Zierikzeesche ftl Nieuwsbode ZEELAND's ROEM ROOMBOTER abonnement: Woensdag 5 Jan. 1927. zierikzeesche courant. advertentien PAARDENFOKKERIJ. Verjaring van Vorderingen. buitenland. feuilleton. Henny's Klok, binnenland. Uit Stad en Provincie. Uw Hoofdhuid SMAAKT ALS EN IS EVEN VOEDZAAM. Prijs per 3 maanden f 1,50, franco per post ƒ1,80. Voor het buitenland per jaar f 10, Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag. 83ste JAARGANG. - No. 11488. Dir. A. J. DE LODZE Jr. Ultg -RedlctMir M J KOSTEN. van 18 regela 80 ets., van 4 rogele en daarboven 20 ots. per regel. Reclames 30 ete. p. regel. Bij contract belangrijke korting. Inzending op den dag van uit gave vóór 11 ure. De BURGEMEESTER van Zierikzee her innert, dat volgens artikel 23 der Paarden- wet 1918 Staatsblad no. 419) ieder, die eigenaar of houder is van een tweejarigen of ouderen hengst, verplicht ia hiervan by den Burgemeester der gemeente zyner in woning aangifte te doen binnen een maand, nadat de hengst twee jaar is geworden of in zya bezit is gekomen, alsmede vóór den eersten Februari van elk jaar. De Burgemeester geeft van deze aangifte kosteloos een bewys af, volgens een door den Minister van Landb>uw, Nijverheid en Handel vastgesteld model. Overtreding wordt gestraft met geldboete van ten hoog9t6 tien gulden. Ingevolge artikel 24 der wet is de eigenaar oi hoader van een merrie, welke een veulen heeft goworpen, verplicht zoolang het veulen niet is gespeend, om op vordering, onmiddel lijk het betreffende dekbewys (waarmede een verklaiing, gewaarmerkt door het bevoegde gezag eener buitenlandsche gemeente, dat de m?riie in die gemeente is gedekt, wordt - gelijkgesteld) te vertponen aan de in het eerste lid van artikel 37 bedoelde ambtenaren. Het is dus noodzakelijk, dat bedoelde eige- naan of houder» by de dekking van de merrie een dekbewys van de houders der hen gaten vragen. Overtreding wordt gestraft met een geld boete van ten hoogste f 100, Zibrikzbb, 3 Januari 1927. De Burgemeester voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE. BURGEM en WETH. der gemeente Zierikzee, brengen belanghebbenden in herinnering, dat alle rechtsvorderingen ter zake van geldschulden ten laste van het Bjk, een Provincie, een Gemeente of een Water schap, Veenschap of Veenpolder, in elk geval verjaren door verloop van 5 jaren na den 31en December van het jaar, waarin de schuld opvorderbaar is geworden tenzij zjj reeds ingrvolge de bepalingen van het burgerlijk wetboek aan een kortere verjaring onder worpen zijn. Het vorenstaande is niet van toepassing op vorderingen wegens rente en aflossing van geldleen in gen en wegens pensioenen. Belanghebbenden word.n verzocht niet den uitersten termijn af te wachten, maar de indiening hunner vorderingen zooveel mogelijk te bespoedigen Met betrekking tot den dienst 1926 worden de vorderingen ten laste der gemeente gaarne ingewacht ter gemeente secretarie vóór 15 Februari a.s. Zierikzee, den 4 Januari 1927. Burgemeester en Wethouders voornoemd A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE Burgem. P, F. W1TTERMANS, Secretaris. den aangevallen, waarbij een luitenant Sneuvelde. Dertig opstandelingen werden heergesclhoten. Het „Bataviasclh Nieuwsblad" zegt, dat rekening dient te worden gehouden met (de mogelijkheid en de waarschijnlijkheid, dat de vlam overslaat naar andere ge deelten van het land. Het element „ver rassing" ontbrak ditmaal geheel. De be volking. had geen reden tot klagen en zeker niet wat den belastingdruk betreft; zij werd steeds onjtzien. Het blad komt tot de Conclusie, dat hier slechts de straffe hand past. WAT