I ZEELAND': ROEM Zierikzeesche Nieuwsbode ROOMBOTER B IJ VOEGSEL Uit Stad en Provincie. SMAAKT ALS EN IS EVEN VOEDZAAM. Pruimtabak behoorende bij de van Vrijdag 20 Mal 1927, no. 11545. ZIERIKZEE. Onder presidium van den vice-voorzitter, de heer Beelaerts van Emmickhoven, vergaderde Dinsdagavond in hotel „Juliana'* het departement Zierik- zee der Maatschappij „Tot Nut van 't Al gemeen". Van den heer Prakke was 'bericht in gekomen, dat hij a]s voorzitter bedankte. Namens het bestuur van 't Nut is den. heer Prakke (schriftelijk dank 'betuigd voor 't aeen hij als voorzitter dezer af deel ing heeft gedaan. Tot afgevaardigde ter algemeene ver gadering, dit jaar te Amsterdam te hou den, werd de heer C. Koopman gekozen. De beschrijvingsbrief voor de alge meene vergadering werd besproken, doch leverde niets 'bizonders op. De heer L. Doeleman, die periodiek als bestuurslid aftrad, werd herkozen. Mede aanbevolen was de heer Schram de Jong. De rekening der Volksbibliotheek werd na gunstig uitgebracht advies der com missie tot nazien dezer rekening goedge keurd, met een voordeelig saldo van f 174,57. Uit het jaarverslag der bibliotheek bleek, dat het laaitste seizoen pl. m. 6400 boeken zijn uitgeleend. Ook de rekening der stichting Tuin grondverhuring werd na gunstig advies der commissie tot onderzoek dezer reJ kening, goedgekeurd. De heer A. B. Breesnee werd als be stuurder der Nutsspaarbank herkozen. Me de aanbevolen was de heer mir. C- F,. W. de Witt. Tot lid van 't bestuur der stich ting Tuingrondverhuring Werd de heer J. J. Hendrikse herkozen. Tot commissarissen der Nutsbibliotheek werden gekozen de heeren A. Groeneveld de Kater, H. Begeman en A- Tichelaar. Voor het volgende seizoen zullen een tweetal sprekers thans reeds worden aan geschreven. Overigens zal in de Septem- bervergadering dit punt nader worden be sproken, daar men dan over meerdere aanbiedingen zal kunnen beschikken. Daarna sluiting. KERKWERVE. De uitslag van de op 18 Mei gehouden verkiezing voor leden van den gemeenteraad is als volgt: Aan tal kiezers 404, uitgebrachte geldige stem men 364, van onwaarde 5. Lijst I, H. Vier gever Az. 65, G. v. d. Sluis A.-R. 23, J. Boot Nz., C.-H., 27, C. Boot Jz„ A.-R., 11, J. van Damme, C.H., 8, S. Bij de VaaU Bz., A.R., 10, J. J. Boot, C.H., 8, A. Dale bout, A.-R., 3, P. de Vlieger, C.H., 0, J. L. Boot Cz., A.-R., 1, C. Boot Mz„ A.-R., 1. Gekozen H. Viergever, aftr., G. van Ider Sluis, aftr., J. Boot Nz. Lijst II, J, Hanse, GS, 6, K. Gravelijn, G.S., 17, J'. f. Fondse, G.S., 51. Gekozen J. F. Fondse, aftr. Lijst III, G. J. van der Cingel, V., 66, M. C. van der Linde, V., 27, M. M. Hanse, V'., 22, P. J. van den Bos, V., 13, A. van den Hoek Gz., VI, 4, H. Kesteloo, V., 1, J. van Strien, V., 0. Gekozen G. J. van der Cingel, aftr., M. C. van der Linde, aftr. en M. M. Hanse. De kiesdeeler was 52. BURGH. Bij de Woensdag j.l. gehouden stemming voor leden van den gemeente raad zijn gekozen: van lijst 1 (kerkelijke partij) de heeren P. Landegent, A- Over- beke en H. Krijger; van lijst 2 (Vrijheids bond), de heeren J. Fokker, W- Heule en A. van Zuijen; van lijst 3 (s.d.a.p.) dhr. J. Kloet. NOORDGOUWE. De uitslag van de op Woensdag gehouden stemming voor den Gemeenteraad is, dat alle leden zijn her benoemd, tn'et deze uitzondering, dat in de plaats van den heer van Gorsel, die bedankte, is gekozen de heer Jhr. C- A. van Citters. De meisjeszangvereeniging „Gloria" in Excel cis" alhier, zond aan Hare Kon. Hoogheid Prinses Juliana, ter gelegen heid van bet bereiken van haar 18-jarigen leeftijd een gelukwensch. De vereeniging ontving daarop1 dezer dagen een dankbe" tuiging van de Prinses. I ST.