Zierikzeesche Ct) Nieuwsbode WitteSter 10 cent abonnement: Vrijdag 22 April 1927. zierikzeesche courant. advertentien EERSTE BLAD. BRANDSCHOUWING. VISCHAKTEW. buitenland. BINNENLAND. Uit Stad en Provincie. Dr. C. E. LIESKER, Fietsen Pruimtabak Prijs per 8 maanden f 1,50, franco per post ƒ1,80. Voor het buitenland per jaar f 10, Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag. 83ste JAARGANG. - No. 11533. Dir. AJ. OE LQQZE Jr. Ultg-Ridiclw M J KOSTEX van 18 regels 60 ets., van 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 30 ots. p. regel." Bij contract belangrijke korting. Inzending op den dag van uit gave vóór 10 ure. Dit nummer bestaat uit 2 bladen. Tar-inzaga-legglng van lijstan van candidaten. De VOORZITTER van het Centraal Stem bureau voor de verkiezing van de leden van den Raad der geaeente Zierikzee maakt bekend, dat de lijsten van candidaten voor een ieder op de Secretarie der gemeente ter inzage zjjn nedergelegd, met vermelding van de nummers der lijsten. ZisxiKZEB den 21 April 1927. De Voorzitter voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRATESTEYN VAN RENGERSKERKE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Ziemkzeb brengen ter kennis van de Inge zetenen dat de Directie der Brandweer op Maandag den 25 April e.k. en volgende dagen eene Algemeens Brandschouwlng in de woningen der ingezetenen zal houden, overeenkomstig de bepalingen der Verorde ning tot voorkoming n blusscbing van brand in deze gemeente. ZiBaïKzEB, den 22 April 1927. Burgemeester en Wethouders voornoemd. A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE Burgemeester. F. F. WITTERMANS, Secretaris. BIWNEWVISSCHERIJ. De BURGEMEESTER van Ziebikzee maakt bekend dat ter Gemeentesecretarie kosteloos verkrijgbaar zpn formulieren voor de aan vragen tot bet bekomen van een viscb- of bengelakte, voor het jaar, aanvangende 1 Juli aanstaande en eindigende 30 Juni daaropvolgende, en noodigt belanghebbenden uit bun aanvragen zooveel mogelijk vóór 1 Juni e.k. aan hem in te dienen. Da navolgende akten worden uitgereikt: a. Groote Vischakten, tot bet visschen met alle geoorloofde visebtuigen, tegen be taling van twee gulden vijftig cents (f 2,50); Kleine Vlschakten, tot bet visschen met een daarin genoemd visebtuig, tegen be taling van een gulden (f I, c. Hengelakten, tot het visschen met meer dan één bengel, tegen betaling van vijftig cents (f 0,50). Voor bet visschen met één bengel, geen loop- of sleephengel en geen peur zjjnde, behoeft geen aanvraag te geschieden. Kostelooze vergunningen om te visschen worden niet meer verleend. Geen akte wordt uitgereikt: 1°. aau hem, wien ingevolge artikel 84, eerste lid, der Visa cherij wet, de bevoegd- beid om krachtens een consent of akte te visschen is ontzegd, voor den duur der ontzegging; 2°. aan veld- en boschwachter3, beambten der marechaussee, niet zijnde hulp officieren van justitie, ambtenaren van rijks- en gemeentepolitie, beneden den rang van inspecteur der rijksveldwacbt en van inspecteur van politie, beambten van den rjjks- en provincialen waterstaat en beambten van de domeinen, beneden den rang van hoofdopziener. Ziebikzee, den 22 April 1927. .De Burgemeester voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE DE TOESTAND IN GRIEKENLAND. In Griekenland vreest men weer eens een nieuwe omwenteling... nadat ipas in December een nationale regeering Was gevormd onder 't minister-presidentschap van Zaimis. Van 2djn gevangenis uit schijnt de gewezen dictator