Zierikzeesche Nieuwsbode Eerste blad. ZEELAMNI abonnement: Woensdag 1 Dec. 1926. zierikzeesche courant. advertentien cadeaux Schrale Lippen Prijs per 3 maanden f 1,50, franco per post 1,80. Voor het buitenland per jaar f 10, Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag. van 13 regels 60 ets., van 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 30 ets. p. regel. Bij contract belangrijke korting. 83ste JAARGANG. - No. 11473. Inzending op dea dag van uit- DlriJ. DE LOOZE Jr. Uitg -Redacteur M J KOSTEN gave vóór 11 ure. Dit nummer bestaat uit 2 bladen. Onttrekking van grond aan den openbaren dienst. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzbe maken bekend, dat bij besluit van den Raad dier gemeente van den 29 Novem ber 1926, no. 8a, aan den openbaren dienst is onttrokken, een oppervlakte grond, groot 93 M2., deel uitmakende van het aan de gemeente toebehoorend perceel, genaamd „De Baan", kadastraal bekend gemeente Zierikzee, Sectie B no. 1418, nader aange duid op eene ter Gemeente-Secretarie voor een ieder ter inzage liggende situatieschets Zp, die bezwaren tegen cleze onttrekking hebben, kunnen deze schriftelijk indienen bij Burgemeester en Wethouders, vóór of op 8 December 1926. Zierikzbe, 1 December 1926. De Burgemeester erf Wethouders voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE, Burgemeester. P. F. WITTERMANS. Secretarie. Openbare Verpachting van de Eigendommen en Rechten der Gemeente Zierikzee. BURGEMEESTER en WETHOU- DERS van Zierikzee maken bekend, dat de Eigendommen en Rechten dier gemeente (Bouwland, Weiland, Moes land, Grasmaaiing en Etting en Vis- scherijen) op Zaterdag den 18 December a.s., des voormiddags 10 uur, ten Raadhuize in het openbaar ver pacht zullen worden. De lijst der verpacht wordende eigen dommen en de voorwaarden der ver pachting, liggen ter Secretarie ter inzage en zijn gezamenlijk voor den prijs van f 0,40 verkrijgbaar. De onkosten, op de verpachting vallende, komen voor rekening der gemeente. Zierikzee, 1 December 1926. Burgemeester en Wethouders voornoemd] A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE Burgem P. F. WITTERMANS, Secretaris. Uit Stad en Provincie ZIERIKZEE. In de avondzitting van den MaancLaig gehouden gemeenteraad, werd de wenschelijkheid uitgesproken, dat de bevolking van Zierikzee St.-Nicolaasaitund Op Maandag O December ëal honden. - De Tooneelvereeniging „Semper- Crescendo" alhier, heeft in studie ge nomen een levensschets uit den moder nen tijd, in vier bedrijven, „Als je nog een moeder hebt", door Heinrich Houben, uit het Dui'tsch, Voor het Nederlandsdh tooneel 'bewerkt door Robrecht Crombert. - De Ned. Serie Spaarzegelkas Rotter dam. agent firma A. C. de Mooij alhier, heeft een systeem van verzamelen en sparen uitgedacht, dat zekere aantrekke lijkheid op onze jonge lezers en Lezeressen zal uitoefenen. Door het koopen Van ze gels Van bovengenoemde firma verzamelt men een prachtige sorteering mooi getee- kende en goed gedrukte 'zegels, welke in één serie een volledige geschiedenis 'bevatten van ons vaderland, Is een heele of halve serie compleet, dan wordt het daarvoor uitgegeven be drag grootendeels terug betaald. Het album, waarin een volledige be schrijving der zegels, wordt binnenkort verkrijgbaar gesteld. Dinsdagmorgen had in de statenzaal te Middelburg de eerste vergadering plaats Van den raad van advies der Pro vinciale Zeeuwsche Elect,ricitei'ts-Mij. De leden werden verwelkomd en geïnstal leerd door den heer jhir. mr. J. W. Quar- les Van Ufford, commissaris der Konin gin, voorzitter van den raad v|ain bestuur der P. Z. E. M. De raad van advies heeft achtereenvol gens gekozen tot Voorzitter den heer C. Eoudewijnse te Middelburg, vice-voorzit- ter den heer W. Kakebeeke te Goes, secretaris den heer