ZEELAND's ROEM Zierikzeesche Nieuwsbode ROOMBOTER TWEEDE BLAD SMAAKT ALS EN IS EVEN VOEDZAAM. BINNENLAND. Uit Stad en Provincie. Bedaar Uw pijn Kloosterbalsem behoorende bi] da van Vrijdag 11 Maart 1927, no. 11516. Bevoegdheden en verplichtingen van Raadsleden. De praktijk van het evenredig kiesrecht heeft getoond over het algemeen niet tot die goede resultaten te leiden als men bi) de totstandkoming van dit kiesrecht heeft gedacht en van dit theoretisch zoo mooi stelsel heeft verwacht. In het bijzonder in de gemeenteraden hebben de fouten van het stelsel hun invloed doen gelden. Kon men vroeger zeggen, -dat onze vroede vaderen ook werkelijk de wijze ouden uit de gemeente waren, thans is zeer dikwijls het omgekeerde het geval. Juist daardoor schrikt het vele wijze en bekwame man nen af om hun tijd in die „klets colle ges" te verbeuzelen. Niets is toch min der te betreuren. Te meer niet, nu we in een tijd leven, -waarin een doeltref fend economisch beheer voo|r onze ge meente-financiën zoo noodzakelijk mag heeten. En ondanks, dat er zoo veel ge praat is en geschreven werd oiver be zuiniging, efficiency, enz., zien we toch nauwelijks eenig gunstig {resultaat van al die plannen en voorstellen. De oorzaak daarvan moet] men voornamelijk Wel bij twee groepen van belanghebbenden zee-, ken, ~n.l. bij de ondeskundige bestuurders en bij" de dikwijls te veel verbureaucrati- zeerde uitvoerders, terwijl een (dikwijls veel grooter zondaar is te vinden bij het rijks- en provinciaal btestuur. De laatsten belasten steeds meer de ge meenten met de uitvoering van rijks- of provinciale voorschriften, die of noode- loos, of omslachtig zijn en door onge stadig beleid aan voortdurende verande ring onderhevig zijn. Hierdoor wordt van de met uitvoering daarvan belaste ambte naren vereischt zich telkens weer te moe ten inwerken met die nieuwe voorschrif ten. Waar het aantal daarvan zoo veel vuldig is en deze zoo onduidelijk gefor muleerd zijn, is het een onbegonnen werk geworden van de ambtenaren te gaan eischen, dat zij met die voorschriften vol ledig bekend zijn. Gevolg: onjuiste en om slachtige uitvoering, die telkens nieuwe verbetering eischt. Tot welk een papierverslinding dat aanleiding, geeft is allicht te begrijpen. De kleinste gemeenten geven nu reeds een veertig gulden per kwartaal uit aan drukwerk. De pensioenwet, de onderwijs wet, de dienstplichtwet, en tiental van andere Wetten en koninklijke besluiten vorderen vtoor invulling van gegevens Speciaal daarvoor samengestelde formu lieren. Deze formulieren zijn wegens hun inrichting veel te omslachtig en tijd- roovend om ze(if te maken, zij zijn wegens hun beperkt benoodigd aantal voor de plaatselijke drukkers te onvoordeelig om te vervaardigen en worden dus nu door een aantal uitgevers in Nederland gele verd, waarvan er één vrijwel alleen van bestaat. Men geeft aan zoo'n uitgever slechts het bestelno. op en men krijgt de formulieren kant en klaar toegezon den, alleen nog de invulling van plaat selijke gegevens en het werk is voltooid. Dat verleidt de gemeentebesturen om nu .ook maar steeds van die formulieren te bestellen, waardoor zij geen uren meer behoeven te bestieden om dn diverse wet ten en voorschriften te gaan zoeken wat er zooal in die formulieren moet voor komen. Maar als dian het kwiartaal om is en de nota's ikomen binnen, is het land in nood. Bijna f 200 per jaar aan druk werk. Geen wonder dat daarover in de raadsvergaderingen een 'hartig woordje gesproken wordt. Doch aan wie cfê schuld? D,e secretarie, die zooveel kost? De ambtenaar, die zooveel besteld?. Het