Zierikzeesche Nieuwsbode IZEELAND's ROEM ROOMBOTER ADVOCAAT-REEP abonnement: Woensdag 16 Febr. 1927. zierikzeesche courant. advertentien Levering van Grint. ongeveer 140 M3. BETON- GRINT. binnenland." feuilletonT Een wanhopige keuze KWAÏTA'^ Uit Stad en Provincie. N.V. CONCERTZAAL ZIERIKZEE. Kaarten voor de a.s. 4de Uitvoering der G.V. „0LYMPIA" ZIJN UITVERKOCHT. SMAAKT ALS EN IS EVEN VOEDZAAM. Prijs per 3 maanden f 1,50, franco per post ƒ1,80. Yoor hot buitenland per jaar f 10, Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag. 83ste JAARGANG. - No. 11506. DIr J DE LOOZE Jr. Ultg -Redicteur M J KOSTEN van 18 regels 60 ots., van 4 regels en daarboven 20 ots. per regel. Reclames 30 ets. p. regel. Bij contract belangrijke korting. Inzending op den dag van uit gave vóór 11 ure. Aan het BUREAU VAN GEMEENTE WERKEN te Zierikzee wordt vóór 25 Februari a.s. prijsopgave ingewacht voor de leveriog van Mr. S. VAN HOUTEN. Donderdag 17 Febr. wordt mr. S. van Houten 90 jaar. Samuel van Houten werd den 17 Febr. 1837 te Groningen geboren, promoveerde daar in de rechten in 1859, werd in 1864 lid van den Raad te Gro ningen, in '67 vveth. en in 1869, op 32- jarigen leeftijd, lid van de Tweede Ka mer. Van 1894—'97 was hij minister van binnenl. zaken (ministerie Roëll-Van Hou ten) en van 1904—07 lid der Eerste Ka mer. Nog steeds neemt hij deel aan het publieke leven door zijn „Staatkundige Brieven". In het begin van zijn loopbaan was van Houten zeer vooruitstrevend, doch nu behoort hij tot het meest con servatieve deel der liberale partij. Zeer verdienstelijk heeft de 90-jarige zich ge maakt door het initiatief te nemen tot de eerste wet op de kinderarbeid in ,ons land (1874). De Hoefijzer-oorrespondent van het Hbl. heeft in verband met het bereiken van den hoogen leeftijd, mr. van Houten, geïnterviewd en o.a. deze vraag (gesteld: hoe denkt gij over de toekomst van het liberalisme Zijn antwoord was: „Eerste vraag is: Denken onze landgenooten meer of min der liberaal, dan toen zij door liberalen geregeerd werden? Mijn persoonlijke in druk is: veel liberaler. Trouwens, ook in die vroegere periode Waren er onder de liberalen heel wat zwakke broeders. „De tegenwoordige politieke partijen, die in de meerderheid zijn, dienen be paalde kerkelijke of economische belan gen. Buiten dit terrein geven zij ook' uit drukking aan liberale denkbeelden (o.a. de Socialisten). Maar het lijstenstelsel heeft tengevolge, dat de lijsten dezer partijen bij voorkeur worden samenge steld uit mensehen bij welke het onaf hankelijke deel in denken en doen het kleinste is. Welken invloed zal het heb ben als alle partijen weder van onderen op vertegenwoordigers krijgen? M.i. voor het liberalisme een gunstigen, al zij het alleen door vermindering van den anti liberalen invloed der partijleiders". Ziedaar een antwoord, dat mr. Van Houten typeert. In zijn wars-zijn van elk overheerschen. En in dat onverwoeste- lijke, blijmoedige optimisme, dat zijn phi- losofisehen zin in hem vestigde en dat hem zco jong van geest deed blijven op Zoo ouden dag. TWEEDE KAMER. In de Dinsdag weer begonnen zitting der Tweede Kamer is het in de vacature- Drasselhuijs gekozen verklaarde lid, Dr. Bierema .geïnstalleerd. De heer L. de Visser (comm.), vroeg verlof tot het hou den eener interpellatie over de vervolging en veroordeeling van communisten in Indië en over het zenden van den nieu wen kruiser „Sumatra" naar Sjanghai Op dit verzoek zal nader worden beslist. MR. H. J. DIJCKMEESTER. Mr. H. J. Dijekmeesfer, de oud-dom- missaris der Koningin in de provincie Zeeland, die -thans in Den Haag woont, viert heden (Woensdag) zijn tachtigste verjaardag. HET BELG. VERDRAG. Het ttd'bl. heeft een vraaggesprek ge had met mr. R. J. H. Patijn, te 's-Graven- hage, die in de laatste jaren verschillende zeer belangrijke internationale functies heeft bekleed en nog bekleedt^ over het door MARIE CORNER LEIGHTON. Beter dan Goed: DE BESTE Ned.