Tandarts DE RUITER, Tandarts DE 8IIKE. ADVERTENTIE N. J. F. O. HUESE, AGENTSCHAP A G E N f aterschap POSTER- en SIRJANSLAND. INSPECTIE De heer Doeleman vestigt verderde aandacht op hetgeen staat in het rapport over de kleine gashouder, n,l. dat deze in geen goeden toestand verkeert. De heer Blokhuis: Als die gashouder eens een storm zou moeten doorstaan, zooals die b.v. van September 1911, dan vrees ik voor die installatie. De heer Doeleman is van meening, dat indien de gashouder van (Middelbands dienzelfden storm zou moeten doorstaan, die IwteHicht ook schade zou oploppen. De heer B. moet niet met^eulke futilitei ten komen, zegt spreker. De heer Blokhuis betoogt, daf in zijn plaats men een gasfabriek heeft, w'aar tegenover de schuldenlast iets goeds staat ma er hier heeft men slecht gas, slechte houders en een halve gasfabriek. De heer Doeleman antwoordt, dat ver schillende zaken allang opgeknapt 'waren geweest, als de heer B. niet zoo lang met zijn rapport had gewacht. De con clusies in het rapport van dhr. B. noemt hij een Jherkauwing van al het reedis 'besprokene. Spr.'s conclusie is, dat men niet moet handelen volgens hetgeen de heer Blokhuis voorstelt. Een gevolg daar van zal zijn, dat de schuldenlast nog grooter Wordt, 'want hetgeen de heer B. (wil, zajl f 5000 (meer kosten, dan wat de gascommissie wil. Verhooging van den gasprijs zal dan noodig zijn en dat moet komen uit de zakken van de burgers, voornamelijk van de kleine burgerij. Wat de administratie betreft, zegt de heer Doeleman, dat deze uitgebreid en goed gevoerd iwordt. De fout zit in de tech niek, repliceert de heer Blokhuis. Sprekende over de buisleidingen, zegt de heer Doeleman, dat er veel nieuwe straten zijn bijgekomen en dat men de stad voor een groot deel Voorzien heeft van nieuwe buizen, terwijl Vele muntgas- verbruikers een tweede nieuwe lamp heb ben gekregen. De heer B. beweert, dat die tegemoetkomingen niet veel gel delijk voordeel Voor de fabriek opleve ren. Wanneer de heer B. hier had gere geerd, dan had hij, hetgeen spr. voor rekent, het Zierikzeesch publiek f287300 meer laten betalen voor hun gas, dan zij nu onder het beheer van den directeur der Zxerik'zeesche fabriek hebben betaald. Had men dat hier gedaan, dan was de gasfabriek met heel zijn hebben en hou den afgelost en nog een ton in kas. De heer Blokhuis betoogt, dat men niettegenstaande dit alles, in Zierikzee toch niet goedkoop is uitgeweest, terwijl men in Middelbands niet klaagt, niemand ontevreden, is, er weinig geld op de fa briek staat en men geen herrie er over heeft in den gemeenteraad. De heer Doeleman merkt hierbij op, dat de gasdirecteur het in Middelharnis gemakkelijker heeft dan die te Zierikzee, wat de gasfabricaige betreft. De heer Blökhuys vindt de gaspompen te klein, maar de gaseommissie, die zoo zuinig mogelijk wil rondkomen', vindt ze goed. De heer Doeleman bevreemdt het, dat, waar de rapporteur over de stijging der kapitaalwaarde der fabriek spreekt, hij begonnen is, in 1916, terwijl hij voor zijn andere becijferingen begonnen is met 1919. Spr. meent, dat de rapporteur dat opzettelijk heeft gedaan, om de zaak in een veel ongunstiger licht te stellen. Na 1916 is zöowat de geheele stad van nieu we 'buizen voorzien, terwijl in den distri- "butietijd