Zierikzeesche Nieuwsbode iZEEUND's ROEM! ROOMBOTER abonnement: Woensdag 9 Febr. 1927. zierikzeesche courant. ADVERTENTIEN buitenland. feuilleton. Een wanhopige keuze BINNENLAND. Uit Stad en Provincie. SMAAKT ALS EN IS EVEN VOEDZAAM. Ruwe Huid Prijs per 3 maanden f 1,50, franco per post f 1,80. Voor het buitenland per jaar f 10, Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag. 83ste JAARGANG. - No. 11503. Dir. A, J. DE LOOZE Jr. Ultg -Redacteur M J KOSTEN van 13 regeU 60 ets., van 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 30 ets. p. regel. Bij contract belangrijke korting. Inzending op den dag van uit gave vóór 11 ure. Gevonden voorwerpen Een vulpotlood; een school-élu! met schrijfbehoeften; een kindertaschje met inhoud; eenige nieuwe boezeroen's in de maand November 1925 ergens laten {liggen. Do Commissaris van Politie: R. P. BRONS. Aigtmean Overzicht. DE ITAL. PERS GEMUILKORFD. „Met welk een lenig talent onze Itali aansche collega's ook begiftigd mogen zijn, hun taak is (ondankbaar, daar zij, wil lens of niet, een groep ambtenaren zijn geworden van het nieuwe bewind", aldus begint de speciale correspondent van de Temps te Rome een artikeltje over den huldigen staat van de pers in Italië. De geweldige wijzigingen van het laat ste, jaar in de politieke bladen, waaraan er niet één ontkomen is, "hebben van de heele Italiaansche pers een enkel orgaan gemaakt, de tolk van de fascistische re geerders. Het fascisme eischt, dat men onvoorwaardelijk met zijn staatsleer en zijn politiek gedrag instemt. Het kent geen voorbehoud. Of er sprake is van politiek, financiën o economie, industrie, handel, of wel van literaire, artistieke of godsdienstige on derwerpen, men dient zich te onderwer pen aan de aanwijzingen der negeering, op straffe van zich den banbliksem van de censuur op het lijf te halen, die het blad, dat zich dergelijke afwijkingen ver oorloofd. heeft, dadelijk in beslag laat nemen. De rol van de dagbladen is dragers te zijn van de fascistische denkbeelden. De heele pers is een soort van geweldigen omroeper, die de bekendmakingen en of- fieieele redevoeringen van Mussolini tot in de verste uithoeken van Italië verspreidt. Daar het verboden is de daden van de overheid te béoordeelen en er voor parlementaire kronieken geen plaats meer js, nu de Kamers niets meer te 'beteekeneln hebben, werpen de bladen zich met alle macht op de buitenlandsche politiek. De lesultaten blijven niet uit. De Italiaansche bevolking is heeft Mussolini het niet zelf gezegd in een koorts geraakt. De gedachte, dat Italië zijn slem tot in de verste hoeken der wereld moet laten hooren, dat het op zijn hoede moet zijn om bij de geringste verplaatsing van het machtsevenwicht zijn deel op te eischen, is .gemeengoed gewor den onder de menigte. Het fascisme is er in geslaagd het opkomende geslacht van imperialisme te doordrenken. BAL IN PORTUGAL. Der traditie getrouw zorgt Portugal voor de periodieke revolutietjes. Zoo ook thans. Best mogelijk, dat wanneer de inkt, waarmede we dit schrijven, nauwelijks droog is, de rust reeds is weergekeerd. Het centrum der beweging ligt ditmaal te Oporto., de havenstad in 't Noorden des lands, waarvan de port vandaan lcoml, of moet komen! In deze stad kwam een deel van het garnizoen in opstand en eischte het af treden van de in 't vorig jaar, eveneens door een militaire staatsgreep, aan 't be wind gekomen regeering van generaal Carmona. Blijkbaar was een algemeene beweging in het geheele land 'bedoeld, want ook in het Zuiden kwamen enkele rustversto ringen vbor, die echter van geringe be- teekenis bleken te Zijn. In 't noorden echter had de nieuwe acllie meer aanhang, maar zoowel onder de troepen als in de marine schijnt de meerderheid aan de huidige