Zierikzeesche Nieuwsbode ZEELAND's ROEM ROOMBOTER abonnement: Woensdag 2 Maart 1927. zierikzeesche courant. advertentien Kennisgeving. Strandvonderij. BUITENLAND- Uit Stad en Provincie. SMAAKT ALS EN IS EVEN VOEDZAAM. Prjjs per 3 maanden f 1,50, franco per post ƒ1,80. Voor hot buitonland per jaar f 10, Afzonderlijke nummers 5 cent. Versohijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag. 83ste JAARGANG. - No. 11512. Oir A. J. OE LOOZE Jr. Uitg-Redictsur M J KOSTEN van 13 regels 60 ets., van 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 30 ets. p. regel. Bij contract belangrijke korting. Inzending op den dag van uit gave vóór 11 ure. 10. 11. 12. BURGEMEESTER en WETHOU- DERS van Zieiukzeb maken be- kentl, dat door den Raad dier gemeente, in zijne vergadering van 29 November 1026, No. 16 is vastgesteld het volgend besluit: De Raad der gemeente Zierikzee Gelot op het voorstel van Burgemeester en Wethouders; HEEFT BESLOTEN: vast te stellen de navolgende VERORDENING tot wpziging der Ver ordening op de heffing van havengeld in de gemeente Zierikzee Artikel 1. In artikel 1, 5e alinea, wordt tusschen de woorden steenkolen en in ingelascht „of motorolie". Artikel 2. Aan het slot van artikel 2 wordt toege voegd „zoomede schepen, welke in geval van nood de haven binuenvluchten, zulks ter beoordeeling van den Havenmeester". Artikel 3. Deze verordening treedt in werking, zoo dia daarop de Kouiokljjke goedkeuring is verkregen. Aldus vastgesteld ter openbare Raadsver gadering van den 29 November 1926, No. 16 A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE, Voorzitter. P. F. WITTERMANS, Secretaris. Zierikzee, den 1 Maart 1927. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE, Burgem. P. F. WITTERMANS, Secretaris. De BURGEMEESTER van Zierikzee brengt ter kennis van de Ingezetenen, dat er op Maandag den 7 Maart as., des namid dags te 2 uar, op het Raadhuis, eene open bare vergadering van den Gemeenteraad zal gehouden worden, waarin de navolgende stukken zullen worden behandeld: 1. Vaststelling notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Vaststelling pensioensgrondslag. 4. Aanbieding rekening over 1926 van den Straatweg ZierikzeeBrouwershaven 5. Vaststelling primitief kohier honden belasting, dienst 1927. 6. Verpachting van gemeente-eigendommen. 7. Wjjziging en opnieuw vaststelling ver ordening stemlokalen. 8. Demping van een gedeelte sloot en het in erfpacht geven daarvan. 9. Wijziging en opnieuw vaststelling van de verordening op de heffing e~ vordering van legesgelden. Voorstel aangaande herstelling van het carillon op den Stadhuistoren. Onderhoud grafruimten. Voorstel tot rooiing van 20 boomen aan den Steenendgk. 13. Voorstel betreffende Slachthi^s. 14. Wijziging begrooting Burgerlijk Arm bestuur, dienst 1926. 15. Benoeming lid Commissie toezicht Middel baar Onderwijs. 16. Benoeming leden stembureaus. 