AB£1JS®00P De voorliefde Zierikzeesche Nieuwsbode B IJ VOEGSEL BINNENLAND. van het publiek voor kruldengeneesmlddelen it zoo goed te verklaren, omdat het van oudsher bekend Is. dat kruiden en plantaardige genees middelen het beste door onze organen kunnen worden ver dragen maar daarenboven recht streeks werken zonder door bijtende stoffen gevaarlijke nevenwerking te verrichten. AKKER* is eene siroop, in hoofdzaak samengesteld uit kruiden en planten, waarvan de waarde van de meeste reeds eeuwenlang bekend is en die ieder voor zich een bijzondere werking op onze borst, adem halingsorganen en slijmvliezen uitoefenen. Om een enkele te noemen, het hier te lande weinig bekende Maté kruid (Herba Maté), hetwelk hoofdzakelijk in Paraguay geteeld wordt en dat. naast haar heil- zamen invloed op ontstoken ademhalingsorgenan, kalmeert, verzacht en bovendien de eetlust opwekt, in plaats deze zooals de meeste andere medicijnen, te verstoren De tien andere gewassen, die voorts een deel der samenstelling van Akker's Abdijsiroop vormen, doen ieder op de hun eigen wijze hun invloed gelden op borst, keel en -Iongen. Daardoor werkt AKKER's ABDIJSIROOP kalmeerend door het stillen van den hoest; verzachtend door het oplossen van de slijm: genezend door het vernietigen der bacteriën. Door die eigenschappen verkreeg AKKER's ABDIJSIROOP haar wereldvermaardheid en werd het algemeen geprezen huismiddel bij HOEST - VERKOUDHEID - BRONCHITIS CATARRH - ASTHMA - KINK- en SLIJMHOEST GRIEP - INFLUENZA - KORTOM BIJ AAN DOENINGEN DER ADEMHALINGSORGANEN Alom verkrijgbaar in kokers van 230 gram ƒ1.50. van 550 gram 4 ƒ2.75 en van 1000 gram A ƒ4.50- Groote flesschen zijD voordeeligerf seerd op een omslag voor landbouw als hoofdgroep vian f 6,50 per f 1000 loon. De balans sluit in debet en credit met een bedrag Van f329.836,69, waaronder een effectenbezit Vian f 167.367,50. De finantiëele clommissie, bestaande uit de heeren A. C. de Oude te Zierikzee, J. D. Alderkamp te WerVen en C. P. Beyen te Benschop, bracht bij monde van laatstgenoemde verslag uit. Het deed hen genoegen te mogen cionstateeren, dat zij de boekhouding en bescheiden in orde hadden bevonden. Tot lid der Finamtiëele clommissie werd in plaats van den heer A. C. de Oude, welke niet herkiesbaar was, gekozen de heer C. Kinigge te Wilnis. Op Voorstel van het bestuur werd be- ssloten een ziekteverzekering te stichten waaraan de leden niet alleen Voor hun personeel, maar ook Voor zichzelf en inwonende kinderen kunnen deelnemen. De Voorzitter wekte de aanwezigen op de leden te wijzen op het belang, deel te nemen in de vrijwillige verzekering tegen de geldelijke gevolgen van onge vallen, benevens door deel te nemen in de pensioen- of levensverzekering, zich zelf en hun gezin voor den ouden dag te verzorgen, waarna hij de vergadering sloot. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te Durg^rdam, P. van Lely- veld, Candida at te Dinther (N.-Br.) Bedankt: Voor Hedel, D. J. van de Graaf te Ridderkerk. Voor Kra'bben- dijke, N. Luijendijk te Nieuwierkerk a. d. IJssel. Chr. Geref. Kerk. Beroepen: Te NoordeLoos, L. H. van der Meiden te Dordrecht. Geref. Gem. Beroepen: Te Westzaan, R. Kok te Gouda. THEOLOGISCHE SCHOOL. De theologische school der gerefor meerde gemeenten in Nederland, die te Rotterdam gebouwd is aan den Boezem singel vóór de kerk aldaar, is Donderdag geopend. Oestartaad. 