Zierikzeesche Nieuwsbode B IJ VOEGSEL Uit Stad en Provincie. FEUILLETON. Een wanhopige keuze behoorende bij de van Vrijdag 18 Febr. 1927, no. 11507. ZIERIKZEE. De Necl., het orgaan der Chr.-Hist. partij, schrijft, naar aanleiding van de gerezen kwestie bij de candidaat- stelling voor de Prov. Staten o.m. het volgende: Wat is het geval? Op de ean- didatenlijst, die voor geheel Zeeland zal gelden, ontbreken de namen van de beide aftredende Statenleden, de heeren Bolier van Bruinisse en Bocgerd van Zienkzee. Bovendien komen onder de eerste tien namen der lijst, welke alleen kans tot verkiezing bieden (het aantal Unieleden in de Staten bedraagt thans zeven) vier namen voor uit Walcheren, drie uit Zeeuwsch-Vlaanderen, twee uit Zuid-Be- veland en één uit Noord-Beveland, doch geen enkele naam' uit Schouwen, Duive- land of Tholen. Eerst de elfde plaats viel ten deel aan een inwoner van Schou wen, een uitnemend man, maar die, als eerst kortelings daar gevestigd, niet Ige- acht wordt te zijn „wat je noemt" een echt Schouwenaar of Duivelander. Hoe het zoo gekomen is, zij in het midden gelaten. De een wijt het aan de beide aftredend en, die zelf bedankten, de an der meent, dat dit bedanken reeds in ver band stond niet te weinig waardeering van de zijde van het Centrum en het Zui den der provincie voor het meer afge legen Noorden; een derde meent, (dat, Jdjeze mindere waardeering van de zijde van Centrum en Zuiden onbewust ooTzaak vindt in te sterk geloof in de voortref felijkheid van eigen mannen. Wij gaan op geen dezer gedachten in. Dat op de Zeeuwsc'he lijst, g&lijk zij thans luidt, zeer voortreffelijke mannen voorkomen, is eenvoudig de waarheid. Alleen had de lijst nog aan waarde kunnen winnen, in dien, naast hen, ook een voortreffelijk man uit Tholen, Schouwen of Duiveland tot het eerste tiental had behoord; te meer daar deze eilanden een bevolking hebben, die, naast haar stoere trouw en kracht, i ets eigens heeft, waarmee nu eenmaal gerekend moet worden, wil men iets bereiken. Het gevolg van een en an der is treurig. Op Schouwen en Duiveland kwam onder onze mannen, beroering, ^fen wil een eigen lijst indienen. De kiesver- eeniging te Bruinisse wil hare leden vrij heid geven aan die afzonderlijke lijst mede te werken. Men wil een der beide aftredenden bewegen zich voor de eerste plaats cp die eigen lijst beschikbaar te stellen, enz. enz. Het blad geeft dan een waarschuwing tegen dergelijke plannen. BURGH. De vereeniging tot Onderlinge hulp bij het ontstaan van brandschade, „Eendracht maakt Macht", gevestigd te Noordwelle, hield Woensdag j.l. hare jaarlijksche algemeene vergadering, onder voorzitterschap van dhr. C. Blom- De voorzitter hield bij de opening een be toog over het groote voordeel van het onderling waarborgen tegen brandschade, wat een 18-jarige ervaring heeft geleerd. Al die jaren toch bedroeg de premie slechts f 1 per f 1000 verzekerd be drag. Door geheele of gedeeltelijke op heffing van het bedrijf, of vertrek naar elders ontvingen de uittredenden hun aan deel uit de kas; niettemin kon nog een aardige reserve worden gevormd. Hje(t afgeloiopen jaar 'bleek wederom zeer voordeeLig te zijn geweest ten opzichte der brandschade, dje slechtisl f 73 bedroeg bij een totaal verzekerd bedrag van f 1,300,000. Het ledental breidt zich steeds uit en bedraagt thans ruim 100. De reke ning van den éeor.