BRENGT 1927? De Amerikaansche astrologe, Bella Bart weet het. Luister! Edison voorspelt Zij bij een nieuwe vinding, een ongeluk in zijn laboratorium, dat hem waarschijn lijk het leven zal kosten. Mussolini be looft zij ernstige moeilijkheden in Janu ari, met als gevolg vermindering', Van pres tige. In Februari zal de Duea ziek zijn en Maart bresagt hem den zwaarsten dob ber sinds zijn optreden. Er komt zelfs een poging om een eind aan zijn carrière te maken; later in het jaar zal zulk een poging succes hebben. Wall Street gaat volgens miss Bart dit jaar een catastrofaal-slechte periode tegemoet. Coolidge krijgt een ongemakkelijk' jaar, dat van zijn krachten het uiterste zlal vergen. Zijn „run" voor een derde presi dentschap zal waarschijnlijk mislukken op zijn houding in 2ake het Int. Hof. Frankrijk bekrachtigt dit jaar 't schuld- acJcoord met de V. S., en zal daardoor zichzelf stabiliseeren. Duitschjamd krijgt tijdelijk een autocratisch regime, met een poging om het keizerrijk te herstellen. De horoscoop van den ex-kroonprmst voor spélt Duitschland onwaariegbaar troebe len in, dit jaar; Wilhelm Jr. mag echter op zijn hoede z'ijn, want hem dreigt de dood door geweld. In de zomermaanden van 1927 zal de gedachte postvatten van een „universee- len bond van naties"; echter leidt de tweede helft des jaars tot een dusdanige verscherping der internationale Verhou dingen, dat een ieder paraat heeft te zijn. Dit geldt ook voor den geldbeleggeoden particulier. Ruslands bolsjewistisch regi me gaat ingrijpende veranderingen tege moet. De prins van. Wales trouwt bin nen li/s jaar, en wel met een dame van SchiOitsche afkomst; echter is het gevaar niet denkbeeldig, dat hij zulk een ge- duchten val van zijn paard dioet, dat het hem onmogelijk wordt, den Rritschen troon ooit te bestijgen. Tot zoover miss Bart. We zullen eens zien, wat er vaw uitkomt" Algemeen Overzicht. HET COMMUNISME OP SUMATRA. Als een veenbrand, d e lang onder de oppervlakte smeult en op een gegeven oogenblik. doorbreekt, smeult het com munisme ender de Indische samenleving. Het vorige jaar hoorden we plotselMg de moordverhalen en revolutiepoging op West-Java, thans maken de bladen mel ding van een Communistische beweging op West-Sumatra. Verwondering behoeft zulks niet te ba ren als men weet, daj< 18 Indische commu nistische bladen uitkomen in alle in de taai van het land het communisme pro- pageeren. Een paar telegrammen in ons blad van ■Maandag hebben reeds van het oproer op West-Sumatra melding gemaakt. Het district Siloengkang was geheel in op stand. Een wegopzidhter en 4- inlamdsehe onderwijzers werden vermoord. Auto's piet militairen, die te hulp kwamen, wer door J. MIDDELBEEK. 11 „Oom Leo, als ik weg ben, zal je moe 'dertje toch niet aan zichzelve overlaten, wel?" „Ik weet niet, of ze graag zal hebben dat ik dan toom". „Maar ik weet het toch, en ik weet het zoo goed, beloof me, dat je haar troos ten zult?" Daar pakte plots een sterke hand Hen ny's kin, en Berkensteyn keerde haar ge zidntje naar het zijne. Henny, zeg me ronduit alles wat je denkt. Waarom zeg je dit alles? 't Kind werd nog witter, zelfs de fijne lippen verbleekten, maar de groote oogen keken vast etn eerlijk in de zijne. „Omdat ik weet, dat jij moesjes alles bent, en, moesje jou alles is. Omdat ik niet rustig zou kunnen heengaan, als ik meest denken, dat jelui elkaar nooit zoudt leeren begrijpen." „Neen, neen kindje, je dwaalt, je dwaalt". „Dat zei moeder ook! toen/ ik haar wilde overtuigen, dat jij Van haar houdt, en toch dwaalde ik daarin immers niet, oom Leo?" Hij sprong op en liep) met haastige stap pen de kamer door. Na een oogenblik PRINSES JULIANA. De Koningin en de Prins hébben aan prof. dr. G. M- Verrijn Stuart te Rot terdam opgedragen aan Prinses Juliana onderwijs te geven in de Staathuishoud kunde. HET PETITIONNEMENT. Uit 82 Zeeuwsche genieenten met te zamen 96.260 kiezers zijn thans 44,697 handteekeningen tegen het Ned.