Zierikzeesche Nieuwsbode ZEELAND's ROEM! ROOMBOTER abonnement: Maandag 7 Maart 1927. zierikzeesche courant advertentien H.H. CORRESPONDENTEN Een wanhopige keuze Schoonmaak SMAAKT ALS EN IS EVEN VOEDZAAM. Prijs per 3 maanden f 1,50, franco per post ƒ1,80. Voor het buitonland per jaar 10, Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag. 83ste JAARGANG. No. 11514. Dir. J DE LOQZE Jr. Uitg -Redacteur M J KOSTEN van 13 regels 60 ets., van 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 30 ets. p. regel. Bij contract belangrijke korting. Inzending op dea dag van uit gave vóór 11 ure. Ten opzichte van 'berichten over plaat selijke vereenigingen, wier aantal voort durend tpeneemt, nweten we zuiniger rnet onze plaatsruimte zijn. Berichten be treffende kolenfondsen, varkenshouders- vereenigingen, vergaderingen van muziek verenigingen, weeg|brugg|en, kunnen we niet opnemen. Een algemom belahg is hierbij zeker niet betrokken. Ook de jaar vergaderingen van „Groene Kruis" en „Boerenleenbanken" moeten veel korter worden weergegeven. DE REDACTIE. "~~B!JTT¥N LAND. Algemeen Overzicht. IN DEN RUSSISCHEN HEILSTAAT. Een Framjaise, 'die in de „Petit Pa risian" velerlei, indrukken uit Sovjet-Rus land publiceert, wijdt daarbij een van haar brieven aan het reeds lang beruchte probleem tier zwervende kinderen. Zij observeerde deze „kweekelingen" van het Sovjet-Systeem eens te Moskou zelf. Op het reusachtige Roode Plein, dat bijna verlaten ligt zoo schrijft ziji is een tiental straatjongens in lompen, met be slijkte gezichten en liederlijk voorkomen, in Sovjet" bijeen. Opeens schieten zij weg, zien slinks-naderstappend kans wat weg te graaien, vallen op de mand met koopwaar van een duttende oude vrouw aan, grissen er bij handenvol de poffertjes en koekjes uit en vrrrt! zijn verdwenen. Zonder eerbied verdeelen zij, met in middels van overal toegesnelde andere schooliertjes, den bbit aan den voet van Lenin's tombe. Maar er is nog erger. Ik wacht een keer op bet Swerdlof-plein op de tram. Een vuile kinderhand duikt opeens op, twee duim van mijn gezicht af, gereed tot krabben. Instinctief stoot ik ze weg. Dan verschijnt een korstig gezicht met felwitte tanden, die naar mij bijten een geklepper van kaken-op-elkaar, ik heb nog net mijn hand kunnen weg trekken.... J Men had mij gezegd: Bijna al die kin deren zijn ziek; ge kunt raden aan welke ziekte zij lijden. Zij weten besmettelijk te zijn en zij bijten. Er liggen op 't mo ment heel wat menschen in de zieken huizen, die op die manier geïnfecteerd zijn. Pas op! Ik sta midden tusschen de mensfchen; ik ben bang. De jongen grijnst mij op een paar pas afstand toe; een jonge, bijt- grage wolf, met zijn felle, bezoedelde tanden. Hij is vel-over-been; men zop hem zachte woordjes willen influisteren, woordjes voor kinderen, woordjes, die zijn zieke ooiren nooit hebben opgevan gen. En dan te bedenken, dat in de Unie, waar 600.000 van die kinderen zijn opge vangen, nog 300.000 zullen „besprizorni" zonder toezicht of onderdak blijven zwer ven. Dat is een der afschuwelijkste euvels van dit land deze bijters Deze kinderen zijn in benden georga niseerd, hebben hun chefs, hun „sovjets", hun solidariteit, hun meedoogenloo-ze dis cipline en geheime wetten. BINNENLAND. DANKBAAR OOSTENRIJK. Een telegram uit Weenen maakt mel ding van het feit, dat allle vroegere kin dercomité's in Oostenrijk zich aangeslo ten hebben 'bij de vereeniging „Oostenrijk —Nederland", met het doel pm op 30 April, den verjaardag van prinses Juliana (het telegram spreekt ten onrechte ook van „meerderjarigheid) een geschenk aan te bieden als dank van de 90,000 Oosten- rijksche kinderen, die in de moeilijkste oorlogsjaren gastvrijheid in ons land heb ben genoten. Het geschenk zal den vorm krijgen van een album met zooveel mo gelijk onderteekeningen van Oostenirijk- sehe kinderen, die in Nederland geweest FEUILLETON. door MARIE ÖORNER LEIGHTÓN. 