PLATTEGROND I goed mestabak: ZIERIKZEE. abonnement: Vrijdag 1 April 1927. zierikzeesche courant. advertentien EERSTE BLADT H.H. CORRESPONDENTEN op Schouwen-Duiveland Bekendmaking. Bekendmaking. Fa. A. C. DE MQ0I1, buitenlan d. Als Uw kinderen PU ROL binnenland, BETER Uit Stad en Provincie. Prjjs per 3 maanden f 1,50, franco per post ƒ1,80. Voor het buitenland per jaar f 10, Afzonderlijke nummers 5 oent. Verschijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag. Zierikzeesche Nieuwsbode 83ste JAARGANG. No. 11525. Dir. i. J. DF LOnZE ir. Ultg -Redacteur M J KOSTEN van 13 regels 60 ets., Tan 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 30 ets. p. regel. Bij contract belangrijke korting. Inzending op den dag van uit gave vóór 10 ure. Dit nummer bestaat uit 3 bladen. gelieven ons, onmiddellijk na den uitslag der stemming voor de Prov. Staten op Woensdag a.s., per telefoon (No. 32) de totalen van iedere lijst op te geven. Kosteiooze Koepok-inenting en her-inenting, op Woensdag 6 April a.s., des namiddags 2 uur, in het Zieken huis san de Manhuisstraat Dg geneeskundige, met de vacci natie belast, verzoekt met aandrang zorg te dragendat de beide boven armen van de in te enten kinderen en volwassenen goed genaasschen zijn. De VOORZITTER van het Hoofdstembureau in den kieskring III Zierikzee maakt bekenJ, dat het Hoofdstembureau ten Raadhuize dier Gemeente, op Vrijdag 8 April 1927. des voormiddags 10 uur, een openbare zitting zal boudeu, ter uitvoering van de werkzaam heden, bedoeld in artikel 92 der Kieswet. Zierikzee, den 1 April 1927. De Burgemeester voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRATESTEYN VAN RENGERSKERKE. De BURGEMEESTER der gemeente Zie rikzee vestigt er de aandacht van de belang hebbende kiezers op, dat de ingang van bet stembureau voor stemdistrict 3 (Teeken lokaal van bet schoolgebouw aan de Nieawe Boogerdstraat) is aan de Lange St.-Janstraat en die van bet stembureau voor bet stem district 4 (Gymnastieklokaal van het school gebouw aan de Nieuwe Boogerdstraat)Nieuwe Boogerdstraat. Zierikzee, den 1 April 1927. De Burgemeester voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE. Toelating leerlingen tot de Openbaare Lagere School A, met ingang van 2 Mei 1927. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee maken bekend dat de aangifte voor toelating van leerlingen tot de Open bare Loge e School A, kan plaats hebban op Zaterdag 9 April a s., aan bet School gebouw aan de Zuidzijde van het Kerkhof, des avonds zeven uur. De leerlingen moeten op 1 Mei a.s een leeftijd hebben bereikt van ten minste 5 jaar en 6 maanden en moeten dus geboren zijn vóór of op 1 November 1921. Zierikzee, 31 Maart 1927. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE, Burgemeester. P. F. WITTERMANS, Secretaris. Bevoegdheden en verplichtingen van Raadsleden. (Slot). In de gemeentewet treft men nog een opsomming aan van diverse bevoegdhe den van den Raad, als die inzake het koopen en verkjoopen, of geheel of ge deeltelijk op andere wijze vervreemden van gemeente-eigendommen, aanvaarden van schenkingen en legaten, zorg voor de bevolking en voor de wegen, straten, grachten, enz. Elk dezer onderdeeLen is een oeschou- wing waard. Vermeld zou kunnen worden in welke gevallen zoodanige raadsbeslui ten ondoelmatig zijn geb'leken en welke algen een e richtlijnen daarvoor te geven zijn, maar het is noodig dat dit artikel het laatste is, dus >k moet mij beperken. Thans een kleine besohouwing over het benoemingsrecht van den Raad. De Raad benoemt en ontslaat alle ge meente-ambtenaren en bedienden, voor zoover die benoeming niet bij de ge- frneentewet of plaatselijke verordening aan anderen is opgedragen. Zoo. wordt b.v. de Commissaris van Politie door de Ko ningin benoemd, de gemeenteveldwachter door