9.30, de heer v. Kempen, evangelist te Amsterdam en 2 ure, dr. Weeda. Gerei. Kerk. 9.30 en 2 ure, Leesdienst. Geref. Gein. 9.30, 2 en 5.30 ure, Leesdienst. Itejecalaad. 2 ure, ds. r. d. Linden. Bratniesc. 9.30, ds. Waardenburg en 2 ure, idem (Coll. emer.-pred.) Geref. Kerk. 9 30 en 2 ure, ds. Bremmer. Geref. Gam.. 9.30, 2 en 6 ure, ds Vreugdenhil Oud-Geref. Kerk. 9, 2 en 5 ure, Leeskerk. A.-J.-Potder. Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, ds. Post ran Bunschoten. gt.-Pllfpatead. 2.30 ure, ds. Tan Doorn ooderl. en diaken)/ Oud-Geref. Kerk. 9, 2 en 5.30 ure, ds. Boone (Bev. ouderling). ThoBea» 9.30, ds. Moerman en 2 ure, ds. Datema. Geref. Kerk. 9.30 en 2.30 ure, dr. Veltenaar. Geref. Öas&. 9.30, 2 en 6 ure, Leeskerk. .30, ds. Verschoor en 2 ure, Leesdienst. Oud-Geref. Gesa. 9 30 en 2 ure, Leeskerk. 9.30 en 2 ure, ds. de Gidts. Geref. Kerk. 9 30, 2 en 6 ure, ds. Lanting te Wolfaartsdijk. Oud-Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 ure, Leesdienst. P»«rtv2:6t. 9.30, Leeskerk en 2 ure, ds- Verschoor. Geref. Kerk. 9.30, 2 en 6 ure» Leeskerk. 9 30, ds. Los en 2 ure, idem (Bed H. Doop). Geref Gem. 9.30, 2 en 6 ure, de heer Romjjn van Oosterland StaveetesQ, 9 30, Leeskerk eu 2 ure, ds. Moerman. Oud-Geref. Kerk, 9.30, 2 en 5.30 ure, Leeskerk. 0t.-Aufiataad. 9.30 en 2 ure, ds. Oskam. Geref. Kerk. 9.30, 2 en 5 ure, Leeskerk. ZEEUWSCHE KALENDER. Herinneringen der week. 16 Januari. 1857. Aanvang der gasverlichting te Zie rikzee. 17 Januari. 1414. Zwlaire brand te Zierikzee. 18 Januari. 1756. inwijding van het vergroote kerk gebouw' der Luthersche gemeente te Zierikzee. 19 Januari. 1783. Het orgel in de Oostkerk te Mid delburg wordt ingewijd. 20 Januari. behoorenda bi] d« van Vrijdag 14 Jan. 1927, no. 11492. L. PENNING f. Te Utrecht is, 72 jaar oud, overleden de 'bekende schrijver en journalist L. Penning, vooral vermaard om zijn boeken over Zuid-Afrika. In 1854 als zoon van een predikant geboren, schreef hij pas in 1896 zijn eerste boek, getiteld „De hel den van Zuid-Afrika". Sedert 1903 wijdde hij zich hoofdzakelijk aan journalistieke bezigheden. Te Arnhem Was hij van 1909 tot 1919 directeur van het (A.-R.) „Arn- hemsch "Dagblad", terwijl hij later aan de „Stichtsehe Courant" te Utrecht ver bonden Werd. Na zijn vestiging te Utrecht ondernam hij een reis naar Zuid-Afrika om het archief van Pretoria te bestudee- ren. Verscheidene geschriften van zijn hand Iwierden in het Duitsch, EngelsCh en zelfs in het JaVaamsch vertaald. ONZE BANKBILJETTEN. Naar het „U. D." verneemt, zullen de bankbiljetten van f 40 enf f 60 mettertijd vervallen, terwijl nog een nieuw 'biljet van f 50 zal l Worden ingevoerd. Hierin zou de oplossing te zoeken zijn, Waarom de biljetten van f 20 zijn uitgegeven. HET NEDERL.-BELG. VERDiRAG. Volgende W'eek is volgens de Tel. de verschijning te verwachten van het Voor- loopig Verslag der Eerste Kamer Inzake het Ned.