Zierikzeesche Nieuwsbode immm KWATTAS.¥- abonnement: Maandag 6 Dec. 1926. zierikzeesche courant. advertentien VOLLE-MELK-REEP Het tractaat met België. feuilleto n. Henny's Klok, cadeaux Schrale Lippen RHEUMATIEK Prijs per 3 maanden f 1,50, franco per post ƒ1,80. Yoor het buitenland per jaar f 10, Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag. van 13 regels 60 ets., van 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 30 ets. p. regel. Bij contract belangrijke korting. 8 3ste JAARGA'NG. - No. 11475. iDzending op dea dag van uit- Dlr. A. J. DE LOOZE Jr. Uitg-Redacteur M J KOSTEN, gave vóór 11 ure. Beter^danGoedN^E^BESTiË Vraagt KWATTA-SPECULAAS Gevonden voorwerpen Een pijp; een dameshandschoen; een portemonnaie; een rijwielplaatje; een po-r- temonnaie inh. een bankbiljet; twee pak jes stalen (stof); sleutels. De Commissaris van Politie: R. P. BRONS. II. Zou dr. Kuijper aan dit tractaat zijn stem gegeven hebben? Ik geloof er niets van. Hij zag veel te diep in het heden, in het hart zijner mensehen, te helder in de tpekomst en steeds bij het licht der beginselen. Heeft dit tractaat rnet de anti-revolutionaire beginselen van doen? Dit is ontkend Da hee>' Heemskerk poog de die negatie nis een dogrma vast tc stellen, tot stilling der roerende consciën ties, als een hartsterking tot vrijmoedig heid, alles met het doel het tractaat te doen aanvaarden zonder nota te nemen van de jammerklachten „onzer -menschen". Schr. (prof. Visseher) herinnert dan aan art. 17 van het beginselprogram der A.-R Partij. Kracht tol handhaving van onze nationale zelfstandigheid zoekt zij in de bevordering van kennis onzer historie, in de bevestiging onzer volksvrijheden, in de versterking van hel internationale rechtsbesef". Voldoet dit tractaat aan die beginselen? Het kwam niet tot stand uit een diep gevoel onzer zelfstandigheid. Het is geen product „der zelfstandigheids- politiek" van dhr. van Kamebeek, maar hét werd geboren uit den roes der ver dwazing, die na den wapenstilstand over winnaars en overwonnenen bevangen had. Hoe hadden wij daaraan geheel vrij kun nen blijven! Pirof. Visseher wijst dan o.m. om de fouten, bij de kabinetsformaties en bij de verkiezing gemaakt. Bij alle deze werd het tractaat uitgeschakeld, hoewel het toch nog wel zoo gewichtig was als b.v. de magere en oude paradepaarden, die telkens ten tooneele wonden gevoerd, sis bv. vaccine-dwang, staatsloterij en de doodstraf. Het tractaat, dat in het dag licht had moeten staan, bleef achter de schermen. Ware het te doen geweest om aan de natie „de oplossing van het Belgisch probleem" te verklaren, dan zou misschien het cogenbjik gekomen zijn, waarop minister van Kamebeek zich voor de vraag zag gesteld, hoe de grootste dienst ^aan'het vaderland bewezen kan worden: door het politieke leven of door het politieke sterven? Zulk een levensof fer, dat gewoonlijk reeds de opstandings- kiemen in zich draagt, is heroïek. Doch ook hiervan mag hem geen verwijt wor den gemaakt, nu alle crissisen door nieu we werden opgelost, zoodat de crisis chronisch kwaad is geworden. Van anti-revolutionair standpunt gezien is dit tractaat niet nationaal De heer Heemskerk heeft dit gevoeld. Er was zelfs geen rechtsbasis voor te vinden. door J. MIDDELBEEK. Toen begonnen stemmen om haar heen te roezen, klinkend als. stemmen Van twistenden en Henny kon niet verstaan wat ze zeiden, tot plots, helder en schel er b'oVenuit klonk: Neen, neen, oom Leo. nard, oom Leonard, scherp accentueerend het laatste woord. Ze rees Verschrikt overeind, en keek verbijsterd de leege kamer rond, wat had ze toch, wie sprak daar van oom Leonard? Ach. als hij todh maar eens kw.am. Hij was de eenige van wien ze instinctmatig hulp Verwachtte. Nielt van de altijd af wezige moeder, nóóit van vader, niet van Aagje en evenmin van juffrouw