Zierikzeesche fü Nieuwsbode iZEELAID's IE! ROOMBOTER abonnement: Maandag 25 April 1927. zierikzeesche courant. advertentie n Kennisgeving. buitenland. feuilleton. Een wanhopige keuze binnenland. Uit Stad en Provincie. SiAAKT ALS EN IS EVEN VOEDZAAM. mijnhardt's Prjja per 3 maanden f 1,50, franco per post fl}80. Voor het buitenland per jaar f 10, Afzonderlijke nummers 5 oent. Yersohijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag. 83ste JAARGANG. - No. 11534. Oir A. J. DE LOOZE Jr. Ullf.-Rldiclinr M J KOSTEN Tan 13 regel. 60 oto., ran 4 regel b en daarboven 20 ote. per regel. Reclame» 30 ote. p. regel. Bij contract belangrijke korting. Inzending op dea dag van uit gave vóór lO ure. Het bureau van dit bladhoek Sohuithaven, is geopend van 's morgens 9 tot 's avonds 5 ure. Aan het woonhuis van ondergetee kende worden geen boodschappende zaak betreffendeaangenomen en ook geen inlichtingen verstrekt aangaande advertentiënte bevragen bureau van dit blad. DE DIRECTEUR. MM*» De BURGEMEESTER en WET- HOUDERS van Zieruzee doen te weten, dat door den Raad dier gemeente, in zgne vergadering van 22 Maart 1927 no. 3 ia vastgesteld de volgende Verordening De Raad der gemeente Zitrikzee; Gelezen het voorstel van Burgeroeeater en Wethouders van 18 Maart 1927, no 316/1927 en het advies der Gezondheidecommissie, zetelende te Zierikzee, d.d. Maart 1927, no. 577d; heeft besloten: de rooilijn voor de Westzyde vanden Langen Blokweg vast te stellen als volgt: Van de Zuidelijke grens van het perceel Sectie D ne 788, over 80 M lengte, N.-Oost- waarts het verlengde van den voorgevel van dit percwel. Van het Noordelijk eind hiervan een rechte lyn tot de grensscheiding der perceelen Sectie D nos 243 en 246, zjjnde een wederzijdsch verlengde van de voorgevel- Ijjn van het perceel Sectie D no. 891 Voorts van Sectie D no. 910 by den Achturenhock een rechte lijn in het verlengde der voor- gevellyn van laatstgeaoei^d perceel (Sectie D no. 910) tot de grensscheiding t'isschen de perceelen Sectie D nos. 252 en 250 en ten slotte door verbinding met een rechte lyn van het tusschen het Zuidolyk eind van het perceel Sectie D no. 246 en de Noorde lijke grens van het percoel Sectie D no. 250 gelegen gedeeltezijnde de gemiddelde afstand der rooilijn en de as van den weg ongeveer 15 Meter eenden ander naier aangeduid op de bij dit besluit behoorende situatieschets. Zjjnde deze Verordening door de Gedepu teerde Staten van Zeeland, by besluit van den 8 April 19 27, no. 174 goedgekeurd. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 23 April 1927. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERK.E Voorzitter P. F. WITTERMANS, Secretaris. DE OVERSTROOMING VAN DE MISSISSIPPI. Uit telegrammen is reeds duidelijk ge- werden, dat die overstroomingen in het gebied van den Mississippi ernstig' zijn. Uit nadere berichten in de Engelsdie pers blijkt, dat van de acht staten, waar de Mississippi door heen loppt, niet minder dan zeven getroffen zijn, met name Airkansas, Missouri, Illinois, Keen- tucky, Mississippi, Tennessee en Louisi ana. Behalve de Mississippi zijn ook alle zijrivieren buiten baar oevers getreden. Gevreesd wordt, dat het ergste nog niet is geleden, daar uit de noordelijke sta ten een massa water in aantocht is. In deze staten heeft het water, dat over dammen en dijken heenvliegt, reeds ge weldige meren in het land gevormd. Ter- Wijl in het dal van den benedenloop van den Mississippi reeds meer dan drie mil- lioen acres land onder water staan. Naar schatting bedraagt het aantal slachtoffers thans 100.000, die gedeeltelijk dakloos zijn. De ellende van deze getroffenen wordt nog vergroot door stortregens en een plotseling ingevallen koude. In een van de vluchtelingenkampen, die zijn inge richt, in het Wynnepark, in