I. P. van der Weele te Colijnsplaat en vice-sedretaris den heer J. van Poelgeest te Goes. Op de te Amsterdam gehouden ten toonstelling H.O.R.E.C.A.F., werd aan de inzending Hotelzilver van de Gerofabriek te Zeist de hoogste onderscheiding voor Nederl. Fabrikaat toegekend. De Ontvanger der directe belastin gen en accijnzen te Sint-Maartemsdijk, 'brengt ter kennis van belanghebbenden, dat in het tijdvak van 13 December 1928 tot en met 8 Januari 1927 op Maandag en Woensdagavond van 6—8 uur te zij nen kantore zitting zal worden gehouden voor de behandeling van aanvragen tot verkrijging van kostelo.oze rijwielplaatjes. - In de Nieuwstraat is sedert eenigen tijd gevestigd de zaak in ijzerwaren van den (heer M. J. D. Leeuwe. Bij de uit breiding Van z'n afzet deèd z;V het ge brek aan ruimte gevoelen en*nu zijn vader de schilderszaak aan kant heeft gedaan, is een flinke ruime winkel ont staan, 'welke een g-roole Voorraad ijzer waren bevatten kan. Groote hoeveelheden ijzerwaren, vooral 'bouwartikelen, dingen die een ambachtsman elk oogenblik ter hand neemt, vindt men hier te kust en te keur. Een ruim vertrek, achter den winkel, dat men met een trap bereikt, is eveneens volgepakt met goederen,, die men in een ijzerwinkel altijd .aantreft. Succes zij den ondernemer toegewenscht. De aandeelhouders invitatie Concert- Zaal Bioscoopavond is weer achter den rug en mag welgeslaagd heeten. De hoofd film „Maciste Imperator" was uitstekend en ruim de helft der op het eiland aan wezige aandeelhouders maakte Van de uitnoodiging gebruik. Aangemoedigd door het feit, d,at er voor goede films liefhebberij genoeg be staat, is door de directie voor de volgen de maanden nu een contract afgesloten met de Metro-Wilton-Goldwyn Cie. voor een achttal super-films. De Metro-Wil ton-Goldwyn Cie. bezit zelf/ in diverse landen meerdere eerste klasse theaters en levert alleen het 'beste van het beste. Onder de afgesloten films zijn o.a. de beroemde film „Het Wonder der Wol ven". de nieuwe „Quo Vadis" met Jan- nings in de hoofdrol en een Jackie Coo- gan, terwijl de serie geopend zal worden met een onbedaarlijk lachsucces door Bus ter Keaton. Ook deze week krijgen wij eene zeer goede film n.l. „de Gemaskerde Dieren temmer". Zij behoort tot de bekende Ha- gerib'ek-sensatie-serie, waarvoor de firma» Hagenbeek al haar dierenmateriaal be schikbaar stelde en die uitmunt door haar spannend karakter en door uitne mende opname in de schoonste omgeving. HAAMSTEDE. Vrijdagavond j.l. hield d|e landb'ouwVereeniging „C. et C." een bui tengewone algemeene ledenvergadering in de zaal van hotel Bom. Ruim 90 leden en belangstellenden waren tegenwoordig. Na opening door den voorzitter, dhr. C. Blom, die de vergaderden, inzonderheid, de heeren Kielstra, secretaris der Z. L. M., Stevens, landbouwconsulent, Gast, hoofdbestuurslid der Z. L. M., Klompe, Voorzitter der Landtoouwvereeniging „Ons Voordeel" en den Kringsecretaris, dhr. Hanse. hartelijk welkom heette, Volgde een bespreking omtrent deelname aan een cursus voor boekhouder vanwege de Ned. Heide-Maatschappij. Een en ander werd door den heer Hanse voldoende toege licht. Daarna Verkreeg de heer Stevens het woord voor een lezing over weide- behahdeling, die in Zeeland nog V)rij stief moederlijk is. Spreker behandelde achter eenvolgens waterstand, afwatering, be mesting, graszaadkeuze enz., Verduidelijkt door verschillende kaarten en tabellen. Vervolgens werden door den heer Stevens verschillende vertoonde lichtbeelden ver klaard betreffende de goede en slechte weiden, grassoorten, weideploeg, molen- en motorbemaling, en enkele voorbeel den van weiden in het buitenland. Deze leerzame verhandeling werd met aandacht gevolgd. Een plaatselijke weidecommissie voor het rayon Haamstede—Burgh werd benoemd, bestaande uit de heeren