-PHILIPSLAND. Woensdagavond ge beurde alhier aan den Stationsweg een ongeluk, dat gelukkkig nog goed is afge- loopen. Uit de richting van de halte kwam per motorfiets J. d. B. aangereden, met A. N.. op de gewone fiets er naast. Door onbekende oorzaa|k raakten beiden hun koers kwijt, met gevolg, dat rijders en fietsen in de naast den Weg liggende moddersloot terecht (kwamen. Juist kwam ons muz:ekgezelschap aangewandeld, dat op den rondgang was om de gekozen Raadsleden een serenade te 'brengen, zoo- daft het in een oogenblik „zwart" zag van de menschen. Geheel onder de mod der konden de verongelukten uit de sloot kruipen. De motorrijder had zich alleen aan het been bezeerd, terwijl de andeT met den schrik vrij kwam. Beide fietsen hadden eenige schade, terwijl een over de sloot liggende brug van rijn plaats ge rukt werd. SCHERPENISSE. Tot leden van den ge meenteraad zijn 6 aftredende herkozen, terwijl voor dien heer A. Rijstenbil 's gekozen die heer A. Kleppe- POORTVLIET. In de op 17 Mei gehou den vergadering van ingelanden van het waterschap Poortvliet c.a. waren 54 in gelanden aanwezig of vertegenwoordigd, uitbrengende 90 stemmen. De rekening van het 'waterschap werd vastgesteld in ontvang met f3321,35, in uitgaaf met f 3254,95, alzoo met een batig saldo van f 66,40. De nieuwe begrooting werl goedgekeurd met een eindcijfer van f3086,62. De rekening van de polders Poortvliet, Mailand, Priestermeet, Nieuw- Strijen, Bartelmeet en Klaas van Steen- land sloot in ontvang met f47579,025 en in uitgaaf met f 45030,45; goed slot f2548 515. De begrooting dier polders WijSt een eindcijfer van f 50873,535. In de uit gaven is opgenomen een post subsidie aan het calamiteus waterschap Scherpe- nisse, groot f 2889,14, d. i. voor Poortvliet en Malland f 1,70 per H.A. Het dijkge- schot werd op hetzelfde bedrag vastge steld als het vorige dienstjaar. De exploi tatierekening van de stoom'bemaling ver meldde aan ontvangsten f 13791,60, aan uitg. f10942,885, goed slot dus f2848,715. Voor den dienst 1927—1928 werd geraamd f13011,475. De gemiddelde bijdrage per H.A, voor het stoomgemaal Hon gebracht worden van f5,60 op f4,20. Het bestuur verkreeg machtiging tot onderhandsche aanbesteding van vernieuwing steenglooi ing, verpachting van de grasetting der Wegen en aankoop van steenslag. Aan twee weduwen van overleden dijkwer kers wenschte het bestuur een jaarlijksch pensioen van f50 te verleenen. De heer W. J. Boogaart vond dat bedroevend wei nig en deed het voorstel om f 300 te ver leenen, dat met 78 tegen 12 stemmen ver worpen werd. Het voorstel van het be stuur, dat onder de discussie zijn bedrag tot f 100 verhoogd had, werd daairop aan genomen verklaard. De ten vorigen jare aan het bestuur verstrekte opdracht om inlichtingen in te winnen omtrent 't wal sen ider Wegen bij polders, waar zulks reeds 25 jaar geschiedt, had het uitge voerd, Verschillende brieven, gedeeltelijk vo^r, gedeeltelijk tegen, hadden ter lezing gelegen. Het bestuur wenschte geen voor stel in te dienen en liet de beslissing aan de vergadering over. De grootste voor stander dankte het 'bestuur voor zijn be moeiingen en zou, gehoord de opvatting van de vergadering, de