ZieriKzeescne 0 Nieuwsbode tss*& IZEELAND's ROEM ROOMBOTER Uit Stad en Provincie. SMAAKT ALS EN IS EVEN VOEDZAAM. ABONNEMENT: ^4^ AI1 I I ADVERTENTIEN Afzonderlijke nummers 5 cent. Bjj contraot belangrijke korting. Verschijnt Maandag, oensdog Maanrffln 7 Fphl" 1Q97 ZIERIKZEESCHE COURANT 83ste JAARGANG. - No. 11502. Inzending op den dag ran uit- en ^"g- ividdnaay rBm. iaz/. ziekikzeesche courant. Dlf k y DE L00ZE Jr U[|g.RetUeteur M J kOSTEN gave Vóór 11 ure. BINNENLAND. JACHTWET 1923. De Chr. BoeTen- en Tuindersbond in derland, het Kon. Nederl. Landbbuw-Go- mité en de R.-K. Nederl. Boeren- en Tuin dersbond hebben een brief gezonden aan den minister van binnenl. zaken en land bouw, waarin 'zij schrijven, dat, nu de Jachtwet 1923 welhaast drie jaar in wer king is, de wenschelijkheid blijkt, dat en kele uitvoeringsmaatregelen vereenvou digd, resp. gewijzigd worden. De wijze, waarop thans de vergunning, bedoeld in art. 60 der wet, wiordt Ver leend, is veel 'te omslachtig. De vergun ningen zouden, zoo oordeelen adressanten- onmiddellijk door de commissarissen der Koningin, namens den minister verleend kunnen worden. Van de vergunning tot het vangen of dooden Van schadelijk gedierte, bedoeld in art. 60, mag o. m. geen gebruik ge maakt worden van een 'half uur na zons ondergang tot een half uur Vóór zonsop komst. Het is gebleken, dat een half uur te kort is; konijnen bijv. komen over het algemeen pas langen tijd na zonsonder gang onder schot, zoodat het wenschelijk ware, in de vergunningsformulieTen den tijd van een half uur tot ten minste een uur uit te breiden. Als een der voorwaarden voor het ve- krijgen vjan een vergunning als bedoeld in art. 60, is o.m. gesteld, dat hij, Voor wien de vergunning bestemd is betrouw baar moet zijn. Deze eisch is alleszins bil lijk, .doch de vraag mag worden gesteld, of de beoordeeling van de betrouwbaar heid wel steeds op billijke wijze ge schiedt BEZUINIGING IN DEN LOODSDIENST. Volgens eene officieele bekendmaking is de kruispost der loodsschoeners vooir het zeegat van Goeree en Brouwershaven voorgoed opgeheven. Van a.s. Woensdag af kunnen de uit het Noorden komende schepen een loods krijgen van de voor den Waterweg kruisende stoomloodsboot, de uit het Zuiden of Westen komende schepen in den regel van de stoomloods- boot bij Sehouwenbank. Mocht deze niet op haar post zijn, dan kunnen de gezag voerders doorgaan naar den Waterweg cm een loods over te nemen. HET NEDERL.-BELG. VERDRAG. Dr. van der Mijle te Heeze schrijft dat de stroom van betuigingen van instem ming met zijn adres tegen het Ned.-Belg. Tractaat, blijft aanhouden. Naast de tal rijkheid treft ook het veelzijdig karakter der adhaesie'betuigingen, als gevolg van de zeer uiteenlo opende kanten vanwaar zij komen. In allerlei bewoordingen wordt in de ontvangen brieven uiting gegeven aan de vrees, dat de Eerste Kamer het voorbeeld der Tweede zou volgen, en aan de verontwaardiging dat de belan gen van het land door zonen van het eigen volk aan den nabuur worden op geofferd. In tal van brieven wiordt ge vraagd, waarom België niet een kanaal gaat graven, als de Schelde niet meer te vertrouwen is, van Antwerpen naar Zee- brugge, en waarom België, als het meent dat het een kanaal naar den Rijn noodig heeft, dit niet door eigen land over Luik gaat graven. Een zee-officier