Zierikzeesche Nieuwsbode RWATTA^5 ZEELANDs ROEM Buster Keaton abonnement: Woensdag 8 Dec. 1926. zierikzeesche courant. advertentien Aanbesteding. Kennisgeving. Het. tractaat met België. Handwondjes cadeaux Prijs per 3 maanden 1,50, franco per post ƒ1,80. Voor het buitenland per jaar f 10, Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag. 83ste JAARGANG. - No. 11476. Dir. A. J. DE LOOZE Jr. Uilg -Redacteur M. J. KOSTEN. van 13 regels 60~cts., van 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 30 ets. p. regel. Bij contract belangrijke korting. Inzending op de a dag van uit gave vóór 11 ure. ct. Beter dan 6oed: DE BEST E Vraagt KWATTA-SPECULAAS Concertzaal-Bioscoop Deze week zult gij lachen in de hoofdrol. Zij, dia zich van at heden op ons blad abonneeren, ontvangen de tot 1 Jan. a.s. verschijnende nummers GRATIS. BURGEMEESTER en WETHOU DERS van Zierikzee zullen, op Maan dag 27 December 1926des middags 12 uur, ten Raadkuize in het openbaar, bij enkele inschrijving in 9 perceelen en 4 perceelen Verfwerk trachten aan te besteden: Het uitvoeren van de Onder houdswerken vernieuwingen en herstellingen aan de Gebouwen, Kunst- en andere werken der ge meente, gedurende het jaar 1927 voor de perceelen 7 en 8 gedu rende de jaren 1927, 1928 en 1929. Bestekken zijn van af 18 December as. ad f 0,75 verkrijgbaar ter Gemeente secretarie en aan het Bureau van Ge meentewerken. Aanwijzing Woensdag 22 December a.s. des voormiddags 10 uur. De aandacht wordt er op gevestigd, dat de inschrijvingen gesteld moeten worden op zegel van f 0,50. Zierikzee, den 7 December 1926. Burgemeester en Wethouders voornoemd A. J. F. FOKKER VAN CRAYE8TEYN VAN RENGERSKERKE Burgem. P. F. WITTERMANS, Secretaris. De BURGEMEESTER van Zierikzee brengt ter kennis van de Ingezetenen, dat er op Dinsdag den 14 December a.s., des namid dags te 2 ujr, op het Raadhuis, eene open bare vergadering van den Gemeenteraad zal gehouden worden, waarin de navolgende punten zullen worden behandeld: 1. Ingekomen stukken en mededeelingen. 2. Rapport Gasfabriek. B. Verzekering tegen wetteljjke'aansprakelijk- heid. 4. Benoeming regent Burgerlijk Armbestuur. 5. Benoeming vaste Raadscommissies. 6. Crediet Gasfabriek voor 1927. Zierikzee, 7 December 1926. De Burgemeester, A. J. F. FOKKER VAN CRATESTEYN VAN RENGERSKERKE. III. Met de aanneming van dil tracitaat zijn dus beginselen gemoeid. Het ligt niet .'in een neutrale zóne, waar de heer Heems kerk het dacht onder te brengen om hef. voorstemmen aannemelijk te maken. C-e sleld, het ware zóó, mag daaruit dan volgen, dat een Kamerlid bij hel uitbren gen van zijne stem absoluut niet heeft te letten op het volk, dat hij vertegenwoor digt? Het is waar, dat wij anti-revoluLo- nairen van een mandat impératif" niet willen weten. Wij kennen den zedelijken band aan de kiezers, die uit trouw aan de beginselen voortvloeit. Maar juist deze zedelijke band sluit zedelijke verplichtin gen in, die dr. Kuijper aldus omschrijft, dat zorg moei worden g'cdragen „het volk door gesprekken, door lezingen door meetings, door staatkundige geschriften en door de dagbladpers zich aan de hand zijner politieke leidslieden, eene meening te laten vormen over de richting, waarin 's lands zaak moet gestuurd worden''. (Ons Program, Amsterdam, 1892, bi. 181). Was het niet roeping geweest, waar heit een zóó gewichtig tractaat geldt, een trac taat, dat door zijn unilateraal en cmopzeg- baar karakter voor eene onafzienbare toekomst servituten legt o,p ons volk, deze door dr. Kuijper aangegeven me thode te volgen? Uit den zedelijken band aan de kiezers volgt deze verplichting onmiskenbaar. Het