17. Wjjziging gemeente-begrooting 1926. Zierikzee, 1 Maart 1927. De Burgemeester, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE. Rechthebbenden op een nieuwe eiken houten ongemerkte geteerde Roeiboot (jol) met bruin geschilderde doften en twee dollen, roeiriemen en hoosvat, gevischt op de Vondelingen plaat, worden voor de eerste maal opgeroepen zich aan te melden bij den Burgeme Strandvonder van Zierikzeebij wien dat strandgoed is aangebracht. Algemeen Overzicht. (RUSLAND'S ANTWOORD. Het antwoord, dat jde Sovjet-regeering te Moskou gegeven [heeft op de Brit- sche (ptro test nota, brengt [de zaken geen stap verder. De iSovj et-regeering hand haaft foaar standpunt, |b'eiantwoordt de Biritsehe kl,achten over ;de anti-Britsche uitingen van Russische regeerders, met de contjrajJbtesdhuldiging, dat 'verschillen de Biritsehe staatslieden en in aictieven dienst 'zijnde ministers zich aan anti Russische uitlatingen hebben schuldig gemaakt en betoogt, Jd'ait geen enkele in de Britscbl-RussisChe overeenkomst voor geschreven verplichting de vrijheid van Spireken en drukpers binnen de Russi sche 'grenzen kan beperken. De over eenkomst verlangt alleen, 'dat de Rus sische regeering zich zal onthouden van vijandig optreden jegens Groot-Britannië buiten de Russische grenzen en van di recte of indirecte [propaganda tegen het Biritsehe Rijk. Volgens Litwinof, Volkscommissaris v;an' buitenlandsche zaken, die de ant woordnota onderbeekenide, is het volstrekt geen antï-Britschie propaganda, in den zin van hetgeen in de Biritsch-Russische overeenkomst is (bedoeld, Hals men in Rus land in Moord en geschrift de Britsche sche buitenlandsche staatkunde ontleedt en toelicht jof er zijn denkbeelden ver. kondigt over de 'Wereldrevolutie of de nationale bewegingen in Ihet Verre Oosten. Kortom de Sovjetregeering Spreekt een voudig langs de Biritsehe beschuldigingen en protesten heen (en in het Lagerhuis heeft siir Austen [Chamberlain dan ook meegedeeld, dat \de Britsche regeering de Russische nota maar niet zal beant woorden. Men zal 'zich niet in een onvruchtbare polemiek begeven, Iwiaarbij men in aller lei ondergeschikte quae sties zou vastloo'- pen. Het dreigement aan het slot van de BritsChe nota maakt te Mjoskou niet den minsten indlruk. Als de Britsche regeering meent de handels- en diplomatieke 'be trekkingen met Rusland 'te moeten af breken, moet zij Idat maar doen. De ver antwoordelijkheid voor de gevolgen ten aanzien van die [belangen van 't Britsche rijk rusten op. haar en zij moet dus han. delen naar deze belangen het, volgens haar oordeel, voorschrijven. Veel geschreeuw en einig wol...! ZIERIKZEE. Naar men ons mededeelt, herdacht de heer L. Boot, gemeente veldwachter te l£erkwerve, gisteren den da® van 30 jaar trouwen dienst als po- litie-ambtenaar. Na op 1 Maart 1897 als agent van politie te Middelburg te zijn aangesteld, werd hij' kort diaarna als ge meenteveldwachter te Kerkwerve be noemd. Vanwege den Algem. Nederland sehen Politiebond zal deze plichtsgetrou wen politie-ambtenaar gehuldigd worden. HAAMSTEDE. Naar wij vernemen heeft dhr. C. J. Reisinger, hoofd der openbare lagere school alhier, sedert 1 Mei 1889, met ingang van 16 Juni a.s. wegens leef tijd als zoodanig eervol ontslag gevxaagii. Zeer zeker zal men dhr. Reisinger, die met hart en ziel in het schoolleven op gaat en in verschillende nuttige vereeni- gingen een werkzaam aandeel neemt, noode zien heengaan. BURGH. Maandag j-1. werd-het traditio- neele „Strafeest" vopr Haamstede en Burgh gevierd. Niettegenstaande het vrij ongunstige weder reden 's morgens bij tijds een 38-tal ruiters op hunne ver sierde paarden naar Westen-Schouwen om ongeveer ten 10 ure op Burgh terug te keeren, alwaar