Zierikzeesche Nieuwsbode Purol bij Ruwe en Schrale Huid. Doos 30 ct. iZEELAND's ROEM! ROOMBOTER Maandag 21 Febr. 1927. zierikzeesche courant. iL'^VJraS.wïiJ'l'i KWATTAl"»* VOILE MELK HELPEN Dat's KWATTA Uii Stad en Provincie. SMAAKT ALS EN IS EVEN VOEDZAAM. ABONNEMENT: Prjjs per 3 maanden f 1,50, franeo per post /'1,80. Voor het buitenland per jaar f 10, Afzonderlijke nummers 5 cent. Versohijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag. 11508. KOSTEN ADVERTENTIEN van 13 regels 60 ct»., van 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 30 ets. p. regel. Bij contract belangrijke korting. Inzending op den dag van uit gave vóór 11 ure. BUITENLAND. Algemeen Overzicht. DE CHINEESCHE BURGEROORLOG. De Chineesche Nationalisten hebben de st,ad Hanglsjau veroverd en .daardoor is wijziging in den huldigen stand van zaïken in China te wachten. Vredesonderhande lingen zijn tusschen Noord- en Zuid inge luid en volgens berichten uit Chineesche bladen acht men het niet onmogelijk, dat beide partijen het eens worden. Of voor de Europeanen daardoor rustiger tijden zullen aanlichten is echter nog een open vtraag. Zaterdag hebben te Sjanghai de Kantonneezen plotseling de algemeene staking geproclameerd, waardoor een 60.000-ttal arbeiders het werk hebben neer gelegd. In de buiitenlandsche nederzettin gen staken 20.000 man. Deze staking zou afgekondigd zijn in afwachting van de komende gebeurtenissen, doch de Euro peanen zien er een poging in om de aan rukkende Kantonneezen zooveel doenlijk de hand te reiken om den eisch tot ont ruiming van Sjanghai door de Engelschen meer kracht bij te zetten. Japan, die tot nu toe stil toekeek hoe de zaken in China hun loop namen, is een weinig geschrokken door de Kantonnee- sche overwinning en heeft ithans ook oor logsschepen naar het meest bedreigde punt gezonden, n.l. naar Sjanghai, waar men met spanning de 'komende gebeurte nissen tegemoet ziet. Op 't oogenblik liggen er in de Whang- po (de rivier voor Sjanghai) 21 niet-Chi- neesche oorlogsschepen, van vijf verschil lende naties. Deze zijn gereed om zoo dra het noodig is het gevecht te openen, 'ten einde leven en bezit van de buitenlan ders te beschermen, indden deze door de dreigende invasie van de Kantonnee- sche troepen mochten worden bedreigd. BINNENLAND. DE ZUIDERZEEWERKEN. In den loop van dit jaar zal er aan de Zuiderzeewerken een bedrag vart f 13 Imil- Üo,en worden besteed. Men zal beginnen met den bouw van de sluizen ten Oosten van Wieringen in den reeds gereed ge komen bouwput. Een begin zal worden gemaakt aan den groolen afsluitdijk tus schen de bovengenoemde sluizen en den Friesehen wal. De Friesche dijk ten N. van Zurich zal worden verzwaard.. Een begin wordt gemaakt met het leg gen van den dijk van den Oever op Wie- ringen naar Medem'blik. Er zal begonnen worden met het maken van een dijk van Wieringen bij de Haukes naar de -Noord- Hollandsche kust en verder Zuidwaarts. EERSTE KAMER. De Eerste Kamer wordt bijeengeroepen tegen Dinsdagavond 8 Maart, in welke vergadering de voorzitter zal voorstellen, op Woensdag 9 Maart de behandeling aan te vangen van het ontwerp tot goedkeu ring. van het Nederlandsch-Belgische ver drag. PRINSES JULIANA. Ter gelegenheid van den achttienden