IZEEUND's ROEM ZierihzsesehB Nieuwsbode ROOMBOTER B IJ VOEGSEL BUITENLAND. FEUILLETON. BINNENLAND. Uit Stad an Provincie. SMAAKT ALS EN !S EVEN VOEDZAAM. b.haor.nd. bij da van Vrijdag 22 April 1927, no. 11633. Postkantoor ts Zl.rlkz.e. Lijst van onbestelbare en geweiige:r> 1 terugontvangen brieven en briefkaarten, waarvan de afzenders onbekend zijn: Brieven 1. Fransche Confectiefabriek Vijverhof- straat, Rotterdaml. Briefkaart: 2. W'imimie Cook, Folkestone- Kota. Aanbevolen wordt om 't adres van den afzender op de brieven en brief kaarten te vernielden, opdat deze bij onbestelbaarheid kunnen worden terug gegeven. Voorts is het gewenscht alle per post te verzenden stukken, steeds van een volledig adres, straatnaam' en huis nummer te voomlen. NA TWAALF JAAR. Toen in October 1914 de Duitscheirs Noord-Frankrijk overweldigden en pok het dorp Merricourt naderden, behoorde de kleine Gabriel Henri Ramon, die toen met Vriendjes op straat speelde, tot hen, die wegvluchtten uit het dorp. In een stroom Vluchtelingen trok 'het ikind naar Lens, Loos, Béthune, kwam te Calais terecht en werd per schip overgebracht naar La Rochelle. Maar het schip liep oip een mijn en vele passagiers verloren 't leven. De jeugdige Ramon behoorde tot hen, 'die door een Engeisch schip werden ge red en naar Folkestone gebracht. Op En- 'geischen bodem is het kind sindsdien ge bleven; een Engelsche vrouw had zich het lot van het ventje aangetrokken, dat, opgegroeid tot man van 26 jaar, daar de zer dagen met een Engeisch meisje in het huwelijk is getreden. De Engelsche pleegmoeder van Ramjon had zich reeds lang geleden alle moeite gegeven zijn ouders, die te Merricourt gewoond had den op te sporen. Dit scheen echter onmo gelijk te zijn; men had er zich bij neer gelegd, maar nu de jongen 'wilde trouwen en er wettelijke voorschriften vervuld moesten worden Ramon bezat geen en kel identiteitspapier werden er op nieuw nasporingen naar de (ouders te Mer ricourt gedaan. Ditmaal met succes. Za terdag hebben de ouders van Ramon te Merricourt van den prefect van 't depar tement Nauw van Calais "de mededeeling ontvangen, dat hun doodgewaande zoon leeft en te Londen Woont. Donderdag te voren was het huwelijk van deze met een Engelsche gesloten. De ouders krijgen dus twee kinderen terug. MASSA-MOORD IN CHINA. Negenduizend man troepen van den Chineeschen generaal Tsang-tso-lin rijn door de 'bevolking van de provincie Ho- nan afgemaakt. Afgescheiden nu van de quaestie of er op zóó groote schaal is gemoord als gemeld, staat toch )wel vast, dat er op pmvangrijke schaad gruwelen hebben plaats gevonden. De vierde divisie van het Mantsjoersche leger was uit Kaifeng gevjucht naar het Noorden, naar de Gele -Rivier. De soldaten vonden daar echter geen gelegenheid om inaar den overkant te komen, doch verspreidden zich over 'de provincie en gedroegen of liever: misdroegen rich zooals tuchtelooze Chineesche soldaiten dat plegen te doen. De bevolking der provincie, bijgestaan door locale gueriilalbenden, idie bekend staan als „de roede speren", vereetogde zich tegen de landplaag en viel op de soldaten aan, waar die maar werden aan getroffen. De Noordelijken hadden veelal geen geweren en konden zich niet ver dedigen. Velen werden idopdgekmippeld, doch verreweg de meesten werden aan handen eu voeten gebonden in 't water gegooid. Maar nu zijn in dit gebied de Mantsjoersche troepen weer baas, en dus er voor de locale bevolking wel Wat op zitten. Een bladzijde uit de gesohledenls van het Qrotnsslgllde. Wie een plattegrond van Zierikzee be ziet of wie de stad in verschillende rich tingen doorkruist, bemerkt, dat er een groote oppervlakte onbebouwd is en veel ruimte is overgebleven voor tuin- en moesgrond, boomgaard en fruitteelt. In tegenstelling met de