is bovendien ook eene redelijke verplichting. Wat hebben wij dan te denken van de houding door De Standaard aangenomen? Dit hoofdorgaan heeft gezwegen maandenlang, absoluut gezwegen. Het viel allen op, dat het anti revolutionaire volk niet werd voorgelicht. En eindelijk, toen het al te gek wletrd, kwamen een paar artikelen, Iwier slap heid en onbeduidendheid in breeden kring ergernis opwekten. Hel Was de roeping geweest van De Standaard pan onze men- schen duidelijk te maken, waarom' dit be zwarende tractaat moest Worden .aan vaard Een argument voor die aanneming kon natuurlijk slechts aan het tractaat zelf worden ontleend en niet daaraan, dat vooraanstaande .anti-revolutionairen er mede voor verantwoordelijk zijn. Aange toond had moeten worden, dat het Ne- derlandsche belang de aanneming vorder de. Hoe geheel anders dieed dr. Kuijper, die bij alle gewichtige problemen maan den aaneen rusteloos 'arbeidde om h-e^L volk een inzicht en een oordeel bij te brengen, zoodat er in anti-revolutionairen kring ééne communis opinio Igeboren werd waarbij dan de fractie in de Kamer zich met hare stem aansluiten kon. En nu slechts een systematisch zwijgen, opzette lijk volgehouden. Het is thans wel duide lijk waartoe dit moest dienen. Een onver dedigbaar tractaat moest door het dood "te zwijgen op de minst pijnlijke w'ijze worden geslikt. Dat deze methode w|erd toegepast bewijst hoezeer men zelve overtuigd was van de eigenlijke onaanne melijkheid. Zonder rumor in oasa te ver wekken moest het er Wórden doorgif sleept. Dit is de methode van hel oudé! conservatisme, het omgekeerde van een „mandat impératif", die door Thorbekce gequalificeerd werd als „personen van vertrouwen, zonder eenigen band met do kiezers". En dr. Kuijper omschreef het het aldus„zooals de heeren het wijzen, zoo zal de kiezer het prijzen". Dit mag nu goed zijn voor een onmondig gehou den kiezerspersoneel, onbekwaam om zich eene meening te vormen en uit te spreken, maar voor de anti-revolutionaire Partij is het duidelijk in zijn gevolgen. Het mag waar zijn, dat de thans vigee- rende kieswet deze dingen in de hand werkt, des te meer reden w'as er zich er in de A.-R. Partij voor te wachten. Deze methode tast het democratisch karakter aan, dat haar kenmerkt, sloopt eiken band lusschen de kiezers en de fractie in het Parlement. BINNENLAND. HET NEDERL.-BELG. VERDRAG. Naar de Rott. verneemt, zal een dezer dagen een adres, geteekend door een groet aantal anti-rev. uit verschillende gedeelten des lands, wórden gezonden aan de anti-rev. leden der Barste Ka mer. Iri dit adres zal met nadruk ver zocht 'worden niet zonder meer over te gaan tot aanneming van het wetsontwerp tot goedkeuring van het Verdrag met België, gelijk dit aan de Eerste Kamer is voorgelegd. doen pijn bij den arbeid en leiden vaak tot verzwering of bloed vergiftiging. Reinig ze altijd dade lijk en behandel ze verder met Doos 30-60-90 ct. PUROL Uit Stad en Provincie. ZIERIKZEE. Door den ontvanger der directe belastingen, invoerrechten en ac cijnzen alhier, zullen in (het tijdvak van 18 Dec. tot 8 Jan. a.s. avondzi.ttingen wór den gehouden te zijnen kantore, tot hel in 'behandeling nemen van aanvragen tar verkrijging van gratis rijwielmerken, en wel des Maandags- en Dinsdagsavonds van 6 tb—8I/2 uur. Hebben wij onlangs reeds medege deeld, dat binnenkort eene serie films, ver wacht kon worden van de Wilton-Metro- Goldwijn Cie., waardoor het peil den voor stellingen in de Concertzaat-Biosdoop aan merkelijk verhoogd zou worden, wij kun nen thans mededeelen, dat deze week de eerste film van deze serie zal loopen. Men vangt aan met een