Zierikzeesche Nieuwsbode IZEELAND's ROEM ROOMBOTER abonnement: Woensdag 25 Mei 1927. zierikzeesche courant. advertentien Inzending Advertentiën Aanbesteding Bespanning Reinigingsdienst. Algemeene Opneming buitenland. Uit Stad an Provincie. SMAAKT ALS EN IS EVEN VOEDZAAM. Fietstochten Prjja per 8 maanden f 1,50, franco per post ƒ1,80. Yoor het buitenland per jaar f 10, Afzonderlijke nummers 5 oent. Verschijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag. 83ste JAARGANG. - No. 11547. Dir. A. J. DE LOOZE Jr. Ulfg. SsrlictJiir M. J. KOSTEN. ran 18 regela 60 ota., van 4 regels en daarboven 20 ota. per regel. Reclames 30 ota. p. regel. Bij eontraot belangrijke korting. Inzending op den dag van uit gave vóór 10 ura. uiterlijk 10 uur op den dag v. uitgaaf BURGEMEESTER en WETHOU DERS van Zierikzee roepen gegadigden op voor de levering vai\ de be spanning c.a. ten behoeve van den Reinigingsdienst enz.gedurende drie jaren, t. w van 1 Juli 1927 tot en met 30 Juni 1930, volgens de daarvoor be staande voorwaarden. De voorwaarden dezer aanbesteding liggen van heden af ter Gemeente- Seoretarie ter inzage, terwijl inlioh- tingen kunnen worden ingewonnen ten kantore van den Gemeentebouwmeester tusschèn des morgens 9,30 tot 11,30 uur. De inschrijvingen, welke gestold moe ten zijn op zegel van 0,50, moeten in geleverd worden binnen 14 dagen na heden, dus vóór 7 Juni 1927, bij Burge meester en Wethouders dezer gemeente. Zierikzee, den 23 Mei 1927. Burgemeester en Wethouders voornoemd A. J. F. FOKKER VAN CRAYE- STEYN VAN RENGERSKERKE, Burgemeester, (get.) P. F. WITTERMANS, Secretaris. BURGEMEESTEE en WETHOUDERS der gemeente Zierikzee, brengen ter keunis van belanghebbenden, dat op 15 Juni a s. en volgende dagen, van wege de gemeente eene zal vrorden gehouden van de WEGEN en VOETPADEN met de KUNSTWERKEN. Zierikzeb, den 24 Mei 1927. Burgemeester en Wethouders voornoemd A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE Burgem. P. F. WITTERMANS, Secretaris. DE VLUCHT OVER DEN OICEAAJL Het enthousiasme van het New-York- sche 'publiek was bij 't bericht van Lind bergh's aankomst te Parijs buitengewoon geestdriftig. Het rumoer van het publiek, dat de schouwburgen bezocht en van flui ten en trompetten was voorzien, was oor- verdoovend. Overal werd de vlag uitge stoken. Uit de te New-York ontvangen te legrammen uit andere Amerlkaansche ste den, blijkt dat de geestdrift elders al even groot was. Overal luidden de kerkklok ken en in de fabrieken, op de locomotie ven en op de stoomschepen gilden de stoomfluiten. De geestdrift was zo,o groot, als sedert den wapenstilstandsdag in de Ver. Staten niet was vooTgekomen. Be halve door publiek en pers is aan Lind bergh ook van officieele zijde alle hulde gebracht. Onmiddellijk na het bekend worden van den geslaagden tocht over den oeeaan begon 'het te Parijs felicitatie- telegrammen voor den jongen held te re genen. Niet uitsluitend echter telegram men om hem geluk te wenschen. Uit New- York zijn telegrafisch allerlei aanbiedin gen aan Lindbergh gedaan, waarbij, ge lijk men zich dat van het land van den dollar voorstelt, geweldige sommen wer den in uitzicht gesteld. Zoo was er een aanbieding van viermaal honderdduizend dollar van directies van variétél-theaters aan den jongen luchtheld. Een bioscoop- onderneming telegrafeerde een voorstel tot engagement voor tweehonderdvijftig duizend dollar. Een schouwburg-orMernt:- ming bood honderdduizend dollar; een radio -omroep wil den vlieger vijftigdu - zend dollar betalen en aanzienlijke som men worden ook nog beschikbaar gesteld door uitgevers van dagbladen en tij a - schriften. De koene vlieger, die