Zierikzeesche Nieuwsbode ZEELAND's ROEM ROOMBOTER ABONNEMENT: Maandag 17 Jan. 1927. zierikzeesche courant. aovertentien H.H. CORRESPONDENTEN BUITENLAND. KWATTA^ JAVA REEPEN* DafsKWATTA binnenland. Kinderen PUROL Uit Stad en Provincie. 30 ct. SMAAKT ALS EN IS EVEN VOEDZAAM. Prijs per 3 maanden f 1,50, franco per post f 1,80. Voor het buitenland per jaar f 10, Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag. - No. 11493. Uitg.-Redicteur M J KOSTEN van 13 regels 60 ets., van 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 30 ets. p. regel. Bij contract belangrijke korting. Inzending op dea dag van uit gave vóór 11 ure. verzoeken we dringend met heit opzenden hunner copy vooral niet te wachten tot den dag van uitgifte der courant, maar hun berichten of verslagen vooral onmid dellijk in te zenden. De Redactie. De vervolging tot betaling van het School geld 1926-'27 en de belasting op de Handen over 1926 begint 24 Januari. De GEMEENTE-ONTVANGER van Zierikzee. Algemeen Overzicht. GEEN REDEVOERINGEN. Mussolini is de man [van jden farbeild-, (den rusteloozen arbeid. Dat heeft hij reeds herhaaldelijk laten 'blijken. Thans hebben de speeches het moeten ontgelden. Veel redevoeringen zijn niet in overeenstem ming giet den nieuwen igeest van Italië, aldus de premier in eenredevoering. Vroeger, zoo zeide hij, namen de rede voeringen geen gering deel van den tijd des premiers in beslag. Er waren zelfs premiers, die hun geschiktheid voor deze functie afmaten naar hun 'bekwaamheid in het afsteken van speeches. Kun be- stuursarbeid werd ondergeschikt gemaakt aan nun oratorische prestaties. De regee ring had daaronder te lijden. Dat is nu afgeloopen. Het houden van redevoerin gen is thans naar den achtergrond ge drongen. Ik heb order gegeven, dat al die plechtigheden van vroeger moeten ein" digen. Het is nu de tijd om te werken, en als de arbeid gedaan is, kan er weer ge praat worden. Vroeger werden er dagen en weken, soms ipaanden, in het parlement gebruikt voor besprekingen van een enkelen maat regel. De leden luisterden lusteloos, som migen brachten de nieuwste romans, an deren hun correspondentie, sedert weken opgehoopt, mede, terwijl er ook waren, diie het parlement een niet ongeschikte plaats achtten voor het dGen van hun middagdutje. Nu arbeiden Kamer en Se naat met opmerkelijke regelmaat. Geen gerekte toespraken meer. En dat spaart ook mij veel tijd. Al in geen Jaar heb ik een rede voor Kamer ,of Senaat behoe ven voor te bereiden. EEN TWEEDE VALSCHE PRINS. Door de politie te Neustadt (a/-d. Hardit) is een oplichter gearresteerd, die, wel licht aangetrokken door de avonturen van Harry Domela, den pseudo-prins 'wëer eens op een dergelijke wijze, te werk is gegaan. Te Neustadt verbleef dan sedert eenige dagen een man, die beweerde, een natuurlijke zoon van Koning Leopold II van België te zijn. Hij noemde zich hertog van Tervueren en zeide dat hij als lid der controlecommissie naar Neustadt ter controle was gezonden. Zijn optreden ver wekte geen achterdocht, totdat hij op een nacht aangetroffen werd op het dak van zijn hotel met de klaarblijkelijke, 'bedoe ling in de kamer van zijn 'buurman te ko men. De hotelhouder waarschuwde de po,- litie, die hem aan een verhoor onder wierp. De „Hertog" zeide zich niet be wust te zijn op het dak gewandeld te hébben; hij was een slaapwandelaar. Hij werd voorlioopig in een inrichting onder- gébracht; de politie vroeg in Berlijn om inlichtingen en al spoedig bleek, dat deze hertog een Belg was, uit Luik afkomstig, Stephan Otto heette en vroeger militair vlieger was geweest. De pjolitie van bijna alle landen heeft in haar registers ver slagen over oplichterijen door dezen pseudo-hertog gepleegd. In Wiesbaden, Londen, Napels, lichtte hij menschen op, onder den naam van prins Karei van Bel gië; eens verscheen hij in het uniform van het