Pangalos gi: tracht te hebben onder ide militairen weer een beweging te ontketenen, terwijl van andere zijde mededeelingen komen over pogingen van Venizelistische officieren pm het coalitiekabinet ten val te brengen. Er schijnt dus in Griekenland Wel wat te broeien. Maar eenige geruststelling geven dan weer berichten van ,Britsche Zijde volgens welke zoowel de vermaarde ko lonel Peastiras alsook geneTaal Kondylis het coalitiebewind steun zouden willen 'blijven verleenem Wat er in Griekenland eigenlijk omgaat is niet duidelijk en idat verrassingen daar nu weer te wachten istaan, is niet onmo gelijk. In elk geval is het aftreden van Kon- doerioitis een der mannen van het drie manschap van Sajo-niki, dat tegen 's ko- nings politiële tijdens den wereldoorlog ageerde en de komst van Venizelos op Kreta wel een zeer bijzondere samen loop van omstandigheden.... idie tot na denken kan stemmen. DE ZEGENINGEN VAN LENIN. De „Prawda" heeft een brief van een jongen communist ontvangen, die een dui delijk beeld geeft van de algemeene ont goocheling, die nu onder de Russische communisten heerscht. De jonge communist vertelt, dat het tegenwoordige leven in Rusland ontzet tend is, dat er hij van huivert. Hij ver volgt: „Er was een revolutie; wij vochten aan de fronten, wij vergoten bloed en dachten, dat wij nu beter zouden leven, en wat zien 'wij nu Er heerscht een wee- selijke werkloosheid, er zijn duizenden hongerigen, die bereid zijn voor een stuk brood een misdaad te begaan, zich aan de prostitutie over te leveren. Aan de arbeidersbeurzen ziet ge steeds drom men werkloozen. En wie leidt nu een makkelijk Leventje? De bourgeoisie, spe cialisten, partijloozen, zij -die in het -uur van gevaar, toen de kogels foön (onze hoof den floten, zich in hun huizen hebben verstopt; nu zijn zij onze chefs. Nu kun nen zij ons ioip straat zetten, |öms werkloos maken.... Vroeger stonden wij onder de heerschappij van de bourgeouisie en nu moeten wij de spietsen gehoorzamen. Welk verschil is er? En wat zal verder gebeuren? Wij hebben duizenden d-ak- loozen, die kaders leveren voor de pros titutie. U zit te 'Moskou en. ziet niets. Maar wanneer je ziet, hoe in de socialis tische republiek mienschen van honger en koude omkomen, dan begin je onwil lekeurig te twijfelen. Opi het 'platteland is de koelak de baas en de (landarbeider lijdt honger. In de steden 'heeft de spiets het goed en de werkloozen hebben honger. Waar zijn -dan de resultaten van de revolutie? W'aar is de beloofde gelijk heid? Het beeld, dat deze jonge commu nist van den toestand in Rusland geeft, verschilt veel van hetgeen vele -vreem delingen, die een 'blauwen Maandag in Rusland hebben doorgebracht, over de Russische toestanden schrijven. En wat antwoordt de „Prawda" op dezen kreet van vertwijfeling? De redactie raadt den jongeman aan.... de werken van Lenin te lezen. OVERSTROOMING VAN DE MISSISSIPPI. Nadere berichten uit San Louis melden, dat door de overstroomingen van de Mis sissippi ongeveer 100.000 menschen- dak loos zijn geworden en 15 millioen acres bouwland zijn verwoest. Het aantal in gestorte gebloüwen loopt in de duizen den. Behalve de 20 reeds als verdronken opgegevenen Worden nog 50 lieden ver mist De verhalen, die uit het getroffen ge bied komen, zlijn dezelfde, 'die men hier te lande te lezen krijgt bij groote dijk doorbraken; alleen is 'de uitgestrektheid van de ramp veel gropter dan in ons polderland met zijn vele b'andijken het geval pleegt te zijn. Een vlieger, die het gebied bezocht had, meldde Dinsdag, dat /de bevolking vain verscheidene kleine steden en 'dorpen haar toevlucht had gezocht in kerktorens en in de toppen der topomen. Toen de dijken van /de Witte Rivier bij Clarendon in Arkansas Dinsdag bezwe ken, werden tal van rivierschepen door den stroom meegesleurd in de hoofdstraat van de stad en te pletter geslagen tegen het paleis van justitie en andere groote gebouwen in de zakenwijk. De wervelstormen, die de streek tus- schen St.