Zierikzeesche A Nieuwsbode ZEELANI's ROEM KWATTA5.^ abonnement: Maandag 13 Dec. 1926. zierikzeesche courant. advertentien Nieuwjaarswenschen. Nieuwjaarswenschen. E, HOLTY- APPELS. OPRUIMING is één GROOTE BESPARING voor uw beurs. Heeren-, Jongeheeren- sn Kinderkleeding. Openbare Verpachting van de eigendommen en rechten der gemeente Zierikzee. binnenland. feuilleton. Henny's Klok, VOLLE-MELK-REEP cadeaux Prijs per 3 maanden f 1,50, franco per post 1,8Q. Voor het buitenland per jaar f 10, Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag. van 13 regels öOJcts., van 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 30 ets. p. regel. Bij contract belangrijke korting. 8 3ste JAARGANG. - No. 11478. Inzending op den dog van uit- Dir. A. J DE LOOZE Jr. Ultg.-Redacteur M. J KOSTEN, gave vóór 11 ure. Zij, die zich van af heden op ons blad abonneeren, ontvangen de tot 1 Jan. a.s. verschijnende nummers GRATIS. In het met 1 Jan. a.s. verschijnend nummer van ons blad worden evenals vorige jaren opgenomen De prijs hiervan is van 15 regels 75 cent, elke regel meer 15 cent. De inzending kan geschieden tot en met Woensdag 29 December, uiterlijk 's vooimiddags 11 ure. Extra voordeelige prijzen in NIEUWSTRAAT D 236, Naast mag. GEBR. LOKKER, Jsp IS UW ADRES. BURGEMEESTER eu WETHOU DERS van Zierikzee maken bekend, dat dc eigendommen en rechten dier gemeente (Bouwland, Weiland, Moesland, Grasmaaiing en Etting en Visscherijen), op Zaterdag den 18 December a.s., des voormiddags 10 uur, ten Raadhuize in het openbaar verpacht zullen worden. De lijst der verpacht wordende eigen dommen en de voorwaarden der ver pachting, liggen ter Secretarie ter inzage en zijn gezamenlijk voor den prijs van f 0,40 verkrijgbaar. De onkosten, op do verpachting val lende, komen voor rekening der gemeente. Zierikzee, 1 December 1926. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A.J F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE, Burgem P. F. WITTERMANS, Secretaris. PARLEMENTAIRE KALENDER. 0 December. Bij de verdere behandelini van de begroeting Van Minister de Geer (Financiën) kwam een belangrijke kweS' tie aan de orde: de Re geer imgsgar antie aan de Al ge me ene Centrale Bankvereeni. ging voor den Middenstand. In het Voor- loopig Verslag bestond oppositie, dat de regeering eenige maanden geleden de garantie aan de middenstandsorganisatie met f.10 mill toen had verhoogd. Uiter aard was de Kamer allerminst enthousiast door J. MIDDELBEEK. Ze stoof op. „Ja, ja, dat is cr wel. dat zou er kunnen zijn, ik zou zie1 sveel van een kind kunnen houden, alles ei voor opofferen, maar slechts, als ik den vader liefhad." Hij maakte een 'beweging en keek var- schend in haar bleek gezicht, maar hel werd afgewend. Even 'bleef het stil, toen zei Berken stez/n, en zijn stem |w"as lager, dieper nog dan anders: „Proheer het, Liane, neem haar mee. Doe het uit plichtsgevoel je gens Henny, spoedig zul je het uit liefde doen. J'e 'bent blind voor de rijkdom, wel ke je in dat-kind] 'bezit. Komt to|t 'l 'besef ervan, en je zult gelukkiger z'ijn dan nu." Ze richtte zich plots hoog op. „Ik hen volmaakt gelukkig, zei ze. mijn kunst maakt me dal." Leonard keek haar zwijgend aan en in zijn o,ogen las ze, dat hij 'beter wisif. „Wanneer het onbegrijpelijke, onnatuur lijke waèr is, en niets in je voor je kind spreekt, Liane waarom kom je dan nog van tijd tot tijd naar dit huis?" „Och ik weet het niet, dat weet ik zelf niet", mompelde ze. Weer viel er een stilte. Leonard 'beschouwde haar zooals ze daar stond, zenuWachtig-gejaagd met de slanke vingers tussc'hen de plooienvan haar japon spelend, en hij dacht hoe vol maakt dezelfde zij nog was, als in den tijd toen ze zijn innige liefde