van plan moet zijn in twee stadia van Amerika naar Australië te vliegen met Honoloeloe als pleisterplaats, heeft aan de vertegen woordigers der pers <xa. het -volgende van zijn 'wedervaren verteldr „De sneeuwstorm, die den eersten nacht (Vrijdag) intrad, hinderde sterk. Ze be dekte de vleugels met een laag bevroren sneeuw. Lindbergh was evenmin daarop voorbereid. Hij had het erg koud, maar ruiten beschutten hem. Om den storm te ontgaan steeg hij tot over 3000 meter. Hij dacht erover terug te gaan, maar be greep, dat achter hem' de omstandighe den niet beter waren en de motor werkte uitstekend, hij vloog wel 100 mijl in het uur. In den voormiddag van den tweeden dag/ontdekte hij een aantal visscherssche- pen, de eerste sinds Newfoundland. Hij scheerde langs de masten om hun te vra gen of dit de weg naar Ierland was, maar hij hoorde niets. Een uur daarna zag hij voor het eerst land. Het was toen even voor vieren en spoedig zag hij dat hij inderdaad boven Ierlancf was. Precies op het vooruit vastgestelde punt is hij de kust overgekomen. Van toen af was de vlucht maar kinderspel. Boven Ierland en Engeland vloog hij heel laag. Verder volgde hij den loop der Seine. Een half uur vóór Parijs begon hij de vuurpijlen en de lichttorens van Le Bourget te zien. Qpeens bemerkte hij toen een vertikale lichtzuil, den Eiffel to ren. Toch had hij nog moeite het vliegveld te vinden. Hij zocht het namelijk Noord-Oostelijk van Parijs, terwijl het pal Oostelijk ligt. Ge daald, wilde hij het toestel vlak voor de hangars 'brengen, maar terstond was hij door de menschenzee omringd. De Pran- sche president Doumergue heeft Lind bergh hartelijk gelukgewenscht en hem het Legioen van Eer op de borst gehechit. ZIERIKZEE. Het bestuur der Viereeni- ging van Ambtenaren bij' de Visscherijen op de Zeeuwsche Stroomen heeft een adres gericht tot den minister van finan ciën, waarin verzocht wordt de schippers en knechts bij' dit dienstvak ten volle als /ambtenaren onder het Bezoldigings besluit op te nemen. In de Maandagavond j.l. gehouden vergadering van 't Burgerlijk Armbestuur deelde de heer L. Ochtman mede, dat hij wegens vertrek uit deze gemeente naar Heemstede, ontsliag aan den Gemeenteraad had gevraagd als lid van bovengenoemd college. De voorzitter, de heer L. Koopman CZ., herdacht in warme bewoordingen hetgeen de heer Ochtman in de ruim 20 jaren, dat deze lid van het Burgerlijk Armbe stuur Was, voor de armenzorg deZer ge meente heeft gedaan; op welke humane en doeltreffende wijze hij de 'belangen van armen en gemeente 'behartigde. Het is dan ook met groote weemoed, aldus de voorzitter, dat wij' U, afstammeling van een oude Zierikzeesche familie, zien vertrekken. Als 'blijk van waardeering werd den heer Ochtman door het college een fraaie ets van Roodenburg aangeboden, voor stellende de Zuidhavenpoort alhier, ver gezeld van een keurige, door den heer WL van Splunder vervaardigde, oorkonde. De voorzitter meende, dat door dit sou venir, de lieer Ochtman nog dikwijls aan Zierikzee en aan de aangename samen werking met zijne medeleden van het Burgerlijk Armbestuur zou denken. De heer Ochtman dankte getroffen voor de hartelijke woorden door den voorz. tot hem gericht en voor de prettige sa menwerking, die er steeds tusschen hem en Zijne mede-regenten Was geweest. De vergadering', die de Z. O. V. Dins dagavond in hotel Juliana had belegd, teneinde over te kunnen gaan tot het benoemen van de sub-comité's vpor 't komende feest, dat hier 8 Juli zal ge houden worden, was niet druk bezocht, maar niettemin werden spijkers met kop pen geslagen. De voorzitter, de heer Bier- masz, deelde^ o.m. mede, dat de hoofd