schrijft: „Wat ik in den oorlogstijd heb mogen helpen bewa ren, wil ik nu niet zóó weggegeven zien'V Weer een ander zegt: „lk zou het zoo wel in politiek als in economisch opzicht een schande voor ons land vinden, als dit tractaat zou worden aangenomen. En mocht dit toch het geval zijn, laten wij dan maar uit ons wapen den Nederland- schen Leeuw doen verdwijnen en vervan gen door een angstig, onnoozel schaap". Prof. dr. Valckenier Suriiigar te Wage- ningsr. deelt mede, dat bi] hem op aan vraag in verlangd aantal een geschrift verkrijgbaar is, waarin de bezwaren ieg'en het tractaat kort en bondig worden uit eengezet, en geschikt ter gratis-versprei ding door hen, die zich met lijsten bezig- houden. Tot besluit de woorden van Sta ring, aan dr. v. d. Mijle toegezonden door een van 's dichters nakomelingen: „Hebt gij een vaderland, zoo kleef niet [aan een ander, Wees Gal, noch Brit, wees Nederlander". ZIER1KZEE. Met de St.Crt. van 3 Fe bruari zijn verzonden afdrukken van de akten betreffende de Waterleiding-Mij. Schouwen-Duiveland te Zierikzee. In de 1.1. Zaterdagmiddiag gehouden ledenvergadering van de vereeniging „Al- gemeene Ontwikkeling" alhier, had o. a. plaats de uiitloting van vier obligaties. De navolgende nos. 11, 20, 21 en 35 zijn betaalbaar gesteld bij den penningmee ster der Vereeniging, dhr. J. A. Biermasz. Het ingekomen voorstel van den heer H. Schults, alhier, om Voor de vereeni ging een lezJing* oVer Beethoven te hou den, werd door de Vergadering dankbaar aanvaard. Als vermoedelijke datum voor deze lezing werd bepaald 8 Maart e.k. In verband met de in dit nummer voorkomende annonce van het Zaterdag in „Juliana" te houden Bal-Maisqué, uit gaande van de „American-Band", doelen we mede, dat het aantal gemaskerden 105 'bedraagt. Da jury wordt gevormd, door de bezoekers, waarvoor geen kaar- ten meer verkrijgbaar zijn, terwijl ook de verkoop van de kaarten voor gemas kerden is stopgezet, Naar ons medege deeld wordt, is de zaal fantastisch elec- trisch verlicht. De „Sylvian-band" uit Goes verleent aan dit maskerade-feest hare medewerking. Een prijs van| f 10 is beschikbaar voor de mooiste groep. KERKWERVE. Door den Commissaris der Koningin is benoemd tot zetter voor 's Rijks Directe Belastingen alhier, de heer G. van der Sluis ter vervanging van wijlen den heer M. Boot. DREISCHOR. Vrijdag en Zaterdag j.l. gaf 'de zangver. „Streven naar beter" hier onder zeer groote belangistelling der ingezetenen hare gewone jaarlijksche uit voering onder leiding van haren direc teur, de heer Theewis. Met groote aan dacht werd het uitvoerig programma, uit keur van koornummCrs, 'bestaande cloor het auditorium gevolgd en met dankba ren bijval 'begroet. Vooral „Zangers marsch" van A. Trube, met de woorden, „Blijf ons koor bestaan En steeds, vooraan", sloeg in. Ter afwisseling dt klucht in 3 bedrijven „In het Gouden Haantje", waardoor de uitvoerenden is* getoond dat ernstige studie en harmoni sohe samenwerking, met een goed resul taat wordt bekroond. Tot slot eenige waardeerende woorden van den voorzit ter tot het publiek en in bijzonder tot ,.de goede herder" —de heer Theewis als leider. Zaterdagnamiddag j.l. arriveerde hier het parket uit Middelburg en werd sectie verricht op het inmiddels icfpgegra- ven lijkje van het kind van het echtpaar de G. De vrouw heeft