verwierp, omdat hij arm was en vooral ook, omdat Beter dan Goed: DE BESTE Vraagt KWATTA-SPECULAAS over dezen noodmaatregel, doch de Mi nister deelde me Je, dat zonder deze steun verlening groot gevtaar bestond voor ver- 'ies van de reeds ge-garandeerde f 1 Va mitiioen, terwijl thans zeer groote waar schijnlijkheid bestaat, dat geen verlies zal worden geleden bij reorganisatie onder een bekwamen leider met een extra-ga. rantie van Staatswege Voor een deel van het verhoogde crediet, door de Nederl. Bank verleend. Dit antwoord had de op positie blijkbaar ontwapend, althans Üe Kamer legde zich bij de zlaaki neer. In de avond-Vergadering is bij de Wa- tersfaatsbegrooling natuurlijk de geheele serie spoorwegongevallen Van de laatste maanden uitvoerig besproken. De Minister had in den bekenden ambtelüjken stijl ontkend, dat deze ongevallen een gevoel van onveiligheid op de spoorwegen wet tigen, en verklaard, da<t de zorg, aan weg en materiëel besteed, boven eiken twijfel verheVen was, maar de heer Heemskerk zag wél reden voor onge rustheid, en Mr. Knottenbelt deed eens een boekje open, welke gerechtvaardigde klachten het reizend publiek heeft tegen de tegenwoordige exploitatie, 's Minis ter's optimisme inzake de verkeersveilig heid bleek aanmerkelijk geluwd, al ver klaarde hij eerst de a'-apporten der com missies van onderzoek te willen afwach ten. Een geweldig schermutsel ontstond over de kwestie van de Zondagsrust bij de spoorwegen. Van Staatkundig-Gerefor meerde zijde werden heftige verwijten gericht tot de anti-revolutionaire groepen inzake beginselverzaking op dat punt. Mi nister van de Vegte, zelf anti-reVolulio- nair. erkende echter het onmogelijke van dergelijke desiderata inzake opheffing van verlaagd tarief van Zondaigsvervoer en van pfiezierlreioen. Tot ver na het midder nachtelijk uur duurde de strijdt voort 10 December. Het begon met een ver< rasssing; terwijl de Minister van Water staat wilde afwachten de rapporten va-u de commissies, die een onderzoek hebben ingesteld naar de jongste spoorwegonge vallilen. ging de Kamer verder en nam zij een motie aan, waarin zij' ails haar wensch te kennen geeft, dat los van een bepaald ongeval, door een deskundige commissie een grondig onderzoek zal worden inge ste'd naar den a!g erne enen veiliigheidstoe- stand bij de Nederlaindsche spoorwegen. Moge deze commissie met spoed worden samengesteld, opdat zij ons volk zooi spoe dig mogelijk zal kunnen voorlichten om treat de veiligheid op onze spoorwegen. Overigens is de geheele middag verloo pen met een scherpe discussie tusschen de vroegere Coa'itievrienden, Het gold, bij de begrooting van Onderwijjs, Kun sten en Wetenschappen, weder de oude kwestie van de openbare en bijzondere universiteiten, doch Ds. Ling beek is Voor stander van theologische faculteiten aan de Rijksuniversiteiten en hij ontzegde Prof. Visscher het recht, zich in de poilitiek ge reformeerd te noemen, omdat men z. i. niet de gereformeerde geloofsbelijdenis en het antirevolutionaire politieke pro hij er niet in toe wilde stemmen, dat ze nu hun huwelijk nog langer beroepszan geres zoude blijven. Liane's moeder was arm1 en heerschzuchtig en 't jonge meisje snakte naar rijkdom en vrijheid. Ze had Leonard verstooten en zich zonder be zinnen geketend aan Johannes Ilmenrode, den rijken landeigenaar. Zeer spoedig Was het 'berouw gekomen toen het- de negentienjarige bleek, dat haar man een drinker was, een op zeer laag peil staand egoïst. Toen een jaar na het huwelijk Henny geboren Werd, was Liane langen tijd ziek en eenmaal hersteld, ontvlood ze 't huis van haar echtgenoot, wijdde zich geheel aan de kunst en vierde triomph na triomph, terwijl Johannes steeds lager