Zierikzeesche Nieuwsbode B IJ VOEGSEL BUI TE NL AN D. B I N NËNLXNDT Uit Stad en Provincie. FEUILLETON. Een wanhopige keuze behoorende bij de van Maandag 14 Maart 1927, no. 11517. MENSCHENETERS IN EUROPA. De gruwelijke berechten over het kan nibalisme van de in Kaschau (Ts. Slowa kije) gevangen genomen zigeuner troep zijn thans van ambtswege bevestigd ge worden. Het schijnt nu niet meer aan twijfel onderhevig 1£ moeten zijn, dat de ZJge&nertroep „Filko" gedurende ver scheiden jaren menschenvleesch als voed- sel tot zich genomen heeft. Twaalf mannep, veertien vrouwen en kinderen befvinden zich in gevangenschap en be kennen hun gruwelijke handelwijzen zon- dèjr het minste teeken van berouw. Hun bekentenissen stemmen tot dusver met de onderzoekingen van de politie over- pen. Twaalf moorden, dïe tot op heden in ©en sluier gehuld waren, zijn op deze wijze aan het daglicht getreden. Gedurende den zomer van 1926 hebben deze kannibalen de meeste moorden ge pleegd; zij overvielen op de landwegen en straten menschen, vermoordden ze en aten ze later op. Mannen, vrouwen en kinderen zijn op deze vreeselijke manier om het leven gekomen, en hun lijken wer den toebereid t_ot gulasch en met aard appelen en maïs als lekkernij verorberd. Een van de menscheneters, een jonge kerel, gaf een uitvoerige beschrijving van een der gepleegde moorden voor den rechter van instructie en vertelt het vol gende: Eens, toen we uft een dorp kwa- moen, ontmoetten we een vrouw. Een van onze mannen sprong zonder vooraf overleg met 'de anderen gepleegd te heb ben, op haar toe, sloeg haar met een bijl op het hoofd, zoodat ze dadelijk dood was, en Sneed vervolgens haar lichaam in twee dieelen. Een der deelen hebben we toen ter plaatse dadelijk gekookt en met aardappelsoep opgegeten. De andere helft hebben 'wij bewaard en den vol gendien morgen bij het ontbijt verorberd. Mij persoonlijk was het vleesch te zoet. Het meest sensationeel was wel het verhoor van 'dien aanvoerder der troep, Filko. Hij Werd, zwaar geboeid voor den rechter gejeidv Als hij over de wreed© en ontzettende misdaden spreekt, die hij met zijn bende heeft begaan, Jacht zijn ganscfae gezicht. 'Zijns inziens is (de heele zaak nauwelijks die. moeite waard zooveel stof op te waaien. Hij verklaart kort en bondig, dat de' troep één man en vief Vrouwen opgegeten heeft. Het vleesch was goed. Bebouw 'heeft hij hoegenaamd niet en 'vreezen doet hij ook niets. Zelfs de rechter van instructie en nog veel meer de andere aanwezigen, ging een rilling van pntzejtting door het lichaam bij hetgeen ze gedurende dit verhoor vernamen. Toen hij weggeleid werd, groette Filke lachend. De verschillende bekentenissen van deze menscheïijke roofdieren 'waren zoo ont zettend en verfoeilijk in hun wreedheid, dat ide 'officier van justitie hun ten slotte Verbood verder te spreken en hen weg voeren liet. TWEEDE KAMER. De Tweede Kamer heeft Vrijdag een begin gemaakt met de behandeling van de wijziging der Land- en Tuinbouw1- ongevallenwet 1922, Waardoor een groo- ter verhaal van de onkosten der Rijks verzekeringsbank en der Raden van Ar beid op de bedrijfsvereeni gingen in den landbouw mogelijk zal zajn. Daar schijnt tegen dit ontwerp nogal verzet in de Kamer te béstaan. Door een motie-van Schaik, om de competentie der kantonrechters uit te breiden, met 46 tegen 26 stemmen aan te nemen, heeft de Kamer het wetsontwerp tot opheffing van 33 kantongerechten voorloopig van de böan geschoven. ZIERIKZEE. In de Vrijdagavond gehou den vergadering van de Chr. Hist. Kies- vareeniging is de volgende candidatenlijst Voor de kooiende gemeenteraadsverkiezin gen opgemaakt: 1. I. de Broekert (aftr.); 2. A. J. v. /Schelven (afr.); 3- P. J. v. d. Doe; 4. mevr. WaardenburgLin- deijer; 5. G. van Duin; 6. C. M. de Pooteir; 7. W. ten Haaf Jz. door MARIE CORNER LEIGHTON. 