-penningm., dhr. T. L- Jonker, wees een batig saldo over 1926 aan van f 2530 en werd door dhr. A. P- V. d. Weijde, namens de financieele coim- missie ter goedkeuring voorgedragen. De aftredende bestuursleden de heeren C. Blom en S. J. Gast werden evenals de aftredende commissarissen, de heeren G. A. v. Zuijen, M. Steur en L. J- Blom met algemeene stemmen herkozen. Een be spreking werd gehouden over de wen- door MARIE CORNER LEIGHTON. 11 „Je wordt zenuwachtig, lieveling", zei hij glimlachend; „en dat komt allemaal door mij". Hij trok haar dicht tegen zich aan. „Clara", fluisterde hij-, „gisteren zei je. dat eene verloving je ongeluk, misschien zelfs den dood zou brengen en daarom wilde je me nog niets beloven. Merk je -wel, dat het ongeluk bij mij en niet bij jou is gekomen? Het is misschien niet eens goed deze voorbijtrekkende schaduw zoo te noemen. Het doet me echter ge voelen, hoe eenzaam ik ben, lieveling hoe verschrikkelijk eenzaam zonder jou en daarom moet ik je vertellen, dat ik niet buiten je kan en iik smeek je, om mijnentwil die vrees van je af te zetten. Clara, lieveling, Je houdt van me met heel je dappere hartje. O, je behoeft niet ver wonderd te zijn dat ik spreek met zoo- zekerheid! De liefde heeft geklonken in je stem1 en geschenen in je oogen in de enkele minuten, die je hier bij me bent geweest. Je zou je niet zooveel bekom schelijkheid van herverzekering met het oog op eventueele verzekering van on roerend goed. Na afwerking der agenda werd overgegaan tot een algemeene ver gadering van de vereeniging tot onder linge verzekering van motorrijtuigen „Eendracht maakt Macht". Deze vereen, staande onder dezelfde leiding als eerst genoemde, heeft ten doel het onderling verzekeren van auto's tegen brand- en wagenschade en wettelijke aansprakelijk heid; ofschoon slechts enkele maanden geleden opgericht, ma.g zij zich verheu gen in een steeds toenemende belangstel ling. Bedriegen deze voorteekens (niet, dan belooft ook zij een nuttige en voordeelige instelling te worden, de aandacht van autobezitters ten volle waard. ST.-MAARTENSDIJK. In de gehouden algemeene jaarvergadering van de weeg brug „Landbouwbelang" waren van de 89 leden 72 tegenwoordig. Uit het door den penningmeester, den heer D. C. Boo- gert, over 1926 gevoerde financieel be heer bleek o.m. dat de ontv. hebben be dragen f 11161,08; de uiitigf. f 1070,84, zpo- dat een goed slot aanwezig was van 163,48 (vorig jaar) f 73,24). Gedurende het afgeloiopen jaar werden gewo'gje-n, 11201491* k.g. goederen; 271 stuks vee, be nevens 5 vaten olie, welke goederen aan weegloon een bate verschaften van f 1111,08. Met algemeene stemmen werd aangenomen een bestuursvoorstel, waar bij aan den weger over het afgelqopen jaar 1926 eene gratificatie boven zijn wedde zal worden -uitgekeerd ten be drage van f 80. De aftredende bestuurs leden, de heeren Hage, Kloet en Boogert werden herkozen. Ook -de weger de heer Oudesluijs, die jaarlijks aftreedt, werd wederom met algemeene stemmen ge handhaafd. Besloten werd den aandeel houders over 1926 een dividend uit te keeren van f 2,50 per aandeel (groiot f 35), waarna de vergadering wordt ge sloten. OUD-VOSSEMEER. Voor een ledenver gadering, met vrijen toegang, door de Chr.