hare daad bekend Hare moeder is weer in vrijheid gesteld. Het geval wekte groote 'beroering onder de ingezetenen. BRUINISSE. Vooir de afd. Bruinisse der Staatk. Geref. Partij trad Donderdagavond j.l. in het Vergaderlokaal als spr. op de heer E. Kuyk van 's-Gravenhage. De ver gadering was zeer druk 'bezocht. Spreker verzocht zijn gehoior te zingen Ps. 25, vers 1, ging voor in gebbd en las daarna den tweeden psalm. Met het onderwerp „Zelf standig opgetreden" ontvouwde spreker breedvoerig de beginselen der Staatkundig Geref. Partij en hoe deze gegrondvest zijn op Gods woord. Zoo ook moet het zijn op staatkundig gébliied. De overheid is ver plicht de wetten des lands in te richten naar de wetten des Heeren, wal Nederland beantwoorden aan den naam v!an een Christennallis te Zijn. Van de gelegenheid tot stellen van vragen werd geen gebruik gemaakt. Ds, Vreugdenhil dankte den heer Kuyk vooir Zijn duidelijke uiteenzetting, het publiek voor de onverdeelde aandacht en sloot met dankgebed de bijeenkomst. ST.-PHILIPSLAND. Zaterdagmiddag is het schip „Anna Maria" van Vreeswijk, geladen ui et steenkool, _door den mist uit den koers geraakt en lek gestooten op den hoek van den havendam te Anna- Jacobapolder. Door pompen wist men het schip voor zinken te behoeden, terwijl het daarna op het droge is gezet op het slik naast den zeedijk. Het hotel de „Druiventros" alhier, eigenaar dhr. C. L. Faasse, is uit de hand verkocht aan dhr. W. Rijsten'bil te Oud- Vosmeer. STATEN-VERKIEZINGEN. In de kieskring Zierikzee—Tholen is de volgende lijst voor de soc.-dem. inge diend: 1. J. Catshoek; 2- A. M. Overhoff; ■3. L. Qnderdijk; 4. A. C- de Pauw; 5. A. C. de Baare; 6. A. v. d. Doe; 7. E. Hamburger; 8. J. A. Hu'bregtse. Gemeenteraadsvergadering van Zierikzee, gehouden op Donderdag 8 Febr. 1927, des namiddags 8 uur. (Vervolg,) De heer Catshoek zegt, dat de sil houette der stad zal verdwijnen, wan- beer de Westzijde van het Vrije bebouwd wordt. De voorzitter antwoordt, dat dit niet het geval zal zijn en hij daarvoor per soonlijk zal zorg 4ragen- Het voorstel om de rooilijn voor de twee te bouwen woningen en iets verder te bepalen op; 51/2 "M. uit de as van den weg en daarna geleidelijk overgaande tot 8 M. uit de as van den weg, een en ander nader aangeduid op de pverge- legde teekening, wordt hierop, z.h.s. aan genomen, wordende, op verzoek van den heer Catshoek aangeteekend, dat hij te gen het voorstel heeft gestemd. Voor de benoeming tot Marktmeester bevelen-B. en W» aan als no. 1, J. van Duivendijk en als no. 2, Joh. van Alm- (kerk. Alvorens tolt 'benoeming wordt (pver- gegaan, deelt de voorzitter mede, dat, hoewel het niet de gewoonte is, dat eene aanbeveling Wordt toegelicht, B. en W. er op willen wijzen, dat zij, door. den heer van Duivendijk als nol. 1 te plaatsen, er toe wenschen mede te werken, dat een oude industrie voor Zierikzee be houden blijft. De vele ijzeren- schepen zijn er oorzaak van, dat op de werf' veel minder werk dan vroeger is en door de benoeming van den heer van Duiven dijk zou dus deze industrie gesteund worden. Overgegaan zijnde tot de stem ming 'blijkt, dat de heer van Duivendijk benoemd is met 10- stemmen, terwijl de heer P. H. Beuzenberg 1 stem verkreeg. Tot leden van stembuireaux voior de verkiezing van leden van Prov. Staten worden vei-kozen 'irn