-Belg. Verdrag en hem o.a. deze vraag gesteld: „Zoudt gij de voorkeur geven aan ver werping van het tractaat dan wel aan een motie, waarbij op heropening van de onderhandelingen werd aangedrongen?" „Het verschil tusschen beiden acht ik aldus de heer Patijn in cle practijk. niet .groot. Bij aanneming van een motie zal men in België begrijpen, dat het trac- jtaat, als het ongewijzigd blijft, jgëen meer derheid in de Eerste Kamer kan vinden, Een motie zou feitelijk een zachte vorm van verwerping zijn en tevens (de gelegen heid openen uit te spreken, dat de Kamer, al wil zij" niet zóó ver gaan als de Minis ter, bereid is tot belangrijke concessies aan België. In het Voorloopig Verslag is gezegd, dat verwerping de vooirkeur verdient, omdat men dan de onderhan delingen kan heropenen met een schoone lei. Het wil mij voorkomen, dat dit meer formeel dan zakelijk juist is: nu het trac taat eenmaal ^eteekend is, zal het bij nieuwe onderhandelingen toch altijd het uitgangspunt vormen. Wat hiervan zij, hoofdzaak schijnt mij, dat niet eerst eeni- ge tegenstanders van het tractaat, dooi' zich tegen een motie te verklaren, tot verwerping daarvan medewerken eu diaar- na eenige leden, die nieuwe onderhande lingen zouden wenschen, vóór het trac taat stemmen; met het gevolg, dat dit ten slotte, als in de Tweede Kamer, w.ordt aangenomen .niettegenstaande het in zijn huidigen vorm igeen meerderheid heeft". ZIERIKZEE. De Concertzaal-Bioscoop geeft deze week „Le Miracle des Loups" „Het wonder der wolven" en tegelijker- lijd het wonder der Cinematografie. Ont houden we .ons ditmaal van de vaak ge bruikelijke overdrijving, dan toch mogen wij constateeren, dat met „Het w,onder der Wolven" iets 'bereikt is, waartoe slechts weinig films in staat zijn. „Het wonder der wolven" eischt Uwe attentie en1 dwingt respect af. Dit is cle oorzaak, dat „Het wonder der wolven" blijken zal te zijn een mijlpaal op den weg der Cine matografie. Zooals wellicht bekend stelde de Grand Opera de Paris hare geweldige ruimte beschikbaar voor de eerste op voering van deze bekende middeleeuw- sche legende. Dit is een onderscheiding, welke nog nooit eenig filmwerk ten deel viel. Nimmer in de annalen der kunstge schiedenis verzamelde zich zoo'n illustre gezelschap om een. kunstproduct te komen zien. Zelfs de President der Republiek gaf door zijn aanwezigheid van zijn groots belangstelling blijk. „Het wonder der wolven", is een Fransch-Cinematogra- fisch Meesterwerk, waarop heel Frank rijk trotsc'h is. Blijkens een in dit nummer voor komende advertentie wordt in de Ge meentekamer aan de Oude Haven pp Don derdag en Vrijdag a.s. een soort fancy fair gehouden, teneinde de schuldenlast van het Pastoriefonds te verminderen. HAAMSTEDE. Vergadering van den ge meenteraad, gehouden op Vrijdag 11 Fe bruari j.l. Aanwezig alle leden- De voor zitter opent deze eerste vergadering in het nieuwe jaar met den vvensch, dat het den leden in 1927 in alle opzichten goed moge gaan; hij hoopt evenals in vorige jaren, weer aller medewerking te mogen ontvangen ter 'bevordering der gemeente belangen. Ter tafel komt een schrijver, van de maatschappij Zurich, behelzende de mededeeling, dat voor de verzekering legen wettelijke aansprakelijkheid van het havenbedrijf, als ressorteerende onder de „Je hebt er dus al van gehoord,, mijn arme kleine lieveling?" Een wolk kwam over zijn voorhoofd. „Vanmorgen 'ben ik voor den rechter ge bracht. Ik ben nog niet vrij. Ik ben tegen borgtocht in vrijheid