Belgische garde-regiment 'bij het Amerikaansche bezettingsleger in 't Rijn' land en overhandigd/é 'dien commandee renden generaal tijdens een parade van het leger een hooge Belgische militaire orde. DE MAGERE JAREN. De mode maakt slachtoffers in tal van takken van bedrijf de kantnijverheid b.v. heeft het de laatste jaren zwaar te verduren gehad maar men zou tochi ze ker gemeend hébben, dat de bakker iet wat te secuur verschanst was om tref punten te bieden voor de grillen van het oogen'blik. Maar zelfs hij wordt over bodig, als de mode het wil. De „Obser ver" verzekert, dat vier groote bakke rijen te Weenen onlangs wegens göbrek aan klandizie hébben moeten sluiten, ge volg van het feit, dat „niet minder dan 200)000 meisjes en vrouwen in deze stad het éten van brood hebben stopgezet, teneinde mager te blijven". Weenen, dat genoeg gedwongen ont bering aan het eind van den oorlog en daarna, heeft geleden, zou men aller minst als de stad aanzien, waar men thans VI'ij willig den buikriem nauwer aansnoert. Maar als de mode io-m „de lijn vraagt", hongert het schoone geslacht met liefde verder. Intusschen doet het lot der Weensche bakkers het ergste vreezen voor hun Turksche collega's, die de dupe er van zullen worden, als de vroegere haremdames, eertijds te bekoorlijker naar Slechts één merk kan 't beste zijn mate haar vormen weliger waren, de nieuwe mode door zelf onthouding van broodgenoit gaan trachten te verwezen lijken. SCHEURING IN DE A.-REV. PARTIJ? Naar De Tel. verneemt, bestaan er in *1 anti-rev. kringen ernstige plannen om ons land met een nieuwe politieke partij te verrijken. Gelijk men zich zal herinneren ontstond in de a.-r. partij een coinfict tus- schen de fractie der Tweede Kamer en haar lid prof. dr. Hugo Visscher, dat zijn oorzaak vond in de houding der anti-rev. ten aanzien van het Ned.-B.elg. Verdrag. Naar verluidt kan prof. Visscher zich met het beleid der a.-r. fractie in djzen niet vereenigen. In verschillende plaatsen van ons land zouden pogingen in het weric worden gesteld tot oprich ting van „hervormd-anti-revolutiionnaire" kies ver eenigingem, die in een hervormd partijverband zullen worden samen- gébracht. Deze nieuwe partij zou dan reeds bij de komende'statenverkiezingen met eigen lijsten uitkomen. DE SCHELDE-RESERVE. Het antwoord viasi den Belgischen mi nister Vander Velde iop de scherpe vragen van het Kamerlid Vos zijn nóg onbedui dender en dus nog veelzeggender! dan wij, toen we moesten afgaan op een telegrafische samenvatting, konden Vermoeden, aldus de Rsb'. De minister antwoordt n.l. heelemaal niets, Verwijst „eenvoudig" naar andere viragen. En dat wel: vragen die meer dan twee weken later gesteld zijn dan die Van -dhr. Vos. Deze laatste stelde zijn vtragen op 16 December. In plaats, dat die simpele Vragen op 4 Januari beantwoord waren, werden op dien dag (vermoedelijk in overleg met den min.) door senator Lam'borelle geheel andera vragen gesteld. Minister Vander velde be antwoordt nu deze laatste en Verwijst Dh. Vos Voor zijn eerste twee vragen naar dat antwoord. Voor de derde vraag ver wijst hij weer -naar.... den brief van 27 Oct. aan Dh. V. Vredenlburclh, welken Dh. Vos reeds onvoldoende igenoemd had en die juist Voor hem aanleiding was tot zijn vangend.., (Uit deze mise-en-scène Valt niet ders op te maken, dan dat de Belgische minister met de Vragen Van Dh. Vos „zat" en er op deze manier er om been en er af draait! De Vrucht van de „studie" en de onderhandelingen over en weer van de grens is dus niets anders dan -een leege j-._j„c ™;o_\ Tui sten bijna tot de helft. De teruggang wordt vooral geweten aan de ontzagge lijke hoeveelheden jonge haring, die de treilviacherij tegenwoordig vangt. Zoo werden in 1926 in tiuitschland alleen door Duitsche stoomharingtreilers pl.m. 40 000 K.G. haring aangebracht. De Nederlandsche haringvisscherij