onder de opwekkende tonen der Harmonie „Wiitte van Haem- stede" eenige rondgangen goot het dorp werden gedaan. VandaaT vertrok men naar Haamstede, waar zich hetzelfde too- neel herhaalde. Ieder jaar wordt met animo in deze omgeving dit folkloristisch feest gevierd. NOORD WELLE. Ook de heer Geluk al hier, heeft begrepen, dat onzen tijd ge- kenteekend wordt door de benzine. Hij heeft een der bekende kanariegele pom pen der Shell-maatschappij' laten plaat sen met een capaciteit van eenige dui zenden liters. Laten we hopen, dat èn de heer Geluk èn het toerisme er wel bij zullen varen. 1 De telkenjare terugkeerende „Stra" behoort weer tot het verleden. Vroeger jaren een gewichtige dag, is het lang zamerhand meer geworden een daagje voor familiebezoek. Toch leeft het weer min of meer op. Een tiental ruiters op versierde paarden verzamelden ziich tegen 2 uur op het dorp, om na eenige rond gangen een tocht te maken naar Haam stede. Te zes uur bracht „Melodia" een serenade bij' het echtpaar Zonruiter, dat dien dag; zijn 25-jarig huwelijksfeest vier de. Sinds mensohenheaigenis is dit d; eerste maal dat bij1 zulk een gelegenheid zich een muziekgezelschap liet hooren. Dat het zeer op prijs gesteld werd, be wees wel de belangstelling. Gezien het nog korte bestaan van deze mondhar monica vere e n igi ng is het een korps, dat er wezen mag. Des avonds gaf de Rede rijkersvereeniging „Ajivendo" in de goed bezette zaal van dhr. v. d. Maas een uitvoering. Opgevoerd werden „De werk staking", „De assistent-dokter', en „Een half uurtje in doodsangst". De stukken werden zeer vlot gespeeld. BROUWERSHAVEN. Door B. en W. de stemming voor leden van den gem. raad bepaald op Woensdag 18 Mei 1927 NIEUWERKERK. Vrijdagavond 25 Febr. af het fanfarecorps „Oefening en Uil spanning" alhier, haar jaarlijksche uit voering im hötel „De Meebaal". Evenals Woensdagavond bij de volksvoorstelling, was de zaal overvol. Na opening van den voorz., met een welkom aan de tal rijke opgekomenen, werden onder lei ding van den heer A. v. d. Berge een 6 tal muzieknummers ten gehoore gebracht, die getuigden van ernstige studie, wat bleek uit voordracht en maatvastheid Vooral de nos. 2 Sur la Plage en no. 6. Caprise sur l'Opera Norma, vielen door hun afwisseling zeer in den smaak. Ee krachtig applaus weerklonk dan pok na elk nummer. Ter afwisseling werd op gevoerd „Gebr. Kalkoen", een blijspel in drie bedrijven. De rollen waren im goede handen en het stuk werd vlot gespeeld, Een daverend applaus was hun beloo ning. Ook nummer 8 van het program „Terug van de Geheelonthoudersvergade ring", een komisch scène, werd goed vertolkt. Daarna werd gegeven leen pracb tig .samenspel van „Klange aus Tyrol' voor viool, fluit en 'piano, door de fa miliie v. d. Berge en C. W. Heijboer, wat aandachtig werd aangehoord, ter Wijl tenslotte het laatste nummer van het program „Carmen" (parodie), van door 2 heer en en 1 dame, heel leuk werd voorgedragen. De vergadering! kon ook ten volle instemmen met den wel verdienden dank, dien de heer burgem, eere-voorz., uitbracht, voor wat de leden van heit fanfarecorps hadden ten gehoore gebracht, en niet minder ook de dames heeren, die door hun spel zooveel hadden bijgedragen tot dezen genptvol- len avond. Ook de familie v. d. Berge bracht hij hulde, voor i^at deze