departement in den Haag, dat zulke on zinnige voorschriften geeft? De Kamers, dde zulke onpractisdhe (wetten aannemen? De Kamerleden, die er geen beter ver stand van hebbeni? Of de kiezer, die geen bekwamer mannen afvaardigt? Zie daar het vicieuze cirkeltje, het kringetje, dat geen begin en geen einde, het geval, dat geen ooTzaak en gevolg kent! Wanneer we nu ,eens probleeren een van de grondoorzaken trachten te verbeteren en om in eigen kring te blijven eens met de raadsleden te beginnen, dan ko men we tot het volgende: Vroeger kon elleen hij raadslid zijn, die onder meer voldeed aan zekere ken- teekenen van maatschappelijken wel stand en geschiktheid. Thans kan feite lijk iedereen lid van den raad zijn. Het is dfuidelijk, dat nu ook het gehalte van de leden is gedaald. Daarvoor behoeft men nog niet eens een Zuurbier in Am sterdam of een Goremans in Rotterdam te noemen. Gevolg hiervan: eindeloos ge praat over onbenulligheden, zonder slag of stoot gelden voteeren voor dingen, diie bij ernstig onderzoek niet aangeschaft zouden zijn, noodzakelijk om voorschrif ten te stellen tegen de ordeverstoring van raadsleden zelf, en waken tegen sChendiing van hetgeen zij geheim moeten houden. Van een achtbaar college blijft zoodoende niet veel meer over, waar door zij, Wier hulp en bijstand onmis baar is, bedanken om lid te worden. Nu de raadsverkiezingen weer naderen is het gewensöht zich eens rekenschap, te geven, wat de bevoegdheden en de verplichtingen van raadsleden zijn, wel licht njoge dit artikel er toe bijdragen, dat zich niet meer voor raadslid beschik baar stellen zij, die tot het inzicht ko men niet aan iaeze vereischten te vol doen. HET NED.-BELG- VERDRAG. De Eerste Kamer heeft Woensdag een aanvang gemaakt met de behandeling van het verdrag met België. De tribunes wa* ren dicht bezet. De eerste spr., de heer Polak wenscht in concessies aan België zoover mogelijk te gaan, doch niet zóó ver, dat dit gaat ten koste van onze bestuursmogelijkheid. Hij is van meening, dat België aan een oorlogsbuit moet worden geholpen en dat wij zijn aangewezen het daaraan te helpen. Wordt dit verdrag aangenomen, dan werken wij het Belgische nationa lisme en Belgische pretentie in de hand, om ziöh te verrijken ten koste van onzen ondergang. Indien goede nabuurschap1 geschaad is, is daarvan België de schuld, dat nooit eenigen dank getoond heeft voor het geen wij in 'oorlog voor dit land deden, maar in plaats daarvan met on gemotiveerde eischen kwam. Spreker ziet geen enkele reden Antwerpen in staat te stellen zich van ons Rijnver- keer meester te maken. Voorts kan Bel gië e.en kanaal graven naar zee, wat wij ook hebben gedaan ten opzichte van Rot terdam en Amsterdam. Hij somt alle na doelen van het traktaat op en meent dat het maken van Antwerpen tot de eerste wereldhaven niet mag. gaan ten koste van onzen welvaart. Hij huivert als hij denkt aan wat zal geschieden, als het verdrag aangenomen wordt. Spr. meent, dat onze havens met die van Antwerpen igeen belaagentrust moe ten vormen. Antwerpen heeft heel andere belangen dan Rotterdam, dat alleen een Rijnhaven is. Dit éqnige voordeel prijs te .geven ten bate van een concurrent is „roekelooze dwaasheid". Spr. gelooft niet dat de groote mogendheden zich opnieuw onrechtmatig zullen mengen in deze zaak. De heer de Muralt zal met volle over tuiging tegen het ontwerp stemmen. Hij bepaalde zich tot twee onderwerpen n.l. dat het nieuwe Schelderegime uit tech nisch oogpunt onaannemelijk is, en dat man onjuiste opvattingen heeft over het Moerdijkkanaal. Allereerst zette hij „den