heeft een geduchte concurrentie aan de Engelscke en ook Duitsche reeders. Voor den oorlog hadden de Schotten en Engelschea een enorm afzetgebied aan Rusland. Meer dan de helft van hun vangst ging daarheen. Ook van Nederland uit ging haring naar Rus land. Nu is de invoer van Engeland naar Rusland gering en concurreeren de Engelschen tegen ons in Duitsch- land, wat natuurlijk de prijzen drukt. Gelukkig -wordt er in Holland veel meer haring gegeten dan vroeger Het percentage is zoo wat verdubbeld. vallen en bezeeren zich vaak, ter wijl de kleineren dikwijls last hebben van roode of gesmette huid. Dit verzacht en geneest men met Doos 30, Tube 80 ct. dop: de af- (om niet te zeggen mis-) lei dende Vragen Van Dh. Lambbreile... Nog altijd blijft de Vraag van Dh. Vos: wat steekt er achter „de reserve" in de Toelichting? Wat hébben de onder han delaars, onderteekesi'aars, enz. enz: daair mee Voioir? België blijft de reserve hand haven en wacht op „b'etere" tijden om Verdieir te werken. De conclusie kan geen andere zijn dain: een nieuw Verdrag DE OVERSTROOMING IN MAAS EN WAAL. Ondanks de groote offervaardigheid Van het Nederlandsche Volk zijn de middelen Van het comité niet toereikend. Het heeft ruim 4,5 millioen ontvangen. Wareneer dait geheel besteed zal zijn, zullen er nog fondsen ontbreken Voor den herbouw van ongeveer 250 totaal Verwoeste woningen. De finamciëele draagkracht Van de be volking is zeer gering; z'ij1 had voor haar thans verwoeste huisvesting echter zon-1 der uitzondering hypothecaire schuld. De Volle lasten Van den herbouw kan de b'eVolking dan ook niet dragen. Een Vrij groiote 'bijdrage in ééns is noodig en de irest Van de kosten.' zal slechts als renteloos Voorschot een schuld kunnen' vormen, die binnen een nader te bepa len termijn moet worden terugbetaald. Elk geval zal op zich zelf worden be Oiordeeld. Aan den steun der Regeering zal veelal de Voorwaarde worden ver* bonden, dat Voor het renteloos Voorschot een eerste hypotheek wordt geVestigd en de oude hypotheek Van eerste tweede wordt. Voor een Vlotte 'behandeling en geregeld contact met de bevolking is een stichting ad hoe in het leven geroepen, aan welke het Rijk het geld Verstrekt en die de rentelooze hypothecaire leenjngen afsluit en beheert. Naar een Voorloopige raming zal f 300.000 noodig zijn Voor bijdragen eens en f300.000 Voo,r rentelooze voor schotten. HOLLAND'S ZEEBANKET. Sterft de haring uit? Men zou het gaan gelooven wanneer men de jaar- lijksch minderende gemiddelde opbrengst der haringloggers nagaat. Niettegen staande het yischtuig en andére gereed schappen de laatste jaren veel verbetord zjjn geworden, verminderden de vang ZIERIKZEE. De o,ok hier heerschemde griep-epd-demie zal wel oorzaak geweest zijn, dat de lezing van prof. Lauwerijs uit Antwerpen vooir het Nutsdeipartement alhier Vrijdagavond zoo matig was be zocht. Bij ontstentenis van voorzitter en Vice-voorzitter o-pende de penniregm.- de heer Beelaerts van Emmichoven| de 3e nutslezing en leidde de prof. in, die ons eenige uren heeft laten genieten van Vlaamsche literatuur en poëzie. Het is een causerie geworden over de voor naamste V.aamsche letterkundigen en hun werken. De heer Lauwerijs deed zich kennen als een uitnemend vertolker der Viaamsche poëzie, die onze 'beschaving geschonken is door mannen als Gazelle, de Clercq en Roden'bach, terwijl hij niet minder de kunst .verstond fragmenten van werken van Buijsse en Streuvels voor zijn auditorium te doen leven. Wanneer het waar is, dat poëzie met het hart moet worden gelezen, dan is !dc heer Lauwe rijs, daarin wonderwel geslaagd. In Klokke Roel-and" hoorde men 'den strijd zang van het Vlaanderen uithet verle den en het Vlaanderen der toekomst, ter wijl hij in „Jeugd", de schildering van het landsleven door Streuvels' pen zoo mooi en teer wist weer te geven. Voor hen, die nog geen