STORMRAMP. dat dank Zij de goede zorgen der ver schillende commissie's en het in den na middag vrij gunstige weer als uitstekend geslaagd mag woTden 'beschouwd, met een fraai vuurwerk 'besloten. BRUINISSE. Van het stoomschip „Rijn en Schelde No. 10", kapitein J. Verhage, is tijdens het stormweer van Maandag morgen een gedeelte der deklading, 'be staande uit vaten hars, kisten reuzel en kisten sardines afgespoeld. Met zware slagzij is het schip de tramhaven te Zijpe hinnengeloopen, alwaar de deklast op nieuw gestuwd en verzegeld is, zoodat het schip hedenmorgen de reis naar Frankfort heeft voortgezet. THOLEN. „Het gemeentebestuur zal op 20 Juni aanbesteden het maken van een brug over de Eendracht met bijbehoo- rende werken in 16 perceelen. SjT-PHILlPSLAND. Vrijdagavond 3 Juni werd door den burgemeester alhier aan dhr. P. Verstrate, hengstenleider te Anna-Jaoobapolder de medaille uitgereikt verbonden aan de Oranje-Nassau-orda. Meae aanwezig was het bestuur der Hengstenvereeniging. Door H.M. de Ko ningin was deze onderscheiding in zilver, toegekend wegens 45 jaar trouwen dienst. De burgemeester sprak den jubilaris toe, ae hoop uitsprekende dat Verstrate nog vele jaren zijn medaille moge dragen en met orïverflauwden ijver zijn werk moge verrichten. ST.-ANNALAND. Vergadering van de Ingelanden van het Waterschap St.-Annaland, gehouden op Dinsdag 81 Mei. Aanwezig waren 31 van de §5 stemgerechtigde Ingelanden. Alle ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Het bestnur braoht verslag uit over den toestand van het waterschap. De rekeningen dienst 1923/27 en de begrootingen dienst 1927/28 werden als volgt vastgesteld: Rek. Waterschap 1926/27ontvang f 18844,065uitgaaf f 15490,08, batig saldo f 3353,98», begrooting 1927/28: ontvang en uitgaaf f 19269,905. Rek. Algem. Watering 1926/27 ont vang f 4055,50 uitgaaf f 3254,005 batig saldo f801,495, begrooting 1927/28 ontvang en uitgaaf f 3799,565. Rek. Oudeland en Annavosdijk 1926/27 ontvang f 18118,05, f uitgaaf 16261,70 5 batig saldo f 1856,345, begrooting 1927/ 28: ontvang en uitgaaf, f 37637,145, Rek. Suzanna 1926/27 :ontvangf 3231,70 uitgaaf 3225,45, batig saldo f 6,25, be grooting 1927/28: ontvang en uitgaaf f 3185,74. Rek. Breedenvliet 1926/27ontvang f 5409,48», uitgaaf 5261,73, batig saldo f 147,725, begrooting 1927/28: ontvang en uitgaaf f 3843,25». Rek. Mariapolder 1926/27 ontvang f 209,60, uitgaaf f 199,42, batig saldo f 10,18, begrooting 1927/28: ontvang en uitgaaf f 201,14. Rek. Pluimplot 1926/27ontvang f 332,09, uitgaaf f 322,32, batig saldo f 9,77. Begrooting 1927/28: ontvang en uitgaaf f 322,01. Het dijkgeschot voor den dienst 1927/28 aal per H.A. bedragen: Oude land en Annavosdgk f 23,Suzanna (binnenbeheer) f 11,50, idem (buiten- beheer) f 39,50, Breedenvliet f 15, Maria f 15,50, Pluimpot f 15,50. De bijdragen aan de Calimiteuze Polders bedragen per H.A. voorOudeland f 1,52 (voor Suzannapolder), Annavosdgk f 1,70 (voor de polders Suzanna, Moggershil en Oud-Kempenshofstede), Breedenvliet f 1,60 (voor de polders Suzanna en Oud-Kempenshofstede). De bijdrage voor de vernieuwing van den Reigersgatsehen