ZEELAND's ROEM Zierikzeesche Nieuwsbode ROOMBOTER B IJ VOEGSEL BINNENLAND- FEUILLETON. Een wanhopige keuze Uit Stad en Provincie. SMAAKT ALS EN IS EVEN VOEDZAAM. aa behoorende bi] da van Vrijdag 13 Mal 1927, no. 11542. DE IJSHEILIGEN. De IJsheiligen, 12, 13, 14 Mei, zijn dit jaar 'precies opi tijd gekomen en het ziet er naair uit, dat 'zij1 Europa nog niet direct verlaten zullen. Hooge druk over de Britsdie Eilanden, lage druk over Scandinavië, waardoor een Noordelijke luchtstroom over een groot deel van Europa Ontstaat, 'zijn noodig voor hun intocht en voortbestaan. Een depressie uit het Noorden komende en naar het Zuidoosten over Scandinavië, Finland en Oost-Duitschland Wegtrekkende, hebu ben Wij verwerkt, een tweede nadert in het verre Noorden bij Röst en Haparanda. Deze zal zich waarschijnlijk wteer in de zelfde richting als haar voorgangster bewegen, zoodat de Noordelijke lucht stroom' weer versterking krijgt en... het koude weer jhoudt aan. Dat de ikoude inval gevoelig is hebben Wij1 allen ondervonden; in getallen uitge drukt vinden wij voor geheel Europa heit volgende. Oipl 9 Mei Was de gernidd. tem peratuur 0,6 igr. boven de normale; op 10 Mei 1,4 gr. C. en ojpt 11' Mei 3,8 gr. C. onder de normale. Deze Waarden gelden voor des morgens 7 uur. NIET DEELNEMING AAN VERKIEZINGEN. Op de vragen van het Kamerlid Ker sten om consciëntiebezwaarden Wegens niet-deelneming aan stemmingen voor de verkiezing van leden van open'blare colle ges niet te vervolgen, heeft thans de mi nister van Justitie geantwoord. De minister neemt, gelet oip de ervaring bij vorige verkiezingen, gereedelijk aan, dat oo|k; 'Weder aan de laatst gehouden stemming voor de Provinciale S'aten vrou wen niet hébben deelgenomen op grond, dat de dfeelneming in strijd is met Gods woord. Het initiatief tot de vervolgingen ter zake vain overtreding v'an artikel 72 der Kieswet is door artikel 149 dier wét, in afwijk It>; var. hetgeen in het algemeen ten aanzien van strafvervolgingen geldt, tot de taak vafn de burgemeesters ge bracht. Hun met betrekking tot de uit oefening van deze door de wet hun op gedragen taaik een bieipjaalde aanwijzing te geven, kan, naar minister Donner mee deelt, naar het oordeel van den Minister van Binnenlandsohe Zaken en Landbouw, niet op diens weg liggen. Overigens her innert de minister aan hetgeen door rijn ambtgenoot van BinnenlaindsChe Zaken en Landbouw en hem zelf ten vorigen jare op de vragen van den heer Duymaer van Twist is geantwoord. Daarbij is n.li. te kennen gegeven, dat de meening, als zou den gewetensbezwaren zonder meer als geldige reden van verhindering in den zin van art. 72 der Kieswet zijn ter Zijde te stellen, schijnt te berusten op een misvat ting omtrent de béteökenis van de ver werping doop die Eerste Kamer van het met betrekking tot de gewetensbezwaren aanhangig geweest Zijnde ontwerp. "^BEZWAREN TEGEN HET VOOR ONTWERP-DRANKWET. In zijn aan den minister van Arbeid, Handel en Nijverheid uitgebracht advies inzake het voor-ontwerp) van wet, hou dende bepalingen tot regeling van den kleinhandel in alcoholische dranken, somt de middens tan dsraad een reeks bedenkin gen tegen onderscheidene voorgestelde be palingen] op en oordeelt, dat de weteglever door verschillende voorschriften zijn be voegdheid te buiten gaat. Volgens den middenstandsraad