15 Hij was gaan kijken, maar had nie mand gezien. Hij was den tuin rondge gaan en had steeds het gevoel gfehad, alsof er iemand in zijn nabijheid was. Misschien was het de inbreker, had hii bij zich zelf gedacht, dien den nacht te voren eenige van de gestolen kostbaar heden in zijn huis had verborgen. Ten slotte had hij heelemaal achter in den tuin een paar mannen ontmoet, zoo te zien arbeiders. In de schemering had hij ze gehouden voor twee van zijn eigen werklieden, die daar nog wat rondslen terden. Voor hij iets had kunnen zeggen hadden ze hem vastgegrepen, hem door het hekje achter in den tuin gedragen en in een kleinen, gesloten auto gezet, die in een laantje dichtbij stond te wach ten. De auto was snel weggereden. De geeft menige huisvrouw en dienstbode ruwe en roode werkhanden. Deze worden wederom spoedig gaaf, zacht en blank door Pu rol. zijn. Het geheel zal verlucht worden door platen uit Oostenrijk. STATEN-VERKIEZINGEN. Het hoofdbestuur van den Bond voor Staatspensionneering maakt bij zijn actie voor de Statenverkiezingen gebruik van een vragenlijst, aan de candidaten voor te leggen, waarbij de urgentie van pre- mievrij staatspensioen op den voorgrond wordt gesteld. HET ONTWERP-ZIEKTEWET. Naar de Tel. verneemt, bestaat bij de regeering het stellige voornemen, om het ontwerp-Ziektewet nog gedurende dit zit tingsjaar bij de Tweede Kamer in te die nen. Het stadium voor voorbereiding is echter nog niet ten einde. Uit Stad en Provincie. ZIERIKZEE. Wij vestigen gaarne de aandacht op 'de Woensdag e.k. in hotel „Juliana" te houden vergadering van de hier bestaande t.b.C.-vereeniging. DREISCHOR. Zoowel Donderdag- als Vrijdagavond j.l. was zooals gewoonlijk, de 'belangstelling weer zeer groot ter ge legenheid der uitvoering van „Dreischor's Kinderkoor." Als zangnummer der eer ste afdeeling werd gegeven de cantate „Leiden's strijd en zegepraal" van A. Lijssen, waarbij mej. A. v. d. Berge van Oosterland hare medewerking als pianiste verleende, gevolgd een duo voor twee violen. Daarna werd vertoond de kinder operette in 7 tafereelen „De Prins ven Sind". Bepaald mooie zangstemmen vie len hierin onder de jonge krachten waar te nemen. De gekleurde 'lichteffecten (elec. installatie gebr. Akkerdaas) en de ver schillende nieuwe decors, waaraan moeite noch kosten waren gespaard, alsmede ae f raaie constumeering, verhoogden zeer ^ze ker de waarde der vertooning. Donder-1 dagavond sprak de heer" A. P. der We duwen namens het publiek eenige woor den van waardeermg, waarbij de leider, de heer v. Bloois, bloemen werden aan geboden' en de kinderen door eenige in gezetenen werden onthaald op „Ranja" en taart. Het bestuur zag zidh ten zeerste beloond, voor de zorg en toewijding aan de uitvoering besteed. SIRJANSLAND. Vrijdagavond had hier een ongeluk plaats dat 'bijzonder goed is afgeloopen. Toen de zoon van de wed. S. een zwaar beladen wagen met hout van de haven naar 't dorp bracht, brak het wiel zoodat het hout tegen een schuur terecht kwam. De zoon van den timmer man H. zat er bovenpp, zoodat hij mee viel en bekneld kwam te zitten tusschen schuur en hout. Rappe handen verlosten den jongen gauw uit zijn benarden toe stand. S. gleed tusschen de wagen, maar wist zich spoedig te redden. Met eenige kneuzingen en den schrik kwamen ze allebei vrij. De paarden sloegen op hol, maar werden bijtijds gevat. HAAMSTEDE. Vergadering van den ge meenteraad, gehouden op Vrijdag 4 Maart j.l. Aanwezig alle leden. Na opening doet de voorz. meldedee- ling van de inschrijvingen voor de aanbe steding