-Belg. Verdrag. ARBEIDSVRAAGSTUKKEN. In deze rubriek zullen wij in het ver volg .elke 14 dagen een korte beschou wing wijden aan de voornaamste gebeur- nissen op het gebied van den arbeid. De arbeidsvraagstukken verheugen zich te genwoordig zoozeer in aller belangstel ling, dat het ongetwijfeld nuttig is onze lezers geregeld er van op de hoogte te houden. Bij den- aanvang dezer rubriek in het begin van het jaar, is het zeer Verlei delijk een terugblik te werpen op wat in 1926 gebeurde. Wij zullen deze 'ge legenheid dan ook aangrijpen voor een korte algemeene inleiding. Alles bij elkaar was 1926, wat de arbeidsvoorwaarden be treft, vrij rustig, groote veranderingen in de loonen vonden niet plaats, hier en daar waren reeds enkele verhoo,gingen mogelijk, terwijl daarentegen nog en kele fabrieken helaas genoodzaakt wa ren verlagingen door te voeren. Van groot belang was het echter niet. Een en ander had tot gevolg, dat ook wat de arbeidsconflicten, de stakingen en uit sluitingen, betreft, 1926 een rustig jaar was. Zeer groote donflicten kwamen niet voor, hier en daar was plaatselijke strijd, decih ook dit bleef ten slotte beperkt tot de betrokken ondernemingen. Door het optreden der nieuwe Regee ring in Maart was ook op het gebied der sociale wetgeving niet zooveel te doen als anders het geval Was. Toch werden in de laatste helft van het jaar nog een wetsontwerp tot nadere regeling der ColL Arbeidsovereenkomst en een tot wette lijke regeling van den Hoogen Raad van Arbeid bij de Tweede Kamer ingediend, terwijl een voorontwerp Ziektewet aan den Hoogen Raad van Arbeid werd ge zonden. De werkloosheid was in 1926 gelukkig iets minder dan in de vorige jaren, ter wijl ook de prijzen van de levensbehoef ten zich in dalende richting bewogen. Dit wijst er op, dat wij langzaam maar zeker de Crisis te boven komen en het bedrijfsleven, dat voor ons Volksbestaan zoo zeer noodig is, zich weer verder zal kunnen ontwikkelen. Laten wij hopen, dat 1927 in dit opzicht iedereen tevreden zal mogen stellen. Uit Stad en Provincie. ZIERIKZEE. De bekende Gazelle Rij- wlelfabriek te Dieren heeft er slag van haar artikel onder de aandacht van het publiek te brengen. Onze opmerkzaam heid wordt op de Gazellefietsen geves tigd door de kleurige harmonicaboekjes, die telken jare door héél ons land wor den verspreid en die telkens wleer een nieuwe geschiedenis brengen, waarin ons op prettige en onderhoudende 'wijze de deugdelijke kwaliteiten van dit zoo gun stig bekend staande fabrikaat Worden verteld. Zoo'n kleurig boekske is ook thans Weer verschenen. „De wonderlijke avonturen van Jaap Kalebas" is de titel er van en het geeft ons in dichtvorm de lotgevallen van een jongmensch, dat op een Gazelle fiets een reis om de We reld maakt. Het spreekt vanzelf, dat ook nu iweer de uitstekende hoedanigheden van het Gazelle-rijwiel ter dege worden belicht. Wij voegen hieraan toe, dat als vertegenwoordiger voor deze plaats op treedt de firma P. Adriaanse te Zierikzee. Maandag begint ons nieuwe feuille ton Een wanhopige keuze", een span nende roman door de Engelsche schrijf ster Mary Connor Leighton. HAAMSTEDE. Blijkens advertentie in dit blad hoopt Vrijdag a.s. te Haamstede, dhr. H. de Boer van 's-Gravenhage een le zing met lichtbeelden te houden over: „De beteekenis