voorts is het gewenscht alle per post te verzenden stukken, steeds van een volledig adres, straatnaam en huis nummer te voordien. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee maken bekend, dat het verzoek van de Bataafsche Import Maatschappij v/h, N. V. „Acetylena", kantoor gevestigd Carel van Bylandtlaan 16, Den Haag, om vergun ning tot het oprichten van een benzin e- installatie met een ondergtondsch reservoir in het perceel, kadastraal bekend in Sectie B, no. 230, en bovengrondsche aftapinrichting, in de Sint-Jacobstraat vóór dat perceel, door hen is ingewilligd. Zierikzee, den 24 Juni 1927. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRATESTEYN VAN RENGERSKERKE Burgem. F. NAEREBOUT, w.d Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOU DERS van Zierikzee zijn voornemens, ten Raadhuize, op Woensdag 6 Juli a.s., dea namiddags te 2 uur, aan te besteden: Het wijzigen der PEILERS voor de brug buiten de Zuidhavenpoort, het maken van een HULPVOET- BRUGJE, plaatsen van SCHUTTIN GEN enz. Bestekken zijn f 0,75 verkrijgbaar aan het Bureau van Gemeentewerken, waar tevens iederen werkdag, des voorm. van 911 uur, inlichtingen zijn te bekomen. Aanwijzing wordt niet gehouden. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRATESTETN VAN RENGERSKERKE, Burgem. F. NAEREBOUT, loco-Secretaris. De BURGEMEESTER van Zierikzee brengt ter kennis van de Ingezetenen, dat er op Dinsdag den 28 Juni as., des namid dags te 2 uar, op het Raadhuis, eene open bare vergadering van den Gemeenteraad zal gehouden worden, waarin de navolgende stukken zullen worden behandeld: 3. Notulen. 2. Ingekomen stukken. door MARIE CORNER LEIGHTON. 45 Wat had dit alles te beduiden? Wat waren dit voor handelingen die het dag licht niet mochten zien? Voortdurend pij nigde het arme meisje hare hersenen om te trachten een verklaring te vinden voor het eigenaardige gedrag van hare zuster, echter tevergeefs. Zij Ikon geen aanneme lijke verklaring Vinden. Hetgeen Zij ont dekt had wierp ook geen nieuw licht op de zaak van Malcolm King; het hielp haar niet in het wanhopige zoeken naar de waarheid. Het vervulde haar nog meer met «afkeer voor de geheimzinnige at mosfeer van Deep Deen House; 't werd gedurig moeilijker voor haar te blijven vertrouwen in Joan ten te gelooven dat Zij met 'de geheimen van het huis niet op de hoogte was. Indien, Joan werkelijk was zooals Clara haar zich altijd gedacht had, oprecht, eer lijk en rein, hoe was het dan te verklaren, dat 'Zij 'zich 's nachts buitenshuis be in een onherkenbare vermomming. En in dien 'Zij miet Stephen Bladklock zulke goen 3. Voorstel tot het geven van eene gratifw catie aan eene kweekelinge met akte aande O.L School A. 4. Voorstel inzake electrificatie der ge meente. 5. Oprichting van een noodslachtplaats. 6. Voorstel inzake wijziging Alg. Politie verordening 7. Voorstel omtrent het verzoek om ge meentelijke vergoeding ingevolge art. 100 L.O wet 1920, voor de Bjjzondere school in het Vrije. Zierikzee, den 25 Juni 1927. De Burgemeester voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee maken bekend dat het verzoek van de American Petroleum-Company te 's-Gravenhage, om op het perceel, kadastraal bekend in sectie A, no. 2520, een onder- grondsche benzinebewaarplaats met aftap- inrichting te mogen oprichten, door hen is ingewilligd. Zierikzee, 25 Juni 1927. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE, Burgem. F. NAEREBOUT, w.d Secretaris. EEN HANDIGE STREEK. De heer Leon Daudet, de man van de „Action Fr,angaise", .die oplangs gevan gen werd genomen, omdat hij het ia zijn orgaan wiat al te bont had gemaakt, is op origineele wijze uit de „Santé", de hekendie fPlairijsche gevangenis, ontsnapt. De aanhangers van Daudet hebben de volgende truc toegepast Zaterdag werd de directeur van de Santé-gevangenis opgebeld door iemand, die voorgaf Albert Sarnaut, de minister van binnenlandsche zaken te zijn. Deze mystificateur zei, dat die ministerraad zooeven 'biesloiten had de drie vrij' te laten. De directeur van de gevangenis wan trouwde de boodschap, dies telefoneerde hij dadelijk weer naar het departement van binnenlandsche zaken. De minister was afwezig, maar iemand, die zich uit gaf voor den secretaris van zijn kabinet, bevestigde de opdracht en dekte den di recteur met zijn verantwoordelijkheid'. De directeur waarschuwde toen Daudet en Delest onder het déjeuner en verzocht hen voort te maken. Een uur later stap ten 'ze in de auto, die men voor hek gehaald had. Waarheen de heeren ge vlucht zijn is onbekend. Heel Parijs lacht om den streek, bte- halve natuurlijk de politie en de over heid), 'went (de 'royalisten hebben het ge zag te grabbel gegooid. Intussohen is de directeur der gevangenis van zijn lambt ontheven en een disciplinair onderzoek ingesteld. Bovendien is een aanklacht in de en intieme vrienden was, deelde 'Zij natuurlijk het afschuwelijke geheim van Rlaiökloek's schuld aan verschillende din gen. Echter was Clara nu nog niets verder gekomen. Hare ontdekkingen gaven aan de misdaad te Blythswood geen ander aanzien; Zij 'brachten haar niet op de hoogte in hoeverre BlaCkloek met de waarheid 'bekend was. Het nasnuffelen van Biladklock's kamer had haar niets wij zer gemaakt. De papieren, die zij er ge vonden had waren van zeer gewonen aard geweest; maar er bevond zich daar een 'bureau ministre, waajrvan de laden op slot waren. Tot nu toe was het haar niet gelukt, die laden te openen en ziij was overtuigd', dat zich daarin de btewij zen voor Malcolm's onschuld bevonden. Trouwens het feit, dat Bladklock 't bu reau zoo angstvallig gesloten hield wias voor haar een reden om te gelooven, dat de inhouid de moeite waard was om goed verborgen te houden. Het Was nu zaak de sleutels te vinden. Wat te doen, als Bladklock ze eens steeds bij Zi'Ch droeg? De eenige manier, om Ze te bemachtigen zou zijln, door zich toe gang tot Zijn slaapvertrek' te verschaffen, en ze Weg te nemen, terwijl hij sliep. Zij moest die sleutels in haar btezit zien te krijgen, het was het eenige redmiddel dat haar Wias overgebleven. Wat deed het er ten slotte toe wiat haar overkwam? Als Zij er slechts in slagen mocht den man, dien Zijl boven alles lief had, te redden. Er restten haar nog slechts vier dagen en dan was de dag daar waarop gedignd tegen „Onbekenden", om vast te stellen, wie in het complpt de hand heb ben gehad. PASPOORTEN. De minister van 'buitenlandsche zaken bnetngt ter algemeene kennis, dat, met in gang van; 1 Juli,, de) kosten van de buiten landsche paspoorten van rijkswege zijn veirlaagd tot f 1 en dat ook voor de ver lenging van de buitenlandsdhe paspoor ten met ingang van dien datum slechts f 1 van rijkswege zal worden geheven. Bovendien zullen de buitenlandsche pasu poorten voortaan voor den buur van twee jaren worden afgegeven en voor gelijkten termijn telkens worden verlengd. DE BIOSCOOPWET. De staatscommissie voor het bioscoop vraagstuk,' die de bioscoopwet heeft ont worpen, heeft aan den minister van Bin nenlandsche Zaken .en Landbouw op diens verzoek advies uitgebracht pver de .uit voeringsmaatregelen, welke die wet vor dert. Naar het Corr. Bur. verneemt, heb ben de nooidige ontwerp-maatregelen, aan de hand van dit advies samengesteld, het departement van Binnenlandsche Z(aken en Landbouw reeds verlaten, en ligt het in de bedoeling, dat de bioscoopwet op 1 Januari 1928 in werking treedt. welke huishoudelijke arbeid ver richten, big ven zacht, gaaf en blank door Doos 30-60-90, Tube 80 ct. PUR0L ZIERIKZEE.