gesteld." Tusschen de hoornen achter hen be woog er iets. maar geen van beiden hoorde het. 0e Secretaris, W. P. A. BROUWER. gemeente Haamstede een premieverhoio- ging pp het igeheele gemeentebedrijf van f 14,40 per jaar dient betaald te worden. Dhr. Blom vraagt, of het al eens is voor gekomen, dat ;m'en in het havenbedrijf tot vergoeding wegens beloopen schade ver plicht werd, waarop de voorzitter ant woordt, dat hij zich dat niet herinneren kan, maar in de toeko'mst dergelijke ge vallen kunnen voorkomen. Met alg. stem men wordt 'besloten de verhoogde 'premie, ingaande 1927 te betalen. Omtrent de ver betering van voetpad en kant laan den slotgracht leest de voorzitter een schrij ven van den WelEd.Gestr. Heer Mr. v. d. Lelt de Clereq, waarin genoemde heer, onder beding van enkele voorwaarden, zich bereid verklaart 't voetpad in eigen dom der gemeente af te staan en in de onkosten der verbetering bij te dragen tot een maximum van 1 1000. Daar men .om- treint de voorwaarden nog in correspon dentie is met dhr. v. d. Lek de Clereq, wordt met 6 tegen 1 stem (tegen dhr. Braam, die gaarne eenige wijziging zag in het ter vorige vergadering 'besproken plan), besloten genoemd plan, zoo doen lijk, met 'bekwamen spoed uit te voeren. De pensioensgrondslag- van dien haven meester H. v. d. Est, wordt vastgesteld op f 457 en het kohier hondenbelasting 1927 met 38 honden dpi r 190. Naar aan leiding van een verzoek van dhr. M. O. Hanse tot onderhoud van het graf der familie Dalebout met aanbieding eener schenking van f 200 om uit de rente daarvan de kosten van onderhoud te kun nen 'bestrijden, wordt onder nadere goed keuring van Ged. Staten besloten deze schenking te aanvaarden en het onder houd van gemeentewege te doen geschie den, Op het verzoek van liet bestuur der bijzondere school om voorschot op de gemeentelijke vergoeding wordt besloten 'dit voorschot op) f 113 te bepalen en de belooning voor den assistent aan genoem de school over het vierde kwartaal 1926 op f 125. Varder worden de volgende stem'bureaux benoemd: Tweede Kamer J. den Boer en C„ Blom (leden), J. C. Vis en A. Gilijamse (plaatsvervangers); Provin ciale Staten C. Blom en J. C. Vis (leden), A. Gilijamse en J. Braam (plaatsvervan gers); Gemeenteraad A. Gilijamse en L. L. Bolle (leden), J. den Boer en J. C. Vis (plaatsvervangers), terwijl resp. als voorzitter en. plaatsvervanger der ge- 10 „We zijn di'cht bij de Olmenhoeve, lie veling. Ik stond op het punt er binnen te gaan, toen ik je zag aankomen en toen ben ik je tegemoet geloopen. Laten we samen terugwandelen."1 Hij sprak over zijn nieuwe huis het witgepleisterde huisje dat hij zich zoo gaarne voorstelde als haar toekomstige woonplaats. Zwijgend wandelde ze naast hem, totdat ze het hek waren doorge gaan en ze onder de booge olmen ston den waaraan het huis zijn naam dankte. Hier nam hij haar in zijne armen en druif- te haar dicht tegen zich aan. De scheme ring viel reeds en er was niemand te zien. „Malcolm, ik was bang ik was bang Ze zweeg stil. Ze milde dit oogenbljk van groot geluk niet bederven door over zijne zorgen te spreken. Doch hij begreep, wat ze wilde zeggen. HOOFDSTUK IX. 0e belofte. „Vrij tegen borgtocht!" Clara sprak de woorden met een stem, die trilde van verwondering en veront waardiging. „Malcolm, het is schandelijk! Hoe dur ven, ze je zoo te behandelen? Hoe dur ven ze op een man als jij bent nog een schaduw van twijfel te laten rusten?" De trotsehe verontwaardiging in haar stem zond een stroom1 van vreugde door de aderen van Malcolm King. Hij ge voelde diep, dat ze slechts zoo kon spre ken als ze hem meer liefhad dan iets ter wereld .Hij nam haar hoofdje tusschen zijne handen en keek diep in hare lieve oogen. „Clara