Slee ter, 't allerminst van dokter Kigolt, die minachtend verbaasd zijn hoofd over haar schudde. Oom Leonard! Eindelijk viel ze in onrustigen sluimer, waarin heur droomen werden Voortgezet. Eerst was 't Florence Domb'ey, welke haar Voor den geest kwam. Flore, die piano speelde, zoo mooi. zoo mooi, ze zag het lange kleedje en de donkere krullen, ze zag kleinen Paul niet, maar voelde zijtn. tegenwoordigheid. Daar stormden woeste, bassende hon den op haar, af, en ze vluchtte, vludhitte tot midden ih een wildernis, waarboven ze Zweefde zonder vleugelen, met korte rukken zich in de lucht houdende. Hooger. hooger wilde ze, want beneden direigden gevaren, maar hooger kón ze mm Daarom, wijl hij todh leen: basis moest hebben, deed hij een beroep op de naas tenliefde. Welk een schoon ethisch be ginsel! Dat verwonderde mij van den ju rist mr. Heemskerk. Het geldt hier een tractaat en niemand minder dan Grotius sluit relaties, die zuiver als „actus mere benefïci" kunnen get/ualificeerd worden buiten de iraütaten. Hel geldt de contrac tueels verhouding van twee genabuurde staten. Zulk een tractaat is de omschrij ving eener rechtsverhouding. Waar ko men wij uil met dit beroep op de naas tenliefde en de edelmoedigheid? Jezus heeft ons in de gelijkenis van den barm- hartigen Samaritaan de naastenliefde ge- teekend Is hel naar economische expansie strevende België te vergelijken met den slumperd. die onder de roevers viel? Uit pure naastenliefde een Sc-helderegime, dat Antwerpen oorlogshaven kan doen worden? Tot Nederland wordt gezegd: .„Ote-toi afin que. je m'n metie". En dan *mo<?t. volgens den heer Heemskerk. Ne derland maar uit naastenliefde opstaan. Als de heer Heemskerk naar de zede lijke beginselen had willen zoeken, had hij in 1 Kon. 21 de geschiedenis moeten lezen van den op expansie bedachten ko ning Achab, die ook zoo'n begeerte had naar zijn buurman's goed. Naboth had volgens mr. Heemskerk's theorie uit naas tenliefde maar moeten zeggen: „neem mijn wijngaard". Maar de Schrift oordeelt anders. Neen. dit tractaat valt onder de normen der anli-revolutionaire beginselen en het strijdt er tegen. En ons anti-rev. volk wenscht er niet aan mee te werken door dit tractaat Nederland tot een proef konijn te maken voor een experiment van volkerenverbroedering, waaraan het trou wens op grond van de Schrift niet eens gelooft. Ook de anti-revolutionairen willen medewerken, waar mogelijk, tot bevesti ging van den wereldvrede, door recht en gerechtigheid, maar dit sluit nog niet in dat het louter om den*economischen ex pansiedrang van België te bevredigen zijn eigen van God verkregen erfdeel zonder meer zou mogen wegschenken. België kan het, dank zij den rijkdom van zijn bodem, goed hebben zonder alles wat in dit trac taat w'erd geëischt. (Wo'rclt vervolgd-) BINNENLAND. DE ADVIEZEN VAN GED STATEN EN DE EERSTE KAMER, Het Eerste Kamerlid de Veer heeft aan den minister van buiteïilundsche zaken en van waterstaat de volgende vraag gesteld: C-edep. Stalen van Zeeland hebben bij brief van 26 Nov. 1926 aan de Provinciale Staten meegedeeld, dat zij gemachtigd zijn, de adviezen door dit college aan de regeering uitgebracht met betrekking lot hel verdrag met België, vertrouwelijk ter inzage te leggen voor de leden der Prov. Staten Zijn Hunne Excellenties bereid, bedoelde adviezen thans ook - zoo noo- dig vertrouwelijk ter inzage te leggen voor de leden der Eerste Kamer? EEN ADRES VAN HOOGLEERAREN. Acht en zestig hoogleeraren en oud- hoogleeraren van de Utrechtsche Univer siteit hebben tot de Eerste Kamer .een adres gericht, waarin zij er bij dit Hooge College op aandringen, de mogelijkheid te willen verzekeren, in nadere onderhan delingen, althans de meest bedenkelijke bepalingen uit hel onlwerp-verdrag Ne- derland-België verwijderd te krijgen. PARLEMENTAIRE KALENDER. 