duiker bedraagt voor den Annavosdijk- en Breedenvlietpolder f 3,30 per H.A. Een geldleening ton bedrage van f 20.000 zal worden aangegaan ten behoeve van dijksverbetering Oudeland en Annavos dijk. Aan de zeedijk van den Annavosdijk- polder zal de steen glooiing over een lengte van ongeveer 100 M. worden hersteld. Begrooting hiervoor f 1950. Vastgesteld werd de staat der Water leidingen. Voor betere afvoering van het water uit Annavosdgk zal een nieuwe rij buizen worden gelegd door den dam van het land van Jb. Elenbaas (bij de Kromme Watergang) en bij de hofdstede van Anth. Geluk, terwijl ook betere afvoer uit den Pluimpotpolder nader onder de oogen zal worden gezien. Ter voorziening in kasgeld zal een tijde lijke leening ad f 6600 worden gesloten DE HAGELSCHADE IN ZEEUWSCH- VLAAiNDEREN. Op initiatief van de burgemeesters van Axel en Westdorpe, is Vrijdagmiddag op het gemeentehuis te Axel een bespre king gehouden met die burgemeesters in Oostelijk Zeeuwsch-Vlaamderen, wier ge meenten op 31 Mei door haigelschade zijn getroffen. Uit Ae gevoerde besprekingen bleek, dat de door hagel aangerichte schade nog niet is te schottenmaar dat deze honderd duizenden guldens bedraagt Getracht" zal worden den nood zooveel mogelijk te lenigen. Hef bestuur heeft telegrafisch een onderhoud aangevraagd met den Commissaris der Koningin in Zeeland. ONDERWIJS. Met ingang van 1 Sepit- a.s. is benoem 1 tot onderwijzer aan de Ned. Herv. Mulo- school te Scheveningen, de heer C. M. Boogerd, thans tijdelijk werkzaam aan de Christelijke school te Bruinisse, geb. te Oosterland. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Beroepen Te Elburg, H. A. Leen- mnns to Delft. To Giethoorn (toez P. Visser te Lemelerveld Te Krab bend jjke, J. C. Neeloman te Eikerzee. Te Acquoy, J. R. B. Feykcs te Sleeuwijk (bij Gorinchem). Te Gou derak, S. Goverts te Oldebroek. Te Steduin, Joh s Stehouwer te Weosp. Te Hansweert (toezcand. A. van der Hoeven te Utrecht. Bedankt: Voor Huizon (2de pred.- plG. J. Koolhaas te Oud-Beijerland. r Voor Sommelsdijk, F. van Aach t<? Den Ham. Voor Vriezenveen (toez H. W. J. O. Hanselaar to Zevenbergen. Voor Geervliet en Oudenhoorn, J O. Neeleman te Eikerzee. Voor Putten (2de pred.-pl.), J. Bus te Aalburg. HAAMSTEDE. Daar tengevolge van vrij hevigen wind en ongunstige wind- riohting een samenkomst aan den voet der duinen, jammer genoeg, niet kon doorgaan, werd Maandag j.l. het Zen- dingsfeest gehouden in de Ned. Herv Kerk te Haamstede. De opkomst was, hoofdzakelijk door het ongunstige weer in den voormiddag,, dat het reisplan van menig Schouwenaar in duigen deed vallen, matig. Dr. Weeda sprak een openingswoord daar zendeling-arts dhr. Dake door ziekte verhinderd was, hield in diens plaats de. v. d. Linden een rede over Albert Schweizer, zendoling-arts. Ds. Neeleman behaudelde het onderwerp „Geestelijke Radio", terwijl door ds. Boogaard een slotwoord werd gesproken en tusschen de spreekbeurten verschillende liederen werden gezongen. Gexef. Kerk. Beroepen: Te Arum, H. M. Ploeger te Appelscha. Te Ternaard, cand G. C. Berkouwer te Den Haag. Te Acklum, cand. S. J. Paul Goossens