17 „Dat ik met geweld hierheen ben voerd, is zeker", hernam de dokter op verontwaardigden, maar nog steeds on derdrukten toon. „Ik weet niet, wat dit voor een huis is, noch waar het ligt, noch aan wien het toebehoort. Gisteren werd ik vastgegrepen dtooir twee vreemdelin gen, weggevoerdi, geblinddoekt en hier heen gebracht, nadat ik eerst bewuste loos iwas gemaakt. Maar diat komt er niet op aan. Vertel maar over uzelf. En in de eerste plaats over de bedoe ling van hetgeen u daareven zei. Is Clara Escott in gevaar?" „Ze verkeert in gevaar, zoodira ze lief heeft", antwoordde de vrouw, die zich Jane Lynch had genoemd. „Welk ge vaar weet ik niet. Maar ik ben bang „Bang voor wat:?" viel Malcolm King haar in da rede. „Welk geheim schijnt er idian toch rondom bet huis van juf frouw Tempest te zweven?" KERKWERVE. Baldadigheid, brood dronkenheid of iets anders? Een der laat ste. dagen is in den nacht, alhans naar de gevolgen te oordecien, een der straatllan- taarns in de kom van het dorp met stroo of iets dergelijks vermoedelijk in brand gestoken, mei als gevolg gedeeltelijke ver nieling. Het is te hopen, dat dit geen na volging vindt in geenerlei opzicht. De dader(s) hebben zeker niet beseft, dat dit weer ten laste van de beurzen der belas tingbetaler." zal of kan komen. Naar wij vernemen is het geval 'in onderzoek. RENESSE. Onze vroegere dorpsgenoot de heer J. P. van Klooster, is benoemd tot politic-opzichter in Ned.-Indïë. BjJRGH. Vergadering van den gemeente raad, gehouden op Vrijdag 11 Maart j.l. Aanwezig alle leden. Bij de opening dezisr eerste vergadering in 1927 uit de voor zitter den wensdh, dat de samenwerking weer even hartelijk moge zijn als ten vorigen jare. Daarna wordt meegedeeld, dat de stemming voor den gemeenteraad door B. en W. is bepaald op 18 Mei as. (candidaatstelling 12 April a.s.) Ingeko men waren verzoekschriften van J. Van- ne en Wed. J. de G1 opper om afschrij ving van een half jaar hondenbelasting, resp. over 1925 en 1926; tegen deze af schrijving bestaat bij den Raai geen be zwaar. Het kohier hondenbelasting Wordt voorloopig vastgesteld met 25 honden; op voorstel van idbr. Boot, die de wen- schel ijkheid betoogt, dat het klassenstel- sel in dezen vervaile, krijgen B. en W. opdracht zoo mogelijk ter volgende ver gadering met een wijziging daaromtrent te komen. De rekening van 'het burgerl. Armbestuur over 1926, Wordt goedge keurd. Een verzoek van het betrokken bestuur om subsidie voor het School museum te Middelburg, wordt voor ken nisgeving aangenomen. Vervolgens komt aan de orde de 'benoeming van leden voor de verschillende stemlbhreauxde benoeming geschiedt aldus: Stembureau Tweede Kamer, leden J. Fokker en J. Kloet; Provinciale Staten, deden C. W. Boot en H. Krijger; Gemeenteraad!, leden J. Fokker en H. Krijger; voior die drie bu reaux de burgemeester als voorzitter en dhr. W. Heule als plaatsvervanger; als plaatsvervangers voor de leden Worden benoemd alle overige Raadsleden. Als leden der schattingscommissie Worden herbenoemd de heeren J. Fokker, G. A. Zuijen en J. Beije Mz. (allen aftr.), terwijl in de fplaats van dhr. J. v. d. Vate Jz., die als zoodanig niet meer in aan merking wenschte te komen, wordt be noemd dhr.. W. G. Boot Wz. Het gemeen teverslag 1926 wordt (door B.. en W. den