prijzen en veel afzet, waartoe in hooge mate bij droeg, dat Engeland geen eigen oesters genomen had, zoodat de mindere vraag voor België^ Frankrijk en Duitsch- land, door Engeland werd goedgemaakt Juist het tegenovergestelde was het ge val met de mosselkweekerij door te veel uitzaaien en volkomen gebrek aan over leg tusschen de producenten onderling. Bruinisse had 'beste mosselen, maar maak te ook in België] veel te lage prijzen, die met wat meer beleid en zakenkennis veel hooger hadden kunnen zijn. Als men zon der overleg elkaar onderling blijft be- eoncurreeren, zal het einde den last dra-' gen en zal voor velen de mosselvisscherij niet vol te houden zijln. Er werden 660 groote consenten aap Nederlanders afgegeven. Het periodiek on derzoek der verschillende oesterputten werd geregeld voortgezet. Uitgereikt wer den 21.015 certificaten van onbesmetheid tegen 18.612 in 1925. &EBKNLEÜWS» Ned. Herr. Kerk. Beroepen: Te Maartensdijk, P. Kuijl- man te Houten. Te Oudenhoorn, E. Reeser te Hoogland. Aangenomen, Naar Bedium, J. Groene- wold te Godlinze. Bedankt: Voor Randwijk, J. D. van Hof te Wilnis. Voor Oosterwijk bij Leerdam, D. van L|uttervelt te Zeist. Voor Hansweert, Aardbloeven, camd. H. D., te Utrecht. KERKWERVE. Bij de laatste alhier ge houden verkiezing voor notabel, is als Zoodanig gekozen de heer L. Braber. Qerel. Kerk. Beroepen: (Te Boskoop, Tj. Petersen te Wolvega. Te Hijlaard, cand. G. C. Berkouwer te Den Haag. Te Melis- kerke, te Smilde, te Nieuwdorp en te Kruiningeai, cand. L. van der Zanden te Putten. Te Wommels, C. J. de Kjruij- ter te Hasselt. Bedankt: Voor Katwijk aan Zee, W1, Seinen te Opperdoes. Voor Almkerk en Schoonrewoerd, J. W. van Tol te Scharendijke. Voor Warffum, G. de Jager te Doornspijk. Chr. Geref. Kerk. Bedankt: Voor Werkendam, D. Dries- sen te 's-Gravenzande. Voor Schie dam, J. B. G. Croes te Bussuim LUCHTVAART. PER LUCHTSCHIP OM DE WERELD. Dj*. Eckener, die indertijd den Z. R. III naar Amerika heeft gebracht, verklaarde in een, onderhoud met de „Nachtajusgabe" dat het nieuwe luchtschip, dat op het oogeriblik te Friedrichshafen wordt ge bouwd, de D. 127, begin 1928 klaar zal zijn. Het ligft niet in de bedoeling met dit luchtschip een tocht naar die Noord pool te ondernemen, veeleer bestaat het voornemen er een tocht om1 de wereld mee te maken. Dr. Eckener gelooft, dat Zelfs bij ongunstig weer de tocht in 300 utur (121/2 dag) zal kunnen worden vol bracht- De Amerikaansche regeering heeft de groote luchtschiphal te Lakehiurst reeds ter beschikking gesteld. TAN HEINDE EX YER. Koning Alfonso van Spanje zal zich Zondag over Parijs naar Londen begeven 28 Juni zullen koningin Victoria en de twee prinsessen naar Londen vertrekken. Die instructie, inzake den moord op den Poolschen Sovjetgezant Wbjkpf, is geëindigd. De moordenaar Zal zich voor een 'buitengewone rechtbank te verant woorden hebben en zal waarschijnlijk ter dood veroordeeld worden. Zaterdag heeft te Parijs zich het on gewone verschijnsel voorgedaan, dat het tegen twaalf uur 's middags, na een Zwar- re Tegenbui, plotseling vrijwel geheel donker is geworden. Deze duisternis hield ongeveer een half uur aan zonder dat het tot regenen kwam en er,, was dezelfde vreemde stilte in de lucht, die bij zons verduisteringen wordt waargenomen. Des avonds is er een geweldig onweer boven Parijs losgebarsten, dat vergezeld ging van hevige stortregens. Toen het Engeische stoomschip „Ca lifornia", onderweg van New^-York