Zierikzeesche Nieuwsbode ZEELANB's ROEM! ROOMBOTER abonnement: Maandag 20 Dec. 1926. zierikzeesche courant. advertentien EERSTE BLAD. HJT CORRESPONDENTEN, SMAAKT ALS EN IS EVEN VOEDZAAM. Benoeming,,, Leden vaste Raadscommissie. AJP's Kerstpudding Schrale Huid Prijs per 3 maanden 1,50, franco per post ƒ1,80. Voor het buitenland per jaar 10, Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag. 83ste JAARGANG. - No. 11481. Dir. A. J HE LOOZE Jr. Ultg -Redacteur M J KOSTEN van 1—8 regels 60~cts., van 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 30 ets. p. regel. Bij contraot belangrijke korting. Inzending op dea dag van uit gave vóór 11 ure. Dit nummer bestaat uit 2 bladen. die ons opgaaf verstrekken der predik beurten, gelieven er voor te zorgen, die voor de beide Kerstdagen uiterlijk Woensdagmorgen in ons bezit zijn. DE REDACTIE Zij, die zich van af heden op ons blad abonneeren, ontvangen de tot 1 Jan. a.s. verschijnende nummers GRATIS. De BURGEMEESTER en WET- ÜJnlRp! HOUDERS van Zierikzee doen te weten dat door den Raad dier gemeonte, in zgne vergadeiing van 29 November 1926, no. 9 is vastgesteld de vólgende Verordening: De Raad der gemeente Zierikzee Gelet op het voorstel van Burgemeester en Wethouders en op het advies der Com missie voor de Strafverordeningen; heeft besloten, vast te stellen de navolgende VERORDENING tot wijziging der Algemeene Politieverorde ning voor de gemeente Zie rikzee. Artikel 1. Het derde lid van artikel 86 wordt gelezen als volgt: .Van het verbod, in het eerste lid gó- noemd, kan door Burgemeester en Wethou ders en van dat, vermeld in het tweede lid, door den Burgemeester in bijzondere gevallen ontheffing worden verleend". Artikel 2. In artikel 41, tweede lid, vervalt het woord .schriftelijke". Zjjnde deze verordening aan Gedeputeerde Staten van Zeeland, volgens hun berigt van den 10 December 1926, no. 163, 3eafdeeling, in afschrift medegedeeld. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 20 December 1926. Burgemeester en Wethouders voornoemd A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTETN VAN RENGERSKERKE Burgem. P. F. WITTERMANS, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee brengen ter kennis van de Inge zetenen, dat door den Raad dezer gemeente, in zjjne op 14 December j 1. gehouden ver gadering, voor het jaar 1927 zijn benoemd tot leden der vaste Raadscommissies, bedoeld bij artikel 54 der Gemeentewet: In de Commissie voor de Strafverordeningen G. J. Lunenberg, I. do Broekert. In de Commissie voor de Fabricage: P. M. Panny, L. Quant. Tot Commissarissen der VischmarJct: I. de Broekert, A. J. van Schelven. In de Commissie voor de Gasfabriek en de Straatverlichting van 14 December 1926 tot en met 31 December 1927 J. van der Kwast, A. den Boer en L. J. Guinée. Zullende de Commissie voor de Strafver ordeningen worden gepresideerd door den Burgemeester, ingevolge de wet; de Commissie voor de Fabricage door den Wethouder, den heer L. Boopman Czn de Commissie voor de Gasfabriek en de Straatverlichting door den Burgemeester Zibrikzie, den 20 December 1926. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTETN VAN RENGERSKERKE, Burgem. P. F. WITTERMANS, Secretaris. Gevonden voorwerpen Een Wand van een (mantel; een mes; een pet; een rijwielplaatjeeen portemonnaie met geld; een been en ring; een irol/vlecht draad; koralen. De Commissaris van Politie: R. P. BRONS. BINNENLAND. PARLEMENTAIRE KALENDER. 