zaak ook maar blauw blauw laten, zoo dat het walsen der wegen nu voor goed van de ba,an is. Aangaande het inwinnen van het oordeel van prof. Visser omtrent de uitbreiding van het stoomgemaal en de suatie deelde de voorzitter mede, dat genoemde heer beloofd had, met plannen te komen vöór de algemeene vergadering, maar er was nog niets ontvangen. Beslóten werd zich nog eens schriftelijk te wenden tot den professor. THOLEN. Vergadering van den ge meenteraad, gehouden op Dinsdag 17 Mei j.l. Voorz. mr. A. J. van der Hoeven. A,ls eenig punt prijkt op de agenda de gasprijS. Aanwezig alle lieden. De voor zitter dealt mede, dat deze vergadering die beter genoemd kan Worden een voort zetting dér vorige vergadering en hoofd zakelijk is 'belegd, omdat door de hel derziendheid van den heer Goedegebuu- re, B. en Wl gemeend hébben, hun voor stel in te trekken en aan te houden tot een volgende vergadering. Doch, waar spr. erkent, dat er eenige fouten Zijn geslopen in de berekening, de hoofdfout moet gezocht worden an een typfout, Waarvan het verschiléijfer door den heer Goedegebture getrokken is bij het eind cijfer, zoodat de verliespost volgens dezfe berekening van den heer Goedegebure aanmerkelijk te hoog kwam, stellen B. en W. voor, de gasprij's van 12 ct. voor M.-verbruik en 13 ct. voor muntgasver- b'ruik te handhaven, met een minimum- verbruik voor M.-gas van 30 M3. en voor muntgas van 20 M3. per maand, terwijl het meerdere verbruik 'dan gesteld wordt öp 8 ét. voor M.- en 9 Ct. voor muntgas B. en W- zijn van meaning, dat door Jit nieuWe tarief da gasafname aanmerke lijk zal stijgen, daar dit nu kan concur- reeren met kolen 'en petroleumverib'ruLk, zoodat de gasverbrui'ker hiervan kan pro fiteeren en het (tevens profijt zal afwerpen voor de gasfabriek. Ingevolge deze be rekening, zal ier dian, gerekend volgens het totale verbruik, een tekort komen van totaal f 1180,85, 'zoodat een toename van gasveibruik moet plaats hebben van 12 pCt., wil het tekort worden gedekt. De heer Goedege'bure is het volstrekt niet eens met den voorz. Hij Zegt, al zullen wij aannemen, dat er een typfout heeft plaats gehad, zooals ik ook las uit het raadsverslag in de Nieuwsbode, wat de verslaggever waarschijnlijk van bevoeg de zijde is medegedeeld, toch zijn in de berekening nog verschillende andere fou ten geslopen, Waarvan ik den inleider volstrekt geen verw'ijt maak, maar die door den geheelen raad en B. en Wi. Zijd over het hoofd gezien, o. a. dat het munt- gasverbruik een cijfer aangeeft, dat 10.000 M3. te hoog is, alzoo een verhoogde post op de eind rekening van f1300. Dat ook het aantal verbruikers hiervan niet is 313 maar 311 en dat alzoo de verlies post aanmerkelijk grooter is te achten als in de door B. en Wl in vorige ver gadering opgegeven regeling. Hij ziet in het 'beleggen dezer vergadering een ver kiezingsactie, daar, omdat de heeren deze fouten niet hebben gezien, zich nu wil len redden, doch dit zal moeilijk gaan, daar het toen aanwezige publiek deze fouten ooik heeft opgemerkt. Ook acht hij de door B. en W. voorgestelde tarief regeling onbillijk, daar deze alleen de groote verbruikers ten goede zal komen en juist de kleine man en ouden van dagen enz. Zal dupeeren, daar hieronder de kleinste verbruikers voorkomen. Hij acht ook den overgang voor M.