Zierikzeesche Nieuwsbode abonnement: advertentien Vrijdag 20 Mei 1927. zierikzeesche courant. ®,3?te jaargang. - no. 11545. inzending op den dag yan ^^SfËTBLAPr Inzending Advertentiën Hm. correspondenten^ Uitslag der Verkiezing. BINNENLAND. Uit Stad en Provincie. FEUILLETON. Een wanhopige keuze AMANDELTJES ^)BBBBIN&<2^ PU ROL ZIERIKZEE. FHIS0-6AAI Vrouwenhanden Prijs per 8 maanden f 1,50, franco per post ƒ1,80. Voor het buitenland per jaar f 10, Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag Tan 1—3 regels 60 ots., van 4 regels en daarboven 20 ots. per regel. Reclames 30 ctB. p. regel. <i Bij oontraot belangrijke korting. Oir J DE LQnZc Jr. Ultg.-Redactaur M. J, KOSTE», gave vóór 10 ure. Oit nummer bestaat uit 2 bladen. uiterlijk 10 uur op den dag v. uitgaaf die ons opgaef verstrekken der predik beurten, gelieven er voor te zorgen die voor Hemelvaartsdag uiterlijk Maandag morgen in ons 'bezit zijn. De Redactie. De VOORZITTER van het HoofJstembureau in de gemeente Zierikzee maakt bekend, dat het proces-verbaal van het Hoofdstembureau tot het va*t>tellen van de uitkomsten der op 18 u6ei 1927 gehouden stemming ter verkie zing van de leden van den Gemeenteraad van Zierikzee, ter gemeente-secretarie voor een ieder ter inzage is nedergelegd. Zierikzee, den 20 Mei 1927. De Voorzitter voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE. De VOORZITTER van het Centraal Stem- bareau voor de verkiezing van de Leden van den Raad der gemeente Zierikzee maakt bekend, dat van af heden ter Secretarie der gemeente voor een ieder ter inzage is neder gelegd, het besluit van dat Stembureau, waarbjj de uitslag der verkiezing is vast- Zibrikzee 20 Mei 1927. De Voorzitter voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE. WEGVERBETERING. Bij het gehouden afdeelingsonderzoek der Tweede Kamer van de begrooting van het Wegenfonds voor 1927 en van het wetsontwerp in zake het verstrekken van een voorschot aan dit fonds, zijn, volgens de Tel., ernstige bedenkingen ge uit tegen de Wijze, waarop de regeering deze aangelegenheid wensoht aan te vat ten. Er wordt namelijk gevreesd, dat in de eerstkomende vijf j'aren niet veel meer dan verbetering van bestaande we gen zal tot stand komen. Van verschil lende zijden is dan ook de wensch uit gesproken, dat in een sneller tempo ge werkt zal worden om het wegen vraag stuk tot oplossing te brengen. Ook 'blijkt ontstemming te bestaan over het geringe bedrag, dat ter beschikking wordt gesteld. ZIERIKZEE. Woensdagnamiddag vloog door onbekende oorzaak een personen auto van den heer K. aan de N.Z. van het Kerkhof in de garage in brand. De auto kon gelukkig) op straat gereden wor den, waar hef vuur door toegeschoten po- litioneele en andere hulp werd gebluscht. Verzekering dekt de schade. Het historische feest,, dat aanvanke lijk: op Donderdag 7 Juli was bepaaid, is thans tot den daarop volgenden datum van 8 Juli uitgesteld, in verband met de deelname van de visschers hier ter stede. Inmiddels hebben zich voor 't zang koor ongeveer 250 personen opgegeven terwijl voor den historischen optocht zich geregeld personen aanmelden. Dinsdag a.s. wordt, blijkens een in dit nummer voorkomende advertentie, een groote vergadering gehouden, waar dan tevens de sub^-commissies zullen worden geformeerd. door MARIE CORNER LEIGHTON. 