Zierikzeesche Nieuwsbode PUROL bij Brand- en Snijwonden. ZEELAND's ROEM ROOMBOTER ABONNEMENT: ADVERTENTIEN Woensdag 12 Jan. 1927. zierikzeesche courant. j£ B UITENLAND. FEUILLETON. Henny's Klok, KWATTAW VOLLE MELK REEPEN Dats KWATÏA BINNENLAND. Uit Stad en Provincie. SMAAKT ALS EN IS EVEN VOEDZAAM. Prijs per 3 maanden f 1,50, franco per post ƒ1,80. Yoor het buitenland per jaar f 10, Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag. van 13 regels 60 ets., van 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reolames 30 ets. p. regel. Bij contract belangrijke korting. Postkantoor te Zierikzee. Lijst van onbestelbare brieven e*n brief kaarten, terug ontvangen in de 2e helft der maand December. Brieven: 1. den Boer, F. J., Vlissingen. 2. Schoonen, Francfaia, Haag. 3. Nederluk, Jozef, Bergen-op-Zoom. Briefkaarten: 1 zonder adres. Nota. Aanbevolen wordt om 't adres van den afzender op de brieven en brief kaarten te vermelden, opdat deze bij onbestelbaarheid kunnen worden terug gegeven. Voorts is het gewenseht alle per post te verzenden stukken, steeds van een volledig adres, straatnaam en huis nummer te voorzien. Algemeen Overzicht. NOODLOTTIGE BIOSCOOPBRAND. Het drama in het Laurier Palace 'bios cooptheater te [Montreal (Canada) Waarbij 76 jonge menschenlevens vermorzeld zijn, heeft zich in enkele minuten voltrokken. Van de kleine slachtoffers heeft bijna geen enkel brandwonden gekregen; allen zijn gestikt of doodgedrukt in den 'wilden drang naar zelfbehoud der 'bezoekers, die zich van het balkon waar de brand uit brak, langs twiee nauwe wenteltrappen in veiligheid wilden brengen. In dien trap- penkoker Werden de kinderen doodge drukt. De brand, die aanvankelijk 'weinig te beteekenen had, brak uit op het mid denbalkon. Er waïf.m 1200 bezoekers, meest kinderen, in de zaal wiaar men juist begonnen was met het vertoonen van de hoofdfilm „Musschen" met Mary Pickford in de hoofdrol. De brand, die tot het balkon 'beperkt bleef, Was spoedig gebluscht, maar voordat alle slachtoffers uit den trapkoker bevrijd konden Worden, Waren bijna allen den verstikkingsdood gestorven. Het Waren bijna allen kinde ren tusschen de 7 en 15 jaar. De politie moest met geweid de wanhopige ouders tegenhouden, die tusschen de slachtoffers hun kinderen twülidetn zoeken. Onder aan een der trappen struikelde een gezette vrouw en de over haar vallende kinde ren verstopten den trapkoker. Een ont ploffing, die het geheete geboulw deed schudden en de vensters deed springen, bracht de reeds van (Wilden angst 'bevan gen kinderen tot razende Wanhoop en terw'ijl de vlammen door den trapkoker begonnen te spelen, tuimèiden de slacht offers over elkaar, totdat de koker ge- vuld Was met een onontwarbare en on wrikbare, in laatste stuiptrekkingen zich •werende massa. Zooals gezegd, waren bijna alle kinderen niet ouder dan 14 jaar. De wet verbiedt toegang tot bioscoop theaters te verleenen aankinderen be neden de 16 jaar, tenzij zij vergezeld worden door ouders of door personen, die daartoe door de ouders zijn gemacn- tigd. Volgens de verklaringen der ouders, zijn ongeveer 60 der overleden kinderen zonder toestemming der ouders naar het theater gegaan. Het aantal slachtoffers is tot 77 gestegen. Een twintigtal kinderen en enkele volwassenen zijn in de zie kenhuizen opgenomen. Er wordt gevreesd voor het leven van eenigen hunner. HET PROCES-BARMAT. Het proces-Barmat dat Waarschijnlijk 9 maanden zal duren is Dinsdag te Ber lijn 'begonnen. De groote zaai van het gerechtshof Berlijn-Mo afrit