rijktofevoikte steden elders, waar groenten en fruit buiten de bebouwde kom worden gekweekt, is hier 'binnen de oude tot wandelwegen herscha pen omwalling een groote plaats aan war- moezerij ingeruimd. Zoo is het nog en zpo was het reeds vóór eeuwen. Na de 16e eeuw vooral is dat oppervlak wei toegenomen, omdat toen ook de tuinen en 'boomgaarden van de geestelijke ge stichten voor en na uit het bezit der kloosters overgingen in handen van parti culieren en de gelegenheid tot het kwee ken en verkoopen van groenten en fruit gTOoter werd. Zoo werden de uitgestrekte gronden van het Minderbroedersklooster, het Drie Ko- ningenkiooster en het klooster der Ber- nardieten alras in gebruik genomen en gdbezigd voor warmoezerij en vruchten teelt. Kweekers en verkoopers, mannen en vrouwen, die zich daarmede bezig hielden namen zoodanig in aantal toe, dat AFSCHAFFING COULEGES VAN ZETTERS. Volgens het Voorloopig Verslag van de Eerste Kamer, inzake het wetsontwerp ■tot afschaffing van de colleges voor 's Rijks directe belastingen, verklaarden sommige leden zich daarmede bezwaar lijk te kunnen vereenigen. Zij zouden lie ver hebben gezien dat aan de mede werking der ingezetenen inzake 't vast stellen van aanslagen in belastingen nieuw leven werd gegeven in plaats van daaraan vooir goed een einde te maken. Wat aangaat de te verkrijgen blespa ring van f64.000 waren deze leden van oordeel, dat de onkosten niet zoo groot behoefden te* zijn. Indien de regeling der presentiegelden e.d. ware herzien zouden huns inziens de kosten toit een derde gedeelte kunnen worden teruggebracht. Veie leien verdedigden het wetsontwerp daar zij: met de regeering van oordeel waren, dat de colleges van zetters over bodig zijn. DE WEGENBELASTING. Op 1 Mei, men weet het, treedt de wegenbelasting in werking. Het is mis schien gewenscht nog even in herinne ring te brengen, wat houders van motor rijtuigen te doen staat. Om te beginnen moeten aan de kanto ren van de ontvangers der directe be lastingen tot iwiens dienstkring de woon plaats of straat van den belastingplich tige valt (bijl denzelfden ontvanger dus waar de Rijksinkomstenbelasting wiordt betaald) formulieren worden gehaald. Voor ieder motorrijtuig is een afzonder lijk formulier noodig. De formulieren moe ten worden ingevuld en naar den ont vanger gébracht Daar kunnen de belas- tingkaarten, welke van 1 Mei af geldig zijn, in ontvangst wérden genomen tegen betaling van het verschuldigde belasting geld. Van 16 Mei af rijn de bestuurders Van motorrijtuigen verplicht op .aanmaning van een belastingambtenaar te stoppen en ide 'beiastingkaart te vertonnen. Het is dus niet geoorloofd^ na genoemden datum te rijden zonder kaart. Wie de ikiaart niet kan vertonnen, loopt kans op een bOnfe 'van ten hoogste fSOO. ZIERIKZEE. Vergadering van ingelan den van den polder de Vier Bannen van Duiveiand, gehouden op Dinsdag 19 April, ten 'huize van J. J. de Witte te Nieuwer- kerk. De voorzitter, de heer J. Bonman, opent met eenwelkomstgroet de verga dering. Uit de presentielijst blijkt, dat 55 stembevoegde ingelanden aanwezig zijn. Onder de ingekomen stukken komt o. a. voor: Missive van Ged. Starten, d.d. 25 Februari 1927, No. 80, 2e afd. inzake hert door den oud-machinist ingestelde be roep nopens verhaal op 1/4 der inkoop- som hij den pensioenraad. Zijner rijds is deze z'aak aanhangig gemaakt bij Ged. Staten en wel op groind dart dit besluit niet door het lichaam, dat is door de ingelanden, is genomen, doch door het bestuur. In de vergadering van ingelan den van 27 Februari 1923 is door het béstuur het voorstel gedaan om een re geling te treffen als volgt: tot f1000 jaarloon vrij', tot f1500 5 pCt. en daar bloven Si/rf pCt., benevens 1/4 te heffen van de inkoopsom. Doot de vergadering van