komische avond zooals er in lang niet geweest! is, n.l. met de Buster Keaton Schlager „de ZeVen Kansen". Het is een van de beste creaties van Buster Keaton, die velen zich nog van vorige jaren uit het bijprogramma zuilen herinneren. NOORDGOUWE. Met ingang van 1 J^m. 1927 zal het hulppostkantoor alhier mede opengesteld zijn voor de aangiften tot slachten, afgifte van geleibiljetten voioir geslacht en verlenging van documenten, inzake den geslachtsaccijns. De betrekke lijke formulieren zullen ook ten kantore verkrijgbaar zijn. BRUINISSE. Donderdag- en Vrijdag avond j.l. gaf de muziekvereeniging „Nu met Hope" .onder leiding van den direc teur, dhr. A. v. d. Berge een welgeslaag de uitvoering in het vergaderlokaal. Dei uitvoering der verschillende muzieknum mers getuigden van goede leiding en ern stige studie, terwijl de vertoLking van „Neef Adriaan", kluchtspel in drie bedrij ven, zeer goed dilettantanspel liet zien. Zoowel de dames als de heeren waren echt in hun rol en komen dan ook een woord van lof toe. Eenige komische,voor drachten zorgden verder voor het in be- Wteging brengen der lachspieren en tot slot liet cabaretliedje „Wees tevreden met je deel". Beide avonden w'as de op komst van het publiek goed, doch kon 'beter. STAVENISSE. Zaterdagmiddag 1.1. had I Vraagt Uwen Winkelier de NIEUWE CADEAUUJST van 2 November 1926. In deze Lijst zijn een groot aantal veranderingen gébracht en zijn I wederom zeer vele belangrijk in bons verminderd. I De Lijst* van 12 Mei is bier- I door van onwaarde geworden. alhier plaats de opening van den cursus in „Bedrijfscontröle", in dezen (winter le geven door den heer Buijze. Aanwezig •aren de heeren leden der Commissie van Toezicht, B. en W. der gemeeinitc en de voorzitter van de vereeniging van oud-leerlingen. Op dien dag herdacht de heer Buijze den dag, Waarop hij vóór 50 jaar zijn onderwijzersloopbaan begon. De heeren Dorst, Hanssens en Hage spraken hem toe en wensehten hem geluk met het zelden voorkomend feit, dat iemand met 50 dienstjaren bij het onderwijs nog een nieuwien wintercursus begint, Zicht baar aangedaan dankte de heer Buijze de sprekers en de jongelui, die hem geluk hadden geWenscht, waarna de cursus voor geopend Werd verklaard. Veel 'bewijzen van belangstelling mocht de heer Euijze ontvangen. Als bestuurslid van den „Kolenbiond" alhier zijn herbenoemd resp. met 43 en 39 stemmen de heeren M. P. Tazelaar en A. G. van IJseldijk. POORTVLIET. Onze vroegere dorps genoot, de heer E. Kaat, thans ambtenaar bij het Departement van Justitie, t,e 's Gra- venhage is geslaagd voor commies bij dat ministerie. PROV. ZEEUWSCHE SCHOONHEIDS- EN ARCHAEOLOGISCHE COMMISSIE. In de jongste vergadering der bovenge noemde commissie werden vastgesteld ad viezen aan Ged. Staten inzake het ver- leenen van ontheffing der reclame-ver ordening; aan het gemeentebestuur van Goes, inzake bouwplannen; aan het Pro vinciaal College van toezicht der Ned. Herv. Kerk, inzake het al dan niet toe staan van het bouwen van een muziek tent op het terrein der oude kerk te Serooskerke (Walcheren). Besloten werd zich te richten tof den raad van ZieTik- zee met verzoek bij de voorgenomen vernieuwing van de brug vóór de fraaie havenpoorten zoo mogelijk een ophaal brug te willen behouden en in ieder geval een brug te doen aanleggen, die zich aan het sehoone stadsbeeld aanslüit. Mededeeling werd gedaan van den stand der restauratie der monumenten in de Ned. Herv. Kerk te Burgh, die zijn gev- reed; voor het 4e, dat van Johannes d'é Huijbert zal subsidie worden gevraagd van rijk, provincie en gemeente. RECHTZAKEN» Voor den politierechter der Bredasehe Rechtbank werden Maandag o.m. de na volgende zaken behandeld .en uitgespro ken: J. A. E., van beroep bakker, Wonen de te St.