ADVERTENTIËN. vele varkens en ander vee en een berg plaats van graan, werden verwoest. Het vee kwam in de vlammen om. Vertegenwoordigers der regeering van Peking hebben bezoeken gebracht aan verschillende legaties. Zij stelden voor, dat de bnitenlandsche concessies aan de Chineezen zouden worden terug gegeven. Dit optreden heeft geen verwondering gebaard, omdat het gebeurde te Hankau als een precedent wordt besohouwd, dat vrij zeker door de Chineezen met soort gelijke pogingen zal worden nagevolgd. De Italiaansohe professor Salve- mini, die een groot tegenstander van het fascisme is en in Londen verblijf houdt, heeft de eenige nog bestaande copy van het vonnis in het proces tegen de moordenaars van Matteotti aan de Londensohe Sohool of Economies aan geboden. Hij is de dooumenteü met groote moeite machtig geworden. Zij omvatten de verklaringen van den be klaagde, de mededeelingen der getuigen en het requisitoir van bet O. M. Alle andere verslagen van het geding zouden door de fascistische regeering vernietigd zijn? Omtrent den brand in de oude citadel van Visegrad te Praag melden de bladen nog, dat de schade op 20 miljoen tsjeohische kronen wordt ge schat. Een zeer groote voorraad auto materiaal is door het vuur verwoest. Bij den brand zijn zes brandweerlieden gewond, van wie één ernstig. Voorts bekwamen drie soldaten en een burger brandwonden. Te Birmingham zijn bij een brand in een huurkazerne van drie ver diepingen een moeder, twee jongens en drie meisjes omgekomen. Vier andere kinderen kregen kwetsuren of rookvergiftiging en zijn er ernstig aan toe. Een zestienjarig meisje, een van deze gewonden, deed in haar nacht japon een heldhaftige poging om haar moeder en kinderen die op de bovenste verdieping waren, te redden. Maar zij moest op de trap voor de vlammen terug en werd door brandweerlui weg gedragen. laatste berichten. ST.-PHILIPSLAND. Dinsdag 11 Januari was voor ons anders zoo stille dorp een drukke dag. Van het gemeentehuis, de kerktorens en vele woningen wapperde al vroeg de vaderlandsche driekleur. Aan het begin van de .Voorstraat stond een keurig versierde eerepoort, zooals ons dorpje nog bij geen enkele gelegenheid heeft gezien.' t Was een fraaie aanblik. En, 't had zijn reden. De nieuwe burge meester, de EdelAchtb. Heer H. P. Kleppe, zou nl. dien dag geïnstalleerd worden. Bekend was, dat dhr. Burgemeester .pl.m. 2 uur hier zou arriveer en. Perauto" trok de geheele gemeeenteraad pl.m. half 2 naar 't Vosmeersche Veer, om den nieuw benoemde aidaar te verwelkomen. Dit was het 'begin van een werkelijk waar dige huldiging, waarop in !de eerste plaats de Burgemeester en tevens ook -wij in gezetenen trotsch. mogen zijn. Aan het tramstation werd de stoet op gewacht door het Comité van Ontvangst en het Muziekgezelschap „Conoordia". De belangstelling van de zijde van het pu bliek was, zooals trouwens den geheelen dag, enorm. De heer J. P. Roozemond, voorzitter van het Comité, sprak den burgemeester als volgt toe: „Geachte Heer Burgemeester! Door het Comité van Ontvangst is mij de aangename taak op de schouders gelegd U bij de intrede in onze gemeente namens de Burgerij, en kele woorden toe te voegen. Gaarne kwijt ik mij hiervan. Waar onze gemeente ge durende drie maanden naar de benoe ming heeft uitgezien, geloof ik aller eerst te mogen constateren, dat wij allen verheugd warén, toen wij hoorden, dat het pleit was beslist. Veel