kinkklaren onzin" recht alsof de Wester Schelde technisch als een rivier is "te be schouwen. De spr, had er van af gezien inzage 'te nemen van het advies van Ged. Staten van Zeeland. Maar dat kan niet anders dan afwijzend zijn. De bestaande toestand bij de Schelde is deze, dat fei telijk de Belgische ingenieurs de verant woordelijkheid dragen voor de in stand houding der vaargeul. Bij het nieuwe verdrag zal de Beheerscommissie alle voorkómende zaken in handen; nemen.;, wat er op neerkomt dat Nederland de verant woordelijkheid zal hebben te dragen in het belang van Antwerpen. c Ook 'bij noodzakelijke beschermingswer- ken voor polders is volstrekt niet ruiter lijk bepaald dat België die al/e betaalt. Onjuist is de bewering van den Minister dat v/at de Schelde betreft, de kosten voor NedeTl. uitdrukkelijk zijn beperkt. -Als voorbeeld van de onhoudbaarheid der voorgestelde regeling had spr. berekend hoeveel het kosten zou als het Ossehoofd op Noord-Schouwen moest worden opge ruimd, in het belang van de vaargeul. Dat zou zeven ton kosten, terwijl nie mand de nadeelige gevolgen van de op ruiming kan begrooten. Spr. bepleitte bij de nieuwe onderhandelingen de instelling van een 'beheerscommissie, die met haar bemoeiingen buiten een zóne van bijv. 500 M. voor de overs blijft. Is een werk binnen die zóne urgent, dan wordt het werk uitgevoerd op kosten van België ten igenoege der Nederlandsche regee- ring, die vanzelf vooraf overleg pleegt met den betrokken polder. Zoo regelt men zaken tusschen buren. Over de bijdrage in de kosten van het Moerdijkkanaal zal, volgens spr. nog ge noeg worden getwist. Tenslotte wees de spr. erop dat men 'in de dagen van annexionisme niets in de goede richting zou hebben kunnen be reiken als men niet g;esecundeerd ware ddoor de wakkere bevolking van Zeeuwsch Vlaanderen. Aanneming van het verdrag zou een slag zijn in het gezicht van die kranige Zeeuwen. Wordt dit verdrag aan genomen dan moet 'de fiere leeuw in het Zeeuwsdhe wapen worden vervangen dp,or een lam of een geit. (Zie verder Eerste Blad). CENTRAAL REISINSTITUUT. Er zijn plannen in voorbereiding pm te komen tot de oprichting fvan een •centraal reisinstituut. Deze nieuwe or ganisatie (welke ten doel [heeft het or* •ganiseeren van gezelschapsreizen in bin nen- en buitenland op coöperatieven grondslag en in samenwerking met an dere giroote organisaties, zulks teneinde van de billijkste tarieven te kunnen pro- fiteeren en de grootst mogelijke facili teiten te kunnén bedingen zal een ge heel ander karakter dragen dan de be staande reisvereenigingen, welke in ver band met haar vereenigingsvorm uitslui tend de eigen contribueerende leden tol "haar reizen toelaten. Om tot het lidmaat schap van het reisinstituut te worden toe gelaten zal men geen entrée-geld, noch contributie behoeven te betalen. Het ligt voorts in de bedoeling, een eigen ge ïllustreerd tijdschrift op reisgebied uit te geven. ZIERIKZEE. De alg. vergadering van de vereeniging tot bestrijding der tubercu lose, die Woensdagavond in hotel Juliana •werd gehouden, was slechts matig be zocht. Slechts enkele deden gaven van hun belangstelling blijk, Voprzitter, de heer C. de Looze. Een van de aanwezi gen maakte de opmerking, 'dat het een treurig verschijnsel was, dat er van de vele leden, die deze zoo nuttige vereen, telt, slechts enkelen opgekomen waren. Men zal er daarom toe overgaan om het volgend jaar bij wijze van proef cönvo- catiebiljetten rond te zenden. Vervolgens* bracht de. secretaris, ide heer J. Cats hoek, verslag uit over het afgeloopen jaar, waaTaan we het volgende ontleenen: pp 27 Maart 1928 wercHussdhen deze ver eeniging en de vereeniging voor de Wijk verpleging een contract gesloten, voor het afleggen van bezoeken door de Wijk verpleegster voor de t.b. c.