-gais veel te groot en zag liever dat de prijs hier van 'boven de 30 M. gebracht werd op 9 ct. Hij hoorde gaarne van den voorz. of het gasverbruik in het le kwartaal 1927 gestegen is? De voorz. antwoordt, dat een meerdere toename was te con- stateeren. Na een uitgebreide bereke ning, door verschillende cijfers aange- toond, 'berekende de heer Goedegebure, dat 57 M.-gas- en 196 muntgasverbvui- kers van de voorgestelde regeling niet zullen profiteeren, ja, dat zij zelfs meer moeten 'betalen, daar deze dan volgens dit tarief 12 en 13 ct. moeten bétalen per M., terwijl volgens zijn voorstel in .vorige vergaderingen dit maar 11 en 12 ct. zou Zijn. Volgens z'ijn meening zal nu de gasafname verminderen, daar men béter kolen en petroleum kan stoken, dan gas van 12 en 13 ct. Indien de reductie voor groote afnemers niet minder werd gesteld, kan bij met deze tariefregeling niet medegaan en zal zijn fractie tegen stemmen. De voorz. 'beweert, dat, wat bétreft de foutieve opgave, de heer Goe- degébuire zegt, dat het eindcijfer f 3000 te laag is, wat volgens nadere berekening teruggebracht kan worden, op -ruimi f 1000. Dat het verder niet de bedoeling is ge weest van B. en W. om de mindere ver bruikers te dupeeren, doch dat juist bij hen voorzat hen oiok van de verlaagde prijzen te doen profiteeren, vandaar ook dat voor hen de grens is gesteld op 20 M3. verbruik per maand, terwijl zij toch voor een prijs van 9 ct. beter gas dian kolen kunnen gébruiken, daar dit aan merkelijk goedkooper zal uitkamen. B. en W. hébben die groote sprong juist Zoo gesteld ais prikkel om de gasafname te doen toenemen, wat èn het publiek èn 'de gasfabriek zal ten goede komen. De heer Goedege'bure Zegt, dat hij niet b'eWeert, dat deze regeling totaal niet deugt, maar hij wijst er op, dat 253 verbruikers hiervan niet profiteeren en dat juist de minder gesitueerden gedu peerd wérden. De voorz. antwoordt hierop, dat de heer G. voorbij ziet, dat ook deze men schen, juist doordat het gas zoo goed koop Wordt, meer gaan verbruiken, zoo dat ook zij hiervan voordeel hébben. Te vens moet men niet vergeten, dat eer lang de electrificatie op komst is. De heer Goedegebure betoogt nogmaals, dat deze regeling zeer onbillijk is en zegt verder, dat ieder maar moet stemmen volgens eed en geweten, doch zijn stem zal hij hieraan niet geven. Nadat de heer G. gevraagd had, of het raadsbesluit van 13 Mei niet moest Worden ingetrokken en de voorz. het voorstel van B. en W. in dien geest nalder had geformuleerd, Werd met 7 st. voor en 4 st. tegen, het voorstel van B. en Wl. aangenomen, Zoo dat nu de gasprij's na een garantie van 30 M3. a 12 ct. voor M.-verbruik en 20 M3. a 13 ct. voor muntgasverb'ruik per maand, komt op 8 en 9 ct. per M3. Tegen het voorstel van B. en Wl. stem den 'de heeren Goedege'bure Cornelisse, Braai en Quist. De heer Goedegebure in formeerde daarna of met het o,og op de te herstellen beschoeiing en andere uit te voeren Werken, gezien het aantal Werkeloozen, deze niet aan het werk ge zet konden worden? De voorz'. zeide, dat hij' met den .heer Vriens reeds een en ander had geregeld, zoodat morgen weer eenige menschen aan het werk kunnen. Hierna sluiting. OUD VOSSEMEER. De verkoop van het Emmabloempje bracht alhier f 34,30 o;pi. De samenstelling van den Raad is Op 't oogenblik 2 A.-R-, 2 VrijZ., 2 R.-K-, en 1 Chr.-Hist- Bij de Woensdag gehou den stemming werden op de lijst der A.-R. 197 stemmen uitgebracht, op de Ka;th. 227, op de Vrijz. 234, op de Chr.-Hist. 175 en op de Staatk. Geref. 