-Hist. Kiesvereenigiing, trad op dhr. Tilanus, lid der Tweede Kamer, mei het onderwerp: Het Belgische Verdrag". Een groot aantal volgde met aandacht -de rede; enkele vragen werden gesteld. THOLEN. De afd. Volksonderwijs al hier, hield op 16 Febr. in 't gsbioiuw „Non Semper" een Vergadering. De voor zitter, de heer Cense. opende de verg. en zeide, d at de bedoeling dezer vergadering is, het aanbieden Van een request aan den gemeenteraad met bpgaVe van het aantal kinderen, teneinde te komen tot liet oprichten van een bewaarschool. Daarna nam de heer van Dijk, oud- hoof d der openbare school en oud-direc teur der Normaalschool, het woord'. Waar reeds Zoo Velen voor hem het (belang van het Voorbereidend onderwijs hadden be sproken, betreurde spr. het, dat tot op heden zoo weinig belangstelling is ge toond'. Nadat spr. Van af I860 gememo reerd had-, Welke onderwijsinrichtingen Vroegere jaren deZe gemeente telde en (deze toetste (aan de tegenwoordig bestaan de scholen, wees hij er op, dat door de Verdeeldheid het pnderwijs was vermin derd. en Verdeeld en al bracht hij hui de aan het tegenwoordig gemeentebestuur Voor het stichten der U. L. O., hij meende, dat dit niet ten koste had mogen zijn Van de bewaarschool. Men was -de tra ditie der vaderen ontrouw geworden, want juist in deze dagen is het voorbe reidend onderwijs harder noodig dan vroeger. Het onderwijs alhier heeft vele jaren aan de spits gestaan in 't eiland en hij bracht een eere-saluut aan het vroe gere gemeentebestuur Van Tholen, dat steeds het bewaarschool-onderwijs had Voorgestaan. En waar Tholen eer financi eel Vóór, dan achteruit is gegaan, be vreemdde hét hem, dat het tegenwoordig béstuur, ondanks het reeds verschillende keeren hiervoor was aangezocht, den moed o ntbreekt of uit gebrek aan intelli gentie, steeds zijn steun blijft weigeren voor een bewaarschool. Waar de sdhuld der Verdeeldheid blij het onderwijs ligt aan de onzalige wet van 1920, -geeft spr, hiervan niet de schuld aan het gemeente bestuur, te meer daair zij voor 't lager en U. L. O. steeds hun belangstelling heb ben getoond. Hij begreep niet Waarom meren cm mijn eer, als je niet zooveel van* me -hield. Wees daarom: sterk genoeg, lieveling, om je vrees te overwinnen. Wil je mijn vroiuw worden, Clara?" „Ja, Malcolm"/, zei het meisje met tril lende stem. „Gisterenavond besloot ik om je mijn woord te geven, zoodra ik je weer ziou zien. Joan is er tegen niet -omdat ze iets tegen je heeft, maar cmdat ze liever heeft, dat ik met mijnheer Bloc'ktock tro-uw, de man, die gisteren met haar bin nenkwam. Maar hoeveel ik ook van haar houd, mijn levensgeluk kan ik niet op offeren. Ze heeft niet het recht, dat van mij te vergen"?. „Neen, lieveling'*, fluisterde Malcolm King zachtjes, „daartoe heeft ze niet het recht. De liefde is een heiliig goed de menschelijke wil mag zich niet tegen haar verzetten". HOOFDSTUK X. De hand van den vijand. Enkele «ogenblikken later, nadat ze hun plaats onder de olmen hadden ver laten, bestegen ze de trappen van het bordesje voor de ingang van de Olmen- hoeve. Binnen hoorden ze'iemand fluiten. „De behangers zijn nog aan het werk", zei Malcolm King. „Alle andere werklie den zijn geheel gereed. Nu kan je na gaan, hoe spoedig het huisje voor je klaar zal zijn, liefste". de bewaarschool is opgeheven, daar juist de U. L. O. school de gemeente bijna niets kost, daar f 1200 worden betaald aan schoolgelden en rekent men hiervoor 300 aan leermiddelen, dan blijft nog f 900 over voor onderhoud enz. Het heeft den schijn, dat het gemeentebestuur be- waarsöhoolonderwijs in deze gemeente niet noodig acht. Juist in de eerste levensjaren is het zoo hard noodig, dat het kind goed Voor- béreidend onderwijs ontvangt, daar dit beslissend kan zijn vóór zijn verder leven. Heeft Fröbel, de groote kindervriend, in Zijn werken niet duidelijk aangetoond, dat juist een goede vorming van het jonge kind Van zoo'n groeten invloed is op Zijn Verderen levensweg? Al denkt men als ouders nog zoo bekwaam te zijn, toch kan