van de in de vorige vergadering behandelde verbetering aan de slotgracht- kant. Daar de inschrijvingen de vastgesteld de raming te boven gaan, stellen B. en W. voor hierop niet in te gaan. Een nieuw plan wordt besproken en door ohr. Gilij amse toegelicht. De heer Blom vindt het niet gemakkelijk, waar deskundigen het omtrent deze zaak niet eens zijn, als leek een definitief besluit te nemen. In ieder geval acht hij het wenschelijk en noodzakelijk, om uitspoeling van grond e. di. te voorkomen, dat de onderkant van een doelmatige beschoeiing voorzien woir- manneo hadden hem geblinddoekt, zoo dat hij niet kon zien, in welke richting hij werd weggevoerd. Daarna was hij1 gebracht in een huis, waarvan hij niet kon gissen, waar hei zich bevond. Dezelfde mannen hadden hem daar bewaakt, Hij had hun gevraagd wie ze waren en wat ze van hem wilden, Als antwoord hadden ze slechts gelachen. Hij had toen geworsteld om vrij te komen en had daarbij alle krachten waarover hij beschikte ingespannen, totdat de flau we, ziekelijke reuk van een bedwelmend middel hem deed, beseffen, welke laf hartige middelen wercien toege(past om hem te overwinnen. Hij herinnerde zich vaag', dat hij daar na in een trein was gezet en dat men had gezegd, dat hij dronken was of ziek, om te verklaren, waarom hij niet alleen kon loopen. Een lange treinreis was ge volgd en daarna de rit, gedurende well- ken men hem stevig had gebonden. Zoo langzamerhand kreeg hij zijn bewustzijn en het gebruik over zijne spieren terug. De t\vee mannen die nu bij hem zaten waren niet dezelfden, die hem het eerst hadden beetgepakt. Dezen waren platter in hun manier van doen en wijze van spreken en hun uiterlijk stempelde hen tot booswichten. Ze bekeken hem met sombere blikken toen hij' zich trachtte op de, wat dhr. Braam ten volle bëaamf. Na eenige verdere besprekingen wordt met algemeene stemmen (die van d'hir. Blom onder voorbehoud, van het beding omtrent de 'beschoeiing) besloten in overleg met dhr. v. d. Lek ide Clercq een nieuw plan uit te werken ter be handeling in een volgende vergadering. Daarna komt aan de orde een verzoek van den klokkenist, dhf. A. de Bruine, om eervol ontslag als zoodanig, ingaande 1 Mei 1927. B. en W. stellen voor dit ontslag eervol te 'verleenen, wat met al gemeene stemmen Wordt goedgekeurd. Als klokkenist Wordit met ingang van dien diatum benoemd dhr. M. I. de Rijke. Ver- dier komt 'ter tafel een verzoek der com missie voor het op 2en Pinksterdag te houden festival van den Schouwschen Zanger sb'ond, om (dien dag een paar loka len dier iopenbare lagere school te mo;- gene gebruiken voor koffiedrinken enz. Hiertegen bestaat bij deri Raad geen be zwaar. De stemming voor den gemeente raad wordt vastgesteld op 20 Mei a'.s., die candidaatstelling op 12 Ajpjril a.s. Als leden dep schattingscommissie voor de Rijks-Inkomstenbelasting worden herbe noemd de aftredende leden, de heeren J. A. v. Zuijen, C. Blom en J. den Boer, terwijl in de vacature van dhr. M. Bolle Lz., die als zoodanig niet meer in aan- meking wenschte te komen, wordt be noemd de heer L. L. Bolle. Besloten w'ordit tot het doen mennen van grond b'ij het emplacement der R. T. M., benoo- digd voor het werk aan den grachtkant. De heer Bolle zag gaarne, diat de dan nog btenooidiigde grond gratis werd ge mend en belooft daartoe de nopdige stap pen te zullen doen. Vervolgens wordt behandeld het verzoek van den heer C. J. Reisinger, hoofd der openbl lagere school, om eervol ontslag, wegens leeftijd, als zoodanig, met ingang van 16 Juni a.s., benevens eervol ontslag als lid ider com missie tot wering van schoolverzuim en plaatselijke •schoolcommissie. B. en W. stellen voor het ontslag op de meest eervolle wijze te verleenen, onder