128. Herkozen zijn del heeren M. K- de Wilde (A.-R.), M. J. Daane en A- C. van Til- béurgh (Kath.), M- A. Vermet en A. de Rijke Lz. (Vrijz.) en M. den Engelsman (C.-H.) Gekozen A. Q. Heijboer (Staaitk. Geref.) Niet herkozen is A. F. Plollie (Ai.-R.) LANDBOUW m VEETEELT, ZIERIKZEE. Op de Dinsdag alhier ge houden keuring van melk- en fokvee wer den 55 dieren getoond. De bélangsteïling van de Zijde der landbouwers voor de eerste keuring te (dezer stede was vrij groot. De uitgeloofde geldprijzen wér den door de keuringscommissie toege- kénd aan het vee van onderstaande eige naars. Stieren (niet ingeschreven): le prijS: L. J. Kooman, 2e pr. W. ten Haaf Hz. Koeien, éénmaal gekalfd: le pr., Joh. v. d. Wékken Az., 2e pr. Job Koopman, 3e pr. Joh. Deurloo. Koeien, tweemaal ge kalfd: le pr. Joh., v. d. Wekken Az., 2e pr. G- v. d. Hoek, 3e pr. Job Koopman. Koeien, driemaal gekalfd: le pr. Wi ten Haaf Hz., 2e pr. Jan Enzlin, 3e pr. M. O. Kloet. Roeien, viermaal gekalfd, le en 2e pr. Job Koopman, 3e pr. G. v. d. Hoek- Oudere koeien: le pr. C. v. d. Welle, 2e pr. Job Koopman, 3e pfr. P. C. de Keijzer. Kalfvaarzenle pr. Job Koopman, 2e pr. I. A. Moer- mond, 3e pr. A. O. Muste. Jong vee: le pr. S. J. Bij de Vaate, 2e pr. Job'. Koop man. RENESSE. Dinsdag waren door de leden van de Fokvee-contrölevereeniging alhier een groot aantal koeien, vaarzen en kalveren, benevens de stier „Max" ter keuring aan de lijn gebracht. De com missie van keurmeesters bestond uit de heeren C. Zwagerman, Rijkszuivelconsu- lent voor Zeeland, L. Koopman, Dekker en Kloek'. De algemeene indruk der keurmeesters was, dat er onder het vee tal van mooie exemplaren waren, dieTen, die den toets der kritiek in ruime mate konden Weerstaan. Er viel dan ook groote vooruitgang in het fokmateriaal te be speuren. Sommige koeien hadden schit terende meiklijSten aan te wijzen en wat het jonge vee bétreft, de kenteekenen van in de toekomst goede, zelfs uitmun tende dieren voor den veestapel te wor den, waren zéker aanwezig. Het vee werd zeer oordeelkundig gekeurd naar het ex terieur, de opbrengst van melk en het vetgehalte. De heer Zwagerman wees op grootere of kleinere gebreken, die de dieren, wat het exterieur aangaat, aan kleefden; trof vaak een vergelijk, wat den bouw betrof, van de eene met de andere koe en bépaajllde daarna 't aan tal punten, dat aan de voorgebrachte dieren kon worden (gegeven. Het aantal béhaalde punten vairiëerde tusschen 74 en 79. De istier „Max", gefokt door den heer N. Beije Jr., verwierf een tweeden prijs met 741/2 punt. De nog bij hem op stal staande vereenigingsstier „Koos" kreeg 78,9 punt en werd een eersten prij's toegekend met toelage voor afstamme lingen. Aan „Lina" van den heer A. J. Padmos, werd als kampioen een le pr. toegekend. „Mietje" van A. J. Padmos, •„Hendrikje" van den heer Joh. Hoogen- boom en „Koningin" van L. P. Hanse ver wierven een gratis dek'bewij's. De overige 'beschikbare prijzen worden later, als de keuringen zijn afgeloopen, toegekend. BURGH. Dinsdag j.l. werd vanwege de Provinciale Commissie ter bevordering van Rijkswege van de feefokkerij in Zeeland op het terrein' achter de hofstede van dhr. M. A- Beije de aangekondigde veekeuring gehouden door de heeren Zwagerman, Dekker, Koopman en Kloiek. Aangevoerd waren 3 stieren, 28 melkkoeien, 8 kalf vaarzen en 14 (kalveren. De stieren Gerar- dius en Johannes, ;resp. van de vereenigin- gen te Burgh en Haamstede, werd met 