37 „Er is een telegram voor haar geko men", verklaarde Lady Blyth. „Ze heeft me gewaagd je te zeggen, dat haar oom Craven Tempest, ziek is geworden en dat ze naar hem tne moest. Ze dacht, dat ze gedurende lange ren tijd verhinderd zou zijn hier te komen." „O!" Er klonk bijna iets als verlichting in de stem' van Clara. Ze twijfelde niet aan de waarheid; van de verontschuldiging van Joan en het speet haar voioir den ouden, blinden man, niettegenstaande ze haar geheele leven een instinctmatige af keer van hem) had gehad. Ze gevoelde ec'h ter, dat de afwezigheid van Joan haar meer vrijheid liet om' te werken aan de plannen tot bevrijding van Malcolm. Hoe wel Joan heel veel van haar hield, had ze haar liefde nooit goedgekeurd. Joan zou haar misschien hinderpalen in den weg leggen bij hare wanhopige pogingen, om zijne invrijheidstelling te bewerken. - Verschenen is 't programma voor de nationale schietwedstrijden, welke hier op 1, 4, 6 en 7 Juni a.s. zullen worden gehouden, en welke wedstrijden zijn ge organiseerd door „Prins Frederik Hen drik", ter gelegenheid van haar 20-jarig bestaan. Verschillende autoriteiten schonken me dailles of kunstvoorwerpen, welk aantal zich nog steeds uitbreidt. De prijSuitdeeling heeft plaats op den dag van 't historisch feest. - In de serie SLeesw'ijfckaarten ver scheen deze week een kaart van den Zui delijken Veluwzoom, Oostelijk gedeelte van Oosterbieek tot Dieren. Het is een fraaie, heldere kaart, die voor heeren automobilisten, wielrijders en wandelaars van nut kan zijn. OOSTERLAND. Op het plantsoen rond het kerkgebouw staat een bloom in volle bloei, wiens mooie blauwe bloemen een aangenamen geur verspreiden. Als bij zonderheid kan worden gemeld, dat bij den aanleg van dit plantsoen, ongeveer 25 jaar geleden, deze boom is geplant en hij nu, voor het eerst met vele prachtige bloemen is getooid. Naar men mededeelt moet het een Japansche sierboom zijn. Voor deskundigen zal het zeer zeker de moeite loonen, dezen boom' ,te komen bezichtigen. DE LOKAALSPOORWEG OP ZUID- BEVELAND. De lokaalspoorweg, die het grootste ge deelte van Zuid-Beveland uit z'n isole ment gaat opheffen, Is Woensdag onder groote belangstelling geopend, 's Ochtends vereenigden zich in de wachtkamer der Ned. Spoorwegen te Goes zich tal van -autoriteiten. Voor het sta tion had zich een groote menigte verza meld. Ter Zijde van de gebouwen wias een eerepoort opgesteld. Te omstreeks 11 uur werd deze poort geopend en 'drie motorwagens, waarin zich de gasten be vonden, reden onder het gejuich der me. nigte in de richting Wolphaartsdijk. Bij de halten langs den wOg wuifden de be woners der dorpen de reizigers hartelijk