den Commissaris der Koningin en de agenten van politie door den Burge meester, en zoo ook de secretarie-ambte naren door Burgemeester en Wethouders. Toch hebben de raadsleden hierin ook ©en wooïdje mede te spreken, doordat xij> de gelden voor de bezoldiging moeten beschikbaar stellen. Vandaar soms veel strijd tussc'hen den burgemeester en den Raad over de uitbreiding van het politie korps. Is echter de Kroon of zijln Ged. Staten van meening dat de 'burgemeester gelijk heeft, dan bievelen zij den Raad de daarvoor benoodigde gelden beschik baar te steillen eh wijzigen zoo noodig zelf de begrootinig! door het geld te ne men van een andere begrootingspost. Al heeft dus de Raad geen absolute macht inzake benoeming en ontslag ook 'n ontlagbesluit kan vernietigd wor den wegens strijd met het algemeen be lang de bevoegdheid van den Raad VAN H( PRIJS 20 CENT. BOEKHANDEL - KRAANPLEIN. is groot en daarom valt het dubbel te betreuren dat van deze bevoegdheid zoo heel dikwijls een verkeerd gebruik ge maakt wordt. Om over een paar ambte naren alleen te spreken, wordt aan den Raad het benoemingsrecht gegeven van den gemeente-secretaris, den gemeente ontvanger en b.v. ook den secretaris-pen ningmeester van het burgerlijk armbe stuur. Nu is het voor elks ingewijde be kend, dat de raadsleden zelf weinig in aanraking komen met den dagslijiksehen arbeid van de ambtenaren, sterker nog, ztiji weten daarvan vrijwel niets af. De secretaris Zien zij1 een enkele fenaal om een of andere kennisgeving te doen en om1 zijtn notulen van de vergaderingen te hoor ren of te lezen. Nu moeten die leden be oorde el en of zoo'n ambtenaar 'bekwaam zal zijn voor zijn werk. Het resultaat is dan dat er 'bij een benoeming vrijwel al leen gelet wordt op den indruk die die sollicitant 'bij zijn bezoek heeft gemaakt en of hij voldoende persoonlijk bekend is bijl dezen of genen. Zelfs politieke en godsdienstige richting spreken een woordje miee, en veelal niet weinig. De sollic'itatiestukken worden meestal niet of nauwelijks gelezen en zoo. wordt er dikwijls over een belangrijke zaak een besluit genomen dat er vierkant naast is. Dat een zekere sollicitant al zoo. oud is en dus geen maximum-jaarw'edde zal ge nieten, zoodat het dan voordeeliger is omi weer met een nieuwen ambtenaar op aanvangsjaarwedde te beginnen, pf dat (die burgemeester graag secretaris zou willen zijn, en men hem niet voor het hoofd durft te stooten, hoewel de man in geen tien jaren iets aan de studie heeft ge daan, was het motief bij een benoeming. Wat er dan van een richtige functionoee- ■ring van den dienst, zoo vpoirdeelig en economisch mogelijk, overblijft, daar wordt niet naar gevraagd. Terwijl als de zaak misloopt er één storm van veront waardiging opgaat tegen den falsaris, ter wijl de eigenlijke schuldigen, hem die benoemden en niet controleerden^ buiten schot blijven. Men zou al zijn plezier in het werk en alle achting voor de raads leden en hen die zich zoo lieten benoe men verliezen, als men ziet met welk een willekeur de hoogste gemeentebelan gen behartigd worden. Hoe dan wel een' benoeming moet ge schieden? In de eerste plaats roepie men de liefhebbers voor de te vervullen plaats op een regelmatige wijze en in de ge schikte vakbladen op. Men geve zoodoen de ieder een redelijke kans. Dan raad plege men nauwkeurig de ingekomen sol- lioitatiestukken. Men lette op de inklee ding der 'brieven, taal, stijl en schrift (hoewel een slecht schrijver nog wel een bekwaam1 ambtenaar kan zijn en dat ge brek tegenwoordig door de schrijfmachi nes wordt ondervangen). Men late hem' eenige zelfvervaardigde werkstukken' Overleggen en informeere nauwkeurig bij zijn vroegere Chefs. Dan lette men op zijn persoonlijk optreden. Eerst daarna mag er sprake zijn van goede plaatselijke be kendheid en persoonlijke