I'iiro! Mj lliiwc en Hebraic Huid iZEELAND's IE! Zierikzeesche Nieuwsbode ROOMBOTER Een wanhopige keuze S M AAKT -&LS EN iS EVEN VOEDZAAM. 1 B IJ VOEGSEL behoerenda bij da van Vrijdag 4 Febr. 1927, no. 11501. Uit Stad en Provincie. ZIERIKZEE. Dinsdagavond had in de zaal van hotel „Juliana" de aangekon digde lezing plaats van den heer F. G. Geerling uit Amsterdam, voor de vereeni- ging „ALgeineene Ontwikkeling". Nadat de heer Biermasz eenige treffende woor den had gesproken ter. nagedachtenis aan wijlen het oud-bestuurslid der vereeni- ging, Ds. J. H. de Roode, heette de voor zitter, de heer Cock. de slechts in gering aantal opgekomen aanwezigen hartelijk welkom, waarna de heer Geerling zijn le zing begon over „liet oneindig groote en het oneindig kleine". Spr. begon met een uiteenzetting te geven over de wijze waarop de wetenschap op het gebied van de kennis van het Heelal is vooruitge gaan. Waar men vroeger de hemel slechts met het bloote ;og kon beschouwen en aldus slechts 5 a 6C0O sterren kon waar nemen, is men na de uitvinding der kij kers zocvor gekomen om niet alleen on eindig veel meer. hemellichamen te ont dekken, maar ook hun Loop nauwkeurig na te gaan. Een uitvinding van onschat: bare waarde is ook voor de astronoom de uitvinding de>* fotografische plaat, ook wat betreft het ontwerpen van kaarten. Verder heeft ook de spectraal-analyse aan de wetenschap geopenbaard welke stoffen er op de hemellichamen voorko men. Een en ander werd door middel van lichtbeelden zeer aanschouwelijk voorgesteld. Zoo is men door de vorde ringen der wetenschap in staat gesteld de bouw van het heelal, dat feitelijk nog maar een onderdeel is van het wer kelijk Universum, beter te begrijpen. Nauw samen met de wereld van het oneindig groote, hangt de wereld van het oneindig kleine, daar men het atoom kan vergelijken met een planetenstelsel in het klein. De kern van'het atoom zo-u dan overeenkomen met de zon, waar om de electronen met fabelachtige snel heid heendraaien. In het atoom zijn dus schier onmetelijke krachten opgesloten en 'de chemici trachten deze vrij te maken, 'door verbreking van de kern. Zoo is door proeven aangetoond dat de elementen igeen onveranderlijke stoffen zijn, zooals men vroeger meende en aldus is m'en op de aarde in staat gesteld op zeer kleine schaal stof in energie om te zet ten, hetgeen op groote schaal op de zon en de sterren geschiedt, waarop o.a. het warmtebehoud van de zon berust. Ten slotte behandelt spreker de opzienbaren de ontdekking van de nieuwe kosmische stralen, die een 'bepaalde invloed moeten hebben op de aardsehe verschijnselen en op den mensch, welke stralen veel krach tiger zijn dan de zonnestralen. De heer Geerling eindigde zijn voordracht met een eere-saluut aan de groote mannen der wetenschap, die al deze mooie din gen hebben ontdekt. De heer Cock dankte spr. voor zijn leerzame rede en na hem een hartelijk tot weerziens" toegeroepen te hebben, sloot hij de bijeenkomst. RECHTZAKEN DE INBRAAK IN HÉT KON. PALEIS TE AMSTERDAM. De 4e Kamér der Rechtbank te Am sterdam deed Dinsdag uitspraak in de zaak tegen den 40-jarigen smid-bankwer ker C. M., die terecht had gestaan terzake dat hij in den nacht van 26 op 27 Aug. van het vorige jaar in het Kon. Paleis te Amsterdam heeft weggenomen een aantal officiers- en commandeurskruisen, eenige medailles en een sleutel, toebehoorende aan jhr. C. C. Th. Six, na zich toegang' tot het paleis te hebben verschaft door over een schutting te klimmen en een paneel van een deur open te breken. De rechtbank was Van oordeel, dat ver dachte toerekeningsvatbaar