rollen voor den historischen optocht reeds zijn toegezegd. Voor den vaandeloptocht bestaat vooral veel animo. Ongeveer 1100 schoolkinderen, voorzien van vlaggen, zul len op 't Havenplein nationale liederen zingen, terwijl voor de begeleiding van 't gebarenspel met de optocht, de clou van 't feest 300 zangers en zangeres sen hun medewerking hebben toegezegd. De ringrijderij te paard zal zeer zeker een groote attractie vormen. Van 't oor spronkelijke plan om dit nummer in oud- SchouWsch costuum uit te voeren is men teruggekomen, omdat zulks te duur zou worden, 's Avonds heeft men volgens het voorloopig programma: boegspriet- loopen, rondvaart met geïllumineerde en versierde vaartuigen met muziek aian boord, fakkeloptocht etc. De ciarillonbe- slpeling zal van 't programma moeten worden afgevoerd, daar het nieuwe klok kenspel uiterlijk 31 Aug. gereed zal zijn. Staande de vergadering werden de ver schillende sub-commissie's voor de in zameling van gelden geformeerd. Voor echter met de rondgang begonnen wordt, za,l b'if de burgerij een circulaire worden 'bezorgd, waarin de feestelijkheden wor den uiteengezet. Aan de vergadering gaf de heer Sehultz, de ontwerper en leider wan, 't gebarenspel, een exposée van de terechtzitting en het spel,, dat naar we hopen, door honderden zal worden bijgewoond. Binnenkort wordt in deze courant een, oproep gericht tot alle bewoners van dit eiland om mede werking. Aan de N.V. Molorenl'abriek en G>n- structiewerkplaats te Wemeldinge is de zer dagen opgedragen de levering van di verse ijzerconstructies ten b'ehoeve van het sip oor weg-emplacement te Goes van de locaalspoorweg-Mpij. door Zuid-Beve land. Verder is aan dezelfde fabriek door het bestuur van Zeeland's Proeftuin op gedragen 't leveren van een gecoinstruëerd ijzeren Druivenkas van 35 bij 8 M. in de normaalconstructie welke de firma voor deze kassen heeft ontworpen. DREISCHOR. Op 1 Juni a.s. hoopt onze postbode en besteller, de heer K. van Klooster, ais zoodanig zijn 25-jarig jubi leum te vieren. OOSTERLAND. De vlekziekte onder de varkens is 'bijl verschillende varkenshou ders alhier geconstateerd. Reeds zlijn 'en kele dieren gestorven. Br worden dan ook vele -Serum-inspuitingen toegepast. Het is te hopen, dat de gevreesde ziekte niet verder doorbreekt. ST.-PHILIPSLAND. Dinsdagmiddag had mej. de wed'. W. te Anna-Jacoba-Polder in de keuken de kachel aangemaakt. Te*» 'Wijl zij daarna even afwezig Wias, ont stond door onbekende oorzaak brand, die zich gelukkig tot de keuken beperkte. Met enkele emimers Water werd 't vuur ge'bluseht. De brandschade was vrij' groot. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. ST.-ANNALAND. Vergadering van den gemeenteraad, gehouden op 20 Mei. Voor zitter C. M. P. WL Hanssens; secretaris F. M. Boogaard. Aanwezig alle leden. Na-ar aanleiding van de voorgelezen no tulen deelde (de voorzitter mede, dat één overtreding vap de mapdlmlum-sneiheid was geconstateerd. Opgave werd veTstrekt van kwade posten- Gem. ink.-belasting, idem van de pers. belasting. Ontvangen-was een s taat van verrekening Rijksvergoeding personeel open'b'. school (over 1925. Inge komen Was de rekening der Gezondheids commissie, Waarbij' 'het goed slot bedraagt f346,65. Dit Wordt door den raad goed gekeurd, evenals een Wijziging in de be groeting van die commissie over 1927, waardoor de bijdrage voor deze gemeente wordt gebracht van f 33,91 op f 156,10. Af schrijving voor een half jaar Wordt ver leend aan W'. Goedege'bbure, van zijn aan slag in de hondenbelasting, omdat hij1 zijn hond op 30 Maart 1927 heeft opgeruimd. De gezondheidscommissie haid een bezoek gebracht /aan deze gemeente, waarbij' de toestand van St.