te Amersfoort. BedanktVoor Anna-Jacoba-Polder, J. W. van Tol te Scharendijke. Chr. Geref. Kerk. Beroepen: Te Dokkum, A. H. Hilbers te Enschede. Bedankt: Voor Noordeloos, J. Jonge- leen te Hilversum. AANBESTEDINGEN, Door de Landbouwver. „Scharendijke" is aanbesteed de directe levering van 12500 K.G. Chilisalpeter in afgepaste balen van 100 K.Gfranco voor den wal. Aannemer werd het Centraal Bureau te Rotterdam, tegen f 15,80 per 100 K G SPORT. ZIERIKZEE. Zaterdagmiddag had op het voormalige Malthaterrein de sport- demonstratie plaats, uitgeschreven door de Gymnastiekvereniging „Rust Roest" alhier. Nadat de gymnasten van uit hun oefenlokaal naar het sportterrein opge marcheerd waren, vingen omstreeks 5 uur de wedstrijden aan. De verschillende nummers en kampen, die bij 't publiek zeer in den smaak vielen, bewezen ten volle dat men op ons eiland, wat de sport betreft, nog niet ongerust behoeft te zijn, Speciaal de nummers hoog springen, kogelstooten en hoogrekturnen trokken de aandacht, terwijl ook de damesleden bij het bal werpen en brug- turnen hun beste beentje voor zetten. Een zeer aardig nummer was het hindernisloopen voor de jongeren, die hier werkelijk de „spes patriae" toonden te zijn. Ten slotte had nog een korfbal wedstrijd plaats tusschen 2 twaalftallen A en B, samengesteld uit de beste korf ballers van SchouwenDuiveland, welke wedstrijd ten doel had de beste spelers aan te wijzen, die a.s. Zaterdag tegen een sterke Zuid-Bevelandsche combinatie moeten uitkomen. Na een pittige, met op- en neergaanden strijd won 12-tal B met 30, nadat de rust met blanken stand was ingegaan. Om 9 uur hadden zich velen in de zaal van Hotel „Juliana" verzameld, om bij de uitreiking der prijzen tegenwoordig te zijn. De voorzitter, de heer W. ten Haaf Jacz., riep .allen een hartelijk welkom toe, inzonderheid den burgemeester, Mr. A. J. F. Fokker van Crayesteyn van Rongerskerke, die ondanks zijn drukke werkzaamheden, zoo bereidwillig was geweest de prijsuitreiking op zich to nemen. Spr. hoopte dat deze wedstrijd, de eerste, nog door menige andere gevolgd zal mogen worden. Voorts bracht spr. zijn dank aan de gevers en geefsters voor de fraaie medailles en de jury. die haar taak tot aller voldoening had verricht Vervolgens 'gaf hij het woord aan Mr. Fokker. Z.E.A. feliciteerde bestuur en leden met dezen, door goed weer begunstigden welgeslaagden middag. Waar er nog eenige leemten geweest mochten zijn, daar moet men maar denken al doende leort men. Toch wilde spr. óón ding in overweging gevenn dat de grootste prikkel by dergelijke gelegenheden niet ie de strijd tusschen dc leden onderling, omdat deze kameraad schappelijk is, maar do strijd van een vereeniging tegen een andere vereeniging. Een volgende keer zou men dus eens moeten trachten do beide vereeni- gingen hier ter stede hun beste krachten met elkaar tc laten meten Sport is niet alleen uitstekend voor de gezondheid, maar het dwingt ook om snel te besluiten en scherp op te letten en iodereon tusschen do 12 en 60 jaar, die over een paar goodo beenen hoeft te beschikken, moeat lid van een gym- nastiekvereeniging zijn, zoide