honderden nieuwe aansluitingen voor muntgas zijn gemaakt, behalve de Gof- fin-oven ook nog andere dure installaties zijn aangeschaft. Als we hier hadden ge zegd, zoo vervolgt de heer Doeleman, het publiek moet betalen 3,4 of 5 cent meer per M8., dan hiad men er beter voorgestaan. Toch is de laatste 3 jaar op' de fabriek f 42000 afgeschreven. Die afschrijvingen gebeurden onregel matig, repliceert de heer Blokhuis. Over het rapport sprekend, waar dhr. B. het accountantsonderzoek aanhaalt, zegt de heer Doeleman, dat de financiëele re sultaten aanwijzen of de techniek slecht is. Dit jaar is weer winst gemaakt, en spr. zegt, dat men door moet, blij ven gaan, Zooals het tot nog toe gegaan is met de financiën. Wijzende op de gasprijs, zegt de voor zitter, dat men rekening moet houden met het feit, dat het niet Zoo heel lang meer zal duren of de eleetrificatie komt tot stand. Kort geleden is er een bespre king geweest met de P.Z;E.M. en die vroeg of Zierikzee Voor f16500 garant Zou willen zijn? Dat is afgewezen, maar men is wellicht bereid het voor minder te doen en misschien wordt een weg gevonden om ook hier tot eleetrificatie te komen. Komt de eleetrificatie dam; moet de fabriek toch haar ovens hebben. De heer Catshoek stelt eenige vragen aan den rapporteur en wel o.a. of het te verantwoorden is, dat des nachts maar 1 man op de fabriek ,is? De heer Blokhuis heeft maar 1 man des nachts, maar zijn werk is ook veeü eenvoudiger. Hier acht hij' 1 (man niet ver antwoord. Verder vraagt de heer Catshoek of het niet gewenscht is, wanneer zich des nachts Wat voordoet, dat pok de directeur eens komt kijken? Volgens hem is deze des nachts nog nooit op de fabriek ge weest en spr. zou graag zien dat daar een eind aan gemaakt Werd. Spr. wijst er verder op dat in 1923 een oven be steld is met 10 kamers, maar dat er hiaar 8 kamers blijken te zijn. Geeft zulks ook vermindering van kosten? Dat zal niet zooveel bedragen, antwoordt dhr. B. De heer Catshoek verder gaande, zegt, dat, toen hij het verweerschrift van den met verlof zijnden directeur ontving, bij hemi de vraag is opgekomen, Waarvoor heeft de heer Prakke verlof? Heeft hij dat noodig voor zijn herstel of heetft hij een gelegenheid gezocht, met den heer Haasters een verweerschrift op te •stellen. Dit alles werpt een eigenaardig licht op de ongesteldheid van den gas directeur. Aan den stijl van het rapport is het, volgens spr., duidelijk merkbaar, dat het verweer door een ander is op gesteld, terwijl spr. nog nooit iemand zich zelf zóó heeft hooren afbreken als de heer Prakke dit in dit verweer doet. Spr. herinnert voorts aan de invoering van het Goffin-systeem en de ontevreden heid die van toen aï onder de 'bevolking te bespeuren is geweest over de slechte kwaliteit van het gas en de te geringe druk. De klachten werden altijd toege schreven aan de oude, nau'w'e, verstopte compositiebuizen der binnenleiding. Velen hebben toen hun binnenleidingen ver nieuwd, maar de resultaten waren niet groot. Spr. had voor zich de over tui ging, dat en de raad en de gaseommissie Werden misleid. Spr. zegt de meerder heid van B. en W'. dank voor de wijze, 'wlaarop zij hebben gemeend uitvoering te moeten geven aan den door den raad uitgesproken wensch. We hebben, zoo zegt spr., een rapport