is er gespro ken over de kwestie: i,,Wie zullen wij krij gen." Naar ik vernomen heb, waren er veef- liefhebbers voor deze betrekking. De keuze wös "dan^ook, vóór de autoriteit die te benoemen had, niet gemakkelijk U, als de gekozene, uit zoovele gega digden, kunt daar met recht trotsch op' zijn. Het niéuwé jaar zet voor U in met een nieuwe betrekking en voorgons' Flip- landers met een nieuwen Burgemeester. Voor U zal deze benoeming, hoe welge vallig ze U ook moge zijn, vele verande ringen in Uw leven meebrengen. Wij ho pen dat wij in U zullen gekregen hébben, de rechte man op de rechte plaats, wij hopen dat wij in U zullen hebben een Burgemeester In den waren goeden zin des woords, die ons zonder onderscheid des persoons zal liefhebben als mede burgers. Wij voor ons zijn er vast van overtuigd, dat U als onze hoogste chef, de gemeente goed en met wijs beleid zult besturen. Als Fliplanders zeggen wij U hierbij gaarne toe, dat U van aller me dewerking om de zaken hier 'in goede banen te houden en te brengen overtuigd kunt zijn. Geachte Heer Burgemeester, namens hét Cbmité en de ingezetenen van St.-Philipsland, wensch ik U en Uwe familie geluk met Uw benoeming en roep U het hartelijk welkom toe in ons mid den". De heer Burgemeester dankte spr. voor de hartelijke woorden hem bij de komst in* de gemeente toegevoegd .ver trouwende en hopende, dat door onder linge samenwerking, zijn arbeid alhier tot een zegen moge zijn. Daarna ging het in optocht naar het dorp. In de Voor straat werd mejuffrouw Kleppe, zuster van den burgemeester, door een doch tertje van dhr. Faasse, een 'bouquet aan geboden. De aanwezige fotograaf nam natuurlijk de gelegenheid waar. Toen naar het gemeentehuis. Aldaar opende wethouder A. M- v. Dijke de openbare raadszitting en hield vervolgens de vol gende toespraak: Mijnheer de Burge meester.' Het heeft hare Majesteit, onze geëerbiedigde Koningin, behaagd, U te benoemen tot Burgemeester onzer ge meente. Donderdag 6 Januari '27 werd. ge door Zijne Excellentie den Commissa ris der Koningin als zoodanig 'beëedigd en heden zijn wij hier bijeen om U te installeeren of te wel officieel aan het hoofd dezer gemeente te plaatsen. Na mens alle raadsleden en verder de ge- heele gemeente roep ik U toe een har- lijk welkom en moet U mede namens het gemeentebestuur, met deze benoeming hartelijk feliciteeren. Daar het van het allergrootste belang geacht mag worden, wie aan het hoofd eener gemeentehuis- houding wordt geplaatst en de keus voor deze gemeente op U is gevallen, zoo. hoop ik dat U met Gods hulp tot opbouw en bloei der gemeente, zoowel op stoffelijk als op zedelijk gëbied, zult mogen werk zaam zijn. Aangezien U (zich nog wiet kunt beroepen op practisehe kennis, voorwat de gemeentelijke huishouding betreft, koesteren wij de stille hoiop, diat U ge noeg energie en lust zult hebben om U in die zaken in. te werken, Zoodat ge de bieLamgen van Uw onderdanen, hetzij oud of jong, rijk of arm, steeds zooveel in Uw vermogen is, onpartijdig zult voor staan en helpen bevorderen. Wij weten, dat 'de taak van Burgemeester niet lioht is, doch, waar een goede wil is, is opk een weg; dit leert de ondervinding op elk terrein van het leven. Reiken er op, dat niet alles zal worden gewaardeerd, wat door U met de beste bedoelingen wordt gedaan, maar dat pok vele teleur stellingen Uw deel zullen zijn. Laat steeds bij U het gemeentebelang voorop