spr. Voor het bestuur achtte spr. het aangenaam dat hetgeen gepresteerd is, goed was Daarna ging Z.E A. over tot de uit- reikiug der prijzen. De resultaten waren als volgt Driekamplo prijs J. C. Braven- boor 2e prijs J. J Bienefelt3e prijs A. E. Bienefelt. Snelloop lo prijs J C Bravenboer Kogelstooten le prijs J. J Bienefelt. Hoogspringen: le prijs J. C. Bravenboer. Balwerpen (dames) le prijs M. Verloo 2e prijs H. Arnold; 3e prijs S. de Zwarte. Balwerpen (meisjes)le prijs N. Otte2o prijs M. Kotfcerink. Hindernisbaan (jongens) le groep: le prijs M Koster; 2e prijs A. Gravelijn 3o prijs C Koster2e groep le prijs Th. Arnold 2o prijs K. Feijen le prijs estaffetteloop Gym Ver. „Rust Roest". De prijzen, medailles en nuttige geschenken, vielen zeer in den smaak. De heer Ten Haaf dankte daarna allen die tot het welslagen van het feest hadden medegewerkt, vooral de burgemeester,, die reeds zoovele malen zijn belangstelling en medewerking had betoond en ook de heer Visser, als leider van „Olympia" en scjjeidsrechter bij het korfballen. Voorts deelde hij mede, dat aan de vereeniging „Sinoto" nog een herinnerings-medaille zou ge- gegeven worden, als eenigst deelnemende vereeniging. Spreker betuigde zijn spijt dat er niet meer vereenigingen aan den oproep tot deelname hadden gehoor gegeven en sloot, na nog een opwek kend woord te hebben gesproken, de bijeenkomst. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Mishandeling en diefstal. Maandag avond tegon 6 uur, toen de arbeider C. Martens, die aan een fabriek te Hilze werkt, in de buurtschap Molenschop (N.-Br.), huiswaarts keerde, vond hij nabij den put van zijn huis zijn vrouw geheel bewusteloos, druipnat, zwaar bloedend uit drie wonden, waaronder een ernstige aan het hoofd. De man vond de deur van zijn huisje gesloten, terwijl het bosje sleutels, dat de vrouw bij zich droeg, verdwenen was. In het huisje zelf was niets te bespeuren, maar op de vrouw, die een belangrijke som golds bij zich droeg, menzeidef 100 werd het geld vermist. Vermoed wordt, dat er meer dan een aanvaller aan het werk zijn geweest, die de vrouw, na haar eerst in een ondiepen put ge worpen te hebben, daaruit, bij nader inzien, hebben verlost. Het huisje ligt ver in de hei, op meer dan 600 Meter afstand van andere huizen. Vermoed wordt, dat de misdaad tegen 4 uur in den middag heeft plaats gehad. Nader wordt gemeld, dat het gold niet gestolen, maar later in huis is ge vonden, in een ouden mantel van de vrouw. De vrouw maakt het goedhaar kindje is ontijdig geboren en kort daarop overleden. Auto-ongelukken. Dinsdagmorgen reed de vrachtrijder T. de Bruin met zijn vrachtauto op den Lekdijk in de richting Schoonhoven. Onderweg moest hij een luxe auto passeeren Waarschijnlijk heeft de Bruin te ver uitgehaald waardoor de vrachtauto van den steilen dijk tuimelde en te water geraakte. Een parlevinker zag het ongeluk gebeuren en snelde met zijn bootje toe. Intusschen had de Bruin kans gezien, een 14-jarige jongen, die bij hem in 'de cabine zat, naar buiten te werken en ook zelf uit het voertuig te komen. De parlevinker heeft de jongen kunnen redden, doch