2 DecemberHet was een welkome niet, ondanks ha-ar worstelen d-aalde ze langzaam neder, voelde ze grond onder haar voeten, terwijl duisternis rondom haair was. Oom Leonard, snikte ze angstig, ontwa kend. Rechtop zat ze in bed, die oude klok tikte spookachitiger dan ooit tik tak. Henny rilde Van 't hoofd tot de voeten, 'bang keek ze rond. Wat was het toch, altijd die angst, als ze wakker wercl 's nachts; zou ze, goede God, als ze, niet bij haar verstand was?... daarom altijd alleen moeten zijn, zou daarom dokter Kigolt zijn hoofd schud den. met minachtende verbazing? O, wat drukte die angst als een zware, vjochtige kille hand op haar borst. Daar gleed iets onder 't kussen uit, het boek, het lieve, mooie boek. Neen, krankzinnig was ze toch niet, ze kon immers lezen en ze leerde toch, van juffrouw Sleeter. Ze drukte het boek tegen zich aan, moeder's boek, ach, moeder's piano, moeder's mooi lief gezicht' ach, liefde, geluk, .zonnige rustige huiselijkheid. God help me. waarom moet ik dat alles ont beren? Neem me weg uit dit vreeselijke huis, breng me daar waar vrede en vei ligheid zijn, Vrede en rust, zooals toen, aan oom Leo's schouder. God, moet het dan zoo? Ik verlang, z'oo naar' iemand ofp lief te hebben. Dit leVen kan niet lang meer duren, het mergelt ieder sprankje kracht uit me, o, als ik moest sterven, alléén, zonder moesje, Zon der oom Leo, hij zal me helpen. 't Was haar als zag ze hem, zijn zon- nig-iv!riendelijk gezicht met de denkers- oogen, en dat verzachtte heur wrange onrust tot tranen. Zeer zelden weende ze meer, maar nu vloeiden de tranen, haar angst weg spoelend, de koorts verdoovend, totdat moeheid en heimwee overbleven. afleiding, dat de saaie en op zichzelf onvruchtbare begïoolingsdebatten heden werden afgewisseld door meer practisch werk. Zoo nu en dan wordt onder de aanhangige kieinere wetsontwerpen op- ruimihg gehouden, en in strijd met de gewoonte werd er ditmaal vrij lang over gediseussiëerd. Een dezer ontwerpen be trof de afschaffing' Van de speelkaarten belasting. De motieven welke tot deze afschaffing leiden, zijn bizonder leerziaaim. Aanvankelijk was deze heffing op twee ton geraamd, doch zij bracht nauwelijks de helft op, omdat de frauduleuze in voer van ongestempelde speelkaarten allengs zulke afmetingen heeft aangeno men, dat de heimelijke verkoop den ge- oorloofden geheel verdringt. Daardoor is een onhoudbare toestand geschapen, waar bij men slechts de keuze heeft tussdhen afschaffing der belasting of verscherping .der bepalingen, die haarheffing kunnen verzekeren. Terecht deinst de Regeering ervoor terug om voor deze betrekkelijk geringe opbrengst uitgebreide maatrege len te nemen, die een behoorlijk toezicht verzekeren. Zoo is deze impopulaire be lasting bezweken aan de ziekte, welke allen te hoog opgedreven belastingen eigen is, wanneer ontduil^ng niet al te moeilijk is. In optimistischen zin beantwoordde Mi nister Kan een desbetreffende Vraag van den heer Lovink inzake de houding van Amerika tegenover onze bloembollen. Wellicht staat deze milder.e houding in verband met het feit, dat ir.> Amerika-, zelf (men denke aan het manifest der ban kiers) het verzet tegen de protectionis tische tariefpolitiek steeds s.erker wordt. Een niet bizonder schitterend figuur heeft de Kamer geslagen bij een wets ontwerp, strekkende om in navolging van de Vermindering der wachtgelden ook de toelagen aan de gewezen arrondissements- schoolopzieners te Verlagen. De Minister had dit ontwerp ingediend ingevolge den nadirukkelijken wensch, doe de Kamer op 29 April uitgesproken. De Commissie van Rapporteurs, uitsluitend uit Katholie ken bestaande, had medegedeeld, dat in dé af deelingen „zeer Vele leden" zich met het ontwerp konden vereenigen, maar thans bleek de meerderheid ertegen ge kant. De houding der Kamer