Van Buren, door MARIE CORNER LEIGHTON. in Arkansas, wordt dit wel het ergst ondervonden, daar onder de vluchtelin gen daar kinkhoest, mazelen en hof heerscht. Maatrtegelen zijn genomen pm te voorkomen dat de ziekte zich naar elders verspreidt. Intusschen zijn legers mannen dag en nacht in de weer om dijken op te wer pen, of te versterken o[p de punten, waar het gevaar het grootst is, doch het komt niet zelden voor dat de arbeid te ver geefs blijkt, daar de wassende rivier over de dijken heen loopt, of ze verbrokkelt. Hoe het in zulke gevallen toegaat moge blijken uit het gebeurde te Clarendon, in Arkansas. Daar had de vloed een gat in den dijk geslagen en het opstuwende water joeg daar alles doorheen: schepen, die aan den dijk lagen gemeerd, drij vende hoornen, dood vee, en alle andere voorwerpen, die voor het gat kwamen, en tegen de huizen werden gejaagd, die werden vernield. Hier en daar zitten in Arkansas de verraste inwoners in de hoornen en op de kerktoren^ om den dood door verdrinking te ontgaan. Elders kun nen troepen personen, 'blanken en negers te zamen, op geïsoleerde heuvels der dij ken opi hun knieën 'biddend, of om huljp gillende worden waargenomen. 200 personen zijn in het water omge komen, terwijl een even groot aantal wordt vermist. Vast staat, 'dat de schade, door het waiter aangericht, in de milli- oenen loopt. I Het behoeft wel niet te worden ge zegd, dat van alle kanten hulpmaatrege len worden getroffen om het benarde gebied hulp te brengen. 29 Malcolm was geneigd aan te nemen, dat zijne gedachten juist waren nu hij zoo. naast zijn lieveling stond, in het schemerlicht van 't kleine gped verwarmde weelderige boudoir. Terwijl hij door het venster de sterren aan den helderen he mel zag schitteren, leek het hem, of zij hem toelachten en werd hij1 vervuld van blijde hoop voor de toekomst. Qara legde haar hand op Zijn arm. „Malcolm je bent er toch zeker van. dat je onopgemerkt hier binnen bent ge komen?" Hij boog het hoofd, ontroerd door de grenzenloze liefde en bezorgdheid, die uit haar toon sprak. „Ja lieveling wees daarover gerust. Ech ter nam ik alle voorzorgen om niet her kend te worden. Slechts ter wille van jou, opdat ik mijn belofte aan je zou kunnen houden en deze (korte oogenblik- ken te kunnen genieten van je bijzijn morgen echter ga ik mij1 te Risington bij de politie aanmelden. En ik zal daar een uitvoerig verslag geven van alles wat mijf genoodzaakt heeft mij eenigen tijd schuil te houden". De kleur week van Clara's wangen- PARLEMENTAIR OVERZICHT. Zonder twijfel heeft de Eerste Kamer door de verwerping van het Belgisch Ver drag, haar positie en prestige aanmerke lijk verstèrkt ten koste van haar z.g. meer democratische zuster aan den over kant van het Binnenhof. De Tweede Ka mer heeft dit zelf blijkbaar oolc wel ge voeld, en is zoo verstandig geweest, in den laatsten tijd zoo weinig mogelijk van 2ieh te doen hoeren. Inderdaad, zelfkennis is een nuttige zaak voor wie haar wel betracht! Intusschen, ook onze Senaat schijnt zijn democratisch noodlpt niet te ontgaan. Wat ons volk in de Tweede Kamer zoozeer tegenstaat: de verwording der parlemen taire democratie, begint zich ook in de Eerste Kamer te voltrekken. Nu ook daar, dank zij1 algemeen kiesrecht en evenre dige vertegenwoordiging, 'de beroepspoli tici hun intrede hebben gedaan, dreigt 's lands belang op den achtergrond te ge raken ten behoeve van allerlei groepsbe langen. De behandeling der Staatsbregropting vormt er een duidelijk bewijs van. Bij de verschillende hoofdstukken werden tal rijke Te de voeringen gehouden, die blijk geven van een absoluut gemis aan inzicht in de plaats, Welke-de Eerste Kamer in het parlementaire stelsel inneemt. Niet het regeerings'beleid in groote lijnen inspi reerde verschillende