naar de Clyde, zich Zaterdag in den Atlantic schen Oceaan bevond, op ongeveer 600 mijl ten W. van Ierland, viel een* vrouwe lijke passagier overboord. Twee matro zen sprongen haar dadelijk na. De „Cali fornia" stoomde zoo snel, dat de drie menschen spoedig ver achter waren en zij, voordat er een boot gestreken had kunnen worden of het schip was bijge draaid, in de golven verdwenen waren. Woikow, de vermoorde Sovjet-gezant In Polen, is Maandag te Moskou met groote plechtigheid ter aarde besteld. Het Roode Plein Was geheel afgezet en men had den bewoners van de straten, waar de stoet zou passeeren, verboden zich aan de vensters te vertoonen. De kist van Woikow Werd op een affuit gezet en door zes paarden getrokken. Troepen openden en sloten den stoet. De deelne mers aan de begrafenis werden wel 10 maal gevisiteerd, daar men vreesde voor aanslagen. Volgens een telegram uit New-York zijn te Louisville twee negers, die in hechtenis genomen waren wegens het doodschieten van een fabrieksinspecteur, door de menigte aan de handen der po litie ontrukt en na rondgevoerd te zijn door de straten, aan een paai verbrand. Noord-Italië is geteisterd door een aantal hevige onweders, die verscheidene slachtoffers hebben gemaakt en veel schade aangericht. Cagsano d'Adda op 25 KM. afstand van Milaan werd door een cycloon getroffen. Daken werden van de huizen geslingerd en een goederen trein in het station werd omver gewor- 'pen.Twintig personen werden gewond. De aangerichte schade is aanzienlijk. Geheimzinnige seinen, in den vorm van vuurpijlen, zijn Zondag waargeno men door boschwachters aan de Sague- nay tn de Canadeesche provincie QuebéC. Uit de seinen zou men kunnen opma ken, dat zij verzonden kunnen zijn door Nungbsser en Goli, de Fransche vlie gers waarvan men tot heden niets meer vernam en die men reeds dood waant. De vuurpijlen zijn n.l. waargenomen door vier menschen in de bergen in een streek, waar het uiterst onwaarschijnlijk is, dat er zich menschen zouden bevinden dan eenige Indiaansche vallenzetters. Volgens een bericht uil Moskou is in >de stad Poegatsjef door onbekence oorzaak een enorme brand uitgebroken. Zeshonderd huizen zijn verbrand; 25 per sonen zijn in de vlammen omgekomen. In een kindertehuis verbrandden 18 kin deren. De schade wordt geschat op 3 millioen roebel. De „Paris Midi" meldt, dat onbeken den brand zouden hebben gesticht in ae petroleumputten nabij Bakoe (Zuid-Rusl.) 30,000 ipoed petroleum staan in brand. Er Zijn verscheidene slachtoffers. De po gingen om den brand te blusschen, zou den mislukt zijn. Er hebben arrestaties VERSCHILLENDE BERICHTEN. Een locomotief ontspoord. Zondagoch tend keerde een locomotief, welke een extra-trein van Leeuwarden naar Hol- wietrd had gebracht, naar Friesland's hoofdstad terug. Op de machine stonden een machinist, een leerling-machinist en een conducteur. Tegen achten passeerde die machine met een snelheid die op 80 a 90 Kj.M. werd geschat het station Hal- Lum. Een paar honderd meter voorbij het station sprong de locomotief uit de rails en liep een 80 meter op, de biels verder, waarna de remmen zijn aangezet. De snel heid was blijkbaar nog niet veel getem perd, want in haar vaart nam zij een paal met draden van het rijkstelefoonnet mee en schoot over de brug, waarbij on getwijfeld 3/4 van de locomotief boven het water hing en 14 op den rand van die 'brug, waarvan het steenen laudhoofd wias vernield. Tpen verloor de locomotief het