staan. De ondervinding heeft mij 'gedeerd', en in Uw verdere ambtelijke loopbaan, zult ook gij het ondervinden, dat ge als Bur gemeester van een pl attelandsgemeente bij vele personen en in velerlei zaken de vraagbaak zijt, en wij meenen ook in dit verband U een goeden iraad verschuldigd te zijn: onderscheidt steeds zaken vian personen en personen van zaken. Wordt dit vermengd, dan wordt de samenleving onaangenaam, v.n.l. hij de waarneming van het ambt als Burgemeester. In de eerste plaats vindt U,rechts en links van U zittende, een weth., vertegenwoordi gende met U het dagelijksch bestuur. 'Me|t hen zult ge vele, dagelijks voorkomende zaken en werkzaamheden afdoen en uit werken. Voor de andere belangrijker za ken staat de volle Raad aan Uw zijde. Zoowel met het ééne als met het andere College, hoop ik, dat U een aangename samenwerking zult hebben. M°cht er op sommige punten verschil van meening of üwrijving voordoen, laat ons dan trach ten, zooveel als in ons vermogen is, deze in der minne en In goede harmonie pp te lossen. Dat we steedis bedenken mo gen, dat we te samen werkzaam dienen te zijn in het gemeenschappelijk 'belang, dat dan ook steeds ons eigen belang blijft Ik kan niet nalaten, voor ik eindig, mijn hartelijken dank uit te spréken aan Heeren Wethouders en Leden van den raad, voor tde volle medewerking, steun eni sympathie, welke ik vanaf 21 Aug. zoo ruimschoots heb mogen ondervinden. Dat dk dan ook 'de betrekking van waar nemend Burgemeester in deze emotie volle dagen geheel onvoorbereid len on- géroutineerd tot een tamelijk (gloed einde heb mogen brengen, dank dik in hoofd zaak aan hen, die mij in deze moeilijke en voor. mij dikwijls te zware taak met aile mogelijke bereidwilligheid hebben terzijde gestaan. Ook den heer v. Beoide- gom dank ik voor zijn voorlichting. Nog maals dank, en ik hoop voor U, heer Burgemeester, dat U dezelfde steun en medewerking zult mogen ondervinden. En nu, geachte Burgemeester, pmhang ik U den ambtsketen en spreek tolt slot den wensch uit, dat God U de krachjt moge schenken oip veie jaren met lust en 'ijver tot heil en zegen van onze ge meente werkzaam te mogen zijn. Ijk heb gezegd". Dhr. P. J. de Ruijter, daarna het woord verkrijgende, wenscht den Burgemeester geluk met zijn 'benoeming, tevens wij zende op het gewichtige van het ambit, vertrouwende dat de nieuwbenoemde een burgervader zal zijn voor allen. Dan zal het in- onze gemeente igoed gaan en even- tueele geschillen zullen in Igoede har monie worden opgelost". Alsnog wordt het volgende gesproken door dhr. L. J. v. Nieuwenhuizen„Aan de hartelijke, krachtige woorden van U, mijnheer de voorzitter, is niet veel toe te voegen. Ik vrees, dat ik in herhalin gen zal vallen. Maar toch héb1 ik het woord gevraagd, omdat men op zoo'n dag als deze, een zoo belangrijke dag Voor de Gemeente, behoefte heeft zijn meening naar voren te brengen en uiting te geven aan zijn gevoelen. Dan wil ik U, heer Kleppe, nogmaals geluk wen- schen met Uw benoeming tot Burgemees ter van St.