toe, de huizen waren versierd met groen en met de nationale driekleur. Te Wol phaartsdijk zongen een 350 schoolkinde ren vaderlandsche liederen. Na een kort vertoef aan het Woliphaartsd'ij'ksche veer werd over Goes, 's-Gravenpolider, 's Heer Abtskerke, Nisse, Kwadendamme, Hoede- kenskerke, Baarland, Oudelande, Elie- Woutsdijlk, Diriewegen-Ovezande gereden naar Borssele-steiger. Op de meeste sta tions brachten de plaatselijke muziekver- eenigingen een serenade. In de nabijheid van de Borssele-steiger lag de „Mecklen burg" van de Mij. Zeeland gemeerd. Op deze gepavoiseerde boot werd het noen maal gebruikt. Tijdens het noenmaal spraken dir. H. v. Manen, directeur der N.V. Spoorweg- Mij. Zuid-Beveland, mr. G. v. d. Meulen, secretaris-generaal! van het departement van waterstaat; jhr. Quarles van Uffo-rd, commissaris der Koningin in Zeeland; ir. J. A. Kalff, directeur d^r Nederl. Spoor wegen en G. A. Hagenius, burgemeester van Goes. Alle sprekers brachten hulde aan den totstandbrenger van het werk', dr. J. W. Jenny Weyerman. Aan het ein de van den maaitijd bracht deze den sprekers dank. Per trein werd ten slotte gereden naar Wemeldinge, Waar in den avond een opejv luehtpartij den dag besloot. K£&£SIEUm Ned, Herv. Kerk. Beroepen: Te Hoogeveen, H. H- van Ameide te DinteLdord. Te Haulerwijk Dat ze nu alleen en vrij was kwam goed uit. Ze draaide zichl om en was op het punt heen te gaan, toen de deur geopend werd en een knecht aankondigde, dat er een dame was, die juffrouw Escott wenschte te spreken. „Voel je je daar goed genoeg voor?" vroeg Lady Btyth twijfelend. „Ja Ja! Mijl scheelt niets. Een ge sprek van enkele minuten met een vreem de zal mij overigens geen kwaad doen. Misschien heeft ze mij jets te vertellen, dat hem van nut kan zijn. Hoe is haar naam1?" vroeg ze, terwijl ze zich tot den knecht wendde. Voor hij echter kon antwoorden, ver scheen de vreemde1 zelf in de deuropening en het bleek een lange, schrale vrouw te zijn, geheel in het zwart gekleed Onmiddellijk herkende Clara haar als de vroegere kamenier van Joan, die iMal colm had aangetroffen in het vreemde huis, waar hij' op zoo» geheimzinnige wijze was heengevoerd en vanwaar hij op zop'n gewaagde manier was ontvlucht. „Jane Lynch!" riepi ze uit, met een we reld van verwijt in haar stem. „Waarom kom je nu hier - nu het te laat is inplaats van vandaag te zijn verschenen op de terechtzitting om te bewijzen, dat dokter King tenminste in enkele opzich ten de waarheid heeft gesproken". (toez.), cand- R1. C. G. Troelstra te Den Haag. Te Doeveren, H. R. Meeuwen- berg, em.