16 December- Bij de .behandeling van de afdeeling Kunsten en Wetenschappen van de Onderw'ijsbegrooting kwam' een amendement van leden der voormalige coalitie-groepen aan de orde, strekkende om1 twlee nieuw voorgestelde subsidies, n.l. f 5000 voor het Haarlemsche orkest en f5000 voor de Co-Operatie, te schrappen. Blijkens de toelichting gold het hier uit sluitend een poging tot 'bezuiniging dan toch zeker een heel bescheiden po ging, waar op de durei Onderwijs-begroo- ting nog zooveel valt te 'bezuinigen maar de meerderheid der Kamer wiajs ■van oordeel, dat achter dit bezuiniginigs- mötief verborgen was een poging om de kunst te treffen. Na een warme verdedi ging van de posten door den [Minister, voorafgegaan door een scherpe bestrij ding van 't amendement idoor zijn ambts voorganger Dr. de Visser, Werd het amen dement met grooite meerderheid verwor pen. In de avondvergadering iw|erd een aanvang gemaakt met de 'behandeling van de oorlogsbegrooting. 17 December - Een sombere [Winterdag maar ook in de Kamer is de stemming heel triest. Want een zware slag heeft de Kpmer getroffen^ Mr. Dresselhuijs is haar door den' dood ontvallen. Na een ernstige ziekte is deze groote parlemen taire figuur en géboren leider, niet alleen door zijn omvangrijke kennis, het aange name van zijn omgangsvormen, zijn, groo te slagvaardigheid en welsprekendheid, maar ook omdat er Waarlijk bezieling en 'begeestering van hem uitging, geveld. De Kamervoorzitter heeft in treffende be woordingen hulde gebracht aan den lei der van den vrijheidsbond. [Minister W!aszink sprak daarna namens de regeering zijn leedwezen uit over het verscheiden van mr. Dresselhuijs en sloot zich aan 'bij de eerbiedige hulde door den voorzitter het overleden Kamerlid ge bracht. DE RIJKSMIDDELEN. De thans gepubliceerde middelenstaat over de maand November toont belang rijke wijzigingen in vergelijking met een jaar tevoren. Dat het eindcijfer nog 41/2 ton hooger is geweest dan in Nov. 1925 is in hoofdzaak te danken aan de gunstl ge opbrengst der grillige Successiebelas ting, n.l. f 6 millioen. Tegenover den sterken vooruitgang bij de Successierechten staat een terug gang bij de Vermogensbelasting, waaruit slechts f 1,77 mi lioen is ontvangen legen f 3,75 millioen verleden jaar. Een tweede groote verlaging vinden Wij bij den Suikeraccijns, die f 3,49 millioen heeft ingebracht, tegen f4,40 millioen ver leden jaar. Uit cle Grondbelasting kwam een ton meer binnen dan in 1925, uit de Inkom, stenbelastim; 11/2 l°n meer. Op rekening van het loopende dienst jaar kwam tot nu toe f22.90 millioen in, legen f20,27 millioen verleden jaar. Met inbegrip van hetgeen op rekening Van vroegere belastingjaren is gestort, hebben de baten in de eerste elf maanden f91.14 millioen bedragen, tegen f88,12 millioen in 1925 en een raming van f 84,38 millioen. De dividend- en tantièmebelasting blijft fraaie opbrengsten geven. Op de hooge cijfers der beide vorige maanden Volgt November met ruim 9 ton tegen nog geen 51/2 ton verleden jaar. De accijns op 't Gedistilleerd blijft voor de eerste elf maanden van het jaar ruim 8 ton achter bij het vorig jaar. De invoerrechten blijven een geleidelijke vooruitgang vertonnen. Het eindcijfer voor de laatste 11 maanden is f52,75 millioen. Uit de gewone middelen is in Novem ber f 44.18 mi'lioen ontvangen-, tegen f43,74 millioen verleden jaar, en in de eerste elf maanden f 450,55 millioen tegen f 425 in 1925. De raming voor deze, periode heeft slechts f 420 mi.lioen bedragen en is dus reeds met f 330 mi.lioen overtroffen. Met inbegrip van de baten uit het Leenings- fonds is in de eerste elf maanden f 545.88 millioen binnengekomen, tegen f 518,27 miüliioen in 1925, d. i>. dus een vermeerde ring met c.a. f 271/2 millioen. HET VERDRAG MET BELGIE. Wij lezen in „De Residentiebode" Naar wij van personen, die ter zake volledig op de hoogte kunnen zijn, ver nemen zou na de behandeling van het afdeelingsverslag in de Eerste Kamer, nu reeds met vrij groote zekerheid kun- worden gezegd, dat op aanneming van dit verdrag door den Senaat geen kans 'be staat. Ook voor een terugzending van dit verdTag aan de