-Belg. ver drag binnengekomen. ZIERIKZEE. Maandagavond 'Werd een begin van brand ontdekt in het lompen pakhuis van den heer K. aan de Varre- markt. Vermoedelijk door een vonk van een lucifer 'was een kleine hoeveelheid lompen aan 't smeulen geraakt. Met eenige emmers water werd de brand ge- bluscht. Spuit 4, die reeds op weg was naar den brand, kon, toen ze contra- bevel kreeg, alweer inrukken. In de Dinsdagmiddag gehouden raadszitting is de slachthuiskwestie am pel en breed besproken, maar tot een resultaat kwam men niet. Op voorstel van den voorzitter werd het voorstel- Doeleman, dat een andere becijfering in hield, die veel goedkoopcr uitkomt, terug gezonden naar B. en W., welke met den gem.-bouwmeester en keurmeester dat plan zullen bekijken, terwijl op advies van den heer de Broekert eens te Gorkum geïnformeerd zal worden, waarna B. en W. iweer een conferentie met de slagers zullen houden, 'wiaar o.a. de vraag zal worden voorgelegd, tot welke financieele opofferingen deze bereid zijn, - Naar wé vernemen hoopt de Chr. Zangvereeniging „De Lof stem" haar jaar- lijksche uitvoering te ge', en op Woensdag 26 Jan. a.s. in hötel „Juliana". ELKERZEE. Aan het eind van 1926 ver gaderde de afd. Ellemeet en Eikerzee van den Vrijheidsbond (Lib. Staatspartij) on der voorzitterschap van den heer A. van der Weijde te Zierikzee. Tot Candida ten voor de a.s, verkiezing van leden v. d. Prov. Staten werden gesteld: 1. A. vsn der Weijde, ^ierikzee; 2. J. ,W. van Oeveren, Zierikzee; 3. C. Blom, Haam- de; 4. V. M. Krepel, Zierikzee; 5- J. M. v. d. Bout, Brouwershaven; .6- Mevr. Kooiman, Zierikzee; 7. L. Do-eleman, id.; 8. A. C. v. d. Have, Oosterland; 9. M. Vijverberg, "Bruinisse; 10. N. W. v- d. Putte, Zonnemaire. De heer A- van der Weijde deelt mede, niet meer als be stuurslid in aanmerking te 'willen komen. In verband hiermede komen 3 vacatures aan de orde. Gekozen worden de heeren N. de Kater, M. C. Pleune en A- P. van der Weijde. Tot afgevaardigde en plaatsvervanger naar de Centrale ver gadering te Zierikzee wlorden 'benoemd de heeren N. de Kater en Jan van den Bout. Aan het eind der vergadering wordt aan den aftredenden voorz. een woord vay dank gébracht voor al datgene, Wat hij gedurende een 40-tal jaren als lid en bestuurder voor de liberale partij heeft gedaan. DREISCHOR. Door den ontvanger der directe belastingen van Zierikzee zal in het vervolg inpiaats van den tweeden Zaterdag in Februari, den tweeden Za terdag in Januari zitdag worden gehou den. OOSTERLAND. Op 1 Jan. 1926 bestond de bevolking uit 1028 m. jpn 968 vr. Door geboorten is dit vermeerderd met 23 m. en 16 vr en door ingekomenen met 30 m. en 37 vr Een totale vermeerdering alzoo van 53 m. en 53 vr. Overleden zijn 10 m. en 10 vr. en vertrokken 40 m. en 37 vr. Een totale vermeerdering alzoo van 50 m. en 47 vr. Zoodot op 1 Jan. 1927 de bevolking bestond uit 1029 m. en 974 vr. Totaal 2003 inwoners. THOLEN. In deze gemeente heerscht in erge mate de griep, zoodat de dokto ren handen vol werk hébben. Ofschoon sommige gevallen zich ernstig laten aan zien en gepaard gaan met longontsteking, is er gelukkig tot op heden geen geval met doodelijken afloop. DE MAATSCHAPPIJ ZEELAND. Op Nieuwjaarsdag heeft de fMpij. Zee land voor de eerste maal ,de nieuwe route