Zierikzeesche Nieuwsbode ZEELAND's ROEM ROOMBOTER SanapjÊ ABONNEMENT: Woensdag 22 Dec. 1926. zierikzeesche; courant. sr3 a 1 jb de looze sau!tegf advertentien EERSTE BLAD. Nieuwjaarswenschen. Nieuwjaarswenschen. KWATTA^ Beter dan Qoed: DE BESTE SMAAKT ALS EN IS EVEN VOEDZAAM. Gevatte^ Koude 1 ct. Prijs per 3 maanden f 1,50, franco per post ƒ1,80. Yoor het buitenland per jaar f 10, Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag. No. 11482. -Redacteur M J. KOSTEN van 13 regels öO^ote., van 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 80 ets. p. regel. Bij contract belangrijke korting. Inzending op dea dag van uit gave vóór 11 ure. Dit nummer bestaat uit 2 bladen. Zij, die zich van af heden op ons blad abonneeren, ontvangen de tot 1 Jan. a.s. verschijnende nummers GRATIS. In het met 1 Jan. a.s. verschijuend nummer van ons blad worden evenals vorige jaren opgenomen De prijs hiervan is van 15 regels 75 cent, elke regel meer 15 cent. De inzending kan geschieden tot en met Woensdag 29 December, uiterlijk 's voot middags 11 ure. BUITENLAND. Algemeen Overzicht. DE TROEBELEN OP JAVA. Nu men in Indische kringen goed op de hoogte is van de poging om een com- munistischen opstand te bevorderen, kan men zeggen, dat deze beweging een veel verdere strekking had dan bij de uitbar sting bleek. Het was een zorgvuldig Voorbereid com- pfjot, dat ten doel had over heel Java ge lijktijdig rustverstoringen te doen aanvan gen. welke naar de samenzweerders hoopten de bevolking zouden meeslee- pen tot een ailgemeenen opstand. Het plan was niet slecht in elkaar gezet; uit talrijke bescheiden, welke het bestuur door de gevangenneming van de meeste vooraan staande communistische leiders en van honderden verzetslieden in handen kregen* bleek, dat er voor elke verzetsstreelc ver schillende hoofden waren aangewezen, die weer hun instructies kregen van de' leiders voor de grootere gebieden. Behalve deze daadwerke ijke deelnemers aan het oproer, zijn. thans ook verschei dene honderden bekende communisten ge arresteerd* waarvan (aangenomen kan wor den, dat zij op de hoogte waren van de komende dingen en aan de voorbereiding daarvan hebben deelgenomen. De vraag, wat met deze lieden, wier staatsgevaarlijkheid thans wel afdoende gebleken is, moest geschieden, is door de regeering op de eenig-juiste wijze op gelost. De regeering besloot in principe, niet ieder individu op .zichzelf aan te.pakken, doch heel de gevaarlijke groep te zamen, althans degenen, die daar de leiding in handen hadden. In principe is daarom be sloten om in dit buitengewone geval ook de exorbitante rechten der regeering tot het uiterste toe te passen, door een massa- verbanning dergenen, die een leidende rol spelen in de communistische beweging daar te lande. Aan alle gewestelijke be stuurshoofden is reeds opdracht gegeven* een opgave in te zenden van diegenen, die voor deze interneering in aanmerking komen. Vrijwel zeker is thans komen vast te staan, dat de bewapening door Moskou is 'betaald, en via Singapore, onzen Archi pel is binnengesmokkeld. Daartoe wer den ze met prauwen naar Zuid-Sumatra gebracht, om vandaar weer vervoerd te lworden naar West-Java en dan verder gedistribueerd te 'wlorden. De eerste stoot moest worden toege bracht door de ontreddering van de ver keersmiddelen en door de gewielddadige intimidatie van het lagere Inlandsche personeel bij bestuur en politie, opdat deze het Nederlandsche gezag zouden af vallen. Het resultaat der moorden is echter juist tegengesteld aan die verwachting geweest. Daarna zou de groote klap ko men. Vrijwel overal is het niet