moet worden geacht en legde hem voor het gepleegde feit twee jaar gevangenisstraf op. Het O. M. had geëascht, dat verdachte van rechtsvervolging ontslagen en geplaatst FEUILLETON. zou worden in een krankzinnigengesticht met een proeftijd van ten hoogste 1 jaar. DE RELLETJES TE ASSEN EN TE EDE. Het Hoog Militair Gerechtshof heeft uit spraak gedaan in de zaken welke in ver band staan met de ongeregeldheden, die zich hebben voorgedaan in het laatst van September van het vorige' jaar onder de militairen te Assen en te Ede. Het Hof bevestigde hel vonn's van den Krijgsraad e Den Bosch, waarbij een 24-jarige man, laatstelijk gewoon dienstplichtig soldaat van het negende regiment inf. te Assen, wegens opruiing' is veroordeeld tot een jaar en twee maanden gev.str., met af trek van de voorloopige hechtenis. Het Hof vernietigde het vonnis van den Krijgsraad ten aanzien van vier anderen, allen 23 jaar oud, en van een 67-jarige, allen laatstelijk gewoon dienstplichtig sol daat van hel 10e reg. infanterie te Ede, beschuldigd van deelneming aan militair oproer, resp. opzettelijke ongehoorzaam heid e. d. De krijgsraad had verdachten resp. 10, 10, 8, 8 en 10 maanden gevange nisstraf opgelegd Het H-o-f, opnieuw recht dcende, Veroordeelde verdachten onder- scheiidelijk tot 10, 10, 6, 6 en 9 maanden gevangenisstraf. Evenals de Krijgsraad bracht ook het Hof de Voorloopige hech tenis in mindering. EEN GEVAARLIJK HEERSCHAP. In den nacht van 29 op 30 December, hield een agent van politie te Leeuwar den twee mannen aan, die iii het bezit waren van drie zakken, waarin vijf een den en een kat waren. De herkomst wil den -beiden niet opgeven. De politie vroeg in dé plaatselijke bladen wie vijf eenden en een kat misten. Spoedig meld den de eigenaars zich aan. Woensdag stonden de verdachten voor de recht bank te Leeuwarden terecht. Een hunner is een gevaarlijk heerschap. Wanneer men in de Wouden weet, dat deze ,,los" is, worden de hoeven extra bewaakt. Het O.M. eischte resp. zes jaar en een jaar en zes maanden. VERK00PIN8EN, ENZ. RENESSE, 2 Fe'br. Ten overstaan van notaris J. C. Dalebout alhier, werden heden voor den heer Joh. Geleijnse al hier publiek verkocht: 14-j. merriepaard Voor f 125; 8-j. merriepaard voor f 323: melkkoeien voor f 170, f 213, f 217, f 151, f 3021. f 205l f 301 y f 171 en f 142; kalfvaars voor f 154; j.aarl. vaars voor f 101; dito van,' 8 m. voolc f 68; dito van 3 m. voofr f 41; loopvarkens voor f 48 en f 49. YISSCHERIJBERICHTEN. door MARIE CORNER LEI0HT®N. Nauwelijks had de kiok geslagen ol er werd hevig aan de bel getrokken en Mal colm King ontwaakte met schrik uit zijn gepeins. Hij ging rechtop in zijn stoel zitten. Vermoedelijk werd hij geroepen om medische hulp te verleenen aan een zieke. Kort daarop kwam zijn knecht de kamer binnen. „Hier is één van de meiden vart The Larches", dokter';, zei de man; „ze zegt dat mevrouw Effingham plotseling ziek is geworden." „Mevrouw Effinghafn?" herhaalde Mal colm Kinig met verwondering in zijn stem. „Ik dacht, dat die op reis was. Zegt de meid ook, wat haar mevrouw mankeert?" „Neen, dokter. Bat schijnt zc niet te weten". „Span het paard in", zei de jonge dok ter haastig. Uit de sfeer van verheven gedachten INGEVING MOSSELPERCEELEN. Het bestuur der Visscherijen op de Zeeuwsche Stroomen heeft aan de be langhebbende mosselkweekers bekend ge maakt, dat de mogelijkheid is geopend om thans in pacht zijnde mosselpercee- len lussc'hentijds in te geven; dit besluit is door den min. van financiën als uit zonderingsmaatregel genomen, waarvan gebruik kan gemaakt 'worden tot 30 Maart