de Bruin is ver dronken. Zijn lijk is later opgehaald. Dinsdagmiddag reed de landbouwer T. Kram, van Veendam, met zijn auto, waarin vier dames zaten, over de Klap- brug. Wellicht door een gebrek aan de stuurinrichting, reed de Chevrolet door de leuning van de brug iu het kanaal. De machinelasBcher T. sprong te water en bracht alle inzittenden op het droge. Mej. Noordhof, van Borgsweer, werd levenloos opgehaald; evenals de land eigenaar Kram. Een derde inzittende, mej. Huisman, ligt gevaarlijk ziek, doordat ze veel vuil water heeft binnen gekregen. Zondagavond heeft in den Boemster een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. Een luxe auto, waarin gezeten waren een heer uit Amsterdam, zijn vrouw en kind, was op weg van Warmenhuizen naar Beemster. De auto is toen, ver moedelijk tengevolge van een defect aan de stuurinrichting, den weg afge reden, tegen een boom op, waardoor do wagen over den kop sloeg eu in do sloot geraakte.' De eigenaar, die zelf stuurde, kwam eronder en is door er- stikking om het leven gekomeD Zijn vrouw en het kind werden uit do auto geslingerd, doch kregen geen noemens waardig letsel. VAN HEINDE EN TER. Een jong Russisch monarchist, Boris Kowerda, heeft op 't hoofdstation te Warschau, den Sovjetgezant in Polen Wojkof, die op punt stood naar Moskou to vertrekken, met revolverschoten ge dood. Kowerda is Poolsch onderdaan van Russische natioualiteit, leerling aan het Russisch gymnasium te Wilna en 19 jaar oud. De diplomatieke betrekkingen tusschen Albanië en Zuid-Slavië zijn afgebroken Aanleiding tot deze breuk was do gevangen neming van den tolk van het Zuid-SlavBch gezantschap onder verdenking van spionnage. In 't Rumeensche petroleumgebied zijn 5 bronnen uitgebrand 17 raenschen kwamen om 't loven De brand is nog niet gebluscht. l)e matoriëele schade is groot Do grootste hoogte, die Cham- berlin op ziju vlucht naar Europa heeft bereikt, bedraagt ongeveer 6000 M. De Amerikanen klaagden over de koude, dio zij gedurende den tocht geleden hebben. Soms was het 20 graden onder nul. De terugkeer zal niet per vliegtuig, maar per Amerikaansch oorlogsschip geschieden. Dinsdagavond is Chamberlin, onder begeleiding van een eskader van 14 vliegtuigen op 't vliegveld te Berlijn aangekomen, waar een enorme meDschen- meüigte hem enthousiast begroette. INGEBONDEN STUKKEN, i Buiten verantwoord elfjkheid der red actie). Copy wordt niet teruggezonden. STRAATWEG ZIERIKZEE— BROUWERSHAVEN. Mijnheer de Redacteur, Het tweede onbenullig schrijven van den heer X. is mij geen antwoord meer waard. Wil X. met mijt den straatweg Zierikzee —Brouwershaven eens van nabij' bezien, dan Wen ik daarvoor iaitijd' bereid, ook om' den Osse met een bezoek te vereeren. Ik zou dan den heer X. trachten aan het verstand te 'brengen (feitelijk maar als een onderdeel), welke .finimciëele schade er berokkend wordt wegens het ontijdig kappen van de zware opgaande b'oomen. Doch daar den heer X. de onbekende grootheid uit wil' hangen, komen wij geen stap nader tot ons doel. De sympathie, die ik van veUen mocht ondervinden, is mijl een voldoening. Ik echt de ingezon den