was geheel ge vuld. Daar waren in de eerste piaats de 11 beklaagden en hun 14 verdedigers, 5 Rechters, 5 vertegenwoordigers van het openbaar ministerie, alle mogelijke func tionarissen, de leden van de Barmat-com" missies in den Rijksdag en de Pruisischen landdag, drie dozijn journalisten en vele nieuwsgierigen. Voorts waren een aantal teekemaars en een enkele persfotograaf aanwezig. Als voorzitter fungeerde land- door J. MIDDELBEEK 14 Dagen verstreken, de een na den ander. Stormvlagen gierden daarbuiten, vaag den de sneeuwdekken weg, tot het weer kalm fwerd en opnieuw de vlok ken legioe nen nederdaalden. Geheel afgezonderd leefden die drie, en ze merkten er niets van, hoe ze het on derwerp waren van veel gepraat, gissin gen, kritiek. Slechts dokter Vrede kwam, dag aan dag!, schoon elk bezoek hem opnieuw1 el lende 'bracht, ellende en mach tel ooze woede. Henny merkte dat, zooals ook de an deren het merkten, en ééns zei ze het hem. „Je moogt komen, dokter, altijd ko men, maar ailleen Wanneer je niet die sombere zWarte oogen zet, alleen als je je er bij neerlegt, zooals wij doen en opgdwtekt wilt zijn". Slechts een merk kan aan de spits staan gerichtsdlrector Neumann, een rustig za kelijk rechter. Julius Barmatt, de hoofdbeklaagde, ver telt uitvoerig over zijn leven. In 1889 Wierd hij in Russisch Polen geboren als zoon van .arme menschen. Te Lodz heeft hij de technische school bezocht; door het geven van lessen verdiende hij zelf het noodige schoolgeld. Daar hij echter zeer vlijtig wias, werd hij kosteloos tot de school toegelaten. Later 'wlilde hij stu- deeren, maar bij gebrek aan geld is hieir- van iniets gekomen. Hij is toen spoedig naar Nederland verhuisd, Wiaair hij hel tot beëedigd translateur Wist te 'bren gen. Vervolgens Wijdde hij zich aan den handel. Spoedig Werd hij directeur hij een handelsfirma op een salaris van 400 gulden per maand. Als leeraar en tolk verdiende hij nog ongeveer hetzelfde er bij. Geleidelijk 'krijgt hij de vertegenwoor diging van ongeveer 20 Russische firma's, waardoor zijn inkomen tot 15 a 20,000 stijgt. Op dit tijdstip had hij' reeds 100,000 opgespaard. In 1913 richt hij de Nieder- landisch 'Russische Handelsgruppen A.G. op1, 'waarvan hij de meeste aandeden be zit. Toen de oorlog uitbrak bezat hij een vermogen van 1 millioen 'gulden, Waarvan het grootste gedeelte in contanten en de rest In effecten. In 1916 'werd de Amexima opgericht, Waarvan 200,000 werd gestort. Met de Duitsche autoriteiten kwlam Bar- mat voor het eerst in aanraking in 1917. Toen hij in dat jaar voor het eerst naar Duitschland reisde, bezat Barmat een ver mogen van 2 millioen gulden. In 192f2 Werd een Berlijnsch filiaal van de Amexi ma opgericht". Op het einde van de in flatie Was zijn vermogen gestegen tot ongeveer 3 millioen gulden, Waarvan 700 duizend gulden belegd1 Waren in marken. Door de deflatie heeft hij zw'are verlie zen geleden. Barmat vertelt naar Duitsch land te zijn gereisd op verzoek van het Duitsche gezantschap in Den Haag. Hij zal dit bewijzen. Op aanbeveling van den rijkskanselier Bauer is Barmat in ver binding gekomen met de Pruisische Staatsbank. Barmat 'weigerde zich verder uit te laten over zijn 'betrekkingen meft die bank. Hij zal dit doen bij de behan deling der hem ten laste gelegde feiten. HET BELGISCH TRACTAAT. Op de vragen Van het lid der Twee de Kamer, den heer Krijger, betreffende kennisneming door de leden der Tweede Kamer van de in Verband met het ver drag met België door Gedeputeerde Sta ten van Zeeland uitgebrachte