-vereeniging, welk contract elk jaar stilzwijgend wordt vernieuwd/ Deze regeling werkt tot groo te tevredenheid van allen. Dip. J. de Vrieze had als secretaris bedankt en was ver vangen. door Dr. van der Kwast, Ook deze bedankte en werd door den heer Cats hoek vervangen, die zijn taak naar aller genoegen verricht. Het aantal leden liep in den loop vain het jaar van 345 terug op 334. In 2 andere bestuursvacature(s werden resp. mevr. Buijze—Boot en den heer F. Houdkamp gekozen. De rekening over 1926, nagezien door de heeren W. van Splunter en M. Poldermans, iwas ac- coord bevonden. Totaal was ontvangen f 2002, en uitgegeven f 2559,245, zoodat de rekening een klein tekort aanwijst. Over 1925 was er een batig saldo van f 601,015, zoodat er nu toch een votor- deelig saldo is van f 43,77. De Tubercu- losefilm van 12 Mei 'bracht nettoi f 36,52 op' en de Emmabloempjes f 160. Nadat de voorzitter den heer Catshoek' dank had gebracht voor zijn keurig jaarver slag 'was idie bestuursverkiezing aan de apdie. De heeren van der Kwast, Tim merman en Catshoek waren aan de beurt van .aftreden. Allen werden herkozen en 'in de vacature, ontstaan dooT het over lijden van Ds. de Roode, werd -de heer M. Poldermans gekozen. Voorts deelde de voorzitter mede, dat 21 April a.s. wederom een Emmabloemcollecte zal worden gehouden en dat hopen lijk ook het Tuberculosemuseum hier ter stede zal komen.. Daarna sluiting der vergade ring. ST.-PHILIPSLAND. Maandag 7 [Maart hield dhr. Lindeijer, lid der Eerste Ka mer, voor de S.D.A.P- alhier een propa- ganda-vergadering, met tot onderwerp „De belangen van de Arbeiderspartij bij de Statenverkiezing". Spr. begon, vpor een volle zaal, met een verklaring van wat de S.D.A.P- doet en vender beoogt. Pas na 1918, bij het algemeen kiesrecht, was de partij in de Provinciale Staten van Zeeland, vertegenwoordigd. In een helder betoog zet spr. uiteen, hoe ge moedelijk en amicaal het er in die dagen in de vergaderingen van de Prov. Staten naar toe ging, tot onder invloed van de S.D.A.P.-leden dit alles veranderde. Ver volgens behandelt spr. de verbeteringen die er door het werk der voornoemde leden is gekomen in de loonen van die genen, die in dienst stonden van de Provincie. Om een enkel voorbeeld te noemen: Een vaste arbeider van de Pro vinciale wegen verdiende in dien tijd van f 495f 600. Nu zijn die loonen verbeterd, evenzoo de werktijd, enz. Voor de volks gezondheid werd weinig gedaan. Sub sidies vo,or dit doel waren slecht. Wel werden er groote subsidies gegeven voor verbetering van het paardenras, van het rundvee, enz. In totaal werd voor het vee pl.ml f 15COO, voor de menschen pL.m. f 4000 gegeven. Ook in de Provinciale Staten was en is dus nog nuttig en be langrijk werk te doen. Bij de electrici- teitsvoorziening; i® het er eigenaardig toe gegaan. De centrale werd geplaatst te Sluiskil. Sas van Gent en Neuzen betrok ken stroom op andere manier, 't Eerste jaar leverde het bedrijf een telcort van f 96000. Uitvoerig behandelt spreker deze kwestie verder, waaruit blijkt, dat de heele zaak verkeerd is aangepakt. Na de pauze bespreekt dhr. Lindeijer ach tereenvolgens het verschil tusschen de bezittende- en de arbeidersklasse, de on gevallenwet, het staatspensioen, het sa mengaan van klerikalen e;n liberalen, wan neer het gaat tegen de belangen van de aroeiaers, enz. Wat de gemeenten be treft, zijn Ged. Staten verplicht, te zor gen voor goede controle. Dat zulks noo- digl is, is ihet laatste jaar herhaaldelijk gebleken. Een inval bij een gemeente ontvanger kan geen kwaad, toezicht op uitgaven voor stembureaux is wel eens gewenscht. Toen het S.D.A.P.