Zierikzeesche A Nieuwsbode ZEELAND's 80EM jOaxe&L" ROOMBOTER abonnement: Woensdag 23 Febr. 1927. zierikzeesche courant. jr3ste advertentien Ter-inzage-legging lijsten van candidaten. buitenland. feuilleton. Een wanhopige keuze BINNENLAND. Uit Stad en Provincie. KWATTA.V HOPJES-REEPEN DatsHWATTA SMAAKT ALS EN IS EVEN VOEDZAAM. MIJNHARD^ Prjja per 3 maanden f 1,30, franco per post ƒ1,80. Yoor het buitenland per jaar f 10, Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag. JAARGANG. - No. 11509. A J. DE L00Z6 Ji\ Uitg -Redacteur M i KOSTEN van 13 regels 60 ets., van 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 30 ets. p. regel. Bg contract belangryke korting. Inzending op den dag van uit gave vóór 11 ure. Gevonden voorwerpen Een touw; een rozenkrans; een kinder- taschje; een bal van een hoorn van een motor; een paar handschoenen; een zil veren kettinkje; een étui met schrijfbe hoeften; een fruitmandje; twee zakken; koralen; een band van een mantel. Do Commissaris van Politie: R. P. BRONS. De VOORZITTER van het hoofdsterubureau in den kieskring III Zierikzeo u^aakt bekend, dat de bg hem ingel verde Ijjsten der can didaten, gesteld voor de op 6 April a s. te houden stemming ter verkiezing van de leden van de Provinciale Staten van Zeeland, ter Gemeente-Secretarie voor een ieder ter inzage zijn nedergelegd. Zibhikzbb, 22 Februari 1927. De Voorzitter van het hoofdstembureau voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE. Beslissing over ingeleverde Candi- datenlijsten voor de stemming ter verkiezing van de leden van de Provinciale Staten van Zeeland. De VOORZITTER van het hoofdstembureau in den kieskring III Zieiikzee maakt bekend, dat het Hoofdstembureau ten Raadhuize dier Gemeente op Donderdag 24 Februari 1927, des namiddags 3 uur, in een openbare zitting zal beslissen over de geldigheid der op 22 Februari 1927 voor bovengenoemde ver kiezing ingeleverde lysten en over de hand having van de daarop voorkomende can didaten. Zierikzee 22 Februari 1927. De Voorzitter voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE. Algemeen Overzicht. DE CHINEESCHE BURGEROORLOG. In het Engelsche Lagerhuis heeft Sir Austen Chamberlain, minister van bui- tenlandsche zaken medegedeeld, dat er van den Rritsehen legaüe_secr. O'Malley een telegram was ontvangen, waarin ken nis wo-rdt gegeven van de onderteekening van een overeenkomst inzake de conces sie van Hankau. Men meene niet, dat hiermede voor Engeland de moeilijkheden uit den weg geruimd zijn, al is er een 'begin zij' het bescheiden van toenadering te bespeu ren tusschen Engeland en de Chineesche nationalisten, welke laatsten ditmaal aan 't langste eind hebben getrokken 'bij de getroffen regeling. De Rritsche regeering blijft echter alle rechten voorbehouden om de levens en bezittingen harer onderdanen te Sjanghai' te beschermen op een 'wijze, die de Eng. regeering het geschikst acht; van een terugroepen b:er BritsChe troepen kan on der de huidige omstandigheden geen spra ke zijn, vooral nu de strijd zich meer en meer naar Sjanghai' verplaatst. In deze stad het Parijs van 't Oosten breidt izich de algemeene staking ge stadig uit, ondanks de krasse maatrege len van den Chineeschen (bevelhebber, die als waarschuwend voorbeeld een kleine honderd opruiers heeft laten onthoofden, en hun bloedige hoofden bij wijlze van afschrikwekkend voorbeeld in de Chinee- zenwijk heeft laten ophangen. Een ernstige moeilijkheid is voor de Britten ontstaan uit het feit, dat de Chi neesche autoriteiten de uitlevering hebben gevraagd van ongeveer 50 met name ge noemde Ohineezen, die een toevlucht in de Engelsche concessie hebben gezocht. Het verzoek zegt, diat deze mannen voor de Chineesche rechtbank zullen moeten door MARIE CORNER LEIGHTON. HOOFDSTUK XI. Het geheim van het zolderkamertje. 