zonk. terwijl Henny im. de somberste scha duw opgroeide. Hoe had Berkensteyn geleden in dien tijd, om zijn verworpen liefde, maar Voor al om Li a's verwoeste jeugd. Hef lot had hen, Lia en Leonard her haaldelijk saamgevoerd, haar, de gevierde zangeres, hem, den jongen schrijver, die zich langzaam n^aar zeker boven ar moede en onbekendheid verhief. Het grillige lot had hem eenige malen in de gelegenheid gesteld haar een dienst te 'bewijzen. Hij zou niet van die gelegenheden ge bruik heb'ben gemaakt, indien hij gewe ten had, hoe 't er in heur hart uitzag. Liane had hem lief, met al de diepte van haar rijper geworden ziel. Geen dag ging voorbij, dat niet hevig berouw haar knelde, en steeds meer leerde ze zien Wat ze door die ééne onberaden daad haar huwelijk had verloren. Zonderling schepseltje als ze was mengsel van kinderlijkheid en hartstocht schijnbaar zoo trotsch en zelfstandig, in Werkelijkheid zoo hunkerend naar een gram tegelijk kan dienen. In deze discus sie mengde zich drie Chrst.-Hist. theolo gen en het bleek duidelijk, dat van eenige toenadering tusschen de vroegere Coa'.i- tiegenooten niets te bespeuren valt. Minister Waszink was overigens uiterst voorzichtig met 'zijn toezeggingen, en heeft zich op bijzondere scherpe wijze gekeerd tegen den heer Duymaer van - Twist, die dreigend en bulderend een leerstoel voor de homoepalie opeischte, welke Min. de Visser eenige jaren geleden in beginsel had toegezegd. De Minister deelde mede, dat de reeds ingekomen adviezen Ver nietigd waren, zoodat vermoedelijk niets van den hartewenseh Van den generaal zou kunnen komen. Waarop deze terug bulderde, dat hij dan voortaan ieder jaar op de meest onverkwikkelijke wijze de zaak' opnieuw ter sprake zou brengen. De Kamer koesterde over boosheid van den. generaal, die 'saVo.ids echter voldoende was gekalmeerd om den ge- heelen Haagschen gemeenteraad op ban-, ketletters te onthalen! Besluiten wij ons overzicht met de mededeelimg, daf vO'gens geruchten het Voor'.oopig Verslag van de Eerste Kamer over het Belgisch tractaat ongunstig moet zijn en dat do kansen op verwerping zijn toegenomen' HET VERDRAG MET BELGIE. 27 Hoogleeraren en oud-hoogleeraren van de Landbouwhoogeschool te Wage- ningen hebben tot de Eerste Kamer een request gericht, waarin zij, evenals hun am'btgenooten te Utrecht en Groningen aan dat college verzoeken te voorkomen, dat het ontwerp-verdrag met België on gewijzigd wordt bekrachtigd. Honderd beleende anti-revolutionairen f.n den lande hebben aan de anti-rev. leden van de Eerste Kamer een adres gericht waarin zij mededeelen ten zeerste teleur gesteld te zijn door het votum der Twee de Kamer der Staten-Generaal van 11 No vember j.l., Waarbij het wetsontwerp tot goedkeuring van het Ned.-Belg. tractaat werd aangenomen. Naar de meening van adressajnten eisch.t het ■landsbelang, dat het tractaat in zijn tegenwoordigen vorm niet wordt aange nomen. K. v. K. IN WEST-BRAEANT. In de dezer dagen gehouden vergade ring A'an de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Westelijk Noord-Brabant Wlas een 'brief van den minister van ar 'beid ingekomen, naar aanleiding van een verzpek der Kamer om de betaling der belasting op automobielen, die van Neder land naar België gaan en bedragende 10 francs per etmaal, op andere n.l. Vraagt Uweu Winkelier de NIEUWE CADEAULIJST van 2 November 1926. In deze Lijst zijn een groot aantal veranderingen gebracht en zgn wederom zeer vele belangrijk in bons verminderd. ~e Lijst van 12 Mei is hier door van onwaarde geworden. makkelijker Wijze te regelen, dan tot nu geschiedde. In dezen brief van den min. wordt medegedeeld, dat 'de Belgische re geering zooveel mogelijk aan de bezwla- ren is tegemoet