regeering trouw te zijn. Wat er nu eigenlijk in Portugal aan de hand was, is niet duidelijk. Er komen slechts weinige %feriditen en deze zullen door MARIE C9RNER LEIGHTON. Door de dringende noodzakelijkheid ge boden, drukte hij met zijn elboog een ruit p' tuk, die met een hevig gerinkel omlaag viel. Hij bracht Zijn hand door de opening, opende het venster en klom het groote, donkere vertrek binnen. Met zijn hulp volgde de vrouw. „Naar welk vertrek moet ik toe?" vroeg de jonge dokter terwijl hij een lucifer aanstreek. „Het tweede op den eersten overloop", antwoordde ze, terwijl ze de kamer uit- snelde, haastig de trap opliep en boven gekomen het gas op den overloop aan-, stak. Het drong niet tot Maldolm King door dat het vreemd was, dat dit niet brandde. Zijn gedachten wanen alleen bij de patiënt, die op hem lag te wachten en hij volgde de vrouw blindelings de trappen op. Op den overloop gekomen, bemerkte hij een helder verlicht vertrek, waarvan cle deur open stond. Er viel niets meer te bespeuren van de vrouw, die hem dan nog bovendien 9treng gecensureerd zijn. Wel schijnt Vast te staan, dat Oporto een bombardement heeft moeten door staan, waardoor 'branden zijn Voorgeko men, nadat de revolutionairen geweigerd hadden de Voorwaarden van overgave te aanvaarden. Ook in LissabOn zou een opstand zijn uitgebroken, waaraan de vloot, de infan terie en militaire politie ztouden deelne men. Nadere 'berichten, die meer details geVen, dienen te worden afgewacht. Over heel het land is de staat van beleg afge kondigd. DE ENGELSCHF. TROONREDE. Maandag is met de gebruikelijke plech tigheid het Engelsche parlement door den Koning geopend, met een rede, waarin volgens den draadloo-Zen dienst, o. m. het volgende werd gezegd omtrent China: Het Voortduren van den burgeroorlog in China en de tegen de Vreemdelingen enmet name tegen de Britten geiriC'nte agi tatie, waarmee deze Vergezeld gingen hébben 'b'ij mij> Zoo zeide de koning, ern stige bezorgdheid gewekt. Als gevolg van wat er te Hankau en in andere plaatsen is gebeurd, heeft mijn regeering het noo- dig geoordeeld een voldoende troepen macht naar het Verre Oosten te Zenden om het leVen van mijn Britsche en Indi sche onderdanen te beschermen legen het geweld Van het gepeupel en gewapende aanvallen. Ik wensch ernstig een vreedzame -rege ling Van de gerezen moeilijkheden en mijn regeering heeft Voorstellen doen richten tot de Chinee sche autoriteiten welke de openbare meening in China en de heele wereld1 er van dienen te over tuigen, dat het de wensch ivfan ihet Britsche Volk is alle werkelijke grieven weg te nemen, onze verdragen o-p een billijken grondslag te vernieuwen en onze toekom stige betrekkingen met het Ch-ine-esche Volk te plaatsen op een basis van vriend schap: en goede gezindheid. Mijn regeering zal onze traditioneele politiek Van geen inmenging in de b'innenlandsche aangele genheden van China handhaven. Dr. J. TH. DE VÏSSER. Heden (Woensdag) viert de oud-minis ter van onderwijs," Dr. J. Th. de Visser, zijn 70en verjaardag, Dr. de Visser, de c'hr. hist, staatsman, is wel een der beste redenaars van de Tweede Kamer genoemd, maar als minis ter van Onderwijs heeft de jubilaris zijn beste krachten ontplooid, al heeft niet alles wat onder en door hem is tot stand gebracht de toets der critiek kun nen doorstaan. Door zijn onbevooroordeelde houding, welke hij aannam tegenover de uitingen van kunst en wetenschap, heeft hij ook' de sympathie van andersdenkenden ge wonnen. ZIERIKZEE. Van 't Ministerie van Wa terstaat 'ontving het hoofdbestuur der Schippersvereeniging „Scfhuttevaer" op een desbetreffend' Verzoek bericht, dat, op grond Van de beperkte beteekenis, welke het Vaarwater de Eendracht voor de bin nenvaart heeft, voor het