men zoowel in lagere als hoo- gere kringen niet geVen pan het kind wat het behoeft, daar de ontwikkeling Van hoofd en hart en de ontwikkeling der hersenen spelende, gemeenschappelijk met andere kinderen worden bevorderd. WiJ men een betere menschheid krijgen, dan moet men Zorgen Voor een goede be waarschool. De bewaarschool is voor (het kind, als ide zonnestralen zijn Voor het Zaad, dat aan de aarde is toevértrouwd. Spr. citeerde in Verband' hiermede een Vers van den grooten Vondel, n.l. Zijn tragedie ©Ver Lucifer en al is hij er voor, dat ook het ireligieuse b'egrip bij het kind wordt aangekweekt, hij is het niet eens met hen, die hun kinderen Vol proppen met teksten en dogma's, die bo ven het denken van het kind. gaan. Hij betreurde het, dat de hoogere regeering, terwijl Zjj schatten weggooit Voor het andere onderwijs, zioo weinig, ja niets doet Vooir het voorbereidend onderwijs en er niet een inrichting is gesticht voor opleidend b'ew aarschool-onderwijs. Door het drij-Ven en splitsen is het kind de dupe geworden en dit ialles onder ide leus: de eere Gods te bevorderen. Waar reeds Zooveel is gedaan door Volksonder wijs en het Nut van 't Algem., moeten ook de ouders zich er Voor sipannen en dooir hun gaivfen toonen (diifc streven te steunen en beVorderen. Hij hoopt, Waar oerlancï een request den raad, zal wlor- den aangeboden, dezé eenparig mag be sluiten tjot het oprichten eener bewaar school, opdat v!oor hen* een eerezuil wor de opgericht door het nageslacht, omdat juist een dergelijke inrichting een zegen is Voor de gansche gemeente. Van de gelegenheid tot gedachtenwisseling maak ten gebruik pastoor Brouwer en weth. Go,ossen. De eerste spreker 'dankte 'den heer' Van Dijk voor Zijn Wijze van optre den, die zöo uitblonk boven hetgeen den heer Van Diesen in een (vorige vergadering had gezegd. Ofschoon hij het streven van den heer Van Dijk tot het oprichten eener neutrale bewaarschool zal steunen, geeft hij toch de voorkeur aan een bizondere. Hij ia heit niet eens met dé bewering betreffende het Volproppen met dogma's. Als men niet mag spreken (ojver den Schepper, waar blijft dan ,de grens? Al begrijpt het kind niet alles, spr. vindt het noodzakelijk, dat het kind de wonderwer ken Qods ook worden Voorgehouden. Niet de Verschillende bizondere scholen Zijn oprzaak der Verdeeldheid-, doch -dit Vindt Zijn oorzaak !n de velschillende geestesrichtingen der menscben. Ook zijn de opgerichte biz. scholen niet allen de oorzaak der verhoogde uitgaven, doch dit vindt 'hoofdzakelijk Zijn porzaak fn de Verhoogde salarissen van het perso neel en Voor- een klein (deel door de ge lijkstelling. Reeds lang igenoeg had ide regeering geprofiteerd van de bizondere scholen, die op eigen kosten wiaren inge richt. De heer Van Dijk, van repliek die nend, Zeide, dat 'hij niet gezegd heeft, da+ de naam van G.id njet mag genoemd worden op school. Steeds heeft hij in Zijn onderwijs, Wanneer dit 'te pas kwam gewezen ,op Zijn wonderwerken in de natuur, hen gewezen op een Hoogere Macht. Evenwel is ihij steeds pen tegen stander geweest Van teksten en leerstel ligheid enZ. De heer Goossen toonde Ver Volgens aan, dat het niet ide bedoeling is geweest van het gemeentebestuur de be waarschool weg te moffelen. Toen de U. L. O. in het gebouw der bewaarschool is gesticht, Vond dit Zijn oorzaak in de hpoge kosten Voor teen nieuw gebouw, terwijl .een wet aanhangig was, dat 75 pOt. door het rijk zou worden uitgekeerd Voor een te bouwen bewaarschool. De gemeente had dan gaarne die andere 25 pOt. bijgedragen, doch