gekomen. De Kamer be sloot over het verdrag Nederland—België een neutraal standpunt in te nemen en zich dus niet vóór .of tegen uit lie spreken. steun, naar een rusthavem van liefde en huiselijkheid, in de rustelooze zee van kunsttriomphen. Met veel fouten behept, maair smetteloos rein. Rein omdat haar karakter en aanleg 't haar onmogelijk maakten anders te zijn. Berkensteyti kende haar zoo goed. Hij wist alles van haar kinderlijk-onstuimig geniaal persoontje, behalve 't voornaam ste, haar liefde voor hem. Hij (wist, dat ze alles behalve gelukkig was, maai' schreef dit toe aam de on aangenaamheden, welke dikwijls voor kwamen in haar leven van mooi^ be ga af de jonge vrouw, aan de. teleurstel lingen, welke ze van haar kunstzusters ondervond, en hij vermoedde dat ze hield van Arnold Spxee, een beroemd, door al« Len gevleid zanger. Omdat hij soms haar gezichtje had zien gloeien, wanneer de knappe donkere tenor in haar nabijheid kwam. Leonard 'wias verstandig, scherpzin nig zelfs, en Juliane openhartig doorzich tig als kristal, en toch begreep hij niet dat haar vereering voor Spree, slechts den kunstenaar gold, toch ontdekte hij nooit, dat heel haar hart hem Leonard 'behoorde, dat berouw' en droef ver langen dat hart steeds door kW'elden, Ach, hij Was bij al zijn scherpzinnigheid in het geheel nog geen man van de we reld, maar een echte d roomer. De stilte Werd drukkend voor Juliane, die zijn peinzende, onderzoekende 'blik voelde, maar niet ontmoeten durfde. Steeds zoemde door haar hoofd hij wias niet ongelukkig, dat had hij zoo kalm' en zeker gezegd, hij Wlas die kinderach tigheid zeker lang te 'boven, 't verleden wias dood en begraven voor hem, en zij, en zij „Juliane", klonk zijn stem opeens. Ze schrikte bevend on. „Lia, toe, 'beproef helA "eeim Iienny. Uit Stad en Provincie. ZIERIKZEE. De vereeniging Onderling Kunstgenot gaf Vrijdag 10 December een Dancing Cabaret in „Concordia". De voorzitter, de heer C. O. J. Hen- drikse. opende het samenzijn, met een woord van welkom tot de aanwezigen, daarbij memoree rend hoe den laatsten tijd de belangstelling voor „O. K. G." eenigs- zins afneemt, welk feit bij betreurde. Waardeerend sprak de voorzitter daar na den heer de Vries uit „Concordia." toe, er op wijzend, dat door diens ini tiatief dit Dancing Cabaret georganiseerd is geworden. Ten slotte brak de voorz. een lans voor de zuster-vereeniging van gelijken naam, gevestigd te Goes, die op 19 December in de Concertzaal zal op treden, tot het opvoeren Van „De Rech te Lijn", door Jan Fabricius. Hij hoopte, dat velen de opvoering van dit stuk Zul len bijwonen. Het bleek gedurende het Cabaret, dat; de belangstelling nog geenszins verminderd was. Verschillende atfcaeties hielden de goede stemming erin. Het was den voorzitter aan 't einde een aangename taak, allen te bedanken voor de medewerking en vooral een woord van dank toe te roepen aan de leden van „The Jolly Band", die V^or het muzika'e gedeelte hadden zorggedra gen. - Gaarne verwijzen wij nogmaals naar de advertentie „Onderling Kunstgenot" te Goes, dat op Zondag 19 Dec. e.k. in. de Concertzaal alhier optreedt met „De Rechte Lijn", van J. Fabricius. Genoemd stuk werd een paar jaar ge leden door bovengenoemde Vereeniging met zéér veel succes opr/evoerd te Goes, 3 maal voor een uitverkocht huis; op vereerend Verzoek te Kruiningen en te Breskens en 7 November j.l. Voor een uitverkochte zaal in „Flora" te Bergen- op-Zoom, waar de vereeniging een bui tengewoon succes mocht boeken. HAAMSTEDE. Voor een vrij tarijk pu bliek hield Vrijdagavond j.l. de Rederij kerskamer „V. Z. O. S." van! Burgh in de door de goede zorgen van den heer Sporre te Zierikzee schitterend electriiseh verlichte zaal