had ge presteerd. Ten slotte herinnert Z. E. A- aan 22 Nov. '26, den dag van het 25-jarig bestaan van het corps, dat, in die kwart eeuw, onder leiding van hun directeur is geworden een gezelschap, waarop hij trotsch is, en als overtuigend bewijs hier van, overhandigt hij aan hun voorz. voor elk lid een insigne, met het wapen van Nieuwerkerk en daaronder „O. en U." be nevens voor de leden J. M. Tierle, J. Lemson, W. v. d. Have, M. Kluit, C. Heiboer en den vaandeldrager A. Hei boer een souvenir, voor de diensten in die 25 jaren aan het corps bewezen, waarop staat: „Oefening en Uitspanning 1901—1926" en verzoekt hun dit op de borst te hechten. Hij spreekt den wensch uit, dat het corps op den ingeslagen weg mogevoortgaan onder leiding van hun niéuwen Directeur, tot ze eenmaal ook hun gouden jubileum met eere mogen vieren.De vopxz. der werkende leden J. M. Tierie bedankte mede namens de overige leden Z. E. A. voor de eer, hen te beurt gevallen, waarna deze plech tigheid met een „Lang zal hij1 leven" ein digde. Een geanimeerd bal besloot verder dezen gezelligen avond. BRUINISSE. Zaterdagavond j.l. verga derde in het Veerhuis, Algemeen Schip pers en Visschersbelang". De voorzitter, dhr. M- Vijverberg, opende de vergade ring en resumeerde het ingeven der mos- selperceelen en het p acht verminder in gs - vraagstuk. Van 'den minister van land bouw was bericht ontvangen, dat aan het verlangen der vereen, om een zekere re tributie te heffen van Zuiderzeeeomsump- tie-mosselen niet kon worden voldaan. Ingekomen was een brief van den heer G. Biolier Gz., lid der Prov. Staten van Zeeland waarin deze plannen ontvouwt ter bestrijding der nïalaise in het mos- selkweekers'bedrijf. Dhr. Bolier stelt vopr uit de 'besturen der gemeenten in Zee land, waar het bedrijf wordt uitgeoefend een coimmissie samen te stellen van des kundigen, welke comm. maatregelen zou kunnen nemen p,m het beoogde doel te bereiken. Verder wordt gevraagd of. de vereen, bereid is de noodwendig te ma ken onkosten evenredig te helpen bestrij den. Over deze aangelegenheid werd breedvoerig van gedachten gewisseld. Slotsom was in beginsel steun toe te zeg gen zonder evenwel een bepaald bedrag vast te stellen. Met den heer Inspecteur der Visscherijen zal eerstdaags worden geconfereerd ter bespreking van openstel ling der Zuiderzee voor het halen vai? mosselzaad. Verzocht zal worden (de open stellingstermijn te bepalen van 1 Mei tot 1 Aug. en dan de Zuiderzee geheel als vischterrein vrij te geven. Dhr. F. D- Vessem gaf nu nog een "korte samenvat ting! over het vormen van een plaatselijke zakenkas en gaf in overweging in sa menwerking te treden met de ver. Land houwbelang. Binnenkort -zal dhr. Kuier, secretaris van den Nederl. Boud over be dtoeld onderwerp komen spreken. De vis scherijvereeniging was tot samenwerking bereid. ST.