ontwikkeling em in de laatste plaats mogen godsdienst en politieke richting een woordje medespre ken, omdat in kleine plaatsen zoo'n lamb- tenaar als een van de weinige intellec- tueelen nog wel een invloed op de be volking kan hebben. Ook mofit bij de be noeming meer aandacht geschonken wor den aan de omstandigheden hoe de amb tenaar zijn bekwaamheid heeft verwor ven. Er rnioet meer waardeering z'ijn voor vakopleiding en diploma's. Tengevolge van de steeds hooger gestelde eischen heeft de ambtenaar soms jaren moeten studeer en en dan ook groote studiekos ten gemaakt, daar moet eTkewnnimg' voor zijn in zijn bezoldiging en zijn bestaan moet solider gevestigd zijn, hem mag geen onredelijk ontslag dreigen, zijn rechtspositie moet verzekerd zijn en hij mag niet van de willekeur van zijn chefs afhangen. Voorts benoemt de Taad jaarlijks vaste commissie's uit zijn leden om burgemees ter en wethouders bijl te staan en voor te lichten 'bij hun bestuurstaak. Als zoodanig zijn bekend de commissie's vooir de ge meente-bedrijven als gasfabriek, water leiding, grondbedrijf, enz1., en voor de fabricage, voor 't samenstellen der straf verordeningen en voor de fmamciëni Voor al de taak der technische commissie's is zoo verantwoordelijk, iets wat dezen win- t'er in Zierikzee met de gasfabriek wel is gebleken. De grootste moeilijkheid is wel, dat ook meestal in die commissie's ondeskundigen leid'ng moeten geven, en dan geheel moeten afgaan op de techni sche adviezen van den directeur, dat zij dan maar moeten laannempn en in den Raad verdedigen. Staat dér directeur nu een bepaald stelsel voor, dan kunnen de leden daar weinig tegen inbrengen. Evenzoo is het bedrijf voortdurend 'bloot gesteld aan de inzichten van de vaak wisselende leden en moet als proefko nijn dienen voor de verwezenlijkitnig van sociale theorien. Bij de benoeming van de leden van die commissie's moeten dan 'wel uiterst deskundigen benoemd wor den en vooral bezadigde en verstandige leden. Tenslotte een beschouwing over de be voegdheid om belasting te heffen. In de Igemieenten en in 't algemeen in elk open baar lichaam, dat werkzaam is in het algemeen belang, wordt de nering naar de tering gezet, dus omgekeerd als in een partikulier huishouden. Ter vervul ling van zijn taak heeft de gemeente die en die werken te ondernetmen en daar voor zooveel uit te geven. Zij moet nu zien het daarvoor 'benoodigde geld te ontvangen. Dat kan op twee wijzen, ten eerste door het geld dadelijk van de be woners in te vorderen en ten tweede door daarvoor te leenen. Doch bij leenen behoort als tegenprestatie rente betalen en aflossen. Dus ook weer uitgeven. Moet er nu een groot werk uitgevoerd worden, dan is de theorie zoo: van dat werk'.pro fiteert mien in de volgende jaren, door nu de huidige ebvolking te belasten met een uitgaaf waarvan de nakomelingen pas vruchten trékken, 'begaat men jegens de eersten een onbillijkheid, dus moeten dan de laatsten naast de vruchten of ba" ten ook de lasten mede heljpen dragen, daarom) nu geld leenen en voorts elk jaar een zeker deel aflossen en rente betalen. Maar naast die bijzondere uitgaven heeft men .ook de algemeene en jaarlijks in meerdere of mindere mate teriugkeé- rende lasten, die allen noodig zijn voor een goed functioneer en van den dienst en voor de richtige vervulling van den taak. Daarvoor mogen de gemeenten nu van haar inwoners belasting heffen. Deze belasting heeft ide vorm van een heffing van een deel van het in komen pf vermogen van de inwoners en de voirm van een vergoeding voor dadelijk bewezen diensten. Voor het ver schaffen van een inlichting, een vergun ning voor dit of een machtiging voor dat, moet een bepaald bedrag worden betaald, wordt door gemeentepersomeel een werk vo-.r U aan de gas- of water leiding verricht, dan