-pred. te Zeist. Te AVmkerk, A. Kardolus te Suameer. Te Geervliet (toez.), J- C. Naelemans te Elkerz'ee. Bedankt: Voor Lopsdulnen, A. ARtena te Rijnsburg. Voor Burum, B- Bruins Rz. te Nieuw-Buinen- Geref. Kerk. Beroepen: Te Katwijk' ,aan Zee, W. Sei nen te Opperdoes. Te Noord-Schar- woude, cand. G. Tom te Hilversum'. Te Sellingen, cand. J- Wiepkema te Be- dum. i Bedankt: Voor Schoonhoven, W'. Seinen te 'Opperdoes. —'/Voor Mepipel, J. H. Kui per te Drachten. Geref. Gem. Beroepen: Te Tholen, J. Fraanje te Barneveld. Bedankt: Voor Meliskerke, A- de Bilois te Dirksland. Doorzitten Stuldoopen Bij* de op Woensdag 18 Mei gehouden stemming voor leden van den Gemeente raad werden in: Stemdistrict I uitgebracht 917 stemmen, waarvan 29 van onwaarde; geldig 888 st. Lijst 1, Staatk. GerPartij: C. J. Boot 25; J. Ringeïberg 2; M. C. Berman 4; J. v. d. Panne 2; W. de Vries 0. Totaal 33i st. Lijst 2, VrijZ.-Demociaten: R. Gerritsen 45; W. Kik 3; H. L. Leupen 9; M. J. C. v. d. Kreke 3; P. J. Boone 10. Totaal 70 stemmen. Lijst. 3, S.D.A.P.: J. Catshoek 118, W. Versteeg 2; J. H. Pïlk 4; M. J. M. Gub- beis 0; T. C. Schipper 0; E. J. Lokker 1. Totaal 125. Lijst 4, Neutrale Partij: J. v. d. Kwast 55; E. J. Gelderman 4; A. J. Ilcken 0; C. J. B. du Croo 5. Totaal 64 stemmen. Lijst 5, Anti-Revoiiitionnairen: A. Tim merman Cz. 67; L. Quant 44; W. den Boer 26; M. van As 3; P. Verbeek 0; J. P. Brouwer 3; R. Bienefëlt 0; G. M. hij de Vaate 1. Totaal1 144 stemmen. Lijst 6, Chr.-Historischen: I. de Broe- kert 84; A. J. v. Schelven 18; P. J. van der Doe 3; M. Waairdenburg 27; G. van Duin 1; C. M. de Pooter 1; W. ten Haaf Jz. 4. Totaal 138 stemmen. Lijst 7, Vrijheidsbond: P. M. Panny 78; L. Doeleman 50; L. Koopman Cz. 39; J. Wl v. Oeveren 18; Vi. M. Krepel 12; J. Enztin 2; J. J. Cock 4; J. Kooyman, geb. Tissing 4; J. (b Biermasz 0; J. C: Heimbach, geb. v. Leeuwen 2. Totaal 209 stemmen. Lijst 8, Roomsch-KathoiieJcenA. den Boer 74; L. J. Guinee 4; J. J. v. d. Ven 26; H. A. Koevoets 1. Totaal 105 st Stemdistrict II. Uitgebracht 840 stem men, waarvan 18 van onwaarde. Geldig 822 stemmen. Lijst 1, Staatk. Geref. Partij: C. J. Boot 25J. Ringeïberg 2M. C. Berman 1J. v. d. Panne 1; W. de Vries 3. Totaal 32. Lijst 2, Vrijs.-Democraten: R. Gerritsen 19; Wi. Kik! 1; Hu L.. Leupen 12; M. J. HOOFDSTUK XXXI. Een straal van hoop. „Vandaag voor het gerecht? Maar daar Wist ik! in het geheel niets van, juf frouw! Wat zou ik hebben kunnen zeg gen?" Jane Lynch sprak op ontstelden toon. terwijl ze afwisselend keek naar Clara en naar Lady Blyth. „Je wist nietsl van de inbraak en van de andere misdaad hier in dit huis dat is waar", antwoordde Clara, terwijl ze haar diepi getroffen, ongelukkige vrien din aankeek. „Maar je weet van het huis bij Aylesbury, waar dokter King heen werd gevoerd; jijzelf hebt daar gedu rende oen jaar opgesloten gezeten en mis schien was je daar wel gestorven, als het hem niet gelukt was, je te bevrijden. Je zou onder eede hebben kunnen ver klaren, dat het huis bestond en dat er allerlei verdacht gespuis kwam. Je zou hebben kunnen vertellen, hoe slecht je er werd behandeld. Jouw woorden zou den hebben aangetoond, dat de verkla ring van dokter King betreffende zijn plotselinge verdwijning uit Risington en zijn afwezigheid gedurende zes weken waar was. Nu je niet bent gevonden, is zijn verhaal als een verzinsel beschouwd Besi en niet" duur 50-4035-30 ct.