daar deze Wet niet is tot stand gekomen, deinsde men tot op heden ivjoor de hooge lqosten terug. Mocht evenwel het béstuur van Volks onderwijs voldoende gesteund worden door de ingezetenen en toont men hier aan behoefte te hebben, zal hij hiervan, ofschoon hij zijn houding als wethouder voorbehoudt, goede nota nemen. De heer van Dijk repliceerende, meende dat een woord Van hulde aan het gemeentebe stuur voor het oprichten der ,U. L. O. niet is misplaatst, doch dit had biet mogen zijn ten koste van de bewaarschool. Hij hoop te Verdier, dat het gemeentebestuur, waar- Van 7 ledien onder zijn gehoor waren, zou medewerken tot het oprichten eener goede bewaarschool met (degelijk perso neel. Indien men een inrichting Wenschte als Vroeger, Zal hij de eerste zijn om tegen te Wérken, (dapf- hij het nog be treurt, -dat kinderen uit Zijn familie deze inrichting ,-tpen hebben bezlocht. Met een woord van dank pan spreker en 'debaters, slopit -de voorzi deze bijeen komst. Staande de vergadering werden reeds 69 leerlingen ingeschreven. Het hart van Clara klopte hevig, toen hij1 haar geleidde door de gangen en ver trekken van het gezellig ingerichte huis, dat hij nu reeds haar huis noemde. Herhaaldelijk wees hij haar óp dingen die hij had laten aanbrengen, omdat hij meende, dat dit overeenkomstig hare wenséhen zou zijn. Uit alles bleek, dat hij slechts aan haar had gedacht* bij de inrichting yan zijn huisje. Hij vertelde haar, dat hij haakte naar het «ogenblik, dat zij er als meesteresse binnen zou tre den. Het was nu bijna nieuwjaar; zouden ze niet heel spoedig kunnen trouwen, bij voorbeeld in de lente van het volgende jaar? „Dat kan ik nu nog niet beslissen, Mal colm", zei ze beschroomd. „Ik moet nog wat tijd hebben om daarover na te den ken, maar morgen zal ik het je zeggen". „Morgen?" herhaalde hij met een -ge lukkige uitdrukking in zijn oogen. „Heer lijk, lieveling! ik weet wel wat je ant woord zal zijn. Maar waar zullen tve elkaar morgen ontmoeten?" Eenige «ogenblikken dacht ze na. „Morgen avond kom ik op het bal op Cranlaigh Court. Indien je daar kunt komen Ze hield plotseling op; getroffen door een pijnlijke herinnering bloosde ze diep, Zou die geschiedenis van de inbraak niet ten gevolge hebben dat anderen deden als Joan en hun deur voor hem sloten? Hij begreep haar aarzeling en glim lachte. RECHTZAKEN. MISHANDELING VAN ZIJN KIND. De Arnhemsche rechtbank heeft uit spraak gedaan in de zaak van den 45- arigem koopman te Arnhem, destijds te doesburg, die terecht stond wegens her haalde mishandeling van zijn 20-j. doch ter. De rechtbank veroordeelde den ver dachte fco|t f 100 b. subs 50 d. h. Het O.M- had '3 m. gevstr. geëiseht. LANDBOUW EU VEETEELT, Donderdag 10 Febr. hield de vereeni ging van oud-leerlingen van landbiouw- wintercursussen te Zierikzee, haar jaar vergadering in het veilinggebouw. De voiorz., dhr. W. ten Haaf Jz., opende deze vergadering en verwelkomde,- nevens de leden in het bijzonder, de heeren van Oeveren, resp. voorzitter van den Kring SchouWian-Duiveland der Z..L. M., en van V. Z. O. S., Ir. C. Koopman, afglav. van de vereen, van Oud-leerlingen Tuinbtouw- cürsusde landbouwcursus van Kerkwer- ve en m'eerdere genoiodigden. De gebrui kelijke bezigheden liepen, vlot vhn stapel; het jaarverslag! Vjajn den secretaris, dhr. A. M. den Boer, gewaagde o.a. van aan sluiting bij den B. V. G-, de behandeling van de vraagpunten voor de rapporten over vruchtwisseling en uniforme boe renwagen; met het kleine clubje leden is er geregeld werk geleverd. De