verjaardag van Prinses Juliana, zal dezer dagen bij de uitgeversfirma „Boek en Pe riodiek" in Den Haag een boek over de Prinses verschijnen. Hel is geschreven door den heer D. Hans en bevat o.a. een overzicht van de gebeurtenissen bij de geboorte van de Prinses en van de jaren van haar opleiding en groei. De heer dr. J. Th. de Visser, oud-minister van onder wijs, kunsten en wetenschappen, heeft er een inleidend woord voor geschreven. HET BELGISCH VERDRAG. Verschenen is de Memorie van Ant woord bp bet Voori. Verslag der Eerste ■Kamer over het wetsontwerp in zake het Nederl.-Belgisch Verdrag. Uitvoerig be handelt" de Minister de vraag of de in houd van de bestaande tractaten, be houdens de reeds in 1839 aanwezige mee- ningsverschillen, tot 1914 geen .aanleiding gegeven hébben tot moeilijkheden. Na zijn beleid t. a. v. het verdrag te hebben ver dedigd, geeft de Minister een geschied kundig overzicht der onderhandelingen, en verklaart hij nader zijn standpunt: geen concessie uit vrees voor erger, mdSr overleg met België. Het Regeeringsb'eleid was uitsluitend een positief beleid,, niet 'door angst ingegeven. De Minister ont kent, dat de Staten-Generaal en bet land 'door de regeering niet op1 de boogte zou den zijn gehouden. Niet toegegeven wordt dat het ontbreken van een regeling om trent de Wielingen een leemte is in het tiractaet; de loodste ge ling praeju/iciëert de Wielingen-quaestie niet. Afstand van de Wielingen in ruil voot het vervallen van het Moerdijk-kanaal is voor den Mi nister onaannemelijk. De Memorie bevat vooirls nadere beschouwingen over het Schelde-xégime; de Schelde-regeling wor_ telt in de moderne rechtsopvatting om trent bet internationaal rivierenrecht; Zij is vooir Nederland niet minder dan voor België van belang. De Minister verdedigt nader de gemengde commissie van be heer. De Minister betoogt, dat er geen strijd is met de Grondwet; 'sKonings oppertoezicht blijft onaangetast. De arbi trage-bepalingen vormen den sluitsteen van het stelsel. Het verbod van beslag geldt alleen voor schepen in doorvaart. Uitvoerig zet de Minister uiteen, dat z. i. de betziwairen tegen het kanaal Antwerpen- Slechts een merk kan aan de spits staan Moerdijk ongegrond 'Zijn en voorziet in een verkeers'behoefte. Vrees voor leeg pompen van Rotterdam is volgens den Minister volstrekt ongegrond; Rotterdam Zal een aantrekkingspunt voor de Rijn scheepvaart blijven. Evenmin is vooir Am sterdam en Dordrecht meent de Mi nister gevaar te vreezen. Vervolgens bepleit de Minister nogmaals het tot stand komen van een RijnM,aasScheldeka naal, alsook van een kanaal Luik1—Maas tricht. Ten slotte wijst de Minister, ter verdediging van 't velrdrag, op den geest san Genève en Locarno. Verwerping zou b'eteekënen, niet slechts het antagonisme doch ook het annexionisme voeden; Zij ware ook niet in ons economisch belang. ZIERlKZEE. Met ingang van heden zijn door Ged. Staten voor den tijd van vier jaren tol leden en plaatsvervangende le den van de hoofdstembureaux voor de verkiezing van leden der Provinciale Sta ten benoemd de volgende heeren: in den kieskring Zierikzee tot leden: L. Koop- men Cz., mr. C. F. M- de Witt, A. den Boer en A. Timmerman Cz. en tot plaats vervangende leden: M. Smits, W. den Boer