het is het waard nu het me duidelijk maakt hoeveel je van mij houdt. Om daardoor de diepte van je liefde te noemde bureaux gorden benoemd ide bur gemeester en dhr. C. Schikker. Tegen het verzoek van dhr. M. Vlaander, om een nieuw te planten heg aan den straatkant op eigen kosten met draad voldoende te mogen beschermen tegen schade door voorbijtrekkend vee, bestaat bij den Raad geen bezwaar. Bij de omvraag bespreekt dhr. Vis den soms minder gunstigen toe stand van het voetpad aan het duin wegje door het afwijken van voertuigen van den grintweg op dit voetpad. De voorzitter zegt, dat met het vaster worden van den grintweg hierin verbetering zal komen, maar belooft niettemin deze zaak onder de aandacht te zullen nemen. Dhr. Blom vraagt of er door verordening voorzien is teigen eventueel vuilnis enz. werpen in de slotgracht, waarop de voorzitter be vestigend antwoordt. Dhr. Bra#m vestigt de aandacht op een gebrek ,aan de ge meen tepomp in de buurt van hotel Bom; hem wordt toegezegd, dat daarin voor zien zal worden. Daarna sluiting. STAVENISSE. Vrijdagavond hield de afdeeling „Stavenisse" van „Schuttevaer" alhier hare jaarvergadering. De afd. telt ruim 120 leden en donateurs. De opkomst was grooter'waren 64 personen aan wezig. Uit het jaarverslag bleek, dat de afd. in 1926 veel succes heeft gehad op verschillende verzoeken: het verzoek in zake sleeptreinen op de Noord is gedeel telijk ingewilligd; de 'balk onder de brug 65 te Amsterdam1 is verhoogidstandpijpen voor Üe waterleiding op de Prinsegracht zullein er komen; meerpaaltjes op de Groenmarkt te Amsterdam Zijn reeds ge plaatst. Op een verzoek van den gemeen teraad van Scherpenisse om van Oct. tot Jan. geen schepen, grooiter dan 150 ton, in de haven toe te laten, werd afwijzend beschikt. Een verzoek om verbetejrmg van de trappen van de Nieuwe Haven te Zie rikzee werd aan de zusterafdeeling (aldaar in handen gegeven. Trappen aan de ka den te St.-Maartensdijk en te Tholen zul len bij vernieuwing verbeterd worden. Op een verzoek aan het gemeentebestuur van Stavenisse van art. 119 sub 2 van het politiereglement zoodanig te Wijzigen, dat er tusschen de meerpalen b.v. vlas enz. moge gelost en geladen worden, werd afwijzend beschikt, als zijnde niet in het belang der besehceiïng. Verzoeken om wijziging en versterking, van de lcust- vuren te Wemeldinge, Zijpe, Gorishoek en Stavenisse worden geheel of gedeeltelijk ingewilligd. Het plaatsen van een gas bom' in het Keeten stuitte af op de groo- te kosten, terwijl men er ook de hooge noodzakelijkheid, niet van inzag. Bespro ken werd de circulaire van den Min. van Binnenl. Zaken aan de gemeentebestu ren, inzake een soms te hooge heffing van rechten. De aftredende bestuursleden, de heeren G. Dorst en E. H. Roozemoni werden als zoodanig herkozen, en in de vacature-Hendrikse, die als bestuurslid be dankt heeft, werd gekozen de heer G. v. d. Berg. De inkomsten over 1926 hadden bedragen f 163,68 en de uitg. f 122,42; zoodat de rekening, sloot met een saldo van f 41,26. Door den heer Buijze kon aan het „Schoolfonds" van „Schutte vaer" afgedragen worden f 25,25. Naar aanleiding van het feit, dat die heeren van IJseldijk en Roozemond heden hun 10- jarig jubilé herdachten, resp>. als voor zitter en als secretaris der afdeeling hield de heer Buijze een lofrede op die hee ren en uitte namens de afdeeling den wensch, dat zij nog vele jaren hun krach ten zullen kunnen en willen besteden aan de afdeeling. Namens alle aanwezigen werd den beiden jubilarissen een fraai geschenk aangeboden. Als afgevaardigde naar de Alg. Verg. te Delft werd uit de leden gekozen de heer M. C. Steen-dijk'. Besproken werd die wenschelij'kheid van bet versterken van -het licht in de „Slurf" (Zandkreek); nogmaals terug te komen op het verzoek om een gasboei in het Keeten; een beter toezicht op de sleep treinen in het Mallegat en in de Kil enz. Een en ander zal ter bevoegder' plaatse kenbaar worden gemaakt. Gezellige be loeren kennen zou ik den hemel danken voior het wreedste vonnis, voor het bit terste lijden dat een mensc'h kan on dergaan." „Malcolm!" Eenigen tijd heerschte er stilte tusschen hen, die meer zei, dan woorden konden doen. Geen van beiden was er zich van bewust, dat er vlak bij iemand op de loer stond. En toch was Stephen Black- LoCk nauwelijks een dozijn stappen van hen verwijderd. Clara verbrak v.cor het eerst de stilte. „Hoe komt het, dat -je trog, niet heele- maal vrij 'bent, Malcolm De waarheid van hetgeen je hun verteld hebt moet toch volkomen zijn gebleken?" De jonge dokter schudde het hoofd. Zijn knap gelaat betrok. „Neen", zei hij, „alles is nog niet dui delijk Zelfs niet voioir mij. Ik weet goed, dat de heele geschiedenis aan onderen zeer onwaarschijnlijk moet voorkomen. Wie kan aan die geheimzinnige Ivrouw ge- lo-OiVen, die van uit het niet lot mij' kwam en weer in het niet schijnt te zijn ver dwenen want geen spoor, zelfs niet het geringste, is van haar gevonden. Mijn knecht John heeft haar gezien en dacht, dat het de meid van mevrouw Effingham was, maar het is gebleken, dat die op dat oogenblik te Eastbourne was. En de woorden van John zullen nauwelijks op wegen tegen het feit, dat ik ,op inbrekers manier het huis ben binnengekomen; dat ik cjaar door den veldwachter ben aan getroffen en wat het ergste van alles is etn het meest .onverklaarbare, dat twee of drie van de gestolen voorwerpen zijn gevonden iop de Olmenhoeve, in één van de bijgebouwen, zeer vernuftig verborgen onder een paar -oude zakken en een hoop stroo." Met van. verbazing wijd geopende ioogen deed Clara een stap achteruit. „De gestolen voorwerpen hier ge vonden?" herhaalde ze, terwijl ze tus schen de olmen door naar hiet nieuwe huis keek, dat daar zwijgend en schilder achtig stond in het halfduister van een snel invallenden winteravond. De kleur van hare wangen was geheel verdwenen. „Dat móet een vooropgezet komplot zijn, Malcolm!" riep ze na eenige oogen blik ken. „Het kan zijn", hernam Malcolm1 King. „Ik weet het niet; nog nimmer heb ik iemand met opzet tenminste, eenig leed gedaan. Niemand kan iets tegen me hebben. Het lijkt alles een droom een nachtmerrie. De rechters waren van morgen blijkbaar geheel van hun stuk gebracht. Ze konden mij niet geheel vrij uit laten gaan, terwijl de zaken er zoo voorstonden. De waarde van de gestolen voorwerpen bedraagt meer dan vijf dui- sprekingen hielden de vergaderden flangön tijd bijeen. ANNA-JACOBAPOLDER. De heer J. M. Aarnoudse, Pr., alhier, is benoemd tot buitengewoon waterbouwkundig opzichter aan de zeewering van het Hoogheem raadschap DelfLand te Delft. POORTVLIET. Op Donderdag 10 Febr. werd in de zaal van D. W. Kesteloo- de j aar vergadering van de Coöp. Boerenleen bank gehouden. Zij was bezocht door 48 leden, uitbrengende 60 stemman. Uil de mededeelingen van den voorzitter van het bestuur bleek, dat de vereeniging op 31 December 1.1. 154 leden teldeP Er waren 187 spaarboekjes verstrekt, waarvan 100 aan ni et-leden, die ongeveer f 33000 had den ingelegd. Met 67 lelden stond de Bank in rei£ening.