Zierikzeesche iZEELAND's ROEM ROOMBOTER Dot's KWATTA abonnement: Woensdag 23 Maart 1927. zierikzeesche courant advertentien HEEREN ADVERTEERDERS de directeur. Vaststelling der Kiezerslijst. buitenland. binnenland. Uit Stad en Provincie. KWATTAft .i«;i reepen" SMAAKT ALS EN IS EVEN VOEDZAAM. Sproeten komen vroeg In het voorjaar, koop tijdig een pot Sprutol. Bij m Prga per B maanden f 1,50, franco per post ƒ1,80. Yoor het buitenland per jaar f 10, Afzonderlijke nummers 5 cent. Yersohijnt Maandag, Woensdag en Yrijdag. 83ste JAARGANG. - Nb. 1Ï521. Dir. A. J, DE LOOZE Jr. Ultg.-IMictair M. J. KOSTEN van 13 regels 60 ets., van 4 rogelB en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 30 cts^p. regel. Bij contract belangrijke korting. Inzending op dea dag van uit gave vóór 11 ure. deelen wij mede, dat in verband met de Arbeidswet, van af heden na tien ure, op den dag van uitgave der Courant, geen advertentiën meer kunnen worden aangenomen. Ter voorkoming van teleurstelling gelieve men voor tijdige inzending te zorgen, daar hieraan streng de hand zal worden gehouden. Advertentiën voor het nummer van Vrijdag, worden zooveel m o g e I ij k Donderdags verwacht. Zij, die zich van af heden op ons blad abonneeren, ontvangen de tot 1 April a.s. verschijnende nummers GRATIS. BURGEMEESTER en WETHOUDERS pan Zierikzee maken bekend, dat de op heden door hen vastgestelde Kiezerslijst voor het jaar 1927/1928, van 23 Maart tot en met 21 April a s., ter secretarie der gemeente voor een ieder tar inzage wordt nedergelegd en tegen betaling der kosten in afschrift, en stemdistrictsgewijze, in uittreksel, ver krijgbaar wordt gesteld. Tot en met 15 April a.s. is een ieder bevoegd bij het gemeentebestuur verbete ring van de vastgestelde kiezersljjst te vragen, op grond dat hij zelf of een ander, in strijd met de wet, daarop voorkomt, niet voorkomt, of niet behoorlgk voorkomt. Het verzoekschrift kan op ongezegeld papier worden gesteld. Zierikzee, 22 Maart 1927. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRATESTEYN VAN RENGERSKERKE, Burgemeester. P. F. WITTERMANS, Secretaris. In 'elk .geval schijnt er geen reden om aan de .onrustwekkend© berichten van Ita liaansche zijde geloof te hechten. Een on middellijk gevaar is er waarschijnlijk van het Alb'aneesche probleem1 niet te duchten, m'aar dat vermindert niet den ernst van dit probleem, waarin een door Italië doorgezette eenzijdige oplossing, een voortdurende bedreiging van den vrede opi den Balkan zou bllijven. Algemeen Overzicht. SJANGHAI GEVALLEN. De Kantonneezen de zuidelijke partij in China hebben een groot succes be haald. Sjanghai, de rijkste 'buit, is in hun handen gevallenzonder strijd. De aanvoerder van jde troepen der noor delijken heeft van de verdediging der stad afgezien en de Kantonmeesche troe pen zijn de Chineesche stad binnengerukt. Het gezag schijnt overigens in handen te zijn genomen door de nationalisten, die m den laatsten tijd reeds in grooten ge tal® de stad waren binnengekomen en de arbeidersbevolking voor hun doeleinden trachten te prganiseeren- En deze natio nalisten, die tjO-t de extremisten behooren, schijnen in de Chineesche stad een waar schrikbewind te zijn begonnen. De bevolking neemt blijkbaar duchtig weerwraak over de terechtstellingen, waaraan zij was blootgesteld, toen de troepen van Tsjang de stad nog be- heerschten. De gebeurtenissen in de Chi- neezenstad zijn zeker wel de beste recht vaardiging voor het besluit der Britsche regeering om de troepenmacht in de in ternationale nederzetting te versterken. Dank zij de aanwezigheid van een aan zienlijke troepenmacht ook een deta chement Nederlandsche mariniers maakt er deel van uit schijnt het in de 'buiten- landsche vestigingen nog ordelijk te zijn, al heeft men er wel wat last van ver