en J. A. Biermasz, allen te Zie rikzee in den kieskring Tholen tot leden: H. J. Laban, J. M. Wagemaker, H- Goos- sen en Th. A. Aertsen en tot plaatsver vangende leden L. Bal, H. G. Deurloo en J. Braai te Tholen. Na ingeleid te 'zijn door dhr. Sik- kens, trad Vrijdagavond voor het Dep. Tot Nut van 't Algemeen alhier, de heer Albert Vogel op voor de vertolking van het heldendrama van A. Hegenscheidt: „Starkadd". Het drama speelt zich. af in Denemlarkien in den tijd der Noormannen. Starkadd.. is de hoofdfiguur, dé held, die het land redt als de Friezen invallen doen, de skald (dichter) die door z'n lie deren bij de harp, de harten ontroert, de bruidegom van* Helga, de koningsdochter en eindelijk de wreker van den moord op den louden koning Frod. Met groot talent heeft de declamator het drama Voor ons doen leven door de figuren zoo uit tte beelden alsof ze vpor ons ston den. Vooral de voornaamste figuren: Star kadd, koning Frod en Seemen, kregen door de meesterlijke vertolking vorm en gestalte. De groote zeggingskracht en het uitbeeldend verm'ogen van dén heer Vo gel traden ook 'bij de vertolking van dit drama weder aan het licht. De wnd. voorzitter dankte in eenige welgekozen woorden den heer Vogel vo.or den genotvollen avond aan de aanwezige leden van het Nut geschonken. HAAMSTEDE. Vrijdagavond j.l. werd in de zaal van hotel Bom de aangekon digde lezing vanwege de afd. „Haamstede Burgh" van de vereeniging „Het Groene Kruis" gehouden. Na opening door den voorzitter, dhr. Janzen, die den spreker welkom' "heette, behandelde Dr. Smitt uit VJissingen het onderwerp „Schoolartsen". In een 'boeiende en met 'belangstelling ge volgde rede behandelde spr. de verschil lende ziekten en afwijkingen, die bij een geregeld en stelselmatig onderzoek der schooljeugd verholpen kunnen worden en waaruit dus het nut van den schoolarts ten volle blijkt. Aan .de h,and van ver scheidene duidelijke lichtbeelden werd en ander op 't doek gebracht en ver klaard. Bij hot einde dankte de voorzitter dhr. Smitt voor zijn bevattelijke en leer zame rede, het publiek voor de opkomst en het vrij talrijk opgekomen ledental en Ds. van Bins'b'ergen voor zijn 'hulp bij het projecteeren der lichtbeelden. ELKERZEE. Op initiatief van de Land- bouwver. „Scharendijke" zijn reeds eeni- g&n tijd 'geleden pogingen aangjawend. om te komen tot oprichting eener noodslacht- plaats, tevens openbaar slachthuis, De zaak staat er thans zo^voor, dat de tot standkoming zoo 'goecreils verzekerd is. Het gebouw zal verrijzen kort bij Scha- rendijke. DREISCHOR. Raadsvergadering, igehou- den. oip Woensdag j.l. Alle leden aanwe zig. Voorzitter de burgemeester. Onder de ingekomen stukken is een adres Van A. v. Klooster en W. Knuist, om vermin dering Van schoolgeld. De voorz'. lidhit toe, dat beidien met /één schoolgaand kind geplaatst ^ijn in de tweede klasse pn f 3,60 b'efaten. De heer P. V. d. Linde be grijpt niet hoe 'zie daarin geplaatst z'ijn, daar ze door hun jaag inkomen vrij van personeele- en inkomstenbelasting, npg niet in de te klasse ihooren volgens de Vastgestelde verordening en vrij zouden moeten zlijn. B. en W. hébben, aldus de vporziiittier, juist daarom béiden in ,de 2e klasse geplaatst om hen pp deze manieT naar recht en