regeering, met verzoek op deze basis nieuwe ondeirhatnldelingen te gaan openen, zal geen meerderheid zijn te vinden. Men zou alleen op een volkomen nieuwe 'basis met België de onderhande lingen wlenschen heropend te zien. In antwoord op de schriftelijke vraag van het Eerste Kamerlid der»-' heer De Veer, inzake de adviezen, uitgebracht aan de Regeering door Ged. Staten van Zee land over het verdrag met België, deelt de Regeering mede, dat de bedoelde ad viezen vertrouwelijk zullen worden toe gezonden ter inzage voor de leden, hulpgeroep schoot de familie naar tuiten, en zag spoedig de groote schuur als een fakkel branden. In deze schuur waren 16 stamboekpaarden, waar onder een waar devolle hengst, benevens een dertig stuks hoornvee gestald, terwijl ongeveer 12 ge- gemeten ongedorschen koren., landbouw machines en dito gereedschappen daarin waren onder gebracht. Enkele, inmiddels toegesnelde, rappe onverschrokken man nen, zagen nog kans niettegenstaande den ontzettenden vuurgloed, een 30 stuks hoornvee te redden, maar de paarden* ma chines,- oogst, gereedschappen en zes stuks hoornvee kwamen jammerlijk in de vlammen om. Om hailf 6 begon de zware klok van het stadhuis te luiden, terwijl de brandweer toen al op weg was naar het terrein van den brand. Het duurde echter, zooals te begrijpen is, nog vrij Lang voor dat het water in den angstwekkenden vuurgloed kon worden gespoten. Er was bovendien niets meer to redden, terwijl, dank zij den gunstigen wind, het huis ge spaard bleef. Met vier spuiten werd een massa water in de fel brandende schuur gespoten, waarvan eindelijk de binten in de brandende massa vielen, waardoor eVen den gloed sterker werd, maar langzaam verminderde de brand en werden de ver koolde overblijfselen, van wat eenmaal een flinke schuur was, nat gehouden. In betrekkelijk korten tijd was alles speeld. De materiëele schade wordt door verzekering gedekt, maar door het Ver lies van zijn stamboekdieren is de heer ten Haaf ten zeerste gedupeerd, terwijl van de geredde koeien nog wei eenige zullen moeten worden afgemaakt. Omtrent de oorzaak van het ongeluk, dat honderden nieuwsgierigen op dezen gu- ren Zaterdagavond tot zich trok, tast men in het duister. De burgemeester, de com missaris van politie en vele andere auto riteiten waren op het terrein vaa den brand -aanwezig. Eerst laat in den nacht was de brand gebluscht en kon de brand weer inrukken; slechts een wacht bleef bij de rookende puinhoopen. Het totaal der handteekeningem onder het adres tegen het tractaajt met België bedraagt in SchouwenDuiveland 6275 verdeeld over de Volgende gemeenten: Haamstede 218, Duivendijke 77, Renesse 251, Ellemeet 139, Eikerzee 188, Noord- we'le 196, Serooskerke 36, Dreischor 241, Noordgouwe 404, Kerkwerve 222, Burgh 234, Brouwershaven 514, Nieuwerkerk 478, Bxuinisse 570, Oosterland 287, Zonnemaire 214, Ouwerkerk 0. Zierikzee 2006, (St.-Phi- lipsland 555). In ons verslag van de gemeente raadsvergadering op Dinsdag 14 Decem ber, voorkomende in ons nummer van Woensdag 15 December, zijn ©en paar zetfouten ingeslopen. In de vierde kolom staat: moet met den bouiwl van een klei nen gashouder binnen afzienb'aren tijd rekening gehouden 'worden. Lees: van een nieuwen gashouder. In dei laatste ko lom1 staat: de toestellen doen vernielen. Lees: vervuilen. Armstuur. Lees: ar matuur. De accountant kan slecht nagaan of de administratie in orde is. Lees: slechts. Uit Stad en Provincie. ZIERIKZEE. Zaterdagavond, omstreeks kwart over vijf, toen de familie W. ten Haaf in de Platte weg, onder deze ge meente, aan de koffietafel zat, meende de dienstbode, op de hofstede een onge woon geraas te hooren. Zij ging naar bui ten om te zien wat er aan de hand was. Nauwelijks was ze de keuken uit of zag vlammen door het dak slaan der kapitale