gekregen, waarin op duidelijke Wijze den desoiaten toe stand aan de gasfabriek is geschilderd Hij hecht aan het rapport groote waarde voor de gemeente, omdat bij een goed gebruik ervan, dit aanmerkelijke voor- deelen zöii opleveren. Spr. concludeert dat gezien het rapport, de toestand aan de gasfabriek treurig is. .De gaseommissie, met uitzondering van den heer van der Kwast, acht spr. mede schuldig. Zij heeft volgens hem de groote fout begaan den directeur door dik en dun te verdedigen, waardoor zij, mis schien onbewust, de mede-verantwoorde lijkheid op zich nam. Deze commissie liet na den raad voor te lichten over het feit, dat er bij invoering van het Goffin-sys1- teem na een paar jaar op het aanschaffen van een tweede oveai moest worden ge rekend; dat na verloop van tijd de ketel >oven den oVen was kapot gestookt; dat zij der. directeur machtigden aankoo pen te doen, Wiaarvan de gelden door leeningen moesten worden gevonden; dat de heer Prakke den 2en Goffin-oven al had 'besteld voor de raad daarvoor de gelden had gevoteerd. Bij dit feit her innert spr. aan het bew'uste briefje, dat dr. van der Kw'ast hier in den raad heeft voorgelezen. Spr. weet verder dat het in de commissievergadering van 3 Febr. j.l. warm is toegegaan. Dat heeft dr. van der Kwast verteld, roept wieth. Koopman uit, die verder zegt dat zijn mede-commissielid hier een vuile rol heeft gespeeld. Dhr. Catshoek, verder gaande, spreekt over het bostellen van den 2en oven. De gaseommissie is in gebreke, gebleven daarover inlichtingen te verschaffen en voor hem1 is deze zaak duister; hij acht het plicht in deze klare wiijn te schen ken. Voor dit niet is geschied, meent hij. dat de gaseommissie het zedelijk recht mist, aan de beraadslagingen deel te no men. Het is niet denkbeeldig, gaat spr. verder, dat de gaseommissie financieel bij het al of niet handhaven van het Gof- finsysteem is betrokken. Nu knetteren de interrupties door de zaal. Dat is een vuile beschuldiging, roept de heer LunenVerg uit. Spr. concludeert o.m. aan de hand van het rapport, dat de leiding aan de gas fabriek onvoldoende is geWeest en aan het toezicht der gaseommissie alles heeft ontbroken; het rapport van den heer Blokhuis vertrouwt hij ten Volle. Wethouder Koopman herinnert eveneens in de zaak betreffende de zi.g. bestel ling van den 2en oven. Spr. ontkent het, dat die oven besteld is. De burgemeester heeft aan Haasters gevraagd, of die oven. werkelijk besteld was. Haasters heeft toen medegedeeld, dat die bewuste oven niet besteld was. De heer de Broekert verkrijgt daarop het woord. Het rapport vindt hij zake lijk en wars van alle persoonlijkheden. Sprekende over de Maart-vergadering v,an dit jaar, herinnert spr. er aan, dat hij meent, dat de leden van de gaseommissie met de voorstellen gekomen zijn in het besef, dat Zij handelden in het belang der gemeente. Spr. meent, dat het ge kozen systeem een fiasco is en hij had verwacht, dat de heeren zouden zeggen: Wij hebben gefaald. Over het rapport sprekend, zégt de heer de Broekert o. m. dat de rapporteur schrijft, dat de hoe danigheid van het gas slecht is en wie kan dat nog langer ontkennen? Het be heer was te royaal, hetgeen mag blij ken uit het verkoopen van voorwerpen die in reserve hadden moeten blijven. Spr. komt tot de