-Philipsland, met Uw aanstel ling tot hoofd dezer gemeente. En nielt alleen U, maar ook Uw vader, die met recht trotsch op zijn zoon zal zijn, mijn hartelijke felicitatie. Ook dezelfde wensch toegedacht aan Uyr broers, zusters en VeTdere familie. Hartelijk welkom bij de intrede in deze gemeente, welkom bij Uw eerste aanwezigheid in deze veerga- derzaal, in deze vergadering, welke U aanstonds zal komen staan :te pfesideeren. Wellicht klinkt het U sceptisch in de ooiren, deze woorden Van welkom vbm mijne zijde te vernemen, omdat het U bekend ist dat ik nu diirect niet anti pathiek, maar ook niet sympathiek tegen over uwe sollicitatie stond en deze ook geen steun, zooals andere raadsleden, bij hoogere college's heb1 gegevlen. Ja, zelfs in samenwerking met een ander lid, col lega Stols, hébben wij een ander persoon naar vtoren gebracht, zoowel bij den Heer Commissaris te Middelburg, als bij Z. Exc. den Minister, een persoon, die wij dachten, dat een goed Burgemeester voor deze gemeente zou zijn. Waar die echter tijdens zijn sollicitatie een andere be trekking heeft kunnen aanvaarden, heeft hij zich teruggetrokken en is van de lijst afgevoerd geworden. Het is natuur lijk Voor ons, voo;r U ein voor mij, een open vraag, of bij eventueele 'handhaving der sollicitatie, deze persoon al of niet benoemd zou zijn gewonden. Beschouw echter niet, het niet steunen uwer solli citatie, als een persoonlijke antipathie. Ik héb' dit begrijpelijker wijze nagelaten om principiëele redenen. Hare Majesteit heeft het behaagd U te benoemen. U bent gekozen uit de gnoote lijst van sol licitanten, om aan het hoofd dezer ge meente te staan. Wij moeten deze benoe ming eerbiedigen, dit besluit moeten we rechtvaardigen, en' daarom wil ik UEd. begroeten als de burgemeester. Van hairte welkom! Er wacht U een zware taak, en ik twijfel niet of de Heer Commissaris zal bij Uwe beëedigjhg Verleden week Donderdag, wel op dè zwaarte daarvan hebben gewezen en op de groote verant woordelijkheid, die UEd. met het aan vaarden v!an dit ambt, op Uw schouders hebt genomen. De naam Kjlepfpe is een korte, 'krachtige naam, een naam, die een igoede klamlk 'heeft. Onwillekeurig denkt man terug aan het tijdperk, dat wij'en Uw oom burgemeester Va^i Soher- penisse was, die daar algemeen geacht en geëerd was, ais te zijn een goed bur gemeester, staande boven de partijen. Dat U, ai is het in een andere gemeente, de zelfde Voetsporen moge drukken' en uw bestuur in die richting moge leiden! In St.-Philipsland is veel goed te ma ken, Den laatsten tijd is de naam bur gemeester door het slijk gesleurd, met modder bfespat, omdat er aan het hoofd Van ,onze gemeente jarenlang een per soon heeft gestaan, die niet waardig was den naam burgemeester te dragen. Aan, U, Mijnheer Kleppe, die naam in eere te herstellen, zoodat men weer met alle achting en' eerbüed zal sprekenvan den burgemeester Man St-Philipsland. Wordt een goed burgemeester Voor de gemeente en een waar 'burgemeester Voor de in woners. Weest eerlijk, rechtvaardig en rechtschapen, weest toegankelijk Voo;r iedereen, Voor jong en oud, arm en rijk, klein en groot. Weest onpersoonlijk, on partijdig, staat boven de partijen, hebt een open blik Voor de belangen Van de gemeente. We hopen, dat we onder uw aangenaam, krachtig bésluit in het Col lege an den Raad genoeglijk mogen sa menwerken. De plichten Van burgemee- en raadslid loopen parallelop eerlijke, rechtvaardige, degelijke en zuinige wijze de •'blelangen behartigen Van de gemeente en haar inwoners. Leg 't oor te luisteren bij de meerderheid Van den Raad, maa(r Veronachtzaam ook niet de stem der min derheid, indien die op overtuigende wij- ze naar Voren wordt gebracht en met goede 'gegevens' gesteund /op waarheid berust. Er zou in de openbare lichamen heel wat