-lid Onder- dijk, het vorige jaar vroeg of het toe zicht 'op heit gemeentebeleid goed en vol doende was, antwoordden Ged. Staten volmondig „ja". Het tegendeel bleek spoe dig. Vervolgens behandelt spr. de ver houding Provinciale Staten—Eerste Ka mer. De S.D.A.P. is in het laatste lichaam op één na de sterkste fractie. De leden worden gekozen door oe Prov. Staten Achtereenvolgens krijgen een beurt de rechten van de Eerste Kamerleden, hun werk, opvattingen enz. Alsnog staat 'spr. stil bij de „hetze" tegen S.D.A.P.-burge- mefisters, o.a. tegen v. d- Sluis te Goor, om te eindigen met aan opwekking om voor de Prov. Staten te stemmen op dhr. Catshoek. Van de gelegenheid voor debat werd geen gebruik gemaakt. Met het lezen van het gedicht van Adema van Scheltema „de Ropden Roepen", werd de vergadering door dhr. A. Giljam ge sloten. Vrijdag 4 Maart hield de Coöpe ratieve Boerenleenbank alhier haar jaar vergadering. Aanwezig waren 62 leden. Voorzitter dhr. J. A. Stols Sr. 't Leden tal bedraagt thans 120. Ontv. werd over 1926: van de Spaarbank f 62098,50; aan terugbetaalde voorschotten f 27671in rekening-courant f 918095,85; aan rente f 12314,85. Uitgegeven werd: aan de Spaarbank f 42399,55; aan voorschotten f 26820; in rekening-courant f 941922,67; aan rente f 8724,09. Het totaal van den omzet 'bedroeg globaal f 2,063,000. Vol gens de balans Waren op 31 Deo. j.l. de activa: kas f 7762,67; uitstaande voor schotten f 61657; tegoed in rekeninpi- icourant f 235824,10; en de passiva: schuld aan de Spaarbank f 131138,33; schuld in rekening-courant f 172747,98; saldo winst f 1457,46. 'Op 31 Dec- j.l- waren in om loop 243 spaarbankboekjes, terwijl 69 le den met de Bank in rekening-courant stonden. De rekening wordt goedgekeurd. Volgt bestuursverkiezing. Dhr. P. Voge laar, aftr., stelt zich niet meer herkies baar. De vqotz. wijdt eenige waardee- rende woorden aan dhr. Vogelaar, die zich wegens gevorderden leeftijd niet meer beschikbaar stelt. Dhr. Abr. Wisse, mede door het bestuur voor deze vaca ture voorgesteld, zegt een benoeming niet te zullen aanvaarden. Met groote meer derheid wordt nio|. 1 der voordracht, dhr. A. T. Boudeling gekozen. Voor een lid van den Raad van Toezicht wordt her kozen dhr. J. D. Doeleman- Bij punt 8 stelt idhr. J. v. Str.ien voor tot afgevaar digde naar de Alg. Verg. te Utrecht te kiezen, dhr. J. A. Stols Sr. en tot plaats vervanger dhr. J. J. v. Nieuwenhuizen, kassier. Zulks wordt goedgevonden. De voorzitter deelt mede, dat de rente voor 1927 voor inlagen enz. bepaald is op 3,6 o/o en voor opgenomen gelden op 5 o/0. Dhr. P. J. de Ruijter zegt, dat andere banken, die zich in niet zoo'n bloeienden toestand mogen verheugen, 4 o/o rente geven. Hij vindt 3,6 o/0 te laag. De voor zitter zqgt dat bij verhooging op 4 o/o ■er dan meer geld gebracht zou worden maar 'er dan te weinig winst zou worden gemaakt en er ook meer in Utrecht gebracht zou moeten worden. Dhr. P. J. da Ruijter merkt op, dat er dus eigenlijk hier niet genoeg geld gehaald wordt. Hij vraagt of 'dit niet ligt aan het stellen van te hooge eischen van de zijde der Bank. Hij zegt een voorbeeld te weten, dat iemand met 2 goede borgen werd afgewezen. De .aanvragen moeten op de zelfde wijze behandeld worden. De voor zitter zegt dat het Bestuur niet persoon lijk handelt. Bovendien staat berpep