-PHILIPSLAND. De candidaalstelling voor den gemeenteraad is bepaald op 12 April a.s. en de stemming op 17 Mei a.s. Vrijdagavond 25 Februari hield de muziekvereen. „Concordia" alhier haar jaarvergadering. Aanwezig waren de wer kende leden en één donateur. De voorz., dhr. C. v. Bendegom, opende. Spr. gaf een overzicht, van wat de vere en; ging, die juist 25 jaar geleden haar opriehtings vergadering hield, ook op 25 Februari, in die jaren heeft gepresteerd. Verschil lende mooie prijzen weTden behaald en „ConcOrdia" heeft steeds getoond voor uit te willen. Weinig|en van de mede oprichters werkende leden, zijn nog aan wezig. Door vertrek, enz. werd het ge zeischap met jonge krachten aangevuld. Spr. brengt hulde, o.a, aan den trommel slager, dhr. J. Kaashoek, die van de op richting af zijn beste krachten heeft ge geven voor de vereeniging, die in al die jaren zijn „groote trom" zoo goed heeft verzorgd, dat voor dat instrument geen onkosten hoefden worden gemaakt. Het spijt spr. dat de donateurs dezen avond niet meer belangstelling hebben getoond. DE fT. B.C. -BESTRIJDING. Donderdag werd Ite iMiddelburg de jaar vergadering gehouden van jde Provinciale Zeeuwsche Vereeniging1 tot bestrijding der Tuberculose onder voorzitterschap van den heer C. A. van Woelderen uit Vlissingen, die o. a. [mededeelde, dat f 650 is ontvangen als opbrengst van een te Middelburg gehouden verloting, (welk be drag aan het verpleegfonds zal Worden toegevoegd. Door den secretaris, iden heer 'dr. C. Orbaan, werd het jaarverslag uitgebracht. De distric tsy tuberculose - ar ts, dir. Hoor weg, bracht hierna Verslag uit over de werkzaamheden van het Districtsbureau de föringbureaux. 'Er zijn slechts 5 van de 109 gemeenten, waar geen patien- naar de bureaux worden gezonden. Van de 91 huisartsen fin Zeeland hebben er 87 patiënten gezonden. (Op 1 Januari ston den ingeschreven 1159 patiënten en had den 885 gezinnen [huisbezoek, waaTvan in 166 gevallen 'één lijder aan open t.b.c. voorkomt. Ook uit de Verslagen van* de dames Deetman en VerbUrg, ïresp. provinciale en districtsi-huiisbezoeksters, blijkt van groote 'werkzaamheid ook 'ten opzichte van opleiding door het houden van cur sussen. Er Werden in Zeeland 26.691 huis!- bezoeken afgelegd, Waarvan 16.719 uitslui tend voor huisbezoek en 3006 alleen voor maatschappelijk werk. Uit de rekeningen en begroetingen van den penningm. bleek p. a., dat het boven- noemde verpleegfonds thans f 753,72 groot i' s. ~'v Ten slotte hield (de heer dr. G. J. van Thienen uit Zwolle een belangrijke lezing over „Voorzorg en nazorg bij' de T.B.C.- besitrijdfing". RECHTZAKEN* BELASTING-ONTDUIKING. De Haagsche Rechtbank heeft de beide tuinders uit Monster, wegens onjuiste aangifte voor de Rijksinkomstenbelasting, veroordeeld ieder tot f 5C0O boete subs, zes maanden hechtenis. De eisch tegen eder der verdachten was f 10,000 boete subs, zes maanden hechtenis. DE MOORD TE OVERSCHIE. De Rotterdamsche rechtbank heeft uit spraak gedaan in de zaak van J. V., 19 jaar, los werkman aldaar, die op 15 Febr. heeft terecht gestaan, verdacht van dood slag, voorafgegaan door een strafbaar feiit. In den nacht van 16 op 17 Mei 1926 heeft V. tusschen- half 12 en één uur ingebroken in de boerderij van Wijnanld Hoogerbrugge aan de Hofweg. Toen hij door genoemde H. was ontdekt, heeft hij op dezen geschoten, met het gevolg dat H. zwaar werd gewond. Toen daarna Joh. Hoogerbrugge hem in den wegi was ge treden, had hij ook op dezen geschoten dien zoodanig igewond, dat hij op 18 Mei aan buikvliesontsteking is over leden. Verdachte werd veroordeeld tot 12 jaar gevangenisstraf. De rechtbank heeft in haar vonnis rekening gehouden met verdachte's jeugdigen leeftijd en met de meening der psychiaters, die hem als een hystericus hadden gekenschetst. Zij beveelt verdachte's plaatsing in een bij zondere strafgevangenis aan. De eisch was 20 jaar. een lezing gehouden over: ..Grondslagen voor een rendabele veehouderij". DE WINST VAN SLAGERS. Naar aanleiding van vele ingekomen klachten heeft het Kon. Nederl. Landb.