Harwtich—Vlissingen gevaren met de Oranje Nassau, die den dag te voren te Harwich was aangekomen met het Zeeu'w'sche koor de Zuid-Bevelanders aan 'boord. Tijdens deze eerste reis hébben de staf van de London and North Eastern Railway C.I., de directie van 'de mpij. Zeeland en vertegenwoordigers van de Engelsche en Nederlandsche pers geza menlijk een noenmaal gebruikt, wlaaraan vele hartelijke toespraken gehouden zijn. HET VERDRAG MET BELGIE. Acht-en-tachtig advocaten, ingeschreven bij de rechtbank te Utrecht, hebben tot de Eerste Kamer het volgende adres gericht: „Ondergeteekenden, allen ingeschreven als advocaat bij de arrondissementsrecht bank te Utrecht, overtuigd, dat de tot standkoming van het op 3 April 1925 te 's-Gravenhage tusschen Nederland en België gesloten verdrag in strijd zou zijn met 's lands belang, wenden zich tot Uwe Hooge vergadering met het eer biedige en dringende verzoek, het ont werp van wet tot goedkeuring van bo vengenoemd verdrag e.a. niet aan te ne men". wordt vry van roos en Uw haar wordt zacht en glanzend als ge des morgens het haar inwrijft met een weinig Doos 30, Tube 80 ct. PUROL West, 'A. M- Boeijenga te Sassenheim en W. van 't Sant te Watergraafsmeer. Te Westbroek. H. J- Heida te Vlaar- dingen. Te Epe, J. Tonkfens te Bergum. Bedankt: Voor Barendreeht, J. W- Es- selink te Eindhoven. Voor Franeker, S. J, Popma te Engw'ierum. Chr. Geref. Kerk. Beroepen: Te Broek onder Akkerwrtou- de en te Werkendam, Joh. van der Vegt te Doesburg. Aangenomen: Naar Maassluis, B. van den Berg te Den Helder. Bedankt: Voor Maarssen, A. H. Hil'bers te Enschedé. Geref. Gem. Bedankt: Voor Den Haag, H. A. Min- derman te Lisse. Gemeenteraadsvergadering van Zierikzee, gehouden op Dinsdag 4 Januari jl., des namiddags 2 uur. gleed Henny zadht van den divan en kwam naast hem. Haiair handje drukte zijn arm en een smeekend stemmetje, „ben je boos oom, vindt je me nu een onnatuurlijk wijsneuzig kind?" Daar werd ze ontstuimig aan zijn borst getrokken en zijn oogen keken haar met onuitsprekelijke teederheid aan. Ze zag iets geheel nieuws in zijn trekken, en een roode gloed op rijn voorhoofd. „Ik boos, boos op jou", zei Berken steyn met diepe zachte stem, mijn eigen gezegend kind. „Geloof je 't nu, oom Leonard?" „Ik, 'weet het niet Henny/ Ik heb altijd' gedacht dat je moesje niet om me gaf, dat 't haair niet schelen kon of ik kwam, dat ze, misschien van een an der hield. ,.Hoe kon je dat denken, en moesje meent altijd dat je alleen om mij hier- komt, die domme lieve moes. „Heeft ze dat gezegd Henny?" „Ja, dat heeft ze gezegd, en ze keek, 200 bedroefd, zooals jij 't nooit gezien hebt, want als jij hier bent is moeder altijd heel anders, ik weet let hoe ik 't noemen moet, héél anders dan w'an- neer ze met mij alleen is. Maar, oom Leo, jij bent dan ook tegen haar altijd zoo onverschillig vriendelijk, en, vreem- demenschenachtig beleefd. Het heeft me van beiden dikwijls pijn gedaan". Een donkere gloed streek oveT Ber- kensteyn's gelaat, en toen, bijna eerbie dig, kuste hij 't gouden kopje. Maar nu werd Henny opeens erg moe, van opwinding en inspanning. Oom Leo nard vlijde haar op den divan en langen tijd zaten ze bij elkander zonder veel te spreken; ze hadden geen woorden meer noodig om elkaar te verstaan. Henny zuchtte, toen hij gaan moest, en zij naar bed. t Was nooit prettig als moesje niet thuis kwam 's avonds, want dan moest ze nog meer dan anders den ken aan dien laatsten vreeselijken nacht in 't vreemde, oude huis. Dan moest ze telkens en telkens weer alles vóór zich zien, zooaïs het gebeurd iwas, en to'bben over den man, die zou ellendig