verder ge gaan dan een moordpartij door gewa pende benden op alleenstaande inlandsche ambtenaren; alleen in Bantam is de be volking meegesleept, doch daar is de beweging thans aan de handen der com munistische leiding ontglipt en tot een uitbarsting van geloofs-fanatisme en vreemdelingen-haat uitgegroeid. De kegeering heeft getoond, den toe stand geheel te kunnen beheersehen en niet te aarzelen voor het treffen der zeer krachtige maatregelen door den toestand geboden. SMUTS OP DINGAANSDAG. Jannie Smuts heeft te Paardekraal bij de herdenking van Diiiigaansdag, die steeds op 16 Dec. in Zuid-Afrika gevierd wordt ter herdenking van de overwinning op den Zoeloekoning Dingaan, die 16 Dec. 1840 door de Boeren verslagen werd, er aan herinnerd, dat de Boeren in 1880 op die plaats waren samen gekomen om hun wapens op te nemen voor de onafhanke lijkheid en dat thans, na 46: jaar, de Zuid- Afrikaners bijeen waren als een volk, dat opnieuw zijn vrijheid gevonden had. Hij verheugde zich er oVer, dat de premier, generaal Hertzog, na te hebben deelgenomen aan de imperiale conferentie* met een nieuwe taal, waardoor nieuwe gedachten werden uitgedrukt, was terug gekomen. Hij is teruggekomen, aldus Smuts, zeggende dat die dingen welke ons in het verleden verdeelden, dood en begraven zijn en dat wij nu deze groote kwestie, die ons verdeeld heeft, kunnen laten varen en ons aan de toekomst kun nen wijden. Daarvoor dank ik generaal Hertzog van harte en in het openbaar. Het deed generaal Smuts leed* dat ge neraal Botha niet aanwezig was om deel te nemen aan de blijdschap des volks en getuige te zijn van de vrucht van den boom, dien hij geplant had. De politiek van verzoening heeft gezegevierd. Wij Nederlanders hebben allen veel ge hoord van het Zuid-Afrika van 25 jaren geleden en in -gedachten Zien wij de sym pathieke Boeren voor ons met den breed- geranden hoed, langen baard en hun nim mer falend schot. In de laatste jaren heb ben er echter buitengewone veranderingen plaats gehad; er is een sterk Afrikaansch burgerbewustzijn ontwaakt. Zuid-Afrika, het. autonome deel van het Britsche we reldrijk, met zijn eigen taal, zijn eigen burgerschap, zijn eigen vlag weldra, is, evenals Gainada, Ierland en de andere Do minions, een deel der personeele Unie. Slechts de Engelsche kroon verbindt hen. Uit Stad en Provincie. ZIERIKZEE. Volgens een elders in dit blad voorkomende aankondiging, zal „Het Z.zeesch Dilettanten-Tooneel", op Dins dag 28 Dec. a.s. in de N.V. Concertzaal optreden met „Z. B. B. H. H." (Z,ijn Be zigheden buitenshuis hebbende), 3-bed.rij- vig blijspel van Archibald Laafs, het gees tige stuk waarmee „Het Schouwtooneel", zooveel succes mocht behalen. Naar 'wij vernemen is de heer J. J. Wiltenburg alhier met inganjgl vanf 1 Jan. e.k. benoemd to(t bode bij de gemeente. Zijn functie aan het Waterschap Schou wen blijft hij waarnemen tot 1 April a.s. tegen welken datum de heer D. J. Ph. Jacobi te Middelburg als zoodanig is be noemd.» ELLEMEET. Zaterdagavond gaf de Re derijkerskamer „V.Z.O.S." van Burgh een uitvoering Ln de goed bezette zaal van café de Roo. De heer D. A. Polderman opende dezen avond met een in het ZeeuWseh voorgedragen schets van f,Ouwe Jan". Het applaus bewees, dat cle weer gegeven schets overduidelijk was voor gedragen, en de levensloop vam „Ouwe Jan" en zijn huisgenooten Wel bij d« aanwezigen in den smaak was gevallen. Hierna trad de*- Rederijkerskamer „V.Z.O.S." van Burgh voor het voetlicht, dat door electr. lampen samengesteld was. Ds Rederijkerskamer „V.Z.O.S." van Burgh had kosten noc'h moeite gespaard het op te voeren tooneelspel „Met den handschoen getrouwd" een prachtig aan zien te geven. Een woord van dank komt zeker den heer R. Sporre, bioscoophou der uit Zierikzee toe, die deze elektrifi catie bewerkstelligde. Het Indische leven werd schitterend in het tooneelstuk weer gegeven. Een Woord van lof aan spelers en speelsters, die 'blijk gaven van goede studie is hier zeer zeker op zijn plaats. Vooral het spel van de zusters Anna en Lize Kelling Was schitterend. Wie van beiden hierin echter de overhand had is moeilijk te bepalen. De prachtige Indische kleeding, wandversiering en planten, vormden 'bij 't electrisch lic-ht een schit terend effect. Wij hopen de Rederijkers kamer „V.Z.O.S." van Burgh nog meer dere malen hier te zien optreden. De voorzitter van „V.Z.O.S.", de heer Groen- leer, 'bracht aan het einde een wóórd van dank aan de heeren A. P. van der Weijde en R. J. Hubregtse voor hunne medewerking, dezen avond verleend. Een gezellig bal, besloof dezie, zoo goed ge slaagde uitvoering. DREISCHOR. Dinsdagavond werd hier onder groote belangstelling van de zijde der ouders een ouderavond gehouden. De bijeenkomst ia de openb. lagere school werd geopend met een woord van wel kom door den voorzitter der oudercom missie, de heer Abr. Geelhoed. Hierna nam de hoofdonderwijzer, de heer Hof man, het woord en memoreerde wat er te dezer plaatse op onderwijsgebied had plaats gehad in het afge'.oopen jaar: het opknappen van het schoolgebouw, school reisje, het afscheid van de onderwijzeres, mej. Boot, de benoeming van een nieuwe en ook een nieuwe assistente en ten laat ste de verkiezing van een geheel nieuwe oudercommissie. Hierna las hij een twee tal zeer treffende beschouwingen voor uit de werken van de bekende opvoed kundigen, mej. Kooistra en de heer Ligt- hart. Nadrukkelijk wees spreker op het groote gevaar van het rooken en vooral sigaretten rooken voor de jeugd. Hij sprak den wensch uit, dat de leerling, na afloop van het laatste leerjaar* de band met de school nog niet zou verbrei- ken, maar in de wintermaanden zou terug- keeren en vooral op de avondschool het voortgezet onderwijs zou bezoeken. Een en ander werd afgewisseld door zang, samenspraak enz. der leerlingen uit de hoogste klassen en in de pauze door het vertoonen van het gemaakte werk der leerlingen. Na een woord van dank en, w'aardeering door den heer v. Langeraad, namens het gemeentebestuur, aan 't onderwijzend per soneel, werd de bijeenkomst gesloten. ST.-ANNALAND. Woensdagavond hield de „IJsclub St.-Annaland" haar eerste jaarvergadering in het hotel van den heer Sonneveld. Na een kort openingswoord van den voorzitter, dhr. A. Paape, 'werden de notulen gelezen en onveranderd, goed gekeurd. De 'rekening, nagezien door de heeren W. Goedegebuure en A. Boon, Werd eveneens goedgekeurd. De ontv. bedroegen! f 284,75, de uitgy, f 83,245, zoo dat er een goed slot is van f 201,505. Het reglement werd na enkele kleine wij zigingen goedgekeurd. Van de bestuurs leden Waren aan de beurt van aftreding de heeren A. Paape en J. den Haan, die bij acclamatie herkozen 'werden. Tot com- (missaris werden gekozen de heeren W. A. Dormaar, F. M. Boogaard, A. P- Bil, M. P- Lanooij, A. Boon en M. J- Bco|- gaardr. Het aantal leden der voreeniging bedraagt 409 boven de 16 jaar en 147 er beneden, totaal 556. Aanfwezig waren er 53. Aangaande den, toestand der kas merkte de voorzitter nog op, dat die niet zoo gunstig is als het wal schijinjt; wanneer alle befnoodigdheden zijn aange schaft en betaald, zal ze beslist uitge put zijn. Nadat van de rondvraag door verscheidene personen een druk gebruik Was gemaakt, sloot de voorz. onder dank betuiging voor de zeer goede orde, die er geheersdht had, de vergadering. De knecht van den, landbouwer J. L. G. onder St-Maartensdijk zou verleden Vrijdag de kinderen van zijn baas, die te St.