- Voor het examen rijks klerk bij de administratie der Directe Be lastingen enz. is geslaagd de heer W. Houtkamp, klerk ten kantore Zierikzee. NOORDWELLE. Openbare vergadering van den raad dezer gemeente, gehouden op Dinsdag 21 Juni. Afwezig de heeren Blom en van der Maas. Vioorz. de burge meester. Medegedeeld worden de proces sen-verbaal van de verkiezing van de leden van den Raad. De leden zlijn C. A. Boiogerd, K. Viergever,. D. A. Hart, C. Steur, B. G. HoermoncL^n L. P. Hanse. De heer L. Blom is;~-&;*v het vpprbij laten gaan van den termijn van aangifte, geen lid. Een circulaire van een verze kering tegen stormschade, (Agent de heer Legemafe te Zierikzee), gaat terug naar Bi en W. ter onderzoek; een brief van den heer van Toorn, hoofd der school, verzoekende om, gezien het leer lingen-aantal sterk vooruit is gegaan, en de twee in gebruik zijnde lokalen daar voor te klein zijn, en opk wat licht en lucht 'betreft, niet aan de ieisehen door de Wet gesteld voldoen, hierin verbete ring te 'brengén. Hoewel dit schrijven reeds iinid e vergadering van B. en W. is behandeld, kunnen z'ij daar dit een zeer ingrijpende zaak is, nog met geen voor stel komen, maar zullen de zaak nader bezien. Van den voorzitter der gezond heidscommissie is oen gespecificeerde op gave ingékomen der in de rekening van 1926 voorkomende vacatiegelden. (In ie vorige vergadering was besloten hier naar te vragen). Na inzage komt het den Raad voor dat de uitgaven in deze zeer hoog zijn, en wordt besljoten inzage te vragen van de hierop betrekking hebben de kwitantiën, dit om een duidelijker beeld te krijgen van de uitgegeven gel den. Birief van de N.V. P.Z,Ej.M. betref fende garantie voor de electrificatie der gemeente. De vraag komt ter sprake: is er behoefte aan deze verlichting? Dhr. Mandoim, die onschuldig was, terechtge steld zou worden. De gedachte vervulde haar met een koortsachtige angst. Iederen macht had zij op een gelegen heid gewacht, om in Martha's kamer te komen len daar een onderzoek in te stel len maar de geheime doorgang in den muur. Te vergeefs. Het leek wel of de oudie meid vermoedde, dat 'er iemand was, die wenschte een klijkjie in haar kamer te nemen. Zij was nu zoo goed als geheel hersteld van de rheumatiek, die haar ©enigen (tijd het 'bed had doem houden. Zij (verliet echter haar kamer niet. Het leek wel alsof het noodlot het zoo wilde, dat al haar werken en streven om Miaücolm te redden vruchteloos zou blijven. Als (Zij de politie eens in kennis stelde met het feit, dat BlaCkloek wist wie de werkelijke Schuldige was. Dit denkbeeld verwierp Zij echter «onmiddellijk. Het zou geen resultaat hebben, Wamt Blacklodk zou zich hoogst verbaasd toonen en ontkennen ook maar iets van den Blythswood moord af te Weten; hij zou zelfs ontkennen er ooit -met Qara over gesproken te hebben En men zou hem gelooven. Goed 'beschouwd zou men haar be wering iim twijfel trekken; haar positie tegenover Bladklock was dan ook wel eigenaardig; eerst haar huwelijk met hem, en kort daarop haar vlucht. Tegen hem kon Zij mi ets aanvoeren. Zij had geen be wijzen. Op de bioote veronderstelling van haar, dat hij een schurk en een misdadi ger was en dat zich in Deep Deen House de bewijzen daarvan moesten bevinden, SUNLIGHT ZEEP PRUS THANS Viergever meent van wel. De heer Boot zbu een lijst willen laten circuleeren, om 'voorstanders daarop te laten teekenen, doch dit acht men niet de gewenschte Weg, daar het ial oif' niet teekenen op zolo'n lijst, veel af hangt van den persoon, die er mee komt. De voorzitter had liever een vergadering met voorlichting van een persoon hiermede op de hoogte. Beslo ten 'werd de beraadslagingen op te schor ten en te probeeren zoo iemand te krij gen en dan een vergadering met belang hebbenden te houden. Schrijven van den Raad van Beheer der N.V. Waterleiding- Mpij. Schouwen en Duiveland, om te be sluiten tot het aangaan van een geld- leening, ten behoeve van de deelneming der gemeente in het Maatschappelijk ka pitaal. Het ooncept-besluit Wordt voor gelezen en met algemeene stemmen tot