a.s., terwijl herverpachting van de inge geven pereeelen dan weldra volgt. Een en ander staat natuurlijk in verband met den toestand, die in het mosselbedrijf heerschl en de klachten allerwege geuit over de onmogelijkheid om de pachten te kunnen opbrengen. waarin hij zich bevond, werd hij terug geplaatst in de koude werkelijkheid. Ter wijl hij de gang inliep om zijn hoed en jas te krijgen, hoorcle hij de snelle, ze nuwachtiga ademhaling van de vrouw, ciie in de deuropening op hem stond te wachten. „O, dokter, kom toch vlug!" smeekte ze opgewonden. „Mijn mevrouw is er zoo vreeseiijk aan toe. Ze heelt één van hare oude aanvallen gekregen en ligt zonder hulp alleen in het groote huis". „Alleen?" herhaalde Malcolm King ver baasd. Waar-is dan het overige dienst personeel „De keukenmeid en tweede meid zijn naar een teestje, dokter. Mevrouw heeft gezegd, dal ze er naar toe mochten gaan omdat ik toch thuis bleef. In het 'begin van den avond voelde ze -zich heel goecl. De aanval kwam plotseling. Ik /eist niet wat te doen. Ze keek me aan, alsof ze zou sterven en ik meende, dat het beter zou zijn haar even alleen te laten en een dokter te halen. Daarom besloot ik te gaan. Den geheelen weg heb ik hard ge- loopen. Ik ging eerst naar dokter Tarrell - onzen huisdokter maar op het kruis punt zag- ik zijn rijtuig op weg naar Wilmington. Ik schreeuwde hard, maar de koetsier hoorde mij niet. Daarom kwam ik hierheen, omdat u het dichtst bij woont. Vlug toch, dokter. Om 's he melswil, wees vlug!" AANBESTEDINGEN. BRUIN1SSE. Alhier werd aanbesteed het bouwen van een woonhuis aan den Molenweg voor rekening van dhr. K. Geluk. Inschrijvers waren voor metsel werk, gebr. Capelle 'f 4847; gebr. van Oevei•en f 3990; J.'bDeutiqoi f 3565; tim merwerk H. Dobbelaar f 4169; P. C. de Graaff f 3624; P. J. Padmos f 3253; smidswerk P. Krigjeir f 409; J. C. Kesteloo f 415; I. J. Schiemaii I 369,34; wed. L. Meerman f 441,66; schilderwerk: N. j Reinhoud f 812; J. Westdorp f 832,75; C. v. Wouw(a f 825; H. Deurloo, Ooster- land f 722; gunning voorbehouden. ZEEUWSCHE KALENDER. Herinneringen der week. 6 Februari. 1795. De stedelijke regeering te Zierikzee wordt veranderd. 7 Febrjiari. 1541. Maximiliaan van' Bourgundië wordt te V lissin gen als Heer gehuldigd, 8 Februari, 1583. De schoolordening voor Zeeland door de Stalen dezer provincie vastgesteld. 9 Februari. 1568. Te Middelburg wordt een persoon o*. het geloof ter dood gebracht. 10 Februari. 1527. Plakkaat van keizer Karei V op het uitslaan van derrie. 11 Februari. 1611. De rederijkerskamer te Haamstede wordt veroordeeld in een boete van 20 pond vis. wegens hei bedrijven van. onderscheidene ongeregeldhe den. 12 Februari, 1842. Inwijding van het Roomsch-Katho- liek Kerkgebouw te Groede. Wetenschappelijke Berichten. DE INFLUENCA-BAC1L. Een draadloos bericht ,uit Londen meldt, dat in de wetenschappelijke wereld groo te belangstelling aan den dag wordt ge legd voor een ontdekking, naar men zegt, van den influenzabacil. Vernomen wordt, dat de aandacht van het Engelsche minis terie van gezondheid voor de ontdekking is gevraagd en dat medische deskundigen van het ministerie met een onderzoek in déze zaak zullen worden belast. NIJVERHEID' EN TECHNIEK. DE VLIEGENDE AUTO. De dag, waarop een automobilist naar de Noordzeekust zal rijden, vandaar, zon der uil den wagen te stappen, over het Kanaal naai' Engeland vliegen, om ver volgens verder over de Britsche wegen naar Londen te rijden, lijkt nader te ko men door uitvindingen van Franschen oor sprong. Franse-hé aeronautische deskundi gen hébben verklaard, dat