12 „Martha! Martha!" Clara Escott riep, maar de oude dienst bode verscheen niet. Ze was zonder twij fel bezig om Joan te 'helpen, die eerst laat naar boven was gegaan om zich te kleeden. Clara rnioest haar toilet hebben, dat Martha had meegenomen om te her stellen, daar op enkele plaatsen het bor duursel was beschadigd. De snelste ma nier om het te krijgen dacht Clara, was om het zelf maar even te gaan halen. Ze liep de trap op naar het kamertje van Martha en nam een kaars mede, voor het gieval het gas niet mocht branden. Het was een klein kamertje 'boven in het huis. Er was iets eigenaardigs aan, dat Clara vroeger al eens was opgevallen en dat haar dezen avond weer trof terecht staan, maar men vreest dat uit levering gelijk staat met onmiddellijke of althans zeer snelle executie dier 50 man nen, misschien na een kort proces voor den vorm. De Engelschen hebben de uit levering niet direct geweigerd, maar er nog evenmin toe besloten. Zij verlangen garantiën, die de Chineesche rechtbank niet wil geven. De algemeene staking zal naar men verwacht niet heel lang duren, diaar het geLd, dat uit Moskou heet te komen, lang niet toereikend is om het groote aantal stakers en hun gezinnen te onderhouden. Toen de Hongkongsche afgevaardigden op een arbeiderscongres te Kanton opge wekt werden een algemeene staking op touw te zetten, antwoordden zij, dat zij bij een vorige staking nauwelijks genoeg steun hadden gekregen om er hun eten voor te koopen en dat er voor hun gezin nen niet gezorgd faas. Als zij weer staak ten, moest de Kantonneesche regeering hun een uiitkeering waarborgen ongeveer gelijk staande met het door hen te ver beuren loon. Als demonstratie tot „verwelkoming" van de zegevierende troepen, is .de staking te Sjanghai trouwens te vroeg gekomen, aangezien de Kantonneezen nog ,op een afstand van de stad staan en ide Chinee sche bevelhebbers er, blijkens zijjn krasse onthoofdingsmaatregelen, nog het gezag uitoefent. OVERWERKVERGUNNINGEN. Aan de Distr. hoofden der Arbeidsin spectie is machtiging verleend om aan de hoofden en bestuurders van platte landssmederijen en wagenmakerijen, met 't oog op seizoendrukte, een overwerk- vergunning te verleenen als volgt: a. in graan- en hooibouwstreken in het tijdvak van '22 Maart tot en met 31 Oct. '27; b. in uitsluitend hooibouwstreken in het tijdvak van 1 Mei tot en met 31 Juli '27; c. in uitsluitend graanb'ouiwstreken in het tijdvak van 22 Maart tot en met 31 Mei 1927 en van 1 Aug. tot en met 31 Oct. '27, door arbeiders van 16 jaren of ouder, 10 uren per dag en 55 uren per week arbeid te doen verrichten. Deze 10 uren moeten echter worden gewerkt in een tijdvak van 12 uren en wel van v.m. 6 tot n.m. 6 of van v.m. 7 tot des n-m. 7, met 2 uren rust. Voor een spoedige afwikkeling is het ten zeerste gewenseht, dat elke patroon persoonlijk zijn -over- werkvergunning aanvrage bij het Distr.- hoofd der Arb1. Insp. en daarin tevens te vermelden aanvang en einde van den dagelijkschen werktijd, dus 6 of 7 ure v.m., en verder de te geven rusttijden. Wanneer dit voor 't gemak duidelijk wordt vermeld, is de vergunning spoedig1 in bezit en behoeven de Ambtenaren geen onnoodige bezoeken te brengen. HET KONINKLIJK SALARIS. In de memorie van antwoord aan de Eerste Kamer betreffende hoofdstuk II van de Staatsbegrooting, deelt de min. van financiën mede, dat de Koningin en de Koningin-Moeder hem hebben bericht ook in 1927 slechts over negen tienden van hun inkomen te zullen 'beschikken. Eén tiende blijft dus in de schatkist. Hare Majesteiten doen hiervan blijvend afstand. DE ZOMERTIJD. Naar