is het niet de taak van de overheid om zedenmeester pjaroutrance te spelen. Slechts dan in-zij gerechtigd in te grijpen, indien er zpodanig misbruik is, dat zij haar roeping zou miskennen, zoo zij nalatig bleef de vrijheid van han delen in te parken of den handel geheel te verbieden. De' middenstandraad merkt op in de M. v. T- niet één klemmend argument te heb ben gevonden, waaruit de noodzakelijk heid blijkt, om naast de technische her zieningen der drankwet ook een verru'- ming harer 'grondslagen ter hand te ne men en tot invoering der Plaatselijke door MARIS CORNER bEIGHTON. 34 HOOFDSTUK XXIX. Veroordeeld. Het noodlotachtervolgde hem wel. Mal colm King kon nauwelijks gelooven, dat hij zelf het was, die in d« beklaagden bank stond, beschuldigd van inbraak en moord. Hij besefte slechts dat óf een zeer eigenaardige samenloop van omstandighe den, öf een onbekende sluwe vijand hem in dezen toestand hadden gebracht. Indien het een vijand was en niet het noodlot, dan moest de valstrik, waarin hij was ge lokt, Imet duivelsche slimheid zijn gespan nen en de vijand, wie dat dan ook mocht zijn, was er volkomen in geslaagd de schuld op hem te werpen van de mis daad. waarvoor hii thans zou worden ge- Vonnisd. Het was nutteloos voor hem1 ge weest om zich te verdedigen tegen de op- Keuze over te gaan; beide wijzigingen wijst de raad dan ook principieel af. De raad betreurt dan ook, dat in het ont werp wordt vastgehouden aan het begin sel der Wét van 1904, dat de vergunning een volstrekt persoonlijk karakter heeft en met |den persoon verdWijht. In het be lang van leen- gezonden toestand meent de middenstandsraaid, dat overschrijving van de vergunning mogelijk moet zijn. RENESSE. In het raadsverslag van 30' April, voorkomende in uw blad van 4 Mei, staat het woord „misleid". Ofschoon dit woord in de vergadering beslist ge bruikt is, was de bedoeling van den spirékér „misleid" in beteekenis op te vatten als „verke?rd, abusievelijk" inge licht. Corresp. OOSTERLAND. Vergadering van den Raad van Woensdag 11 Mei 1.1. Voorz. de 'burgemeester. Afwezig met kennis geving de heer H. P. Hendrikse. Naar aanleiding der gelezen notulen doet de voorzitter eenige mededeelingen omtrent de Idopr hem bijgewoonde vergadering van de waterleiding. De rekening der Ge zondheidscommissie (over 1926 Wordt goed gekeurd'. Op voorstel van fi. en W, wor den 18 oude schoolbanken beschikbaar ge steld aan, de Bewaarschoolcommissie voor fl pér, stuk. Tot leden der sohiattings- commissie voor de inkomstenbelasting, voor hét tijdvak 1 Mei 1927—1 Mei 1931, Wordien herbenoemd) jd© heeren: A. C. van dier Have, L. J. van Vessem, J. M. die Weeize iem C. M. Zeijler, De eenige sollicitant naar !de bétrekking van graf delver te Sirjansland, C. Dorst Jz., wordt als zoo|d'anig (bénoemti. Vaststelling ge schiedt van ,tie trekening van den keu ringsdienst 1926, Welke aangeeft: ontvang sten f3053,33, [uigaven f2903,81, batig slot f 149,52. Het verhoudingsgetal voor de [plaatselijke inkomstenbelasting voor den dienst 1927/28 |wordt, overeenkomstig het voorstel van B. en W„ bepaaLd op 0,9. Voorlezing geschiedt van het verslag van den toestand1 der gemeente over het af- geÏLoolp|en jaar. Van de geldleening, aan gegaan in 1924, (worden uitgelpot obli gaties Nos. 8 en 7, ieder groot f250, af losbaar 1 Juni a.s. Bijl