-Philipsland was 'beklaagd, dat hij op 26 Juli 1928 te Thoten op de open bare terechtzitting van h.et Kanóngeneicht aldaar opzettelijk D. F. mondeling heeft toegevoegd de WóórdenF. doet een: val- schen eed". Als getuige wieird gehoord D. F., landbouwersknecht te Sl.-Filipsland, die verklaarde zich door voormelde Wlojor- den beleedigd te gevoelen. Nadat bekl. gehoord Was, werd dezen overeenkomstig den eisch van den Officier van Justitie door de.i Politierechter veroordeeld tot eene geldboete vani f 25 subs. 25 d. h.; C. G. G., veldarbeider te St.-Annalandi had in den nacht van 21 op 22 Augustus 1926 te St.-Annaland opzettelijk en geweldda dig J. van P. [geslagen en daardoor (pijnlijk getroffen. J. van P., arbeider te St.-Anna land, als getuige gehoord, verklaarde, dajt verdachte zich in voormelden nacht op zijn erf bevond, Waarop hij hem verzocht zijn erf te verlaten. Bekl. voldeied hier echter niet aan, en kwam naar getuig© toe en gaf hem toen een hevigen slag op zijn hoofd, Welke hem veel pijn deed. Vervolgens Werd nog als getuige gehoord A. P. Q., arbeider te St.-Annaland, die de mishandeling gezien had. De beklaag de was verschenen. In deze zaak luidde de eisch van den Officier van Justitie en de uitspraak van den Politierechten f 20 subs. 20 d. h. DRAMA. Voor de zesde kamer der Amsterdam- sche Rechtbank is Vrijdag behandeld de zaak tegen den 28-jarigen W. F. Snel- ders, die de 29-jarige N. Wijker in een volkslegomenl op de Noordermarkt te Amsterdam van het leven beroofde. In Oct. 1925 ontmoette Snelders bovenge noemde juffrouw, die in een logement van een Griek, waarmede zij samen leefde, te 's Gravenhage woonde. SneldeTS trok mei de vrouw naar' Amsterdam, waar zij gezamenlijk met zeep gingen {yentenmaar al spoedig kwam de ruzie, volgens ver dachte veroorzaakt door het feit, dat de vrouw aan haar lust tot mooie kleeren niet kon voldoen. Zij sprak dan over den Griek, naar wien zij wilde terug- keeren, hetgeen S. jaloersch maakte. Op 12 April 1926 heeft de vrouw hem op de liederlijkste wijze uitgescholden, toen S. thuis bleef, omdat hij vermoedde, dat de Griek zou terugkeeren. S. heeft de vrouw met een handdoek gewurgd en aar. handen en voeten ge bonden. Te Haarlem is hijs kort daarna aangehouden. Twaalf getuigen en des kundigen werden gehoord. De psychiaters verklaarden beklaagde toerekenbaar. De rechtbank schorst na getuigenverhoor deze zaak tot 24 Dec, a.s., teneinde nog, meer getuigen te hooren. DOODSLAG. Voor de Arnhemsche Rechtbank stond terecht een 21-jarige bankwerker uit Nij megen. gedetineerd, beschuldigd van doodslag. Verdachte trapte op den laat- sten dag van de Nijmeegsche kermis een Winkelruit in. De zoon van den winkelier, de heer 'Mogendorf, kWairi Jiaar buiten en vroeg Iwlie dat had gedaan. Verdachte, die in staat van dronkenschap verkeerde;, trok zijn mes en bracht M. in tegen woordigheid van een agent van politie een steek toe. tengevclge Waarvan M. eenige uren later is overleden. Verdachte zei zich niets van het geval te herinneren. Het O.M. eisch te 6 jaar gevjstr. De uit spraak is bepaald op 21 dezer. DE PACHTKWESTIE. De procureur-generaal bij het gerechts hof te 's-Gravenhage heeft Maandag 6 Dec. j.l. in de bekende pachtkwiastie op ons eiland geconcludeerd: bevestiging van het vonnis der rechtbank te Middelburg. De uitspraak van het Hof is bepaald op Maandag 17 Jan. 1927. Verstopping of moeilijke en onregelmatig regelt men vlug zonder kramp of pijn met Mijnhardt's Laxeertabietten Bij Apothekers en Drogisten. Doos 60 ct. POST EN TELLGRAPHIE. ST.