kennis namen van 't werk van Viaanderen's groote letterkun digen, was deze lezing een uitnoodiging om eens met hun werken kennis te ma ken. Prof. Lauwerijs oogstte veel 'bijval en had aan 't -eind den dank van het Nut in ontvangst te nemen, die hem namens den voorzitter werd overgebracht. (Met het oog op een. in de maand Maart a.s. te houden pluimvee-tentoon stelling te Zierikzee, vergaderde Vrijdag avond in het „Huis van Nassau." de ge vormde commissie, bestaande uit leden der sportplu'.mveeveraeniging „Excelsior" te Zierikzee en van de afdeelmg Schou wen en Duiveland der V.P.Z. In gemeen schappelijk overleg is een tentoonstel- lings'fc'estuur gevormd, 'bestaande uit de heeren: P. Verbeek, Zzee, voorzitter; W. J. v. Schelven, id., 2de voorzitter; P- Hanse, Eikerzee, secretaris; Ch. Timmer man, Zierikzee, 2e secretaris; J. Brouwer, Zierikzee, penningmeester; - L. J. Mol, Dreischor, 2de penningmeester. De heeren werden met de algemeene lei'ding belast. Overigens is een comité gevormd, Zijn diverse commissies en keurmeesters be noemd en een begrooting opgemaakt. De beide vereenigingen zullen trachten de tentoonstelling; zoo- goed mogelijk te doen siagen. Men wil laten den, wat onze streek op- dit gebied presteert. Mede werking is bereids toegezegd dooi' de Postdui venver. te Zierikzee en de Bijen- ver. Schouwen en Duiveland. Men deelt ons mede, dat Donderdag avond na de uitvoering van „Rust Roest", behalve kapt. Linden, ook het wioo-rd ge voerd zal worden dioor den heer v. d. Wall, secr. Kon. Ver. „Ons Leger". De Bijz. Vrijw: Landstormers, Land- stormers Motordierest en Landstormers van het vooroefeningsinstituut (Sriiouwen- Duivelamd) kunnen tot Woensdagavond toegangskaarten voor den halven entree prijs 'bekomen bij de Firma A. C. de Mooij, Kraanplein. De kommies le ki. D. v; n der Werf, is met ingang vah 1 Maart overgeplaatst naar Dordrecht, om te worden belaslt met den dienst aan het abattoir. ELLEMEET. Op 1 Jan. 1926 bedroeg het aantal inwoners 543. Door geboorten en vestiging had een vermeerdering plaats van 74, doch door overlijden en vertrek een vermindering van 71, zoo dot op 1 Jan. 1927, het aantal inwoners bedroeg 546. ZONNEMAIRE. Zaterdagavond om streeks 8 uur bralk brand uit op den zol der van de bakkerij van dhr. G. Ooms, in de kom der gemeente gelegen. Doiar flink optreden der brandweer kon de brand; die zich in den beginne ernstig liet .aanzien, 'beperkt blijven tot het dak boven bakkerij en winkel en hel op zolder gestapelde zeer 'brandbare stook- materiaal. Tegen 11 uur rukten de spuit gasten in. 1, NIEUWERKERK. Donderdagavond 13 Jam. hield de vereeniging „Streven naar Beter" haar jaarlijksche algemeeree ver gadering in de zaal „Reboboth". Van de ongeveer 150 leden waren slechts 44 le den opgekomen. De voorz., de heer W. Wandel, opende de vergadering met een welkom ,aan de aanwezigen. Hij gaf' daar op het woord aan den secretaris, die de notulen voorlas, welke onveranderd wer den goedgekeurd. Ook de rekening werd in órde 'bevonden, welke in ontv. 'be-N droeg f 6094,93 en in uit-g. f 5983,,585* zoodat het 'batig saldo, bedraagt f 111,345. Uit het verslag van den secretaris 'bleek, dat hoewel 'belangrijk minder dan het vorige jaar, toch nog 53735 k.g. voeder was aangekocht. Bij de thans 'plaats héb- bende verkiezing van bestuursleden wor den de aftredende heeren A. Sies, W. Flikweert Az. en J. Kik herkozen, terwijl tot Jid' van de commissie van toezicht werd gekozen de heer S. Wandel. Na nog eenige zaken van huishoudielijiken aard besproken te «hebben, sluit de voor zitter na omvraag de vergadering. BRUINISSE. De heer G. Bolier Gz. al hier, aftredend lid der Prov. Staten in Zeeland, voorkomende op de candidaten- lijst der Chr. Hist. Uniepartij, heeft voor deze aangeboden candidatuur bedankt. MIJNHARDT'S Keelpijntabletten ge nezen, ontsmetten en zui veren