de rondvraag in formeert een, der (léden naar den op bouw vatn een fcairroussel voor dé ker mis te SiTjjansland op Zondag. Daarna sluiting. BRUINISSE. De op, Vrijdag gehouden vergadering van den gemeenteraad wérd djoor alle leden bijgewoond. Na eenige mededeelingen van den voorzitter en het door den heer van den Berg uitgebrachte rapport betreffende de te Zierikzee get houden vergadering van de aandeelhou ders der N.V. Waterleiding-Mij., kwam aan de orde een adres van de schilders- p(atrooms in deze gemeente, 'behelzende het verzoek om voortaan het ,uit te voeren verfwerk niet meer 'publiek aan te be steden, doch dit door hen om beurt te dioen uitvoeren. Op voorstel van B. ej? W. Wordt besloten, om, alyojrens eenig verfwérk te laten verrichten, aan hem die tiiat jaar voor de gemeente werkt, opgaaf van de kosten te vragen. Blijkt het, dat de opgaaf te hoog is, dan zal tot publieke aanbesteding Worden over gegaan. Het verménigvuldiigingscijfer voor de plaatselijke inkomstenbelasting voor het jaar 1927/28 Wordt vastgesteld op 1.3. /Het gemeenteverslag over 1926 Wordt den Raad aangeboden; dit zal den leden ter kennisname worden toegezonden. Afwij zend Wordt beschikt op een verzoek van Jb. de Waal Rz., om vrijstelling van tie bétaling van een bedrag van f210, als bijdrage in de verpBegingslkosten voor zijn zoon. Naar aanleiding van een schrijven van den heer G. Bolier, lid der Staten van Zeeland, worden bénoemd tot afge vaardigden naar een op 16 Mei a.s. te houden vergadering te Goes, de heeren Wemmers en van den Berg; op deze ver gadering zal aan de orde worden ge steld het nemen van maatregelen ter be strijding of algeheel e wegneming der thans heerschende malaise in het mossel- kwéekersbédrijf. De heer Boller verzocht tevens het gemeentebestuur, uitnoodigin- gen te richten tot bijwoning van die ver gadering! tot de gemachtigden der mös- selikweekersvereenigingende Commissa ris der Koningin, een commissie van de leden van Ged. Staten; de burgemeesters van Bruinisse, Zierikzee, Yerseke, Tholen, Clinge en Philippine; 2 Raadsleden van eenhooping van blijkbaar overtuigénde aanwijzingen omtrent zijn schuld. Hetgeen zijn verdediger voor rijn onschuld aan haalde werd punt voor punt ontzenuwd door een warnet van leugens, die de waar heid verrassend nabij kwamen. De eene leugen volgde op de andere, steeds meer bewijsmateriaal stapelde zich tegen hem op en reeds Lang voor het einde der zit ting scheen de laatste kans op redding te zijn vervlogen. Van den aanvang af was het aan den gevangene duidelijk, dat de openbare miee- riing sterk tegen hem was gekant. Ver dachte omstandigheden, die op zich zelf geheel buiten de inbraak op Blythswood stonden hadden het hunne er toe bijge dragen om een ongunstig licht te werpen op de feiten die schenen te duiden op zijn schuld aan de hem1 ten laste gelegde misdaad. Het was duidelijk, dat men al gemeen aan zijn schuld geloofde. Hoe kon het ook anders? Werd hij niet reeds door de politie gezocht? Was hij eigenlijk niet reeds veroordeeld voor de inbraak op The Larches bij Risington en had hij daarvoor niet reeds een flinke straf te goed? Hij had immers zijn woord gebroken en zich geruimen tijd verborgen gehouden! Een onschuldig man zou zoo niet handelen. Hij had de politie de ware redenen van elk der genoemde gemeenten, de voor zitter van het Visscherijbestuur en de. Inspecteur der Visscherijen in de le, 2e en 3e Inspectie te Amsterdam. De voor» zitter deelt mede, dait de uitnoodigingen inmiddels hebben plaats gehad. Hij spreekt een woord van hulde over het door den heeir Bolier toit dusver bereikte resultaat; 'hij1 toch heeft met on vermoei den ijver het thans zoover gebracht, dat zoovele visschers in Zeeland overtuigd rijn van de noodzakelijkheid rich te ver.