pen- ningm., dhr. Jaö. Kloet, verblijdde de ver gadering met de mededeeling. dat er nog een batig saldo aanwezig was. Dhr. Kloet bracht daarna een keurig verslag uit van zijn bezoek aan de jaarverg. van de tuin bouwers. Als resultaat van de bestuurs verkiezing werd dhr. S. J. bij de Vaate op 't 'kussen gebracht, daar de secr. zijn taak wegens andere drukke werkzaam heden moest neerleggen. De voorzitter bTacht hem' dank voior wat hij voor d-e vereeniging, vooral in de moeilijke eerste jaren -gedaan heeft. Inmiddels waren met den heer Quist, L. en T. onderwijzer en enkele van diens cursisten binnengekomen waarna dhr. Bakker, L. en T.-onderwijzer 't woord verkreeg om een inleiding te houden over „Het Pacht vraagstuk". In leider begon met iop te merken, dat de titel van bet onderwerp een vlag was die de lading niet dekte, daar .het niet in zijn bedoeling ligt, 't Pachtvraagstuk als zoodanig te behandelen. Liever deelde hij een en ander mede ioveir de werkzaam heden der laatste Staatscommissie (1924) die alleen over dit onderwerp had te rapporteeren en las enkele bepalingen voor uit oude pachtcontracten van 1845, 1857 en 1917. Daaruit bleek, dat althans in deze, in den loop van pl.m. 80 jaren nog niet zoo heel veel gewijzigd was; steeds bleef gehandhaafd de bepaling, dat de pachter afstand doet van zijn recht, hem in art. 1628 B.W. gewaar borgd, dat hij vermindering van pacht kan eischen ingeval van misoogst of on voorziene omstandigheden; eveneens dat pachlbreuk mogelijk is ingeval van over lijden van den pachter. Enkele aanwezi gen stelden vragen en maakten opmer kingen; dhr. J. W;. van'Oeveren gaf op de hem eigen wijze waardevolle aanvul lingen als hij 't Pachtbureau der Z. L. M. ter spTake brengt. De inleiding had nog al enkele tongen in beweging gebracht. Bij de rondvraag bepleitte dhr. Romeijn meerdere samenwerking en wederzijdsch 'bezoek van de beide vereenigingem (Land en Tuinbouwcursus), welk voorstel door meerdere aanwezigen werd ondersteund. Nadat nog enkele aanwezigen hun dank hadden uitgesproken voor de ontvangen uitnoodiging, dankte de voorzitter alle aanwezigen voor hun tegenwoordigheid en sloot de vergadering. „Lord Cranleigh is een waar vriend van me, liefste. Eenige oogenblikken geleden even vóór we elkaar ontmoetten heb ik hem nog gesproken. Hij heeft ver trouwen in me en durft .dat ook te too nen". „Dan zal ik morgenavond naar -je uit kijken", antwoordde Clara met een tril ling van vreugde in haar stem. Het begon nu snel duister te worden -en de ledige vertrekken, waaruit de laat ste werklieden waren verdwenen, zagen er somber uit en vervulden haar mét ge voelens van naderend onheil. „Het wordt laat; ik moet naar huis terug", zei ze, terwijl een rilling, waar van ze zelf de oorzaak niet begreep, haar door de leden vo-er. „Ik ga met je mee", fluisterde hij „wacht maar even, totdat ik het huis heb gesloten." Ze schudde het hoofd. „Neen,. Malcolm, het Is beter van niet, Er kan mij niets overkomen. En ik wil idenken aan jou en aan fde groote verande ring, die er in mijn leven is gekomen" Hij bleef aandringen, maar ze wei gerde en spoedig daarna hadden ze el kaar bij het hek vaarwel gezegd. Ze wandelde vlug het pad af naar huis: een bekoorlijk en sierlijk figuurtje in de zachte schemering van den winteravond Twee of driemaal keek ze om, wetende dat hij haar zou nakijken. Hij stond over het hek geleund en uit de blikken, waar mede hij haar verdwijnende gestalte ga- ZEEUWSCHE KALENDER. Herinneringen der week. 20 Februari. 