-Annaland eeïi gunstigen indruk op de leden had! gemaakt. Aan de orde is nu een verzoek van 't bestuur der bijz. school. Dit bestuur had aan kerkvoogden en notabelen der Ned> Herv. Kerk verzocht een aam de kerk beho.o- rend lokaal in huur te willen afstaan aan de bijz. school, om het vopir klasse- lokaal in te richten. Dit verzoek was toegestaan tegen leen huurprijs van f5 per week. Genoemd bestuur verzocht nu dit bedrag te Willen beschikbaar stellen, benevens f2 iper week voor schoonhou den, bankenverpliaatsen enz. Met algem. stemmen werd daartoe besloten. Hier mede is de 'bestaande moeilijkheid om trent 'bouwen of niet, opgelost. De heer van Houdt merkte nog op, dat men in de 'bijz. school 8 banken tekort komt. Dc voorz. begreep niet hoe men het dan nu stelde, doch beloofde, de zaak te zullen onderzoeken. Onder nadere goed keuring van Ged. St. werd. besloten, de ontruimingstermijn van |de onbewoonbaar verklaarde woning van H. Giljam weder om met 6 maanden te verlengen. Nog Wordt een wijziging gébracht in de be grooting, dienst 1927, waardoor de post onvoorziene uitgaven wordt verhoogd met f 1916,65. Gemeenteraadsverkiezing, gehouden op Dinsdag 24 dezer. Aantal kiezers 1320. Uitge'blrachte stemmen 1120, waarvan 41 van onwaarde. Uitslag stemming: L'ijist I (Virijz.): 1. Dr. Quakkellaar 379; 2. A. C. Geluk 34; 3. C. Elen'baas 32; 4. C. P. van Luiyk 33; 5. W. Goedegebuure 42. Totaal 520 stemimen. Lijst II (Neutr.) J. W. Elen'b'aes 150 st. Lijst III (A.-R., C.-H., G. S. gecomb1.): 1. Matth. Heijboer 154; 2. G. Goedegebuure 135; 3. Joh.s P|rinse 82; 4. Mars. Heijboer 14; 5. Joh.s v. Dijike Hz. 24; totaal 409 st. Kiesdeeler 1541/7. Gekozen zijn: van lijst 1, Dr. Quak- kelaar (aftr.), A. C. Geluk (aftr.), C. Elenb'aas (aftr.); van lijst II, J. W. Elen- b'aias (aftr.); van lijst III, Matth. Heij boer (aftr.); G. Goedegebuure (aftr.); Joh.s Prinse (nieuW lid). rechtzaken. De Arr.-Rechtbank te Breda deed Maan dag 23 Mei uitspraak in de zaak tegen: L'. de L., metselaar te Oud-Vossemeer, overtreding Bouwverordening der ge meente Oud-Vossemeer (een woning niet aansluiten aan het buizennet der drink waterleiding), appèl Kantongerecht Tho- ïen, f 5(0 b'. s. 1 (maand hechtenis. De hier onder volgende personen, allen te Oud- Vosmeer woonachtig, werden tot dezelfde straf veroordeeld: P. de W., winkelier; M. K., koopman; M. C. S.. timmerman; J. S., onderwijzer; J. de L., metselaar; J. M. E., kleermaker; H. A. K., bakker; C. de W., schilder; C. de W., schilder; J. H. M., rentenier; L. W. K., werkmian; A. O., veekoopman; A', H. G., wagenma ker; A. C. H., landbouwer; C. P., kooi man; J. v. H., landbouwer; M. T., zonder beroep; E. H. M., landbouwer; J. v. P-, werkman en J. B. T., zonder beroep. DE CULEMBORGSCHE MOORD. De beide veroordeelden, inzake den dubbelen moord te Culemborg, Jan Vroe ge en Claas Sweeris hebben hooger be roep aangeteekend van het vonnis der Tieische rechtbiank, waarbij' zij d.d. 21 dezer zijn veroordeeld ieder tot vijftien jaar gevangenisstraf. DE MALVERSATIES TE BERGEN- OP-ZOOM. De Bredasche (rechtbiank, vonnis vel lende in de zaak tegen den gewezen ge meente-ontvanger van Bergen-op-Zoom sprak hem vrij, overwegende, dat de opzet tot verduistering niet is bewezen. De eisch Was een gevangenisstraf van 6 maanden voorwaardelijk met een proef tijd van twee jaar. Het Doorzitten bij Wielrijden, een door de zon verbrande Huid, Schrijnen en Smetten verzacht en geneest men met Doos 30, 60, Tube 80 ct. PUROL ONDERWIJS. De gemeenteraad van Tholën heeft met 6 tegen 5 stemmen afgewezen een ver zoek van de /afdeeling Volksonderwijs al daar, om een bewaarschool