open bij de Alg. Verg. en den Raad van Toe zicht. Die kassier zegt, dat bovendien het Biestuur niet alleen beslist, maar de Cen trale Bank ook nog wat te zeggen heeft. Dhr. L. J. van Nieaiwenhuijzen informeert naar het tractement van den kassier. De voorzitter zegt dat juist 'besloten is dit met f 200 te verhoogen en gebracht is op f 1700. Dhr. P. J- de Ruijter vraagt of het tractement in overeenstemming is met dat in andere gemeenten. De voor zitter zegt dat Flipland wel aan de spits staat. Maar hier is veel meer werk. En dat werk is ten gerieve van de leden. Dhr. P. J. de Ruijter vraagt of het hooge tractement niet de oorzaak kan zijn van de lage rente v.an 3,6 De voorzitter z§gt dan wanneer de Bank een kassier kon krijgen vanr f 1000, hij geen lid meer zou willen zijn. Moest rekening worden gehouden met de regeling van de Cen trale Bank dan kwam het salaris zeker ppf f 3000. STAVENISSE. In de alhier gehouden vergadering van den Dijkraad der water- keering van de calam. polders „Oud-Kem- pensbofstede" en „Moggershil" werd on der goedkeuring van Ged. Staten over 't dienstjaar 1927—'28 vastgesteld: ten be hoeve van het dijkvak „O.K.H." het dijk- gesehot op i 8765,16 en de bijdragen over de aangrenzende polders Anna-Vos- dijk, Braedevliet en het waterschap Sta- venisse, resp. op' f 149,545, f 43,22 en f 1157,23; ten 'behoeve van het dijkvak „Moggershil", het dijkgeschoit op; f 1606,96 en de bijdrage voor den aangrenzeoden polder Anna-Vosdijk op f 260,79. Vast gesteld werden verder 'de begrooting van het nieuwe dienstjaar voor „O.K.H." in ontvangst op, f 11143,675, in uitgaaf op f 38648,88 en die van het dijkvak „Mog gershil" in ontvangst op f 2192,83 en in uitgaaf opi f 12121,37. In de begroo tingen voor het loopende jaar werden eenige wijzigingen aangebracht. SCHERPENISSE. De heer L. C. van Doorn herdenkt 15 Maart den dag waar op hij1 vóór 30 jaar in dienst trad als gemeente-secretaris alhier. Op de Dinsdag 8 Maart alhier ge houden vergadering van den'dijkraad van het Cal. Waterschap „Scherpenisse" werd het dijkgesc'hot dienst 1927-'2S vastgesteld op f 28956,56 plus de i/2o verhoogingi wordt f 30404,39 en met de bijdragen van de aangrenzende polders wordt liet samen f 33313,045. De begrooting 1927- '28 werd vastgesteld in ontv. op f 46905,80 en uitg. op f 62658,175- Besloten werd f 5300 nominaal inschrijving N. W. S. te verkoopen. Voor de aanbeveling van. y>or- zitter werd met algemeene stemmen het volgend drietal opgemaakt: de heeren J. Oudesluijs J.Nz. (aftr.), M. Rijstenbil en C. van Dalen. met AKKER's KLOOSTERBALSEM, die geen salicylverblndingen, chloroform of ammoniak bevat, welke Uw huid vernielen. AKKER s KLOOSTERBALSEM heeft de eigenschap diep in de huid te dringen. De verwarmende invloed zal diep in Uw gewrichten het bloed beter doen circu- leeren en daardoor de vergiften ver drijven, waardoor de weefsels de ver loren veerkracht en soepelheid herkrijgen. met AKKER's is daarom het middel dat een aanval van rheumatiek onmiddellijk tot bedaren brengt en in korten tijd geneest. Een proef zal U overtuigen. Prijs per pot 60 cent. OUD-VOSSEMEER. In de jaarvergade ring van. leden, en contribueèrende leden der Muziekvereen., werd besloten over te gaan tot de aanbesteding van het bouwen van een muziektent, nu door het ge meentebestuur toestemming is verleend op een gedeelte van het terrein voor het Ambachtsheerenhuis deze te plaatsen. In de vorige jaarverg. kwam een voorstel van 'het Bestuur ter tafel om een beroep te doen op de beurzen der ingezetenen om zoo'n muziektent te kunnen bouwen; uit het jaarverslag blijkt, dat men zich niet onbetuigd heeft gelaten en is daar voor ingekomen f 427,80. Br wordt medegedeeld, dat een aan tal ingezetenen, die weigeren zich aan te sluiten bij de waterleiding, door den kantonrechter te Tholen zijn veroordeeld tot f 50 boete of 1 maand hechtenis. Een drietal dergelij'ke zaken Zijn behan deld in beroep voor de Arr.