adviezen, antwoordden de Minister van Buitenl. Za ken en van Waterstaat: Naar aanleiding van een verzoek van Ged' Staten van Zeeland om met het oog op de naderende winterzitting der Pro vinciale Staten alsnog gemachtigd te wor den de adviezen van dat óollegg over het Belgisdh-Nedexlandseh Verdrag, aan de regeering! uitgebracht, openbaar te ma ken, heeft eind November j.l. aan het Departement van.' Waterstaat een bespre king plaats gehad met den voorzitter en leden van meergenoemd eiollegie. Bij die bespreking hebben de ministers gemeend er geen bezwaar tegen te moeten maken, dat de bedoelde ambtelijke adviezen Ver trouwelijk ter inzage voor de leden der Staten zouden worden neergelegd. Toen daarna uit den boezem der Eer ste Kamer een verzoek kwam om' ten op zichte van de leden dier Kamer op ge lijke wijze te handelen als ten aanzien van de leden Van de Staten vian Zeeland was geschied, hebben de ministers ge De jonge arts bloosde vol schaamte, pijnlijk (getroffen door haar gegronde te rechtwijzing. 't Was schande, dat hij, de immer zoo kalme, rustige dokter, die im mers Zijn patiënte behoorde op te vroo- 1 ijken, zóó aan zijn gevoel toegaf. Sedert kwlam hij steeds met een onbewolkt lachend gelaat, 'w!at hem echter zeer veel inspanning kostte, Want hij was jong en niet phiiiosophisch aangelegd. Henny zag door zijn schijnbare vroo- lijkheid heen en schudde 't hoofdje, ech ter met een teeder lachje, half medelij dend, half ontroerd. Berthold Vrede kon soms, als hij ruster loos gehaast van de eene patiënt naar de andere spoedde, of druk in het zie kenhuis bezig wias, plots stilstaan, en zich afvragen, hoe 't zijn zou, als hij nooit meer dat slanke lichte figuurtje op de groote divan voor het raam zou zien liggen. tMaar hij kon zich dat niet indenken. Evenals hij vroegen ook Berkensteyn en zijn vrouw' zich dikwijls af, hoe Zal het zijn als ze Weg is? Henny's laatste Kerstmis op aarde na derde. Een groote geurende boom stond in een hoek van de groote suite, niet ver van Henny's plaatsje, niet veT van den vleugel. Oom Leonard's artistenhanden hadden den boom versierd en er een prachtstuk meend, dat verzoek niet te mogen af wijzen. Zij zijn in de gegeven omstan digheden bereid de stukken ook ter ver trouwelijke kennisneming aan de Twee de Kamer te doen toekomen. GEDEELTELIJKE INPOLDERING LAUWERZEE? Naar de Prov. Gron. Crt. verneemt, zal zeer binnenkort een bespreking plaats hebben ten. provinciiehuize te Groningen tusschen Ged. Staten van Groningen en de beide inspeclteurs der werkverschaf fing in Groningen en Friesland over de wensdhelijkheid van een gedeeltelijke in poldering van de Lauv/erZee, als een ob ject van werkverschaffing. BELGISCHE SIGARENMAKERS. In verband met het steeds toenemende aantal Belgische sigarenmakers in Dns land hebben de vier arbeidersorganisaties in de sigarenindustrie opnieuw een adres gericht tot den minister van arbeid, han del en nijverheid, met het dringende Ver zoek, maatregelen te treffen tegen het tewerkstellen van buitenlandsche werk krachten. Het aantal Belgische werkkrach ten in de Nederl. sigarenindustrie, dat einde September 1926 836 bedroeg, was op 27 November reeds- gestegen tot 968. ZIERIKZEE. Naar mén ons meedeelt, is de 2e Winterlezing, die deze maand zou gehouden Worden, met 't oog op de vele 'griep-gevallen voor onbëpaaiden tijd uitgesteld. Blijkens een in dit nummer voor komende advertentie geeft de G.V. „Rust Roest" top' Donderdag 20 Januari a.s„ haar 7de uitvoering. Deze zal gevolgd Worden door de „Leger- en Vliiootfilm", toegelicht door den Reserve-Kapitein der Grenadiers, W. J. M. Linden, iw'aarm Secretaris v. h. Hoofdbestuur van „Vólks- Weerbaarheid". Wij verwijzen belangstellenden naar de advertentie in dit nummer, wlaarin de American Band tegen 12 Febr. e.k. een Balmasqué aankondigt in hotel „Juliana". RENESSE. Op 1 Jan. 1926 bedroeg het aantal inwoners 659. Door (geboorten en vestiging vermeerderde cfit aantal met 30; door overlijden en vertrek had een ver mindering plaats van 35, zoo d at op 1 Jan. '1927 het aantal inwoners bedroeg 654. NOORD WELLE. De bevolking, dezer ge meente telde op 31 Dec. 1925 221 m. en 205 vr., totaal 426 personen. Door vesti ging en geboorte vermeerderde dit aan tal resp. met 23 m. en 30 vr., totaal 58 personen, terW'ijl door overlijden en ver trek de bevolking verminderde met resp. 17 m. en 38 vr., totaal 55 personen. Op 31 Dec. 1926 telde deze gemeente 227 m. en 197 vr., totaal 424 personen. van gemaakt, eenige dagen vóór Kerst mis. De dagen die nog verstrijken moesten eer de kaarsen ontstoken wierden, bileven Leonard en Liane voor altijd onvergete lijk. Want ze zagen het nu zoo snel na derbij komen. Het afscheid. Henny wist het, evenals zij, maar ze sprak er niet over. Ze verstonden elkan der nu zonder 'wóórden. en er was niets te zeggen meer over. Er Iwias niets te doen, als dicht bij elkaar, te wlac'hten tot de gouden draad geheel zou zijn af gesponnen. verste Kerstdag kwam, en Henny ver zocht Juliane om haar zilvergrijs fluWee len japonnetje aan te mogen hebben. Ik zou het graag aanhouden, zei ze. Wat een pijn deden die wloorden Ju- liane, die de beteekenis ervan wist, wat een pijn. 's IMiddags kwlam dokter Berthold en zag. En zóó iets vredigs, zóó iets verhevens 'wias óm Henny, dat zelfs zijn jong, op roerig hart stil werd en deemoedig. Ze strekte heur handje naar dé zijne uit en streelde die, zooals alleen zij dat kon, zoo kinderlijk-vertrouwlend, en toch, zoc'n eerbiedigen schroom verwekkend. „Blijf maar hier vanavond", zei ze een voudig. Hij knikte stom, begrijpend, en een BRUINISSE. De bevolking dezer ge meente bedroeg op 31 Dec. 1925 2317 •personen, vermeerderde door geboorte en vestiging resp. met 31 en 51 en ver minderde door overlijden en vertrek resp. met 35 en 129 personen, zóodat het in wonertal verminderde met 82 en op 31 Dec. 1926 2535 bedroeg. Gedurende 1926 liepen de tramhaven te Zijpe binnen. 13770 schepen met een inhoud van 2124860 ton, de tramhaven in den Willemspolder—Anna Jacobapolder 'wierd aangedaan door 9430 schepen inhou dende 1035910 ton. OUD-VOSMEER. De bevolking onzer ge meente telde op 31 Dee. 1925, 1194 m. en 1142 vr., totaal 2336 Zielen. Door ge boorte vermeerderde de bevolking met 35 in. en 20 vr., door vestiging met 30 m. en 38 vr., totaal een vermeerdering van 65 m. en '58 vr. In 1926 overleden 15 m. en 13 vr., terwlij.1 door vertrek de bevolking verminderde met 42 m'. en 48 vr. Op 31 Dec. 1926 telde de bevolking 1202 m. en 1139 vr. of 2341 zielen. Influenza en Griep Koortswerend en genezend zijn Sanapirin-fabletten Wettig beschermd tegen vervalsching). Bij Apoth. en Drog. Buisje 75, 40 en 25 ct. RECHTZAKEN» ZIERIKZEE, 6 Jan. Door den Kanton rechter zijn op 5 Jan. 1927 veroordeeld wegens overtreding motor- en rijwielicet' J. v. d. C., 22 j., landb.k. te Noordgou|wie, bij verst., f 1 b. s. 1 d. h.; J. C. !L., 23 j., wierkman te Noordwelle, bij verst., 'f 1 b( s. '1 dt h.;' P. .C v. D., 42 j., g. m. J. v. d. L. te Dreischor, b'ij verst., f 1 'b'. s. 1 d. h.; A. jM, v. B„ (21 j„ dienstbode te Haarlem, bij verst., f 1 b. $1. 