dwaalde kogels. Want al is er dan ook geen sprake van een georganiseerd ver zet der noordelijke troepen, geheel en al zonder verzet en zonder botsingen gaat 'het met de inbezitneming der stad door de nationalisten toch niet. Overigens is het nog niet mogelijk zich eenig juist denkbeeld van de huidig)» situatie te vormen. De berichten hierom trent zijn onduidelijk en zeker lang niet alle betrouwbaar. ITALIË - ZUID-SLAVIE. De vergadering te Genève van de voor bereidende ontwapeningscommissie, waar van onze gezant te Parijs, Jhr. Loudon, voorzitter is, valt samen met oor logs ge ruchten in het Zuid-O.osten vain Europa Er is, zfooals reeds is medegedeeld, we gens Albanië een scheTpe wrijving ont staan tusschen Zuid-Slavië en Italië, die beide weliswaar hun volkomen vredelie vendheid betuigen, maar wier verhouding plotseling dan toch zooi is geworden, dat z'ij tot ernstige bezorgdheid aanleiding geeft. i Tegenover de van Italiaansche zijde verspreide onrustbarende berichten pver Z.-Slavische oorlogsvoorbereidingen, komt cle regeering te Belgrado1 thans met de verklaring^ dat al ideze onthullingen over militaire maatregelen volkomen iverZonnen zijn. Z.-Slavië heeft jegens Albanië geen bpoze plannen- Het verlangt niet anders dan de handhaving van de gewaarborgde onafhankelijkheid en integriteit van Al banië- Natuurlijk verklaart de Italiaansche re geling ten aanzien1 van Albanië precies hetzelfde. Alles wat Italië in Albanië doet, heeft geen ander doel. Maar men kan na het bekend worden van de be palingen van het verdrag van Tirana, toch wel begrijpen, 'dat men te Belgrado Van de door Italië bedoelde Albaneesche onafhankelijkheid, een andere opvatting heeft, dan men te Rome daarvan beweert te hébben. PARLEMENTAIR OVERZICHT. Verworpen! Op het oogenblik, dat wij dit schrijven, is het nog wel niet zoo ver, maar .als de lezers dit onder oogen krijgen, zal de Eerste Kamer vermoe delijk reeds het verdrag met België heb ben verworpen. Verwerping is zeker. De heer Colijn, wiens rede een hoogtepunt in de uiterst langdurige debatten vormde, al whs zijn pleidooi vóór het verdrag ook oip menig punt zwak en allerminst overtuigend, heeft het met 'koelen en nuchteren wer kelijkheidszin getuigd. Maar al twas de heer Colijn zich bewust, dat hij ook dit maal de volksziel verkeerd had aan voeld, gélïjk al 'zoovele malen bij zijn impopulaire maatregelen door een ge voel van ridderlijkheid tegenover Minis ter van Karnebeek gedreven, verklaarde hij' zich te zullen scharen aan de zijde van de steeds slinkende minderheid vóór het verdrag. De heer Colijn, die zijn rede eindigde in een met bewogen stem uitge sproken huldebetuiging aan den Minis ter welke hulde door een hartelijk applaus in de Kamer en op de tribune werd onderstreept zal dus welbewust vóór 'het verdrag stemmen, al weet de leider der anti-revolutionairen daarmede in te gaan tegen het gevoelen van een groot deel van zijn eigen partij. De verwerping van dit verdrag betee kent nog niet het einde van de zaak. Er is nog meer noodig dan het spor tieve gevoel, dat juicht over: „verwor pen met zooveel tegen, zooveel!" Na de verwerping zal men rustig aan opbou wend werk moeten beginnen. De thans bij! ons volk heerschende belangstelling voor de nationale zaak dient te worden benut om te komen tot een vruchtbaar der buitenlandsche politiek dan die der laatste jaren, niet alleen tegenover Bel gië, maar ook in het algemeen, en dan ais blijvend systeem! ZIERIKZEE. Zaterdag j.l. hield de Zierikzeesche Bad- en Zwemvereeniging „Het Stelletje" haar algemeene j'aarver- g'adering- Op zeer geanimeerde wijze werden het wel en wee der vereeniging besproken. Het „Wel" uitte zich in een gunstig slot der -rekening en het „Wee" in de verwoesting aangericht door den storm in October 1926. Tengevolge van