conclusie, dat de raad het advies van den heer Blökhuys moet opvolgen; dat men door gemeen schappelijk overleg moet trachten door het voeren Van opbouwende critiek den Zierikzeeschen twistappel kwijt te raken- waardoor voorkomen wordt, dat een ge meentelijk bedrijf nog verder in den grond wordt geboord. Met scherpe hamertikken moest de voorzitter dikwijls de heeren tot de orde roepen, want de orde was dien middag meermalen danig verstoord. De interrup ties knalden geregeld en stonden nu niet op hoog peil! (Wordt ueroolgd LANDBOUW EI) VEETEELT. KALKSTIKSTOF. „Wij voldoen gaarne aan het verzoek om> de aandacht te vestigen op een voor vele landbouwers nog nieuwe meststof de Kalkstikstof. Alhoewel de kalkstikstof door verschillende landbouwers reeds meerdere jaren met succes is gebruikt, is ze nog niet algemeen bekend. Dit heeft verschillende oorzaken. In de eerste plaats is de propaganda voor het product en de verkoop ervan tot nu toe onvoldoende georganiseerd geweest. In de tweede plaats had de kalkstikstof vroeger een groot bezWaar, d.w.z. het lastige uit strooien. Dit iis nu echter zeer veel ver beterd, doordat het product (geolied, <wbrdt geleverd. Voor onkruidbes trijding kan men echter nog pngeöliede kalkstikstof verkrijgen. Dit moet speciaal 'bij de op gave 'worden vermeld. In de advertentie, welke in dit nummer 'is opgenomen, kan m'en lezen bij Wie de kalkstikstof o.a. ver krijgbaar is. Landbouwers, die hun kunst meststoffen steeds coöperatief aankoo- pen, kunnen de kalkstikstof ook dooi hun aankoopvereeniging laten bestellen. Bij afname van groote partijen is de prijs* natuurlijk belangrijk lager dan bij aankoop van enkele balen. Het Inlich tingsbureau te Utrecht verstrekt op aan vrage gaarne alle gew'enschte inlichtin gen, zoowel per 'brief, als door hel zen den van de brochures „Kalkstikstof" en „Proefvelden met Kalkstikstof 1928". .In deze brochures Worden de bereiding, hel uitstrooien, de 'werking en de resultaten van kalkstikstof eenvoudig en duidelijk beschreven. Ieder, die»gesteld is op eerr goedkoopen en goeden strkstofmest, stelle zich met genoemd bureau Th verbinding" RECHTZAKEN, DE RIJKE OOM. Voor hel Gerechtshof te 's-Hertogen- bosch stond Maandag in hooger beroep terecht H. v. d. D., uit Doornspijk, die op last van zijn vader een Amerikaamsche chèque ter waarde van f 51635,20, ten name van F. v. d. D. had verzilverd en zich daarbij bediend had' van een val- sche 'handteekening. De rechtbank te Bre da had verdachte van de aanklacht 'we gens oplichting vrijgesproken. Het O.iM, kwam van het vonnis in hooger beroep. Het betreft hier de erfenis van den oom F. v. d. D., die ziek uit Amerika kwam, 'waar hij jaren geleden was heengetrok ken. Hij w<erd opgenomen ten huize van zijn eenigen broeder te Doornspijk, waar hij reeds na eenige maanden overleed, Zijn geheele nalatenschap had hij mon deling aan zijn broeder vermaakt, die er geen notaris bijhaalde en ook geen suc cessie 'betaalde, doch eenvoudig zijn zoon naar Breda stuurde om de chèque te 'wis selen. Het geld werd in een carbid bus in de schuur in den grond gestopt. Toen zaak uitlekte Werd er huiszoeking ge daan en het geld in beslag genomen, terwijl de zoon des huizes vervolgd werd wegens oplichting. De adv.