-i eeenigen tot een bond en hoopt van harte, dat in de naaste toekomst een betere prijsregeling der mosselen tp.t stand mo ge 'komen. Verder wordt op voorstel van B. en Wi. besloten tot onderiiandsche ver huring van het post- en telegraafkantoor met woning aan den nieuwen kantoor houder J. de Koene, voof een jaarlljk- sche huur van f500, met ingang van 1 Juli a.s. Bij de rondvraag zegt de heer van den Berg, dat het rijn aandacht heeft getrokken, dat de Gezondheidscommissie in haar verslag over 1926 wel wat eigen aardig denkt over de toestanden in onze gemeente. Het verslag toch kenmerkt zich door een doolrioopende oritiek op de ge meenten, terwijl' het bovendien volgens zijn meening geenszins een objectief ver slag is. Herhaaldelijk ontmoet men ge zegden Wat er aan diverse toestanden mankeert, doch van aangebrachte ver béteringen wordt in het verslag, voor zooveel Bruinisse 'betreft, niet gerept. In dat van 1925 wordt medegedeeld, dat in den loop van dat jaar o. a. de openbare school is bezocht en dat het drinkwater in den 'regenbak' onvoldoende werd be vonden. Het is blijkbaar aan 'de aandacht vam de commissie ontsnapt, tiait het ge meentebestuur eenige duizenden guldens heeft uitgegeven tot het wegnemen van den. onhygiënischen toestand, waarin de privaten aan de o. 1. school verkeerden, en een groote verbóuWIng heeft plaats gehad aam de school met de privaten. Ook is tot z'ijh leedwezen geen melding ge maakt, dat de sloot achter de Nieuw-* straat laings 'de oude 'begraafplaats in het voorjaar van 1926 geheel is gedempt en gerioLeerd. Voorts schijlnt pok een schrij ven van het gemeentebestuur onjuist te, rijn weergegeven, althans hij: heeft zich ter secretarie overtuigd, dat de co,pie van dlat schrijven is 'zooials 't béhopirt te rijn. De voorz. zegt voiljklomen mee te kunnen g,a)an mét 't geen dhr. v. d. Berg zegt; liiji heeft den voorzitter der Commissie, dr. Ittmann, er ïreeds op gewezen, d'at het verslag niet volledig is. Het 'doet spreker daarom genoegen, tia,t een stem uit den Riaiad, opgaat om ide Gezondheidscommis sie een en pnder onder het oog te biren- geen. Spr. stelt voor een en ander ter kennis van de Commissie te brengen, waartoe z.h.s. wordt besloten. Daarna Wordt de vergadering gesloten. STAVENISSE. In de Woensdag alhier gehouden vergadering van Ingelanden van het Waterschap Stavcnisse werd vastge steld de omschrijving der in 1927-1923 uit te voeren werken aan de water kee ring, bestaande in steenglooiing. Het dijk- geschot werd, evenals het vorige jaar be paald opi f 18 per H.A. De begrooting w'erd[in ontvangst en uitgaaf goedgekeurd pp f 45475,075. SCHERPjENISSE. Vergadering van den gemeenteraad, gehouden op Dinsdag 10 Mei. Voorzitter de burgemeester. Tegen woordig 6 leden, met den secretaris- De heer J. Bolier met kennisgeving afwezig. Aanf den Raad wordt aangeboden het ver slag der gemeente over 