H. V. Toledo, P. L. Vis en W. de Vrieze. Het doel dezer commissie is het voorloopig nemen en leiden van eenige eenvoudige proeven voor weidebehandeling. Na de pauze kwam het woord aan den schei denden secretaris der Z. L. M., dhr. Kiel. stra' behandelde achtereenvolgens de ver schillende nuttige instellingen der Z. ,L. M., als: bureau Voor landbouwboekhou ding, rechtskundig bureau, pachtbureau, eigen orgaan, keuringsdienst van gewas sen, weidecommissie, enz. Spr. wekte op om toe te treden tot - en lid te blijven Van deze onmisbare organisatie, die steeds op de bres staat voor de belangen van land- en tuinbouw en veeteelt. In harte lijke bewoordingen nam spreker daarop afscheid van de vereeniging „C. et C.", in welker vergaderingen hij zoo dikwijls tot zijn genoegen gesproken heeft en die hem steeds in dankbare herinnering zal blijven. Daarna dankte de voorzitter, in 't kort releveerende de bemoeiingen van den scheidenden ambtenaar tijdens zijn secretariaat, onder applaus der Vergade ring, dhr. Kielstra Voor alles, wat hij voor de Z. L. M. in 't algemeen en voor ^,C. et C." in 't bijzonder heeft1 gedaan en bleef men nog eenigen tijd gezellig bijeen. EURGH. Van de reizende 'bibliotheek der Mij. tot Nut van 't Alg., beheerder dhr. J. A. Hubregtse, wordt, evenals voTige jaren, druk gebruik gemaakt. Bedroeg het aantal lezers b'ij de opening tot 25 Sept. j.l. 20, thans is dit reeds geklom men tot 64. Wel een b'ewijs, dat deze nuttige insitellling in den smaak Valt. BROUWERSHAVEN. Naar ons Van be. trouwbare zijde is medegedeeld' zal a.s. Maandag 6 December onze gemeente des namiddags vereerd worden met een be zoek van St.-Nicolaas. O.a». zuilen de scho len door hem bezocht worden. PROV. STATEN VAN ZEELAND. In de Dinsdagavond onder voorzitter schap van de Commissaris der Koningin gehouden zitting der Prov. Staten heeft o. m. de heer Adriaanse het wooTd ge vloerd. Ik heb reden, aldus spr., om Ged. St. erkentelijk te zijn Voor de attentie aan mijn vraalg van 17 NoV. j.l., nopens het Verdrag met België, verleend. Geble ken is opnieuw, dat ook Ged. Statten zich niet kunnen Vereenigen met een geheim houden van hunne adviezen betreffende het Ned B»eig. Verdrag. Dat nu door hunne medewerking bereikt is de kennis neming dier adviezen door de Staten leden. is zeer zeker te Waardeeren. Waar evenwel, zooals in de toelichting b'ij mijn vraag uiteengezet, het hier betreft een zaak van' ongemeen publiek en speciaal ook een Zeeuwsch belang, ben ik van oordeel, dat het bereikte resultaat niet geheel kan- Voldoen. Intusschen gevoel ik wel, dat nu de regeering in haar verzet tegen de publicatie der adviezen vol hardt, .Ged. Staten Van oordeel zijn, dlat zij moeten blijven bij de eenmaal door hen uit het verzoek tot vertrouwelijkheid getrokken conclusie. Dit neemt echter de bevoegdheid van Ged. St. niet weg om, indien zij daartoe worden aangezocht, aan de Staten hun oordeel over de vooral voor onze provincie Zoo gewichtige ge- Volgen van het verdrag, indien dit wordit aangenomen, kenbaar te maken, zonder het hoofd „vertrouwelijk", opdat dit oor deel ons Volk en speciaal de inwoners onzer provincie kunnen te weten komen. Naar mijne bescheiden meening is dit hun, zij hef buiten schuld *ran Ged. Sjt., reecis veel te lang onthouden. Als een van hun vertegenwoordigers in onze Prov'. Staten gevoel ik den plicht bij Ged. St. met kracht aan te dringen bedoelde mededeeling zoo spoedig mogelijk aan de Statenleden rond te zenden. Ik stel er tenslotte prijs op hier uit drukkelijk te verklaren wel te begrij pen dat wij met de ontvangst dezer me dedeeling moeten volstaan en deze niet tot onderwerp eener discussie in onze statenzitting kan strekken. Aangenaam zou het mij zijn het antwoord van Ged. Staten op zijn verzoek, indien mogelijk in