van het Huis Oranje- Nassau". Waar genoemde heeir met zeer veel succes deze lezing lm verschillende groote plaatsen van ons land heeft ge houden en gunstige recensie's heeft, zal hij ongetwijfeld aan velen een leerrijken en gezelligen avond bezorgen. Thans is ook vanwege de Bataaf- sche Import-Maatschappij te 's-Graven hage een benzinetank met automaat ge plaatst op hef erf der smederij van dhr. P. Saman aan den straatweg tusschen Haamstede en Burgh. Deze automaat van nieuwe constructie zal 'bij donkere avon den electrisch verlicht worden. ST.-ANNALAND. Dinsdag hield teil ten huize van den heer M. Rijnberg de vareeniging „Landbouwbelang" alhier hare gewone jaarvergadering, welke door 28 van de 178 leden werd bijgewoond. Blij kens het jaarverslag Van den secretaris waren in 1926 aangekocht 1.136.875 K G.1 Verschillende meststoffen Voor een be drag van f85983,93. Uit de gedane reke ning bleek gedurende 1926 ontvangen te zijn een bedrag Vian f87298,29, en uitge geven een 9om Van f 87239,67, zoodat 1926 een batig saldo, heeft opgeleverd van f 49,62, hetwelk gevoegd bij het goed slot der vorige jaren, ad f873,95, een saldo Vormt van f 923,57. Het bestuurslid, J. van der Male, welke aan de beurt van aftreding was, werd met algemeene stem men als zoodanig herkozen. Naar aan leiding van een ingekomen verzoek van dhr, Brooiijmans, werd besloten tot den Raad dezer gemeente een verzoek te richten het kaaigeld |der bieten te Ver minderen van I21/2 |op 6 lüent per 1000 KG., terwijl de subsidie Voor de mus- schengilde alhier voor 1927 bestendigd werd op f40. SCHERPENISSE. In navolging van an dere gemeenten Worden alhier pogingen in 't werk gesteld een leesgezelschap op te richten. Dit bestaat hierin om tegen een matige veTgoeding per jaar den le den verschillende illustraties en tijd schriften ter lezing te geven. ONDERWIJS. DE VOLKENBOND. Hoe moet de Volkenbond, zijn ontstaan, zijn ontwikkeling, aan de jeugd worden geleerd? Moet zij, met het geschiedenis onderwijs in het begin der twintigste eeu'W gekomen, plotseling voor den Vol kenbond iwörden geplaatst als een geheel nieuwe gedachte? Op deze vraag kan niet anders dan een ontkennend antwtoord worden gege ven. Kinderen, zelfs in de Lagere klas sen, zijn leergierig genoeg om te vragen Wlat aan het ontstaan van den Volken bond is voorafgegaan. Den Volkenbond in het onderwijs 'brengend, schept de ver plichting te Wijzen op de vele vroegere gedane pogingen, om de zelfstandige Sta ten langs geleidelijken Weg te brengen tot een zekere internationale samenwer king; op het streven naar recht in de ver houdingen der Staten, als gevoïg van ge heel den ontwikkelingsgang der menseh- heid. In de grijze oudheid bevochten de familiën, de stammen elkander; in de vroegere middeneeuwen beoorloogden de steden elkander, later de graafschappen en hertogdommen. Dank zij een geordend Staatsbestuur is van dien haat niets meer te bespeuren; de provinciën zijn tot rij ken veneenigd, en een binnen/andsche oor log ïwlordt thans een onmogelijkheid ge acht. En zoo kan de Volkenbond iwlorden geschetst als de Statenorganisatie, die in de toekomst tusschen de volkeren den oorlog ounoodig maakt. In de plaats van