billijkheid, pok iets te doen bijdragen aan de gemeenschap. De heer P. V. d. Linde Jzou echter de verordening willen aanhouden en zpo deze er niet in voorziet, willen 'Wijzigen. Na >een alge meene bespreking wordt besloten, na ge houden stemming, den aanslag Van v. Klooster te handhaven, doch Knuist een klasse te Verlagen, met het oog op Zijn grooter gezin. Tegen stemde de heer P. V. d. Linde. Op het adres van het béstuur vfan heft ppi te richten Schoolmuseum te Middelburg, om subsidie, wordt z'. h. s. afwijiziend beschikt. Van de Vereeniging het Ziekenhuis te Npordgouwe is een Ver zoek ingekpmen de subsidie dezer ge meente per inWoper f0,35 in plaats Van f 0,25 te doen bedragen (de Vorige inge komen aanvraag was wat onduidelijk), Verder de d'pasraan verbonden voorwaar de: kbsitelooze operalie Van armenpatiën- ten te doen Vervallen en de toezegging ifce d:oen Voor 10 jaren vast. B. en W. stellen vjopx het verZoe'k in te willigen, uitgeno men de clausule Voor l'O jaar vast, Waar toe 'Z. h. s. Wprdt besloten. De ingekomen rekening Van het muziekgezelschap „Cres cendo" wöird't na Voorlezing goedgekeurd1. Bijl de benoeming van het stembureau vjoioir de |a.s. verkiezingen van Prov. St. en Gemeenteraad', Wordt Vooir eerstge noemde Verkiezing het bureau samenge steld uit de heeren: J. Doeleman, w.n. vjooirzütter, A. P. der Weduwen, iW: v. Jd'. Linde, P. die Waal en P. v. d. Linde. Voor den Ra.afdt: de heeren v. Nahuijs, Voorzitter, J. Doeleman, M. v. Langeraad, J. de VrieZe, A. P. der Weduwen en W. V. d'. Linde. Bij de pmvraag vestigt de heer Doeleman de aandacht op den toe stand Van den weg naar Schuddebeu'rs. DeZe komt Volgens de meening van spr., door het Veelvuldig rijden met lastauto's Vol met korte putten. De leden zijn van meening, dat aanjVulling met steenslag weinig zal baten. B. en W. zullen er hun aandacht op- Vestigen. Verder bespreekt de heer Doeleman de keibestrating v|an dijk naar Beldert, waar het eVenzoo mee gesteld is. De Raad ziet dezen zomer reeds een Verlegging tegemoet. De heer W. V. d. Linde heeft een verzoek ontvan gen Van W. Hoogerheide, om eenige tege moetkoming in de operatiekosten Van Zijn kind aan den Raad te Willen Voordra gen. Het burger 1. armbestuur heeft hem reeds gedeeltelijk geholpen, doch hij is niet toereikend alles te betalen. De Voor- Zifter zegt, dat hij zich dan nogmaals tof het burgerl. armbestuur moet wenden daar deze zaak niet op den weg ligt Van het gemeentebestuur. De heer V. Lan geraad deelt mede, dat de raming der inkomstenbelasting, door den heer, inspec teur te Zierikzee opgegeven en daar alles in dalende lijn gaat, aanmerkelijk te hoog werd geacht, nu door den inspecteur als werkelijk te 'hoog werd gekwalificeerd. Daar hierop de financiëele basis der be grooting is gegrond, Vreest de Raad, dat een en ander tot Vele administratieve en financiëele moeilijkheden aanleiding zal geven. Hierna sluiting. Zoo gaf dan de rederijkerskamer „Bellamy" alhier l.j. Vrijdag- en Zater dagavond hare jaarlijksChe uitvoering. De schier onoverkomelijke moeilijikheden, omt- staan door ernstige familie-omstandighe den van eenige medewerkenden ten spijt, is het den leden gelukt een vrij goede vertooning" le geven van het blijspel in 3 bedrijven: „Om 10.000 