ingelanden werd dit voorstel bestre den en aangenomen werd om een vaste aftrek van f800 toe te staan en daarbo ven St/é pCt. te heffen. W,at betreft het 1/4 der inkoopsom is toen 'toet bestre den en Was het bestuur van meening, dat deze zaaik mede was aangenomen. Vojgens Ged. Staten is er geen officieel bésiuit genomen en is er geen Techt 1/4 der inkoopsommen door ide bétrokkenen te doen betalen. Naar aanleiding hieTvan zal het reeds door enkele betrokkenen betaalde bedrag worden terugbetaald. Van professor Visser is nog geen rap port ingekomen, niettegenstaande het be stuur hem op 10 Februari 1.1. had ver zocht dit vóór April in te "zenden, met het oog op de vergadering van ingelan den. De voorzitter deelde mede, dat de het voor de hand lag, diait daaruit een gilde zich zou vormen, gelijk de toen malige maatschappelijke inrichting dat vorderde. De Regeering der stad begreep zulks en bij» een gildebrief van 21 Decem ber 1602 Werden door den Raad de bepa lingen vastgesteld, waarnaar het toen op gerichte Groenseigilde zou bestuurd wor den. Dit gilde, bestaande uit „fruitetoers en hoveniers", die sedert onheugelijke .ja ren den H. Vincentius als hun patroon erkend hadden, werd daarom ook in offi- ciëele stukken het Sint-Vincentsgilde ge- heeten, een naam, die aan menig star cal vinist dier dagen niet aangenaam zal ge klonken hebben en dat wellicht te min der, daar bepaald werd, dat deze corpo.- ratie op 22 Januari 1603 (St.-Vincentsdag) een aanvang zou nemen. Zoo werden dus de tuinen en boom gaarden, waar eeuwen lang de kleeding van geestelijke broeders en zusters was gezien, bewerkt door de nieuwe eigenaars of huurders dier gronden en zoo ging het ook met het land, dat eenmaal be hoorde aan het reeds genoemde Bernar- dieten-klooster, gelegen ten Zuiden van de Sint-Lievensmonsterkerk en begrensd door Wevershoek, Pieterseliestraat en Raamstraat. Om van vorige eigenaars en hoveniers te zwijgen, vermeiden wij, dat tegen het midden der 18e eeuw hier het bedrijf van groenten- en fruitkweekerij werd uit geoefend door Lieven Mulock, een der peilingen over het geheel genomen niet ongunstig zijn. We] blijft het oog ge vestigd op het meest bedreigde punt. De begroorting voor het dienstjaar 1927/28, tot een bedrag in ontvangst en uitgaaf van f88495,79, met een 'post voor on voorziene uitgaven van f4862,47, wordt met algemeene stemmen, goedgekeurd. Uit de vergadering 'wordt aangedrongen op het vormen van een extra-reserve, voor eventueeie onverwachte uitgaven in het binnenbebeer van den polder. Dit jaar zal worden overgegaan tot keibestrating van enkele korte bochten op de meest bereden hoofdwegen. Met het toenemend verkeer der auto's hébben die (bochten die verbetering dringend noodig, om aan de eischen van het verkeer te blijven voldoen. Ook de havenbeschoeiing te Ste- vensiuis, zal noodig vernieuwd moeten worden in basaltwerk, daarvoor zou een extra reserve goede diensten kunnen be- wij'zen. Het 'béstuur zal deze zaken rege len en op de volgende begrooting daar voor 'n .post uittrekken. De omslag van alle dijkers, vroon en vrijlanden is verlaagd met f 2 per H.A. De kas. der reserve ten behoeve van de eventueel© Werken voor den o n der z. oever bedraagt f 17913,725. Een zeer blekende persoonlijkheid, de heer Albert Cornelis de Mooij, is op 'heden 21 April op hert onverwacht aan Zijne familie ontvallen, nadat wij' hem gisteren nog eene wandeling hadden zien doen, Waartoe bet zonnige weder na eene lange ongesteldheid uitlokte. De heer de Mooïj1, op ll1 'September 1844 hier ge boren, was van 26 Augustus 1867 tot 1 October 1920 boekhandelaar in de sedert 1843 bestaande en op deze eilanden alom bekende zaak bij» het Kraanplein. Wegens Zijn klimmende jaren, had de overledene reeds vroeger bedankt voor het