de Keel. Bij Apotli. en Drogisten. EJacon 60, Buisje THOLEN. Gemeenteraadsvergadering gehouden op Vrijdag 14 Jan. Voorzitter, mr. A. J. Van der Hoeven. Aanwezig 10 leden. Afwezig de heer Goedegébure. De Voorzitter dankte alle heeren, die hem op> 1 Jan. '27 hadden gecomplimenteerd en wiemsehte hen wederkeerig een geze gend jaar toe. Als hij terugblikt-op de eerste Vergadering in 1926, toen alles een sombére toekomst voorspelde, kunnen wij niet anders zijn dan dankbaar, daar 1926, op economisch gebied, voorzeker Voor spoedig kan worden genoemd: immers de landbouw en oestercultuur was zeer bevredigend, de bot- en kuilyisseherij was weer niet bizonder loonend, ook de mos- selhandel kon béter zijn geweest, wat voornamelijk te zoeken is in de lage Valuta en de igirootere opbrengst do.or het aanwenden Van motorische kracht. Als Voornaamste feit mag wel geconsta teerd worden, dat door den minister con cessie is verleend Voor het leggen van een b'rug over de Eendracht. De exploi tatie der bedrijven is alleszins gunstig te noemen. Door het grondbedrijf is in 1926 Vcpr ongevjeer f 10.000 aan bouw grond verkocht. Het woningbedrijf heeft ondank-s ide hooge onderhoudskosten, ook een kléine winst .opgeleverd. Het gas verbruik was in 1926 333.000 M3., wat een vermeerdering aanwijst van 54000 M3. Het véerb'edrijf toonde eenige toe name, terwijl ook de -havengelden en keurloonem eenige Verhbogingen toon den. En waar dit alles bevredigend is geweest, kunnen wij 1927 eenigszins op timistisch tegemoet gaan. Spr. hoopte, dat de leden in 1927 alle krachten zul len inspannen om het belang dier gem. te dienen. Hij wenschte hen Verder Gods onmisbaren zegen toe. Een -raadsbesluit in Vorige Vergadering genomen, inzake storting inkoopsom gemeente-ambtenaren kon hun goedkeuring tniet wegdragen, daar de verordening desbetreffend op 1 Jan. '25 niet gereed was. Een schrijVen Van den Minister Van Waterstaat was ingekomen, d.d. 3 November 1926,- dat door hen concessie werd Verleend Voor het bbuwen eener brug, beneVens voor Verhooging daarvoor te gebruiken we gen, enz. De Voorz. meende, dat een woord van dank toekwam aan den be trokken min., 'benevens Ged. St. en de Kamerleden de Wilde en van Sasse van Yselt Voor de door hen betoonde mede werking. De voorz. vroeg in verband hiermede machtiging aan B. en W. te Var- leenen, Voor het treffen der noodige be schikkingen en onteigeningen. Als toe lichting hierop deelde hij den raad mede, dat een firma door hen reeds was be last met boringen, teneinde de -grond lagen te onderzoeken voor eventueel te heien palen. De heer Quist zal tegen stemmen, daar hij niet le spreken is oVer het voorbijgaan in deze zaak van den raad door den Voorzitter, daar zij eerst door bulletins en de couranten moest vernemen, dat de concessie was verleend; het was volgens hem plicht van Van den voorzitter geweest, de Raad hierVan het eerst in kennis te stellen. De Voorz. meende, dat de heer Quist zich hierin vergiste, daar ten all-en tijde de stukken ter inzage liggen Voor den raad; dat het schrijven eerst 13 Nov. 1926 is ingekomen en sindsdien geen raad is gehouden en- dat de officiëele mededee- ling nu eerst als zijnde sindsdien de eer ste Vergadering, heeft plaats gehad. De heer Quist acht zich niet erkend als raadslid, Volgens hem had de burge meester hem dit direct moeten mede- deelen. Meer dan; een persoon had hem gevraagd hoe het met de brug stond en hij had nooit meer geweten dan de bladen Vertelden. Het is den heer Moel- ker wel eens meer voorgekomen, dat hem iets gevraagd werd als raadslid, dat hij' niet wist, dan alleen uit de bladen, doch hiervan maakt hij den voorz. geen Verwijt, daar de mededeeiing alleen plaats heeft in de raadsvergadering, terwijl de voorz. nog nooit geweigerd heeft hem nadere inlichtingen te Verstrekken, in dien hij. hem daarom vroeg, vóór de