verdient weinig bewondering en terecht merkte de heer Beumer op, dat zij dooT dit. votum erkende, op 29 April geslapen te hebben! j Aan het slot van den midaxg werd de behandeling van de Arbeidsbegrooting weer hervat, terwijl het eerste deel van de avondvergadering was gewijd aan de Vraagt Uwen Winkelier de NIEUWE CADEAULIJST van 2 November 1926. In deze Lijst zijn een groot aantal veranderingen gebracht en zijn wederom zeer vele belangrijk in bons verminderd. De Lijst van 12 Mei is hier door van onwaarde geworden. Toen legde ze 't hoofd weer in 't kus sen, en keek door het raam naatr de sterren. En de slaap bracht haar wat later een lieflijker droom dan tevoren. Ze zweefde nu vrij en licht omhoog, en zag dat al die millioenen sterren we relden werden, bewoond door schepse len met lief en leed, met angsten en ver langens. Ze kon geen der sterren geheel nade ren, maar wanneer ze er dichtbij kwam, hoorde ze bruischende, machtige muziek als van een reuzenorgel, en even onbe stemd in melodie als 't neuriën van een ketel op 't vuur. Nu is mijn verdriet heel klein gewor den, zei Henny tot zichzelf. Ja, antwoordde eene lieflijke, maar alles doordringende stem, menschenleed is 'klein en voorbijgaand, maair de men- schenziel is groot en eeuwig. Toen zweefde Henny blij verder, naar andere sfeeren, en haar bewustheid werd in slaap gewiegd. Even voor 't niets kw:am, hoorde ze een eenvoudige lieve melodie van vier regels. Slaap mijn kindje, goede geesten hou den bij je leger wacht en de Schepper aller sterren schenkt een daig na eiken nacht. Hoofdstuk IV. De verjaardag. En den volgenden morgen was Henny Ilmenrode ziek. Aagje kwam eVenals al tijd met het ontbijt, maar Henny kon niet eten. „Wel, dat is nou ook weer wat"., teem de de oude vrouw1, „en je bent immers nog wel jarig vandaag!" „Ik, jarig?" vraagde het kind, „ach ja, ik had er niet om gedacht, Aagje. Maiar het doet er weinig toe". afdoening van het restant der Justitiebe groting. Het was reeds bijna midder nacht, toen Minister Donner zijn plaats achter de groene tafel kon inruimen Voor den Minister Van Waterstaat. De nieuw, aanbrekende dag was n.l. gewijd aan de behandeling vlan de Postbegrooting. Er moest nog een heel sprekerslijst]© worden afgewerkt; de redevoeringen leken allen weer als twee druppels water op die van eenige maanden geleden, en toen de Minister tegen twee uur aan 't woord kwam, kon ook hij voortdurend naar zijn Vorige begrootingsredevoering verwijzen. 3 December. De afdeeling Volksgezond heid en Volkshuisvesting van de Arbeids begrooting bracht een groot aantal spre kers in het Vuur, doch nieuwe gezichts punten werden niet geopend. Er was Veel meer aandacht voor 'i levendige gespTek, dat Minister Kan zeer geruime n tijd had met den heer van der Sluis, den burge meester van Goor, gelijk de Minister in zijn antwoord op een schriftelijke vraag had medegedeeld, heeft hij onlangs dezen burgemeester nuttige wenken gegeven oVer den eerbied, welken een 'burge meester aan de gestelde machten ver schuldigd is, en heeft de heer Van der Sluis zich voor deze wenken „ontvankelijk en erkentelijk" getoond. Dat de heer v. d. Sluis in dit gesprek weinig „erkente lijkheid" zal hebben getoond voor de openlijke terechtwijziging, welke hij van den Minister heeft ontvangen, kan wel worden afgeleid uit de mondelinge Vraag, welke op het gebruikelijke Vragenuur he den door den heer Vliegen werd gesteld! Ruwe Huid, Springende Handen, "Winterhanden, Wintervoeten en Huidwondjes, geneest men snel met Doos 30-60-90, Tube 80 ct, PUR0L. Uit Stad en Provincie. ZIERIKZEE. Morgen (Dinsdag) wordt in de Concertzaal een lezing met film gegeven over „De Landbouw werkzaamhe den in de elf provinciën met de Fordson Tractor" door een vertegenwoordiger van de Ford Motor Compagny. De toegang is vrij. (Men zie de