oritiek en oppositie achterwege blijven, indien er op de stem der min derheid wat meer acht werd geslagen. U Vergete niet, burgemeester te zijn voot alle standen en gezindten, dat U waa'r- deering moge hebben vtoor anderer over tuiging!. Burgemeester, indien UEd. in de zen geest uw beleid wilt voeren, dan ben ik er Vast Van overtuigd, dat U aller achting en sympathie zult Verwen/ten en zult U hier Vele vrienden krijgen. Ik ga eindigen, niet echter Zonder mijn per soon aan te bevélen in uw vriendschap pelijke sympathie. Mijnerzijds treed ik U in Vriendschappelijke welwillendheid te gemoet. Dat het U gioed ga in St.-Philips land!" I Daarna was het woord aan den nieu wen 'burgemeester, en wel aldus: „Ge achte wethouder Van Dijke! Mijhe Heeren! Op dit otojgénblik, dat ik de gewichtige betrekking Van burgemeester aanvaard, gevioel ik mij in de eerste plaats ver plicht, nederig mijn dank te brengen aan God, den Heere, die alles regeert, en wiens hulp ik ten zeerste 'behoef voor de taak, waartoe ik mij thans geroepen zie. Mijtn dank aan H. M. onze Geëer biedigde Koningin, wie het behaagd heeft mij met deze hooge onderscheiding te vereeren; aan Z. Ex. den Minister van Binnenl. Zaken, en Landbouw, die mij aan H. M. heeft willen voordragen, en aan Z. Ex. den Commissaris der Konin gin, Voor zijn gewaardeerde aanbeveling. Een woord vtan dank aan U, geachte weth. Van Dijke, eveneens aan de heeren raadsleden, de Ruijter en L. J. v)an Nieu wenhuizen', Voor de hartelijke woorden en igoede wenschen, mij toegesproken. Nu i k gereed sta het Voorzitterschap van den Raad te aanVasarden, vraag ik van U, Heeren Wethouders, den krachtigen steun ein Vriendelijke medewerking, als mede hetzelfde Van U, Heeren Raadsleden, waarbij ik hoop, dat wij met elkander Vele jaren in de beste harmonie mogen samenwerken tot nut en heil der ge meente. En aan U, mijnheer de secreta ris, Vraag ik de hulp, waar zulks dienstig k.an zijn, om mij* met Uwe administra tieve kennis te willen voorlichten, en meen ik een beroep te mogen doen op Uwe medewerking in het belang dezer gemeente. Verder b'eVeel ik mij aan in de achting Van de overige gemeente ambtenaren en hen, die op eenigerlei wijze in dienstbetrekking tot de gemeen te staan, hun daarbij de Verzekeryig ge vende, dat zij bij getrouwe dienstvervul ling steeds op mijne medewerking kun nen irekenen Ten slotte, Mijne Heeren, zal het mijn ernstig streven zijn, onpartijdig en strikt rechtvaardig de gemeentebelangen onder Gods zegen le mogen behartigen, daarbij Vertrouwende op de minzame medewer king van alle ingezetenen. Mijn doel, dat ik Voor oogen gesteld heb', is, om zonder aanzien des persoons Voor ,alle ingezetenen, niet alleen een burgemeester, maar ook een burgerVa- dar re zijn. Met deze woorden Verklaar ik het bur gemeesterambt der gemeente St.-Philips- iand te aanvaarden". Alsnog wordt bij monde Van dhr. L. J. Van Nieuwemhuizen dank gebracht aap wethouder A. M. v. Dijke, die als waar nemend burgemeester getoond heeft, in dit Voor ons woelig tijdperk, een open oog en opep hart Voor de ingezetenen te hebben gehad. Daarmede was het plechtige gedeelte afgeloopen. Na het aanbieden Van den eere wijn en het maken van een foto met zijn Edelaehtb. in het midden, werd naar de auto's igegaan, om ook een 'bezoek te brengen aan den Anna-Jacoba-Polder. Aldaar hield de heer Brandes een toe spraak, terwijl zijn schoolkinderen een