| per 'A pond N.V.Douwé Egberts Tabaksfabrieken'. C. v. di Kreke 1; P. J. Boone 0. Totaal stemmen. Lijst 3, S.D.A.P.: J. Catshoek 109; W, Versteeg 2; J. H. Pik 6; M. J. M. Gub- beis 0; T. C. Schipper 0; K. J. Lokker 0. Totaal 117 stemmen. Lijst 4, Neutraie Partij: J. v. d. Kwast 41; E. J. Gelderman 1; A. J. Ilcken 0; C. J. B. du Croo 2. Totaal 44 stemmen. Lijst. 5, Anti-Reu.: A. Timmerman Cz. 79; L. Quant 77; Wl, den Boer 47; M. van As 3; Pt Verbeek 5; J. P. Brouwer 0; R. Bienefëlt 1; G. M. 'bijl de Vaate 0. To taal 212. Lijst 6, Chr.-Hist. L de Broekert 59; A J. v. Schelven 8; F. J. v. d. Doe 1; M. Waairdenburg, geb. Lindeyer 29; G. van Duin 3; C. M. die Pooter 0; W. ten Haaf "3. 3. Totaal 103 stemmen. Lijst 7, Vrijheidsbond: P. M. Panny 50 j L. Doeleman 46; L. Koopman Cz. 12; J. WL v. Oeveren 15; Vt M. Krepel 5; J. EnZIin 6; J. J. Cpck 3; J. Kooyman, geb1. Tissing 3; J. A. Biermasz 5; J. C. Heim bach, geb. v. Leeuwen 0. Totaal 145 st Lijst 8, Roomsch-KatholiekenA. den Boer 87; L. J. Guinee 6; J. J. v. d. Ven 42; H. A. Koevoets 1. Totaal 136 st. Stemdistrict III. Uitgebracht 727 st., waarvan 24 van onwaarde. Geldig 703 st. Lijst 1, Staatk. Geref. Partij: C. J. Boot 18; J. Ringeïberg 1; M. C. Berman 0; J. v. d. Panne 3; W. de Vries 2. TotaaJl 24 st. Lijst 2, Vrijz.-Dem.: R. Gerritsen 17; Wi. Kik 7; H. L. Leupen 6; M. J. C. v. d. Kreke 0; P. J. Boone 8. Totaal 38 st. Lijst 3, S.D.A.P.: J. Catshoek 163; W. Versteeg 4; J. H. Pik 7; M. J. M. Gu'b- beis 3; T. C. Schipper 0; E. J. Lokker 0. Totaal 177 stemmen. Lijst 4, Neutrale Partij: J. v. d. Kw-ast 59; E. J. Gelderman 4;* A. J. Ilcken 1, C. J. B. du Croo 1. Totaal 65 stemmen. Lijst 5, Anti-Reu.: A. Timmerman 60; L. Quant 9; W. den Boer 13; M. van As 4; P. Verbeek 3; J. P. Brouwer 1; R. Rienefelt 0; G. M. 'bij de Vaate 0. Totaal 90 stemmen. Lijst 6, Chr.-Hist.: I. de Broekërt 58; A. J. v. Schelven 6; Pi. J. v. d. Doe 0; M. Waardenburg, geb. Lindeyer 36; G. van Duin 12; C. M. de Pooter 1; W/ten Haaf Jz. 0. Totaal 113. Lijst 7, Vrijheidsbond: P. M. Panny 68; L. Doeleman 27; L. Koopman Cz. 12; J. Wl. v. Oeveren 10; Vt M. Krepel 2; J. Enzliin 7; J. J. Cock 0; J. Kooyman, geb. Tissing 0; J. A. Biermasz 0; J. C. Heim bach, geb. v. Leeuwen 2. Totaal 128 st. LijSt 8, Roomsch-Kathoiieken: A. den Boer 42; L. J. Guinee 7; J. J. v. d. Ven 16; H. A. Koevoets 3. Totaal 68 stemmen. Stemdistrict IV. Uitgebracht 786 stem men, waarvan 15 van onwaarde. Geldig 771 stemmen. Lijst 1, Staatk. Geref, Partij.' C. J. Boot 9; J. Ringeïberg 1; M. C. Bierman 0; J. v. dL Panne 1; Wl de Vries 2. Totaal 13 stemmen. Lijst 2, Vrijz.-Dem.: R, Gerritsen 22; W, Kik 6; Ht L. Leupen 5; M. J. C. v. d. Kreke 7; P. J. Boone 7. Totaal 47 st. Lijst 3, S.D.A.P.J. Catshoek 160; W. Versteeg 2; J. H. Pik 8; M. J. M. Gub- bels 0; T. C. Schipper 1;- E. J. Lokker 0. Totaal 171 stemmen. Lijst 4, Neutmie Partij: J. v. d. Kwast 44; E. J. Gelderm,an 3; A. J. Ilcken 4; C. J. B. du Croo 6. Totaal 57 stemmen. Lijst 5, Anti-Reu.: A. Timmerman C* 48; L. Quant 17; W|. den Boer 25; M. van As 4; P. Verbeek 5; J. P. Brouwer 0; R. Bienefelt 0; G. M. 