evenwicht en kantelde een vollen slag bij den wal neer in de vrij breede diepe kolk en viel daarna nog op zij1. De beman ning van de machine buitelde, deels on der water, van de cabine mee en ook G. D., uit Leeuwarden, die met kamieraden aan de spoorlijn stond te vissehen, werd meegesleurd en onderging hetzelfde lot. Onder de 'brug Zat W. de G. uit Leeuwar den te vissehen. Terwijl een groote vlam uit de locomotief sloeg en zwarte rook wolken uit de cabine opstegen sprong De G. te water en zWo-m naar de iplaats van het i'ongeluk. Spoedig had hij D. te pak ken, dien hij uit de klei moest trekken. Alle vier de getroffenen werden naar het stationsgebouw gebracht, Waar dok ter Dystra de eerste hulp verleende. D. had een arm gebroken en een groote hoofdwonde opgeloopen; de leerling-ma chinist een ernstige hoofdwonde, de ma chinist een gekneusden arm en een hoofd wonde, terwijl de conducteur er met een paar onbeduidende wondjes was afge komen. Daarna werden de patiënten per auto's naar een ziekenhuis te Leeuwar den gebracht. Ernstig auto-öngelük. Maandagnacht is een oude Ford^auto, Waarmee een ge zelschap van vijf personen van een be zoek aan de kermis te Stiens naar Leeu warden terugkeerde, bij Britsum uit een bocht in den weg in een sloot gereden. Wi Scheepstra, uit Leeuwarden, die naast dien bestuurder zat, kwam onder den auto terecht en verdronk. Na drie kwar tier dreggen vond mem zijn lijk. De be stuurder werd zwaar gewond en is naar het Bonifacius-ziekenhuis te Leeuwarden overgebracht. Ook een reiziger uit Gro ningen, die deel van het gezelschap uit maakte, werd gewond. Het ongeluk zou aan dronkenschap te wijten zijn geweest. „Tot of in". Indertijd, toen in de Her vormde Kerk veel gestreden werd over de vraag of men in, dan wel tot, den naam de kinderen doopen moest, kwam een 'boer op een dorp aan het Noord- HolLandsch Kanaial bij zijn predikant er Zijn 'beklag over doen dat deze zijn kind tot den naam des Vaders enz. gedoopt had. Onze herder en leeraar trachtte den 4klager duidelijk te maken, dat de verta ling met tot, veel beter het oorspronke lijke Grieksch weergaf dan die met in, en besloot zijn betoog dotor te zeggen, dat „tot of „in" eigenlijk aan de waarde en beteekemis van den Doop niets af deed. „Ja^ dat zeg je maar, dominé", gaf d e 'boer ten antwoord. „Maar naar mijn inzien is 'het verschil nog ai groot. Kijk eens, als ik naar de markt te Amsterdam wil en diaiarvoor de boot van Goedkoop neem, dan is het niet voldoende dat ik tot de 'bOot ga, maar dan moet ik in de bloot stappen". Onweer. Maandagmiddag heeft boven Deventer een hevig onweer gewoed, ge paard met geweldigen hagelslag, die hier en daar in de omstreken schade heef! aangfericht. De verschillende viaduidten van dO spoorwegen liepen onder, zoodat de verbinding met de voorsteden tijdelijk verbroken was. Ook eenige straten ston den blank. Op twee plaatsen sloeg de bliksem in. Jeugdige boeven. De maréchaussée te Uithuizen en omstreken heeft aangehou den acht jongens uit Oosternieland, Zjjl- dijk en Roodeschool (Gron.), die vier maal hebben ingebroken in een onbe woonde boerderij van den heer Bos on der de gemeente 1 Zandt. Zij hadden wijn, revolvers en een wapenstok ontvreemd. Uitzending naar liidië. Zaterdag 18 Juni Waterloodag, zal de heer J. Vincent het klokkenspel van het Paleis op den Dam te Amsterdam bespelen van 's avonds 9— 10 u. Deze klokkenbespeling zal door den korlegolfzender van de Philipsfabriekem te Eindhoven met toestemming der konin gin naar Oost- en West-Indië worden uit gezonden. Het zal de eerste maal zijn dat op deze manier de klokken van heit Paleis op den Dam in Oost- en West- Indië zullenklinken. De stormramp. Gebleken is, dat in de gemeente Ei'bergen 61 boerderijen totaal en 30 grootendieeis Zijtn verwoest. Naar de jongste schatting bedraagt hier de schade iruim 7 ton. Te Groenlo is in het St.