dank betuiging aan dhr. Reisinger voor de vele en langdurige diensten door hem aan het onderwijs bewezen. Met algemeene stem men Wordt dit voorstel goedgekeurd, waarbij1 dhr. Blom zij ne w aar deer ing uit over de prestaties van den heer Reisin ger, niet alleen op onderwijs- maar ook op ander maatschappelijk gebied. Daarna wordt de openbare vergadering geschorst; na heropening wordit besloten tot oproe ping van sollicitanten in verband met de aanstaande yaicature van hoofd der openbare lagere school. Nadat nog, onder dankbetuiging voor ide steeds aangena me samenwerking met voorzitter en raadsleden, door dhr. Schikker is mee gedeeld, dat hij Wegens hoogen leeftijd bij' de a.s. gemeenteraadsverkiezing niet meer in aanmerking wenscht te ko men, 'wordt de vergadering door den voor zitter gesloten. OOSTERLAND. De Groene Kruisvereen. alhier, hield Donderdagavond hare jaar vergadering in de Conferentiekamer. Te genwoordig waren 74 leden. Voorzitter te richten om door het raampje naar buiten in de duisternis te kijken. „We gaan naar een lief, klein huisje, dokter", zei er één van hen. „Het is een plekje, waar u het heel gezellig zult hebben, mits u zich kalm houdt en u niet 'bemoeit met de zaken van anderen". „Wat voor huis is dat", vroeg Mal colm King, „en waarom brengen jullie mij daarheen?" „Ja, ziet u, dat is nu juist het eenige, wat wij u niet ntogen vertellen", was het onhebbelijke antwoord. „Maar dit kan ik u wel zeggen, dat het het beste is, wanneer u zich kalm houdt, en de din gen neemt zooals ze zijn. Op de een of andere wijze moet u den chef tot last zijn geweest, anders zouden wij niet het voorrecht hebben gehad u hierheen te brengen. Kom nu mee. We moeten uit stappen." „Doe die riemen af", zeide Malcolm, terwijl hij zijne gebonden polsen vooruit hield. „Strakjes", antwoordde de man met het hoofd knikkend. „We hebben heelemaal geen haast. Die zullen we binnen wel afdoen; ik zal nu alleen maar zorgen, dat u behoorlijk kunt loopen." Nadat de riemen om zijne beenen ©enigszins losser waren gemaakt, werd de jonge dokter hardhandig uit den auto ds. Weeda. De secretaris, dhr. M- Otte, gaf een uitgebreid verslag over 1926, waaruit bleek dat het ledental de 400 is overschreden, dat van de verplegingis- artikelen 170 maal gebruik is gemaakt; (De leden werden opgewekt de verple- gingsartikelen na gebruik direct bij den magazijnmeester te bezorgen, daar dit wel eens aanleiding heeft gegjeven tot klachten); dat de verpleegster 1550 be zoeken had afgelegd en dat de vereen-'- ging nu 3 ligjtenten bezit. De penningin", dhr. M. Capelle, gaf verslag over zijn ge houden beheer, waaruit bleek dat was ontvangen met inbegrip sald|o, '25 f 12001,81 iuitg. f 1027,60; goed sloit f 173,21. De af tredende 'bestuursleden, dhr. M. Otte, J. H. Flohil en A. Hanse Dz., werden her kozen. Tot afgevaardigde naar de Prov. Vergadering werd benoemd ds. Weeda, plaatsvervanger dhr. M. Otte. De begroe ting 1927 werd voorgelezen waaruit bleek' jtlat f 200 zou kunnen worden overgehou- cien. Naar aanleiding hiervan deelde de voorz. mede, dat de vereeniging met de moeilijkheid zit, een gelegenheid te vin den voor het opbergen van het materiaal. De ziekenbarak is veel te klein. Het 'be stuur denkt over een eigen gebouw. Blij kens informaties hierover ingewonnen, zou dait f 600 a f 700 bedragen. Be sloten wordt een rentelooze leening uit te schrijven, met aandeelen van f 10 tot f 50, met jaarlijksche uitloting. 