de tijd thans rijp is voor een soort auto met uitschud - bare vleugels, die op de wegen kan rij- den om vervolgens een transformatie te ondergaan tot klein vliegtuig. Reeds zijn eenige firma's bezig een ontwerp te ma ken voor een eenvoudige auto-vliegma chine. Een der ontwerpen is een drie- wielige Iwee-persoons auto. Zij bevat van voren een motor, die öf de wielen öf de schroef in beweging kan brengen. Aan beide zijden van den wagen bevinden zich uit schuif bare vleugels. Toekomstmuziek of fantasie. PREDIKBEURTEN, Zondag 6 Februari. Karkwarva» Geen dienst. Scro»sktrk«. 2 ure, dr. Proost van Brou wershaven. Bnrfh. 9.30 ure, ds. Boogaard. Ranaasa. 2 ure, ds. Boogaard. Noerdwalla. Geen dienst. IStcmiteda. 9 30 en 6.30 ure, ds. v. Bins- bergen (Beide leeeren collecte orgelfonds). Goref. Kerk. 9 30 en 2 ure, Leesdienst. Oud- Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, Leeskerk« Blfcariaa. 2 ure, ds. v. Binsbergen ran Haamstede. Geref. Kerki 9.30 en 2 ure, ds. v. Tol. Brouwershaven. 10 ure, dr. Proost. Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, ds. J. de Boer. Zoaaemalré» 9.30 ure, ds. de Leur. Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, ds. Hoek. Nectrdgenwe* 9 30 ure, ds. v. Griethuysen. Dr«5s:".her. 9.30 ure, ds. v. d. Griend. Qawerfcerk. 9.30 ure, dr. Weeda. Nlenwerkerk. 9.30, ds. v. d. Linden en 2 ure, idem (Doopsbed) Geref. Kerk. 9.30, 2 en 6 ure, dr. Veltenaar van Tholen. Geref. Gem. 9, 2 en 5,30 ure, Leeskerk. Qastorlusd. 9.30, geen dienst en 2 ure, dr. Weeda. Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, Leesdienst. Geref. Gem. 9.30, 2 en 5.30 ure, de heer Romyn. SJrlaasla&d. 2 ure, ds. Waaidenburg van Zierikzee. BrafnfsB*. 9.30 en 2 ure, ds. Waardenburg. Geref. Kerk 9 30 en 2 ure, Leeskerk, Gerei. Gem. 9.30, 2 en 5.30 ure, Leeskerk. Oud- Geref. Kerk. 9, 2 en 5 ure, Leeskerk. A.-J.-Polder. Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, cand. M. den Boer van Zierikzee. gt.-PHlpiUud. 9 30 ure ds. Van Doom. Oud-Geref. Kerk. 9, 2 en 5.30 ure, Leeskerk. Tbolaa. 9.30, ds. Datema en 2 ure, ds. Los. Geref. Kerk. 9.30 en 2.30 ure, dr. Vel tenaar. Gflise. 9.30, ds. Vreugdenhil van Bruinisse, 2 idem (Doopsbed.) en 6 ure, idem St.-ftiaartaaadljk. 9.30, Leesdienst en 2 ure, ds. Van Doorn uit St.-Philipsland. Oud- ioref. Go». 9 30 en 2 ure, Leesdienst. Osé-Vataeuaoar. 9.30 en 2 ure, ds. de Gidts. Geref. Kerk. 9.80, 2 en 6 ure, cand. «Ie Jong te Rotterdam. Oud-Geref. Gem. 9.PA 2 en 6 ure, Leesdienst. Peortyllet. 9.30, ds. Verschoor (H. Av.) en 2 ure, Mem. Geref. Kerk. 9.30, 2 en 6 ure, ds. Bouma te Rijsen. fteharpaatssa. 9 30, ds. Los en 2 ure, Leeskerk. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 ure, Leeskerk. Stavaalasa. 9.30, ds, Moerman en 2 ure, Mem (Doopsbed.) Oud-Geref. Kerk. 9.30, 2 en 5 80 ure, Leeskerk. St.-Ataaataad. 9.30, ds. Oskam (Doopsbed.) en 2 ure, idem. Geref. Kerk. 9.50, 2 en 5 ure, Leeskerk. VAN HEINDE EN VER. Aan het Poolsche leger 'worden, naar 't model der sovjet-kenau's, eenige vrou wen-regimenten toegevoegd. Volgens een bericht uit Zürich heeft een Zwitsersche uitvinder e»en klok ver vaardigd, die in beweging! wordt ge bracht door de dagelijksehe temperatuurs verschillen. Een temperatuurswisseling van twee graden is voldoende joon de klok automatisch voor een geheelen dag op te winden. Het model, dat zich in het poly- technisch instituut te Zürich bevindt, heeft daar reeds een jaar geloopen zonder te worden aangeraakt. -- Te Schattendorf, een plaats in Ze venbergen aan de Hongaarsche grens, heeft een gevecht met vuurwapenen plaats