-Vincentius gast huis een zekere vrouw R. overleden. Zij is het 9de slachtoffer van dè ramp en het zesde uit Beltrum. Haar man en haar. twee zoons worden nog in verschillende ziekenhuizen verpleegd. TELEGRAMMEN. BEURSOVERZICHT. AMSTERDAM (V-D.) Ter beurze wa ren het heden de rubberwaarden die in het bijzonder zwak in de markt lagen. Amsterdam-Rubber alsmede de meeste minder courante soorten moesten zich opnieuw1 een verlies getroosten.' Naast de Eubberwaarden waren het de tabakken die flauw gestemd waren. Van de Su- matrasoorten moesten speciaal de Se- nem'bah's meerdere procenten van hun koers afstaan. Van de Ned. Indusitrieelen waren het vrijwel alleen de Kunstzlijdeaandeëlen die eenige aandacht wisten te trekken. Aan de overige fondsensoorten werd 'slechts matige aandacht geschonken. Sui- kerwaarden werden op kleine schaad ver handeld, doch overigens prijshoudend, daar ook de suikerprijzen zich goed kon den handhaven. De Petroleumafd. had een kalm verloop. Kon. werden opi een wei nig gewijzigd niveau afgedaan. AMSTERDAM. (VLD.). Hedenmorgen pre cies te half 9 is het vliegtuig Fokker 7 (B.N.—A.D.B.) van de K.L.M. naar Ne-* derl.-Indië vertrokken. In 'd'e stuurstoel nam plaats de piloot Geyssendorfer, ter wijl de piloot Sdhblte naast hem ging zitten. Zij zullen den Amerika,anschen koopman van Lear Black en diens bèdien- de Balline naar Indie brengen. Verder vliegt nog mede demCchanicien Wjebier. Voor Zijn vertrek verklaarde de heer van Lear Black, die uit een vroe gere Hollandsche familie stamt, dat hij het van groot 'belang acht voor de be trekkingen tusschen de verschillende nas ties, dat snelle verbindingen tusschen de landen tot stand komen. Ik kan nu in 10 dagen in Australië Zijn, want met deze Hollandsche piloten is niets onmogelijk. De eerste etappe van de vlucht gaat naar Boedapest, waar men 'heden tusschen 5 jen 6 uuir hoopt -aan te komen. De moge lijkheid bestaat, dat, indien het weer gun stig is, 'doorgevlogen wordt naar Kon- stantinopiel, doch op Schiphol acht men dit niet waarschijnlijk. De heer van Lear Black zei nog, dat hij deze tocht uit een Zafkejijk oogpunt 'beschouwde. Het is geen „stunt" zooais de vluchten van Lindbergh en Chamberlin. Hij achtte de kosten van de reis niet te hoog, daar hij in korten tijd in staat is 15 landen te bezoeken. Met de 'beste wensdhen van de op het vlieg veld aanwezige personen startte het vlieg tuig plots. Het werd begeleid door twee andere vliegtuigen van de K.L.M. De vlieg tuigen vlogen over de stad en veTdWenen in Oostelijke richting. DEN HAAG. Het Haagsche Gerechtshof heeft heden K. Marang van IJsselveere, wfegens opzettelijke heling in de beken de Portugeesdhe bankbiijettenkwestie veroordeeld tot 2 jaiar gevangenisstraf zonder bevel tot onmiddellijke gevangen neming, hetgeen het O. M. had gevor derd. De Haagsche rechtbank' had Ma- rang destijds wegens heling veroordeeld tot 11 maanden gevangenisstraf, met af trek van 11 maanden voorarrest. HEERLEN (V.