Belga uit Parijs meldt, zijn er on derhandelingen gaande tusschen de Fran- sche, de Belgische en de Nederlandsche regeering inzake een gelijktijdige invoe ring en eindiging van den zomertijd in de drie landen. In. Frankrijk gaat volgens een regeeringsbeslult de zomertijd in op den laatsten Zaterdag in Maart. ZIERIKZEE. De Concertzaal-Bioscoop brengt dit jaar eene deorloopende afwis seling. Deze Week vinden wij er een van Amerika's grootste en meest gelief de film- naimielijk, dat het zoo. buitengewoon smal was en er van buiten toch breed uitzag. Van uit den tuin gezien zo,u men zeg gen, dat het kamertje van MaTtha .onge veer een derde gedeelte van de zolder verdieping van Deep Deen House in be slag nam, terwijl het in werkelijkheid niet veel meer was dan een groote kast met ruimte genoeg voor een smal bed, een heel klein waschtafeltje, een stoel en een doos, waarin Martha hare kleeren börg. Meer opmerkzaam dan gewoonlijk keek Clara rond. Ze kwam: slechts zelden in dit kamertje en alleen was ze er nog nimmer geweest. Er moest stellig nog een ander kamertje Zijn of in elk geval een ruime kast. Neen, toch was er niets. Ze moest zich dan toch hebben vergist, toen ze er van uit den tuin naar had gekeken. In- tusschen werd het tijd, dat ze naar haar japen zocht. Ze keek rond. Op bed (lagl er niets, 'maar misschien op den stoel. Voordat ze ge legenheid had te kijken, woei haar kaars uit door den tocht en stond ze in diepe duisternis. Wel, het kwam er niet op aan. Wanneer ze voorzichtig doorliep, vond ze den stoel vanzelf. Langs den muur tas tend, ging ze naar voren. Aangezien hare nog niet aan de duis ternis gewende oogen nog niets konden onderscheiden, drukte ze haar hand ste- Slechts één merk kan't beste zijn acteurs „Diuglas Fairbanks" met het Troetelkindje" een min of meer sen- sationeele film, welke zich afspeelt in eene Indianenstaat van Amerika. Douglas Fairbanks speelt er, evenals in zijn eveneens wereldberoemd ^Teeken van Zoro", de rol in van het oogenschijnlijk slappe mannetje, dat echter voor niets en niemand staat wanneer het er werke lijk op aan komt. BURGI-I. Zondagavond jj. werd in de met belangstellenden gevulde kerk de aangekondigde 'bijeenkomst gehouden. Nu gemeenschappelijk gezang der gemeente, gebed en een inleidend woord door Ds. Boogaard werden door het mannenkoor „Streven naar Beter", directeur dhr. N. Hogenstein en de zangvereeniiging „Nu met Hope", directeur dhr. J. M. Rade- makeir, eenige gewijde- en nieuwe lie- ideren ten gehoore gebracht, 'die peier jgoed werden gezongen en opwekkend door het sehoone kerkgebouw weerklonken. In de pauze gaf de organist, dhr. J. M. Rade maker, eenige mooie orgelnummers. Bij het einde dankte Ds. Boogaard beide ver eenigen voor den door de toehoorders gewaardeerde en goedgeslaagden avond en werd de bijeenkomst met gemeen schappelijk gezang en gebed gesloten. Zeer zeker is iedereen voldaan huis waarts gekeerd. RENESSE. Zaterdagavond gaf het fan farecorps „Luctoir et Emergo", alhier 'in de zaal van dhr. Telle eene uitvoering voor zijn leden en donateurs. De opkomst was zeer bevredigend. Een 7-tal 'muziek nummers werd ten gehoore gebracht en ter afwisseling werden een blijspel „Lot's Huisvrouw" en een vroolijk spel „Arme Rijken" opgevoerd. Uit het samenstellen van dit rijke programma bleek, dat de dilettanten een zeer gelukkige keuze had den gedaan. Onder de goede leiding van den bekwamen, ijverigen dóreoteur, dhr. M. van der Werf, 'bleek dat ernst en toe wijding bij het 'instudeeren der stukken hadden voorgezeten om' iets goeds, onbe rispelijks en degelijks ten gehoore te brengen. Werden „Défilé des Nations", „Union en Concordi", „het Sehouwsche Volkslied", dóe alZe