welkomstlied lieten hoore-.i. Daarna door gereden tot op „de Sluis" en toen weer naar het dorp. Was het officiëele gedeelte hiermee afgeloopen, het werd Voor den burgemeester niet minder idruk. Na een gemeenschappelijke^ maaltijd in hotel „de Druiventros", waaraan door 35 personen werd. deelgenomen, werd er zeer druk gebruik gemaakt van de gelegenheid om zijn Edelachtbare te feliciteeren. Door menschen Vain eiken rang en stand, van elke gezindte werd hij verwelkomd, ter wijl hij nog verschillende toespraken in ontvangst had te nemen. Waarlijk, de eerste dag van Burgemees ter Kleppe, getuigde van aller sympathie, thfc. "1 i - H TELEGRAMMEN. Zwitserach-Amerikaansch consortium. Dit consortium zou voornemens zijn de fabri catie uit te breiden roor den uitvoer. LONDEN (V.D.) De Morning Post raeldt uit Sjanghai, dat de bolsje wistische anti vreemdelingen organisatie een algemeene staking voorbereidt, die op 20 Januari zou uitbreken. De stakingsbeweging in Sjanghai, heeft, volgens hier ontvangen tele grammen, niet zoo'n omvang genomen als de agitators wensch ten. Slechts een aantal partiëele stakingen is uitgebroken onder het personeel van Chineesche magazijnen, terwijl ook gestaakt wordt Lij de tram te Sjanghai. De'arbeidera in de fabrieken evenwel zijn voor het gróótste deel aan het werk gebleven. De diplomatieke medewerker van de Daily Telegraph verneemt, dat men in officieele kringen te Londen vast besloten is de concessies in China zoo noodig met geweld te verdedigen. Volgens berichten uit Tokio heeft de Japan8ch© regeering elke interventie in China van de hand gewezen, zoolang de Japaneche belangen niet geschaad worden. Burgerlijke Stand van Zierlkzee. G b o re a 6 Jan. Neeltje Anna, dochter van R. Wil- Iemse en N. Cl Vermeirssen. 8 Machiel Jakobus, zoon van J. Enzlin en T. J. Stouten. 11 Johan, zoon van J. Hosten en J. J. van Beek. II Maria Janna dochter van J. A. Schools en M, Quant. II Anton Pieter, zoon van E Saman en J. G. de Witte. Overleden: 9 Jan. Maria Priem, 67 j., weduwe van D. Bouman. MARKTBERICHTEN. BEURSOVERZICHT. AMSTERDAM. (Y.D.) Er bestond een groot gebrek aan orders en de affaire had weinig te beteekenen. Op de Rubber- afdeeling ging zelfs zeer weinig om in Amsterdam Rubbers. De koersen ver schilden weinig met die van gisteren, hoewel de rubberprijzen te Londen iets waren opgeloopen. "Van de Industriëelen trokken de Kunstzijdeaandeelen nog wel eenige belangstelling, doch de animo was tooh niet groot meer. Tabakken kalm en prijshoudend. Suikerfondsen aan den zwakken kant in verband met de daling der Ameri- kaansche Suikerprijzen. De oliemarkt was stil, Koninklijken prijshoudend. Aan Scheepvaarten werd geringe aandacht besteed. KATWIJK AAN ZEE (Y.D.) Giste renmiddag omstreeks 4 uur hebben H.M. de Koningin en H.K.H. Prinses Juliana per auto een bezoek gebracht aan Katwijk aan Zee. Zij gebruikten de thee bij den heer D. Taat aan de Noordboulevard. Naar vernomen wordt stond dit bezoek in verband met de mogelijkheid dat H. M. voor haar zomerverblijf te Katwijk een villa zal huren. Omtrent bovenstaand bezoek wordt verder vernomen, dat H. M. voorloopig voor den tijd van een jaar van den heer D. Taat 2 villa's gehuurd heeft voor Prinses Juliana. ROERMOND (Y.D.) Langs de spoorlijn RoermondYlodrop is bij wachtpost No. 10 een man, die bezig was met het graven van een put, door een instorting bedolven. Toen een trein passeerde