-Annaland schoolgaan, met paard en kar gaan afhalen en, de oude arbeider J. d. W., zou van die gelegenheid gebruik maken om op een gemakkelijke manier thuis te komen. Maar het paard toonde zich 'weldra weinig handelbaar en alle krachten moesten worden ingespannen om het in bedwang te (houden. Toen de leid sels daarbij braken, waren ze heelemaal aan zijn nukken overgeleverd, 't Duurde niet lang of het liep van den dijk, waar bij het rijtuig met kracht tegen een boom 'boti&te en met het paard omver sloeg. Al slaande Wist dit zich los tê rukken, Waarop het naar de hoeve terugliep. De arbeider, die met Weinig letsel gelukkig aan 't gevaar ontkomen was, kon toen het rijtuig, dat erg gehavend Was, ver laten en later naar zijn huis Wandelen. Maar eerst moest de knecht, I. M- v. D., geholpen Worden. [Met hulp van anderen werd hij bij den landbouwer P. J. N. binnengebracht. De heer Quakkelaar, in allerijl gehaald, constateerde beenbreuk. Nadat pen voorloopig verband Was aan gelegd, is de ongelukkige naar het zie kenhuis te Bergen op Zoom' gebracht. OUD-VOSSEMEER. Het getal zeehon den binnengaats moet 'weer sterk ver meerderen. Dezer dagen werd er een ge schoten in de Eendracht, onder deze ge meente. Een ingezetene Iwierd door een jon gen op een geslepen 'wijze opgelicht; een gulden kleingeld werd gevraagd op een Anders naam1, 'met de boodschap dat dit geldstuk direct zou gebracht 'worden. De politie nam de zaak in handen toen de jongen niet !met dit geld verscheen. PROV. STATEN VAN ZEELAND. Dinsdagmorgen werd de winterzitting van de Prov. Staten heropend. Het voorstel -tot aanvulling van 't veer- tarief over de Eendracht van Tho'.en op den AuvergmepoMer, wordt gezonden naar de afdeelingen. De heer Boogerd dient een motie in* mede namens eenige leden, waarin erop gewezen wordt, dat de vaak voorkomende lage waterstanden van de Nieuwe Haven te Zierikzee vaak oorzaak zijn Van den niet-volledigen Prov. stoombootdienst op de O.-Schelde. De haven dient .minstens; op een diepte van 3 M. beneden N. A. P. ge houden te worden om dien dienst goed te doen functioneeren. De motie verzoekt de noodige maatrege'en te nemen o m steun te verleenen met een 'jaarl. subsi die aan de gemeente Zierkzee, als onder houdsplichtige voor het op diepte houden van die vaargeul, en, daarvoor een voor stel te mogen ontvangen. Hierna wordt de vergadering geschorst en overgegaan in de afdeelingen. Bij hervatting der zitting zijn aan de orde de mededeelingen van Ged. Staten en hare gevolgen verdrijft men door Buisjes 75,AOen Bij Apoth.en Orogisten £5d over de electriciteitsvoorziening in de pro vincie. In alle afdeelingen is gevraagd naar de stand vam zaken in den Midden- en Noordgroep. De mededeelingen van Ged. Staten worden hierover zeer Vaag gevon den. Gevraagd wordt of er bij de ge meentebesturen groote bezwaren bestaan tegen de garantie van f 25 per aansluit- baar perceel? Hoe staat 't met de onder handelingen met de Mabeg en de Mabeg- gemeenten? Als er slechts zeer geringe kans is te komen tot e'.ectrificatie van Midden- en Noordgroep, volgens het des betreffend Statenbesliut, moet er in de toekomst niet te star aan worden vast gehouden. Een lid van Ged. Staten zegt, dat er in derdaad een algemeen bezwaar bestaat tegen de garantie van f 25, per aansluit- baar perceel. Ook de te stellen garantie voor de straatverlichting woTdt een be zwaar gevonden. De 