-D.) Gisterenmorgen liet de 19-jarige Sohoulz', die nabij Sittard bezig was een tak van een struik te snijden, mes uit de handen vallen. Het trof hem in het hart en de jongen was dpi slag dood. Gisterenmiddag] is het 7-jarig knaapje van den heer Timroers uit Schimmert, dait op weg was naar school door een auto overreden en gedood. BERLIJN (V.-D.) Naar gemeld) wordt, is de stad Fresno in Columbia door een hevige brand in de asch gelegd. Het aantal dpoden en gewonden is npg niet bekend*. PARIJS (V.-D.) De medewerker van de „Petit Parisien" te Geneve, Marcel Roy, meldt: De bezettingstroepen in het Rijn land Zullen met ongeveer 1200Ó man ver minderd worden. 2/a deel daarvan zul len Franschen en 1/3 Belgische troe pen Zijn. De Duitsche minister van Blui- tenl. Zaken, Dr. Stresemann, wenscht met definitieve toezeggingen hieromtrent naar Berlijn terug te keeren. MADRID (V.-DL) De Italiaansche vlie ger de Pinedo is heden te Madrid gearri veerd. De premier Primo de Rivera en de andere ministers namen deel aan het te zijner eere aangerichte banket. NEW YORK (V.-D.) ,Een 'belangrijke Conferentie ter bespreking van de finan- cieele toestand in Europa zal binnenkort te New-York plaats hebben tusschen ver tegenwoordigers van de Fransche Bank, de Duitsche Rijksbank, de Engelsche Bank en de Federal Reserve Bank. Gemeld wordt dat de directeuren zelf dezer da gen naar New-YoTk komen voor de con ferentie, die wellicht reeds in het begin van Juli zal worden gehouden. BURGERLIJKE STANDEN. Over de maand Mei. ST.-ANNA(LAND. Geb.: Marinus Abrar ram Hubertus, z. van J. Ridderhof en C. Overbeeke; Adriaan Jan, z. van R. J. Gunst en J. v. Vossen; Adiriana, d. van J. Gunst en J. van Schouwen; Maria Cor nelia Quirijna, d. van J. Slager en J. H. Boon; Jacobus Mattbeus, z. van C. van 't Hof en B. M. den Haan. Gehuwd: D. A. Luij'k, 19 j. jm., (van St.-Maartensdijk) en H. T. Ridderhof, 19 j. jd.; P. J. van der Welle, 24 j. jm., en E. M. van den Boogaart, 22 j. jd. Overleden: Janna IJzerman, 70 j., wed. van J. van Diest; Abraham, 1 nr., z. van P. van den Boogaart en P. v. d. Jagt. OUD-VOSSEMEER. GëbOTen: 3 Corne lia Jannetje, d. v. M. Minheere en J. A. Voshol; 13. Anrwa, d. v. W. L. Anthonisse en J. C. Voshol; 26. AdTiana Johanna, d. van J. A. J. Capeile en J, de Witte. O Verleden: 5. Connelis Kievit, 77 j., wedn. van N. Vos. Gehuwd: 5. J. G. Klaaskiate, 22 j. (van Hengelo) en G. J. Vriesacker, 20 j. (van Bu'rght, België)5. B. C. Goedegebuure, 28 j. (van Zierikzee) en C. VerkeTke, 26 j. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie). Cepy wordt niet teruggezonden. Roeren Mot»tllcweoker8) Zooals U allen bekend is, Je deze week een Commissie ran den Mossel bond naar België geweest, teneinde de mossel- kooper» OTvan op de hoogte te stellen, dat er een Bond van Zeeuwsch# Mossel- kweekers opgericht is, tn hun mede- doelingen te doei, wat het doel enz. van dezen Bond ia. Ook aijn daar de pryzen reeds genoemd, door den Bond vastge steld. Wij zijn daar, vooral bij alle Groot handelaren zeer goed ontvangen. Ze zullen ons dan ook, want het is ook in hun belang, zooveel mogelijk steunen. Ze zeiden echter ook, als er nu maar niet teveel buiten den Bond bljjven, want dau loopt het misschien weer w- heelemaal mis. Mosselkweekerssluit U daarom aan. U zult dan niet meer met verlies behoeven te werken, integen deel zal dan het mosselbedrijf een flink bestaan voor U opleveren. Laat U nu niet weerhouden door eigen kleinere belangen. Ingeval U allen niet mede werkt, zal de toestand in het mos6el- bedryf