Raad aangeboden en zal den leden rond gezonden worden. Omtrent ide reeds in een vorige vergadering besproken verze kering inzake wettelijke aansprakelijk heid in 't gemeentebedrijf,worden -door den voorzitter twee aanbiedingen van ver schillende maatschappijen gelezen. De heer Boot verklaart niet veel te gevoelen voor een dergelijke verzekering, daar in deze gemeente toch niet zooveel om gaat. Ook dhr. v. Zuijen ziet er niet zoo veel heil in. De 'heer Fokker zegt, dat er toch best een ongeluk kan gebeuren of schade kan toegebracht Worden, wiat dan mogelijk meer zou kosten dan een ver zekering. Het voorstel van B. en W. tot verzekering bij de maatschappij' Zurich (jaarprèmie van f 15,75 bïj 10-jarige ver bintenis) wordt met 6 stemmen (tegen dhr. Boot), aangenomen. Het heffingsper centage gemeentebelasting dienstjaar 1927 —'28 wprdt met algemeene stemmen vast gesteld op 1,2. Nadat nog 'door dhr. Boot besproken wordt de Wenschelijkheid eener geringe verplaatsing der lantaarn in de buurt van dhr. M. Beije, Waaraan door Bi. en W. de noodige aandacht geschon ken zal worden, sluit de voorzitter de vergadering. ELKERZEE. Door de Chr.-Hist. Kies- vereeniging zijn tot candidaten voor den gemeenteraad gesteld de heeren: 1. J. J. de VrieZe (aftr.); 2. A. Flohïl; 3. J. van „Ik weet het niet'V antwoordde de stem van-binnen. „Ik weet alleen,, dat er het een of .andere geheim bestaan. Toen ik er pas kwam, merkte ik het niet. Alleen, toen juffrouw Lili Esdott stierf „Zoo!" viel Malcolm King haar we der in de rede. „Was u er in dien tijd'?" „Ik w]as hij de juffrouw gedurende hare laatste oogenbiikken, mijnheer. Ik (heb1 haar verzorgd tot het einde. Ze stierf dioor vergiftiging, zopals u weet, mijnheer tengevolge van 'het eten van giftige bessen. Ze werd plotseling ziek en Stierf, voor de dokter ter plaatse was". „Dat weet ik", zei Malcolm haastig. „Ik Was die dokter, dien juffrouw Tem pest liet roepen. Toen ik ten slotte aan het huis kwam, was het arme meisje overleden". Gedurende een oogenbi ik kwam de maan van achter die Wolken té voor schijn en in het licht daarvan zag hij een wit, mager gelaat, dicht tegen de tralies gedrukt. De oogen schenen met een koortsachtigen gloed te branden en bekeken hem nauwlettend. „Bent u dokter Malcolm King?" Vroeg dé vrouw. Hij bevestigde dit en toen ging ze vlug ver dier: „Dan weet ik, dat u een goed mensch bent en me zult helpen. Ik word hier de Panne, 4. F. Kioet; 5. L. Kristelijn er. 6. W. Dorreman Pz. Het aftredend lid J. Kloet wenscht niet meer in aanmerking te komen. NOORDGOUWE. Het fanfarecorps „Con Amore" alhier, 'gaf op Dinsdag- en Don derdagavond in café Coomans een uit voering onder leiding van den heer K. W. Everwijn. De verschillende nummers onder leiding van den nieuwen directeur goed ten gehoore gebracht, gaven blijk van degelijke studie. Voor de afwisseling werden eenige voordrachten gegeven, welke zeer in den sm'aak vielen. Alles bij eengenomen, waren het gezellige avon den. De opkomst kon echter beter zijn. DREISCHOR Donderdagavond j.l. gaf Harmonie „Crescendo" alhier voor hare kunstminnende leden en geïntroduceer- den, hare gewone jaarlijksc'he winter- uitvoering onder leiding van den heer Joh. F. A. Theewis. Het eerste gedeelte van het programma bestond uit eenige keurige muzieknummers, dïe met veel bij val Werden begroet. Daarna de opvoering van een blijspel in 4 bedirijVen, dat, naar gelach en applaus te oordeelen, zeer in den smaak viel. Jammer, dat midden dn die voorstelling stoornis ontstond, door dat 'de voorzitter de mededeeling