te stichten; genoemde afdeeling zou een 'bedrag van f1200 schenken en bood; aian f 10.000 a 3 pCt., af te dossen per jiaar f 500, of f 5000 a 2 pCt., iaflpssing f 250 per jaar. KINDER-ARB EID. De Inspecteur van het L. O. in de In spectie Goes vestigt, in het 'belang van werkgevers en werknemers, de aandacht op Artikel 34 der Leerplichtwet 1920. Dit artikel luidt: Onverminderd de voor schriften der Arbeidswet 1919, is het ver boden tijdens den volgens de -Wet be paalden leerplichtigen leeftijd diensten pf arbeid te doen verrichten door een kind gedurende denktijd, waarin onderwijs wordt gegeven aan de school, waarop het is ingeschreven, of gedurende den voor het huisonderwijs van" dat kind be stemden tijd. HET SCHOOLMUSEUM VOOR ZEELAND. Zpo zal dan na intensieven arbeid van de commissie van voorbereiding a.s. Za terdag het Schoolmuseum' voor Zeeland, hetwelk gevestigd is in enkele lokalen van de openbare school aan de NieuWe Haven te Middelburg, in eene vergadering, te houden in de Concert- en Gehoorzaal! in de Singel'straat aldaar, worden ge opend blij monde van den Commissaris der Koningin, waarna eene bezichtiging van liet museum zal plaats hebben. Alle personen en die lid zijn geworden, alle gemeenten, die subsidie toezegden en ook de schoolbesturen, die dit deden, Zijn tot die vergadering genoodigd, maar zeker zijn er nog personen, die, door welke oorzaak dan ook, verzuimden zich als. lid op te geven, maar die toch gaarne deze nuttige instelling willen steunen en de opening. Willen bij\vonen. Ook zij zul len Welkom zijn, als zij zich vooraf nog als lid' opgeven. (Secretariaat den heer P. de B,ree, Nieuwe Boogerdstraat, Zie rikzee) of dit aan de zaal doen. JjAHDBOUW en veeteelt. Bij de op 23 Mei gehouden merriën- keuring voor het Nederl. trekpaard (Bel gisch type), te Tholen, waren ter keu ring aanwezig 43 paarden, waarvan 10 werden afgekeurd. Opgenomen in het stamboek werden: Martha, eigenaar L. J. Mol, Cousina, eigenaar M. J. Stoutjes- dijik, Mirza, id. id., Frida, eigenaar C. L. Gelluk, Roza, eigenaar J. A. Geluk, Jeanette, eigenaar C. L. Geluk, Doortje, eigenaar J. B- Jansen, Jollie-Margot en Bertha, eigenaar Gébb. Klompe, Valda en Miep, eigénaar C. P. de Rijke, Breehtje en Gusta, eigenaar Gébr. Christiaanse, Greta, eigenaar P. C. A. de Wit, Nelly, eigenaar J. P. van Gorsel, allen Tholen; Laura, Mina en Juliana, eigenaar J. v. d. Slikke, Poortvliet; Marie, eigen. C. H. de Wit, Elza en Dalia, eigen. M. J. C. Geluk, Grace, eigen. M. Goorden, Iris, eigen. J. C. Koolaard, Donna, eigen. Amth. Geluk, Stientje, eigen. J. W. Hage Iz., Lies, eigen. Anth. L. van Tilburgh, Hes ter, eigen. J. H. Heestermans, Annie, eig. M. K. van Nieuwenhuijze, Marie, G. J. de Wilde, Elsa, eigen. W. J. van Engelen', alien OudWosmeer; Dora en Ada, eig, A. Brooijmans, St.-Annaland. Keurmees ters waren de hoeren C. de Bruykere, Bireskens, en G. Luyk, Viake. VERKOOPINGEN, ENZ. HAAMSTEDE. Ten overstaan van no taris J. C. Dalebout werd Vrijdag publiek verkocht het pension „Zee-, Bosch- en Duinzicht" onder deze gemeente (Hoo- genzoom) voor f 3900. Toébieding f200. VLUGKOKEND HAVERMOUT de spij$ voor jong en oud. ÉMoraiimrg. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te Zierikzee (toez.), D. Hoeksema te Uitwierda, Aangenomen: Naar Ajjnen-Harfsen, dr. J. H. Semmelink te Wehl. Naar, NieuWpoort (toez.), cand. P. A. A. Klü- sener te Zeist. Bedankt: Voor Ouddorp (Z.