gestorven en die toch haar va der twlas. Dan lag ze soms uren lang wak ker, totdat ze vreesde^ dat al het heer lijke, wat nu in haar leven was, zou blijken, slechts een droom te zijn, en ze in haar kamer, in het vreemde oude huis ontwaken zou. Dat Was de worm, die heimelijk knaag de aan Henny's jonge leven, de onuit- Wiseh'bare indruk van ai die eenzame jaren. Moeder en oom Leo 'westen niet hoe ze nog leed soms, hoe de vreeselijke beelden, welke in haar gevoelige ziel Waren gebrand haar nog pijnigden en schroeiden, en hare levenskrachten w'eg- vrat. Dokter Vrede 'wist het niet, het wias Henny's geheim, 't geheim van haar langzaam, maar zeker wegteren. M^t al haar 'wilskracht had ze poogd er tegen te vechten, maar 't hielp niets, n/ets, en nu berustte ze. Ook dien nacht kwamen de schrikbeel den Weer. Terwijl ze lag in haar mooi lief kamertje, vroeg ze zich voor de zooveelste maal af, waar haar vader nu zou Wezen. En van hem dwaalden haar gedachten her- en derwaarts, als moede en toch rustelooze vogels. Ze moest zich EECRT2AKEN, In de zitting van Vrijdag werden door den Politierechter te Middelburg de vol gende zaken 'behandeld: J. H., 50 j., landb., KerkWierve. wegens het rijden op een rijwiel, dat niet voor zien Was van een belastingiplaatje, op •Januari 1926 te Zierikzee. Eisch en uitspraak! f 10 bi. s. 10 d. h.; J. C. B., 37 j., landbou'wer, Kerkwerve, als- voren 7 Jjafn. 1926 te Zierikzee; eisch en uitspraak f 10 |)1, 10 d. h. J. S., 64 j., landbouwer, als voren op 22 Mei 1926 te Ellemeet. Eisch en uitspraak^ f 25 (b. s. 25 d. h. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te Genemuiden, J. E. Klomp te Oldebroek. Aangenomen: Naar Stavoren, cand. O. S. Cazemier te Groningen. Bedankt: Voor Zandeweer, J. P. Snoep te Gaast. Voor Maassluis, B- C. Ver hagen Cz. te Wateringen. Voor Op- heusden D. Th. Keek te GaTderen. Voor Roodeséhool, M. v. d. Voet te Kuinre. ST.-PHILIPSLAND. Gekozen tot ouder ling dhr. Abr. M. v. Oeveren. Deze heeft zijn benoeming aangenomen. Geref. Kerk. Beroepen: Te Lopik, cand. C. Steen blok te Nieuwdorp. Te Den Haag- of ze Wilde of niet erin verdiepen, hoeveel lasten van zonde en schuld de wereld bezwaarden hoeveel ellende 'en ondragelijke smart, en dat zij machte loos Was om te helpen. Het vreemde oude huis had zijn taak afdoend verricht, de oude klok had haar heur les goed ingeprent, en 't vredigste leven, het grootste geluk Waren niet meer bij machte, die kiemen door hen gelegd, in hun verderfelijken groei tegen te hou den. Hoofdstuk VIII. Doktor Berthold Vredo. In de huiskamer zat Juliane Ilmen- rode tegenover een jongeman met scherp geteekend gelaat, bruine huid, bruine oogen, en donker dik haar. „Zegt u /me geheel ronduit dokter, Wlal u denkt van Henny." „Dat zal ik mevrouw1. Ze gaat lang zaam achteruit, langzaam maar zeker, 't Zijn niet voornamelijk haar longen, ze zijn weliswaar zwak, maar daarvan zou ze 'kunnen genezen, als niet dat andere er W'as". „Welk andere?" Dokter Berthold Vrede legde zijn elle bogen op de knieën en zijn bruine slanke handen, uitgespreid tegen elkaar, zoo keek hij in gebogen houding zittend Ju- liane peinzend aan, een rimpel boven zijn neus, en een zonderlinge gloed in zijn donkcTe oogen. „Het is een zielsziekte, mevrouw, «vaar niet dat, wat men daar gewoonlijk onder verstaat. UW dochter is eeii van die 'On beschrijfelijke fijnbesnaarde naturen, die Voorzitter de burgemeester, mr. A. J. F. Fokker van Cradjesteijn van Rengers- kerke. Aanwezig alle leden. De voorzitter zegt, dat, nu de Raad zoo spoedig in het nieuwe jaar bijeen komt, het van zelf spreekt^ dat een terug blik