voormelde verwoesting, zal er dit jaar van nieuwe aanbouw alleen dan wat ko men, indien de herstellingskosten beneden het bedrag der kasgelden blijven. Van de verlanglijst werd voorloopig, wegens geldgebrek, afgevoerd de wegspiegel te genover iden boek van den zeedijk, die door eénige leden zeer noodzakelijk werd geacht. De algemeene kleedtent voor dames, Welke het in October tegen den storm heeft moeten afleggen, zal, qok alweer, „indien" de middelen het toe laten, door een vaste tent vervangen worden. Het verboogen van de contribu tie (in beter geoutilleerde, maar van min der zuiver water voorziene inrichtingen, bedraagt deze f75 per seizoen), werd verworpen uit overweging, dat velen, aie hun jeugd a raison van 50 cent per sei zoen in het veilige Stelletje de edele Zwemkunst leerden, als ze den 18-jari gen leeftijd bereikt hebben, het den rug toekeeren, om ejders de Zwemspoirt ver der te beoefenen. Bij' de bestuursverkie zing werden herkozen de heeren H. Goetsch en C. O. J. Hendrikse en geko zen de heer P. WiebOls. In de Regentenkamer van het Herv. Diaconie-Verplegingshuis alhier had Maan dagavond een bijeenkomst plaats, die een bizonder karakter droeg. Aanwezig was claar, behalve de diakenen der Ned. Herv. Kerk, Regenten van het Burgerl. Armbestuur en eenige belangstellenden, ook het bestuur der Radiovereeniging te Zierikzee. De voorzitter, de heer J. de Regt, open de deze vergadering met een woord van welkom tot de vele aanwezigen en een korte inleiding, waarna de heer G. H. Breetvelt, voorzitter der Radio-vereeni ging het woord verkreeg. Deze memo reerde hoe op een der laatste vergade ringen hunner vereeniging de heer L Slechts één merk kan 't beste zyn Koopman het idéé oipperde om aan het Verplegingshuis een radiotoestel cadeau te doen. Dit idéé vond dadelijk ingang en door middel van een lijsf werden gel den ingezameld voor dit sympathieke doel. Zelfs van buiten Zierikzee kwa men giften in en de voorzitter bracht diank aan de heeren Loewer en van Galen uit Utrecht voor hunne bijdragen. Dank 'werd voorte gebracht aan de fir ma A. Timmerman Cz. alhier, die zoo welwillend was de radio-onderdeelen te gen inkoopsprijs te leveren en voorts aan allen, die in meerdere of mindere "mate aan deze zaak hébbbn medege werkt. Br is evenwel nog een tekort, dat aan gezuiverd moet 'worden. Giften tot op heffen van dit deficit worden daarom gaarne ingewacht. De voorzitter gewaagde verder van de feitelijke tot stand koming van het toe stel zélf. Zelden had hij met meer ple-. Zier aan een radiotoestel gewerkt ais dezen keer, omdat hem voor oogen stond het doel: een glimlach trachten te too- veren op het gelaat van vele oude men- schen, teneinde hun levensavond wat op te vroolljken. Namens de radiovereeni ging droeg hij de installatie aan het be stuur van het Verplegingshuis over. Namens dat bestuur aanvaardde de voorzitter de installatie met groote dank baarheid, daarbij de hoop uitsprekend, dat ihet toestel den ouden menig noeglijk uur zou verschaffen. Den heer Koopman bracht hij' dank voor het idéé en diens bemoeiingen in deze en voorts aan allen, die tot verwezenlijking van dit idéé hebben medegewerkt. De heer Koopman dankte de heeren Breetvelt en van Malland voor de wijZe waarop zij zijn idéé hebben uitgevoerd, omdat daarmede een van spr.'s wenschen is vervuld, n.I. het leven van de oude menschen in 't Verplegingshuis iets aan genamer te maken. Na hem sprak nog de 'heer Panny woorden van waardeering tot de bouwers van de radion-installatie, tie. De vergaderden trokken hierna ge'za- melijk naar de Z.g. „schooi", Waar in de vrouwenafdeeling het geschonken toe stel stond. De oudjes zaten onder het genot van een kop chocolademelk te wachten op de dingen die komen zöuden. Nadat het toestel was ingeschakeld, klonk