-gen. bij het Gerechishof eisehte 1 jaar gev.str. en teruggave van het heele kapitaal aan de rechtmatige eigenaren. De verdediger be toogde, dat verdachte in zijn domheid te goeder trouw' had gehandeld' en vroeg vrijspraak. Uitspraak 27 Dec. a.s. SPORT. THOLEN. De postduivenvereniging ,,De Gevleugelde Postduif" alhier, hield Zater dag 11 Dec. haar 12e tentoonstelling in het gebouw' Non Semper. Als keurmeester fungeerde de heer D. de Koning uit Rot terdam. Ingezonden waren 133 vogels, w'elke verdeeld waren in 4 "klassen. De prijzen werden behaald als volgt: Oude doffers (30 stuks): le pr. Jac. Baaij; 2e P. J. Goossen; 3e C. Russcher; 4e id.; 5e C. Haaij; 6e A. P. Voets. Jonge dof fers (35 stuks)le pr. C. Russcher; 2e Jac. Baaij; 3e Corn. "Baaij; 4e. Jac. Baaij;. 5e L. M- de Heer; 6e C. Russcher. Oude duiven (27 stuks): le pr. A. P. Voets; 2e P. J. Goossen; 3e id.; 4e C. Hazen; 5e Corn. Baaij, Jonge duiven (41 stuks): le pr. Jac. Baaij; 2e A. P. M. Voet-s; 3e P. J. Goossen; 4e. A. P. M- Voets; 5e C. Russcher; 6e L. M. de Heer; 7e A. P. 'M- Voets; 8e L. M. de Heer. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie). Copy wordt niet teruggezonden. EEN NABETRACHTING. St.-Nicolaasdag ligt al 'weer eenige da gen achter ons. De gezellige drukte op de straat van haastige, pakjesdragende voetgangers is verdwenen en de nnooi geëtaleerde 'winkels hebben hun gewoon aanzien Weer herkregen. Ja, zelfs hier en daar zijn de kerstklokken al voor den dag gehaald voor het naderend Kerst feest. Niets is er meer, dat herinnert aan den jaardag van den grijzen Bisschop. Niets? Niets? We weten wel beter. Gluur door de ruiten op Woensdag- of Zater dagmiddag of 's avonds vóór kinder bedtijd. Luister naar de kinderstemmen, die door de halfgesloten deur tot U komen en durft ge, ga binnen en ge zij.t midden in de napret van het St.- Nicolaasfeest. Hier speelt een jongen (met een mecano; daar tooit een meisje haar niieuw'e pop; ginds zit een grootere verdiept in. z'ijn mooi boek en op U'wi vraag: „Vanwaar toch en van wien al dat moois?" jubelt het in koor U tegen: „Van Sinterklaas". De tongen komen los van groot en klein en verhalen U van den goeden' Sint met zijn mooien mantel en zijn zJwIarte knechts, van hoop en ook wél een beetje vrees eenige dagen vóór zijn komst en van de groote verrassing, dat Sinter klaas toch iwleer op school geweest is, ofschoon men gezegd had, dat hij dit jaar niet komen zou. Want 't w!as al ver moeiend genoeg gewieest voor den ouden Kindervriend 2 jaar achtereen die verre moeilijke reis naar Zierikzee te maken. Toch was hij gekomen. „En"vraagt ge, en heb je genoten? „En of" antwoordt de jongen met z'n boek. .Sinterklaas had twee knechts, een domme en een knappe. Die domme kon niet eens „zus" lezen"., zegt de kleinste. „En bij ons kon hij niet schrijven",, valt het meisje in. „Ze droegen groote zak ken met cadeautjes, boeken, mesjes, ka lenders, vulpotloden, prenten, doozen met speculaas en zakken gevuld met fondanljes, heerlijk „Alles uit Spanje", vult de groote jon gen aan, knipoogend. Waarmee hij te kennen geeft, dat hij niet meer aan St, Nicolaas gelooft, meent ge? U vergist zich, hoop ik. Bij het uitlaten zal hij U vertellen, dat hij wel degelijk aan St.