en de man zich 6 M. diep onder den grond bevond, bezweken de wanden. Het ongeval werd gelukkig opgemerkt. Het treinpersoneel, geholpen door reizigers, verloste den man spoedig uit zijn benarde positie. Hy werd bewuste loos uit den put te voorschijn gehaald. Door toepassing van kunstmatige adem haling hoopt men hem in het leven te kunnen houden. Geneeskundige hulp was spoedig ter plaatse. MIDDELBURG (V.D Gisterenavond tegen 8 uur is nabij de Abeele de 22-jarige juffrouw P. Ruijtenbeek uit Middelburg, die uit de electrieche tram naar Souburg sprong zoodanig gevallen dat zij het bewustzijn verloor. Per auto werd zij naar het ziekenhuis te Middel burg overgebracht. Haar toestand is hoogst ernstig. BERLIJN (V.D.). In politieke krin gen verluidt, dat wanneer dr. Curtius zijn pogingen om een Kabinet te vor men moet opgeven, president Yon Hindenburg aan Stegerwald zal opdra gen een Kabinet van de groote coalitie, zonder de Duitsch Nationalen en met medewerking der sociaal-democraten, te vormen. Verzekerd wordt, dat Yon Hindenburg den Rijksdag zal doen ont binden, indien het te vormen Kabinet niet de vereischte meerderheid in den Rijksdag verkrijgt. PARIJS (Y.D De Matinmeldt, dat Poincaré binnenkort bij den Raad van Ministers en de Kamers een voorstel zal indienen tot verpachting van het lucifers-monopolie aan een Fransch- BEURSNOTEERENG VAN 13 JAN. 6 °/0 N.W.S. 1923 A. f 500, f 1000, 101^, 101|J-j 5 N.W.S. 1918 f 100, f 500, f 1000, 102, 102A, 102; 5%. N. W. 8. 1919 f100, f 500, f 1000, 101 j, 101102; 4| N. W. 8. 1916, f 100, f 500, f 1000, 100H> 10U,100X; 4£ N.W.S. 1917 f 100, f 500, f 1000, lOOfi, 100|, 99f5;4%N.W.S. 1916, f 100, f500, f 1000, 9696f9j, 97|. Ned. Handels-M.ij A. 157*5Koninkl. Petr. A. 391-393; H.V.A. A. 689J-691 Java Cultuur A. 382; Deli-Batavia A. 457 Senembah A. 427|Amsterdam Rubber A 333; Nederl. Soheepvaart- Unie A 183 Kon. Nederl. Stoomboot- M.ij A. 100J; Philips A. 382Jurgens A. 174^ Anaconda Steels 1-58 Wisselkoersen: Londen 12,14; Ber lijn 59,39; Parys9,94; Brussel 34,78; Zwitserland 48,22; Ween en 35,25; Kopenhagen 66,67.-J Oslo 64,10; Stock holm 66,82|Praag 7,41Milaan 10,95 Madrid 39,95; New-York 2,50; Pro- longatie 21%. ZIERIKZEE, 13 Januari. Tanwje f 14— f 14,50; chevaliergerst f 11,50—f 11,75; 'haver f 9,60; bruine boonén f 13,75—f 14; lijnzaad; f 18; eigenheim«b*s f 3,25—f 8,50; bdnte f 4,60—f 4,75; Maulwfe f 4—f 4,50; uien> groote bruine en IwÜttJe f 1,50. Coöperatieve Veiling Zlerlkzee. Veiling van 13 Jan. GROOTE VEILING. KIPEIEREN f 7,—. Dito Barnevelder f 7,40. Kleine f 5,50. KLEINE VEILING. KIPEIEREN f 7,10 k f 7,60. EENDEIEREN f 7,20 k f 7,70. Alles per 100 stuks. Aanvoer 3400 stuks eieren. BOTER f 0,76 k f 0,88. Aanvoer 417 pond. WEERBERICHT. Hoogete barom.st. 766;l*W>Hapfc«»iidfh* Laagste 735,IT^Slïiëld8. Verwaohting tot den avond 15 Jan. matige tijdelijk wellicht krachtige zuidoostelijke tot zuidwestelijke wind, betrokken tot zwaar bewolkt mot tijde lijke opklaring, waarschijnlijk eenige regen- of hagelbuien, weinig verande ring in temperatuur. Fietsers Ifeht ep Van 1415 Jan. van 4,42 a.7,36 m. 15-16 ff h 4,48 -7,35 16-17 4,45 -7,34 GEB0REH: MARIA JANNA, Dochter van JOH. A. SCHOOLS Hz. en M. SOHOUL8Qctant. Zierikzee, 11 Jas. 1926. GEBOREN: NIJTSKE FROVKJE, Dochter ran K. TELLE en N. B. TELLE— Hulshof?. Dreischor, 14 Jan. 1927.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1927 | | pagina 2