'verlichting zal voor vee gemeentebesturen zeker duurder uit komen, doch ook de verlichting wordt veel beter. In een afdeeling zegt een lid van Ged Staten, dat als er eenmaal overeenstem ming is verkregen met Zierikzee en Tho len, voor de Noordgroep de zaak1 dan wel spoedig in orde zijn zal. De heer Boogerd hield een uitvoerig be'toog over de be'.angén van den agent der Prov. boot te Zierikzee en stelde voor hem f 500 persoonlijke toelage toe te kennen. Het voorstel werd verworpen met 28 tegen 9 stemmen. Bij de behandeling van het reglement van Schouwen betoogde de heer Diele- man, dat van Walcheren de toestand da teert van Vóór 1870, maar nu is dat nie/ meer op te nemen. Het geldt hier in Schouwen een bij- 2Jonder geval en daarvoor moet men geen reglementea wijzigen en zijn principe prijsgeven. Het voorstel van Ged. Staten werd aan genomen met 26—11 stemmen. Het voorstel van Ged. Staten inzake.de autobus op Tholen werd z. h.s. aange nomen. Hierna was aan de orde het algemeen verslag van de afdee'ingen over het voor stel tot vaststellen van bruggeld voor de brug te Tho'en. Dit werd door den heer Welleman voorge'ezen, waarna de heer Moelker dank bracht voor het vlugge in dienen van dit voorstel en er op aan drong het onveranderd aan te nemen, daar anders weer de bouw verschoven wordt. De heer v. d. Weijde verdedigt het voorstel namens Ged. Staten. Het geldt hier een wel overwogen zaak. Het on geluk van 29 Dec. 1925 gaf een grooten stoot aan de zaak. Het voorstel werd daarop z.h.s. aan genomen. De motie-Boogerd, inzake de haven Van Zierikzee werd in handen gesteld van Ged. Staten ter fine van advies. MIJNHARDT'S f* f Hoesttabletten «1 tegen hoest en verkoudheid. Bij Apoth. en Drog. Doos RECHT2 k KEN, HET KERMISDRAMA TE NIJMEGEN. De rechtbank te Arnhem heeft uitspraak gedaan in de strafzaak tegen den 21- jarigen bankwerker J. J. van L., wonen de te Nijmegen, thans gedetineerd wegens het toebrengen van zwaar lichamelijk let sel in den nacht van 11' op 12 October j.l. aan Adolf Mogendorff te Nijmegen, den dood tot gevolg hebbende. De rechtbank veroordeelde hem tot vijf jaar gevange nisstraf. De eisch luidde zes jaar. DE RELLETJES TE AMERSFOORT. Het Hoog militair Gerechtshof heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen majoor D. J. C. H. Brussen, hoofd-instrueteur bij het 16e reg. inf., die terecht heeft gestaan in verband met zijn optreden bij hel mili taire relletje, dat zich in den avond van 1 Sept. j.l. heeft voorgedaan te Amers foort. Overeenkomstig het requisitoir van den advocaat-fiscaal veroordeelde het Hof den majoor tot een geldboete van f 50. MILITAIR OPROER TE EDE EN ASSEN. De Krijgsraad in Den Bosch, Dinjsdag uitspraak doende in de zaken van hel militair oproer te Ede en Assen, heeft de volgende gevangenisstraffen opgelegde H. K. G. F. en W. K. ieder tien maanden J..O. en A. de V. ieder acht maanden; Th. S., zes maanden, en W. W.» vier maanden gev.str., allen met aftrek van de voorloopige hechtenis. Allen Werden uit den militairen dienst ontslagen, zon der ontzetting uït de bevoegdheid bij de gewapende macht te dienen, uitgezonderd de laatste bekl. Allen zijn dienstplichtig soldaat van het 10e reg. infanterie. De Voor de Kerstdagen een fijne tractatie AJP's Kerstpudding Puddingfabriek A. J. POLAK, Groningen ge'woon dienstplichtig soldiaat J. R., van het 9e reg. infanterie te 'Assen is schul dig verklaard aan opruiing en veroor deeld tot een gev.str. van veertien maan den, met aftrek van de voorloopige hech tenis, en ontslag uit den) militairen dienst zonder ontzetting uit de bevoegdheid bij de gewapende macht te dienen. POST EN TELJ iGIUPIim "Met ingang van 1 Jan. as. zullen de hulppost- en telegraafkantoren te Noord- gouwe, Burgh, Haamstede, Renesse, Oud- Vossemeer, Poortvliet, Stavenisse, Scher- penisse, St.