1926. Vastgesteld wordt het kohier der hondenbelasting oip zijn afwezigheid medegedeeld. M(en had inlichtingen ingewonnen aan het huis, waar hij beweerde gevangen te zijn ge houden en inplaats van de bende van mis dadigers, die hij had verklaard dat men er zou vinden, had men slechts twee eer bare, oude huisbewaarders aangetroffen, die verklaarden, dat de eigenaar van het huis, een heer op leeftijd, voor zijn ge zondheid een reis naar het buitenland had ondernomen. De vrouw Jana Lynch ten slotte, die |de gevangene als getuige wenschte te zien opgeroepen, was niet te vinden in de hut, waarin hij beweerde haar te hebben achtergelaten. Elke kans om1 de Waarheid van zijne beweringen te staven, scheen dan ook aan Malcolm1 Kiiig te zijn ontrukt. Met groote blijdschap en dankbaarheid zag hij Clara binnenkomen Clara, nog zwak en bleek en móeilijk loopende, maar in elk geval veilig; langzamerhand zouden hare krachten en gezondheid geheel terug- keeren. Gedurende de weken, die op dien rampzaligen nacht waren gevolgd, had hij niets van haar gehoord. Hij wist daar om' niet zeker, of ze leefde of was ge storven. Dag aan dag had hij in eenzaam heid en angst aan haar gedacht, terwijl hij vurig hoopte, dat zij zou herstellen. Hij had zich niet bekorpmerd om zichzelf een bedrag van f 182. Het vermenigvuldi- gingscijfer van de gemeentelijke inkom stenbelasting'^ voor den dienst 19,27 en 1928 wordt vastgesteld op 1,2. Besloten wordt de begrooling van 1926 te wijzigen met een vermeerdering van f 88,19;5 in ontv. en uitg. en die voor 1927 met een ver meerdering van f 179, in ontv. en uitg. Ofpf de post voor onvoorziene uitgaven van de begrooting 1926 wordt beschikt tot een bedrag van f 79„85. Besloten wordt goedkeuring te verleenen aan een besluit van het burgerlijk armbestuur tot wijzi ging der begrooting voor 1926 en aan dit bestuur voor 1926 een verhoogd sub- sudie uit de gemeentekas toe te kennen yan f 26,20. Aan de bijzondere vrijwillige landstorm' wordt vopr 1927 een subsidie verleend van 15. Naar aanleiding van een Schrijven van den slager den heer E. Slager, wordt na beraadslaging beslóten het urinoir te verplaatsen. Aan de Almieri- can jPetroleum-Compagnie wordt voor een termijn van 5 jaar, ingaande 16 Jun'. 1927 een' gedeelte gemeentegrond afgestaan te gen een huurprijs vam f 25 per jaar, tot het maken van een ondergrondsche be waarplaats van benzine. Uit een over gelegde berekeningstaat, betreffende de vleeschkeuring over 1926 bleek, dat a^p keuring Wias ontvlangen f501, terwijl de gemeente in de kosten van den dienst moet (bétalen f 334,74. De pensioensgrond slag van de onderwijzeres mej. M- J. Baart, wordt vastgesteld op f 1380, met inganigf van 1 Mei j .1- THOLEN. Dinsdagmorgen ontdekten voorbijgangers, dat uit de garage van den heer H. v. d. S. rook kwam1. Bij. het in gesteld onderzoek bleek, dat een zich in idie garage bevindende a,uto in brand stond. Gelukkig wist men de vlammen spoedig te dooven. Een smeulend stuk wat schijnt de oorzaak te zijn geweest. OUD-VOSSEMEER. In !de Woensdag j.l. gehouden vergadering van ingelanden van het waterschap 0,ud-Vosseme©r werden de verschillende rekeningen 'der polders be handeld en vastgesteld, zooals zij' door het bestuur Waren ontworpen, teTwijl de opgemaakte bégrootingen o.ok werden gpedgekéur-d. Van de vroonen