stembureau I, v/aarVan de burge meester ambtshalve voorzatter is, de hee reen I. de Broekert en A. J. Ribbens; tot plaatsverv. leden de heeren: L. Doe- leman, A. den Boer en P. A. A. Kjlok; 'in stembureau II de heeren A. Timmer man Cz., J. Catshoek en J. A. Biermasz; tot plaatsverv. leden de heeren: J. van der Kwast, J. A. van der Valk en M. F. de Vos; in stembureau III de heeren G. J. Lu- nenb'erg, L. Quant en J. Unger; tot plaatsverv. leden: de heeren A. J. van Schelven, mr. Ch. F. M. de Witt en J. J. Cock; in stembureau IV de heeren L. Koop man Cz., mr. S. R. Bakker en C. van Westen tot plaatsverv. leden: de heeren P. M. Panny, A. B. Breesnee en J. J. Romeijn. Tot leden van het hoofdstembureau waarvan de 'burgemeester ambtshalve voorzitter is, de heeren J. A. Biermasz, D. Mulder, E. J. Gelderman en C. Van Westen en tot plaatsverv. leden de 'hee ren mr. Ch. F. M. de Witt, mr. S. R- Bakker en M. Smits. Tot leden v!an stemb'ureaux voor de verkiezing van leden van den Gemeen teraad: in stembureau I, waarvan de burge meester ambtshalve voorzitter is, de hee ren W. den Boer en J. J. Cock; tot plaatsverv. leden de heeren P. M. Panny, mr. S. R. Bakker en P. A. A. Klok. in stembureau II de heeren A. Tim merman Cz., A. J. van Schelven en C. van Westen; tot plaatsvervangende leden de heeren G. J. Lunenberg, J. J. Romeijn en A. B- Breesnee; in stemburcau lil de heeren ,L. Doele- man, L. J. Guinée en A. den B.oer; tot plaatsvervangende leden de heeren I. de Broekert, J. Unger en J. A. van der Valk; in stembureau IV de heeren L. Koop man Cz., M. F. de Vos en A. J. Ribbens; tot plaatsvervangende leden de heeren J. Catshoek, J. A. Biermasz en C. P. B- M. (Meuwese. (Onder overlegging van een tweetal brieven van het 'bestuur van het Zeeuwsch' Genootschap van Wetenschappen, inzake het verleenen van geldelijken steun aan de uitgifte van een werk over de vroed schap van Zierikzee, samengesteld door den gemeente-archivaris, den heer P. D. de V,os, stellen B. en W. voor aan hel bestuur te berichten, dat de Raad in principe bereid is financieelen steun te verleenen. Later, wanneer tot de uitgifte van het werk 'besloten is, kan het bedrag van het subsidie bepaald worden. Met algemeene stemmen wordt hiertoe be sloten. Alsnu komt in behandeling het voor naamste punt der agenda, zijnde het door B. en W. ingediende voorstel der gas- öemmissie, waarbij geadviseerd wordt om a. in de gasfabriek aan te brengen twee volledige ovens met 8 doorloopende re torten van sillicamateriaal en het om bouwen van een bestaanden oven tot een retortoven, waarvan de kosten geraamd worden olp f 34,000; b. het aanbrengen van 'twee exhausters met stoommachine of gasmotor en met verwijding van de 'bestaande buisleiding, ad f 10,000; c. verschillende reparaties ad f 3000 en verschillende bouwwerken ad f 2000, to taal duts f 490O0. De Gascommissie neemt niet over den post van f 16,907,14 voor verbetering van het buizennet, hetgeen door de vo rige Gascommissie was voorgesteld, ter wijl de door laatstgenoemde Commissie aangevraagde f 14000, voor reeds betaal de uitbreiding, door de tegenwoordige commissie in beraad wordt gehouden, omdat zij eerst een nader onderzoek daar omtrent wenschelijk acht. De heer Blokhuis heeft zich bereid ver klaard om op' de uitvoering der werken toezicht te houden. Aan het