TCTTovfTcHOGOLADT burg te Amsterdam. Naar Hindeloopen, cand. A A. Hoekert te Efburg. BedanktVoor Engelen c^u, cand. R, C. G. Troeistra te Den Haag. Voor Ste_ dum, Joh.s Stehouwer te Weesp. Evang. Luthersche Kerk. Nu de Synode der Ev. Lutherschen de tijdelijke combinatie van de gemeenten Bergen-op-Zoom en Zierikzee heeft goed gekeurd, zal men weldra in die gemeen ten tot de beroeping van een predikant overgaan. De nieuwe predikant zal te Bergen-o p-Zoom wonen en om de veer tien dagen in 'de 'beide plaatsen den dienst vervullen. Geref. Kerk. Beroepen: Te Heerenveen, A. J. Bouma te Wans werd (Fr.). Te Baarland en Zoutkamp, cand. J. Wiepkema te Bedum. Te Zuilen, Vrouwepolder-Gapinge en Schoonrewoerd, cand. L. van der Zanden te Putten (G.). Bedankt: Vcor Koog-Zaandijk, J. Hoek stra te Dalfsen. Voor Goënga ca., M. Stadig te Ezinge. Voor Dokkum, D. Scheele te Oude water. Voor Arum, H. M. Ploeger te Appelscha. Chr. Geref. Kerk. Bedankt: Voor De Krim en Nieuw-Am- sterdam, K. G. van Smeden te Kampen. Gemeenteraadsvergadering van Zierikzee, gehouden op Vrpdag 17 Jtmi 1927, des namiddags 2 uur (Slot.) Punt 5 der .agenda bevat het voorstel van B. en W. om naar aanleiding van de beslissing van Ged. Staten om bij de Kroon vernietiging te vragen van het be sluit der gemeente betreffende 't afstaan der klokken van het oud carrillon, even eens bij de Kroon in beroep te gaan. De heer LunenVerg is van den beginne af tegen het afstaan der klokken ge weest, en het deed hem daarom genoegen, dat Ged. St. ook deze meening deelen. Spr. zal dan ook niet voor het voorstel van B. en Wl stemmen om bij de Kroon in beroep te gaan. De voorzitter zegt, dat, wanneer er geen geldelijk belang bij deze zaak be trokken was en de firma Addincks geen f1600 meer moest hebben als de ge meente die oude klokken niet afstond, er ook geen bezwaar tegen was ze hier te houden. Ais Ged. Staten hun zin kra gen, aldus spr., wat moeten wij' dan maf die klokken doen? Ged. Staten schrijven, dat zij bezwaar maken tegen den af stand, uit een oogpunt van algemeen be lang, maar spr. kan niet toegrijpen, welke algemeene belangen hierbij betrokken zijn. B. en W. 2üjn te dien aanzien unaniem. De heer Luneriberg herinnert aan de tussclhen de firma Addincks en de ge- meent, dat men stilzwijgend aannam, dat de firma A. recht op die oude klokken had. De voorzitter bestrijdt zulks. De heer Lunenb'erg wijst verder op het historisch en cultureel belang, dat de oude klokken uit het midden der 16e eeuw hébben. De voorzitter is van oordeel, dat met die oude klokken geen enkel cultureel belang is gemoeid. De raad van Veer© heeft eens besloten den beker van Maxi- miliaan te verkoopen, maar daartegen kwamen Ged. Staten tegen op en met recht, want die beker behoort bij Veere. Naar deze oude klokken komt niemand kijken. De heer Doeleman gelooft, dat het niet gewenscht is, dat voor f 1600 de oude klokken in de stad worden "gehouden. De raad besluit met algemeene stemmen op één na, die van den heer Lunenberg, bij de Kroon in beroep te gaan. Bij de Rondvraag herinnert de heer Catshoek er aan wat de heer den Boer in de vorige vergadering zei t. o. v. de aanbeveling van regenten voor het Bur gerweeshuis, n.l. om bij voorkomende va catures ook eens een R. K. te benoemen. Spr. vraagt: hoe staat het nu met de S.D.A.P.? Deze partij zit nu 8 jaar in den raad, heeft