advertentie in dit num mer). SEROOSKERKE. Heden (Maandag)mor- gei had bij het bietenladen op de haven Schelphoek onder deze gemeente. P. V. het ongeluk van een loopplank te vallen, waardoor hij eenige kneuzingen opliep en zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. HAAMSTEDE, Zaterdagavond jl. woon den wij in de zaal van hotel Bom de ge nerale repetitie bij van hel a.s. Vrijdag door de Rederijkerskamer „V.Z.O.S." van Burgh op- te vOeren Indisch tooneelsluk „Met den handschoen getrouwd". De too- neslschikking met palmen en eiectrische verlichting was effectvol. De verschillende rollen bleken goed ingestudeerd; de drie bedrijven van dit voor onze omgeving nieuwe stuk wierden vlug en natuurlijk gespeeld en gaven een getrouw beeld van het Indische leven. Zeer zeker zal hel dan ook bij de uitvoering van a.s. Vrijdag niet aan belangstelling ontbreken. BROUWERSHAVEN. De Rijks-Ontvan ger bericht, dat ten zijnen kantore op Maandag 13, 20 en 27 December 1926 en 3 Januari 1927 en op Donderdag 16, „Nou zal dokter Kigolt een boodschap moeten hebben". „Neen, neen Aagje, alsjeblieft niet. Het zal toch niet helpen, en ik word zóó wel weer beter". Maar de oude schudde het hoofd en slofte naar haar heer, die nieuwe patro nen Voor. zijn geweer maakte. „Het kind is ziek, en kan niet op staan". Johannes Ilmenrode wendde langzaam zijn hoofd met de verwilderde grauwe baren om, en de geestlooze oogen deuk ten geen belangstelling uit. „Zoo!" „Ja, ze is ziek. Zal ik dokter Kigolt laten halen?" ,,'t Kan me niet schelen", gromde hij, „ze is immers altijd ziek". Aagje slofte weer weg, en eenige uren later reed hfet oude dokftersrijtuig vooir. Kijgolf. onderzocht Henny, vloeide haar pols, en schjudde als altijd 't hoofd. „Ben je opgewonden geweest, meisje?" Jokken kon ze niet, ze knikte dus, blo zend. „Waardoor dan?" „Dat kan ik u niet zeggen, dokter", antwoordde ze schuchter, maar vast, en toen schudde hij sterker dan ooit het hoofd. Aagje kwam binnen. ,,'t Is de oude geschiedenis", schreeuw de Kigolt haar in het oor. Ik zal wait opschrijven voor de 'zenuwen en ze moet maar eens in bed blijven vandaag". Dat was alles. Juffrouw1 Sleeter kon niet komen, zoo als anders Donderdags, daar was Henny blij om. Ze had nu 't ronde gezicht met de ronde 'puist op de rond© kinj niet neven zich kunnen Verdragen. Juffrouw Sleter moest maar met dokter Kigolt trouwen, dacht Henny. Ze lag stil, doodstil in haar ledikantje Opzienbarende genezing. Acht jaar aan bed of stoel geketend. Onmachtig te loopen. Een zooge naamd hopeloos geval door mij IN VIER WEKEN GENEZEN. Probeer mijn Behandeling Gratis. Zou men zich een ernstiger geval kunnen voorstellen dan dat van den Heer E. J. Brandts. Marten van Rossumstrant 56. Arnhem Zestien (aar leed hij aan Ischias en Zenuw-rheu- motick. De laatste acht jaar zóó ernstig dat hij noch bed. noch stoel kon verlaten en alle hoop had opgegeven ooit weder te kunnen loopen. Acht maanden In een ziekenhuis doorgebracht, niets mocht hem baten Alles vreeselijk pijnlijk en lichaam totaal verslapt. En nu? Is hij het onderwerp van elk gesprek in Arnhem. De gchcelc stad is er vol van. Hij, die zich niet verroeren kon. dien de menschen sedert acht jaar niet meer hadden gezien, ioopt weder zoo goed door de stad. alsof hij nooit iets gemankeerd had Lees hetgeen hij o.m. schrijft: „Nb uw Behandeling gedurende een maand te hebben toegepast, ben ik volkomen genezen. Ik kan weder goed loopen, hetgeen ik in geer. ncht jaar heb gekund. Alle hoop had ik opgegeven; het scheen ongelooflijk ooit weder zcover te kunnen komen. En nu is het werkelijkheid. Van mijn groot kruis, na zoo lange jaren en zoo vreeselijke pijnen te hebben geleden, ben ik nu, dank zij „Duo Formula", verlost." Mijn gratis aanbod. Laat ieder lijder, die dit leest, om een gratis 10 dogen