1 d. h'.; K- V., 17 j., arbeider te Zonne- maire, f 0,50 b'. s. 1 w. t.s.W. C. v. B., 63 j., koopman te Burgh, bij verst., f 1 b. s. 1 d. h.; G. M- v. B. 24 j., dienstbode te Haarlem, bij verst., f 1 'b. is. 1 d. h.; O. S., 45 j., metselaar te Haam stede, bij vejrstï, f 1 b. s. 1 ld', h.; Tram- u\egreglement: ,M- V., te Renesse, bij Verst., f 3 b. s. 3 d- h.; Melkbesluif: M. v. D., te Brouwershaven, voorw. h. 7 d. met proeftijd van 1 jaar; Binnenaanva- ringsrec/ement: J. A. d. V, 60 j., schip per te Klundert, bij verst., f 2 b;. s. 2 d. h.; G. S„ 57 j., schipper te Ruhrorl (Duitschl.), bij verst., f 9 b. s. 9 d. h.Regl. van pol. op de rijkshetvensL. A. F., 55 j., schipper te Kloetinge, bij verst'., f 5 b1. s. 3 d. hl;, M> v. K., 64 j., schipper te Tholen, b'ij veirstV, f 5 fo. s. 3 d. h.; Leer plichtwet: B. d. J., 48 j., vrachtrijder te Eikerzee, f 25 b. s. 20 d. h.; M. P. R., 38 j., los 'werkman te Zzee, f 5 b. s. 2 d. h.; Prov. Reglement: J. R., 17 j., arb. te Zzee, f 1 b1. s. 1 w'. t.s.; J. d. JM., 16 |j., landb.k. te Duivendijke, f 2 b. s. 1 wl. t.s.; W v. S., 44 j., landb. te Nieu- Werkerk, f 2 b. s. 2 d. h- Vrijgesproken: J. A. G., landb.knecht, Zonnemaire; H. J., landb.knecht te Drei schor. ZIJN KIND GEDOOD. Voor het gerechtshof te 's Hertogen- boseh heeft terecht gestaan de haven werker J. W. uit Maastricht, die door de irechtbank aldaar wegens doodslag op Zijn kind veroordeeld was tot 5 jaar gevangenisstraf. Hem was ten laste ge legd, dat hij Zijn 3-jarig dochtertje op het hoofd heeft geslagen en tegen een deur of muur heeft geworpen, tengevolge waarvan het kind.een schedelbreuk heeft gekregen en acht dagen later is over leden. Verdachte ontkende. Zijn vrouw had groot heimWee-achtig verlangen kwam in hem om haar ranke gestalte in zijn armen te nemen, dicht aan zijn borst. Toen de schemering dicht wierd, stak Leonard de kaarsen aan. Een zacht-teeder licht doorvloeide de kamer. „Speel nu moesje", vroeg Henny, „speel héél, héél mooi." Haar stem 'was zeer zwak, maar toch duidelijk verstaanbaar. Eer ze Juliane liet gaan. stak ze haar de lippen toe voor een kus. En, de moeder speelde, speelde zóó, als nimmer te voren, omdat Henny 't had gevraagd. (Met heur hoofd gevleid tegen oom Leo's schouder, luisterde het meisje. De oogen Iwlerden groioter en groot er, steeds dieper en stralender van uitdrukking. Berthold Vrede zag het, en ondanks zichzelve ontwrong zich een smartelijk gekreun aan zijn keel. Heel even maar, doch z;ij hoorde het, wendde den blik ioip hem en stak hem met een lachje vol troostende liefde haar bijna machteloos handje toe. Eerbiedig nam hij' 't in zijn slanke brui ne, als ware 't iets heiligs. En Juliane brak haar spel af, ontzet starend naar het kind. Dan blikten Henny's oogen haar aan, met een stomme, smeekende vraag. En, de moeder bracht het Zw'aarste of- het gedaan, verklaarde hij, maar hij had de schuld op zich genomen. De vrouw daarentegen deelde mee, dat haar man het kind niet kon uitstaan en het meer malen mishandeld had. Haar mön was dronken van de kermis thuis gekomen en had toen het kind uit het bedje ge nomen. De moeder zelf deugde echter ook niet voor het kind, zjooals de adv.- generaal opmerkte. Het meisje was reeds tweemaal uitgehongerd in het ziekenhuis oipgenomen. De adv.