getoond inzicht te heb ben in verschillende zakenheeft met opzijzetting van persoonlijkheden de za ken altijd breed opgevat en trots dat alles worden wij, zoo zegt spr., uit alles geweerd. Noch in hef Burgerweeshuis1, noch in. het Burgerlijk Armbestuur zit een onzér. In de raadscommissies is het al niet veel beter. Overal worden wij ge weerd. Gezien de loyale houding tegen over den heer den Boer, aangenomen1, toen men de voordracht wilde terugzen den, protesteert spr. tegen de houding die men tegen de S.D.A.P, aanneemt. In 1919 heeft de voorzitter bij de intrede van de Soc.-Dem. in den raad gezcigtt, dat zij het algemeen belang moesten die nen en niet het persoonlijk belang. Spr. vraagt of nu de tijd niet gekomen is, dat ook de arbeiderspartij in een der colle ges zitting neemtl? Volgens spr. zcu in het Bwgerlijk Armbestuur een arbeiders- afgevaardigde zeer op zijn plaats zijn. De heer clen Beer licht toe, waarom hij in de vorige verg. zijn verzoek deel. Dr. van der Kwast kan voor een goed deel met wat de heer Catshoek gezegd heeft, medegaan, Spr. acht het billijk, dat bij het opmaken v,an voordrachten van college's met deze wenschen reke ning wordt gehouden. De heer de Broekert meent, dat de af gevaardigden der S.D.A.P. voornamelijk een groepsbelang hebben gediend. Als lid van fabricage was de keuze vain den heer Catshoek, volgens spr. geen geluk kige, en er was volgens hem meer dan een reden den heer C. bij de periodieke aftreding niet te herkiezen als lid dier oommissie. De heer Catshoek vraagt den heer de Broekert feiten te noemen, waaruit blij ken Zou dat spr. niet op zijn plaats was in fabricage en anders zijn woorden in te trekken. De heer de Broeh\ rt wijst dan op de kiapbrug, waaraan niet de noodige aan. dacht geschonken is en het vele bijwerk dat de gemeente beeft moeten betalen. Toen de klap'brug gemaakt is, was ik geen lid van fabricage, antwoordt dhr. CatJioek, die verder opmerkt, dat fabri cage een oommissie van bijstand is, wel ke B. en Wj. kunnen hooren, maar waar toe ze niet verplicht zijn. De argumenta tie van den heer de B. als zou spr. niet op zijn plaats gewteeest zijn in fabricage, acht hij h^eiemaal bezijden de waarheid. De voorzitter erkent, wat dhr. Cats hoek gezegd heeft, n.l. dat de S.D.A.P». getoond heeft in dezen raad haar taak breed op te vatten, maar de voorzitter Wijst er op, dat de raad er niets aan. katn doen, hpe de verschillende college's hun voordracht opmaken. In het verkiezen der vaste raadscolleges is de raad volkomen vrij. De beer CatJioek, nogmaals Wijzende op hetgeen in de vorige vergadering is ge zegd, hoopt, dat B. en W. met hetgeen door hem gezegd is, rekening zullen hou den en in die richting werkzaam zullen (zijn. Or. van der Kwast wijst op het inge zonden stuk van den heer W. den Boer, die in de „Nieuwsbode" een betere pas sage bij de Nobelpoort bepleitte. De heer Panmj gelooft, dat in deze zaak de heeT den Boer geen goed inzicht heeft gehad. Een weg naast de poort zou djt stadsdeel erg ontsieren, teirwSjj de kosten niet Zullen medevallen. Spr. schat die op ongeveer f3000. De heer Pamty, sprekende over de brandwacht, zou deze af wjllen schaffen, en uit de btoaindwieerplichtigen die wacht willen formeeren. De voorzitter zegt, dat de brandweer- autoriteiten dan maar met reorganisatie plannen moeten komen. Dr. van der Kw'ast vraagt, of de