-Louis en Springfield (111.) teis terden, hebben /de verschrikking nog aan zienlijk verergerd. Tal van dorpen en gehuchten zijn vrijwel verwoest. De strijd tegen den steeds- Wassenden vloed te New-Madrid, wa-ar 500 infante risten de bevolking bijstonden in de ver dediging van den diij'k, is vruchteloos ge bleven. Op 10 mijl afstands van de plaats is de dijk doorgebroken, Waardoor een woedende stroom van -één twee meters diepte de stad overweldigde. De bewo ners vluchtten op de daken deT 'huizen, vanwaar zijl Woensdag met booten gered werden. Het Water staat thans in de stad meer dan 4 M. bo,og. De dijkbreuk bij New-Madrid heeft on geveer 75 -steden en dp-rpen onder water gezet. Het leger en het roode kruis 'bieden zooveel mogelijk huip. AANGIFTEBILJET RIJKSINKOMSTENBELASTING. Voor degenen, die verward raken in het humeur-bedervend mysterie, dat be lastingbiljet heet, is een practjsche hand leiding verschenen. De heer W'. Meije- ringh, inspecteur der directe belastingen te Nijmegen, beeft n.l. een reeks nuttige wenken te boek gesteld, ais richtsnoer bij -de invulling van het aangiftebilj-eit v-oor de Rijksinkomstenbelasting- (uitgave Tjeenk Willink Zoon, Haarlem). De schrijver leidt den fiscalen contribuant -op overzichtelijke wijze in de voor veilen verwarde materie in. De lezer leetrt het verschil tusschen „oude" en „nieuwe' bronnen; en hij verneemt, hoe de ver schillende posten op het biljet juist wor den ingevuld. De schrijver tracht te over tuigen, dat het ook het belang van den belastingbetaler is, den inspecteur zoor veel mogelijk medewerking te verleenen, ingeval van nader verzochte inlichtingen, Ten slotte bevat het boekje, behalve een register, eenige raadgevingen en waar schuwingen, aan degenen, die vroeger te lage aangiften hebben igedaan. Wie nu nog uit eigen beweging een juiste opgave indient, kan zonder straf of verhooging oude fouten herstellen. Hoe lang de ge legenheid hiertoe nog zal blijven bestaan, is niet bekend, vandaar schrijvers raad: doe het nu! ZIERIKZEE. Maandag 2 Mei bezoekt de Commissaris der Koningin de ge" meente St.-Plhilipsland. - De Donderdag 21 Ap|ril hier ter stede gehouden collecte ten bat der t. b. c.-bestrijding, heeft f 287,43° op-ge bracht. r Blijkens een in dit nummer ge plaatste advertentie zal Donderdag- 28 April e.k. in 't Veilingsgebouw alhier, de heer W'. P;. L. Bakker een lezing met lichtbeelden houden over: De Runderhor- zelbiestr ij-ding. ST.-PHILïPSLAND. Woensdagavond bij het huiswaarts keer-en na gedanem arbeid, had dhr. |M- R- alhier, het ongeluk van Zijn fiets te vallen, vermoedelijk doordat een meegevoerd houweel tusschen een wiel -raakte. De val kwam1 zoo aan, -dat genoemde R. buiten bewustzijn raakte. Eenigen tijd later kon hij zich huiswaarts begev.en, met alleen eenige ontvelling aan het hoofd. ST.-MAARTENSDIJK- Toen schipper J. Pape uit St.