-Rechtbank te Breda, waarbij geëischt is ontslag van rechtsvervolging. PüLËDiKBEL'ÜliüiM» Zondag 13 Maart. Eerfcwerve. 2 ure, ds. v. Binsbergen, gorootkerfee. Geen dienst. Berg'a. 9.30 ure, ds. Boogaard. Resesse* Geen dienst. M«e?sSwsI!a. 2 ure, ds. Boogaard. SsametadSa 9 30, ds. v. Binsbergen en 6.30 ure, geen dienst. Geref. Kerk. 9 30 en 2 ure, Leesdi»nst. Oad-Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, Leeskerk. Bikofacc. 2 ure, ds. Waardenburg van Zierikzee. Geref. Kerk» 9.30 en 2 ure,ds. v. Tol. Ss-9ow*rBfefi7«B. 10 ure, dr. Proost. Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, ds. J. de Boer. Zcssscmalre, 2 ure, dr. Proost van Brou wershaven. Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, ds. Hoek- ?'ieer&g«3W8» 9.30 ure, ds. v. Griethuijsen. Sreisshse. 9.30 ure, ds. v. d. Griend. Qsnrsrkerk. 9.30 ure, ds. v. d. Linden. Niaawerkark, 9.30, geen dienst en 2 ure, ds. v. d. Linden (Doopsbed.) Geref. Kerk. 9.30, 2 en 6 ure, ds. Bouman van Rjjsenburg. Geref. Genii 9, 2 en 5.30 ure, Leesdienst. Oostarleaé, 9.30 en 2 ure, dr. Weeda. Geref. Kerk. 9.30, ds. Bremmer en 2 ure, Leesdienst. Geref. Gem. 9.30, 2 en 5.30 ure, de heer Romijn. Slfflatssïasé. 2 ure, ds. v. d. Griend. Brstafseo. 9.30 en 2 ure, ds. Waardenburg. Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, ds. Bremmer. Geref. Gem. 9 30, 2 en 6 ure, ds. Vreugdenhil. Ond-Geref. Kerk. 9, 2 en 5 ure, Leeskerk. AeJ.-FoIdsr. Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, cand. G. D. Kuiper van Kampen. £t*-pUï9Claa«L 2 ure, ds. Van Doorn. Oud- Geref. Kerk. 9, 2 en 5.30 ure, ds. Boone. Tbelea* 9.30, ds. Van Doorn en 2 ure, ds. Datema. Geref. Kerk. 9.3i) en 2.30 ure, dr. Veltenaar. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 ure, Leeskerk. Sf.-maartesadiJEc. 9.30, ds. Datema en 2 ure, Leesdienst. Oud-Geref. Gem. 9.30 en 2 ure, Leesdienst. Oad-Vasseaieer. 9.30 en 2 ure, ds. de Gidts. Geref. Kerk. 9.30, 2 en 6 ure, ds. A. Andree te Krabbendjjke (Zendingsrede). Oud- Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 ure, Leesdienst. Paortvliat. 9.30 en 2 ure, ds. Verschoor. GsTef. Kerk. 9 30, 2 en 6 ure, cand. Steen blok te Nieuwdorp. Mcharpaelasc. 9 30 en 2 ure, ds. Loe. Woensdag 16 Maart. 9.30 en 2 ure, idem. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 ure, Leeskerk. Woensdag 16 Maart. 9.30, 2 en 6 ure, ds. Vreugdenhil. StaT«Blas«. 9.30 en 2 ure, ds. Moerman. Oad-Geref. Kerk, 9.30, 2 en 5.30 ure, Leeskerk. St.-Aeaalasd. 9.30 en 2 ure, ds. Oskam. Geref. Kerk. 9.30, 2 en 5 ure, Leeskerk. MARKTBERICHTEN. ZIERIKZEE, 10 Maart. Tarwte f 14,50— f 15,10; chevaliergerst f 12,25; br. boo- nen f 11—f 11,50; erwten (schokkers) f24—f 39; aardappelen, bónte f 4,75—f5; blauwlö f5;, uien, groote bruine f 1,25— f 1,35; id. Iwitte fl,25. Weinig (aanvoer en viraag. CoSperatlevc Veiling Zierikzee. Veiling van 10 Maart. GROOTE VEILING. KIPEIEREN f 4,75. Dito Barnevelder f 5,20. Kleine f 3,90. KLEINE VEILING. KIPEIEREN f 4,80 h f 5,—. EENDEIEREN f 4,60 4 f 5,30. GANSEIEREN f 11,25 4 f 11,50. Alles per 100 stuks. Aanvoer 16000 stuks eieren. BOTER f 0,80 4 f 0,91. Dito afwijkende f 0,61 4 f 0,63, Aanvoer 445

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1927 | | pagina 5