aan vrage van den heer v. Ballegooijen al is ingekomen tot het mogen aanstellen van een kweekeljng met acte? De heer Catshoek wijist op de bepaling, gemaakt bij de aanstelling van zoo'n per soon, n.l. dat de gratificatie of het even redig deel daarvan niet uitbetaald wotrdt dan na de verklaring van het hoofd der school, dat de kweekeling tot voldoening van hem is werkzaam geweest. Spreker vindt diat een eigenaardige zaak en niet in den haak. De voorzitter zegt, dat de aanvipage van den heer van Ballegooijen is ingeko men en in de komende zitting zal wor den behandeld'. Wat de opmerking van den heer Catshoek betreft: de benoeming gebeurt, volgens de wet, door het hoofd der school, die wel zorgen zal, dat hji een goede «racnr «rijgt. De Raad staat hier buiten. Hierna Wordt de vergadering gesloten. "VAN HEINDE EN VER. Adrian Rémy, een bewoner van Cher bourg, heeft een giijboot geconstrueerd. Waarmee hij' den Atjantischen Oceaan wil trachten over te steken in een tijd, die bij dien van Lindbergh niet ai te ongun stig ,af Zal steken. Zijln 'boot, die uitgerust is met drie stervormige, roteerende» mo toren van 1200 P.K., moet den overtocht doen in 48 uur, pf ais hij de gewone scheepvaartroute volgt in 31/2 dag. Ré my heeft Zich tot het ministerie van ma rine gewend om belangstelling en steun bij Zijn aanstaande proefneming. Wanneer de triomftocht van Lind bergh door de Ver. Staten beëindigd is, wianneer hïji al Zijn artikelen in de pers, over Zijn Oceaan-vluchten, en zijn boek daarover heeft geschreven, wanneer hij zijn lezingen in verschillende steden vpn dé V, S. heeft gehouden, wiamneer hij een jaar Jang zijn salaris als kolonel getou cheerd heeft, wanneer hij de chèque van Orteig voor 25.000 dollar heeft verzilverd, dan wiaeht den koenen Ooeaanvlieger de aanslag in de belasting. De „New-York Herald/' weet te melden, dat Lindbergh zal Worden aangeslagen voor een inko men van 400.000 dollar, waarvan 100.000 voor Zijn verhalen in de pers en een even groot bedrag voor Zijn boek. De scha duwzijde van den roem! VERSCHILLENDE BERICHTEN. Een taai Peest je. Bij het opruimen van die door den cycloon omvergeworpen schuur v,an den landbouwer Harbers tp Eefseie, werd Woensdag een nog levende kip onder het puin gevonden, vertelt de „Geld. Bode". Het dier had in veertien dagen etem noch drinken gehad, doch kwiam dopr goede zorgen spoedig weer op dreef. f Uit een trein gevallenDinsdagochtend heeft een waker te Delft een vrouw in bewustelopzen toestand op den spoorweg gevonden. Hij' waarschuwde de politik, die de vrouw per auto naar het gasthuis vervoerde. Zij tolleek een schedelfractuur, een gebroken linkerarm en een gekneusde borstkas te hebben. Vermoedelijk is de vrouw1, die de 56-jarige C. C. uit Rotter dam bleek te zijn, uit den trein gevallen, die te 22.43 van Delft naar Rotterdam vertrekt. Zij is in verband met haar toer stand nog niet verhoord kunnen worden, Bj'alkinters en Drenten. Te Kudelstaart, een half uur van Aalsmeer gelegen, ont stond. een hevige twist tusschen Braban- ters en Drenten. De Zuidelijken takelden de Noordelijken danig toe. Een Drent kreeg messteken in hoofd en rug. een andere aan de hand. Een der Brabanters werd gearresteerd. Zijn kleeding en han den waren met bloed bevlekt. Mishandeling. Na het sluitingsuur valt de kermis trof de HeerLensche politie op den Schaesbergerweg