-generaal Constateerde, dat er geen nieuw licht in deZe zaak is ge komen. De verklaringen Van de moeder Zijn onbetrouwbaar en waar het wettig en overtuigend bewijs ontbreekt, durfde hij geen schuldig verklaring Vragen. Daar om luidde de1 eisch vrijspraak, waarbij de verdediger zich aansloot. Het hof wei gerde echter de gevraagde invrijheidstel ling; het zal op 20 Januari uitspraak doen. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te Monster J. E. Klomp te Oldebroek. Bedankt: Voor Drogeham, J. van de Pol te Heeg, vroeger te Drogeham. Geref. Berk. Beroepen: Te Katendrecht (Rotterdam, 3de pred.pl.), G. Laarman te Klundert. Bedankt: Voor Nieuwerkerk a,d. ïjssel, C. 'W. Keur te Heinkenszand. OUD-VOSSEMEER. Tot ouderling is al hier gekozen de heer M. Droogers; tot diaken is gekozen de heer Math, van Driel. Geref. Gem. Bedankt: Voor Sliedrecht, A. de Blois te Dirksland. NIJVERHEID EN TECHNIEK. DE TELEFOONDIENST NEW YORK— LONDEN. Precies op den vastgestelden tijd is de draadlooze telefoondienst Londen— New-York Vrijdag geopend. Drie minuten voor half twee vroeg een telefoniste, die daartoe, speciaal was aangewezen en in den toren van de St.-Pauls geplaatst was op de gewone wijze aan een collega od het hoofdtelefoonkantoor om haar met New!-York „Beurs" te verbinden en pre cies half twee hoorden de bankiers, ma kelaars en handelaars aan de overzijde van den oceaan de kerkklokken van de St.-Pauls een korte melodie spelen, ge volgd door één dreunenden halfuursslag. Het gelul'.d 'wias op den New-Yorksche beurs duidelijk te hooren. Vervolgens w^S" selden de onder-postmeester-geneTaal en de voorzitter van de Amerlkaansche tele graaf- en telefoonmaatschappij een kort officieel 'gesprek en 4 minuten over half twee was de eerste zakelijke verbind(ing tot stand gebracht, natuurlijk tusschen 2 groote banken. Volgens een 'bericht van 7 uur, Engelsche tijd, zijn er den eersten dag voor miljoenen ponden zaken gedaan tusschen de leden vaai de haute finance aan 'beide zijden van den draad. De ver binding wias uitstekend, al kwamen nu en dan korte storingen voor. VAN HEINDE EN VER. Het bijgeloof is de Wereld nog niet uit. Dezer dagen overleed in het zieken huis te Haltern in Westfalen een jonge vrouw1, die, pas sedert drie weken ge- huwld, door de familie van haren man 'wias mishandeld, omdat men haar van hekserij verdacht. Na haar huwelijk brak onder het vee van haar schoonouders ziekte uit. Men raadpleegde een waar zegster, die de jonge vrouw' als oorzaak der ziekte aanwees; zij had het vee be- fer. Ze speelde verder, omdat heur kind het Wilde, ze speelde verder, en zóó schoon, dat 't bovenaardsoh klonk, om de laatste oogenblikken van haar kind te verlichten. Leonard zat, nauw ademend, zijn ziel in ademlooze spanning en onbewust ge bed. Zijn oogen geboeid aan Henny's ge zichtje, dat rustte op zijn sohoudelr. Berthold Vrede zat roerloos, de tanden vast opeengeklemd, de oogen strak en star in het Witte gezicht. Henny, Henny! Toen kwam 't laatste. „Moesje, dank, dank oom Leonard, dank, dokter, dank, ik ben zoo gelukkig, en heb' u allen zoo lief, zoo lief. Nog één blik voor Bertho/d Vrede, toen hechtten zich de groote oogen aan de twee liefsten, nu beiden haar steunend. Al meer uit de verte scheen die blik te komen, door onzegbare schadufwieai van andere dingen, en teflwfijl ze haar tenger lichaam in de armen hielden, Zweefde haar jonge onbevlekte ziel heen. Achter de geurende chrysanten verbor gen, tikte de oude klok, zoo moe en lang zaam, onregelmatig. Dan viel er een heilige, intense stilte in de kamer, de oude klok tikte niet meer. Toen Wisten ze, dat het gekomen was. EINDE.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1927 | | pagina 1