landbouwschuur, die op eenigen afstand van de woning staat. Op haar Van de Stoom ververij- en Chemische W'asscherij „De Regenboog" te Tilburg, agent te Zierikzee F.a Joh. den Boer, ontvingen 'wie ook nu weer een smaak vol uitgevoerde kalender voor 1927. Op 2 Jan. 1927 zal mevrouwi [Mann— Bouwmeester haar afseheidsvoorstelling te Be rgen-o p-Zoom' geven. Daar het hier geldt een afseheidsvoorstelling van de grootste tragédienne van Nederland, ver trouwt het comité dat zic-h gevormd heeft tot huldiging, dat velen naar Thalia op dien avond zullen optrekken, om voor de laatsten maal van haar groot talent te kunnen genieten. (Zie de advertentie in dit blad). De thans heerschendie damesmode, of moeten iwie schrijven nieuwe haar- dracht(was oorzaak dat de firmai Blom- Sens haar clientèle niet fneer naar de eischen van den hyper-modernen tijd in haar voormalige damessalon kon ontvan gen. Ze moest daarom overgaan tot het inrichten van een nieuwe salon, die meer ruimte bood, terw'ijl tevens een anti chambre moest worden ingericht, tenein de de iw'aehtenden, die nog gebobd, ge- shingeld, ge-onduleerd, of iets anders moesten ondergaan, zoolang te herber gen. Zij is daarin naar onze meening uit stekend geslaagd en de firma heeft een nieuwte salon gekregen, die met de eerste kapperszaken van de groote steden kan wledijveren. Niettegenstaande hier de wa terleiding nog niet is aangelegd (maar die komt spoedig), heeft men vaste Waschtafels met warm en koud water en tal van andere zaken, die nu eenmaal in een dameskapperssalon aanwezig zijn. De betimmering in eikenhout is artistiek en modern uitgevoerd. POORTVLIET. In de op 14 Dec. gehou den vergadering vlan den gemeenteraad waren alle leden tegenwoordig. Het be stuur van de bizondere school berichtte, dat het niet wenscht in te gaan op ge neeskundig toezicht op de leerlingen; daardoor zal het ingevolge het vroeger genomen raadsbesluit ook niet ingevoerd worden op de openbare school. Uit het Prov. Blad, regelende de jaarwedden, vian burgemeesters, secretarissen ontvanger en wethouders, bleek, dat alleen die van den ontvanger wijziging ondergaat; aan hem moet met ingang van 1 Januari 1927 een bezoldiging van f 800 toegekend worden. Naar aanleiding van een schrijven van B. en W. van St.-Maartensdijk werdv goed gevonden, dat de jaarwedde van 't hoofd van den keuringsdienst voor de jaren 1927, 1928 en 1929 op hetzelfde bedrag wordt vastgesteld als voor 1926. Van Ged. Staten was ingekomen een bericht* bevattende mededeeling Van de plannen tot verbetering Van den weg Scherpe- nisse en verzoek om in beginsel te be sluiten tot financiëele medewerking. B. en W. stelden voot afwijzend te beschik ken; zij meenen, dat het aanleggen van een modernen verkeersweg tusschen ge noemde gemeenten van geen belang is voor Poortvliet, het Vervoer der land bouwproducten geschiedt niet langs dien weg en het personenverkeer heeft in te gengestelde richting plaats. Algemeen deel de men het gevoelen van B. en W. De voorzitter Vond in dit verband gelegen heid om een woord van hulde te bren gen aan Tholen, dat uit eigen middelen een brug over de Eendracht Zal bou wen. De leden sloten zich daarbij aan. Aan den gemeente-bode werd met in gang van 1 Februari 1927 op de meest eervolle wijze ontslag verleend. B. en W. stelden voor den gemeente-Veldwach ter tot bode te benoemen op een jaar wedde van f 125het schoonhouden Van de secretarie en de raadzaal op te dra gen aan een werkvrouw tegen een be- ilooning van f 2 per week en! de betrekkin gen van wijkmeester en schatter van de lokalen voor het vergunningsrecht, tot nu toe door den bode bekleed, op te heffen. Het voorstel werd gemotiveerd met de bewering* dat de veldwachter de meest geschikte persoon is, en de burgemeester het meest met den bode te maken