'bij de Vaate 0. Totaal 99 stemmen. een brutale poging om zich vrij te pleiten. Waarom heb1 je aan de menschen in het hutje, waar hij je l^ad achtergelaten; .niet (medegedeeld, waar je van plan was heen te gaan?" „CXmdat ik bang was, juffrouw". Jane Lynch sprak op zachten toon. Ze keek aarzelend naar Lady Blyth en ging toen verder. „Ik denk, dat ,dat jaar van ellende mijn hersenen heeft aangetast. Maandan achter een verkeerde ik/ in de meenjng, dat mijn heer Blaoklock mij had ontvoerd en van de Wereld had afgezonderd ik kon mij niet verklaren, waarom, hij het zou heb ben gedaan en toch dacht ik het. Eens Jop een dag, toen ik al beter begon te worden, hoorde ik ergens in het huis een stem, die op de zijnen geleek en toen kwam de gedachte bij mij op, dat hij een onderzoek naar mij instelde met het oog merk, mij weder naar dat vervloekte huis te brengen. Dienzelfden avond stond ik op, hoewel ik (mij nog zeer ziek gevoelde, en vluchtte ik weg. Aan de oude men schen, die er woonden, vertelde ik niet waar ik heen ging; dat wist ik zelf trou wens nog niet eens zeker. Maar ik vroeg Jiun of ze me wilden beloven, dat, als er navraag naar mij zou worden gedaan, ze er geen woord over zouden spreken, dat ik er was geweest". „Ah!" Clara klemde hare handen ineen. PKED1KJJEÜKTEN. Zondag 22 Mei te Zierikzee. Ned. Herv. Kerk. Nieuwe Kerk. 10 ure, dr. Helder (Bevesti ging van lidmaten). Kleine Kerk. 10 ure, ds Waardenburg. 's Avonds 6.30 ure, ds. v. d. Linden. Geref. Kerk. 10 30, ds. F. Staal van Colgnsplaat (Avond maal) en 6.30 nre, idem. Chr. Geref. Kerk. 9.30, 2 en 6 ure, Leeskerk (oude tjjd). Evangelisatie Jeruël II. 10 en 7 ure, Gewone dienst. Ond-Geref. Gem. 9»30, 2 en 6 ure, ds. Boone van St.-Filips- land (oude tjjd). Lijst 6, Chr.-Hist.: I. de Broekert 64; A. J. van Schelven 5; P. J. v. d. Doe 8; M. Waairdenburg, geb. Lindeyer 17; G. van Duin 5; C. M. de Pooter 2; W. ten Haaf Jz. 6. Totaal 107 stemmen. Lijst 7, Vrijiieidsbhnd: P. M. Panny 90; L. Doe leman 20; L. Koopiman Cz. 37; J. Wt v. Oeveren 16; V. M. Krepel 4; J. Enzlin 17; J. J. Cock 1; J. Kooyman, geb. Tis sing 5; J. A. Biermasz 6; J. C. Heimbach, geb. v. Leeuwen 0. Totaal 196 st. Lijst 8, Roomsch-KathoiiekenA. den Boer 62; L. J. Guinee 4; J. J. v. d. Vea 12; H. A. Koevoets 3. Totaal 81 st. Op lijst 1 (S.G.P.) Werden uitgebracht totaal 102 stemmen; op lijst 2 (V.B.) 188 St.; op Bjst 3 (S.D.A.P.) 590 st; op lijst 4 (N.P.) 230 St.; op lijkt 5 (A.R.) 545 st.; op ÜjSt 6 (C.H.) 461 st.; op lijst 7 (V.B.) 678 st. en op lijst 8 (R.K.) 390 stemmen. Totaal werden uitgebracht 3184 geldi ge stemmen, zoodat de kiesdeeler 24412/i3 is. Gekozen zïjn: R. Gerritsen, J. Catshoek, W. Versteeg, J. v. d. Kwast, A. Timmer man Cz., L. Quant, I. de Broekert, A. J. van Schelven, P. M. Panny, L. Doele man, L. Koopman Cz., A. den Boer en L. J. Guinee. Bij de op Woensdag 23 Mei 1923 ge houden verkiezing van leden voor den Ge meenteraad, waren in stemdistrict I to taal uitgebracht 798 stemmen, waarvan 18 van onwaarde en geldig 780. Hiervan verkreeg lijst 1 (C.H. 149 stemmen, lijst 2 (R.K.) 108 st., lijkt 3 (A.R.) 132 st., lijst 4 (V.D.) 85 st., liijlst 5 (Neutrale lijst 48 st., lijkt 6 (V.B.) 206 st, lijst 7 (S.D.A.P,.) 