getuigden van klank volheid en maatvastheid, op verdienste lijke wijze gespeeld; werd het om zijn overgangen en nuances moeilijke „La Force du Destin", uitmuntend uitgevoerd; werden „Ernestine" en „Chant du Soür" heel frisch en mom ten gehoore gebracht, de clou van den avond was wel de „Epi sode Militaire." Het was weer een geluk kige gedachte en een te waardeeren werk een korte verklaring van dit nummer (Herinnering aan den slag van Waterloo) te geven, welke verklaring er zeker niet het minst toe bijdroeg, de instrumentale vig legen den muur en eensklaps hO|3rde ze een zacht geklik. Het was, alsof ze een veer had aangeraakt. De muur scheen te wijken langzaam maar zeker open de hij zich onder den druk van haar hand. Met een scherpen uitroep: van ver bazing trad ze terug, terwijl ze zich af vroeg, waar ze lucifers zou kunnen vi 1- den. Misschien lagen er wel op den schoorsteenmantel. Blindelings liep ze in die richting toen ze iemand in groote haast de trap op hoorde komen. Het was Martha Hei kleine oude vrouwtje hijgde hevig na haa: haastige klimpartij. „Heb je ook lucifers?" vroeg Clara „Heb je ook lucifers?" vroeg Clara terwijl ze zich tot haar wendde. „In de duisternis Zocht lik naar mijn japon en, ter wijl ik tastend naar voTen ging, klikte er iets en de rnuur week terug. Ik geloof, dat er ergens een verborgen veer zit". „Onzin, juffrouw!" zei de oude vrouw niet de vrijmoedigheid van een oude ge trouwe. „U moet hebben gedroomd pf in de war zijn geraakt door de duisternis* Een veer in den muur! Lieve hemel!" Ze praatte met een schelle, hooige stem terwijl ze inlussühen naar den muur liep. Tusschen het lawaai dat ze maakte door klonk wederom het geklik, maar ditmaal zooi zachtjes, dat Clara het niet hoorde. „Kijk!" ging Martha voort, terwijl ze een doosje lucifers te voorschijn haalde van het mooie stuk aan te voelen en te begrijpen. De dilettanten hadden geen ge makkelijke taaie. Het corps speelde ver rassend goed en de dirigent, die een bij zonder woord van lof toekomt, wist het geheel goed op dreef te houden. Het publiek leefde als 't ware mee. Van de blijspelen „Lot's huisvrouw" en „Arme Rijken" was het laatste wel het grappigst en 'best uitgevoerde. De aard van het stuk is daaraan niet vreemd. Het péne stuk, laat zich gemakkelijker uitvoeren dan het an dere. Alle medewerkende leden hebben hun uiterste best- gedaan (de heer W. Ho gerhuis vervulde een hem bözonder pas sende rol»), om dezen avond zoo goed mogelijk te doen slagen. Een hartelijk woord van dank door den burgemeester gesproken en een warm', welverdiend ap plaus van het publiek, was het loon voor alle medespelers, die dezen avond tot een genotvollen avond gemaakt hebben. ELKERZEE. Donderdag j .1- hield de Groene Kruisvereeniging Eikerzee, Elle- meet en Duivendijke haar jaarvergade ring in het café van dhr. P. Hanse te Eikerzee. Van de 360 leden waren er een 50—60 tal aanwezig. Na het openings woord van den voorzitter, ds. Neeleman, werden de notulen voorgelezen, die on der dank aan den secretaris, dhr. C. Padmos, werden goedgekeurd. Dat viel opk ten deel aan het uitgebreid verslag van dezen functionaris. Uit dit verslag bleek, hoe de vereeniging steeds meer in een behoefte voorziet. Te betreuren is dan ook, dat nog niet meerderen als lid toetraden. Er zijn in 1926 4 bestuurs - en 2 openbare vergaderingen gehouden. De bloem'colleete bracht f 48,44 op. Dank baar werd ook gewag gemaakt van de schenking van een nog zeer bruikbaar kinderledikant door de familie Verwest— Kik. De rekening 1925 was dooir een daar toe 'benoemde commissie nagezien en in orde 'bevonden in ontvj. f 2699,48 en uitg. f 1674,99, dus met een goed slot van f 1024,49. Evenzoo: de rekening van de t. b. c'.