23 aan deelen werden direct geplaatst. Met het gemeentebestuur zal worden overlegd, gratis gemeentegrond beschikbaar te krijgen. BRUINISSE. De laatste uitvoering in dit seizoen igaf Donderdagavond de mu- ziekvereen. „Nu met Hope", onder lei ding van den directeur dhr. A. van den Berge. Zoowel muziek als tooheel weTd door de talrijke aanwezigen met onver deelde aandacht aangehoord en vele ma len weerklonk dan ook een welverdiend applaus. Heeren medewerkers kunnen met genoegen op dezen goedgeslaagden avond terugzien. De volksuitvoering op Vrijdag avond was eveneens redelijk bezocht. B,edde avonden werden met een dansje besloten. STAVENISSE. Vrijdagavond hield Dr. Bernhardi, volgens zijn gedane belofte aan de 'Groene Kruisafdeeling, alhier weder een zeer interessante en leerrijke cause rie, maar nu niet over een geneeskundig onderwerp. Hij had tot onderwerp ge kozen: „De Boodschap van het "Licht". Door bevriende hand was de geachte spr. in staat, alles zooveel mogelijk te ver helderen door lichtbeelden en proeven. •Een groot en dankbaar publiek van da mes en heeren was opgekomen, Na door dhr. Hanssens ingeleid te zijn, besprak dr. B. het lichtverschijnsel, om te laten zien en hooren, welke „boodschappen" t.dat licht aan de menschheid en aan de weten schap gebracht heeft, nog brengt en mis schien nog meer brengen zal. Hij be sprak en demonstreerde zooveel mogelijk de trillingen in het water en in de iucht, de brekingen der stralen in vlakke-, holje en bolle spiegels, bespirake jde vergrootgla zen, lenzen, brandpunten, prisma's (van den kleurenband ir.o.g.gr. bl.v.) spectum )met de zwarte strepen) te laten zien enz. Hoewel het onderwerp natuurlijk weten- S' i appe-lij'k was, wist de bekwame spr. het zoo duidelijk en begrijpelijk mogelijk te maken. Woorden van waardeering en dank werden den geachten spr. welver diend door den heer Hanssens toege sproken en de wensch werd geuit, dat Z.Ed. nog meermalen de moeite zal wil len doen om een of ander onaerwerp op welk gebied ook te willen behan delen. AUTOBUSDIENSTEN IN ZEELAND. Ged. >Staten hebben voor de lijn MiddieK- burg—-Wojphaartsdijksehe Veer den heer Goedbloed uit Vlissingen concessie ge- igieven en niet den heer J. C. Krijger uit Goes, die ook concessie voor deze lijn vroeg. Wel heeft de heer Krijger con cessie gekregen voor Goes—Katsche Veer, evenals de heer van Strien. mobiel gezet. Hij1 bemerkte, dat ze voor de ingang stonden van een. vreemd, ou der - wetsch en somber uitziend huis. Het scheen zich op een verlaten plek te be vinden, want toen hij om zich heen keek, iZag' hij niets dan de schaduwen van boom- igroepen en de vage omtrekken van een zame landerijen. Zoo nu en dan zag hij lichten voor de ramen aan den voorkant, maar voor hij verder kon zien, werd hij naar binnen geduwd. Hier wachtte een oude man, met een sluw, gerimpeld ge zicht hem op. Deze nam hem nauwkeurig op, grinnikte eens en gaf aanwijzingen, waar hij moest worden heengebracht. Hij \flerd gedwongen, een aantal trappen te böklimmen en na verschillende gangen te zijn doprgegaan, werd hij in een klein, donker kamertje geworpen, waar zijne twee geleiders hem verlieten, na hem van zijne riemen te hebben ontdaan. Ze slo ten en grendelden de deur achter zich. Hij was alleen. Als versuft stond hij op en staarde wan hopig In de duisternis. Wat beteekende dat allemaal? Wie waren "die mannen, die hem gisteren in den tuin van zijn nieuwe huis hadden vastgegrepen, hem hadden weggevoerd en geblinddoekt als iemand, wiens vrijheid gevaarlijk voor hen was? Voor een oogenblik verbeeldde hij' zich, RECHTZAKEN. Bij vonnis der Arr.