lidmaat schap. van het College van Notabelen, en van de Commissie voor den Gewapem- den dienst, maar tot pp het laatst is hij' steeds gebleven de opgewekte, vriende lijke en hulpvaardige man, die ruim een ha]ve eeuw met den meesten ijver en nauwgezetheid rijd boekhandel en boek binderij heeft gedreven. Een achtens waardig burger met vele goede eigen schappen wordt in A. C. de Mooij door Zierikzeeverloren, 'terwijl, het gezin in hem een voorbeeldig echtgenoot én* va der mist. NOORD WELLE. De gemeenteraad heeft in rijn vergadering van 20 dezer benoemd tot secretaris-penningmeester van het burgen* armbestuur de heer J. J. de Bruijhe, met ingang van 20 Juni a.s. Door den Raad van Ar'béid te Goes werd met ingang van 1 Mei &s. de heer J. J. de Bruijne benoemd tot agent van de vrijw. ouder diomsverzekering, plaatse lijk vertegenwoordiger voor de invalidi teitswet en wederverkojoper van rente- laatste afstammelingen van dit oude Zie- rikzeesohe geslacht, die in 1775 overleed. Zijne weduwe, Lena Corbeel, met wie hij in 1736 gehuwd was, zette daar ter plaatse de warmoezerij voort en over leed eerst in Februari 1802. Men lee/de toen nog, althans tot 1798 toen de gilden opgeheven werden, onder de bepalingen van (den gildebrief van 1602, die in 1790 vernieuwd werd. Behalve het venten langs de straat, werd destijds de groentenmarkt des Zaterdags gehouden in de Verrenieuwistraat rond die Groote Welle (de pomp, die daar eenmaal stond). Jaarlijks werd een deken gekozen; vier ommegangers hielden toezicht op de na leving der gildevooirschriften en op Sint- Vincentsdag (22 Januari) moesten alle gii- débiroeders (de gildezustens niet) in de Groote Kerk samenkomen om hun deken te kiezen, enz. Het laatst geschiedde dit in 1798, in welk jaar de opheffing van de gilden volgde. Krachtens de nieuwe rege ling werd toen op 15 Juni 1798 tot direc teur van de Groenselnering aangesteld Johannis Peute, de bewoner van het groote en sombere Heeren-logement aan de Zuidzijde der Groote kerk, die ook den afslag van fruit op het Luitje hield en*van wien nog de uitdrukking is be waard: „betalen, zei Peute". De weduwe Muloek, Lena Cosbeel, die in den Wevershoek het destijds met F 46 gemerkte huis bewoonde, waarbij een schuur, boomgaard en moesgrond be- zegeis voor de gemeente Noordwelle zulks in de plaats van mej. N. Kwaak, aan wie eervol ontslag Werd verleend. OOSTERLAND. In de openbare zit ting. van het hoofdstembureau op den 20sten dezer, zijn de 5 ingeleverde can- didateniijsten voor den gemeenteraad gel dig verklaard en de daarop voorkomen de candidaten gehandhaafd. KcECHTZAUENc DE MOORD IN DE ASTERSTRAAT. Het gerechtshof te 's-Gravenhage heeft uitspraak gedaan in ide zaak tegen den 36-jarigen caféhouder F. L. G. de R., die op Zaterdag 6 November 1926 des namiddags omstreeks half 5 in de As- terstraat te Rotterdam den 22-jarigen ha venarbeider K. Reingoud met revolver schoten heeft gedood en door de Rotter- damsdhe rechtbank wegens doodslag was Veroordeeld tot 3(1/0' jaar gevangenisstraf. De advocaat-generaal bij het Hof had be vestiging "van het vonnis geëischt. Het Hof verwierp het beroep op noodweer, doch in de omstandigheid, waaronder het feit gepleegd is, vond 'het aanleiding de straf te verminderen tot li/g jaar, met aftrek van de vooirloopdge hechtenis. LAMDBOUW Eli VEETEELT* DE BOTERPRODUCTIE. Volgens het jaarverslag van de rijks- zuivel-inspectie bedroeg in 1926 de boter- productie niet minder dan 83 milliioen K.G., waarvan 75 mill. K.G. van het rijks- merk werd vooirzien. Hiervan werd 45,5 mill. K.G. uitgevoerd. Deze éijfers zijn de hoogste, welke tot nu toe werden opge- teekend. De grootste productie had 1925 met 75 mill. K.G. en de grootste uitvoer 1915 met 42 mill. K.G. HET KUIKEN IN DE EERSTE LEVENS WEEK. In „De Kieinveeteelt" wordt gewezen op een achttal veelvuldig gemaakte fou ten hïj1 de verzorging van het kuiken ge durende de eerste levensweek en op welke wijze deze kunnen worden voor komen, waardoor men later sterke dieren krijgt. 