-Nicolaas gelooft, dat het Sinterklaasfeest voor de groote menschen niet zonder meer een „grapje' is. maar dat hel een diepere beteeke- nis neeft Hij gelooft natuurlijk niet meer zooals de kleintjes, dat Sinterklaas, de altijd voortlevende goede grijsaard uit Spanje is, maar "in den persoon, als Bis schop verkleed, eert hij den grpoten kindervriend, w'ien het op 5 Dec. een genot is lal van kinderen een heerlijken dag te 'bezorgen, den onbaatzuchtige wel doener vermomd opdat de eene hand niet 'Welc, wat de andere doet. En Wij, hun opvoeders, wij echoën hel meisje na„heerlijk". Heerlijk om in die van verrukking stralende oogjes te blikken, heerlijk om hun jubelkreten te hooren, heerlijk om hun gebreken te kun nen vergoeilijken om den goeden Sint, heerlijk om blijde te zijn met de blijde jeugd. Wie het w'as, vraagt ge? Wij ontblootten eerbiedig het hoofd, vpor de eeuwen-oude, steeds jong blij vende, onsterfelijke Naastenliefde, Sinter klaas. Wij danken nogmaals den goeden Sint voo>r den heerlijken morgen den kinde ren 'bereid en vleien ons met de hoop, dat de kindervrienden in Zierikzee het mogelijk zullen maken, dat de grijze Bis schop het volgend jaar het aloude Zie rikzee 'Wederom zal kunnen bezoeken, Met dank voor de plaatsruimte, P. DE BREE. (Wegens plaatsgebrek eerst heden ge plaatst. Red.) Zierikzee, 14 Dec. 1926. jWijnheer de Redacteur. (Met 'belangstelling las ik m Uw' blad van Vrijdag 10 Dec. j.l. het bericht over het plan van de Classis Zierikzee der Ned. Herv. Gemeente tot stichting van een Tehuis voor ouden van dagen en in validen. Uit dat 'bericht 'blijkt,, dat ook op Sc'houwen-Duiveland een mildere geest voor de oude menschen gaat heerschen; dal ook hier langzamerhand een nieuwe sfeer om den ouderdom 'wördt geschapen. Het goede voorbeeld der stichting van zoovele modern ingerichte „Tehuizen' als „Pro Seneetute", „Levensavond" Avondlicht" en andere zal ook hier gevolgd wtorden en ieder, die belang stelt in de verzorging der oudjes, zal dit toe juichen. Toch (men beschoiiwie dit niet als gewilde critiek) lijkt mij de Commis sie, -met de voorbereiding der plannen 'belast, wat optimistisch gestemd. En wel om de volgende reden. De Commissie meent, dat een vaste fi- nancieele basis do:or de |Ouderdoms- ea 'im- validiteitsrenten zal 'Worden gevormd. En dit is m-.L niet zoo. Zeker, op dit oogen'blik en in de eerst volgende jaren zal 'w'el het meer en deel der 65-jarigan in 't 'bezit zijn van een rente krachtens de I.-W. of de Ouderdomswet 1919. Het meerendeel zeg ik, hoew(el lang niet allen. De „uitgestotenen" zijn groot-er in ge tal, dan een niet-ingeWijde denkt! In de toekomst zal deze gunstige toestand, ge'bören uit de milde overgangsbepalin gen van bovengenoemde Wetten, veran deren. Informeer eens, hoe grjoot het ge tal der geroijeerden der V. O. V. is! Informeer eens, hoeveel rentekaarten bij de Raden van Arbeid inkomen, met slechts enkele zegels beplakt! Vóór m'ij liggen: een circulaire van een Raad van Arbeid aan de Diacöniën, met verzoek, zooveel mogelijk de premie-betaling te bevorderen; een nummer van „De Sociale Verzekeringsgids", Waarin er op aange drongen 'würdt een categorie „uitgestote nen", alsnog in de verzekering op te ne men; een nummer van de N. R. Ct. waarin de medewerker op verzekeringSgebied, van Hooglstraten, uitspreekt, dat ook 'bij de particuliere