-PHILIPSLAND. Dhr. G. v. d. Dussen Sr. heeft met ingang van 1 Januari a.s. ontslag gevraagd als telegrambesteller al hier. LANDBOUW EN VEETEELT. ZIERIKZEE. Dinsdagavond had in de Concertzaal de aangekondigde lezing plaats van den heer Bestebroer, uitgaan de van de Ford-Motor-Cy. Genoemde heter heette de talrijke aanwiezigen hartelijk welkom. Vervolgens kregen we een korte film te zien over het gébruik van ver schillende landbouwwerktuigen waar de Tractor zijn diensten bij kan bewijzen b.v. het rooien van boomen enz. Daarna hield de heer Besteb'roejr een lezing over het gébruik van de Tractor in Holland en over de moderne landbouwwerktuigen. In dit verband wees spr. op Engeland, dat. 'wat het materiaal betreft, ons land verre de 'baas is, ook omdat men daar meer geprikkeld is om verbetering aan te bren gen door dc schaarschte aan arbeids krachten. In Holland daarentegen <moet men jaarlijks voor millioenen guldens aan wierktuigen invoeren. Ook was spr. per soonlijk tot de ervaring gekomen, dat de landbouwer hier te lande bij de aankoop van een tractor slechts één doel daarmee voor oogen heeft en pas na betrekkelijk langen tijd deze ook voor andere doel einden gaal gebruiken, hetgeen veel ar beidskracht en daardoor dus ook veel loon uitspaart, hetgeen de 'waarde van den tractor niet weinig verhoogt. Spr. lichtte een en ander toe met verschillen de aardige voorbeelden uit verschillende cleelen van ons land en aan de hand van foto's. Hoewel alle landbouwwerktuigen niet aanpassen aan de tractor, kan men toch enkele, zooals b.v. de boerenwagen slechts met geringe kosten omzetten in een tractor-trailor, terwijl ook de gras- maaimachine en de spoedig in te v.aeren Mélotte-tractoir-keerploeg zich er zeer goed voor leeneh. Spr. Wlees ook op de belangrijke dien sten die de tractor kan bewijzen bij beft bietenvervoer naar de fabriek, hetgeen de productiekosten aanzienlijk doet ver minderen. Tenslotte zeide de heer B., dat dooir de versnippering van krachten in ons land Weinig tot stand kan komen; mén moet zich vereenigen, dan kan men veel meer bereiken door de concentratie van het werk. (Nu gaat jaarlijks veel kapitaal verloren). Na deze zeer leerzame lezing kregen We als „clou" van den avond een 3-deelige film over de inrichting van de moderne boerderij en daarnaast 't oudielr- wietsche gangetje dat op velp plaatsen nog gevolgd wórdt. In deze film kwam nog eens duidelijk aan het licht hoevejle en hoe groote voordeelpn de tractor biedt tegenover paarden. Op som'tijds komische Wijze zagen we het verschil in arbeiden tusschen 2 huurlieden: de een met z'n tractor en de andere met z'n paardelri Ook bleek dat de Tractor ook voor huise lijk gebruik toe te passen is, b.v. levert hij drijfkracht voor het karnen, de Wasch- machine, enz. De heer Bestéb'roer dankte hierna zijn aandachtig gehoor voor hun trouwe opkomst. BURGH. Maandagialvond j.l. hield dq fnH uisapotheek-\ voor 60 centen goed voor brand-, snij- en stootwonden, verouderde wonden, zonnebrand, aam beien, spierpijnen, spit, rheumatlsche pijnen, wintervoeten, springende handen en nog veel meer, koopt ge met een pot AÏcker's Kloosterbalsem, de snel werkende merkwaardige veelzijdige zalf. Landbouwvereeniging „C. et. C." een druk! bezochte afgemeene ledenvergadering in hotel V. d. Moer. Dezé vergadering was belegd op verzoek van een vijftal leden, die twee Voorstellen hadden ingediend, n.l. afscheiding der Vereeniging van de Z. L. M. en reglementswijziging. Nadat de secretaris het Voorstel met begeleidende toelichting had Voorgelezen en de voorz een korte