Rijk geen aan leiding bestaat tot het plaatsen Van ba kens op de dammen langs diait Vaarwater. In overweging wordt gegeven het ver zoek te iriich'.en tot de polderbesturen, wel ke ten bëhoeVe van de oeververdediging Van hun 'polders, déze domeinen in stand houden. Naar wij vernemen zullen Commis sarissen der Insulaire Hypotheekbank aan de vergadering van aandeelhouders v.oor- hier had gebracht, maar hij veronder stelde, dat ze naar haar mevrouw was gegaan en dat ze had verwacht, dat hij den weg naar het bed van de zieke zelf wel zou kunnen vinden. Hij trad de ver lichte kamer binnen. Het was een heel gezellig ingerichte slaapkamer; op de toilettafel lag een zilveren toiletstel en er stonden verschillende fleschjes van geslepen kristal. Er bevond zich echter niemand. In het vertrek er naast hoorde hij een deur openen en daar ging hij heen. Een schemerachtig, licht leek hem te wenken, maar hij bemerkte dat het slechts kwam door een spiegel, die het maanlicht weer kaatste. Hij bleef staan en luisterde. Ner gens een geluid. Hij riep. Geen antwoord. Waar kon zijn patiënt zijn? En waar was de meid? Hij keerde op zijne schreden terug en wilde op den overloop nog eens zijn onderzoek beginnen, maar hij bemerkte, dat de deur van buiten afgesloten was. Plotseling drong het tot 'hem door, dat hij in een val was gelokt. HOOFDSTUK VI. Op hoBterdaad, Tevergeefs beproefde Malcolm King nog eenige malen de deur te openen, doch öf de sleutel was omgedraaid, öf aan de buitenzijde was er een grendel voorgeschoven. Hij was dus in het ver trek opgesloten. Toen hij rondkeek, be stellen het dividend over 1926 te bepalen op 21 0/'o (v. j. 20 ELLEMEET. Na voorafgegaan te zijn door een volksvoorstelling had Zater dagavond in 't café „Oudendijke", van dhr. de Roio een uitvoering plaats van het Harmoniegezelschap „Kunst na Ar beid" (directeur de heer'C. v. d. Nood). Een zestal muzieknummers werden zóó gespeeld, dat de uitvoering van nauw gezette studie getuigde. Algemeen is men er dan ook van overtuigd, dat het corps flink vooruitgaat onder leiding van den directeur. Dat hij nog lange jaren zijn beste krachten er aan moge geven. Twee kluchtspelen, „De Aardschok" en „Een angstige nacht" werden aardig vertolkt en brachten door hun vele komische scènes de lachspieren voortdurend in be weging. Er werd vlot gespeeld en een krachtig applaus was dan ook wel ver diend. Een en ander werd afgewisseld door een paar voord, achten. Amoral „Een zoon van het oude volk" viel zeer in den smaak. Dhr. P. Gast, voorzitter der ver eerd ging, sprak het slotwoord, waarna .een gezellig bal volgde, v BRUINISSE, Dinsdagmorgen is in de Grevelingcn voor Bruinisse de tweemast- klipper „Zwerver", schipper de Waal van Werkendam op een zandplaat om hoog gevaren. Het schip is lek gestooiten en loopt met hoogwater vol. De lading grind zal morgen worden gelost. Door een mos selvaartuig van Yerseke zijn de opvaren den, benevens het huisraad aan den wal gébracht. ST.-PHILIPSLAND. Hoe gevaarlijk het is, om uit nog niet stilstaande Voertuigen te springen, is Dinsdagavond' weer eens 'b'ewez'en. De autobus, die ruim 6 uur alhier aankomt, moest aan de „Lage Weg" stoppen om een Vrouw uit te 'laten. Deze wachtte niet tot de bus stilstond; doch spirong er Vooir dien al uit. Nadat gestopt was, bleek, dat de Vrouw' gevallen was en buiten bewustzijn lag. Bijgekomen zijn de Verklaarde ze wel naar 'haar woning, een kwartiertje verder, te kunnen lco- pen. Door een omstander werd ze Verge zeld. Gelukkig is dit ongeluk dus, wan neer zich niets bijzonders meer Voordoet, goed afgeloiopen. Moge het een waarschu wing zijn Voor hen, die ook die „gewoon te" hebben. -— Maandagmorgen schrok te Anna- Jacobapolder een paard, bestuurd door den landbouwersknecht M. N., van. de tram. Met de kar achter zich sloeg het beest op hol. De k*:cchMiep daarbij eenige ontvellingen en een flinke buil op het hoofd op. De kar werd ernstig beschadigd. ST.