- Comité zich tot de aangesloten organi saties gewend met hef verzoek, een on derzoek in te stellen naar de winst, welke de slagers in ons land maken. Volgens de ingekomen klachten moet die winst veelal overmtaig zijn. OOSTERLAND. Dinsdagavond hield de landbouwver. „Door Eendracht Sterk" al hier hare jaarvergadering in café Beije. De voorz.. de heer C. M. Zeijler, sprak bij de opening zijn voldoening uit, dat zoovele leden aan deze oproeping gehoor hadden gegeven, daar uit de presentielijst bleek dat 80 leden tegenwoordig waren. Uit het door den secretaris, de heer M. Otte, uitgebracht verslag bleek, dat de afd. thans 137 leden telt, met een grond gebruik van 985 H.A. Aangekocht werd 804285 k.g. mest, 114121 k.g. voederstof- fen, 6809 k.g. zaai- en pootgoed, 1688,31 grint en koolasch benevens 1621 L. ben zine. voor een totaal [bedrag vanl f 76257,50 Uit de rekening en verantwoordig bleek dat het boekjaar sloot, met een goed slot van f 718,46. Bovenstaande rekening werd door een daarvoor samengestelde commissie nagezien en in orde bevonden en pp deze cijfers vastgesteld. De voorz. dankte den secretaris voor zijn keur;'® verslag en gehouden beheer, en de com missie v,oor hun verrichtte werkzaamhe den. Tot lid van de Commissie tot het nazien der rekening 1927, werd benoemd de heer D. Kik. De aftredende bestuursle den, de heeren J. A. Ganzeman en H. P. Hendrikse werden met overgroote meer derheid, als zoodanig herkozen. In de plaats van den heer J. H. Roskam belast met het momsternemen werd benoemd dhr. M. Otte. Tot musschenknijper werd in de vac'ature-J. P. de Vin, voorzien door de benoeming van den heer C. v. Dijke. Bij1 de gebruikelijke rondvraag werd ge klaagd over het gebruik van te groote horren, bij de aflevering van aardappe len. De voorz. zette deze zaak nader uit een en zeide dat hieraan door den Kring Schouwen—Duiveland reeds eenigen tijd wordt gewerkt. Uit de verzamelde ge gevens blijkt, dat in dit verschil van ont vangst veel willekeur der ontvangers in het spel is. Daarna sluiting. VERKOOPINGEN, ENZ. BRUINISSE, 1 Maart. Ten overstaan van notaris Korteweg werden heden al hier, voor de Heeren Gebr. Padmos, pu bliek verkocht: paarden voo'r f 370; f 402; f 352 en f '145; koeien vooic f 2210, f 200, P 187, f 2l'7)> f 245 en f 247; kalfvaarzen van f 250 én f 276; ossen voor f ;130. f 141, f 106 en f 98; een vaarsje voor f 111; varkens vojor f 52, f 68 en f 60. LANDBOUW ÊN VEETEELT. VEREEN. TOT VERBETERING VAN HET RUNDVEE IN ZEELAND. In de soicieteit „De Vergenoeging" te Middelburg werd vorige week eene alge- meene vergadering gehouden van boven genoemde vereeniging, onder voorzitter schap van den heer W. Kakebeeke, die de aanwezigen welkom' heette, in het bij zonder den nieuwen secretaris, den heer J. Siebenga. Spr. herinnerde aan het 75 jaar worden van den vice-voorzitter, den heer D. Koopman, en hoopte, dat deze nog lang in het belang der rundveefok kerij zal kunnen werkzaam1 zijn. Spr. deed verder mededeelingen betreffende de ge houden cursussen in