inleiding had gegeven, werd in een breedvoerige discussie het pro en contra 'bésproken, met 't resultaat, dat adressanten zich terugtrokken en onder applaus besloten werd bij de Z. L. M. aangesloten te blijven. Had de avond tot dusver een gunstig verloop, zeer teleur stellend was de mededeeling Van den eminenten Voorzitter, dhr. C. Blom, dat hij zich genoodzaakt gevoelde met ingang van 1 Januari a.s. den voorzittershamer neer te leggen. DE VLAS-INDUSTRIE. De K. v. K. voor ZeeuWsch-Vlaanderen die Zaterdag j.l. te Terneuzen vergaderde, heeft besloten bij de regeering, Wieer po gingen te doen om steun te krijgen voor de vlasindustrie, die door de con currentie uit België, Welke minder ge drukt door verschillende Wettelijke bepa lingen, voordeeliger produceeren kan en in ons land het ruwe vlas opkoopt. Het gevolg daarvan is, dat aan Nederland veel loon voor -het bewerken van het ruwe vlas ontgaat, terwijl pp het platteland vooral in den Winter de werkloosheid toe neemt. STEUN AAN DEN SUIKERBIETENVER- BOUW. Na een inleiding door den hee(r Jac. Welleman uit Krabbendijke, heeft de N.- Bra'bantsche Mpij. v. Landb. in een Maan dag te Breda gehouden vergadering m'et alg. stemmen aangenomen het voorsteil van het Dag. Bestuur tot krachtigen steun aan het welbekende adres van het ver zoek van den Bond van Coöperatieve Suikerfabrieken, om bij de regeering aan te dringen op het nemen van het initiatief voor een internationale conventie, en om in afwachting daarvan aan de suikerbie- tencultuur een productie-premie te ver- leenen. i KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te Serooskerke en Kerkwer- ve de heer Hellemans, cand. te Amster dam. Aangenomen: Naar Langerak, bez. de Lek, cand. H. G. van den Hoek te Biït- hoven. Naar Dantumawoude (toez.), Th. Hettinga te Hindeloopen. RENESSE. In een vergadering van stem gerechtigde lidmaten is tot ouderling her kozen de heer J. Braber J24 en tot diaken de heer G. van Sluis. ZONNEMAIRE. Herkozen tot ouderling, de heer M. L. Schijperoort en tot diaken de heer H. J. Slootmaker. POORTVLIET. Herbenoemd tot ouder ling de heer Mj C. v|. d. Slikke en tot diaken de heer J!. J. v1. d. Slikke. De heer J. Van Dalen heeft zijn be noeming tot notabele niet aangenomen; daardoor is een nieuwe stemming op 10 Dec. e.k. noodi'g geworden.' SCHERPENISSE. Bij de Maandag ge houden stemming voor een. ouderling* werd herkozen de heer Anth. Oudesluijs Mz. en gekozen tot diaken de heer Ab'r. KieVit, zulks in de plaats van den heer J. H. Hage, die na een diensttijd van 11 jaar, niet meer in aanmerking wenschte te kómen. Geref. KeTk. Beroepen: Te Zierikzee, ds. Ringnal-da Van Leimuiden. Te Hilversum, H. W. den Houting te Huizum' en H. O. Mirnnik Jr. te Zwolle." Aangenomen: Naar Emmten, J. H. Binne- ma te Kielwindeweer. Chr. Geref. Kerk. Beroepen: Te Amsterdam (Oost), J. L. de Vries te Rijnsburg. Te Broek onder Akkerwoude, W. Hendriksen te Ede (G.). LUCHTVAART. AMSTERDAM—BATAVIA EN TERUG. Naar de „Tel." verneemt zal, onvoor ziene omstandigheden voorbehouden, op Zaterdag 2 April a.-s. van Schiphol! uit en met medewerking der Fokker-fabrieken een tweede vliegtocht Nederland—Indië worden ondernomen. Daar de plannen van luitenant Eikerbout, naar Waarschijn lijk is, voor dien datum hun beslag nog, niet zullen hebben gekregen, zal deze vlucht vermoedelijk nummer t>wée> zijn. Als piloot zal, behoudens 'wijziging, f,un- geeren luitenant G. A. Koppen, voor fwlee- den vlieger en mecanieilen is nog geen keuze gedaan. De tocht zal 'wórden nu dernomen met een 3-moforig FokkJejr'

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1926 | | pagina 1