het vuistrecht is de rechtbank gekomen; de Volkenbond moet aan de menschheid het besef bijbrengen, dat het dooden van den medeburger, in vredestijd een mis daad, geen gewettigd middel meer is om geschillen tusschen Staten te beslechten. Het Iwlas dan ook een goede daad der regeering, toen zij een circulaire uitvaar digde, dat het geschiedenis-onderwiijs op de middelbare scholen ook moet omvat ten de voorbereiding, stichting en ver richtingen van den Volkenbond. LANDBOUW EN VEETEELT. Dinsdag j.l. hield der Ver. vian oud- leerlingen der R. L. W. S. haar jaarver gadering in Schuttershof te Goes. De vice-Voorzitter, dhr. A. C. Zandee, open de de Vergadering en heette in het bi zonder welkom den 'heer H. Bailk, assis tent Vaini het Landbouwkundig Bureau van het Kali-Syndicaat te Amsterdam, den Rijks-landbouwconsulent, dhr. C. Stevens 1. i. Dir. der IR. L. W. S„ den Rijks tuin- bouwdonsulent, dhr. A. ,W>. vi. d. Plas- sdhe t. i. en het ieere-lid, dhr. C. J. Snouok. Daarna werden door den secre taris de notulen ten het jaarverslag ge lezen. Hieruit bleek, dat de vereeniging nog steeds in ledental toeneemt, en dat er Veel belangstelling Voor het bedoe ken der R. L. W. S. is; het aantal leer lingen is dan look bevredigend. Daarna werd tot hoofdbestuurslid der Z. L. M. gekozen dhr. C. O. J. Hendrikse te Zierikzee. In het bestuur werd her kozen de heer W. A. Sneep te Ossen- drecjht gekozen de heeren C. H. A. Stols te St.-Filipsland en A. Wisse Jz- te Anna-Jacjoba-Polder. Daarna werd beslo ten geen Zomervergadering 'te houden, doelh te trachten in plaats daarVan een exéursie te houden naar Groningen, wan neer ten minste blijkt dat hiervoor Vol doende animo bestaat. De bibliothekaris werd volmacht gegeven verschillende nieuwe boeken in de bibliotheek aan te schaffen. Daarna hield !de heer Balk voor noemd een lezing met film over kali in land- en tuinbouw, benevens de kali-in dustriefilm, onkruidfilm enz. Voor deze films was veel belangstelling. De vide- voorzitter was de tolk der vergadering, toen hij den heer Balk een woord van dank bracht voor IZijn mooie en leerzame lezing en hem een tot weerziens toeriep. BURGH. Maandagavond j.l. hield de vereeniging van oud-leerlingen van den RijksLandbouw-Wintercursus „V. Z. O. D." een algemeene ledenvergadering in hötel v. d. Moer. Na opening door den waar nemend voorzitter, dhr. R. Th. Boot C.Wz. die de vergadering, in 't bijzonder dhr. Mesu van Goes, den spreker voor dezen avond, welkom heette, lezing en vast stelling der notulen van de vorige ver gadering en behandeling der ingekomen stukken, gaf de penningmeester verslag van zijn financiëel beheer over het afge- loopen jaar. Zijn rekening, in ontv. en uitg. resp. met f68,53 en f28,78& en dus sluitend met een batig saldo vajn f 39,745, werd door de vergadering goedgekeurd. Vervolgens bracht dhr. I. G. C. Boot verslag uit Van het ten vorige jare te Westensdhouweci gehouden proefveld ter bestrijding van veenkoloniale haverziekte. Hieruit bleek, dat bemesting van dit Veld met zwavelzuren ammoniak betere uit komsten gaf dan Chilisalpeterbemesting, terwijl het gebruik van Mangaansulfaat ter bestrijding der ziekte deugdelijk bleek. Als 1 id der