een zekeren P. aan, die met een mes zwaar aan hals en rug gewond was. Hij werd vervoerd naar het hospitaal te Heerlen. De toestand van P., die veel bloed verloren heeft, is zeer ernstig. Het schijnt, dat P. in een Café woorden heeft gekregen met een paapr andere 'bezoekers. Later op den weg is het tot een vechtpartij1 gekomen. De da der is ontsnapt en wordt door de poli tie gezocht. Verdelg de rattenl De heei; T. B., wo nende te Rijswijk, kw;am een deZer da gen op 't pojitie-to'ureau aangifte doen van diefstal 'van 180 kuikens, die uit een broedmachine zouden zijn ontvreemd. Dp politie stelde een onderzoek in, dat zich zeifs uitstrekte tot de markten in deze omgeving, doch Zij vond geen spoor vian den dief of de kuikens. Maandag kwiam de heer ,B. vertellen, dat hij da daders van dezen geheimzünnigen diefstal zelf had ontdekt Bii het wegruimen van de broedmachine had bij in den houten vloer, wlaarop deze had gestaan, ©en gat ont dekt, dat naar een rattenhol leidde. In het hol werden nog 135 doode kui kens aangetroffen. Een tweetal van de moorddadige ratten, die uit het gat trachtten te .ontvluchten, wieTd onmiddel lijk doodgeslagen. VERBETERDE BEREIDINGSWIJZE. Het is van algemeene bekendheid, dat de Zwitsersche Chocolade-Industrie jarenlang over de geheele wereld be roemd is geweest wegens de ongeëven aarde kwaliteit der door haar geprodu ceerde ohocolade. Deze roem had zjj te danken aan een zeer speciale wijze van fabricatie, welke jarenlang uitsluitend in Zwitserland werd toegepast. Meer en meer hebben ook andere landen, o. a. Nederland, deze Zwitsersche fabricatieinethode toegepast, zoodat men tegenwoordig ook in ons land chocolade koepfc, die voor de beroemde Zwitsersche merken niet onderdoet. Hiermede is evenwel de verbetering der techniek in de Chocolade-Industrie niet blijven stilstaan. In het jaar 1924 werd n.l. door een ingenieur, verbonden aan der grootste buitenlandsche machine fabrieken, een nieuwe machine uitge vonden, waardoor de Zwitsersche be reidingswijze van chocolade nog weer aanmerkelijk verbeterd werd. Lang durige proefnemingen hadden verder nog aanmerkelijke constructie-verbeteringen tengevolge, zoodat eindelijk in het jaar 1926 de eerste werkelijk volmaakte machine werdhfgeleverd. Het mag zeker wel als een bewijs van de voortvarend heid onzer Nederlandsche Chocolade- Industrie beschouwd worden, dat het eerste exemplaar van deze volmaakto machine na&r Nederland geleverd werd en wel aan de N,V. H0LLANDSCH ZWITSERSCHE CHOCOLADEFABRIEK te Amsterdam. Zooals algemeen bekend is, werd deze fabriek begin 1925 opgericht. Het is voornamelijk te danken aan de toepassing van de meest moderne bereidingswijze, dat deze onderneming van den aanvang af zulk een buitengewoon succes heeft gehad. Yan de hierboven genoemde nieuw uit gevonden machine zijn thans meerdere exemplaren in deze fabriek in werking gesteld en het is met deze nieuwe uit vinding, dat de Hollandsch Zwitsersche Chocoladefabriek thans in staat is een nieuw merk ohocoladereepen in den handel te brengen, genaamd: L0CARA-CH0C0LAD E, welk product dus volgens een veel ver beterd systeem is bereidterwjjl de samenstellende bestanddeelen van supe- rioure kwuliteit zijn. Wjj raden den lezers van dit artikel ten sterkste aan met bedoelden LOCARA REEP die voor den prjjs van 10 cents per stuk alom verkrijgbaar is, kennis te