Senatoren om onma tig lang de aandacht te vragen; slechts de belangen van allerlei personeeigroepen bracht hen tot een herhaling van 't geen reeds lang en breed in de Tweede Kamer werd bepleit. Een der sprekers voerde als verontschuldiging van zijh breedsprakig heid aan, dat in de Tweede Kamer de spreektijd zoodanig gerantsoeneerd is, dat men in den Senaat de „schade" moet in halen! De logische consequentie is, dat de Eerste Kamer zelf er om smeekt om ook gerantsoeneerd te worden! „Mijn hemel Malcolm, doe |dat niet, het is te gevaarlijk. Men zal je gevangen houden!" „Dat zal men aanvankelijk doen", ant woordde Malcolm bedaard, „het zal ech ter slechts voor korten tijd zijn. De politie zal al het mogelijke in het werk stellen om uit te vinden of (mijn bekentenis waar is en op mijn 'aanwijzing zullen zij het huis vinden waar men mij' opgeslo ten heeft gehouden; het feit dat Zij het huis gevonden hébhen, en de identificatie van sommige van de dieven en schurken die er wonen, zal ten slotte leiden tot de opsporing van de twee kerels die er mij heen gevoerd hebben. Zonder twij fel zal o(ok op deze wïjlzé de vrouw worden gevonden, die mij dien nacht naar The Larches lokte, Waar ik van den dief stal beschuldigd werd". Er heerschte een ©ogenblik stilte. Ciara was nog niet geheel overtuigd dat dit de béste weg was om te volgen. „Er kunnen wel maanden en m'aanden overheen gaan, voordat men de waarheid ontdekt heeft", zeide Zij' pp onderdrukten toon, „etygedurende ai dien tijd zul je lijden, irfde oogen van een ieder bén je onteerd en al dien tijd zal ik alleen zijn". Een schaduw gleed ©ver het knappe gelaat van den dokter. Hij trok haar naar zich toe en hield haar een ©ogenblik in zijne armen. „Clara, mijn lieveling", - fluisterde hij „dat jij al dien tijd alleen zuit Zijn, vind ik ook het ergst van alles. Indien je ge heel de mijne was onherroepelijk de mijne zóu ik er van overtuigd zijn, dat de liefde van een man voor jou, of de haat dien hij tegen mij koestert, nooit meer verwijdering tusschen ons béiden Wij zulllen overigens bij al deze plei dooien voor ipersoneelbelangen niet stil staan; de lezer zou slechts een herha ling krijgen van de begroolingsdebatten in de Tweede Kamer. Was de parle mentaire week dus al heel saai en een tonig, het einde was Wel heel droevig. Op den laatsten dag bleek bij de ope ning het vereischte aantal leden niet aan wezig; goedmoedig en geduldig wachtte de president eenige uren, maar tever- 's, de leden lieten op zich wachten en de zitting moest toen wel wegens onvoltalligheid worden gesloten. Het was pijnlijk, dat de grijze voorzitter, deze vriendelijke tachtigjarige, het moest be leven, dat de Eerste Kamer moest uit eengaan 'wegens een zij het ook zéér begrijpelijke te geringe belangstelling der leden'! ONJUISTE BELASTING-AANGlfTE. -Nog steeds schijnen er personen te zijn, die, nadat zij in vroegere jaren vermo gens- of inkomstenbelasting hebben ont doken, blijven voortgaan met jaar in jaar uit onjuiste aangifte in te leveren, hoe wel zij gaarne hun verhouding tot dein fiscus zouden willen zuiveren. De vrees voor strafvervolging of wel de zeker heid noipens de te betalen ontdoken be lasting, weerhoudt hen hun belastingzaken in het reine te brengen en voojr het ver volg juiste aangiften te doen. Naar het Corr. Bureau van 'bevoegde zijde heeft vernomen, wordt echter in gevallen, waar in de belastingschuldige geheel uit; eigen beweging den inspecteur met de ontdui kingen in kennis stelt, volstaan met vor dering van de te weinig betaald© belas ting over de jaren, waarvoor de termijn van navordering nog niet is verstreken, dus over ten .hoogste drie jaren, zonder eenige verhooging. Strafvervolging zal te gen zulk een belastingschuldige niet wor den ingesteld. Bovendien kan