stukken van X. een totale misluk king. Met de meeste hoogachting, M. K. KREPEL. OPROEP OJH STEUN. L. S., Zooals ieder reeds uit de Nieuwsbla den -gelezen zal hebben, is een deel van Gelderland en Overijssel getroffen door een zware ram'p<. Een cycloon heeft een deel dezer provincies geteisterd en al daar een ontzettende verwoesting aan gericht; waar kort te voren nog welvaart heerschte, heerscht thans de diepste el lende. Naast persoonlijke verliezen, die de bevolking heeft te betreuren, zag deze zich in een enkel oogenblik beroofd van have en goed, ja van alles wat zij bezat. Het behoeft hier geen betoog, dat hier geholpen moet worden en wel- in ruime m'ate, om eenigszinjs te lenigen, bet igjrcq/te verlies, dat geleden is. Wij doen dan ook een dringend beroep op alle inge zetenen, om geldelijken steun. In overleg met den heer burgemeester alhier zal door de Afdeeling Zierikzee van het Ned. Roode Kruis een ooliecte gehouden wor den. Wanneer a.s. Donderdag of Vrijdag door dames een inteekenlijst aangeboden wordt, geeft dan ruim1; dit zal U des te gemakkelijker vallen, wanneer U 'bedenkt, welk een groot leed U bespaard is ge bleven. Ieder geve naar draagkracht; alle gaven, hoe klein ook, zijn welkom en de gevers zullen de voldoening smaken, dat zij naar vermogen hebben bijgedragen, om het leed van hun med-emenschen te verzachten. I Zierikzee, 7 Juni 1927. Het Dagelijkseh ,Bestuur van de Afd. Zierikzee van het Nederlandsche Roode Kruis P. F. WITTERMANS, Voorzitter. H. E. BEELAERTS VAN EMMICHOVEN, Secretaris. TELEGRAMMEN. BEURSOVERZICHT. AMSTERDAM. (V.D.) Het zaken verkeer op de Amsterdamsche Effecten beurs bad vandaag weer niet veel te beteekenen en de stemming was onge decideerd. Rubberwaarden waren maar weinig veranderd en trokken zich van do verdere daling der rubberprijzen niet veel aan. Suikorfondson, alsmede do aandeden in Indische cultuurbankon, werden op kleine schaal verhandeld, maar waron niettemin wat beter ge- disponeerd. Do OIie-8fdc< ling lug bijna geheel buiten de belangstelling Koninklijken niet noemenswaardig veranderd. Van de Nedorl Industrieelen lagen de Kuostzijde- aandeelen eerder ieti gedrukter in de markt. Tabakken trokken slechts matige belangstelling. Schoepvaarten verlaten. Yankee's beperkte markt. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. Trekking van| 7 Juni. Prijs varf f 1000: 14037. Id. van, f 400 5538, 6580, 8797, 17680. Id. van 200: 54Q9, 7995, 15460, 20690. Id. van f 100: 1228, 3512, 8753, 969.0, 9806, 11654, 13014, 13618, 16034, 18126, 19088, 19266, 20177, 20676. Trekking van' 8 Juni. Prijs van f 25000: 14868. Id. van f 15000: 4439. ld. vajTf 1000: 6053, 11814, 13306, 20165. ld. van( f 400: 1321, 3398, 17073, 20785. Id. van f 200: 3084, 7953. Id. van f 100: 131, 2563, 4259, 5823, 6274, 7193, 9195, 12176, 12878, 14230, 14429, 15599, 18115. ZEVENAAR. (VD) Hedenmorgen arriveerde te Zevenaar om 10 uur 28 uit Clarence (Zwitserland) het stoffelijk overschot van generaal J. B. van Ilêutsz, vergezeld van een deputatie der com missie ter huldiging van de nagedach tenis van dien generaal. De kist was geplaatst in een Zwiteorache