-ANN AL AND. In het hotel „Haven zicht" hield de Kolenver-eeniging „Ons Belanig", den 4 Febr. haar j-aarlijksche algem. vergadering. Tegenwoordig! van de 431, waren 38 leden. Aangevoerd wer den 78641/2 H.L. kachelkolen en 80700 k.g. b'aggerblokjes. Hiervan bedroegen de merkte hij bij het venster een andere jieur. Deze bleek open te zijn en toegang te verkenen tot een kleiner slaapvertrek. Na nog eenige deuren te zijn doorgegaan, kwam hij tenslotte weer ,op den over loop. Tot zijn groote verbazing*bemerkle hij, dat men het gas had uitgedraaid. Wat beteekende dat toch allemaal? Hij had lucifers in zijn zak en in een oogenblik had hij het licht weer aange stoken. Hij keek om zich heen, maar zag niemand. Een tijdje lang ging hij nog voort met het zoeken naar de patiënt, idie yolgens de verklaring van de oude meid zijn hulp zoo' dringend noodig had. Kamer na ka mer ging hij binnen, maar nergens een spoor van mevrouw Effingham. Ook de vrouw, die hem hierheen had gebracht was yerdweaien. Allerlei veronderstellin gen. vormden zich in zijn geest. Wie en wat kon die vroiuw zijn ge weest? Met welk doel had zij hem hier heen 'gelokt? Toen hij haastig terugkeerde naar de kamer, die hij het eerst was binnen gegaan en waar thans oiok alle lichten uitgedraaid bleken te zijn, bemerkte hij met verbazing, dat hel kostbare toilet- stel verdwenen was. Een gebroken en ledig .juweelenkistje lag op den grond; het geheele vertrek droeg er cle sporen van, haastig van alle kostbaarheden te zijn geplunderd. Toen hij de wanorde om zich heen bekeek en het tot hem doordrong, dat, -uitg. f 13654,80° en de ontv. f 13396,85, kwaad slot f 257,955. Het kasgeld 31 Dec. 1925 verminderd met het kwaad slot, blijft er in kas f 622,36°, plus eenige H.L. kachelkolen in het pakhuis aanwezig. Dhr. C. van Dussen en D de Jonge werden met a%em. stemmen herkozen als Jid van het Bestuur en als lid van den Raad van Toezicht. Een voorstel om de turf, evenals de kolen thuis te doen bezorgen, werd verworpen met 22 tegen 16 stemmen. Om voor de vergadering den aanwezigen leden 30 cent presentie geld uit te keeren, werd aangenomen met 21 tegen 17 stemmen. Nog werd aan genomen hei voorstel van het bestuur den leden, die geen brandstoffen bestel len, geen bizondere vo-ordeelen te laten genieten. Gemeenteraadsvergadering van Zierikzee, gehouden op Donderdag 3 Febr. 1927, de» namiddags 3 uur. (Slot.) De heer Do el e man geeft toe, dat er een nieuwe oven moet komen; met één ovein kan niet volstaan worden. Er zul len echter twee ovens gebouwd worden, wat zijns inziens niet noodig is. De heer den Boer stelt aan den heer Dolleman de vraag, wat er dan met den bestaanden oven, die geen cent waard is, gedaan moet worden. Om de veertien dagen zijn 5 mannen a-an -het werk om1 het pek uit de leiding te halen. De kos ten van dit werk zijn gelijk aan de rente van f 10,000. Verder heeft de nieuwe Commissie iemand moeten aanstellen om des nachts op de fabriek wacht te hou den, waarvoor f 12 per week betaald moet worden, een uitgaaf, overeenko mende met de rente van f 12000. Als men van goed ga® 2 M.3 en van het thans gefabriceerd wordend gas 3 M.3 noo dig, heeft, is men tenslotte no-g voordee- ligar uit. De heer Doeleman meent, dat, als de vorige commissie een wachter hadAaan- gesteld, de geheele gemeente etr om ge lachen zou hebben. De kwestie van de pekvorming zal naar z'ijn -oordeel wel niet zoo- erg zijn als wordt voorgesteld. De he.er den Boer, die als lid der Gas eommissie de zaken nader heeft bekeken, verklaart, dat hij dingen heeft ontdekt, die hei daglicht