aain hem, die de te weinig betaalde belasting met dadelijk en ineens kan voldoen, gelegen heid worden gegeven het. verschuldigde op eenigszins langen termijn aan te zui veren. ZIERIKZEE. Vanwege den Algémeenen Nederlandschen Politiebond, is aan den heer J. P. Boot, gemeente-veldwachter te OuWerkerk, het zilveren dienstkruis ver leend voor trouwen politiedienst. - Oinder leiding van de hoogiliee.raairen ir. J. A. G. van der Steur en dr. Ir. D. F. Slothouwer ,uit Delft, wordt tot en met "25 April met bouwkundige studenten een excursie gehouden naar Middelburg, Veere, Vlissingen, Goes en Zierikzee, tot 'het maken van architectuur-séhetsen. Het bestuur van de Zierikzeesche Oranje-vereeniging: bésloot tot het hou den van een Wijdingsavond in verband met den verjaardag van H.K.H. Pjrinses Juliana Deze herdenking zal plaats heb ben a.s. Vrijdag 8 uur, in de Gonceft- zaal en zal toegankelijk zijn op vertoon van uitnodigingskaarten, die tijdig aan de ingezetenen zullen worden toegezon den. Als spreker zal optreden de heer R. A. den Oiuden, 's-Gravenhage, terwijl de heer E. v. Bergen alhier zich bereid heeft verklaard met zijn strijkje het musikale gedeelte voor zijn© rekening te nemen. Deze avond wordt ©ene inleiding tot wat ©ip 7 Jpli ia.s. zal volgen, Jh.l. een his torisch feest, waarbij o.m. de „intocht van Karei de Stoute in Zierikzee". Als bij drage in de kosten van dié feestelijkheden zal a.s. Vrijdagavond een schaal collecte plaats hebben. Op 20 April j.l. hield de Groep van Wateib. Ambtenaren in Zeeland hare 62e algemeen© vergadering in hotel „Centraal" te Goes, onder leiding van den vice-voor- zitter, dhr. Z. van de Velde Jz., van Scherpenisse. De voorzitter sprak o. m. onder de opening der vergadering een waTm woord van hulde en dank ter her denking van den overleden voorzitter de Looff, dat door allen als een stille hulde, staande werd aangehoord. De rekening en verantwoording van „de Groep" van hiet fonds en van, de examencommissie werden door 3 verschillende commissie's nagezien en in orde bevonden. De eerste sloot met een nadeélig slot van f 117,765, de tweed© met een goed slot van f6,29 en een 'bezit van f 880 en de derde met een goed slot van f46,565 en een bezit van f 349,82. Van dit laatste bezit zal f100 worden overgebracht in de kas van de Groep. De contributie voor 1927 van de leden werd 'bepaald op f 15 en voor een buitengewoon lid op f 250. Met 20 van de 22 stemmen werd tot voorzitter van de Groep gekozen de vice-voorzitter, dhr. Z. van de Velde. De aftredende leden van het 'bestuur de heeren van den Broe- ke en Becu werden hiji acclamatie herko zen en evenzoo de voorzitter van het fonds J. van de Velde. Tot nieuw lid van het bestuur van de Groep werd bij' 2e stemming gekozen de heer P. J. Vis ser te Walsoorden. Tot afgevaardigde van den Bondsraad werd de voorzitter van de Groep, aangewezen. De volgende alge- meene vergadering zal te Vlissingen dit. najaar worden gehouden met een excur sie naar de havenwerken aldaar. Bij de 'besprekingen over concentratie van (pol ders en waterschappen in Zeeland werd concentratie niet in 't belang van de waterb.-ambtenaren geacht. De voorz. van het fonds bracht verslag uit over den financiëelen toestand van het fonds en zeide dat er nog steeds aan 5 weduwen pensioen wordt uitgekeerd en dat dit onder denzelfden toestand kan voortgaan tot in de le helft van 1929 en dat dad de kas Was uitgeput; hij stelde de ge legenheid thans open de vrijwillige bij dragen te kunnen voldoen en te verhoo- gen, waaraan vélen direct voldeden. Het uitkeeren wed.-pensioen bleef bepaald op f 125 per weduwe en iper jaar. De heer K. Dekker bracht nog een woord van hulde aan den overleden voorzitter de Looff en hoopte en vertrouwde dat on der de leiding van den nieuwen voorz. even gezellig zooals thans en voorheen zal vergaderd worden, wiaarna de voorz. onder dank aan allen de vergadering sloot. 