terstond daarvoor betalen. I)it is billijk en spreekt voor zich eb wordt dan ook meestal zender morren betaald. Maar als men een deel van zijn inkomen moet betalen voor dien sten die men niet dadelijk of toonbaar ziet, -dan gaat diat moeilijker en met meer verzet. En daaromi is het zoo verleidelijk' bij een heffing voor bewezen diensten, verricht wierk, geleverd gas of water, wat meer te vragen dan die arbeid kost en het meerdere als winst in de ge meentekas te doen vloeien. Dit is een gevaarlijk systeem1, dat niet te lichtvaar dig toegepast mag worden. Over de be lastingheffing yalt niet veel op te mer ken, de wetten en verordeningen voor zien hier voldoende in en tenslotte zorgt het koninklijk toezicht wel dat geen on billijke of te zware heffing plaats vindt. Hiermede ben ik dan aan het einde van dit opstellenreeksje gekomen. Veel zou er nog over het gemeentebeleid te zeggen zijn. Het mag in dezen tijd van algemeen kiesrecht gewenscht, ja nood zakelijk heeten dat de kiezers ingelicht worden zoo volledig mogelijk over dat gene waarvoor zij moeten stemmen en hen duidelijk de verantwoording' doen gevoelen wie zij als vertrouwensmannen afvaardigen. Daarom' verdient het m.i. wel de voorkeur dat hierover meer in de kranten worde geschreven. Deze 'berich ten mogen wel 'belangrijker geacht wor den dan die waarin gemeld wordt, dat vrouw X. haar been heeft gebroken en mijnheer Y zijn schoonmoeder heeft ver moord. Maar tenlotte is een krant be perkt in haar ruimte en daarom ligt het meer op den weg van de verkiezings- partijtjes, dat zij hun leden wat meer ontwikkelingsavonden aanbieden. Dat zal tevens de band tussc'hen de leden bevor deren en zullen die kiezers nu niet ge dwongen worden Jan, Piet of Klaas te kiezen, omdat hun bestuur deze op een onderonsje candidaat heeft gesteld. Moge deze artikelen een klein steentje hebben bijgedragen om al dezp goede doelen te bevorderen. de B. Algemeen Overzicht. DE CHINEESCHE CHAOS. De gebeurtenissen in 't Verre Oosten en wel speciaal de Chineesche burger oorlog, blijft de aandacht, ook van ons werelddeel, vragen. Zoo hebben de gebeurtenissen te Nan king, waarvan wij in 't koTt het verloop hebben medegedeeld, geleerd, dat 'de toe stand in China lang niet rooskleurig is. In 't Britsdie Lagerhuis heeft Minister Chamberlain, op grond van beëedigde ver klaringen, medegedeeld, dat de nationalis tische troepen voor de plundering en aan slagen te Nanking verantwoordelijk dienen te worden gesteld, een mededeeling, die zeer verontrustend is. Want dit zou be wezen, dat öf de nationalistische regeer ders geen voldoende gezag over liun troe pen hebben, öf de nationalistische leiders zich hebben bezeerd gebruik dan dadelijk een dubbelhartig spel spelen, en men op hun toezeggingen om geen geweld te zul len gebruiken ter verwezenlijking van hun bedoelingen geen staat kan rrvaiken. Het is te begrijpen, dat de vreemdelin gen, die zich in het „oorlogsgebied" be vinden, aan ernstige gevaren bloot staan en de Amerikaansche regeering heeft dan ook het besluit genomen alle Amerikanen uit dit gebied zich te doen terugtrekken.- Welk voorbeeld vermoedelijk ook dopr de andere vreemde nationalisten wel zal moeten worden gevolgd. Maar volgens de mededeelingen van den BritsChen minister van buitenlandsche za ken kunnen de gebeurtenissen te Nanking niet worden teruggebracht toit het risico, dat ieder loopt, die zich te midden van strijdende partijen bevindt, of zich Op houdt in een land, waar pprlog en revo lutie woedt. Hier zou er waarlijk' sprake zijn van georganiseerde aanvallen van de zijde der nationalistische soldaten op de vreemde lingen, onder die leiding van hun officie ren pf althans met medeweten en goed keuring van deze. De Kantonneesche op perbevelhebber, Tsjang Kaisjek, die zich thans in Sjanghai bevindt, heeft zoowel van dien Amerikaanschen admiraal, als van den Japanschen vloptbevelhebber strenge waarschuwingen ontvangen tegen een her haling van gewelddaden van zijn troepen. Want het Zijn thans te Nanking niet alleen de Britten geweest, die slachtoffer wer den van de nationalistische actie. Ook Amerikanen en Japanners werden door de nationalisten aangevallen en hun con sulaten werden geplunderd en geschonden. HEI' NED.