gevonden, tusschen „frontstrijders" en leden eener socialistische organisatie Daarbij zijn eli arbeiders en een kind ge* Voor Allen die Sukkelen met Verstopping of nioeilijkeu, trageu on ouregelmatigen Htoelgaug aiju Mijnhardt's Laxeertabletten onmisbaar Werken ylug zonder kramp of' pijn Bij Apothekers en Drogisten. Doos 60 ct. dood, terwijl zes arbeiders gewond wer den. In een interview met de „Neue Freie Presse" heeft Mussolini verklaard, dat, ondanks alle wetenschappelijke krachtsinspanning, Italië zijn volk niet voeden kan. Wij moeten ons uitbreide®, aldus MussoJinj, of anders spattten wij uiteen. VERSCHILLEN DE BERICHTEN. De vrouw was blijkbaar in een staat van hevige opgewondenheid. Ze sprak met trillende lippen, terwijl vrees en wanhoop uit hare oogen straalden. Mal colm King keek haar oplettend aan en herkende haar in het halfduister van de gang vaag als de oude meid van me vrouw Effingham. Het was een lange, tamelijk magere vrouw toet grijs haar, dat groolendeels was verborgen londer een groo/e, ouderwetsc'he muts. In de om geving was het bekend, dat .zij zeer aan mevrouw Effingham een zwakke eenigszins excentrieke dame gehecht was. Tot heden was mevrouw Elfingham één van de meest voordeelige patiënten geweest voor Jen anderen dokter in Ri- sington en dit was de eerste maal, dat Malcolm King bij haar werd geroe- (pen. Hij hoorde het geluid van de wielen die over het grind knarsten. Het rijtuigje reed voor, de oude meid nam plaats op den bok. Malcolm King ging naast haar zitten, greep de teugels en reed weg. Hij sprak niet meer voor zi) op den hoofdweg waren gekomen, ..Vanmorgen nog hoorde ik, dat me vrouw Effingham naar Eastbourne was gegaan", zei hij toen. „Wanneer is ze teruggekomen?" De vrouw naast hem keek snel op. „Vanmiddag", antwoordde ze. „Ik ben met haar mee geweest. Wij zijn er twee Gevolgen nan yemzedsbezicuren. Ver leden week moest een deurwaarder te 's-Gravenhage beslag leggen bij een schoenmaker in de Gerard Doustraat, ver telt „Het Vad." De man noch de vrouw hadden gestemd en ze wilden de boete niet betalen. Ze behoorden niet tot de een of andere gemeenschap, maar hij leest den Bijbel op zijn eigene wijze. De deurwaarder kwam bij hen en de man wilde niet betalen. Toen kwam het „bevel", hel herhaald bevel en daarna de beslagleggingEen biljet werd aangje- plakt, een advertentie geplaatst en een bewaarder werd ingekwartierdEerst ging alles goed. Het echtpaar deze executie betrof het vonnis van de vrouw was vriendelijk en goedgezind. Doch toen de bewaarder al een week in het huis had vertoefd, werd de verhouding minder aardig. En zoo gebeurde het ver leden week Maandag, dat, toen de be waarder even was weggeweest, hij de deur gesloten vond. Voor het raampje prijkte een papiertje, waarop stond: „Af wezig tot Woensdagmiddag". En Woens dagmorgen zou de* verkoop geschieden! De bewaarder had een sleutel. Toen hij probeerde daarmee binnen te komen, bleek de deur van binnen afgesloten en de sleutel 'brak. Bij de buren kon men 's avonds zien, dat het stern-weigerende echtpaar wél thuis was. Woensdagmor gen kwam er een smid met den deur waarder mee om de deur open te breken. Toen deze openvloog, stond er achter, 'het echtpaar met latten gewapend. Ze dreigden den deurwaarder, dat ze hem zouden doodslaan. Om te voorkomen, dat ze hun bedreiging ten uitvoer brachten, werden ze door eenige politiedienaren naar het bureau aan de v. d. Vennestraat geleid. Bij hun afwezigheid werd toen hun 'boeltje verkocht. Hier volgen enkele getallen: een haard bradhit f 5 op (deze had een paar maanden geleden nieuw f 110 