-ccmm., wier baten waren f 877,20 en uitg. f 773,33. De begrooting-1927 werd vastgesteld in ontv. en uitg. ö|pi f 2686,99; die van het t. b. C.-fonds o)p| f 893,73. Over den staat van het verplegmgsmiateriLaal werd verslag uitgebracht door de hee- ren A. J. de Rruijn en A. P. v. d. Weijde, welks bevonden, dat alles naar beboe ren opgeborgen en onderhouden werd. De aftredende bestuursleden, M. A. Mol, Jae. Spits en A. P. v. d- Weijde werden bij' acclamatie herkozen. Zonder stemming werd eveneens besloten, dat de vereeniging toetrad als donatrice van den Bond van t. b. c.-huisbezoeksters in Zeeland, tegen een jaarl. contributie van f 2,50. Uit het verslag der wijkverpleeg ster bleek o.m1., dat zij in 1926 752 be zoeken aflegde en aan 8 patiënten de laatste hulp verleende. Bij de rondvraag deelde de voorz. mede, dat in de tweede helft van Maart, op nader te bepalen tijd en plaats, voor de vereenigtog zal afge draaid worden de t. b. c.-rolprent „Ach ter de wolken schijnt de zon!" Verder stelden zich weer de noodige personen beschikbaar otmi to de verschillende ge meenten de contributie voor Gr. Kr. en wijkverpleging te innen. Tenslotte kwam ter sprake een nader contact met het Centraal Genootschap voor Kinderherstel lingsoorden. Het bestuur zal dóe zaak in onderzoek en studie nemen. Nu in den laatsten, tijd het woord „schoolarts" meer en meer in deze streek gehoord werd, kwam' de bespreking over nut en nood zaak van zoo'n tilularis te berde, waarbij het pro- een warm verdediger vond in Dr. Ittmann van Brouwershaven. Aan het slot sprak de voorzitter een hartelijk woord tot alle aanwezigen in het al gemeen en tot allen, die zich ©eniger mate voor de vereeniging beijverden in het bijzonder, waarbij dan ook zeer te recht de wijkverpleegster, Zuster van Nieuwenhuize, niet vergeten werd, |die (met 1 Maart verhuist naar de woning van M. C. Pleune. OOSTERLAND. In de gehouden ver en de kaars weder aanstak: Ze nam het meisje den kandelaar uit de hand en hield het licht dicht bij den muur. „Alles is in orde. Er is niets te zien." Clara keek nauwkeurig. Neen, scheen inderdaad niets te zien. De oppervlakte van den muur, die bedekt was met een ouderwetsch behangselpapier met breede streepen, was Igeheel glad en .van een veer of iets dergelijks viel niets te bespeuren. „En toch ben ik er zeker van begon Clara verbaasd. Toen riep ze: „Laat ik nog eens nvet mijn hand over den muur gaan!" Maar de oude Martha hield haar legen. „Een anderen keer, juffrouw, u hebt op het oogen'blik werkelijk' geen tijd om hier te blijven. Het is al laat en juffrouw Joan zei, dat u in geen geval later dan kwart voor elf mocht vertrekken. Kijk, hier is uw japon". Clara ging de trap af. Maar ondanks de verzekering van de oude dienstbode gevoelde ze, dat er iets vreemds was iets vreemds en naar het haar toescheen, iets slechts met 'betrekking tot het huis, waar ze zooveel jaren had gewoond. HOOFDSTUK XII. Do modeplichtigen. „Hij is er niet. En niemand heeft hem vandaag in Risington gezien. tabletten werken zonder kramp of pijn. Doos 60cent. gadering van B. en W. is de stemming voor de leden van den gemeenteraad be paald op 18 Mei ia.s. BRUINISSE. Vrijdagavond hield de Groene Kruisafd. Brumisse de jaarverga dering to de consistoriekamer, welke was bezocht door 56 leden. De voorzitter, ds. Waardenburg, opende de verg. met ge bed, sprak daarna een welkomstwoord tot de leden en memoreerde 1926 als een gunstig jaar voor de vereeniging. Uit het jaarverslag van den secretaris, dhr. M. Vijverberg, bleek, dat het ledental 500 bedroeg. Door de verpleegster zijn 1597 bezoeken afgelegd en van het materieel is een ruim gebruik gemaakt. In het verslag