verzekeringsmaatschappijen zooveel en vooral z.g. „voiks-verzekerin. gen" Worden geroyeerd. Wijst dit alles er niet op, dat de mee ning, als zou bijna ieder in 't vervolg éen pensioentje hebben, op een dtwlaling be rust? Daarom meen ik, dat één 'der zui len, waarop het straks te stichten „Te huis" moet rusten, niet kan' zijn de ze kerheid der Invaliditeils- en Ouderdoms renten. En ik hoop van harte, dat de Commissie er in moge slagen, deze zuil door een hechtere te vervangen. Met vriendelijken dank voor de plaat sing, Uw' dw., J. A- VAN DER VALK. MARKTBERICHTEN. Coöperatieve Yeiling Zierikzee. Yeiling van 16 Dec. GROOTE VEILING. KIPEIEREN f 9,25. Dito Barnevelder f 9,40. Kleine f 6,05. KLEINE VEILING. KIPEIEREN f 8,90 k f 9,50. Dito kleine f 5,80 k f 6,60. EENDEI EREN f 9,- k f 9,30. Alles per 100 stuks. Aanvoer 4000 stuks eieren. BOTER f 0,88 k f 1,06. Aanvoer 400 pond. VERLOOFD: JANNY HAGE, TOM v. NIEUWENHUIJZEM. Bergen-op-Zoom, Halsterscheweg 47, Steenbergen, Beneden Sas, 18 December 1926. Met dezen vervullen wij den treurigen plicht U kennis te geven van het overlijden van onze ge liefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder, IZABELLA WESTDORP, Wed. M. 00STDIJK, in den ouderdom van ruim 90 jaar Poortvliet, 14 Dec. 1926. Uit aller naam, I. M. OOSTDIJK. Hiermede betuigen wij onzen hartelijken dank voor de vele blijken van deelneming, ontvangen na het zoo plotseling overlijden van onze innig geliefde Moeder, WILHELMINA ELI ZABETH NQT£$BOOM. OuD-YoSMEER^i,9 Dec. '26. A. R. DOUW. J. J. DOUW. Chirurg, Goes. Spreekuur te Noordgouwe Donderdag 23 December, in plaats van Vrijdags. houdt eiken Zatermiddag van 3-5 uur zitdag in Hdtel NELISSE, St.-Maartensdijk. Vrijdag 24 Dec. echter geen zitdag te St.-MaartensdijfcZaterdag 25 Dec. en 1 Jan. geen zitdag te Tholen. 'J ZITDAG des Donderdags 10-12 uur Hötel NELISSE, St.-Maartensdijk des Zaterdags 3-5 uur H6tel SONNEVELD, St.-Annaiano Zitdag Tholen (Non semper) eiken Dinsdag en Zaterdag 3J-6JSt.-Maartensdijk (Hotel Polderman) eiken Vrijdag 4-7; St.-Annaland (Hotel Havenzicht) eiken Woensdag 9—12. Ondergeteekende bericht hiermede dat hij zijn in Land- en Tuinbouwzaden van A D. HOBBEL heeft overgedaan aan zijn Schoonzoon A. C. QUAAK. Dankende voor het vertrouwen zoo vele jaren genoten beveelt hij zijn opvolger beleefd aan. Soiierpenisse, December 1926. M. TH0LENAAR. UI ij refereerende aan bovenstaande heb \k de eer den Landbouwers van Scherpenisse en Omstreken te berichten, dat ik door den Heer A. D. HOBBEL te Ooltgensplaat ben aange steld als in plaats van den Heer M. THOLENAAR. Hopende mij hetzelfde vertrouwen tardig te maken hetwelk mijn voor ganger zoo vele jaren heeft mogen genieten, teeken ik onder aanbeveling, A. C. QUAAK Hz., Scherpenisse. INSPECTIE op het schoonmaken van Waterleidingen, Zeilen, enz. Het BESTUUR van het Waterschap OOSTER- en SIRJANSLAND vestigt de aandacht op de aangeplakte afkon diging van de op het schoonmaken vanWaterleidingon, Zijlen, enz., op Maandag 3 Januari 1927. Belanghebbenden worden dringend verzocht voor genoemden datum aan hunne verplichtingen te voldoen. Oosterland, 17 Dec. 1926. Het Bestuur Voornoemd, J. VAN VESSEN, Dijkgraaf, v. d. IIOUTEN J.Jz., Ontv.-Griüier.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1926 | | pagina 6