de geldleening besloten. Bij de rondvraag komt de heer Boot terug betreffende het in de vorige ver gadering igenomen besluit inZake de be- grinding van het Wekken, achter den Berg. "Hij gaat niet laocoord met dit b'e- zou de politie zich niet gerechtigd achten om het huis aan een nauwkeurig onder- Zoek te onderwerpen. Aan het einde van dien derden nacht van vergeefs zoeken, wierp ze 'zich uit geput en wiamhopig op het bed van Jane Lynch; rust kon ze edhter niet vinden, aangezien een vreeselijke angst hare ze nuwen gespannen hield. „Hij' heeft nog maar vier dagen te léven, Jiane. Denk eens aan nog maar vier dagen!" Ze legde haar brandende hand op den arm van de trouwe vrouw. „Jane, Jiame, morgennacht moet ik die sleutels vindén. Anders is alle hoop verlogen". Jane Lymch richtte zich op in bed, steunende op haar elleboog. „Gisterenavond kon ik het u niet vertel len", zei ze, „want u waart al heengegaan voordat iikl hier kwam, maar gisteren middag heeft mijnheer Bladklock mij over u gesprokten. Misschien vermoedt hij1, dat ik! weet waar u zich verborgen houdt. Im elk geval zei hij mij, 'dat hij zonder u niet kon leven, dat hij1 er verkeerd aan had gedaan, zfijn Woord niet te houden en dat, als hij u mog eens kion ontmoeten en u er in zoudt toestemmen, naar hem terug te heeren, hij dokter King nog zou redden". „Zei hij dat?" vroeg Qara ademloos. „Ja", antwoordde de ander; „ik kreeg dien indruk, dat hij het meende". Qara schrok op en aarzelde. Eem vree- seiijike gledaichte was bjij haar opgeko men. Indien Bjadkjock eens verantwoor delijk was vppr den dood van hare zus ters? sluit. Dhr. Viergever vraagt of het waar is, dat vroeger op een desbetreffende aanvraag, door de gemeente 1/e der kos ten aan belanghebbenden is aangeboden? Bij het nazien der notulen bleek dat dit Zooi is, doch bedoeld wekken is toen (1924) niet begrind, omdat men in ver band met de door Schouwen toegestane gelden te veel aangevraagd had. De heer Viergever meent dat de aanvrage er dus nog Was vooir het in de vorige vergade ring genomen besluit. De voorz. bestrijdt dit te meer daar door belanghebbenden opnieuw' is aangevraagd, met de vraag 1/3 der kosten voor rekening der ge meente te nemen. Doch de Zaak is nu te ver om daarop terug te komen. Mlocht Schouwen het volgend jaar wederom gel den beschikbaar stellen, 'dan kan weder aanvraag geschieden. Hierop volgde sluiting. NIEUWERKJERK. Bij -de op 15 en 16 Juni j.l. gehouden collecte voor den ge- wiapendem dienst werd ingezameld de som van f38,96. Op initiatief yan den burgemeester Ze zette dat denkbeeld echter van zich af. Welke redenen zou hij daarvoor heb ben gehad? Joan was de eenige die voor deel had kunnen hébben bij' het sterven van de twee rampzalige meisjes. lui de schuld van Joan wilde Clar,a echter niet gelooven. „Mijne zusters kunnen niet vermoo|rd Zijn geworden!" riep ze luid. „Dat is niets dan een droombeeld van ons, Jane een iafschuweiij'k droombeeld. Dezen morgén nog moet je naar mijnheer Black- lock gaan, zoo vroeg als je eenigszins kunt en dan moet je hem zeggen, dat je weet waar j'k 'ben. Zeg hem echter niet waar; breng hem maar iin de meening, dat |ik heel ver weg ben. Zeg hem echter, dat ials hij wjil zweren, geen poging te zullen doen geweld te gebruiken, je mij zult telegrafeeren en dat ik hem dan mor genmiddag zal ontmoeten pp de een of andere openbare plaats in de stad bijvoorbeeld de markt en dat hij me daar dan zelf kan vertellen, wat hij vap plan is te doen. De ontmoeting moet ech ter voiojr Jo-an geheim blijven. Verbaasd en ontsteld keek Jane Lynch haar aan. „Wijlt u jdat allemaal wagen, juffrouw Qara?" vroeg ze. „Ik moet het wagen, Jane", antwpordde het meisje 'rustig. „Ik ben tot 't uiterste gedreven. Ik moet het wagen ter wille van Malcolm Kiing". i 1 (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1927 | | pagina 1