dollar", van James Montgomery. Het stuk spelend in het Amerikaansch „bankwezen", gaf ons een aardig kijkje op handel en zwendel in het land van „Unc'le Sam". Zeer te roe men 'was het sober ingetogen spel van Bob de compagnon en van Groen Zijn verloofde. Ofschoon de opkomst zeer bevredigend was te noemen, was de be langstelling voor Bellamy's voorstelling niet zooi groot als we de laatste jaren gewoon zijn. BRUINISSE. In het vergaderlokaal gaf Vrijdagavond de zangvereeniging „Soli Deo Gloria' een uitvoering voor een Zeer talrijk gehoor. Onder de bekwame lei ding van den directeur, den heer H. G. v. id. Doel, werd ;het programma zeer ver dienstelijk afgewerkt. Zoowel zangnum mers als de verschillende soli getuigden, dat de vereeniging goede krachten huis vest. De heer de Wolf was wél de tolk van het dankbaar gestemde publiek voor den gen*otvollen avond. SCHÈIRPENISSE. Donderdagavond gif het muziekgezelschap „Eendracht", voor de groote propvolle zaal in het hotel „De Gouden Leeuw" hare jaarlijksche uitvoe ring onder leiding van haren directeur, de heer M. Hage Johz. De muzieknummers CONCERTZAAL-BIOSCOOP. Deze week op verzoek: welke werden ten gehoore gebracht, ge tuigden van veel studie. Ter afwisseling werd voorgedragen het blijspel „Gebroe ders Kalkoen", een vroolijk spel in 3 be drijven, dat bij allen zeer in den smaak viel. De rollen waren goed verdeeld en het bleek, dat .allen zeer ijverig hadden gestudeerd. Een ^gezellig bal besloot de zen avond. Gemeenteraad, gehouden op Donder dag, 17 Febr. Voorzitter de burgemeester Met den secretaris waren 6 leden tegen woordig. Afwezig J. Boller Az. Overge legd werd de beschikking van den Min. van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen, betreffende opgave der bij voorschot uit te keeren rijksvergoeding voor 1927 ;ad f 11620. Van den Inspecteur der, directe belastingen te Zierikzee, wérd een ken nisgeving ontvangen dat de geraamde be dragen voor opcenten op de 'grondbelas ting en personeele belasting dienst 1927 resp. 'bedragen f 79.2 era f 1050. Besloten werd een gemeente woning te verhuren aan den heer L. Vroegop vooir f 129 per jaar. De 'begroeting voor 1926 wordt ge wijzigd met een vermeerdering van ontv. en uitgi. van: f 1215. THOLEN. Vrijdag j.l. gaf de Thoolsche Kamermuziekvereen. i'n de bovenzaal van den heer M. J. Hoek, haar tweede uit voering. De verschillende muzieknummers werden voor de volle zaal keurig ten uit voer gebracht, zooals onder de leiding van den heer Huvers kon worden ver wacht. Vooral de vioolsolo's „De Zigeu nerin" en „Sii j'etais roi'" 'werden door ïrtej. C. van Os subliem gespeeld. Alle eer komt bij deze nummertjes ook toe aan den pianist, de heer A. Cense, voor de zooi moeilijke 'begeleiding. Door Tho- len's mannenkoor werden twee zangnum mers ten beste gegeven, die ook zeer in den smaak vielen. Velen voldeden aan den oproep van 'het bestuur, om' in verband {mtet het één-jarig bestaan, dat de vereerai- ging met dezen avond herdacht, noig •eenigen tijd 'gezellig bijeen te blijven. We twijfelen dan ook niet of velen zullen een genotvollen avond hebben doorge braakt. ST.