52 stemmen. In stemdistrict 2 waren uitgebracht 773 stemmen, waarvan 31 van onwaarde en geldig 742. Hiervan verkreeg lijst 1 (C.H.) 112 st., lijkt 2 (R.K.) 106 st, lijst 3 (A.R.) 210 St., lÜjlst 4 (V.D.) 57 st, lijst 5 (Neutr. lijst) 33 st., lijst 6 (V.B.) 134 st., lijst 7 (S.D.A.P.) 90 stemmen. In stemdistrict 3 waren uitgebracht 711 stemmen, waarvan 18 van onwaarde en geldig 693. Hiervan verkreeg lijst 1 (C.H.) 108 St., lijsit 2 (R.K.) 75 st, lijst 3 (A.R.), 115 st.,TijSt 4 (V.D.) 63 st, lijst 5 (Neutr. lijst) 65 sft., lijst 6 (V.B.) 150 st., lijst 7 (S.D.A.P.) 117 stemmen. In stemdistrict 4 waren uitgebracht 765 stemmen, waarvan 14 van onwaarde en geldig 751. Hiervan verkreeg lijst 1 (C.H.) 109 St., Ijijfst 2 (R.K.) 73 st., lijst 3 (A.R.) 110 st, lijSlt 4 (V.D.) 70 st, lijst 5 (Neutr. IjijSt) 57 sit., lijst 6 (V.B.) 236 st, lijst 7 (S.D.A.P.) 96 stemmen. Totaal werden toen uitgebracht op de Chr.-Historische lijst 478 stemmen, op de Roomsch-Katholieke lijst 362 stemmen, op de Anti-Revolutionnaire lijst 567 stemmen, op de Vrijzinnig-Democratische lijst 275 stemmen, op de Neutrale lijkt 203 stem men, op de Vrij'heidsbondsche lijst 726 stemmen, op de S.D.A.P.-lijst 355 st. Het totaal uitgebrachte aantal geldige stemmen bedroeg 2966, de kiesdeeler was welke huishoudelijke arbeid verrichten blijven zacht, gaaf en blank door Doos 30-60-90, Tube 80 ct. PUR0L „Daarom vond de politie dus geen enkel spoor van je". „Ik had heeJemaal geen geld", ging; de voormalige meid verder, „behalve dat ik nog juist genoeg/ had om een kaartje naar Londen te nemen. Ik ging daarheen, om dat mijn moeder daar woont. Tot mijn groote droefheid bleek echter, dat die inmiddels was overleden. Ik wist nu hee- lemaal niet meer, waarheen ik moetst gaan en tot wie ik mij Imoest wenden om hulp. En toen - alsof de Voorzienigheid mij hielp ontmoette ik, juist toen ik het huis verliet, waar mijn mloeder had ge woond, juffrouw Tempest. Ze was zeer verbaasd. Ze vroeg me, hoe het kwam, dat ik er zoo slecht uitzeg. Ik vertelde haar alles, wat mij het afgeloopen jaar was overkomen. Ze was er heelemaal van onder den indruk. Ze gevoelde groot medelijden met me en vroeg mij, of ik weder bij haar in dienst wilde komen, daar de oude Martha weer veel last had van rheumatiek en haar werk daarom niet kon doen. Ik zei, dat ik heel gaarne wilde komen, als mijnheer Blacklock, die haar vroeger geregeld placht te bezoeken, weg zou blijven. Ze keek heel verbaasd daar had ze ook wel reden toe, wanjt het was heel brutaal van me en vroeg me, wat ik tegen hem had. (Wordt vervrJgd.)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1927 | | pagina 1