-Annaland Donderdagmiddag om half 6 met zijn vaartuig -deze ge meente passeerde, zou hij met zijn broer •de mast, die gestreken was, omhoog draaien. Eenmaal overeind staande, brak plotseling de strijkdraad, tengevolge waarvan miast -en tuigage naar 'beneden stortten. Hierbij werd de 27-jarige eeht- genoote van den schipper, di-e aan het roer stond, doodelijk getroffen. Onmid dellijk ontboden geneeskundige hulp mocht niet meer baten. |Men kon slechts den dood constateeren. MOND- en TANDARTS, zal op DONDERDAG 28 APRIL-fes. spreekuur houden voor Tandheel kunde te Zlerikzee, van 9-12,45 uur namiddags, ten huize van I. HAGE, Meubelhandel, Appelmarkt 365. RECHT2 4KEH. MISHANDELING DOOR EEN ONDERWIJZERES. Donderdagmorgen stond voor de Haar- lemscbe rechtbank terecht een vroegere onderwijzeres van de openbare lagere school te Vogelenzang. Haar was ten laste gelegd mishandeling van ©en zeven jarig knaapje. Zij zou dit jongetje ge schopt hebben, waardoor een breuk ont staan was. Indertijd 'is deze quaestie uit voerig behandeld in de gemeenteraads zitting van Bloemendaal, waarna de on derwijzeres ontslagen werd. De officier van justitie eischte wegens mishandeling f 20 b'. s. 10 d. h. De verdediger pleitte vrijspraak. KRRENIEUm Wed. Harv. K«rk. Beroepen; T-e O.L. Vrouwen-Parochie (fir.), B. Dijkstra te Harich (F*.). Te Weert, (L., toez.), P. A. C. Douwes Jz. te Stevensweert (L.). E&JRGH. Onder dank Aan gever of geef ster kunnen wij melden, dat in de 1.1. gehouden godsdienstoefening, ieen gift van f 40 is ontvangen voor Diaconie en Kerk. Gerof. K«rh. Beroepen: Te Nieuwenda-m (Amsterdam Noord), S. J. Piopma te Engwierum'. Te Boskoop, G. B- Wurth te O. en W.- Souburg (Z.). Te Wommels (Flr.), cand. S. Wouters te Exmbrra (Pr.). Te Enschedé (3e pred.pl.), D. Scheel e te Oud-ewater. Bedankt: Voor Zwartsluis (O,v.), Y. K. Vellenga te Oosterzee (F|r.). THOLEN. Op Woensdag 27 April a.s, hooipt Dr. C- Veltenaar, predikant der Geref. Kerk alhier, zijn 25-jarig jubileum als predikant te herdenken. Naar wij ver nemen hoop-t Z.Eerw. pp genoemden da' turn) des avonds 7 uur een gedachtenis rede uit te spreken. Chr. Geref. Berk. Beroepen: Te Nieuwe Pekela, K, G. van Smeden te Kampen. Bedankt: Voor Amsterdam-Oost, L. H. van der Meiden te Dordrecht. POEDlKBECKim Zondag 24 April. Korkwtrvt. 2 ure, da. v. Griethuizen. Jtorseskerk*. Geen dienst. B«?xb. 9.30 ure, ds. Boogaard. Rtaaxit. Geen dienst. H«erdw«IU< 2 ure, ds. Boogaard. &acinft«a». 9.30 en 7 ure, d«. v. Bins- bergen. Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, ds. F. L. Kroes van Ruinerwold. Oad-Geref. K«rlr. 9.30, 2 en 6.30 ure, ds. Boone van St.-Filipsland. saifeorno». 9.30 ure, ds. Neeleman, Geref. Kerkt 9 80 en 2 ure, ds. v. Tol. BrvHweritaMvea. 2 ure, ds. v. Binsbergen. Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, ds. J. de Boer. Zoaaemalre. 2 ure, ds. Neeleman. Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, ds. Hoek. ntaevdgQuiri») 9.30 ure, ds. v. Griethunsen (Doopsbed.) OreSeobar. 9.30 ure, dsj v. d. Griend (Bed. H. Av.) ■w«rk©rk. 2 ure, ds. Waardenburg van Zierikzee. «Uuvrerkerk. 9.30. ds. v. d. Linden (Orgel collecte) en 2 ure, idem. Geref. Kerk. 9.30, 2 en 5.30 ure, Leeskerk. Geref. Gem. 9, 2 en 6 ure, de heer Romrjn. doaterlaad. 9.30, dr. Weeda en 2 ure, idem (Doopsbed.) Geref Kerk 9 30 en 2 ure Lees- dienst. Geref. Gem. 9.80, 2 en 5.30 ure, Leesdienst. glrflanslaad. 2 ure, ds. v. d. Griend (Bed. H. Av.) Geen opgaaf ontvangen. A.-J.-Polóer. Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure» oand. J. M. Spier van Den Haag. St.-PllipslaBd. 