afsluiten van eene leening van f 49000, tegen 5 °/o, wordt de bepaling verbonden, dat de aan de fabriek te verstrekken som aan de gemeente moet worden terugbetaald in de volgende termijnen: gedurende 1928— 1932 f 1000 per jaar en van 1933lp42 f 4400 per jaar. De te leenen gelden zullen gevonden worden door te be schikken over f 24,437.84 van het ver moedelijk goed slot van den Kapitaal- dienst over 1926 en door op de Groot boeken minder kapitaal te beleggen. De eerste spreker over de gaskwestie is de heer Panny, die, hoewel geen des kundige zijnde, toch eenige opmerkingen wil maken. In de eerste plaats heeft het hem verbaasd, dat zoo maar klakkeloos over een oven van f 34000 wordt gespro ken, zcnd.er dat daaromtrent nadere toe lichtingen worden gegeven. Spr. had een gedetailleerde beschrijving verwacht en is daarom met het voorstel niet erg te vreden. Volgens het rapport van den heer Blokhuis zou voor een nieuwen oven f' 25000 noiodig zijn en thans wordt een som van f 34000 gevraagd. Ook deze zaak is hem dus niet duidelijk, evenals de kwestie van de afschrijving, welke in strijd is met vroegere voorstellen. De retorten toch zijn na 1000 vuurdagén ver sleten en, indien de Raad nu de voor stellen aanneemt, zal men voor het feit komen te staan, dat nog op de retorten afgeschreven moet worden als deze reeds versleten zijn. Vervolgens wijst de heer Panny er op, dat ovens met 8 retorten gebouwd zullen worden, zoodat dan pok des zomers twee ovens zullen moeten werken. Blijkens het rapport komt er ook een nieuwe laadmachine, doch de bestaande machine, welke spreker in oogensc'houw heeft genomen, is no® goed. Resumeerende komt hij tel de conclusie, dat het voorstel hier en daar in strijd is met het rapport, dat de uitgaaf van f 49000 een bijzonderen last iop den ges- prijs zal leggen en dat een meer gedetail leerd voorstel noodzakelijk is om een en ander te kunnen beoordeelen. De voorzitter apprecieert de manier, waarop de heer Panny het voorstel heeft bestreden. Door dezen is gezegd, dat hij van gaszaken geen verstand heeft, doch op* spreker is dat eveneens van toepas sing. De Commissie is met de voorstellen gekomen om in de gasfabricage voor den volgenden winter te voorzien. Een apart voorstel omtrent de financieele regeling zal volgen. Dat de gasprijs moest ver hoogd worden is het consequent gevolg van de duurdere kolen. De jongste ver- hooginig van den gasprijs heeft met het thans aanhangig voorstel niets te maken. De heer Catshoek meent zich te her inneren, dat de firma Martin Pagen- stecher zich bereid heeft verklaard den oven gratis te herstellen en vraagt, of nu wel in hët belang der gemeente ge handeld wordt als men den oven gaat ombouwen. De voorzitter licht toe, dat het de be doeling is om den bestaanden oven in orde te maken voor het fabriceeren van gewoon gas. Wanneer het waar is, dat de firma Martin Pagenstecher, dat een zeer soliede firma is, zich bereid heeft verklaard om den oven gratis te repo- reeren, zal zij die belofte wel nakomen. In de vergadering der Commissie ware hierover dan nader te beraadslagen. De heer Doeleman, het woord verkrij gende, 'begint met te zeggen, dat hij bij zijne meening, dat men op het hellende pad is, 'blijft volharden. De laadmachine, een werktuig van 'beteekenis, zal op zij gezet worden en vermoedelijk zal een nieuwe