-MAARTENSDIJK: Bij* de Idloor de Ooöp. Brandstoffenvereeniging „Algemeen Belang" alhier gehouden jaarvergadering waren opgekomen 131 leden. Het ledental per 1 Januari 1927 bedroeg 457. Voorzitter de 'heer P. A. Westerweel. Uit' die rekening en verantwoording over het afgeloopen jiaar bleek o. m., dat de ontvangsten heb- bén 'bedragen in 'totaal f 13523,87^/9) de uitgaven f 13545,24, Zoodat er een nadee- lig saldo bleek te 'zijn van f 21,361/2- Door de vereeniging werden /gedurende 1926 aangekocht 5530 H.L. stukkolen, 2529 H.L. eierkolen, b'enevens 56 H.L. antha- ciet. Besloten werd evenals het vorig jaar de lossing der diverse ladingen kolen vpor een geheel jaar tegelijk te doen aanbesteden, daar gebleken was, dat die methode vpor de vereeniging het gemak kelijkst en voordeeligst werkt. Voor 1927 werden herkozen respectievelijk als be stuurslid en lidi van den Raad van toe zicht dé heeren J. C. van Haaf ten en C.- J. Kwaak, De boekhouder Bierens wordt eveneens voor 1927 herkozen. Een voor stel van den heer L. Scherpenisse, de kolen 'b'ij aanvoer niet weder voor een gedeelte te doen opslaan in een daartoe gehuurd pakhuis kon geen meerderheid vinden. Algemeen was men overtuigd dat niet ieder lid b'ij' aanvoer in staal is, het zij in veib'and met bergruimte of om financiëele redenen, de dopr hem be stelde kölen in eens 'te betrekken. Donderdagavond werd door 'hel be- BtuuT van het Groene Kruis alhier een bijeenkomst" gehouden, waarbij mede te genwoordig waren een veertigtal dames, ten einde 'Zooals de voorzitter in zijn Inleiding mededeelde, krachten te orga- niseeren, welke heit houden van een Ba zar tot een succes zouden kunnen doen worden. De bate, welke het houden van die baz'ar zou opbrengen, zal b'estemd worden voor de noodlijdende Groene Kruisafdeeling ter plaatse. Van de aan wezige dames verklaarden zich een 20-tal bereid ;den ingezetenen e;en lijst te piresen- teeren, waarop i edér naar men hoopt, zal willen teekenen, hetzij voor een geldelijke b'edrag, betzij door het geven van eenig voorwerp of door het maken van een handwerk. Er i s voor een p'aZar heel veel noodig voor étalage, verkoop, verloting, enz. Wanneer ieder het zijn plicht acht ten béte van de zeker meest nuttige ver eeniging, die men in een gemeente heb- ben kan, een offer te brengen, Zal men met de bazar, welke men Sn de maand September in de gemeentebewaarschool hoppt te kunnen houden, 't gestelde doel, n.l. beschikbaar geld voor verplegingsma- teriaal, zeer zeker bereiken. Ook bloemen Zullen ter versiering en verkoop gewaar deerd worden. .Laten er velen 'Zijn, die b.v. hun kinderen 'het werkt bovendien opvoedend een plantje laten aan kwee- ken. De dames van Melle en Sanders ver klaarden zich op verzoek van den voorz. béreid zich met de leiding |der te nemen maatregelen te belasten. Het bestuur van het Groene Kruis houdt daarbij de hoofd leiding aan zich. Donderdag 3 Maart a.s. heeft de tweede bijeenkomst plaats, waar ook verwacht 'worden die dames, die j.l. Donderdag verhinderd Waren. LAKDBÖÜW EI: VEETEELT. CENTRALE HENGSTENKEURING. Vrijdag heeft te Goes de Centrale heng- stenkeuring plaats gehad. In de afd. 3, jonge hengsten, groote maat, 'behaalde „Querrier van Tholen", eig. de heer M, J. Stoutjesdijk aldaar, de 6e prijs. In de afd. 5, zes-jarige hengsten, le pr. „Cesar van 't Paviljoen" van de H.V. „Ons Be lang te Eikerzee; 5e pr. „Paljas" van M. Go orden te Oud-Vossemeer en 7e pr. „Jcubert II de Belle" van J. Zandee te St.