niet kunnen zien en die hij in een besloten ïoüdrTitting mp- dedeelen. W-eth. Koopman komt er tegen op, dat de 'heer dén Boer gezegd heeft, dal de oven niets meer waard is. De heer Blok huis toch heeft verklaard, dat de oven voor een bedrag van f 4000 omgebouwd zou kunnen worden, wat 2eker wel niet mogelijk zou zijn, als de oven niets meer waard was. De heer den Boer heeft in deze een te pessimistische beschouwing. In Hengelo heeft een particulier een gof- fin gasfabriek en mo et da armee concur - reeren tegen electrisch licht. Als er vooir gezorgd was, dat het st-oomen regelmati ger geschiedde, zouden de klachten wél achterwege gebleven zijn. Spr. gelooft, dat de zuinigheid der vorige Commissie haar parten heeft gespeeld. Als voorzit ter der Commissie was hij steeds bang om geld te vragen. Indien op het voor stel van den lieer Blokhuis w-ordt in gegaan, zal het duizenden en duizenden kosten. Da heer Guinèe wil uitleggen, vvaar-om er 's nachts een wachter o,p de fabriek is. Het is eens gebeurd, dat, toen er 's nachts op de fabriek iets voorviel, de dienstdoende steker den Directeur gin-g roepen. De Directeur zeide echter, dat de fitter en de opzichter gehaald moes ten wórden, wat de stoker deed, met het gevolg, dat gedurende een half uur niemand op de fabriek a-anwezig was. terwijl hij dacht alleen te zijn geweest, er iemand anders op geheimzinnge ma nier zijn slag geslagen moest hebben en dat het verhaal van de ziekte van me vrouw Effin-gham niets dan een aaneen schakeling van leugens moest zijn ge weest, schoot het plotseling als een bliksemstraal door zijne gedachten, dat, ais hij hier werd aangetroffen men hem v-oo-r een inbreker zou houden. Door braak had hij zich toegang verschaft; on getwijfeld zou hij er van /oorden ver dacht en misschien zelfs openlijk be schuldigd een brutale schurkenstreek te hébben begaan. Hij snelde de kamer uit en toen hij bij de trap kwam, bleef hij staan en luisterde hij aandachtig. Nog steeds hoor de hij niet het flauwste gerucht: en zag hij niemand. Een koude luchtstroom, die langs de trap omhoog kwam, vertelde hem dat de buitendeur nu open moest staan. Had de vrouw o-f inbreekster zooals hij vermoedde dat ze was de deur open laten staan na met haar buit te zijn ontsnapt? Hij liep de trap af en gang de hall in. Een gele licht straal viel over den tegelvloer en in de deuropening bewoog zicli onduidelijk een groote schaduw. In de overtuiging, dat het: de vrouw moest zijn, snelde Malcolm King ér naar toe. Toen hij den drempel overschreed, dook er plotseling een veld wachter, die zich daar had opgesteld, voor hem op. „Ha", riep de politieman, gesnapt vriendje", en hij greep den jongen dokter bij zijn das. van Handen en Gelaat verzacht en geneest men zeer spoedig met Doos 30, Tube 80 ct. PUROL Onlangs kwam spr. op de gasfabriek en trof daar een arbeider in zenuwaehti- gen toestand aan. Op de vraag, wat er gebeurd was, antwoordde de mandat zoo- juist een kop van een klimpijp was gevallen en vlak naast hem neerkwam. Aangezien dit ook des r.aehts kan ge beuren en de aanwezige stoker daardoor gewond -of zelfs gedood kan worden, is het -onverantwoordelijk, dat er slechts één man op de fabriek is. De heer de Broekert heeft met belang stelling de voorstellen ingezien, doch moet verklaren, dat het bedrag hem zeer tegenvalt. Hij heeft zich van den toestand op1 de gasfabriek persoonlijk overtuigd -en van den ovem een buitengewoon slech ten indruk gekregen. Wat de heer djejn Boer van de fabriek zeide is niet -over dreven en het valt spr. tegen, dat de heeren Doeleman en Koopman getracht hebben om de zaak goed te praten. De oven zit vol scheuren en kan zoo niet langer gebruikt worden. Dat men door de laadmachine aangewezen is op één soo-rt kolen