2 ure, ds. v. Doorn (Bed. H Av.) Oud-Geref. Kerk. 9, 2 en 5.30 ure, Leeskerk. Ykolae* 9.30, ds. Moerman en 2 ure, ds. de Gidts (Coll. kerkgebouw). Geref. Kerk. 9.30 en 2.30 ure, dr. Veltenaar. Geref. Gem. 9 30, 2 en 6 ure, ds. Kievit (Bed. H. Av. en H. Doop). %t.-3ftaariaagóljk. 9 30, ds. Verschoor en 2 ure Leesdienst. Oud-Geref. Gesa. 9.30, 2 en 6 ure, ds. v. d. Garde. ^sid-Veesaoaeer. 9 30. ds. de Gidts (Voor bereiding H. Av.) en 2 ure, Leesdienst. Geref. Kerk. 9.30, 2 en 5.30 ure, Leesdienst. Oud- Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 ure, Leesdienst. Poortvliet. 9.30, Leeskerk en 2 ure, ds- Verschoor. Geref. Kerk. 9.30, 2 en 6 ure» Leeskerk. 9 30 en 2 nre, ds. Los. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 ure, Leeskerk. Stavsaia»©. 9 30 en 2 ure, ds. Moerman. Oud-Garef. Kerk. 9.30, 2 en 5.30 ure, Leeskerk. Sf*->AssBalasd< 9.30 en 2 ure, ds. Oskam (Coll. voor het ziekenfonds). Gore?. Eark. 9.30, 2 en 5 ure, Leeskerk. ZEEUWSCHE KALENDER. Herinneringen der week. 24 April. 1747. Oplroer- begonnen te Middelburg. 25 April. 1747. Willem IV te Veere, Goes, Zierik zee, Middelburg en Vlissingen tot stadhouder uitgeroepen. 26 April. 1637. Mislukte aanslag van Prins Fre- derik Hendrik1 op Hulst. 27 April. 1774. De wiskundige Johan Pieter Bour- jé, tevens bekwaam schilder, [té Middelburg geboren. 28 April. 1391. Albtrecht van Beijéren geeft de gronden van Stavenisse ter be dijking uit. 29 April. 1547. Keizer Kairel V 'besluit tot het bou wen van het fort Zeebhrg of Ram- mekens. 30 April. 1917. Zes 'bommën uit een Engelsch vlieg tuig op- Zierikzee geworpen, waar door drie personen gedood en zes huizen totaal verwoest werden. Doorzitten bij wiolrljdan verzacht en B*neeit'men mot Doo» 30, Tube 80 et. PUROL VAN HEINDE EK TER. Als een ware Paaschverrassing is het nieuws gekomen dat te Berlijn een Zwitsersch-Russische overeenkomst is tot stand gekomen, waardoor het vier jaren oude Worofski-gesch.il tusschen deze 2 landen is bijgelegd en het sowjetbezwaar tegen deelneming aan Volkenbondscoaife- renties te Genève dus niet langer bestaat. De vaeanliekindertransporten uit Hongarije naar het buitenland, inzonder heid naar Nederland, worden stopgezet, daar de HongaaTsche regeering m-eent, idiat bij een beteren toestand geen aan spraak meer gemaakt mag worden op de offervaardigheid van buitenlandsche bur gers. Volgens te Springfield ontvangen telegrammen heeft een wervelstorm in midden Illinois (Ver. Staten) groote ver woestingen aangericht. 25 meinscben zijn gedood en 150 gewiond. De volstrekte (ont reddering van het verkeer maakt de be richten uit de geteisterde streken poo ver en onvolledig. Een boer te Wankie ,aan de Zambesi (Rhodesië), wiens vee door leeuwen was geteisterd, zette -een val voor hen op en klont 's nachts op eenigen afstand in een boonr om de plunderaars van zijn veesta pel neer te schieten. Tot zijn groote ver" bazing kwam een troep van 20 leeuwen op het geitje af, dat hij als lokaas uit gezet had. De boer schoot zeven leeuwen neer, van wie er een door de anderen werd opgegeten. p«r hall ons OVERTREFT ALLE ANDERE pi SMAAK XN STEVIGHEID PREDJJLBEÜRTEN. Zondag 24 April te Zierikzee. Nod. Hoit. Kerk. Nieuwe Kerk. 10 ure, ds. E. van Rujjten- berg, predikant te Oostburg Kleine Kerk. 10 ure, ds. Waa-denburg. 