1. De kuikens mogen de eerste 36—43 uur in het geheel geen voedsel ontvangen. 2. Ze mogen niet te ko.ud zitten. Is het in de kunsrtmoeder of in het opfokhuis te koud, dan kruipen de dieren tot een tros in elkaar en piepen. In den eersten tijd moet de temperatuur 90 gr. F. be dragen en zeker toet veel daaronder. 3. De dieTen mogen pok toet te warm zitten. Hébben ze het te warm, dan treedt vaak massasterfte op. 4. Er mogen niet te veel kuikens in een kunstmoeder Zijn. Overbevolking leidt er toe, dat ze niet allen behoorlijk ohder de caro.ussel kunnen, zoodat velen het 's nachts te koud hebben. 5. Er mag geen gebrek aan versdie lucht zijn. Dit 'bezwaar heeft men nogal eens bij de z.g. bakkunstmoeders. 6. De zon moet de kuikens ongehinderd kunnen 'beschijnen. De onmiddellijke zon nestraling geeft de grootste levenskracht. 7. De 'bodem behoort kurkdroog te zijn; droog zand is daarvoor zeer geschikt en later, wanneer het dons plaats gaat ma ken voor de veeren, fijn turfmolm', waar doorheen fijn kaf of kort gesneden stroo- haksei kan worden gemengd. 3. De kunstmoeder moet ten minste eenmaal per dag worden schoongemaakt. Onreinheid leidt tot zeer spoedige ver zwakking. YISSCHERIJBERICHTEH. BRUINISSE. Gepresidieerd door den heer G. Bolier Gz. werd Zaterdagavond j.l. een vergadering gehouden, die door een zestigtal mosselkweekers was be zocht. In rijn inleiding memoreerde dhr. Bolier, dat hij door zijn veeljarige loop baan als 'waterbouwkundig ambtenaar van Bruinisse het wel en Wee der mosselkwee kers van nabij had aanschouwd. De thans heerschende malaise drong, hem 't initia tief te nemen om te trachten hierin eenige verbetering te b rengen. In zoo; verre is men thans gevorderd, dat een vergadering is gehouden te Goes, welke was bezocht door afgevaardigden en hoofden van bij hoorde, later bekend als C 44 en 45, was dan, zooals gezegd is, in Februari 1802 overleden en op 15 Maart d.a.v. werd de bezitting in het openbaar voor den Over man verkocht. Degene, die toen- voor f1200 eigenaar werd hleef echter in gebreke en werd van zijn koop ontslagen, waarna op 15 April 1802 alies opnieuw werd ge veild en Jan Léijdekker voor f1300 eige naar werd. Het hem daarvan verstrekte eigendomsbewijs is gedateerd 22 April 1802 en sedert dien datum zijn derhalve nu 125 jaren verioopen. Die. dagteekening zou op zichzelve niet merkwaardig zijn, ware het niet, dat het bedrijf van hove nier en fruitteler terzelfder plaatse nog door den kleinzoon Marinus Leijdekker tot heden wordt uitgeoefend. De vermelding van dit feit vordert, dat we ook iets zeggen over genoemde fami lie. Op 27 Juni 1785 Werd Johannes Leij- dekkers, die in 1759 te Halteren geboren was, tot poorter van Zierikzee aangeno men. In 1784 begaf hij zich voer de eerste maal in den echt en op 21 October 1793 werd hij als lid ingeschreven van het Sint Vincents- of Groenselgilde, eene cor poratie, die toen zeer veel leden telde, want mannen en vrouwen behoorden er in groote menigte toe. Leijdekkers (later wordt de naam mét weglating der s weer als oudtijds Leij dekker genoemd), hertrouwde nog met de hovenierster Joanna van der Werve en overleed in zijn huis in den Wevershqek het mosselkweekemsbedrijf geïnteresseerde gemeenten. Spr. deelde mede, dat op deze vergadering werd voorgesteld' een Bond te stichten met een Centraal Hoofdbestuur, welk,college zou moeten bestaan uit per sonen, die geen direct belang hebben bij het mosselkweékersbedrijf. Plaatselijke af- deelingen zouden tevens dienen opgericht te worden. Na eenige