machine aangeschaft worden. Spr. raadt de Commissie met gnooten nadruk aan, om eerst eens in Voorburg en Pur- merend te informeeren of de laadmachi- nes aldaar ook voor andere kolen ge bruikt worden. Het is de plicht van de Commissie om deze inlichting in te win nen. De Raad heeft met de belangen der burgerij rekening te houden en niet met de liefhebberijen van den heer Blokhuis De voorzitter zal moeten toegeven, dat eene afschrijving van 3 op een oven met 1000 vuurdagén te weinig is. Vol gens den rapporteur Blokhuis was des tijds eene afschrijving van 71/2 a 8 °/o nog niet voldoende en nu komt men met een voorstel om 3 0/0 af te schrij ven. De heer Blokhuis is nu eenmaal de man, wiens adviezen men opvolgt. Als het voorstel wordt aangenomen, zal het gas nog met tenminste 3 cent verhoogd moeten worden. De voorzitter z'fil van al dat geld vermorsen geen plezier beleven. De voorzitter kan het standpun/, dat de heer Doeleman inneemt, 'begrijpen. Hij wenscht echter op te merken, dat de ex hausters te 'klein zijn. Des winters moeten beiden gebruikt worden en heeft men ■dus geen reserve. De heer Doeleman beejft den heer Blokhuis aangevallen over de afschrijving van 3 0/0., doch deze is hier aan geheel onschuldig, omdat dit (niet een voorstel van hem, maar van B. en W. is. Het. is niet de bedoeling dat daar op wordt ingegaan, maar om' de zaak eens te bekijken. De laadmachine is niet een onderdeel van het voorstel en het al of niet aanschaffen van een nieuwe ma chine zal nader onder het oog gezien kunnen worden. Dat spr. van zijn functie als voorzitter der gascommissie niet veel plezier zal beleven, dit is hij geheel met den heer Doeleman eens. Hij moest die functie echter aanvaarden en hoopt er in elk geval meer genoegen van te heb ben dan de. leden der vorige oommissie, die toch ook naar hun beiste weten ge handeld hebben. De heer Doeleman antwoordt, dat de vorige Commissi© met de oude exhaus ters wjlde werken, indien vernieuwing mogelijk was. In zijn rapport zegt de heer Blokhuis, dat voor den nieuwen oven, Schrijnende Handen na het wasschen verzacht men met PUROL f 25000,— noodig zou zijn en nu komt hij meiti f 34000,—. Dat eischt nadere toelich ting. De leden der vorige Commissie heb ben .ook niet als ledepoppen gezeten en bekeken de zaken steeds van alle kanten. Duitsche nootjeskolen waren het voordee- ligst, maar in de laadmachine kunnen ook ander© soorten verwerkt worden. De le den hebben niet altijd gedaan wat de heer Prakke voorstelde. Spreker gelooft niet, dat het noodig is om zulk een hoog bedrag uit te geven. De voorzitter geeft namens de geheel© gascommissie de verzekering, dat geen dingen aangeschaft zullen worden, die iniet in 't voorstel staan. Wat thans wordt voorgesteld is noodig om de fabriek aan den gang te houden en te voorkomen, dat men in het donker komt te zitten. Het geen nu geadviseerd wordt moet de Raad wel goedvinden, wil men geen gevaar Iqopen, dat de fabriek komt stil te liggen. (Slot volgt.) ftECHTZAKEN. EEN „KRUIDKUNDIGE." Voor de rechtbank te Tiel stond terecht de 27-jarige J. G. A. de V. uit Utrecht. Aan "dezen verdachte was oplichting ten laste gelegd. Hij was in December j.l. bij (een inwioner van Everdingen gekomen, (die aan een maagkwaal leed. Verdachte had zich uitgegeven voor een kruidkundige en aan den zieke twee pakjes kruiden verkocht voor f 1,5, als middel ter voor koming van kanker. De waarde van het verkochte was ongeveer vijftig cent. De Officier van Justitie noemde het misdrijf zeer ernstig „en eischte 9 m. gev.str. ONDERWIJS. Bij de te 's-Gravenhage gehouden stuur lieden-examens groiofe stoomvaart slaagde o.a. de heer C. v. d. Maas te Zierikzee. ELKERZEE. Mej. tM. T. van der Heijde te Wissekerke (N.