zal ge heven Worden f 13,50 per H.A. en voor de verschillende polders a. v.Slalb'be- coom f 44,50, Ould-Kijikuit f 30, Leguit f37,50, Vogelsang f38,50, Hikke f28, Ker- kép'older f27, Ould-Vossemeersche polder f27 en voor het stoomgemaal zullen de póldérs Hikke, Kerke, ien Oud-Vossemeer f6,50 moeten geven. Voor 'dien heer L. M. Friderichs, die op 1 Augustus Wegens het 'bereiken van den leeftijdgrens aftreden moet, werd op gemaakt een aanbevelingslijst, Waarop ge plaatst werden als no. 1, na drie stem mingen, met 29 van de 55 uitgebrachte stemmen de heer B. G. Friderichs, als (No. 2 'de heer K. J. Hanse met 29 st. en riis No. 3 die heer Mar.s Geluk, met 35 stemmen. De werkeloosheid onder de veld- arbéiders is tot heden groot geweest en de voor,uitrichten Zijn Wéinig schitterend w'amt wérd in vorige seizoenen veel ge wérkt in Noord-iBrabént en St.-Philips- fand aan 'de zilveruitjes, is nu bij den geringen uitzaai van dit goédije de kans klein, dat men tiaar Wteer een arbeids veld zal vinden. Geen 'wónder, dat menig wérlkman 'denkt aan vertrek naar beter streek. Reeds rijn eenige groote gezinnen naar elders verhuisd en meerdere staan op punt van vertrek. Br mag hierbij niet vergeten (worden, dat |de meeste vel'darbéi- ders eigen Woning hébben, en, in tegen stelling met eenige jaren geleden, in (plaats van Woningnood kans bestaat, juist door vertrek naar elders, een te veel aan Woningen komt RECHTZAKEN, DE INBREKENDE POLITIE-AGENT. In hooger beroep is voor het Haag- sehe Gerechtshof béhandeiti de zaak tegen tien gewezen agent-majoor van politie te Dordrecht, thains zonder béroepi, gedeti neerd', die door de rechtbank aldaar we gens verschillende feiten van diefstal on der verzwarende omstandigheden is ver oordeeld tot zes jaren gevangenisstraf met aftrek 'der vopriopplge hechtenis. Ver dachte heeft zich, naar hij békende, in de laatste (jaren, terwijl hij zijn functie van agent-majopr uitoefende, aan ver schillende inbraken schuldig gemaakt. De advocaat-generaal', de vraag bespre kende wat den verdacht© tot de diefstal len heeft gebracht, meende de veronder- zoolang hij omtrent haar geen zekerheid had zoolang hij niet wist of eventueel de koorts een ongunstige wending aan haar herstel had gegeven. Hij had de spanning van de onzekerheid bijna niet kunnen dragen; toch was er iets In hem dat hem als het ware influisterde, dat .alles goed ging. „Als ze stierf, zou ik het voelen, zóu ik het weten zelfs hier, zoo ver van haar vandaan", zeide hij tot zich zelf' met het vaste vertrouwen van een groote liefde. Zoo zou het misschien zijn geweest, mlaar gelukkig waren de voorteekenen (achterwege gebleven. Ze leefde en nu wlas ze hier gekomen om dat te bewijzen. Ze kon slechts weinig zeggen. Zooals ze reeds had beseft op den dag, dat ze voor het eerst haar bewustzijn had her kregen, wist ze niets en kon ze niet ge tuigen. Sir Henry Blyth was reeds dood geschoten, voor ze het toon eel van de misdaad had bereikt; ze kon niet zeggen door wiens hand hij wals gevallen. Over de inbraak wist ze in het geheel niets te zeggen: de inbrekers móesten met een merkwaardige snelheid en handigheid, die getuigde van groote geoefendheid en han digheid in hun lichtschuw bedrijf, te werk zijn gegaan. Slechts een enkel ding va® ZEEUWSCHE KALENDER. Htrlnnarlngtn riir watk. 15 Mei. 1634. Graaf Willem van Nassau ontzet de schans van Philippine. 