Van hotel Bom haar aange kondigde uitvoering. De rollen Vain het opgevoerde tooneelstuk „Met den hand schoen getrouwd" werden zonder uitzon dering en onder, gespannen aandacht van het publiek uitstekend vertolkt, een be wijs, dat deze oude rederijkerskamer over flinke krachten beschikt". Een daverend applaus bij het einde was dan ook het welverdiende loon. Mej. Boot—Fokker werd een prachtige ruiker aangeboden, terwijl de burgemeester zeker in den geest van het publiek sprak, toen hij in hartelijke bewoordingen, allen dankte, die dezen avond zoo goed deden slagen en „V; Z. O. S." een „tot weerziens" toe riep. In 't bijzonder trok dezen avond de keurige plantenschückipg door dhr. Jo-lj's Verton, eigenaar <feh kfyeekerij „Flo ra", de aandacht. Een geanimeerd bal begoot den gezelligen avond. SEROOSKERKE. Vanwege de 'bekende Bataafsche rnp o r l-M a ait schappij werd de zer dagen 'bij dhr. J. J. Pieterse een ben zinepomp geplaatst. De mooie gele pomp met de in roode letters geplaatste woor den „Shell" valt al Van, verre in 't oog ein vormt een sieraad voor de gemeente. De heer Pieterse en het auto- en miojtor- rijdend publiek zij gelukgewenscht met deze verbetering. RENESSE. Zaterdagavond hielden de leden van het „Kolenfonds" de gewone jaarvergadering in de zaal van den heer C. Telle. De voorzitter, de heer J. B-raber Jz. opende de bijeenkomst, die ofschoon de vereeniging 117 leden telt, zeer slechll bezocht 'wlas. De uitgebreide notulen wer den door den secretaris, den heer B. Ge- leijnse gelezen en onveranderd goedge keurd. Uit het verslag van den 'boekhou der, den heer M. de Roo, bleek dat voor de vereeniging 'waren aangekocht en ge leverd 777 H.L. steenkolen, 943 HL. eier kolen, 133 H.L. anthraciet en 13950 stuks turven. De uitg. bedroegen f 3083,10°, de ontv. f 3078,17. Het totale bezit de ver- bedraagt thans met het batig saldo van dit jaar de som1 van f 284,37°. De oom missie tot het nazien der rekening, advi seert 'bij monde van den heer M- N. Leeuwe, tot goedkeuring. Wat de kwali teit der brandstof betreft, mocht gecon stateerd 'Worden^ dat geen enkele klacht 'wias geuit, integendeel de leden waren al len hoogst tevreden over de ontvangen uitstekende brandstoffen. Ook de iprijs per H.L., ofschoon hooger dan verleden jaair, tengevolge de staking in de Emgel- sche mijnen, viel nogal mede. Na ampele bespreking over de mogelijkheid vroeger dan gewoonlijk 'de kolen aan te köopen, en een wóórd van dank .door den heer Leeuwe aan het geheele bestuur, inzon- heid aan den boekhouder voor het uit stekende beleid, de zorgzame moeite, de activiteit 'bij den veelomvaittenden arbeid, die zij he ben betoond, sloot de voorzitter de vergadering. NIEUWERKERK Vrijdagavond j.l. ver gaderden de leden van het Groene Kruis in „Rehoboith". Te 7 uur- opende de voor zitter, ds. v. d. Linden met gebed de bijeenkomst. Een 73-tal leden waren aan wezig. De secretaris het woord verkrij gende, brengt daarop verslag uit over het afgeloopen jaar. Hieruit blijkt, dat dit jaar tot de vereeniging zijn, toegetreden 7 nieuw'e leden, zoodat het ledental thans tot 400 is gestegen. Er zijn gehouden 4 vergaderingen, n.l. één algemeene en 3 'bestuursvergaderingen. Deze laatste in verband met het aanbrengen van een nieuwe bergplaats voor het magazijn in Rehoboth. Het aantal verpleginigsartikelen, die alle in goede conditie zijn, breidt zich gestadig uit. Door 121 personen is van deze artikelen gebruik gemaakt. Uit de rekening en verantwoording door den penningm. blijkt, dat met het batig slot van 1925 de inkomfstep f 766,81° bedragen en de uitgaven, f jpl5,06, zoodat het goed (Slot f 141,75° bedraagt. Als 3e punt op de agenda staat: Bestuursverkiezing. Af tredend