77,9 en 75,7 punten een eersten prijs en de jonge stier Bart van Gebr. Hanse met 73 punten een eervolle vermelding toe gekend. Met oudere melkkoeien verwierf L. Hanse te Haamstede een lsten, M- v. d. Panne te Burgh een 2en en 3en prijs, met koeien 2 en 3 maal gekalfd heb bende. L- 'Hanse te Haamstede een len, J. DalebOut Az. te Burgh een 2en en M. v. d- Panne te Burgh een 3en prijs; met koeien 1 maal gekalfd hebbende, W'. J. v. d. Berge te Haamstede een len, Th. Be ij a,. te Haamstede een 2en en W. L- v. d. Zande te Burgh een 3en prijs, met kalfvaarzen van gecontroleerde moeders L. Hanse te' Haam'stede een len, Th- Beije te Haamstede een 2en prijs, met kalf vaarzen van ongecontroleerde moeders, Th. Beije te Haamstede een len, W- L. v. d- Zande te Burgh een 2en prijs, voor de béste kalveren L. Hanse te Haam stede een len en 3en, R. Steur te Burgh een 2en prijs, terwijl de .prijs voor de beste voorgebrachte melkkoe werd toe gekend aan dhr. L- Hanse te Haamstede. Een melkkoe van dhr. J. Dalebout Az. te Burgh werd ingeschreven in het stam boek. Hoewel meerder aanvoer van eerste klasse vee gewenscht is, wat de indruk dér Commissie omtrent deze keuring, waarvoor ruime belangstelling was, vrij gunstig. LOONDORSCHEN EK WEGEN BELASTING. Nu deze maand voor den 15en de we genbelasting moest worden betaald, bren gen wij in herinnering, dat volgens de min. bèsch. de loondorschers een Z.g. 60-dagenkaart kunnen verkrijgen, waar mede zij 60 maal één dag naar ver kiezing te verdoelen over bet geheele jaar met hun trekkers van de wegen gebruik mogen maken tegen slechts 25 van de volle wegenbelasting). Na deze kaart tc hebben opgebruikt, kunnen de loondorschers nog een kwarta.alst.aat ver krijgen voor het drukke seizoen. Deze is echter slechts geldig1 gedurende die be paalde termijn; verdeeling van den tijd over het geheele jaar is dus niet toege staan. ONDERWIJS. OUD-VOSSEMEER. De lieer J. Snijders Jr., welke als onderwijzer-verlofganger uit Ned.-Indië gedurende pl.m. 10 maanen vertoefde, keert 24 Mei a.s- weer naar Indië terug. Door den (heer A. Almpt D.Jz. alhier, is aan de1 Hoogeschool te Utrecht het pro- paedeutisch examen in de geneeskunde met goed gevolg afgelegd. PREDIKBEU RTENe Zondag 22 Men Kerkwetri. 3 ure, ds. Van Bin'sbergen. &iret»ik«rk«. Geen dienst. Bargk. 9.30 ure, ds. Boogaard Ned. Protes tantenbond. 10 ure, mej. Geysendorpher, in de gemeentekamer. Routine. Geen dienst. Koerdwillt. 3 ure, ds. Neeleman. KUamatidt. ,10.30 ure, ds. v. Binsbergen. Goref. Kerk. 10.30 en 3 ure, cand, Warmen- hove. Qud-Geref. Kerk. 10.30 en 3 ure, Leeskerk. Blkirin. 9.30 ure, ds. Neeleman. Geref. Kerk. 9 30 en 2 ure, ds. v. Tol. BrtnwirikiTia. 1030 ure, dr. Proost. Geref. Kerk. 10.30, ds. J, do Boer (Bev. nieuwe lidmaten en Bed. H. Avondmaal) en 3 ure, idem. OVERTREFT ALLE ANDERE ««SMAAK™ STEVIGHE8D rAMIKAKT. ft*. TOOMT A. AK. CA. H<KA «ja TH. «ItMUM, OffOMINOKN ZiiRtmdr*. 3 ure, dr. Proost. Geref. Kerk. 10.30, ds. Hoek (Bed. H. Av.) en 3 ure, idem. Nttrdgtfwit 10.30 ure, ds. v. Griethujjsen. Drolcchor. 3 ure, ds. v. d. Griend (Doop). Qawirkirk. 10.30 ure, ds. v. d. Griend. Nloawerkirk. 10.30, ds. v. d. Linden en 3 ure, geen dienst Geref. Kerk. 9.30, 2 en 6 ure, ds. G. H. de Jonge van Lutjega^t. Geref. Genu 10, 3 en 6 30 ure, Leeskerk. Ooiterlaad. 9.30, dr. Weeda en 2 ure, geen dienst. Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, Leesdienst. Geref. Gera. 9.30, 2 en 5.30 ure, de heer Romijn. Slrjanoliad. 