deed, djait er op de 'boerderij van den heer Boot blrand was ontstaan. De zaal werd zeer ordelijk en kalm ontruimd. In zeer korten tijd was 'de brandspuit op ide boerderij aanwezig, waar een baversta- pel, benevens een groote dorschkast, in lichte laaie stond1, Door het energiek optreden van de brandweer, bleven ide belendende perceelen gespaard, Werd de stapel juit elkaar gehaald en was alles na een paar uren gebluscht. De oorzaak is onbekend, OOSTERLAND. Voor een stampvolle zaal hield „Oosterland' Fanfare" Vrijdag avond j .1. haar tweede winter-concert in (de conferentie kamer .alhier. Het rijke pro gramma werd onder de kundige leiding van haren directeur, dhr. A. v. d. Berge, uitmuntend ten gehoore gebracht. De ver schillende muziekstukken werden zuiver van toon en maatvast gespeeld. Ook de pianomummers werden door de jongeda mes M. v. d,. Berge, C. Schoof en L. Istha verdienstelijk gespeeld. De heeren en aa- mös dilettanten, die opvoerden „Richard Moor", drama in 4 bedrijven, met voor spel, oogstten bij elk bedrijf een daverend applaus. De (rollen Waren goed ingestu deerd; het werd correct en natuurlijk ver tolkt. De voordrachten „Wat wij dames wiilem" en „De verliefde voorzanger" wa ren humoristisch genoeg, om telkens een lachsalvo uit te lokken. De burgemeester was wel de tolk van alle .aanwezigen, toen hij „Oosterlands' Fanfare" dankte voor het mooie diat zij dien avond ten gehoore had/den geblracht 'ST.-ANN AL AND. Door den dijkraad der Waterkeering 'van den c'alamite.uzen Su- zannapolder 'werd in zjijn vergadering van Donderdag vastgesteld het .door dezen polder iin den dienst 1927—1928 op te brengen ddjkgeschot op een bedrag Van f 2447,24, gelijk als in idten vorigen dienst. De bijdragen van de aangrenzende pol ders werden voor dien idienst bepaald: vooir den polder Annajyosdijk met Zil- varhjoek op f 29,91', voor den polder Bree- denvliet op f 265,20, voor den 'polder Oudeland met Ravensooird: op f 994,—. N,og Werd vastgesteld de begrooting van dezen polder over 1927—1828 en wel in ontvang op f4264,45 en in uitgaaf op f 14.458,11. In het tekort zal Worden bij gedragen voor 2/3 door het rijk en voor 1/3 door de provincie. Verder werd medegedeeld, dat voor huur van de grasetting van den dwars 'of Inlaagddjk voer den tijd' van 7 jaar, ingaande 1 Mei 1927, is ingeschreven voor fl'06 per jaar. M. a. st. werd besloten aan deze verhuring goedkeuring te ver- leenen. De stemming voor leden van den gemeenteraad' is bepaald pp Dinsdag 24 Mei fe.k. THOLEN. Door de A.-R, kiesvereeniging zijn catndidaat glesteld voor den gemeente raad 1. H. Gioossen, (aftr.), 2. A. A. Kegge, 3. Th. Dijkslagl, 4. R. Lanting, 5. M- M. C. Haaijer, 6. A. 'C. Roggeband en 7. M. van Ostende. POORTVLIET. In de op Dinsdag 8 gemarteld niet door middelen, die men zou kunnen ontdekken, maar door eenzaamheid, 'koude en te weinig voedsel. Dit vertrek ziet er uit ials een del. Er is geen meubilair en geen vuur en toch ben ik hier pi langer dan een jaar. Ze hebben 't ,op mijn levlen gemunt iederen dag voel ik, dat ik zwakker word. Ik ben nu al zoo ziek, dat ik niet ver meer van dén dood kan zijn en ik bén er van oviertuigd dat, 'als ik sterf, ze het zbo zullen aanleggen, dat er geen argwaan Wordit opgewekt. Ik 'Weet heelemaal niet, wlaar dit huis ligt; zelfs niet in welke landstreek. Ik Weet alleen dat, op den nacht dat Lili Escott stierf, ik onder het een of andere voorwendsel naar Risintgton werd gezonden en op dezelf de wijjze, als met u is geschied, door twee mannen werd vastgegrepen en hierheen werd gevloerd. U