proefveldoommissie werd her kozen dhr. Braai. Daaimn verkreeg dhr, Mesu het Woord ter behandeling van het onderwerp „Veevoeding". Op eenvou- die en bevattelijke wijze behandelde spr. achtereenvolgens de werking der ver schillende spijsverteringsorganen en de waarde der voedingsstoffen ten opzichte van zetnu»! vetten e»witten, vitam' ent enz. Dhr. Mesu had een aandachtig ge hoor en de voorzitter was zeker de tolk der vergadering, toen hij bij het einde spr. dankte voor zijn bij uitsték leerzame rede. Verschillende vragen werden daar op door dhr. Mesu beantwoprd. Nadat nog door den secretaris een woord van dank was gericht tot den waarnemend voorzitter voor de dpoir hem aan de ver eeniging geschonken boeken en besloten werd tot aanschaffing van een serie door „De Veldbode" uitgegeven boekjes over landbouw, veeteelt, enz., Werd de ver gadering gesloten. KIPPEN IN DEN WINTER. Begrijpelijkerwijs is de verzorging van de kippen op de 'boerderij in den iwinter een ander dan in den zomer. Toch moet getracht (worden dit verschil zoo klein mogelijk te doen zijn. „De Kleinveeteelt" Wijst in verband hiermee op de spijsvertering der hoen ders, Waarvoor fijngestampte vuursteen tjes of gemalen zeeschelpen (glrit) of des noods grof rivierzand en fijne sintels uit den kachel'bak gebruikt kunnen 'wor den. Daar de schaal van het ei onge veer 90 0/0 uit koolzure kalk bestaat is het noodig de bouwtstofffen daarvoor te verstrekken, hetgeen kan geschieden in den vorm van gemalen zeeschelpen, kort- geWreven eierschaal, krijt en oude- muur- kalk. De fosforzure voéderkalk is meer voor de instandhouding of vorming van het bteenderstel en de veer en. Voor de spijsvertering zal men in ieder hok een bak met houtskoolstukjes moeten hangen, of wel het houtskool fijn maken en on der het 'weekvoer brengen. Het toedie nen van groenvoer mag evenmin nage laten 'worden. Dit geschiedt het geschikst in den vorm van boerenkool; bieten en koolrapen kunnen ook 'wiel gébruikt wor den. Men hangt deze zaken een halven meter boven den bodem. De dieren krij gen zoodoende beweging, waardoor het verschil tusschen zomer en 'winter weer kleiner 'wbrdt. Het drinkwater eischt des winters veel zorgen. Men moet de bak ken zóó plaatsen, dat er geen haiksel, zand, turfmolm of iets dergelijks in ge krabd kan Worden. Als er een laag stof op het water ligt, drinken de kippen er niet Van. Bij vriezend Weer moet het Water herhaaldelijk ververscht worden. De hoenders moeten ter zelfbestrijding van het ongedierte op het lichaam, den heelen winter door een stofb'ad kunnen nemen. NAT. BOEREN ONDERLINGE. Algemeene Vergadering der bedrijfsver- eeniging „Nationale Boeren Onderlinge", op 11 Januari, in hotel „1' Europe" te Utrecht. Voorzitter de heer T. van Del- den te Terwolde (Gld.) Nadat de voorzitter de talrijke afge vaardigden, welke uit alle deelen van het land waren opgekomen, welkom had geheeten, wees hij met Voldoening op de 'gunstige resultaten, welke onze Ver eeniging in het afgeloopen jaar had be reikt. Doordat het aantal ernstige onge vallen bij onze leden het normale niet te boven was gegaan, kon onze finafl- üiëele positie dusdanig versterkt woTden, dat zonder zorg eenige moeilijke