-Annaland en het Bijpost- en Telegraafkantoor te Bruinisse 'worden, aangewezen als sub-ontvangkantoren der accijnzen op het geslacht, gedistilleerd en andere accijnsmiddelen. ONDERWIJS. Vrdijag 17 en Zaterdag 18 Dec. had te Goes het examen plaats voor huiste- zoekster voor de Tuterculose-bestrijding. Geslaagd zijn de zusteirs W, J. v. Sabben, wijkverpleegster te Colijnsplaat, Zuster Bergsteijn, 'wijkzuster te Souburg, C. H. J. van Nieuwenhuise te Eikerzee e.a., N. Minderhout te IJzendijke, Zr. Vinoentia te Hulst, A. A. F. Smaliegange te Oost burg, Zr. Agatha te Sas van Gent voor het volledig theoretisch en praktisch, exa men; 2 candidaten 'werden afgewezen. De min. van onderwijs heeft de inspec teurs van het lager onderwijs opgedragen de gemeentebesturen in de inspectie te verzoeken te bevorderen, dat in de leer plannen van de openbare lagere scholen, voor zoover dit nög niet is geschied, wordt opgenomen periodieke en verplich te behandeling van de verkeersregels, b.v. b'ij het vak aardrijkskunde. NOORDGOUWE. Aan de cursussen, uit gaande van de commissie voor het geven, van voortgezet onderwijs na den leer-' plichtigen leeftijd alhier, nemen deel 13 jongens en 10 meisjes. KEUEN JLKUWS. Ned. Herv. Kerk. Bedankt: Voor Putten G. (2de pred.pl.), F. Kijftenbelt te Feijenoord. NOORDWELLE. Herbenoemd als kerk voogd, de heer J. P. Hollestelle. OOSTERLAND. Daar dhr. A. Schoof, Wegens hoogen leeftijd, niet meer voor een herbenoeming als notabele in aan merking wenschte te komen is in diens plaats Maandag j.l. gekozen de heer J. L. Schoof. Geref. Kerk. Aangenomen: Naar St.-Jacobi-Parochie, car.d. A. F. Keuchenius te Den Haag. Bedankt: Voor Hilversum, H. A. Munnik Jr. te Zwolle. Voor Paesens, H. de Jong Sz. te Boerakker. OUD-VOSSEMEER. Naar 'wordt mede gedeeld zal dr. Veitenaar te Tholen, Don derdagavond een spreekbeurt vervullen bii gelegenheid eener jaarvergadering van de 'Chr. Jongelingsvereeniging op Geref. grondslag. Chr. Geref. Kerk. Bedankt: Voor Steenwijk, C. van der Zaal te Deventer. Voor Nieuiwe-Pekela, L. de Bruijne te Zwblle. Geref. Gem. Beroepen: Te Sliedrecht, A. de Blois te Dirksland. PREDIKBEURTEN, Zaterdag 25 - en Zondag 26 December (le en 2e Kerstdag). Xorfewarv*. Ie kerstdag. 2 ure. d». v. Binsbergen van Haamstede. 2e geen dienst. Maandag 27 Deo. 6.30 ure, Kerstfeestviering met de kinderen van d« Zondagschool door ds. v. Griethujjsen van Noordgouwe. Sareoshcrk*. le kerstdag. 6 ure, Kerst viering. 2e 2 ure, ds. v. Griethugsen. Burgh. le en 2e kerstdag. 9.30 nre, ds. Boogaard. Maandag 27 Dec. 6.30 ure. Kerst feestviering met de kinderen van de Zondag school. Protestantenbond, le kerstdag. 5 30 ure, Kerstfeestviering met de kinderen van de Zondagschool in de openbare school te Haamstede. le kerstdag. Geen dienst. 2e 2 ure, ds. Neelemau Noordwell*. le kerstdag. 2 nre, ds. de Leur. 2e 6 ure, Kersffeestviering met de kinderen in de school. Ifa*mat*d*. le kerstdag. 9.30 ure, ds. v, Binsbergen. 2e 9.30 en 6.30 ure, idem. Gerof. Kerk. le en 2e kerstdag. 930 en 2 ure, ds. Van Giffen, emer.-pred. te Bloemendaal. Ond-Geref. Kerk. le kerstdag. 9.30 en 2 ure, Leeskerk. Bikers**, le kerstdag. 9.30 ure, ds. Nee- leman. 2e 9.30 nre, ds. Waardenburg ran Zierikzee. Maandag 27 Dec. 6 ure, Kerstfeest. Geref. Kerk. le kerstdag. 9.30 c-« ds. Tol. 2e 9 30 en 2 ure, idem.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1926 | | pagina 1