toelichting las spr. de voorloopig door hem ontworpen sta tuten van den Bond voor, Welke in hoofd zaak luiden: Jaarlijks vaststellen van bil lijke minimum-prijzen der consumabek mosselen. Levering om beurten. Controle op levering en 'betaling. Eventueel deel nemen in het 'buitenland aan congressen. Propagandavioering. De contributie zou be dragen 25, 20 en 15 cent per verkochte ton mosselen, enz. Na eenige discussie over deze voorstellen verzocht spr. de genen, die met deze plannen aceoerd gin gen en dus wenschten deel te nemen aan een in dien zin op te richten Bond hun handteekening op een lijst te plaatsen, waaraan door 45 aanwezigen gevolg werd gegeven. Bij voldoende deelname van alle visséherspiaatsen zou dan in Mei a.s. een definitieve oprichtingsvergadering worden belegd. Besloten werd nog eenige dagen de lijst ter teekening te laten. Waarna sluiting. iAKHÜSTEDlN&EÏT. OOSTERLAND. In de Dinsdagavond ge houden besteding der Landbouw vereen. „D.E.S." alhier, werd de levering van onderstaande gegund als volgt: 29950 k.g. Chili a f 14,75, C. v, d. Berge, Sirjans- land; 13700 k.g. kalksal peter, f 13,09, id.; 2700 k.g- cement f 1,99, id.9040 k.g. (muis, f 8,90, J. v. d. W'eeie, Eikerzee; 2085 k.g. Inl. zaaiwikken f 20, Firma Romneijn, Zierikzee. Alles per 100 k.g. franco op de voertuigen. 58 ,M.3 beto n - grint f 3,97 per M3., O- v. d. Klippe Oosterland. SPORT. OUD-VOSSEMEER. De postduivenver- eeniging „De Zwaluw" hield dezer dagen een wedvlucht van Antwerpen (40 K.M.), De uitslag was ials volgt: J. Tholenaar 1, 2, 3, 6, 8, llfc 12, 14, 18 en 28e prijs; C. Boogaart 4e prijs; C, de Graaf 5e prijs; J. Vermeij 7, 10, 16, 20, 22, 23 en 26e prijs; M. v. d. Zande 9, 19, 21 en 24e prijs; M. Vernet 15© en 25e prijs; C. Rombiouts 17e en 19e prijs; G. Ha- vermans 27e en C. de Wit 29e en 30e pr. TUT HEINDE Htf TEE. De „Evening Standard" maakt er op opmerkzaam, dat de Duitschers bezig zijn op vreedzame wijze zekere 'Engelsche ko loniën te „beze tten". In het Tanganyika- gebied b.v., het vroeger Duitsch Oost- Afrika, arriveeren per maand gemiddeld 250 Duitsche kolonisten. Zij rijn er reeds tienmaal zoo talrijk als de Engietscken, hetgeen mogelijk maakt, dat bij verkiezin gen het bestuur van deze Engelsche ko" lonie in Duitsche handen kan komen. Blijkens een bericht uit Moskou be- op 18 Januari 1824. Die weduwe hertrouw de en zette haar bedrijf tot haar overlij den in 1843 voort, toen haaT zoon Joham nes Leijdekker (1820—1885) terzelfder plaatse opvolger werd. Ook de weduwe van dezen, Engejina Schoenmakers, over leden in 1887, zette het bedrijf een paar jaren voort en toen begon in laatstge noemd jaar haar zflon Marinus Leijdekker de zaak, welke nu ai veertig jaren door hem gedreven wordt. Naast de groenten- en fruitkweékerij bezit deze reeds sinds ongeveer 30 jaren een zaadwinkel en heeft hij zijn eigendom door aankoop van naastliggende stukken gronds uitge breid, zoodat het perceel zich uitstrekt tot het Raamstraatje. Op dien grond staat sedert 1914 een groote druivenkas, waar in perziken eai ook groenten groeien, zoo dat ook de fijnere voortbrengselen van het bedrijf, wélke warmte en broeiing noodig hébben, door den eigenaar dezer uitgestrekte en zeer gunstig gelegen be zitting kunnen geleverd worden. Wie op een heerlijken voorjaars- of zomerdag deze hoveniering doorwandelt, haar bij blakerenden zonnegloed of ruw» najaars- en winterweer bezoekt, gevoelt al het rustige harer ligging, waar, mid den in de stad, het stadsgewoel met zijn geluiden toch minder doordringt en waar, slechts op enkele pogenbiikken van den dag de dan door kinderen verlevendigde speelplaatsen van aangrenzende scholen de kalmte der omgeving jkionion verbreken.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1927 | | pagina 5