moet oppas sen, mijlnheex. Ze zullen u net zpo be handelen als mij'. Het zal Wel om uw leven begonnen zijn". Er klonk een afschuw in haar stem, die Malcolm King een koude rilling door de leden joeg. Heeft ep nog nooit iemand naar mij gezocht?" ging Jane Lynch vierder. „Is eiN geen onderzoek naar mij ingesteld;?" „Ik heb er nooit yan gehoord", ant woordde de jonge dokter;- „maar in dien tijd had ik mijl juist gevestigd en was nog niet zoo goed van de plaatselijke Maart gehouden voltallige vergadering van den gemeenteraad werd meegedeeld, dat de stemmingsoag voor vernieuwing van den Raad nog niet was bepaald; hij zal in elk geval gesteld worden op een datum na 15 Mei, omdat de nieuwe kie zerslijst moet gelden. Ged. Staten bericht ten, dat zij de rekening over 1925 hebben vastgesteld met de opmerking, dat er ten bate dier rekening f 2080 te weinig is geboekt. Van hetzelfde College was bericht ingekomen, dat aan de gemeente voor den tijd van twee jaar vrijstelling van de verplichting tot het geven van onderwijs in lichamelijke oefening is ver leend. Ook meldden zij, dat de goedkeu ring van de gemeentebegropting over '27 is verdaagd tot 1 April a.s. Het ge meentebestuur mag. beschikken over de helft der bédragen, mits zij ook voor komen op ide begroeting van het lep pende dienstjaar. De ingediende begroo ting van den keuringsdienst voor waren, dienstjaar 1927 sloot in ontv. en uitg^ met f 69000; de bijdragen voor ae ressortee- rende gemeenten beloop©n f 34310,87. Het verslag van den toestand van de gemeente werd na globiale voorlezing voor de le den ter inzage neergelegd; er blijkt uit, dat het aantal inwoners in 1926 met 20 is teruggeloopen en op 31 Dec. 1797 bedroeg. In het verslag van de commissie van toezicht op het L.O. werd melding gemaakt van den onpoglijken toestand van een urinoir in de nabijheid van de O.L.-school. De voorzitter merkte op, dat het staat tegen een muur der Ned. Herv. Kerk, en eigendom is dier Kerk. De heer Elenhaas merkte op, dat het wenschelijk is er een manteling omheen aan te bren ;gien. In dien geest zullen B. en W. een schrijven richten.tot de Kerkvoogdij. Na een opmerking van den heer Carels werd de vergoeding aan de gemeente Scher- penisse voor het schoolbezoek der kin deren uit Malland en van den Rand be paald op f 110,89. De aangevraagde ver goeding van het bestuur der Bijzondere staan; eveneens een verzoek om voor ten bedrage van f 840,415 werd toege- School ex art. 101 der wet op het L.O. söhot om de vergoeding over 1927 groot f 500. De rekening van de gezondheids commissie, ontv1. f 2308,21, uitgj. f 1635,9*6, batig saldo f 672,25, werd goedgekeurd. B. en W. stelden voor afwijzend te be schikken op een verzoek van de vereeni- ging Schoolmuseum te Middelburg om een jaarlijksehe subsidie op grond, dat zooveel aanvragen voor steun inkomen en dat het de gemeente op meer uitpaven zal komen te staan, als de onderwijzers daar de nieuwste snufjes zien. De heeren van Westen en Uijl sloten zich daarbij aan. De' heer Carels bestreed de motivee- veering van B. en W. Hij is overtuigd van het groote nut der instelling maar legde zich neer bij het voorstel, omdat hij op het standpunt staat, dat alleen sub sidie behoort verleend te worden voo-r uitsluitend algemeene plaatselijke belan gen. Z. h. st. werd het voorstel aange nomen. Tot leden van het stembureau voor de verkiezing van leden der Prov, Staten werden 'benoemd de heeren van Westen en Carels; plaatsvervangers de heeren Van der Slikke, Krijger en Uijl tot idem voor, den gemeenteraad de heeren Van