heeft en met een beroep op de leden om dén burgèmeester ter wille te zijn. De heer Carels kon zich met het voorgestelde niet vereenigen.. Hij zei, dat zulks strijdt met Zijn gevoel van billijkheid en recht. Het voorgestelde lijkt op begunstiging van een bepaald persoon; andere ingezetenen moe ten in de gelegenheid gesteld worden om mee te dingen. Al is het waar, dat nergens bij des wet is voorgeschreven, dat sollicitanten moeten worden opgeroepen, bij de benoeming van een gemeente-werk man is dat wel gebeurd. Er zijn nog andere dan geschreven wetten. De heer van Westen, merkte op, dat hij veel voel de voor de argumenten Van de Vorigen spreker, maar in dit geval zou hij stem men voor het Voorstel van B. en W. Dé heer E'enbaas merkte op, dat hij tot zijn verbazing op de agenda Vond de be noeming van een bode. Da baantjes moe ten niet alle aan één. man gegeven wor den. Anderen moet niet een kans ontno men worden; bovendien is de combinatie van de betrekkingen niet gewensebt. De heer Carels deed het voorstel om de jaarwedde van den bode te bepalen op f 100 en gegadigden, op te roepen. Het eerste deel werd verworpen met alleen de stem van den voorsteller voor; het tweede deel werd eveneens Verworpen; vóór de heeren Elenbaas en Carels. Bij de daarop gevolgde stemming verkreeg de veldwachter 6 stemmen; de heer Ca rels onthield zich. De heer Joh. Elen baas werd als lid vian het) Algemeen Arm bestuur herkozen met 5 stemmed; 2f sthm- men werden uitgebracht op den heer P. Vroegop; mede aanbevolen was de heer J. Pleune. De heer C. Geuze Mz., ook af tredend lid van hetzelfde college, werd met algemeene stemmen herbenoemd; op de aanbeveling stond als no. 2 de heer P. Vroegop. Als lid van de commissie van toezicht op het L. O. werd met 7 stemmen herbenoemd de heer H. Spek. Ten slotte werd besloten weder voor den tijd van 2 jaren overeenkomstig art. 195 der wet op het L. O. vrijstelling te Vragen van de verplichting tot het geven van 'onderwijs in lichamelijke oefening. Bij de rondvraag vroeg de heer van der Male werk voor een werküooze. Voor de Kerstdagen een fijne tractatie Puddingfabriek A. J. POLAK, Groningen wijzer aan de bijz. school. Als genees kundige belast met de praktijk der wee- zen-armen wordt voor 1927 al weer be noemd de heer Quakkelaar, terwijl als lid van het weezen-armbestuur met 3 van de 4 uitgebrachte stemmen wordt herkozen de heer A. C. Geluk (1 st. op dhr. Goedegebuure). ST.-PH1LIPSLAND. Tot voorzitter Van de afd. „Groene. Kruis" alhier is gekozen dhr. J. Mensing, tot, vice-Voorzitter dhr. L. J. van Nieuwenhuizen en tot secreta- ter dhr. A. F. K. Brandes. DE BRUG VOOR HET EILAND THOLEN. Ged. Staten van Zeeland hebben alsnog een voorstel 'bij de Prov. Staten' ingediend ter 'behandeling op 'de Dinsdag a.s. te houden vergadering. Zij herinneren er aan dat 'bij ministerieele 'beschikking aan de gemeente Tholen de noodige vergunnin gen verleend zijn inzake .den bouwi van een birug over de Eendracht, waarmede mitsdien thans een aanvang, kan worden gemaakt. In verband hiermede zal een© voorziening getroffen moeten wbrden be treffende de heffing van het brugltarief. B. en W. hebben gevraagd het veertarief als 'bruggeld te mogen heffen. Aangezien een aanvulling van dit tarief ook door de Staten van Noord-Brabant moet wlor- den goedgekeurd, daar het veer in beide provinciën is gelegen, zijn Ged. Staten met het college van Ged. Staten van N.