en derhalve ook op één le verancier, is een dure geschied(pfciis. Door die laadmachine is de nieuwe Commissie dan ook, wat de leverantie van kolen betrof, voor een feit accompli gesteld. De kwaliteit van het gas was dezen win ter treurig. Bij iemand op bezoek zijnde, heeft spr. het meegemaakt, dat, toen een gaskacheltje werd aangestoken, dei gaslampen niet wilden branden en men gent odzaakt was petroleumlampen te gebruiken. Aan de agitatie tegen de gas eommissie heeftspreker niet mejefgedaan, integendeel, hij heeft de activiteit der vorige gaseommissie steeds gewaardeerd. Dat er fouten gemaakt zijn, is evenwel -een feit, en het is nu de taak van den Raad om door eendrachtige samenwer king die fouten te hersteilen. Het bedrag, dat thans gevraagd wordt, vindt hij ech ter hoog en spreker vraagt, of daar over nu. reeds beslist moet worden. De heer Versteeg zou een onderzoek ingesteld willen zien naar de verhouding van gewoon gas tot goffingas. Mogfëlijk, dat dit onderzoek aantoont, dat gewoon gas, al is het duurder in prijs, in het gebruik -goedkooper is dan goffingas, om- üat mooi <?r TCr-dci' v óji no-odi^j liccfl. De voorzitter zegt, dat de Commissie dopr de "laadmachine aan één kolenleve- raneier gebonden was. Bij de laatstelijk gehouden inschrijving konden de meeste handelaars geen offerte maken, omdat zij de gewenschte soort kolen niet kunnen leveren. Als er een andere laadmachine komt, zullen ook andere kolen gebruikt kunnen worden. Dit alles heeft echter met het aanhangig voorstel niets te ma ken. Het betreft thans een algemeene bespreking over de gasfabriek. De heer Blokhuis heeft in eene vergadering der gaseommissie duidelijk aangetoond, dat hetgeen gevraagd wordt absoluut noodig is. Op deze meening, welke door den Op zichter gedeeld wordt, gaat de commis sie af. De heer Panny stelt de vraag, of het ook mogelijk is, dat met êéji, inplaats van met twee ovens wordt volstaan, en informeert verder naar het honorarium van den heer Blokhuis. De voorzitter acht twee ovens beslist noodig en kan omtrent het honorarium mededeelen, dat dit buitengewoon billijk is. Spreker is bereid het bedrag in een besloten zitting te noemen. De heer de Broekert vraagt, ,of het dan niet mo'gelijk is, dat het met één -oven eens geprobeerd wordt, waar-opi de voor zitter antwoordt, dat liij die kwestie in eene vergadering der gaseommissie am- Malcolm King bood geen tegenstand hij poogde zich niet te bevrijden* maar in zijn verbazing trad hij terug en de veldwachter vatte dit op; als een poging om te ontsnappen. Hij greep den dokter nog steviger beet en liet hét licht van zijn lantaarn op het gelaat van den gevangene vallen. „Wat!" riep hij uiterst verbaasd, „bent u het, d-okter King?" Malcolm King begon te verklaren, dat hij geroepen was door één van de mei den van mevrouw Effingham. Hoewel hij geheel van zijn stuk was gebracht, wei gerde de veldwachter echter hem los te laten. „Op het politiebureau kunt u alles ver klaren, dokter", zei hij. „Ik moet mijn plicht doen. Ik trof U hier aan als in breker. Tijdens de afwezigheid van me vrouw Effingham bent u door dat ven ster binnengekomenik durf haast te zeg gen, dat er wel een goeden slag zal zijn geslagen, zooi niet door U, dan toch door Uwe medeplichtigen. Want U bent niet alleen daareven zag ik nog lichten be wegen voor de ramen". Onder het spreken haalde hij een paar boeien v-oor den dag en vóór Malcolm King besefte, wal er gebeurde, waren ze om zijne polsen gesloten. Van uit de duisternis drong een zacht, aanhoudend gefluit tot hen door. De veldwachter beantwoordde het en een oogenblik later kwam erheen tweede po litieman uit de struiken te voorschijn. (Wordt vervolgd

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1927 | | pagina 1