's Avonds 6.30 ure, ds. v. d. Griend. Luth. Kerk. 10 ure, ds. Hoevers van Den Haag. Onder werp: „Nieuw leven". Geref. Kerk. 10 en 6 ure, ds. Oosterveen van Wilnis. Chr. Geref. Kerk. 9.30, da. v. d. Molen (Bev. nieuwe leden), 2 Leesdienst en 6 nre, ds. v. d. Molen (Afscheid). Evangelisatie Jeruël II. 10 en 7 ure, Gewone dienst. Oud-Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 ure, Leeskerk. Maandagavond 7 ure, ds Boone van 8t -Filipsland. Naai- de New-York Herald uit Rio de Janeiro verneemt, heeft de Braziliaan- sehe regeering een militaire expeditie uit gezonden tegen een bendie van 200 ban dieten, die zich meester moeten hebben gemaakt van ;de stad Montenegro (Rio Grande). De 'roevers moeten /de over heid gevangen gezet hebben en him eigen bewind hebben ingesteld. Men vreest, dat enkele overheidspersonen terecht zijn ge steld. In internationale politieke Wringen te Genève geraakt men er meer en meer van overtuigd, dat alleen een toeroep van Servië op den Volkenbond de opnieuw ingetreden spanning tusschen dat land en Italië kan qpheffen en een blijvende oplossing kan geven aan het Al'baneesc'he vraagstuk. De vrede op den Balkan is niet verzekerd, zoolang het Albaneesche vraagstuk niet langs internationalen 'weg is opgelost. Op dien stichtingsdag van. de stad Rome, 21 April, heeft de fascistische re geering, die -dezen feestdag vooir de ar beiders in 'plaats van den i Mei-dag heeft ingesteld, de grondwet voor den arbeid afgekondigd. Deze wet is door Musso lini zelf opgesteld. De geweldige stortregens der laat ste 14 /dagen héb'ben -de Mississippi (V.S.) én zijn Zijrivieren zoodanig doen wassen, dat de 'watermassa's de dijken héb'ben vernield,* tengevolge 'waarvan 25.000 per sonen dakloos zijn geworden, honderden zijn omgekomen en enorme materiëele schade is aangericht. In verhand met het voornemen van Koendoeriotis, den Griekschen president, om af te treden, merkt dé Westminster Gazette op, dat Venizeljos zich in Grie kenland 'bevindt, op 'weg naar Kreta met het stoomschip „Dalmatia". Dinsdagoch tend lag het schip in de Piraeus en tal van vrienden en kennissen 'begaven zich aan blo-ord om Venizelos te begroeten* Deze bleef echter in Zijn hut en weigerde iemand te ontvangen. Men maakt hieruit op, dat Venizelos zich houdt aan Zijn voornemen om zich niet meer met ide b-inneniandsdhe politiek te bemoeien. Op Kreta is den ouden staatsman een geest driftige ontvangst bereid. Tegen Zaniboni, de man die in No vember 1926 trachtte Mussolini te ver moorden en het fascistisch regime om ver te werpen, is Woensdag 30 jaar tucht huisstraf geèischt. In zijn requisitoir trok de officier van justitie 'behalve tegen Za niboni en diens medebeklaagden, o ok ze-er heftig te velde tegen de Italiaansche vrij metselarij. Wanneer het weer 'het toelaat, zal de Fransche vlieger Nungesser, Zondag morgen om! vier uur van het vliegveld van Bourget opstijgen en zijn vliegtocht over den Atiantisctoen Oceaan naar New- York ondernemen. Pol a Negri, de toekende filmartiste, zal 14 Mei te Versailles in het huwelijk treden met -prins Serge Mdivani, een Rus- sisehen prins, 'wiens geslacht voor den oorlog uitgestrekte bezittingen in Geor gië had. De prins Was een vriend van Vaien-tino en na diens dood heeft hij Po- la Negri getracht over haar verlies te troosten. Dit heeft hen beiden zoo tot eikaar gebracht, dat zij thans besloten zijn in het huwelijk te treden. Op het chirurgencongres te Berlijln heeft dr. Stani meegedeeld, dat de Frank- ïorter specialist Von Noorden een nieuw middel tegen suikerziekte heeft gevon den, dat hij horment heeft genoemd, en dat in den vorm van pillen ingenomen

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1927 | | pagina 1