-BELG. TRACTAAT. Naar de Tel. verneemt, heeft de Bel gische regeer ing na de verwerping van het Neder landsch-Belgiseh verdrag eenige niet-offic'ieele stappen gedaan, teneinde de Engelsche regeering, ten aanzien van haar toekomstige houding in dezen, te. polsen. Di antwoord daarop zou de En gelsche Regeering hebben verklaard, dat zij er de voorkeur aan geeft, dat Neder land en België ernstig zoeken naar een basis voor onderlinge overeenstemming. JHR. BEELAERTS VAN BLOKLAND MIN. VAN BUITENLANDSCHE ZAKEN. Bij Kon. besluit van 31 Maart is le. op zijn verzoek, eervol ontslag verleend aan jhr. m'r. dr. H. A. van Karnebeek, als minister van buitenlandsche zaken, onder dankbetuiging voor de vele en zeer be langrijke diensten aan de Koningin en aan den lande bewezen; 2e. benoemd tot min van buitenlandsche zaken, jhr. mr. Bee- laerts van Blokland, buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister. De benoeming van den nieuwen.' minis ter van Buitenlandsche Zaken is, volgens de Tel., te beschouwen als een hulde aan Van Karnebeek, een gebaar van uitnoo- digende vriendschap tegen België, een geruststelling voor 't Nederlandsche volk. Hulde aan v. Karnebeek. Want de nieuwe titularis is voor den heer van Karnebeek een zeer getrouw medewerker geweest. Van Karnebeek's werk wordt door zijn opvolger weer opgenomen en deze zal met grooter kennis van zaken tegenover het moeilijke vraagstuk' onzer verhouding met België staan, dan zonder het werk voor het verdrag mogelijk was geweest. En daardoor wordt deze benoeming met- pen een uitnoodigingl en een vriendschaps betuiging aan België. Het is, alsof de Nederlandsche regeering aan onzen buur staat zeggen wil: Er was verschil over sommige bepalingen van het verdrag, maar wij zijn geneigd een nieuw te slui ten in den meest verzoenenden zin. Gij komt dus tegenover een onderhandelaar te staan, die weet wat uwe wenschen en behoeften z'ijn, die geleerd heeft, wat het Nederlandsche volk niet wenscht. En met die dubbele wetenschap gewapend, zal hij trachten, de belangen tot overeenstem ming te brengen. Dit is de geruststelling van het Nederlandsche volk. Als gezant eerst heeft jhr. Beelaerts van Blokland een breeden blik op de wereld gekregen. Dan heeft zijn werkzaamheid aan Buiten landsche Zaken heen het geheele rader werk onzer diplomatie doen zien. Maar meer dan zijn ervaring schijnt zijn per soon waarborg te zijn voor krachtig be leid. Een ander man dan zijn voorganger. Misschien minder geniaal. Maar even werkzaam', vasthoudend, resoluut. Een echte Hollander, niet bang. Niet politiek eerzuchtig. Van huis uit van een „rechtsch" gezin. Niet Zeer geneigd om zich bij een be paalde partij in te deel en, maar in we zen en opvatting de typische christelijk- historische van ouden huize. Waarschijn lijk zal hij zeer goed met minister De Geer overweg kunnen. KIESRECHT EN TRACTAAT. Mr. S. van Houten betoogt in no. 7 zijner Staatkundige Brieven onder het op schrift „Kritieke tijden" wederpm dat vppir koop i5 niel altijd duurkoop ward bier to bah is door honderdduizenden rookers erkend als le zijn dan andere tabak van denzelfden prus Vofgf dus dal goeae voorbeeld en rook! alles nopdig is verbetering der Kieswet, om er een einde aan te maken, dat wij bij dozijnen Kamerleden hebben, die vol strekt geen volksvertegenwoordigers zijn. Dit punt geldt allereerst de verkiezin