opgewekte muziek van Londen en kort daarop van Parijs, door het stille ge bouw, waarin de ouden zoo'n uitsteken de verzorging genieten. Het was op som mige gezichten duidelijk te lezen, dat de muziek uit het geheimzinnige kastje erg voldeed. Vele oudjes zaten in spanning te luisteren. We Willen hopen, dat de radio in deZen kring er toe moge bij dragen, dat hun wat sombere levens avond verhelderd wordt en menig aange naam uur zal verschaffen. In een groote ruime tent, welke in den tuin van de sociëteit „Concordia" is gebouwd, had heden (Woensdag)mor- den door den voorzitter van de Pluim- veevereeniging „Excelsior", dhr. P. Ver beek, de officiëele opening plaats van de prov. ipluimveetentponstelling, welke Woensdag en Donderdag gehouden wordt, in 't bijzijn van eenige .autoriteiten en belangstellenden. Het woord' werd ver der gevoerd door de heeren Bu v. Aspe- ren Vervenne, rijks-pluimveeconsulent, H. A. Hanken, voorzitter der V. P. Z., W. J. v. Schelven, voorz. der afd. Sch. en D. der V. P. Z., en J. M. Slegt, secre taris der V. P. Z. Er zijn ongeveer 300 inzendjngen. De jury 'Wordt gevormd door de heeren G. Muijs en B. v. Asperen Ver venne. Vele medailles, w.o. een gouden, zijn geschonken, alsook geldelijke bijdra gen. We bevelen een bezoek aan deze expositie gaarne aan! In de Dinsdagmiddag gehouden ver gadering van den gemeenteraad werd o. m. besloten tot de eerste storting van 10 pCt. op het maatschappelijk kapitaal der N.V. Waterleiding-Mij. Schouwen Duiveland. Weth. Timmerman word naar de ^alhier Maandag a.s. te houden alge meene vergadering van aandeelhouders afgevaardigd. Z.h. st. werd B. en W. gemachtigd aan de firma Braat te Rotterdam, als Zijnde de minste inschrijver, op te dra gen, het leveren en geheel gebruikswaar- dig opstellen eener dubbele klapbirug buiten de Zuidhavenpoort, de vernieu wing der vaste toegangsbruggen en de monteering daarvan, voor de som van f22.200. Voor de vernieuwing van drie due d'Alven, het afverven der brug, con trole op het werk etc., is noodig f 8700, zoodat de tptale kosten f30.900 zullen bedragen, te vinden uit de opbrengst eener aan te gane leening van dat bedrag tegen een rente van ten hoogste 5 pCt. 'sjaars, af te lossen in 45 jaren, te be ginnen met 1928 en de rente te vinden uit de gewone inkomsten der gemeente. In deze vergadering Werd verder in getrokken, na toelichting van den voor- zitter, het eenigen tijd geleden gedane voorstel toit verlichting van de Haven, dat een jaarlijksche uitgave zou vorde ren van f400. (Het licht op den Oost- havendijfc dient niet tot verlichting der haven, maar als geleidelicht voor het, loodswezen). Staande deze zitting kwam officiëel be richt in, dat de directeur der gasfabriek, de heer Pralklke, idoor de daartoe be voegde medici was afgekeurd Wegens ge breken in - en door den 'dienst. (Uitgebreid verslag volgt). Zeer velen onzer lezers, zullen het boek van den Booischen schrijver Sien- kiewic'z, „QwcVadis" zeker kennen. In dit beroemde werk wordt op aangrij pende. wijze geschetst, hp© de eerste Christengemeente in Rome, te lijden haa onder de vervolgingen van den w'reeden keizer Nero, die hen v,oor cie leeuwen liet Werpen, of ais fakkels gebruikte hij' zijn nachtelijke orgiën. Dit spannende boek is verfilmd en Zaterdag en Zondag avond wordt' in de Concertzaal-bioscoop deze schitterende rolprent vertoond. De groote Duitsche filmacteur Jannings heeft een der hoofdrollen. We komen pp deze filmvertooning de laatste in dit sei zoen Vrijdag nog terug. BURGH. Zaterdagavond j.l. hield de deeling Burgh der S.D.A.P. een vrij' druk blezochte bijeenkomst in ide zaal van hotel v. d. Moer. Na door den voorz., 'dhr. Hubragtse, die spreker en publiek welkom heette, te zijn ingeleid, behandel de idhr. Lindeijer, lid der Eerste Kamer, den gang van zaken in de Prov. Staten en wat idoor de leden der partij sedert hun zitting in genoemd college gedaan is. Na de pauze behandelde spreker de algemeene politiek van ons land in ver band met de samensteling van Prov. St. en Eerste Kamer. Met een aansporing om op 6 April a.s. te stemmen op de candidatenlijst der S.D.A.P. eindigde dhr. Lindeijer zijn met aandacht gevolgde rede. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen of debat werd geen gebruik ge maakt. Met dank aan spreker en publiek werd de vergadering gesloten. NOORDWELLE. Onder voorzitterschap van den heer S. de Haan van Haamstede, trad alhier Zondagavond in 't café van der Maas als spreker voor de S.D.A.P. op, de heer Overhof uit Goes, die op zeer duidelijke en onderhoudende wijze ook hier de beginselen van die partij in verband met de a.s. Statenverkiezing naar voren bracht. NIEUWERKERK. Vrijdagavond hield de afdeeling „Duiveland" van het Centr. Gen. voor Kinderherstel'lings- en Vacantiekp- lonies, in „Rehobpth" alhier haar ge wone jaarlijksche vergadering. Na ope ning door den voorzitter doet de pen ningmeester 'rekening en verantwoording over het afgeloopen jaar, Waaruit blijkt, dat de kas in een zoodanigen toestand verkeert, dat de vereeniging dit jaar slechts één kind ikan uitzenden. De secre taris brengt daarop verslag uit over 1926, waaruit blijkt, «dat de afdeeling 87 leden telt. Uitgezonden werden naar Oost- voorne, voor een tijd van 6 weken, twee zwakke kinderen, waarvan de resultaten zeer gunstig waren. Bij' de verkiezing van een bestuurslid, werd de voorzitter, de heer de Kok van Oosterjand, bij accla matie herkozen. Van den algemeenen pen ningmeester van het Centr. Gen. was in gekomen een kennisgeving, dat op 22 23 April a.s. te Utrecht het 25-jarig bestaan dezer philantropische inrichting zou worden herdacht. De verpleging, be gonnen in 1905 met 34 kinderen in een huurhuisje te Egmond aan Zee met 800 verpleegdagen, was allengs uitgebreid. Thans bezit het Genootschap 8 welinge richte huizen in eigendom, welke huizen gelegdn zijn te Egmond aan Zee, Bergen aan Zee, Wijk aan Zee, Oostvoorne, Nun- speet, De Steeg, Heelsum1 en bij Hooge veen. Het aantal verpleegde kinderen be droeg in 1926 niet minder dan 4758 en het aantal verpleegdagen steeg reeds tot 204496. Waar in den lande reeds zoo veel gedaan wprdt vopr dit sympatieke doel, is 'het te betreuren, dat van deZe afdeeling Duiveland slechts 87 personen lid zijn. Wij wekken hierbij allen, die iets voelen voor hun evenmensch en vooral voor het herstel van het Zwakke kind, op, lid te worden van deze nuttige instelling. De contributie bedraagt slechts 50 cent per jaar. Na Rondvraag, waarbij' de heer Viergever van Oosterland, hulde brengt aan 't bestuur der afdeeling, voor de wijze, waarop zij haar taftfc, ppyat, doch de geringe opkomst betreurt, sluit de voorzitter de vergadering. BRUINISSE. Zaterdagavond j.l. hield- het S.-D. Statenlid, de heer Overhof, eeh propaganda-rede voor de a.s. verkiezin gen in het belang der S. D. A. PJ Spreker werd ingeleid door 'den heer Catshoek Van Zierikzee, die er zijn leedwezen over uitsprak, dat de belangstelling der ar beiders van Biruinisse voor deze verga dering niet zoo heel groot Was. De heer Overhof, besprak breedvoerig de betee- kenis en de handelingen der Prov. Staten en hoe de belangen der arbeiders ook in dit college door de S. D. A. P.-leden worden behartigd. Na de pauze behan delde spr. meer de algemeene lands- politiek, terwijl hij nog een warm plei dooi hield over ontwapening. Van de ge legenheid tot debat werd geen gebruik gemaakt. Door de afd. Bruinisse der Staatk. Ger. Partij Zijn candidaat gesteld voor lid van den gemeenteraad: Johs. de Waal Cz. (aftr.); M. Beekman Anthz.; K- Geluk; J. Roukema; R. de Waal JaCZ.; A.;L. Kardol; L. Li v. d. Velde; J. J. Stouten. THOLEN. Vergadering der afd. 