-B.) heeft om gezond heidsredenen bedankt voior de tijdelijke waarneming van de betrekking van hoofd der school te Duivendijke. STAVENISSE. De heer J. P. Bijl, on derwijzer met hoofdacte alhier, is be noemd als hoofd eener openbare lagere school te Westmaas. LANDBOUW EL VEETEELT. ZIERIKZEE. Vorige week wjerd in de sociëteit „Condordia" de jaarvergadering gehouden van de afd. Schouwen en Dui- veland van den Ned. Imkersbond. Deze vergadering was voor ieder toegankelijk ten einde ieder, die belang stelt in de bijenteelt, gelegenheid te geven den heer iir. A. A. W. v|. d. Plassche te hooren, die zich bereid had Verklaard een lezing te zullen houden oVer bijenteelt. De voorzitster, mevr. Gaanderse—Vervloei', riep de aanwezigen het welkom toe, in het bizonder dhr. V. d. Plassche, den heer Quist en de leerlingen van mej. Reiehardt. De' heer V. d. Plassdhe, hei" woord verkrijgend, zeide, dat hij zoude beginnen met de korven, die, ofschoon wel niet veel meer in gebruik, toch voor pasbeginnenden niet genoeg kunnen wor den aanbevolen. Verder wees spr. op het groote nut Van bijenhouden voor de op brengst d r boomgaarden. Hij kan dan ook niet begrijpen, dat, terwijl er toch weinig kosten aan verbonden zijn en bij een goede Verzorging ook een hoe- Veelheid honig geoogst wordt, nog niet meer bijen in deze streek gehouden wor den. Verder gaf de heer V. d. Plassche noig veie nuttige wenken en wajs de voorzitster zeer zeker de tolk van alle aanwezigen, toen zij den heer Van der. Plassche na zijn lezing hartelijk dankte Voor de aangename, duidelijke en leer rijke voordracht. Zij hoopte, dat de aan wezigen veel geleerd zullen hebben en er profijt van zullen trekken. Ook den heer Quist en de aanwezige dames der Huishoudschool werden dank gezegd Voor hun aanwezigheid. Daarna opent de voor zitster de ledenvergadering. De honigver- koop werd ter sprake gebracht; de pijs werd Varlaagd, Op de op Halfvastenmarkt te houden tentoonstelling van „Excelsior" en „V.P.Z." zal deze vereeniging een en ander inzenden, o. a. ook honig. De heer C. O. J. Hendrikse, altr. commissaris, werd met bijna algemeene stemmen her kozen. Het ledental is dit jaar met 12 gestegen en bedraagt thans 44 leden en 6 donateurs. Dezen Zomer zullen weer excursoiedagen gehouden worden, omdat die zoo bizonder leerzaam zijn en zal de heer Van Giersbergen wederom ge vraagd worden leider te Willen zijn. Ver der werden nog Verschillende zaken be sproken, waarna de Voorzitter deze ge animeerde vergadering, met dank voor de opkomst sloot, Vrijdagmiddag is te Roosendaal de al gem. Iedenverigaderinig gehouden van de Coöperatieve Beetwortel- en Raffina derij-suikerfabriek Dinteloord. Totaal is verwerkt 258 millioen K.G. per etmaal ge middeld 3.035.160 Kj.G., met een gemiddeld gehalte van 17,51 pCt. Per 1000 K.G. werd netto uitbetaald 121*65 (v.j. f23,61). De

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1927 | | pagina 1