zijn de voorzitter en de heer J. J. v. d. Zande. Tegen het benoemen bij acclamatie verzet zich de voorzitter, hij Wlenscht een vrije stemming. Beiden wor den herkozen resp. met 70 en 68 stem- men. Een stem 'wordt uitgebracht op den heer D. Boot en| 1 blanco. Besloten Wordt een p aar tochtschermen aan te schaffen, benevens een toestel om iemand langs een trap van de boven- naar de beneden- Woning te voeren. Bij rondvraag spreekt een der leden den Wensch uit, alle leden een lijst ter hand te stellen, waarop de ter beschikking zijnde artikelen zijn ver- mee Och, als je eens Wist, wat dat jonge hulpbehoevende zieltje hier uitstaat, ze zal) bij jou opleven, gezonder wórden, als' 't tenminste niet al te laat is. Toen was haar tegenstand plotseling gebro ken. Een alles overheerschend Verlan gen om hem te gehoorzamen, om zijn raad te volgen, 'bestormde haar, en ze bedacht hoe die ééne maal dat ze haar wil tegenover den zijne had gezet, zich gelvroken had. „Ik zal het doen", zei ze kort. Haar borst ging snel op en neer. ^en zonnige glans van geluk en teedere goedkeuring straalde over Berkensteyn's goed, welgevormd gezicht. Nu keek ze hem1 aan, strak en star, bijna bezwijkend vaji verlangen, om aan zijn breede borst te liggen, uit te rusten en uit te wieenen' haar onbevredigd, verknoeid leven. Ach, altijd 'wias dat verlangen er, maar, anders, in gezelschap van meerderen, nooit zoo overweldigend als nu, alleen met hem, in haar kamer in 't vreemde, oude huis. - Pas op, dat hij het niet merkt, zei ze ziohzelven, laat hij toch niets merken want dan worden de schande en verne dering ondragelijk.' „Dank je, Lia", zei Berkensteyn, en stak haar hartelijk, bijna vaderlijk, zijn hand toe. De hare moest ze er w'el in leggen, hoeveel pijn 't .ook deed, die vaderlijke handdruk, Waar ze zooveel méér verlang de. Ze keek de kamer rond en knikte langzaam, want de oude meubelen, zèiden haar: je bent mevrou'w' Ilmenrpde, de moeder van Ilmenrode's kind, en Leonard is .niet ongelukkig. Hij is sedert lan< verheven 'boven jou, al 'w|il hij wel zoo goed 2ijn, je raad te, geven. Ze knikte nog eens en zei, laat ons nu naar Henny gaain. Hij liet haar hand los, Ja. laat oins gaan, ze zal zoo verlangen. En, toen zaten ze aan haar bed. Eerst toen had Leonard gelegenheid haar het pakje te geven dat in de zak van zijn jas zat. Henny pakte -het uit, terwijl moesje de kamer verliet, en 't iwlas een pracht-uitgave van Andersen's sprookjes, met iwonderfijne platen, waarvan ieder op zichzelf een feest van teere kleuren en subtiele schoonheid 'wias. En Henny snakte dorstte naar schoonheid. Hoe straalde dat ovale kindergezicht tusschen de glanzige lokken, hoe schitter den de groote oogen, dat ze er uitzag als 'wlare ze zelf van een dier mooie plaatjes gestapt. Moeder kwam' terug met ,ook een pakje, dat ze uit haar reistasch had gehaald. Het bevatte een keten, van bleekroode koralen. En het kind, dat niet verwend Was, kon haar geluk schier niet op. „En nu heeft moeder nog een cadeautje voor je", zei Berkensteyn's muzikale stem1, „dat is het mooiste van allemaal". De kinderoogen zochten in hevig© span ning moeders gelaat. „Je moogt met me meegaan, Henny", stamelde Liane. O God, 'waarom kon ze toch dat kind niet liefhebhen. Wat te doen tegenover die groote vragende oogen. Denken, dat het Leonard's kind iwas, dat? [Mocht dat? Ja, ja, het nuoesit, al Was het slecht en krankzinnig, het moestom dat arme kind, dat haakte naar moederliefde. Welk een slechte, moe der 'was ze toch. Waarom' kon ze niet, evenals zoovele andere vrou'wien, welke haar mannen, niet liefhadden, al haar lief de op heur kind conceutreeren. (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1926 | | pagina 1