-H.), J. Bus te Aalburg. ZIERIKZEE. In de Dinsdagavond ge houden vergadering van kerkvoogden is tot President-Kerkvoogd benoemd 'de heer G. J. Lunenberg. BURGH. Tot notabele, vacature dhr. J. Dale'bOut Az., is gekozen dhr. A. Over- beeke Az. Geref. K«rk. Bjeroepen: Te Schoonoord, cand. J. Wiepkema te Bedum. Te Meppel, IJ. K. Vellinga te Oosterzee. Bedankt: Voor Utrecht, D. van Dijk te Groningen. Voor Eiland Marken, Dr. Th. Ruys Jr. te Lisse. Voor Nieuwer- kerk (Z.), E. J. van Voorst te Kootwijk1. Chr. Geref. Kerk. Bedankt: Voor Harderwijk, K. Groen te Baarn. RADIO-NIEUWS. DE WERELDOMROEP VERWEZENLIJKT. Als de praestiatie van „den vliegenden dwaas" niet de volle aandacht van het publiek had gehad, .dan zou wellicht Wftt meer aandacht Zijn geschonken flan een uit Wetenschappelijk oogpunt en teehniséjj* zeer belangrijk succes, dat het wondere toestel van dr. Balth. v. d. Poll en ir. Nu- mans in de Philipsfab'rieken te Eindhoven I.1. Vrijdagavond bereikte. Men heeft daar het program van Da- ventrty opgevangen en op de korte golf doorgegeven naar Australië, Britsch-Indiës Afrika, waar de dra,a.diooze stations het weer opnieuw uitzonden, zoodat tegelijk in Engeland en aan de andere zijde der wereld dit programma werd géhoord. Wellicht is het grootste compliment, dat men aan dit succes kon brengen, hei feit, dat Engelsche 'bladen zekere spijtig heid verraden, omdat aan Nederlandsche technici is gelukt, Wat de hunne nog nief vermochten. In elllc geval kunnen degenen, tot wie het nog niet doordrong van welke betee- kenis een succes als dat van de Eind- hovensche fabriek is, uit de waardeering van buitenlanders afleiden, wat het be- teekent. SPORT. ZIERIKZEE, 22 Mei. Wedvlucht der Postduivenvereeniging „Prins Hendrik" al hier van Oreil (Frankrijk); afstand 280 K.M. In de vlucht 40 stuks oude duiven. Gelost 8,5 uur. Wind West. 1. J. v. Beek; !2. J. Schot C.Jz.; 3, L. Tuinder; 4. 6, II, 16, J. W'. Leijdekkers Wz.; 5. L. den Dekker; 7, 8, Joh. Willemse; 9, 13, R. Eikema; 10, 15, W. K. Schot; 12, J. Nieskens; 14, J. Boogert. Eerste prijs" winnende duif, aank. 12.33.35; laatste prijswinnende duif, aank. 1.5.29. VllflCHILLINDI BERICHTEN. Lief gezeisohap! In den nacht van Za terdag op Zondag hoorden eenige rijwiel agenten, die op den Schieweg te Rotter dam surveilleerden, dat in een passeer renden auto een vrouw luide om hulpi gilde. Zij achtervolgden den auto en poog* den dezen tot stilstand te brengen, o. ia. door het lossen van eenige revolverscho ten. De auto reed echter dooT, passeerde den tol en verdween in de richting van Overschie. De agenten staakten hun po gingen echter niet. Onder de gemeente Overschie zagen Zij den aiuto op grooten afstand stilstaan. Vóór zij den w|agen bë- reikt hadden, reed deze weer in groote vaart weg. Toen beide politiemannen op de plaats kwamen, waar de auto had ge stopt, vonden Zij daar een vrouw liggen met verwondingen aam beenen en hoofd. Deze verklaarde, op den Schiedamsche- dïjk drie heeren te hebben ontmoet, die haar aanboden haar met den auto naar huis te brengen. Toen zij op den Schie-i weg begreep, dat de mannen minder goe- de bedoelingen hadden, is Zijl om hulpj gaan roepen. Bruta,e jenever-diefstal. Maandagmid dag lagen voor een pakhuis van de fir* ma J. J. Meder Zn. aan de Noord Vest te Schiedam twee o/xhoofden jenever, te* zamen 500 liter. De jenever lag ter expe* ditie gereed en ze was uitgeslagen door den fiscus. Toen de expediteur van de firma kwlami om het transport te bezor gen, zag Wij hoe de oxhoofden en vaten werden geladen op een vrachtauto. Hij vervoegde zich 'bij' de directie, teneinde te vragen, waarom hij ditmaal niet met de expeditie bèllast wias. Daar hoorde hij, hoe men van plan was geweest hem' ook dezen keer de expeditie op te dragen. Men snelde naar buiten.en daar zag mep

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1927 | | pagina 1