gekost); vijfhonderd klompen te zamen f 10 (de opk-ooper verkocht ze 's middags voor f 180); enz. Er moest flink wat verkocht worden vóór men de onkosten van de tenuitvoerlegging bij elkaar had. Die kosten van de tenuitvoer legging zijn zeer hoog. Alles komt op het hoofd van den gevonniste neer: het „bevel", het herhaald bevel, de beslag legging, de aanplakking, de advertentie, de 'bewaarder (dfttf f 5 fpter dag kost) en de executie. Ruw 'berekend kostte het geheele geval den menschen wel 500 a 600 gulden. En dat alles voofr f 3 boete. De mozfd tDen Haag De Haagsche rechtbank heeft bevel tot gevangenne- ming verleend tegen de twee te Brussel, in verband met Hen tie Den Haag op mevr. Wilk aan het Bezuidenhout ge pleegden moord aangehouden Nederlanders. Naar aanleiding van dit bevel zal de officier van justitie de uitlevering van de beide verdachten aanvragen. ZEETIJ DIN8IÜN. ZIERIKZEE, 1 Febr. Ingeklaard: Motor schoener „de Ruijter", kapt. L. Velthuis, ledig, van Londen naar Nijmegen. 2 Febr. Uitgeklaard: Motorschoener .Nijsina", kapt. L. Pot, met ledige fles- schen van Leerdam naar Londen. 3 Febr. Uitgeklaard: Motorschip ,.EUa", kapitein E. Tulp, geladen met steen van Nijmegen naar Londen. dagen gebleven en de verandering scheen haar goed te hebb'en gedaan. Maar nu is alles verloren. Rijd toch vlugger, dokter, als u leunt! We zouden wel eens te laat kunnen komen. Als ze eens dood was!'" Zeil verontrust door de angst, die uit de stem van de vrouw klonk, reed hij nog sneller. De afstand tusschen Rising- ton en The Larches nadroeg slechts 2 K.M. en na enkele minuien kwam hij aan aan breed inrijhek dat zich scherp af- teekende legen het heldere maanlicht. Daar het hek gesloten was, gaf Mal colm King de teugels over, sprong van den bok en opende het. Hij leidde het paard aan de hand verder doch toen hij het huis in het oog kreeg, stopte hij plot seling. „Ik zie nergens licht", riep hij ver baasd uit. „Neen", antwoordde de vrouw; „alleen, de vertrekken aan de achterzijde 'z!ijn ver licht en daar bevindt zich ook de slaap- kSmer van mevrouw. U doet het besto door het rijtuig hier le laten, dokter, in dien uw paard 'tenminste rustig is. Ik zal nu maar uitstappen," Nauwelijks stond ze op den grond of ze uitte een kreet van teleurstelling en spijt. „Wat zal ik doen, dok4,ter. Ik heb den sleutel van de voordeur vergeten en er is niemand in het huis om ons binnen te laten". t Malcolm King staarde haar uiterst ver baasd aan. „Kunnen we niet op andere wijze bin nenkomen dan door de voordeur?" vroeg hij ten slotte. „We kunnen hier toch niet blijven staan wachten. Als je mevrouw zoo ziek is ais je zegt, kan de geringste vertraging -haar dood tengevolge hebben". In den toon van zijn stem klonk het verwijt, dal niet sprak uit zijne woorden. De vrouw begon te snikken: „Jsüeem het me niet kwalijk dokter; ik was zoo in de war, dat ik in 't gieheei niet aan den sleutel heb gedacht. Maar we kunnen binnen komen, door het raam van de eetkamer indien we één van de ruiten stuk slaan. Het is het beste de middelste te nemen, dan kunt u óaw^ door uw hand steken en zoo gemakke lijk de i'8smsluiting bereiken. Vlug, dok ter vlug!" Ze snelde op het oude huis to^ dat er met zijne donkere vensters in het maanlicht verlaten uitzag. Een oogenblik bekroop Malcolm King het gevoel, dat er hier iets niet pluis was. Er heerschte een diepe stilte en in het huis viel geen tec- ken van leven te bekennen. Langs de voordeur volgde hij de vrouw naar het venster van de eetkamer. k (Wóréi vrwlgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1927 | | pagina 6