lijkwagen van de spoorwegen. Op het stations- emplacement te Zevenaar was aanwezig een eerewacht der politietroepen, be staande uit 20 man. Om 11 uur vertrok de trein naar Amsterdam. BERLIJN. (V.D.) De Rijkspresident ontving hedenmorgen de beide Ameri- kaansche vliegers Chamberlin en Levine, die door den Amerikaanschen ambassa deur werden voorgesteld. De president liet zich door de beide vliegers nader omtrent hun vlucht inlichten. Hij wenschte h9n geluk met hun prestatie en sprak de hoop uit dat deze zal bijdragen tot de toenadering tusschen beide landen. SJANGHAI (V.D) De arbeiders organisaties organiseeren massameetings om te komen tot een boycot tegen Japan. WARSCHAU (V.D.) Het stoffelijk overechot van Wojkow, de Sovjetgezant to Warschau, zal heden naar Moskou worden overgebracht. De Franscbe ambassadeur hoeft de deelneming der Fransohe regeering betuigd aan den Ru8sischen zaakgelastigde te Warschau. MARKTBERICHTEN. ROTTERDAM, 7 Juni. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 155 paarden, 7 veulens, 1 eZel, 877 magere runderen, 796 vette 'runderen, 161 vette kalveren, 744 nuchtere kalveren, 150 graskalveren, 300 schapen of lammeren, 921 varkens, 116 biggen, 3 bokken of geiten. Prijzen per half K.G.: koeien 31 a 35 Ct, 44 a 46 cl., 52. a 54 dt.ossen 40 et,, 44 a 47 et., 50 a 52 ct.; stieren 38 et., 43Vs dt., 47 a 49.'0t.; kalveren 45 a 471/2 cl, 57^/2 a 60 cl, 671/2 a 70 ct., schapen f 20—f 34 peT stuk; liammèren f16 a f22, varkens 311/2 Ct. a 32 et. Prijzen per stuk van mager vee. Melkkoeien f 210—f 420, stieren f 130 f 500, paarden f 200—f 325, slachtpaar- den f 100—f160, hitten f130—f215, veu lens f 80—f 140, fok nuchtere kalveren f 20—f 25, slacht nuchtere kalveren f 10 f 14, kiailfkoeien f 240—f 425, pinken f 90 vaarzen f 160—f 235, biggen f 10—f 20, biggen per week f 1,75—f 2,25, overloo ks f25—f35. Eieren. Rotterd. veiling Wairmöe- zierstraatKippeneieren f 4,40—f 6,25, een- dieneieren f4,80—f5,30 de 100 stuks. Aan voer 180.000 stuks. GOES, 7 Juni. Eieren. Opgaaf van de LandfbbuW'commissie f4,60. Veiling V. P. Z. Aanvoer 85.745 stuks. Prijs f 5 de 100 stuks. Stoomzuivelfabriek „De Duif". Prijs der boter f 1,10 per pond. Coöperatieve Yelling Zierlkiee. Veiling! van 8 Juni. Export kruisbessen f 12,— per 100 k,g. Tijd van hoogwater on van laagwater. Over d# maand Juni. Hoogwater: Laagwater: D 9 v m. 10,15 n.m. 10,36 v.m. 8,31 nm. 4,12 Y 10 11,21 11.43 4,46 5,17 Z li - 0,18 5 42 6,06 Z. 12 0,34 1,08 6,28 6,46 M 13 1,21 1,49 7,03 7,25 D 14 2,00 2,28 7,38 7,56 W 15 2,42 3,08 8.14 8,85 Tijd van H.W. te Dordreoht 3,15 uur later. L.W. 5,30 Met het oog op den ingeroerden Zomer tijd, dient bg bovenstaand© tijdstippen één uur te worden bg geteld. WEERBERICHT. Hoogste barom.st. 769,4 te Isafjord. Laagste 763.0 Hernösand. Vsrwaehfc toi den avond van 9 Juni: Zwakke tot matige Zuidwestelijke tot Noordwestelijke wind, half - tot zwaar bewolkt of betrokkenwaarschijnlijk enkele regonbuien, weinig verandering in temperatuur. ags H«ht *p Van 89 Juni van 9,46 ft. 4,11 m. 9-10 9,47 -4,11

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1927 | | pagina 2