3 ure, dr. Weeda. Bralalisa. 9.30 en 2 nre, ds. Waarden burg. Geref. Kerk. 10 en 5 ure, ds. Bremmer. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 ure, ds. Vreugdenhil. Oud-Geref. Kerk. 10, 3 en 6 ure, Leeskerk. Ai-J.-Polder. Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure» Leeskerk. St.-Plllpilead. 9.30 en 2 ure, ds. Nieuw- straten van Amsterdam. Oud-Geref. Kerk. 9, 2 en 5.30 ure, Leeskerk (alles oude tijd). Tkolaa. 10,. ds. Los en 2.30 ure, ds. de Gidts (Coll. kerkgebouw). Geref. Kerk. 10 en 6 ure, dr. Veltenaar. Geref. Gem. 10, 2.30 en 6.30 ure, Leeskerk. Sf.-Maartassdljk. 10 30, 3 en 7 ure, ds. P. Zandt uit Delft. Oud-Geref. Gem. 10.30, 3 en 6.30 ure, Leeskerk. Gad-Vesiamaer. 10.30, Leesdienst en 3 ure. ds. de Gidts. Geref. Kerk. 10.30, 3 en 7 ure, cand. Daanhof te Amsterdam- Oud- Geref. Gem. 10.80, 3 en 7 ure, de lieer Koljjn te Oostburg. Paartvllat. 10.30 en 3 ure, ds. Verschoor. Geref. Kerk. 10.30, 3 en 7 ure, ds. Boama te Rijsenburg. fleherpeislaia. 10 30, Leeskerk en 3 nre, ds. Los. Geref. Gem. 10.30, 3 en 7 ure, Leeskerk. Stavaaliia. 10 30 en 3 ure, ds. Moerman. Ond-Geref. Kerk, 10.30,3 en 6.30 ure, Leeskerk. SL-Aaaaiaad. 10 30 en 3 ure, ds. Oskam, Geref. Kerk. 10.30, 3 en 6 ure, Leeskerk. ZEEUWSCHE KALENDER. Herinneringen der week. 22 Mei. 1558. De vermaarde geneesheer Jason Pra- tensis overlijdt te Zierikzee. 23 Mei. 1692. Zware brand te) 'St.-Annaland, waar door 54 huizen, 35 schuren en een goed deel der dorps- en kerkelijke archieven een prooi der vlammen worden. 24 Mei. 1589. De geletterde Adriaan Hoffer wordt te Zierikzee geboren. 25 Mei. 1578. De eerste hervormde leerrede te Goes gehouden door Ds. iGabriël Happart, predikant te Domburg. 26 Mei. 1427. De groote St.-Jacobs-Nieuwlandpol- der ter bedijk/ng uitgegeven aan he'c bestuur van Brouwershaven. 27 Mei. 1766. Prins Willem V bezoekt Domburg, Westkapelle en den zeedijk aldaar. 28 Mei. 1781. De eerste steen gelegd aan* het nieuw arm-ziekenhuis te Middel burg. SPORT. ZIERIKZEE, 15 Mei. Wedvlucht der Ppstduivenvereen„Prins Hendrik" van Luxemburg, afstand 271 K.M- In de vlucht 49 stuks oude duizen. Wind N.-W. Los sing 7 uur. 1 en 10, J. Luijendijk; 2 en 8, J. W. Leijdekkers Wz.; 3. R. Eikéma; 4. J. Boogerd; 5. Joh. Willemse; 6. J. van Beek; 7. H- P. Maijs; 9. W. F. v. Ende. Eerste aank. prijswl duif 11-34-57. Laatste p'rijsw. duif 12-5-32- YAN HEINDE EN YER. Naar aanleiding van den inval der Londensche politie |n de gebouwen van de „Arcos" te Londen, heeft de Russi sche Sovjet een nota aan Engeland over handigd, waarin den eisch wordt gesteld, dat de Britsché regeer ing, wegens schen ding van verplichtingen, aan de Sovjelt- regeering genoegdoening aanbiedt voor de haar aangedane beleediging en van de materieele schade. Te Kassei (Duitschland) reed een tramwagen, waarvan de rean door een jongen was losgemaakt, van een steile straat, sprong uit' de rails en botste tegen een ijzeren stelling. Tot dusver zJijn uit de overblijfselen van den wagen negen dooden, onder wié zes vrouwen, elf zwaar gewonden en een groot aantal licht ge kwetsten te voorschijn gehaald. De Eransche autoriteiten hebben be sloten verbodsmaatregelen te treffen te gen de gewoonte der inlandsche vrouwen in de koloniën om neusringen te dragen. In Centraal-Afrika is het mode onder dé

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1927 | | pagina 5