'KERKW'ERVE. In de zitting van helt Hoofdstembureau werden alle dlrie inge leverde lijsten geldig verklaard. Bij lo ting werd de lijst H. Viergever e.a. aan- teweeg brengen. De laatste dagen heeft deze gedachte mij1 voortdurend hezig ge houden. Ik had eerst het plan te wach ten met mij aan de politie over te geven, om eerst mijn liefste wensch in vervul ling te zien en je aan je belofte te hou- dan, dat ons huwelijk plaats kon hebben, wanneer ik wilde. Maar nu zie ik in, dat ik aan mijn hartewensch geen gehoor mag geven; ik begrijp, dat het niet goed zou zijn je nu aan mij te binden, zoo eensklaps en in het geheim, terwijl mijn naam nog 'bezoedeld is het zou een groote fout zijn. De wereld zou er ons 'beiden een verwijt van maken, en dat men jou dit zou aanrekenen, is meer dan ik zou kunnen verdragen. Je moet mij nu beloven mij te blijven vertrou wen, laat niets ter wereld er je toe lei den aan mij te twijfelen niets, zelfs niet de ergste verdachtmaking". Glimlachend richtte Clara haar heldere oogen op hem. „Nooit zal ik meer aan je twijfelen of je wantrouwen Malcolm", zeide (zij ferm. „Maar ik ben bang..." „Waarvoor?" vroeg hij, toen hij zag, dat Zij aarzelde om verder te gaan. „Ik weet het niet", antwoordde zij en glimlachte weer. Maar in weerwil van 'haar glimlach huiverde zij. „Voor mij' behoef je niets te vreezen", zeide Majoolm teeder. „Draag zorg voor je zelf, mijn lieveling, Wees steeds op je hoede bedenk, dat je nu niet meer alleen van je zelf bent, je behoort nu ook aan mij', je bent mijn alles". Hij boog zich een weinig naar haar over en kuste hare glanzende lokken. Op dit oogen'b'lik liet het klokt* or» dere slagen ihooren. Clara schrok plot seling. Lady Blyth kon nu ieder ©ogen blik komen. Het was tijd voor Malcolm om te gaan. Hij1 merkte het aan haar, zij drukte zich vaster tegen hem aan en opnieuw kwam er een verdrietige uitdrukking op haar geziéhtje. „Goeden nacht, mijn schat. Het is nu mijn tijd om te gaan. Dit uur is één van de gelukkigste uit mijn leven geweest". Een oogen'b'lik hield hij haar nog in Zijne armen en kuste hare (bevende lippen. „Alles zal spoedig in orde komen, lief ste", fluisterde hij1. „Binnenkort zullen alle leugens en het 'bedrog dat mij' omringt tot klaarheid gebracht worden en in de ooigen van een ieder zal ik weder een eerbaar mensch Zijn, mijn naam zal we derom bevrijd zijn van eiken, smet en ik zal dezelfde man Zijn, die eens te Deep Deen House kwam om je hand te vra gen. Misschien kan ons huwelijk in één van de eerste lentedagen plaats hebben en zullen we ons huis kunnen betrek ken, dat nu gereed is. Wees echter op je hoede, Clara en draag zorg voor je zelf. Ter wille van je zelf moet je Stephen Bjacklock zoo veel mogelijk vermijden en geloof geen Woord van alles wat hij tegen mij inbrengt". Nogmaals streek hij over haar krullende lokken. „Goeden nacht lief ste" en hij verdween door 'het raam in den duisteren nacht. Nadat Malcolm haar verlaten had, stond Clara een oogen'b'lik roerloos en in een soort geestesvervoering als iemand, die plotseling wakker geschud is te midden van een gelukkige droom. Hoe lanc uiaji leiwi oAjiha Hoofdpijn-Tabletten 60 Laxeer-Tabletten 60 «t. Zenuw-Tabletten 75 °t- Staal-Tabletten 90 Maag-Tabletten 75 Bij Apoth, en Drogisten. gewezen als no. 1, lijst J. Hans© e.a. als no. 2 en lijist G. J. v. d. Cingei e.a. als nol. 3. THOLEN. Zaterdag had de officiëele nummering der ingediende* lijsten voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing plaats, te weten: No. 1, lijst Dekkers, V.D.; 2, lijst Wagemaker, V.B.; 3, lijst Goedege- buure, S.D.A.P.; 4, lijst Goossen, A.R.; 5, lijst Baaij, St.Geref.; 6, lijst Deurloo, Chr.