-Annaland. DE VLASHANDEL IN BELGIE. Na igeruimen tijd van groote malaise is thans veel opgewektheid gekomen op de Belgische vlasrrvarkt, aldus bericht de Ne- derl. rijkslandbouwconsulent in België. Er worden veel zaken in vlas gedaan. De Engelschen zijn de grootste koopers; dan komen de Franschen en de Duitschers. Het hooge niveau van den Franschen franlc maakt, dat de Belgen aangewezen zijn op aankoopen in eigen land, hetgeen de prijzen doet stijgen. Men verwacht, indien, dit zoo doorgaat, een vergrooten uitzaai voior 1927. YERKOOPDÏGEN, ENZ. ZIERIKZEE, 18 Fébr. Ten overstaan (van notaris Korteweg werden heden alhier in het publiek verkocht: Het woon- en winkelhuis, pakhuis en erf in de St.- Domusstiraat, bewoond door C. J. Lind- hout, voor f 4220; het woonhuis en erf in de Venkelstraat, wijk D 155, voor f Ö2S. 19 Fébr. Ten overstaan van den no taris H. J. van Nouhuijs en ten verzoeke van den.iieer-p. Manni Kz., werd op he den alhier in het openbaar verkocht: Het hofsteedje aan den Grachtweg te Zie rikzee, met 3 H.A. 84 Are 90 c'.a. bouw land aan den Korten Blokweg en den Leverdijk, in massa voor f 16802,50. POST EN TELNG&APBXEL ZIERIKZEE. Aangesloten aan het rijks- Loc aaltelefoonnet onder no. 97, G. van Duin, Vrije; 180, M. C. Gravelijn, Post- straat. VISSCHEMJBERICHTEN. BELG. INVOERRECHTEN OP OESTERS. De inkomende rechten door Belgitë ge heven op Zeeuwsche oesters zijn van 120 frs. op 300 frs. per 100 k.g. verhoogd. SEROlEITVyS. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: (en aangenomen) Evangelisa tie Bilthoven, J. C. Helders, 'era -pred. al daar. Bedankt: Voor Moercapelle, J. Ronge te Hoog-Blokland. Voor Hoogeveen, H. A. de Geus te Waddinxveen. Voor Schoonhoven, H. A. L^enmans Jr. te Delft. Geref. Kerk. Beroepen: Te Katwijk aan Zee, J. W. Ess el ink te Eindhoven. Te Dokkum, P. Deddens te Rijswijk (Z.-H.) Te Zout kamp, cand. B, A. Bos te Uithuizen. Chr. Geref. Kerk. Berpepen: Te Haarlem (2de pred.pl.) en te Zaandiaim, K. G. van Smeden te Kam pen. Geref. Gem. Bedankt: Voor Aagtekerke (3de maal), M. Hofman te Krabbendijke. INGEZONDEN STUKKEN. (Bullen verantwoordelijkheid der redactie). Copy xvordt niet teruggezonden. M. de 'R., Niemand zal willen beweren, dat de Zierikzeeënaars hun stad geen goed hart toedragen. Zij hebben er gelijk in, dat ze dit doen, want Zierikzee is waard in eere te worden gehouden. Het gaat hun echter als vele rijkaards, die hoe na ijverig ook op hun bezit, dit toch niet kennen en weten te waardeeren. De be- teekenis van de stad Zierikzee ligt niet in het heden, maar in het verleden. De io ntw ikkelingsmtogelijkheid tot moderne stad is ten eenenmale, wegpns het ontbre ken van industrie en de geïsoleerde lig ging, zeer beperkt. Stemt dit ons dus tot bescheidenheid, anderzijds is de trots vol komen begrijpelijk, waarmee ieder recht geaard Zierikzeeëraaar zijn oog richt op de geséhiedenis van zijn vaderstad, die eens meetelde onder de handelsmetropo len der lage landen bij de zee. Weten de Zierikzeeënaars echter wel dat de hun door de middeleeuwen en Renaissancetijd

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1927 | | pagina 1