't Groe ne Kruis, op Donderdag 17 Maart. Aan wezig 41 leden. Vice-voorzitter de heer Haaijer. Van den bode was een schrijven ingekomen, dat hij gaarne tegen 1 April ontslag nam, of alleen werk als bode werd opgedragen. Besloten werd een op roep te doen voor een schoonkouder tegen een vergoeding van f50 per jaar en ide bode aan te stellen voor enkel bode Werk tegen een vergoeding van f25 per jaar. Op een desbetreffend verzoek van de vereeniging „het Drentsche kind" tot aankoop van 30 loten van een door haar te houden loterij voor ondersteuning der Zwakke en t.b.c.-kinderen, werd op voorstel van 't bestuur besloten haar een subsidie voor 1 jaar te geven van f' 10, terwijl tevens ook 100 loten zullen wor den aangekocht. Staande de vergadering werden reeds 50 loten verkocht. Uit het financiëel verslag bleek, dat op 31 Dec- '26 het kasboek aanwees een ontvangst van f 10628,70 en uitgaaf van f 10603,84, een batig saldo aldus van f 24.86. De bezittingen vertegenwoordigen een be drag van f6523,18. Uit hét jaarverslag bleek, dat de vereeniging op 31 -Dec. i.l. 573 leden telde; 227 uitleeningen hadden plaats, het materiaal werd goed onder houden en door. de wijkzuster werden bezocht 83 gezinnen met 94 patiënten en 4096 bezoeken. Voor t.b.e.-bezoeken in 24 gezinnen met 33 patiënten en 783 bezoeken. De commissie tot nazien der rekening had lof over de accurate boekhouding en stelde voor wegens het .uitgebreide werk k®t salaris van den secretaris te verhoogen tof f100. De begrooting voor 1927 wees in ontvang en uitgaaf aan een bedrag van f2676,60. De aftredende be stuursleden, de heeren van den Stel en Walpot, werden bij acclamatie herkozen en tof bestuurslid (vacature de Jong) dr. Duiriker, die tevens door 't bestuur werd aangewezen voor voorzitter. SCHERPENISSE. Vrijdagavond hield, de Coöp. Boerenleenbank alhier hare 14e alg. vergadering. Aanwezig waren 76 leden van de 137 en 11 volmachten. Voorzitter J. v. d. Velde ZZ. Het ledental bedraagt thans 137. De ontvangsten bedroegen f423.447,30 en de uitgaven f411.702,57. Er waren 101 spaarbankboekjes, 51 boek jes van R. C.-houders en 16 voorschot- boekjes. Aan spaargelden werd. ontvan gen f53.968,26 en terug betaald f65.187,91. De spaarders hadden op 1 Jao. f 99.363,50. Aan rente van spaargelden werd betaald of bijgeschreven f3.948,15. Van leden R.- C.-houders Waren de on tv. f'119.825,58; aan rente en provisie f6.187.43. De schuld aan R.-C.-houders 'bedroeg f35000,97 en er was van hun te vorderen f 127,581,59. De verleende voorschotten in 1926 Waren f 31,490 en terug betaald f 9,064,50- De rente hiervan bedroeg f904,34; provisie en kosten f39,89. In loopende rekening staat uitgegeven f 120.765,64, waarvan aan rente werd ontvangen f 1169,64. De diver se ontvangsten bedroegen f553,50 en de uitgaven f752,53. Op 31 Dec. j.l. had de Bank een schuld bij de Centrale te Utrecht van f31.208,90 en dit was op 15 Maart plm. nog f9.635,27. De winst bedroeg in 1926 f826,75, dit bij het re servefonds gevoegd werd f5.303,45. Mee gedeeld werd, dat de Bank in bloeienden staat verkeert. De heer D. A. Hartog, lid der oommissie tot het nazien der rekening oveT 1926, verklaarde, dat de commissie alles in orde had bevonden. Tot afgevaardigde naar de jaarvergade ring te Utrecht werd de voorzitter en bij diens verhindering de kassier aange wezen. De rentevoet oveT 1927 blijft ion- veranderd, n.I. 5 pCt. voor opgenomen gelden, 4 pCt. voor ingebrachte gelden van leden en 3,6 pCt. voor niet-ieden. De lieer M. Hage Jz., bestuurslid, P. v. d. Slikke ails lid van den Raad van toezicht en de piaatsverv. bestuursleden M. A. Kievit en J. Oudesluijs J.Nz. werden allen herkozen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1927 | | pagina 1