wordt gehouden van het afgeloopen jaar, dat voor de stad niet ongunstig is geweest. Vermeerdering van het inwo nertal heeft niet plaats gehad, wel een een kleine temggang, maar in het alge meen kan mens zeggen, dat 1926 voor Zierikzee geen ongunstig jaar is geweest. Verscheidene nieuwe gebouwen rijn hier opgericht, den landbouw is het heel goed gegaan, en de middenstand heeft niet te klagen. Deeenige klasse die te klagen heeft, is die der schippers en visschers. De slechte prijzen waren het die hun bedrijf niet loonend maakten. Was het afgeloopen j'aar niet ongunstig* met eeni ge bezorgdheid kunnen we, aldus de voorzitter, het jaar 1927 tegemoet zien. Groote uitgaven staan Voor de deur. In de eerste plaats de brug aan de Zuidhavenpoort, die dit jaar vernieuwd zal moeten worden. Ook de gasfabriek zal groote uitgaven Vorderen om te ma ken, dat daar weer alles in orde komt Voor de waterleiding zullen dit jaar de leeningen moeten worden gesloten en al zal dat laatste geen geld kosten, alles bij elkaar genomen doet zien, dat over de stadskas groote' bedragen Zullen moe ten rouleeren. Zich meer tot den raad zelf richtend* herinnert de voorz. er aan, dat 't altijd de gewoonte is geweest, hoeveel Verschil lende partijen of personen ook in den raad zitting hadden, de besprekingen ge voerd werden op een wijze, dat altijd on derling de beraadslagingen konden wor den gevoerd esi spr. betreurt het daar om, dat van dat principe in de laatste vergadering is afgeweken. Hij hoopt, dat dit niet meer zal voorkomen. Verschil lende personen, die deze bewuste ver gadering bijwoonden, hebben zich daar over zeer gegriefd gevoeld. Zij, die toen in deze vergadering zoo heftig betoog den, zullen nu wel erkennen, dat zij de perken ver te buiten zijn gegaan en spr. hoopt, dat rij zich daaraan niet meer zullen schuldig maken. Mocht dat echter nogmaals gebeuren, dan zal hij die be palingen toepassen, waartoe het regle ment van orde en de Gemeentewet hem recht geven, om te zorgen, dat de leden, die hier het 'wOord voeren, kunnen uit spreken zonder gehinderd te worden door anderen. Voorts memoreert de voorzitter de ko mende herkiezing van den raad, die dit jaar moet plaats hebben. Of de leden, die boven het begrip van gewone nuchtere menschen gaan. De „stem van het volk" noemt ze: te goed voor deze wereld. Ze gevoelt èn geluk èn leed veel heviger dan anderen, en 't laatste moest altijd ver van haar blijven. Zijn gevleugelde lippen trokken samen, donkere, spreken de lijnen kwamen op zijn glad, baarde loos gelaat, toen hij vervolgde: ,,'k Behoef u niet te zeggen, dat ik buitengewoon belang in haar stel, ieder een moet dat 'wel, omdat ze een onge wone persoonlijkheid is. Ik zou alles willen doen om haar te behouden, alles, en ik heb er over gedacht, gepiekerd'. Er is één ding], een Zw'akke kans maar daartoe ontbreekt me don moed'1. „Verklaar u toch nader, dokter", riep Liane hevig gespannen. Berthold Vrede zat ineens rechtop, de armen over elkaar. „Hypnotisme", zei hij kort. „Maar ik bid u, zoo 't helpen kan., wtaarom hebt u er dan geen rmoed toe?" ,/kHeb geen moed om in te grijpen in een natuur als die van Henny, ik héb geen moed lOiift haar -onder den invloed van mijn, van een vreemden wil te bren gen". „M&ar mijn God, wat is er dan toch aan mijn kind, dat haar anders maakt, dan andere menschen, stamelde Juliane, ik zelf, ik voel het soms ook. Dan he|b ik een zonderling ontzag voor haar, dan schijnt 't me toe of ze ver buiten mijn bereik is, eft haar geest al los van deze aarde". (Writ verüolgd),

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1927 | | pagina 1