-eourant en aan 22 per sonen was een voorschot verstrekt. Uit de rekening van den kassier bleek, dat da ontv. hebben bedragen f 206308,07 t.w. inhoud der kas op 31 Dec. van het vorig jaar 2104;,33; spaargelden f 49669,61; in loopende rekening f 139303,81; rente f 5273,28; provisie en kosten, f 102,32; di versen f 31,*46; terugbetaalde voorschotten f 9823,26. De uitg. bedroegen: aan spaar gelden f 41182; gegeven voorschotten f 4000; in loopende rekening f 153955,71; betaalde rentje f 3681,58; bijdrage Centrale Bank f 130,76; afschrijvingen f 9,20; sala ris van den kassier f 535; ddv?. f 136,25. De balans vermeldde aan bezittingen: in houd dier kas op 31 Dec. f 1847,31; uit staande voorschotten f 16317,24; te goed in loopende rekening f 90902,32; te za- men f 109066,87 en aan schulden: spaar gelden f 79187,11; in toppende rekening f 28965,50; saldo winst f 914,26. De reke ning en de balans werden met algemeene stemmen goedgekeurd; er werd besloten de gemaakte winst te voegen bij het re- reservefonds, waardoor het stijgt tot f 7256,87. De heeren C. J. M. Hage en G- Mosselman werden herbenoemd als lid van het 'bestuur en lid van den raad van toezicht. In de vacature, ontstaan door het bedanken van den heer J. K. Krijger, als voorzitter van den raad van toezicht, vverd gekozen de heer G. K. Krijger Jz. Als plaatsvervangende bestuursleden wer den herbenoemd de heeren E. C. W. A. Geuze en J. C. Endhoven. In de commissie belast met het onderzoek der rekening over 1927 werden gekozen de heeren N. Luijk, K. F. Schijf' en P. J. Vroegop- EECHTZAKENc DE INBRAAK TE OVERSCHIE. In den nacht Van 16 op 17 Mei 1926 is ingebroken in de boerderij van den 30- jarigen landbouwer W. Hoogerbrugge in de gemeente Overschie. Een jongere broer van den landbou wer, de 27-jarige J. Hoogerbrugge, ont dekte de inbraak, toen hij 's avonds laat thuis kwam. Onmiddellijk wekte hij zijn blrioer. Door het rumoer werd de inbre ker gewaarschuwd en toen deze een re volverschot loste op den 30-jarigen land bouwer, ontstond een worsteling, waarbij de dader weer van Zijn revolver gebruik maakte. Hij loste twee schoten, waardoor J. Hoogerbrugge twee wonden in het onderlichaam kreeg. De getroffene is later naar het ziekenhuis aan den Coplsingel te Rotterdam gebracht, waar hij eenige dagen later aan de bekomen kwetsuren ia overleden, 't Uitgebreide politie-onder zoek leidde tot de arrestatie van den 19- jarigen J. Vonk uit Delft, die thans in het Huis Van Bewaring te Rotterdam gedetineerd zich den 23en November 1926 Voior de Rotterdamsche rechtbank zou bebben te verantwoorden gehad, indien niét op Verzoek van den verdedi ger Van den verdachte, het vooronder zoek zou zijn heropend. Volgens den raadsman 'Zou een medeplichtige in deze moordzaak zijn ontdekt. Er is inderdaad iemand aangehouden, maar dien arrestant moest riien weldra op vrije voeten laten omdat geen bewijs kon worden geconstru eerd. Hoewel Vonk bleef Volhouden dat zend pond; en toch is er, behalve de twee of drie dingen, die hier zijn aan getroffen, niets teruggevonden. Wat is er met de rest gebeurd? En vooral, wat is er gebeurd met de vrouw die ik er van verdenk de dievegge te zijn? Eén van de rechters merkte op, dat, als ze aan mijn verhaal geloof konden hechten, die vrouw één van de handigste en ge vaarlijkste misdadigers moest zijn en dat ze in dat geval ook wel de hand zou hebben gehad in de brutale inbraken, die den laatsten tijd op verschillende plaat sen in de omgeving zijn gepleegd." Het knappe gezichtje van Clara Escott stond zeer ernstig. „De gedachte, dat er zulke menschen op de wereld bestaan is verschrikkelijk'!', zei ze. „En dat een vrouw zulke mis daden begaat en onverschillig staat te genover het lijden dat ze veroorzaakt O, het is verschrikkelijk, afgrijselijk!'" Een zwak geluid, bijna als een onder drukt gegrinnik, klonk door de stille lucht. Clara schrok op. „Wat was dat?" riep ze uit. „Ik meen de, dat ik iemand hoorde lachen". Malcolm King keek haar verwonderd aan. Hij had niets gehoord. (Wordt tfrvolffdl

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1927 | | pagina 1