werd er nog op gewezen <he uiterste reinheid bij en na het gebruik der magazijn-artikelen te betrachten. Ge memoreerd werden de verdiensten van den heer J. C. Bolier, die vanaf de op richting bestuurslid der vereen, "is ge weest, doch wegens vertrek in 1926 deze functie had neergelegd. Uit de rekening van den penningm., dhr. S. Hage bleek, dat was ,ontv. f 1217,35, uitg. f 1014,31, derhalve een batig saldo van f 230,04. Bij de bespreking van het materieel werd besloten tot aanvulling met een ledikant en twee rugsteunen. Bij de verkiezing van 3 bestuursleden weïden de heeren Ds. Waardenburg, Vijverberg en van Oeveren met algem. stemmen herkozen, terwijl bij de daarop volgende stemming ter voorziening in de vacature-Bolier, den heer P. J. Okkerse, met meerderheid van stemmen tot bestuurslid werd uitverko ren. Nog werd medegedeeld, dat het ont smetten van goederen, waarover wel eens reden tot reclame bestonden, voortaan zal geschieden onder controle der Prov. Zeeuwsche vereeniging te Vlisstogen en onder opzicht van een medicus. Voor ontsmetting van goederen wendde men zich tot den secretaris, die bereid is hierover de correspondentie te voeren. Na de rondvraag, waarop niemand het woord verlangde, sloot ds. Waardenburg met een aansporing tot de leden om elk in zijn omgeving te trachten leden te win nen voor het Groene Kruis, na gebed de vergadering. ST.-PHILIPSLAND. Maandagnamiddag gebeurde hier een ongeluk, dat gelukkig gc-ed afliep. De vrachtauto van dhr. A. de K., molenaar te Anna-Jacobapolder, reed even voorbij „Hollandshoeve" van den steilen kant van den Oostelijk en kwam1 daarbij in de naastliggende sloot terecht. De twee inzittenden, de knecht- chauffeur en een helper, kwamen met den schrik vrij. De auto werd later door twee paarden uit de sloot getrokken. De schade viel mee. Het ongeluk is ver moedelijk veroorzaakt door een stuur- defect. STAVENISSE. In de 1.1. Vrijdagavond alhier gehouden jaarvergadering van de afdeeling Stavenisse van het „Groene Kruis" trad als spreker op de heer Dr. Bernhardt Jammer, dat het publiek in geen grooter getale was opgekomen. Spr. begon met te zeggen, dat het de bedoeling van liet „Groene Kruis" niet alleen is, om', zoo noodlg, verschillende voorwerpen bij ziekten enz. in bruikleen af te staan, maar ook om betere begrip pen inzake de hygiëne ingang te doen vinden en daarvoor 'belangistelliiing te 'wek ken. Het onderwerp zijner causerie was „Het kouvatten". Op duidelijke en aan gename wijze besprak hij de oorzaken en de gevolgen: roodheid der huid, warmte, pijn en stoornis to de werking van di- Dan moet hetgeen ik gisterenavond heb gevoeld, toch juist zijn geweest er moet hem iets zijn overkomen. O, maar misschien komt hij nog! Ik moet niet zoo vlug bezorgd zijn. Wie of wat kan hem1 ten slotte eenig kwaad hebben ge daan? Hij is jong en sferk en wel in slaat voor zichzelf te zorgen". Zooi dacht Clara Escott, terwijl ze trachtte zich moed in te spreken toen ze bemerkte, dat Malcolm zich niet op Cranleigh Court bevond. Het groote huis was schitterend versierd, nu het nieuw jaarsfeest gelijktijdig werd gevierd met het meerderjarig worden van den jongen burggraaf Cranleigh. Ongeveer acht hon derd mensdhen waren verzameld in de prachtige vertrekken en onder alle vrou wen, die daarbij tegenwoordig wiaren, werd Clara Escott algemeen erkend als de bekoorlijkste. Juist de angst die haar y er teerde scheen haar schoenheid te verhoogen, De vrees deed hare kwijnende, donker blauwe oogen nog dieper en donkerder schijnen. Prachtig kwamen die oogen uit onder den overvloed van goud glanzend, licht bruto haar. (Wordt rnrvolffé}.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1927 | | pagina 1