veekennis, in 1925— '26 op 5 en in 1925—'27 op 4 plaatsen, Verder werden melkcursussen gehouden in 11 plaatsen, alle cursussen hadden een druk bezoek. Er zijn nu 28 controle vereenigingen en 6 particulieren; er wer- den 2185 koeien gecontroleerd. Het aan tal stierenvereenigingen bedroeg, 34, kwam1 één nieuwe bij. De keuringen wa ren op enkele uitzonderingen na flink bezocht. Het aantal voorgebrachte stie ren 'bedroeg 136, koeien 699 en nog heel wat jong vee. De vereeniging zelve telt thans ongeveer 530 leden. Op zuivelge bied is er meer leven dan gewoonlijk. Het plan bestaat in diit jaar eene excursie te organiseeren naar zuivelfabrieken in Friesland, Groningen en Brabant. Op Tho len wordt getracht een vereeniging te stichten van de pl.m. 100 boeren, die melk naar Brabantsche fabrieken leveren. De contributie-afdracht voor de krin. gen werd bepaald op| f 1 per lid. Door den heer C. Zwagierman werd AANBESTEDINGEN, Voor de levering op den wal van 140 M.3 betonigrint voor de gem. Zzee werd ingeschreven door: C. Rijkers te Wer kendam voor f 3(10; C. v. Tricht, Neder- Hardinxveld f 3,10; P. J. v. d. Doe, Zie rikzee f 4,10; De Beijer en de Bok, Nij megen, f 3,25; H. v. d. Doe, Zierikzee, f 3,99; C. T. de Waai, Werkendam!, f 3,13; K. M. v. Dijke, St.-Philipsland, f 3,20; O- L. v. d. Klippe Oosterland, f 3,44; leve ring vóór den wal: De Beijer en de Bok, Nijmegen, f 2,75; J. P. Greijs, St.-Maar- tensdijk, f 3,07; K. M. van Dijke, St.- Philipsland, f 2,80; W. Borsje, Papen- drecht, f 2,92; O. L. v. d. Klippe, 0|os- teriand, f 2,97; H. H. de Waal, Werken dam, f 2,69; alles per M.3 Bij loting ge gund aan C. van- Tricht, te Neder-Har- dinxveld levering franco op den wal v,5or f 3.10 per M.3 BURGH. Dinsdag j.l. werd alhier aan besteed het herstel, de vernieuwing en het onderhoud tot en met 30 April 1928 van de aarde-, kram-, rijs- en steen- glooiïngswerken aan de waterkeering van den Calamiteuzen polder Burgh- en West- land. Ingeleverd waren 4 biljetten met de volgende inschrijvingenM. v. d. Velde te Bruinisse, f 8888,88, J. de Oude te Zierikzee, f 8375; P. Romeijn te Burgh f 8256 en A. L. v. Velthoven te Zierikzee, f 7700. Het werk is, behoudens nadere goedkeuring van Ged. Staten, aan den laagsten inschrijver gegund. DREISCHOR. Het bestuur van den polder „Dreischor's Nieuwland" heeft Maandag aanbesteed het verhoogen van den waterkeaTenden dijk van dien pol- •der, ter lengte van 2371 meter. Hoogste inschrijver was C. Barrevoets Cz. te Zie rikzee 'voor f 6300. Laagste inschrijver L. van Popering, te Bruinisse voo;r f 4987, aan wien de uitvoering is gegund. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te Geervliet, J. Baarslag H.Jz. te Melissant. Aangenomen: Naar Amsterdam, A. A. Dönszelmann te Wassenaar. Naar Nieuw-Amsterdam, S. de Vries te Zeven huizen (Gr.) Bedankt: Voor Huizen (2de pred.pl.), J. E. Klomp te Oldebroek. Geref. Kerk. Beroepen: Te Waardhuizen, band. B. A. Bos te Uithuizen. Te Hijlaard, ciand. P. van Striem te Terneuzen. Bedankt: Vopr KatendTec'ht (Rotterdam, 3de pred.pl.), A. J. Bouma te Wanswerd. Voor Hilversum, J. van Herksen te Hillegom. Voor Antwerpen (België), J. H. Lammertsma te Appingedam. Geref. Gem. Beroepen: Te Sliedrecht, J. R. v. Oordt te Opheusden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1927 | | pagina 1