der Slikke en Krijger: plaatsvervangers de heeren Carels, Van Westen en Uijl. Bij de rondvraag vestigde de heer Carels de aandacht van B. en W. op het ontbreken van roosters in een gevel van de openbare school. De voor zitter zegde toe, dat in het euvel zal voorzien worden. onderwijs. SEROOSKERKE. Benoemd tot onder wijzeres -aan de ©penb. lagere school alhier, dnej. J. van de Zande te Tholen. OOSTERLAND. Met ingang van 1 'Mei a.s. is tot tijdelijk onderwijzer aan de Chr. School te Bruinisse benoemd dhr. C. M. Boogerd Lz., geboortig alhier, thans als zoodanig werkzaam' te Boskoop. landbouw en veeteelt* dene oud-leerlingen. Uit de vlotte beant woording der gestelde vragen bleek, dat de leerlingen de lessen met .vrucht had den gevolgd, zoodat aan t ©inde de heer d. Piassdie aan alle deelnemers met een toepasselijk woord het diploma kon uitreiken. Met waardeering prees hij het onderwijs, dat door den onderwijzer, dhr. N. A. QUist, hoofd van den cursus, dhr. P. Polderman te Kloetinge, verzorger 'der practische lessen was 'gegeven. Dank werd gebracht o. a. aan het Gemeentebestuur van Zlierikzee, voor de toegestane subsi die. Als blijk van erkentelijkheid 'voor het genoten onderwijs werd den heer Quist een prachtig schilderij aangeboden, ter wijl dhr. Polderman, die wegens Ziekte afwezig was, een souvenir zou Worden toegezonden. Ten slotte dankte de heer Qu,ist de sprekers voor hun hartelijke woorden, en de leerlingen voor de ambitie, waar mee ze de lessen hadden (gevolgd. Het cadeau aanvaardde hij gaarne als herin nering aan dfe prettige samenwerking. Hiet diploma werd uitgereikt aan: H. Hendrikse, Ouwérkerk,J. Akkerdaas, Zon- nemaire, A. D. Constandse, C. Berrevoets, M. Temmerman, J. Leeuwe, L. Leijdekker, A. Moermond, J. Verkaart, allen te Z.zee. DE CONTRACTPRIJZEN VOOR SUIKERBIETEN. Voor het contracteeren Ider suikerbieten, waarmede bereids een begin is gemaakt, worden door ae gewestelijke fabrieken hoogere prijzen gevoteerd dan verleden jaar, schrijft de M. Ct. Toen bedroeg dit: levering per schip- of spoor f 15; per tramt f 14; terwijl deze cijfers thans be dragen f 18, en) f 17, alles per 1000 k.g. Voorwaar een bericht, dat voor vele land bouwers een aangename tijding zal zijn. Van 'betrouwbare zijde meldt men echter, dat ook van Fransche zijde pogingen in het werk zullen worden gesteld, om Zeeuwsdie beetwortelen te contracteeren of koopen en dit tegen hoogere prijzen, als de hier geldende. HET VOEDEREN VAN VEE. In de „R.-K. Boerenstand" woTdt ge wezen op (het feit, dat bij het toedienen van veevoeder nog dikwijls kleine fou ten gemaakt worden, welke evenwel ge makkelijk zijn te voorkomen. Zoo dient meti het 'krachtvoer vaak toe als meel óver gesneden bieten of over haksel. De hierbij gemaakte fout is, dat dientengevolge alle dieren ongeveer evenveel krijgen. De eene koe moet, om dat zij meer melk geeft, ook meer kracht voer ontvangen; dit voert men daarom uit de hand in den vorm van koek, of uit een emmer in den vorm van meel. Anders zal de buurvrouw wederrechtelijk ook krijgen van hetgeen de goede melk- geefster toekomt, hetgeen neerkomt op een niet-maximale opbrengst pf op een verzwakking van het laatstbedoelde dier. Iets dergelijks ziet men ook vaak bij het opfokken van kalveren. Kalveren, diie eenigszins in tijd van geboorte verschillen en bij elkaar loopen, krijgen veelal ge meenschappelijk uit een bak of goot te drinken. Dat is gieheel verkeerd, zelfs wanneer de dieren juist even oud wa ren. Want dan drinkt het eene kalf nog gulziger dan het andere enz. 1 Aan kalveren