raadsvergaderingen. De voorz. meende, dat het op den weg ligt van de raads leden, het hem te Vragen; zooals meer deren -reeds gedaan hébben, indien men iets wenscht te weten' en als hij gegevéns had, is dit door hem nooit geweigerd. Met 8 stemmen tegen 2 st, die der hee ren Quist en Braai, werd B, en W. Ver volgens machtiging verleend t-ot het uit voeren der plannen en onteigeningen voor het 'b'rugplan. De voorz. zeide, dat deze later den raad bij nadere beschou wingen ter goedkeuring zullen worden voorgelegd. Van den heer M. Van Dui vendijk, scheepstimmerman, was een schrijven ingekomen, met Verzoek geen Vaste brug te leggen of op zoodanige plaats, dat zijn bedrijf daardoor niet werd geschaad. Mocht de raad hierloe niet overgaan, zag hij gaarne, dat zij in beginsel besloot, mocht zijn bedrijf, dat reeds meer dan 50 jaar door hem en zijn familie is gedreven-, hiervan schade ondervinden, dit door de gemeente zal worden Vergoed. De voorz. stelde na mens B. en W. Voor hierop afwijzend te 'beschikken, daar van Duivendijk in gebreke is gebleven te bewijzen, dat door hem schade zal worden geleden en dat, indien dit zoo mocht wezen, de raad dan over gedocumenteerde bewijzen moet beschikken, wil zij hiertoe overgaan. Als het mocht 'blijken, dat van Duiven- dijk schade heeft, voelde de heer Moel- ker er iets Voor hem vergoeding te ge ven, doch er zullen nog wel meer men schen zijn, die eenigszins schade lijden en het staat in het geheel nog niet vast oi dit ook voor Duivendijk wel zoo'n vaart zal ioopen. De heer Cornelisse acht dit gevaar niet denkbeeldig, hij ziet erin dat velen naar Roukema zullen gaan, daar het altijd bezwaarlijk zal gaan op de werf bij Duivendijk te komen en de meeste schippers niet graag den mast strijken. De 'heer Braai is Van meening, dat straks geheel Tholen wel om scha-' devergoeding kan vragen. Laten zij maar wachlen - tot de 'b'rug er is. Hij gelooft, dat het niets is dan plukkerij Van den heer van Duivendijk. De voorz. zegt, dat de heer Braai zoo iets niet kan en mag zeggen, daar hij' dit niet kan bewijzen. Het verzoek werd daarna met algemeène stemmen Van de -hand gewezen. De N.V- Waterleiding: Tholen verzoekt den raad, alvorens tot het bouwen der brug over te gaan, met hen overleg te plegen, daar het 'hen ge wenscht Voorkomt langs de te 'bouwen brug een buisleiding aan de leggen en zij hiervoor dan gaarne con cessie werd Verleend. De voorz. meende, dat het ,gewenscht was, dit verzoek aan te houden en eerst oVerleg te pleggn met doi 'betrokken 'ingenieur. Aldus 'be sloten. Een Verzoek van de heeren S. Brandsma en P. de Bree, subsidie te ver- leenen Voor een op te richten .school museum, werd niet ingewilligd, daar niet is aangetoond, welk belang dit voor deze gemeente heeft. Aan het bestuur der la gere school op Geref. grondslag, werd op een door hen gedaan Verzoek f 100 subsidie Verleend, Voor een door hen ge houden Vervolgcursus. Ook werd béslo- ten het Noordelijk igedeelte Van- 't Hoorn werk niet meer te Verpachten; doch diit Vaar het brugmateriaal in reserve te houden Vooir opslagplaats, het Zuidelijk gedeelte is Verpacht aan J. Koole, voor f420, Voor den tijd van 7 jaar, wat f70 meer is dan Vorige jaren. Besloten werd het gedeelte V^lengde Hoogstraat in eigendom en onderhoud Voor de ge meente over te nemen. Aan D. Roukema werden 5 M2. grond aan de Molenkom Verpacht voor f 0,50 per jaar. Waar in dertijd aan de gasfabriek een stoomma chine is geplaatst en een motor is op geruimd, terwijl de ander als reserve dienst deed en deze Ver op is, verzoeken B.. en W. den Raad, een crediet te ver- leenen v\an f2000 voor aanschaffing van een nieuwe, en deze te bestellen bij de Brons-motorenfa'briek te Appingedam, daar deze solied en goedkoop is. De heer Braai Vroeg, of ook is geïnformeerd bij

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1927 | | pagina 1