jaren kunnen worden getrotseerd. Echter niet alleen finantiëel, maar ook in ander op zicht mag het afgeloopen jaar gunstig worden genoemd. Door haar eenvoud in werken en door haar Vlotte en coulante afwikkeling van zaken, geniet de ver eeniging een gunstige reputatie bij werk gevers en werknemers, alsmede bij auto riteiten, welke bij de uitvoering der Land en Tuinbouwongevallenwet zijn geïnte resseerd. Nadat de voorzitter de Verga dering geopend had verklaard, werden de notulen onveranderd vastgesteld. Uit het Jaarverslag en de Balans en Verlies Winstrekening stippen wij het Volgende aan. De vereeniging telde op 30 April 1926, 7008 leden, verdeeld over 32 afdeelingen, met een totaal verzekerd jaarloon van f 14.294.081,44. Het aantal gevallen^ waar bij schadeloosstelling en geneeskundige behandel ng werd verleend was 1142. Dit aantal betreft niet alleen ongevallen, maar ook bedrijfsziekten en zonnesteekgeVal- len, welke op gelijken voet behandeld worden als bedrijfsongevallen. De verlies- en winstrekening geeft met inbegrip van verschillende reserveeringen en afschrijvingen een bedrag aan van f 96.284,18. Hiervoor moest door de af deelingen aan premiën worden opge bracht een bvdrag van f90.190,72, geba PREDJCKBEURTEN, Zondag 16 Januari. K«rkw*rr«* 2 ure, ds. de Leur ran Zonnemaire. lereeskerke. 2 ure, ds. Neelemau. Bvrifc. 9.30, ds. Boogaard en 7 ure, idem (Bijbellezing in de consistorie). Reaesa*. Geen dienst. Neerflwetle. 2 ure, ds. r. Griethujjsen. Bunitili. 9.30 en 6.30 ure, ds. r. Bins- bergen (Beide keeren collecte voor Chr doel einden). Geref. Kerk. 9 30 en 2 ure, Preek- lezen Oud-Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, Leeskerk. Blkeraee. 9.30 ure, ds. Neeleman» Geref Kerki 9.80 en 2 ure, ds. v. Tol. BroawsribiTsi. 10 ure, dr. Proost. Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, ds. J. de Boer. Zftnaeraalre» 9.30 ure, ds. de Leur. Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, ds. Hoek. Naerdfakwet 9.30 ure ds. Griethujjsen. Dretaab**, 9.30 ure, ds. d. Griend (Voorber. H. Av.) Oawerkerk. 2 ure, ds. r. d. Griend Nlt<«werkark. 9.30, ds. d. Linden en 2 ure, de heer Van Kempen van Amsterdam (Coll. Stadsevangelisatie). Geref. Keik. 9 30, 2 en 5.30 ure, Leeskerk. Geref. Gem« 9, 2 en 5.30 ure, Leeskerk. 1791. Invoering van het reglement op de calamiteuze polders in Zeeland. 21 Januari. 1847. De verdienstelijke laindbbuWer en dichter Jacobus Faro overlijdt te Schoohdijke. 22 Januari. 1576. Z'wjare storm, welke inzonderheid te Zierikzee veel schade veroor zaakt. VAN HEINDE EN VER. Het lijkt 'wiel het voorjaar thans al op komst is, maar de glimlach der Lente is bedriegelijk! Een korte, strenge winter nadert volgens de weerkundigen. Verscheidene depressies zwteven rond in het Poolgebied en 'wanneer er naar dezen kant komen, zullen ze sneeuw' en vorst brengen. De Z.-Amerikaansche 'bergketen de Andes, een van de hoogste en gevaarlijk ste ter 'wereld, heeft al meer vliegers aangetrokken. Nu tweer heeft een Ameri- kaansch marinevlieger dit stoute stuk vol voerd. Hij steeg in Buenos Aires op, vloog dwars door Argentinië en over de.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1927 | | pagina 5