gen voor de Tweede Kamer, voor welke het lijstenstelsel blijkbaar slechter werkt dan voor de Eerste, wat aan te toonen is uit de behandeling van het Belgisch Trac- ta,at. j Nolens en Vliegen waren in dwaling omtrent de beteekenis van het tractaat voor Limburg en zij hebben hun ongelijk nog niet erkend. Als partijleiders hebben zij op de verkiezingen voor de Eerste Kamer indirect even overwegend invloed als op de rangorde der candidailenlijsten voor de Tweede, maar er is verschil in de mate van afhankelijkheid der leden... Eveneens mogen wij uit de geschiedenis van het traetaait een argument afleiden ten gunste van het Twee-Kamer stelsel. Daardoor toch is de raimp, die het lijsten stelsel en de daaruit voortvloeiende macht der partijleiders over het land zou heb ben gébracht, afgewend. Van Belgische oorlogsschepen over de Schelde komt evenmin iets als van Duit- sche over den Rijn en bij nieuwe onder handelingen over een kanaal Ruhrort Antwerpen zal wel gezorgd worden, dat het geheel der kanalisatie van ons Zuiden aan de orde zal komen. Tegenover ver plichtingen onzerzijds ten behoeve van Antwerpen, zullen dan ook verplichtingen van België staan, waarvan hét gemis zoo duidelijk door Koster is aangetoond. ZIERIKZEE. De Commissie, welke ten doel heeft gelden bijeen te brengen voor den aankoop van ©en huis, dat te be stemmen is als pastorie voor een vrij zinnigen predikant der Ned. Herv. Gem. alhier, deelt ons mede, dat de gehouden inzameling een zoodanig resultaiat heeft gehad, dat het gestelde doel waarschijnlijk zal kunnen worden bereikt. Er zal eene Stichting in» het leven wor den geroepen onder den naam van „Stich ting het Vrijzinnig Pastoriefonds der Ne- derduitsch Hervormde Gemeente Zierik zee" en die eigenaresse zal blijven van het te zijner tijd aan te koopen huis. Het bestuur van de sc'hietver. „Prins Frederik Hendrik" alhier, is voornemens ter herdenking' van haar 20-jarig bestaan, in samenwerking met de afd. Schouwen en Duiveland van de Vrijw. Landstorm', in de Pinksterweek een nationale en Provin ciale schietwedstrijd te organiseeren, waartoe alle schietveTeenigingen, land- stormafdeelingen en burgerwachten zullen worden uitgenoodigd. Van verschillende autoriteiten en vooraanstaande burgers mocht het bestuur reeds de toezegging ontvangen voor medewerking en het schenken van kunstvoorwerpen voor de zen wedstrijd. Bij de firma A. C. de Mooij alhier is verschenen een duidelijke, gekleurde plattegrond van Zierikzee, welke kaart aan de ommezijde een alphabetische stra- tenlijst bevat, benevens een lijst van de openbare gebouwen en bezienswaardig heden. ELKERZEE. Woensdagavond kwajm de Groen© Kruisvereeniging Eikerzee, Ellé- meet en Duivendijke vooir de 4e maal de zen winter bijeen, thans in café Hainse te Eikerzee. De bedoeling 'was thans om te komen tot oprichting van een af deeling van 't Centraal-Genootschap van Kinder en Vacantiekoloinies. Er werd besloten tjot oprichting en dan in dien zin, dat de afd. een onderafdeeling vormt uit de Groene Kruisvereeniging. De afdeeling komt on der hetzelfde bestuur als de Groene Kruis vereeniging, aangevuld met twee leden, p.l. Zuster van Nieuwenhuijzen en den heer Friso, hoofd der school te Ellemeet. Na ampele bespreking werden de statuten vastgesteld en een huishoudelijk regle ment aangenomen, in hoofdzaak volgens den leiddraad van het C. G. Dooir dokter Ittmann werd er op gewezen, dat in de sanatoria en boschhui zen van het C. G. geen patiënten kunnen worden opgeno men, die reeds lijden aan tuberculose. Slechts zulke patientjes -- van 6—14 jaar komen voor uitzending in aanmerking, die bij verwaarloozing der noodige voor zorgsmaatregelen door die gevreesde ziek te zouden kunnen worden aangetast. Ook

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1927 | | pagina 1