1574. De Regeering van Middelburg be willigt in de overgave der stad aan den Prins van Oranje. 21 Februari. 1581. Synode van Zeeland te VJissingen gehouden. 22 Februari. 1646. Plakkaat van de Staten-Generaal op het aanbrengen der geestelijke goederen in Hulst en Hulsteram bacht. 23 Februari. 1828. Aardbeving, waarvan ook te Mid delburg de schuddingen woTden waargenomen. 24 Februari. 1574. De. Prins van Oranje doet zijn in tocht te Middelburg. 25 Februari. 1619. De eerste steen gelegd van het Schuttershof der edele busse te Goes. 26 Februari. 1795. De staat en kwaliteit van Eersten Edele van Zeeland vernietigd. FOS'i' EN TELEGRAPHÏE. Met ingang van 19 Februari a.s. is de werkman 1ste klasse M. J. Stoutjesdijk te Zierikzee, bevorderd tot vakwerkman. DE POSTBEGROOTING. Blijkens het vo-orloopig verslag nopens de begrooting -der posterijen, telegrafie en telefonie, is men, naar de meening van verscheidene leden met de inkrimping van dit bedrijf te ver gegaan, waardoor het publiek dikwijls schade lijdt. Het aan tal bestellingen is al te zeer ingekrompen. Het ergste is het des Zondags op het platteland gesteld, o.ck met den tele foondienst. Met -de inkrimping van het aantal bestellingen moeten de bestellers veel zwaardere lasten torsen dan vroe ger. Aan de gewiehtsgrens wordt veelal niet de hand gehouden. Door sommige leden werd aangedrongen op verlaging van het enkelvoudig briefport. Bovenal behoort het stadsport belangrijk te wor den verlaagd. BELASTINGBETALING OP POSTKANTOREN. Zijn wij wel ingelicht, schrijft het Hbl. dan heeft het welslagen van de proef, die in de provincie Noord-Holland (uitgezon derd het Gooi) genomen is met 'belas tingbetaling op de postkantoren, geleid tot de ernstige overweging, de gelegen heid daartoe in het geheele land open te stellen van 1 Juli af. SPORT. Zaterdag 1.1. werd in een vergadering te Goes van Korfbalclubs in Zeeland be sloten tot oprichting van een Zeeuwsche Korfbalbond. Als voorzitter werd geko zen, dhr. J. van Tiel, leeraar gymn. te Goes, als secretaris dhr. D. van den Berg, Hansweert en als penningm., dhr. W. Nieuwenhuize te Ierseke. Het bestuur stelt zich voor om op Zaterdag 26 FebruaTi a.s. een vergadering te Zzee te houden van korfbalclubs op Schouwen en Duive land "om aansluiting te bespreken. Reeds desloeg, spraken duidelijk de groote tee- derbeid die hij voor haar gevoelde. Bij de kromming van den weg kreeg ze plotseling een gewaarwording, alsof ze nog eens moest omkijken. Ze deed het, maar hij was er niet meer. Een onver klaarbaar gevoel van onrust bekroop haar. Zoo sterk was dit gevoel, dat het haar drong om terug te keeren. Ze moest hem weer zien, hem weer spreken en er zidh van overtuigen, dat hem niets was overkomen. Terwijl ze reeds op hare schreden was teruggekeerd, moest ze eigenlijk lachen om haar onbestemde vrees. Wat zóu hem kunnen zijn over komen in de paar minuten, sedert ze hem het laatst aan het hek had gezien? Hij had haar gezegd, dat hij het huis weer zou binnengaan, om te onderzoeken op 'welke wijze de inbreekster of hare medeplichtigen den vorigen nacht wa ren binnengedrongen om de gestolen voorwerpen, die hem in zoo'n ongunstig licht hadden geplaatst, te verbergen in het bijgebouw. Het huis was nog open en Clara ging binnen. Ze liep de ledige vertrekken door, terwijl ze zijn naam riep; daarna zocht ze hem in den tuin, terwijl haar hart klopte van angst. Tever geefs. En toch wist ze, dat hij nog niet naar Risington kon Zijn gegaan. Waar was hij? (Wordt morvolffdl

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1927 | | pagina 5