16 Mei. 1573. Nicolaas de Castro, eerste bisschop van Middelburg, overlijdt aldaar. 17 Mei. 1572. De zeeheld Bastiaan de Lange (ge boren te Veere) wordt vice-admi- raal. 18 Mei. 1534. Goes door een vreeselijken brand 1 grootendeels vernield. 19 Mei. 1250. Tusschen Margaretha, gravin van i Vlaanderen, en Willem, graaf van Holland, wordt een nieuw verdirag over Zeeland gesloten. 20 Mei. f 1742. De nieuwe Luthersche kerk te Mid delburg wordt ingewijd. 21 Mei. 1848. De Nieuwe Kerk te Zierikzee wordt ingewijd. stelling te mogen opperen, dat de verlei ding, wélke en dan vooral 's nachts, voor politiemannen bestaat, te groot voor ver dachte is geworden. En een keer pp het hellende vlak gekomen, is verdachte steeds verder gegleden. Naar spr.'s meening is er geen aanleiding de opgelegde straf van zes jaren te verminderen. En al heeft spr. medelijden met dezen man, die jaren lang een goed politieman is geweest, en nu zijn carrière heeft gébroken, hij kan toch, gezien den ernst van de feiten, niet ainders dan bevestiging van het vonnis dier rechtbank vragen. j Uitspraak 25 'dezer. LANDBOUW EU VEETEELT. Benoemd tot plaatsvervangend lid van de Rijkscommissie voor keuring van trek paarden de heer G. de Wilde te St.-Maar- tensdijk. OJD-V1SSEMEER In deze gemeente was in de laatste reeks jaren het gébruik zeer veeL bruine boonen te zaaien, maar de financiëeie uitkomsten waren in 1925 en 1926 van dien aard, dat de lust tot deze teeltteer bekoeld is. Men deelt ons mede, dat de beteelde oppervlakte dit seizoen zeer gering is; sómmige groote verbouwers, die anders 10 a 15 gemeten bezaaiden, hebben er nu geen enkele roe de mee bézet. HET MOND- EN KLAUWZEER. In verband met gewijzigde gezichtspun ten omtrent de bestrijding van het mond en klauwzeer en met den tegenwoordl- gen stand der 'ziélCte hier te lande, heeft de minister van Binnenl. Zaken en Land bouw eene circulaire tot 'de burgemees ters gericht, waarin verschillende aanwij zingen worden gegeven t. a. v. toe te pas sen maatregelen, zopwiei voorloopige ris hetgeen, ze vertelde kon worden aange merkt ten gunste van den beklaagde en dat was haar verklaring van haar ver» trouwen in hem eene verklaring, die moedig werd geuit, terwijl hare wangen zich donkerrood kleurden en er trots in haar stem klonk. Malcolm1 King trilde van ontroering toen hij het hooTde. Nauwelijks had ze echter gezwegen, toen de vreemdste en meest onverklaarbare getuigenis werd afgelegd door een man, dien niemand tot nog toe had gezien. Het was iemand met een echte boeventronie van omstreeks veertig jaar, gladgeschoren, mét schichtige oogen en sluik, geel haaar. Hij verklaarde onder eede, dat hij een medeplichtige van dok ter King was geweest bij de inbraak op Blythswood. Hij was het, naar hij be weerde, dien juffrouw Escott uit het ven ster had zien verdwijnen. Hij had op. haar gevuurd. Hij had dat gedaan, om haar het verder schreeuwen te beletten, daar tengevolge daarvan de geheele huishou ding op de been zou komen. Onder eede verklaarde hij, dat Malcolm King Sir Henry Blyth had gedood; de daad was, zei hij, het gevolg van de pogingen van. Sir Henry om den jongen dokter te be letten om te ontkomen. (Wordt vervolgd:}

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1927 | | pagina 5