maken. (Adv TELEGRAMMEN. AMSTERDAM (Y.D.) De politie heeft gisteren te Haarlem gearresteerd een administrateur van een begrafenis fonds van spoorwegpersoneel, verdacht ten nadeele van dit fonds een groot bedrag te hebben verduisterd. De ver dachte die naar Amsterdam is overge bracht heeft bij den Commissaris van politie die hom een gehoor heeft afge nomen bekend zioh groote bedragen uit het begrafenisfonds to hebben toege- eigond en het geld te hebben verteerd. De politie bijgestaan door accountants stelt een onderzoek in naar het juiste bedrag dat aan het begrafenisfonds op onrechtmatige wijze is onttrokken. DOODEWAARD (V. D.) Hedenmor gen had te Doodewaard oen ern&tig ongeluk plaats. De 57-jarige verzeke ringsagent W. van Gestel wilde per fiets den onbewaskten overweg in den Dalwagen aldaar overstekon, toen juist de sneltrein van 9 uur 10 passeerde. Van Gestel werd uiedegesleurd en doodelijk verminkt. Het ljjk is naar huis vervoerd. De getroffene laat een vriuw en 5 kindoren achter. LONDEN (V. D) Uit New-York wordt gemeld, dat in de gevangenis te Lansing (Kansas) 300 gevangenen aan het muiten zijn geslagen en zich in een kelder onder de gevangenis hebben ver schanst, omdat hun niet was toegestaan cigaretten in ontvangst te nemen. De gevangenen houden 14 gevangenbe waarders als gijzelaars vast. KOPENHAGEN. (Y.D.) HetDeensche Folketing heeft gisterenavond met 90 tegen 53 stemmen verworpen het voorstel van den vroegeren sociaal democratischen premier Stauning dat de wet inzake de mvaliditeitsbepnlingen ingediend door de liberale regeering, voorloopig niet zal wor den behandeld en dat üieuwe algemeene verkiezingen zouden worden uitgeschre ven. De bedoelde wet is een van een aantal vooratellen der regeering tot verminde ring der uitgaven. ROME (V.D.) Het verluidt, dat do Italiaansche regeering aanstuurt op het verbreken der betrekkingen met België Aanleiding hiertoe is do anti-faeciatifche houding van den Belgischen Minister van Buitenlandsche Zaken, Vandervelde. Gisteren heeft de Italiaansche regeering den ambassadeur te BrusBel terugge roepen en het verluidt dat deze voor loopig niet zal worden vervangen. De ambassadeur, Markies Negrotto, is be noemd tot Italiaaasch lid in do commissie voor de Egyptische openbare schulden. Door het evenwel thans niet te ver vangen, zou de Italiaansche regeering willen protesteoren tegen de houding van Yandervolde. WARSCHAU (Y.D.) De Poolsche gezant te Moskou, Patep, komt morgen of Vrjjdag t© Warechau aan. Gemeld wordt dat hij belangrijke voorstellen der Sovjetrogeering inzake het sluiten van een neutraliteitsverdrag tusschen Polen en Sovjet-Rusland medebrengt. INGEZONDEN STUKKIN. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie). Copy wordt niet teruggezonden. Renesse, 16 Juni 1927. M. de R., Gaarne zag ik onderstaand in Uw blad opgenomen, waarvoor bij voorbaat mijn dank. De ingezonden stukken over de ver betering van de weg Zierikzee—-Brou wershaven en andere wegen geven me aanleiding een voorstel te doen. Onge twijfeld zullen velen het met verschil lende opmerkingen van ide heeren Kre- pel en Boot eens zijn, en zal men. oin!