voorraad dezer .merkwaardige behandeling schrijven. Het geval van den Heer Brandts bewijst, dat er geen te ernstig Is om door deze behandeling genezen tc worden. De Heer Arthur Richards, in wiens privó-laboratorlum zij gevonden werd, zegt: „Ik zal niet rusten alvorens ik ieder lijder nan Rhcumatlck, Ischias. Jicht. Knobbcljicht of eenige andere Urinezuurziektc de gelegenheid gegeven heb mijne Behandeling gedurende 10 dagen op mijn kosten tc beproeven". Hoe dit aanbod aan te nemen. Zend noch geld. noch postzegels. Zend eenvoudig Uw naam en adres met de woorden „Gratis Voorraad", per 10 ets. briefkaart, waarna de 10 dagen Cratis Behandeling (e zamen met verklarende Brochure en de beschrijving van meerdere wonderlijke genezingen, u per kcerendc post franco zai bereiken. Adresseer: Mr. Arthur Richards, Room 127 50. Gray's Inn Road, (o) London, W. C. 1. Engeland. Porto naar Engeland; Briefkaarten 10 ct. Brieven 15 ct. 23 en 30 December 1926 en 6 Januari 1927 telkens 's avonds van 6—8 uur, zit ting zal worden gehouden ter behande ling van aanvragen om een kosteloos rij wielbelas tingmerk. i DREISCHOR. Uitgenoodigd door de oudercommissie heeft ook dit jaar weer Sinterklaas een bezoek gebracht aain ons dorp. Vrijdagmiddag omstreeks 2 uur ar riveerde de oude bisschop met zijn on- afscheidelijken zwarten knecht per auto in hel dorp. Verwelkomd door de uitgelat- ten schooljeugd, steeg hij uit, maakte een omgang door het dorp en bracht als voor naamste doel van zijn tocht een bezoek aam de schóól, waar hij langen tijd ver toefde. Menig kind verwachtte met klop pend hartje de „koek" of de „gard"'. Naar de opgewekte gezichtjes en blijde stemming onder de jeugd te merken, Js het nog al meegevallen, vooral toen ze allen met aardige geschenkjes huiswaarts keerden. De goede Sint vaarwel en tot weerziens. NIEUWERKERK. Vrijdag j.l. was voor de leerlingen der openbare school alhier een dag, Waaraan zij nog lang met genoe gen zuilen terug denken. Tegen gewoonte werden alle leerlingen in den namiddag schooltijd in één lokaal vereenigd en dat bevreemdde wel wat, doch wellicht zou Wie zenuwachtig is Onrustig en Overspannen en zijn ge wone Kalmte wil herwinnen, gebruike eenigen tijd de kalmeerende en zenuw sterkende Mijnhardt's Zenuwtabletten Glazen Buisje 75 ct. 'Bij Apoth. en Drogisten. eri dacht aan haar zonderlinge droomen. Die laatste diroom was heerlijk, tusschen de sterren, en, hoe gelukkig, die melodie had ze onthouden, evenals de woorden, die waren van haar, van haar alleen, en, als ze ooit weer alleen thuis was, zou ze 't spelen, op moeder's piano, wanneer Aagje tenminste niet '1 raam op slot deed. Tegen den middag 'bewolkte de lucht. Donkere statige gevaarten zeilden langs 't uitspansel, ook witte, met schitterende randen, steeds veranderende vormen. Nu zal er gauw onweer komen, peinsde Henny, en was blij, want onweer kal meerde haar dikwijls. Tegen drie uur werd het heel donker en Zeer drukkend. Af en toe Viel een enkele groote druppel, terwijl de wolken ziich tot één leger schaarden, om den aanval te beginnen. Henny keek er naar met groote oogen. Welk een wonderlicht schemerlicht wa> er nu, beter dan die starre, schroeiende zonneschijn. Aagje had hoofdpijn van de hitte en was gaan slapen, en vader was naar 't dorp zeker. De deuren van 't vreemde oude huis stonden wijd open en groote afwachtende stilte hing er. Henny's moede oogen vielen toe. Op den stoffigen weg kwam een hooge mannenfiguur aangewandeld, ietwat aar zelend. Hij kwam den tuin binnen, en bleef met een rimpel boven zijn neus op de stoep staan. De hand, welke naar de bel werd op geheven, zakte langzaam weer omlaag, de vreemdeling dorst de vreemde stilte van 't vreemde oude huis niet te bre ken. (Wordt vervolgd

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1926 | | pagina 1