moeten de volle melk, de ondermelk en het krachtvoer ieler af zonderlijk wprden gegeven, juist zooveel als leder krachtens zijn leeftijd en zijn zwaarte toekomt. Dit kan plaats hebben met behulp van een emmer. De daar voor noodige gtrootere moeite wordt dub bel en dwars beloond. Hierbij kan ten slotte nog worden opgemerkt dat stier kalveren 1/4 tot .1/3 meer krachtvoer moe ten hebben dan vaarskalveren. verschillende berichten. Maandagavond bad in de openb. lagere school A. te ZJerikzee de eindles plaats van ;den 2-jarfgen Tui nbóuw-winter cursus, in tegenwoordigheid van den Rijkstuinb.- cOnsulent, de commissie van toezicht, de krtingvoorzitter der Z.-L. M. en verschei- toestanden op de hoogte. Maar vertel mij vlug ik kan niet veel langer blij1- ven, want andiers wprd Ik beneden ge mist Wat zijn het voor menschen hier in huisl? In al dien tijd moet ge toch wel iets daaromtrent hebben ontdekt?" „Alleen dit", zuchtte de ongelukkige vrouW, „dat 'de eigenaar van dit huis vroegetr een misdadiger moet zijn ge weest. Eens op een nacht, toen ik pas hier 'Was', schoven ze de grendel voor de deur, zonder dat d,ie 'behoorlijk was gesloten. Ik kroop naar buiten en de trappen af en zag beneden in de eetka mer tusschen de gordijnen door, dat er ongeveer zeven of acht mannen zaten te soupeeren. Ze lachten en praatten hardop en het gesprek ging over Dart- mpofr en Chatham. Ze praatten, alsof ze allemaal goéd wisten, hoe een gevan genis er van binnen uitziet. Een sluw- uit ziende, kleine oude main zjat aaln het hoofd vatrt de tafel en allen spraken tegen hem, alsof het huis van 'hem was. Br zijn geen vrouwen in huis, behalve de dienstboden en da|t zijn allemaal bloedverwanten van den ouden man, zoo- dat het niets helpt om 'te trachten hun medelijden op te Wekken. DezJe plaats is een hol van dieven en misdadigers. U moet ontsnappen, mijnheer, als u kunt. En om 'shemelswil, héb1 medelijden met mij! Tracht mij te helpen, mij te red den 1" Vreeselijke idood. Een 40-jarige vrouw, wonendie te Haarlem, die uit het krank zinnigengesticht te Santpoort was ont slagen, had zich naar Velsen bégeven. Daar aangekomen viroeg zij enkelen jon gens om petroleum voor haar te willen halen. Ze is daarop gegaan naar een ter rein aan 'het Noordzeekanaal, waar nie mand aanwezig was. Zij is de vuilver- blriandingsinrichting binnengegaan, heeft zich zelf imet petroleum overgoten en in brand gestoken. Het personeel vond later het verkoolde lijk. Malcolm klemde de tralies nog steviger v^st. Zijn sterke handen begonnen gevoel loos te wórden dioor de koude van den winternacht. „Hebt ge vijanden?" vroeg hij- „Is er u een reden bekend waarom ge hier al gedurende een jaar opgesloten wordit ge houden!?" „Neen, mijnheer", antwoordde Jane Lynch. „Tenzij de reden is, dat ik heb ge- Sproken over de vrouw, die ik de giftige bessen ban juffrouw Llili Esöott heb zien geven". Malcolm King's ademhaling ging sneljler. „Gij zaagt een vrouw de giftige blessen aan Lilli Esdott geven", vroeg hij ont« steld. „Waarom hebt ge daar dan niet ove,r gesproken!? Haar dood werd aan ee.t ongeluk toegeschreven; de meeste gelpofden echter, dat ze felfmoord had gepleegd. Zelfs haar verlopfde gelopfde diat". „Dat Was niet zoo", antwoordde de vtriouw opgewonden. „Ze is vermoord. De bessen zijn haar met opzet gegeven en ik ben er zeker van, dat dat is gebeurd met het doel haaT te vergiftigen. Ze is even goedi vermoord, alsof er een mes in haar hart was gestoken". 1 (Wordt uervolffd)K

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1927 | | pagina 5