-H.; 7. lijst Aertsen, R.K.; 8, lijst Quist, Chr.-H. SCHUTTEVAER. De 64e algemeene vergadèring van de schippersvereeniging „Schuttevaer", dit jaar te Delft gehouden, besloot o. a. aan de gemeente Zierikzee te verzoeken, eeni ge trappen in de kademuur aan de Nieu we Haven te doen aanbrengen; de tonnen van 'boven den Mosseldam te St.-Philips- land te vervangen door bakens van be neden den Mosseldam. Mede zal aan het heemraadschap van den Rosendaalschen en steenbergschen Vliet, worden gevraagd, een remmingswerk aan te 'brengen buiten de sluis van pl.m. 500 M. en den 'beneden kant met een strekdam door te trekken tot de daar geplaatste lantaarn. Ter openbare terechtzitting van den Po litierechter te Middelburg van 22 April, werden o. m. 'behandeld de navolgende zaken, en wel tegen: L. van V., 25 jaar, landbouwersknecht, wonende te Zierik- verdacht van het niet voldoen aan een 'bevel van een ambtenaar, krachtens wettelijk voorschrift gedaan, gepleegd op, 6 Maart 1927 te Zierikzee. Eisch en uit spraak: f 15 boete subs. 15 dagen hech tenis; G. M. de V., 49 jaar, landbouwer, Wonende te Noordwelle, verdacht van het opzettelijk door misbruik van gezag stroo- perij door twee of meer vereenigde per sonen met behulp van een wagen uit lokken, gepleegd op 11 Maart 1927 te Noordwelle. Eisch en uitspraak f15 b'. su'bs. 15 dagen hechtenis. POST EN TEL! <1© KlPHUfc Aan den besteller C. M. Bossaert van het hulp-post-, telegraaf- en telefoonkan toor te Kerkwérve, is op zijn verzoek met ingang van 28 Mei a.s. eervol ontslag verleend. UJTDBOUW m.j YSETBELTe Uit de door de Provinciale Commissie ter bevordering van Rijkswege van de Veefokkerij' in Zeeland verspreide circu laire blijkt, dat dit jiaar weer in een veel grooter aantal plaatsen dan vorige jaren keuringen van stieren en vrouwelijk fok- vee zullen gehouden worden. Werden deze keuringen vroeger slechts in een paar plaatsen in ieder deel der provincie gehouden, nu zullen deze binnenkort voor Schouwen en Duiveland gehouden worden in: Moriaanshoofd, NieuwerkerK, Noordgouwe, Haamstede, Renesse, Elker- zee en Zierikzee. Voor Tholen in Oud- Vossemeer, St.-Maartensdijk, Stavenisse, Poortvliet en Tholen. Op deze wijze wordt den fokkers, die vroeger niet aan deze keuringen konden opgeschrikt door het geluid van een schoit Scherp en onheilspellend klonk het in hare ooren en schudde haar wakker; het scheen te komen uit de slaapkamer van Lady Blyth. Met een angstigen kreet en doodsbleek van schrik snelde zij ijlings daarheen, om te o nderzoeken wat de oor zaak ervan was. HOOFDSTUK XXVI. r Da moord. Terwijl Claya de deur van het boudoir, die op het portaal uitkwiam, opende, drong er een verward geluid van stem men en een vreemd gediruisch tot haar door. In de gangen brandden de lampen, doch zij was niet in staat iets te onder scheiden. Het was haar nu duidelijk dat het rumoer uit het slaapvertrek van La dy Blyth kwam. Het was een klein ver trek op nauwelijks drie meter afstand van de plaats waar zij' stond; zij snelde er heen en gooide de deur wijd open. In de kamer was het donker, maar door de open deur viel een lichtstraal van het portaal de kamer binnen en dit stelde haar in staat 'beter te onderscheiden. Zij zag twee mannen. Op het zélfde ©ogen blik hoorde zij' een zacht kreunen. „Help help-, ik ben getroffen". Hoewel zwak en schor, herkende 2ij onmiddellijk de stem van Sir Henry Blyth. Toen zag zij hoe hij op zijn beenen wan kelde en viel. Haar eerste, ingeving was naar hem toe te snellen, maar tegelijker! "d zij toe een ....jg njis ncsv bnovBg6bnio>v I eooji gnijlnabiovo rsnjis I -?;f9ob9g ebS Jsd -v'iaiiL ftjf man" ©ver; a.e - ©ank kjjöm en in den duisteren nacht

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1927 | | pagina 1