wellicht nog treuriger zijn als voorheen U dankend, Mijnheer de Redacteur, voor de verleende plaatsruimte. L. BOM -PIKAAR. Ierseke, 10 Juni 1927. de noodzakelijkheid om uwe bezittingen tegen Stormschade te verzekeren, waar van de kosten gering rijn. Een Verzekerde, Zierikzee, 13 Juni 1927. Gelieve s.v.p. onderstaande in uw blad op te nemen DE STORMRAMP. Nu alom in den lande gebédeld wordt om giften vo,or de noodlijdende plaatsen, die Zulke enorme schade door den cy cloon vah 1 Juni j.l. hebben geleden, is bet m. i. toch zeesr gewenscht, dat er wat meer aandiaicht besteed wordt aap stoirmverzekering in ons land, want nie mand kan met eenige zekerheid Zeggen, dat Nederland binnen afzienbaren tij'd niet opnieuw' door een stormramp zal woor den getroffen, of dat zijlne bezittingen niet door zware stormen vernield of be schadigd zullen worden. Hoogstens kan dit worden gehoopt, doch dit geeft geen Zekerheid, dat het niet Zal geschieden. Bovendien iwOrdt geregeld belangrijke schade door minder zware stormen ver oorzaakt. Wie daairvan nog niet overtuigd is, neme, na een storm een dagblad ter hand, hij zal daarin dam een opsomming vinden van ailerwege aangerichte schade. Het Verzekeringsblad voor Nederland en België schreef: „De kans op schade door storm is minstens even groot, zop niet grooter dan die op brandschade". „Verzekering tegen stormschade is mins- ijens even noodig als die tegen brand schade",. Hierbij zij opgemerkt, dat ter voor koming vajn 'brand allerlei voorzorgsmaat regelen gienomem kunnem Worden. Men kan voorzichtig zijn met vuur en licht en de 'brandweer kan uitstekend in orde rijn, doch wat vermag men tegen een zwaren storm? De Commissaris der Koningin in de Pro vincie Noord-Brabant zegt in een circu laire, gericht aan die verschillende ge meentebesturen in die Provincie, o. m.: „Nu onze Provincie gedurende de laatst yerloopen jaren reeds' herhaaldelijk ge teisterd is door Zware stormen, acht ik het van 'belang, Uwe aandacht te vestigen op de gelegenheid om Uwe eigendommen te verzekeren tegen stormschade". Ook voor Heeren hypotheekgevers en voor hypotheekbanken is verzekering te gen stormschade van groot belang, om dat de ervaring geleerd heeft, dat waar devolle onderpanden door een storm ver woest of zwiaar bes'chadigd künnen wor den. De ramp op 1 Juni 1927, waardoor verschillende huizen in Lichtenvoorde, Nee- de, Eibergen, Delden en andere gemeen ten werden verwoest, Wijst opnieuw op FINANCIEEL NIEUWS. VERZ.-M1J. „DE OUDE ZWOLSCHE VAN 1895". De op 28 Mei j.l. gehouden algemeene vergadering van aandeelhouders der Vjerz.-MiJ. „De Oude Zwoi&ühe vian 1895" te 's-Gravenhage, heeft de balans, winst en verliesrekening over het boekjaar 1926 goedgekeurd. Betreffende dit jaarverslag werd ons medegedeeld, dat aan premiën is ontvangen een 'bedrag van f 799.238,55. Aan schaden! werd uitbetaald, met inbe grip der Hervejrzekering en mog loopen- de schaden, een 'bedrag van f 367.184,07. Dit jaar heeft zich vooral in de afdeeling Landbouwrisico's, gekenmerkt door een hoog schadepercentage. Het dividend werd bepaald op 6 pCt. De premie-reserve loo pend risico bedraagt f 147.235,30. De waar de der vlaste goederen, effecten, hypo theek en banksaldo bedraagt f384.33089. Verder werd ons mededeeling gedaan, dat dfe gang van zaken over 1927, tot heden een gunstig verloop heeft gehad en dat de onderneming steeds op zeer 'bevredi gende wijze blijft ontwikkelen. Tijd van hoogwaUr en van (aagwatar. Or#r da maand Jani. KoogwaterLaagwater D 16 T.m. 3,23 n.ia. 3,46 v.ot. 8,48 nm 9,15 V 17 4,03 4.23 9,23 9,59 Z. 18 4,43 4,57 10 05 10,39 Z. 19 5,23 1S 5,35 10,46 11,18 M 20 6,09 6,25 11,36 - D 21 6,57 7,13 0.11 0,43 W.2'2 7,52 8,05 107 1,44 Tjjd van H.W. te Dordrecht 3,15 nar later. L.W. 5,80 Met het oog op den ingeroerden Zomer tijd, dient bg bovenstaande tijdstippen één unr te worden bg geteld. MARKTBERICHTEN. BEURSNOTEIRING VAN 14 JUNI. 8% N.W.S. 1928 A. f «00, f 1000, 1011, 101 ft; 8% N.W.S. 1918 f 100, f 800, f 1000, 102$, 103, 109; 5% N. VT. S. 1919 f100, f 500, f 1000, 101$, 102, 102; 4$ N. "W. B. 1916, f100, f «00, f 1000, 99|, 100J, 100f; H N/W.S. 1917 f 100, f 500, f 1000, 99f, 100j, lOOj; 4% N.W.S. 1916, f 100f 500, f 1000, 9«i7£t 95, 95. Nod. Handola-M.ij A. 157J; Koainkl. Potroloum A. 37Sf; H.V.A. A. 774$; Java Cultuur A. «84; Doli-Baiatia A. 488$ Sonembah A. 488$; Amatordan Rubbor A 800Nedorl. Sohoopvaart- Uaie A 198$ Kou. Noderl. Stoomboofc- M.ij A. 93$; Philip* A. 410$; Jurgons A. 171; Anaeondaöl}; Steelt 123/#. Wisselkoer oenLondon 12,12$; Ber lin 59,15 Parijs 9,77}; Brussel 34,66$ Zwitserland 48,00; Weenen 55,15; Kopenhagen 66,75; Oslo 64,57$; Stock holm 66,87$Praag 7,31$; Milaan 18,92; Madrid 48,09 New-York 2,49$Pro longatie 4 ®/e. ROTTERDAM, 13 Juni. Binnenl. granen. Tarwe met klein aanbod verkocht, van f 16—16,60, naar kwaliteit. Gerst. Cheva lier vaster gestemd van f 14,50—15. Haver met klein aanbod, van f 12,50—13, alles per 1000 K.G. 14 Juni. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 198 paarden, 11 veulens, 1 ezel, 987 magere runderen, 820 vette run deren, 275 vette kalveren, 806 nuchtere kalveren, 85 graskalveren, 228 schapen of lammeren, 207 'biggen, 6 bokken of geiten en 8 overioopers. Prijzen per 1/2 K.G.: ko,eien 321/2 a 36 'ot., 43 a 45 dt„ 52 a 55 ct.; ossen 40 ct., 44 46 dt„ 50 52 dt.; stieren 37 ct., 43 ct., 46 a 48 Ct.; kalve ren 45 a 471/2' ct., 55 a 57l/2 ct„ 65 a 671/2 ct. Prijzen per stuk van mager vee: melkkoeien f210425, kalfkoeiem f240— 430, stieren f 130—470, pinken f 100—160', gnaskajveren f 35—50, vaarzen f170—235, paarden f200—325, siachtpaarden flOO— 160, hitten f130—210, veulens f80—140, biggen f10—20, dito per week f 1,75 f 2,25, overioopers f25—35, fok nuchtere kalveren f 2030l, slacht nuchtere kalve ren f12—18. Rotterd. Veiling Wiarmoezierstraat: Kippeneieren f4,05 tot f6,50, eendeneie ren f4,40 tot f5,40. Aanvoer 280.000 st. GOES, 14 Juni. Eieren. Opgaaf van de Landbouwcömmissie f 4,70. Veiling V. P. Z. Aanvoer 36.600 st. Prijs f5 de 100 st. AARDAPPELPRIJZEN AMSTERDAM. 15 Juni. Zeeuwsche bonten f 5,75 a f6,25; id. blauwen f5,75 f6,25; Red- Stajr f5,25 a f5,75; Bravo's f5,50 f5.75, per HL,; Malta Springs f 0,19 f0,20 per K.G. Aanvoer 4 ladingen: 557 HL. Coöperatieve Veiling ZIerlkaee. Veiling van 13 Juni. Export: Kruisbessen f 11,20 'per 100 K.G. Aanvoer 10.850 K G. id. meeldauw f5 per 100 K.G. Aanvoer 1350 K.G. Aardbeien 30—34 Ct. per mandje, id. 40—47 <et, ld. II 37 ct. per K.G.; Asper ges 34 ct., id. II 26 Ct. per bos. Veiling van 14 Juni. Aardbeien 29—32 ct. per mandje; id 3445 ct. per KG.; Peulen 38 ct, Dop erwten 36—39 ct. per KG.; Asperges 36 Ct., id. II 32 ot. per bos; Bloemkool f6— f 19,50 per 100 stuks; Wortels f 11f 11,50, Sjalotten f 2,9(0f 3,25 per 100 'bos. Ffetaecs Mdrf «p Van 1516 Juni tr» 9.61 4 09 m. 18-17 9,52 ,- 4,09

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1927 | | pagina 2