-Rechtbank te Mid delburg van 4 Maart 1927 werd P. H., 54 jaar, landbouwer, wonende te Ouwer- kerk, wegens mishandeling van M. de Valk op 20 December 1926 te Ouwer- kerk, veroordeeld tot f 40 'boete subs. 20 d. h. en werd verdachte tevens veroor deeld tot 'betaling van f 8,875 aan den misdrijven gepleegd, terwijl hij als amb- leedigde partij gemaakt, wegens schade vergoeding. DE ONTROUWE MAJOOR VAN POLITIE De Dordtsche rechtbank heeft den ma joor der politie A. L. A., tegen wien 14 dagen geleden zes jaar gev.str. is geëischt le. wegens diefstal, waarbij de schul dige zich den toegang tot de plaats des misdrjjfs heeft verschaft, door middel van een valschen sleutel, meermalen gepleegd ge. wegens poging tot diefstal enz., beide misdrijven gepleegd, terwijl hij als amb tenaar door het begaan van de strafbare feiten een 'bijzonderen ambtsplicht heèft geschonden, tot een gevangenisstraf van 6 jaar, met aftrek van de voorloopige hechtenis. VEEKÓOPESGEN, ENZ. ZIERIKZEE, 4 Maart. Ten overstaan van den notaris H. J. van Nouhuijs en ten verzoeke van de familie JongmansBreu- gelmans, werd alhier op heden in het openbaar verkocht: Het woonhuis en erf te Zierikzee in het Korte Groendal, wijk D no. 458, voor f 1470. AANBESTEDINGEN, ELKERZEE. Dooir de land'bbuwVereeni ging „Scharendijke" zijn de volgende krachtvoeders aanbesteed: 3700 K.G. katoenmeel, 53 pCt. eiwit en vet, gegund aan J. v. -dl Weele te Eikerzee, a f 12,30 !per 100 K.G.; 4000 K.G. lijnschilfers, 43 pCt. eiwit en vet, gegund aan Ver west Zonen te Scharendijke, a f 13,50; i 4300 K.G. grondnotenmeel, 58 pCt. eiwit en vet, gegund aan J. Verseput te Zierikzee, a f 13,24 per 100 K.G.; een en ander te leveren franco voor den wal te Scharendijke. ONDERWIJS. Op de voordracht ter benoeming van een onderwijzeres aan de O.L. school te Serooskerke zijn geplaatst de dames D. J. Cruüq te Goes, J. J. Rottier te 's-Heer- Abtskerke en J. V. d. Zande te Tholen. "De heer H. L. Hollestelle, geb. te Noordwelle, leerling van den cursus oer Ambachtsschool te M'bur.g, oud-leerling der Ambachtsschool te Zzee, slaagde de zer dagen in Den Haag voor het voor- loopig machinisten-diploma. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te Maartensdijk (U.), T. Lekkerkerker te Delft. Te Enter, I. Kievit te Baarn. Te Kerkwerve en Se rooskerke, F. M. Kuipers, hulppred. te Zandvoort. Te O. L. Parochie, A- Kardolus te Suameer. Aangenomen: Naar Lith en Alem, Dr. C. Hille Ris Lambers te Jorwerd- Naar Putten, B. G. C. Steenbeek te Wier den. POORTVLIET. Woensdag 9 Maart (Bid dag) 9,30 en 2 ure, ds. Verschoor. Geref. Kerk. Beroepen: Te Achlum, cand. B. A. Bos te Uithuizen. Aangenomen: Naar Krommenie, cand. H. Steenhuis te Almelo. Bedankt: Voor Aalsmeer, cand. B. A. Bos te Uithuizen. SCHARENDIJKE. Woensdag 9 Maart (Biddag) 9,30 ure, ds. v,an Tol, 2 ,ure, ds- Hoek van Zonnemaire. dat hij moest droomen en d.at de ge beurtenissen van de afgeloopen dag en nacht slechts bestonden in zijn fantasie: het was slechts een verschrikkelijke nacht merrie. Maar neen! Het was toch duide lijk genoeg dat hij waakte hij was vol komen wakker en bij zijn verstand. Het was nu ongeveer tijd, dat hij toebereid selen had moeten maken, om' naar Cran- leigh Court te gaan. Hij had beloofd, Clara daar te zullen ontmoeten. Een ge voel van vertwijfeling maakte zich van hem meester toen hij daaraan dacht. Alles in hem lcwam in opstand tegen de mach teloosheid om zich te 'bevrijden en tegien het onrecht, dat men hem aandeed. Was hij misschien bij vergissing voqt iemand anders aangezien? Of zou dit allemaal over hem zijn gekomen door zijn liefde voor Clara en zijn verloving met haar? „In mijn familie gaan liefde en dood hand aan hand", had Clara- tegen hem gezegd op den dag, dat hij haar had gevraagd. Hij had toen pm haar vrees moeten lachen; toch scheen het, alsof hij na dien tijd niet meer veilig, was ge weest, dat zijn rust, zijn welvaart en zijn eer daarna waren verdwenen. Het nood lot had hem in zijn greep. Overal doken onbekende vijanden pp. Wat beteekende dat? (Wvrdt Bervciffdl

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1927 | | pagina 1