-Brabant in overleg getreden. Ln ver band met door dit ooilege gemaakte op merkingen hebben B. en W. van Tholen den 20 Nov. een nieuw' ontwerp voor de gevraagde aanvulling ingezonden met dringend verzoék, omtrent deze aangele genheid nog in deze zitting voorstellen te doen. De gemeente toch wenscht uit den aard der zaak, alvorens - met den'bouwi van de brug. een aanvang wordt gemaakt, geheel zeker te zijn, dat haar een© hef fing van brugtarieven wordt toegestaan, Welke in overeenstemming zal zijn met de 'bouw- en exploitatiekosten van de brug en zooveel mogelijk in rechte ver houding zal staan tot de risico's, welke zij met en door dén brugbouwi op zich neemt. Ged. Staten kunnen zich met het voorgestelde tarief wel vereenigen ex( achten het geiwienscht het voor 5 jaar te laten gelden, zulks ingaande den dag, Waarop de brug voor het verkeeir zal wiorden geopend zooals ook Ged. Staten van Noord-Brabant aan de Staten van die provincie zullen voorstellen. Aan het voorgestelde tarief ontleenen wij, dat ieder persoon 10 cent moet betalen, ter wijl ook voor dieren, voor voertuigen] enz. rechten worden voorgesteld, die wij mee nen te kunnen weglaten, omdat zij voor eerst nog niet in werking kunnen treden, doordat de 'brug nog Wel niet in 1927 zal' gereed kunnen zijn. Overwerkte Zenuwen kalmeeren en worden gesterkt door de Zenuwstillende en Zenuwsterkende Mijnhardt's Zeuuwtabletten Glazen Buisje 75 et. Bij Apoth. en Drogisten. ST.-ANNALAND. Openbare vergadering van den gemeenteraad op Dinsdag 14 Dec. Afwezig dhr. J. van Houdt. Voorzitter de burgemeester. Van den Commissaris der Koningin is bericht ontvangen, dat tot zetter zijn benoemd de heeren G. Goede gebuure en J. M. Soeters. Aangaande den keuringsdienst van waren in het district Gees, was van den directeur een schrij ven ingekomen, waarin met lof gesproken wordt over de nauwkeurige wijze waarop de boekhouder zijn werk verricht had. Volgens de door Ged. Staten vastgestelde regeling bedraagt het tractement van den burgemeester op 1 Jan. as. f 2260, van den secretaris f2650, van den ontvanger f 1200 en van. de wethouders ieder f 140. De vergoeding Voor 't gebruik van een eigen kantoor door den ontvanger blijft f25. Het tractement van den Veearts, be last met den vleeschkeurinigsdienssit, voor dit jaar bedragende f 2750, wordt voor de volgende 3 jaar vastgesteld op de zelfde som. Namens de commissie van toezicht op het L. O. werd door den heer C. van Houdt in een briefje aan den Raad meegedeeld, hoe het komt dat voor dit jaar geen verslag zal ingezonden wor den? De heer Van Houdt, die aan de beurt van aftreding is als lid Van die commissie, gaf verder te kennen niet meer voor een herbenoeming in aanmerking te willen komen. Ook zag hij zich genood zaakt zijn ontslag te vragen als lid der commissie tot wering van schoolverzuim. Voor beide betrekkingen wordt in zijn laats benoemd de heer Kei f kens, onder- &ECET2 4 KEN» In. de zitting van Vrijdag j.l. werdeti door den politierechter te Middelburg de volgende zaken berecht: C. K., 21 j., schippersknecht te Made en Drummeien, wegens beleediging van den gemeente veldwachter te Dreischor op 31 Oct. j.l. Eiseh f 15 b. s. 15 d. h. Uitspraak id.; N. J. V.* 32 j., zonder beroep te Zierikzee, wegens beleediging van J. M. J. de Vin te Zierikzee, op 26 Oct. j.l. Eisch f10 b. s. 10 d. h. UitspTaak id.; L. v. d. H., 50 j., arbeider te Renesse, wegens be leediging van P. C. Verton te Renesse, op 30 Oct. j.l. Eiseh f10 b. s. 10 d. h. Uit spraak id. verzacht en geneest men met Doos 30, Tube 80 ct. PUROL POST EN TELJ iGAAPIUK In de Zondag gehouden ledenvergade ring der afd. Schouwen en Duiveland van den Centralen Bond van Nederl. Post-, Telegraaf- en Telefoonpersoneel, werd met alg. stemmen herkozen tot voorzitter dhr. P. van Leersum, tot vice-voorzitter dhr. J. Griep en tot commissaris dhr. [Ml v. d. Linde te Dreischor. ONDERWIJS. Voor het apothekers-examen le deei is te Leiden geslaagd die heer J. D. van der Graaff, géboren te St.-Annaiand. GEEN MODERNE TAAL OP DE LAGERE "SCHOOL. Tn dft VTfjuflfif gehouden Twe©d«*.Kamer-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1926 | | pagina 1