- trent andere wegen of weggedeelten eveneens klachten en wensen hebben. M'n voorstel is daarom laten we al die klach ten en wenden eens bijeen brengen, ze daarna samen bespreken, en vervolgens samengevat ter bestemder (plaatse (of plaatsen) indienen. Als secretaris van de Vereniging voor algemene belangen (streekbelangen) jben ik bereid ze, mits schriftelijk, en liefst wat beknopt, in ontvangst te nemei\, waarna ons bestuur wel bereid zal zijn een vergadering te belegjgen en deze zaak verder af te wikkelen. Aannemende, dat dit plan doorgaat, moge ik hier een paar algemene opmerkingen aan toevoe gen: le. Laten we het zuiver techniese van de plannen overlaten aan de technici, die de plannen moeten uitwerken en uitvoe ren, dus laten we ons er toe beperken de eisen aan te geven, 'waaraan de we gen voor ons als gebruikers moeten vol doen, maar laten we dit dan ook zo nauwkeurig en zio volledig mogelik doen, ook als kenners van de plaatselike om standigheden. Het wordt dan vanzelf niet het indienen van klachten tegen 'bestu ren en ingenieurs, maar het verstrekken van een behoorlik werkprogram, het ge ven van een Welomschreven werkdoel, dus steun aan besturen en ingenieurs. Er varing in eige vak heeft me geleerd, dat aldus de kwaliteit van de te maken wer ken zo hoog mogelik opgevoerd wprdt. 2e. Laten we vooral trachten ver voor uit te zien, dus bijvoorbeeld liever een stuk weg, doch een volgend stuk, dat veranderd moet worden, rcbdikaal ver beteren, inplaats van beide stukken tame- lik te verbeteren. In 't laatste geval moe ten immers spoedig langs hetzelfde stuk opnieuw stroken grond onteigend, sloten of andere afscheidingen .gemaakt wor den. Want de omstandigheden verande ren snel. Dhr. Boot zegt het zo treffend: „dat vó,ór 25 jaar zeker 95 0/0 van de tegenwoordige autorijders zelfs niet droomde ooit een auto te zullen koppen, nog veel minder dus te klagen over slechte autowegen". Met belangstelling zie ik evenlueele resultaten van bovenstaand voorstel te gemoet. JOH. HOOGENBOOlM. Mijnheer de Redacteur, Gaarne wou ik een klein plaatsje in Uw1 veelgelezen blad. Naar aanleiding van het bericht aangaande het Historische feest, wou ik U eens vragen of het nu wel de rechte manier is, om eerst bij dè zakenmenschen e.a. hun bijdragen bin nen te halen en dan1 als er geofferd is, zelf zaken te gaan doen in koek. Stel U voor dat er bij een bakker in de buurt een „koek"-kraam neergezet wordt, of bij een café een ververschings- tent, of 'bij een sigarenwinkel een tent, waar sigaren verkocht worden enz. enz. Nu er door velen geofferd is, is het mijns inziens r^iet recht om kramen en allerlei op te*staan. Daar hebben we de kermis voor, maar op een feest hooren die niet te Zijn. Met dank voor de plaatsing, Een lid der Z.zecsche Oranjevereen. MARKTBERICHTEN. BEURtfNÜTEERING YAN 21 JUNI. 6% N.W.8. 1928 A. f 500, f 1000, 10l£, 1011; 5 Ve N.W.S.1918 f 100, f 500, f 1000, 102, 102J, 102; 5% N. W. S. 1919 f100, f 500, f 1000, 101, 102, 101 J; 4\ N.W.8. 1910, f 100, f 500, f 1000, 99|, 100100; 4| N.W.S. 1917 f 100, t 500, f 1000, 99J, 100J, 100; 4 N.W.S. 1916, f 100f 500, f 1000, ~9535ff, 96, 95f Ned. Hsndels-M.g A. 161; Koninkl. Petroleum A. 375; H.V.A. A. 789; Java Cultuur A. 394; Deli-Baiavia A. 484; Senembah A. 442^; Amsterdam Rubber A 291};Nederl. Scheepvaart- Unie A 186; Kon. Nederl. Stoomboot- M.ij A. 91J; Philips A.425; Jurgens A.'171-J; Anacouda89|; Steels ROTTERDAM, 20 Juni. Binnenlandsche granen. Tarwe aanbod ruim, verloop traag. Verkocht van f 16—16,25, uitge zochte prima kwaliteit tot f 16,50, met wat lucht f 15,5015,75, Gerst, Chevalier f 15—15,25. Haver onveranderd f 12,50— 13. Alles per 100 k.g. 21 Juni. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 195 paaiden, 15 veulens, 1 ezel, 939 magere runderen, 726 vette run- deren, 225 vette kalveren, 693 nuchtere kalveren, 69 graskalveren, 208 schapen of lammeren, 116 biggen, 8 bokken of geiten en 17 overloopers. Prijzen per i/2.k.g.koeien 32—35 ct., 43—4(5—51—54 'ct., ossen 39—42i/245—50 —52 ct.; stieren 361/2—40—44—46 ct., kal veren 45'—471/2—55—571/2-671/2-70 ct. Prijzten per stuk van mager vee: melk koeien f 210—420, stieren f 130—4"80, graskalveren f 35—50, paarden f 200— 325, slachtipaajrden f 100—160, hitten f 130 —210, veulens f 80—140, fok nuchtere kalveren f 20—25, slacht dito f 11—16, kalfkoeien f 230425, pinken f 90160, vaarzen f 170—235, biggen f 10—20, peT week f 1,75—2,25, overloopers f 25—34- R'damsche Veiling Wa rmoezierstraat. Kippeneieren f 4,50—6,35, eendeneieren f 4,75—5,40. Aanvoer 210,000 st. GOES, 21 Juni. Eieren. Opgaaf van de Landto.commissie f 5. Veiling V.P.Z. Aan voer 38,262 sb, prijs f 5,30 de 100 stuks. Coöperatieve Yelling Zierikzee. Veiling viajti 17 Juni. Ajardlbleien 24—30 iet. per mandje; id. 35—39 et. per K.G., id. II 21 ct. per K.G. Aardappels (bonte) 61/2—7 et.; id. (nieu we) 14—17 et.; Doperwten 28—36 Ct.; Peulen 38—40 ct.; Postelein 23 ct. per K.G.; Asperges 41 ct, id. II 28 ct. per per 'blosRabarber f7,60, Wortels f8,30 —f9,20, Rapen f 0,65—f2,60, Sjalotten fl petr 100 bos; Bloemkool f3—f 16,67, jonge hanen f 14,30 per 100 stuks; Konijnen 30 —35 ct. per stuk. Veiling van 18 Juni. Aardbeien 20—26 et. per mandje; id. 20—33ct.J id. 2e 14—19 ct.; peulen 35—37 ct.; doperwten 24—26 ct.; spinazie 14 ct.j aardappels (nieuwe) 15—17 ct.; per 'k.g.bloemkoop. f 4—tf 13,20kropsla' f 2,40 f 2,70; per 100; asperges 34 ct.; id. 2e 23 ct. per bos; wortels f 5,40—f 6,20 per 100 bos. Veiling van 20 Juni. Aardbeien 20—25 ct.; per mandje; id. 22—37 et; id. 2e 17 ct.; peulen 40 ct; doperwten 24 c"t.; 'postelein 18 ct.; spi nazie 17 ct; per k.g.; wortels f 7,60 per 100 bios; bloemkool f 7-4 7,50; kropsla 63 ct.; per 100. Veiling van 21 Juni. Aardbeien 26-37 >ct., id. II 16-21 ct. per K.G., id. 19—23 Ct. per mandje; AaprdH appeis (nieuwe) 14—17 Ct., id. 'poters 8. Ct; Peulen 34—42 ct, Doperwten 24 cit., Kersen 27—28 ct., Tuinboonen 2 ct. per K.G.; Bloemkool f2,75—f 12, Kropsla f 0,45 f 1,50 per 100; Sjalotten fl,80, Rabar ber f4,20—f4,50 per 100 bos; Asperges en II f 0,25f 0,32 per bos. TQd van hoogwater en van laagwater. Over de maand Juni. HoogwaterLaagwater D 28 v.m. 8,52 n.m. 9.06 v.m. 2,10 nm. 2,44 V 24 9,55 1017 3,07 3,42 Z. 25 11,06 11,29 417 4,52 Z 26 0,17 5,24 5,54 M 27 0,39 1,18 6,20 6 49 D 28 1,38 2,14 7,10 7,38 W 29 2,38 3,04 8 00 8,27 Tijd van H.W. te Dordrecht 3,15 uur later. L.W. 5,80 Met het oog op den ingeroerden Zomer tijd, dient by bovenstaande tijdstippen ét'n uur te worden bfi geteld. WEERBERICHT. Hoogste barom.st. 770,0 te Scilly. Laagste 745,7 Sarna. Verwacht tot den avond van 23 Juni Meest matigetijdelijk wellicht neg toenemendeWestelgk© tot Zuidwestelijke, later wellioht weer ruimende wind, half bewolkt tot betrokken, later met opkla ring, iets warmer overdag. Fietsers licht op Yan 2223 Juni van 9,54 a. 4,10 m. 23-24 9,54 - 4,10

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1927 | | pagina 2