deze zitting en anders zoo spoedig mogelijk te mogen vernemen. De voorzitter zeide namens Ged. Sta ten te kunnen mededeelen, dat dit college bereid is spoedig zijn zienswijze over het tractaat kenbaar te maken. De heer Wal Hen betoogde de wensche lijkheid thans in een zitting met gesloten deuren over te gaan. De voorzitter ging hiertoe over. Deze geheime zitting duurde ruim een uur. Na heropening der openbare verga dering werd besloten de volgende verg. te houden op Dinsdag 21 December des morgens te 10 uur. Hiertoe werd 'besloten en deze vergadering daarop door den voorzitter gesloten. werd over het voorstel, inzake de be scherming van de Suikerindustrie het woord gevoerd door mr. P. Dieileman, die een voorstander bleek, evenals de heer Welleman, over wiens 'betoog Maandag een varslag in deze courant verscheen. Tegen aanneming verklaarden zich de heeren P. Lindenbergh en A. I. Leenhouts, die hun meening uitvoerig uiteenzetten. Tenslotte werd z.h.st. besloten steun te verleenen aan den wensch, dat ten spoedigste naar een nieuwe conventie wordt gestreefd, waarna het idéé, heit aannemen van een afwachtende houding werd aangenomen, met de kleinst, mo gelijke meerderheid, n.l. 56 tegen 55 en onthouding, n.l. van de vereeniging van bijenhouders, die uit den aard der zaak buiten deze kwestie staan. Vraagt Uwen Winkelier de NIEUWE CADEAULIJST van 2 November 1926. Ia deze Lijst zijn een groot aantal veranderingen gebracht en zijn wederom zeer vele belangrijk in bons verminderd. De Lijst van 12 Mei is hier door van onwaarde geworden. HET NEDERL.-BELG-1SCH VERDRAG. De Middelb. Crt. schrijft naar aanlei ding van de na veel moeite eindelijk verkregen machtiging, om de adviezen van Gedep. Staten van Zeeland over de over het tradtaat met België betrokken belangen van Zeeland vertrouwelijk ter inzage te leggen voor de leden der Prov. Staten „Deze kwestie wordt met den dag won derlijker! Dus eindelijk nog slcehts een verlof om „vertrouwelijk" dus onder ge heimhouding het uitgebrachte advies van de leden van de Prov. Staten ter inzage te geven. Alsof die vraag om publicatie louter uit nieuwsgierigheid der Staten leden ontstond. Wij meenden altijd, dat de bedoeling van den aandrang tot pu- publicatie ontsprong aan dein wensch, dit advies ter kennis te brengen o.a. van hen, die de beslissing in handen hebben: de [eden der Staten-Generaal. Is het niet.... dwaas, dat de leden van de Prov. Staten het wel mogen lezen, maar er niets van mogen openbaar ma ken, er ook niets van mogen meedeel: aan de leden der Eerste Kamer, die bin nenkort hun stem over dit verdrag moe ten uitbrengen? Die-mogen toch waarlijk wel weten hoe het oordeel van het hoog ste College in de provincie Zeeland over het verdrag luidt RECHTZAKEN* OPLICHTING. De koopman 1. A. Boel te Bergen op Zoom, die zijn rechter wijsvinger liet athakken het latende voorkomen, dat hij een ongeluk met zijn auto-motor ge had had teneinde verzekeringsgelden in zijn bezit te krijgen (de verzekerLngte- maatschappij „Fatum" te 's-Gravenhage» betaalde hem f 11,000 uit), werd door het Gerechtshof te 's-Hertogen'bosch ver oordeeld tot drie jaar gevangenisstraf met aftrek van het' voorarrest, overeen komstig het vonnis der Rethtbank te Breda, dat bevestigd werd. LANDBOUW EN VEETEELT. In de Maandag te Middelburg gehou den algemeene vergadering der Z. L. M. en Ruwe Huid van Handen en Gelaat verzacht en geneest men spoedig met Doos 30, Tube 80 ct. PUROL De voorraad levensmiddelen is te Han kow nagenoeg uitgeput; Chineesche roo- vers en soldaten zijn de terreinen van de vreemde concessies 'binnengedrongen en hebben gestolen wat er nog te halen was. In de heele stad zou een chaotische toestand heerschen. Het winterweer is in de V.S. reeds goed op dreef. Zondag woei over het Oosten een ijskoude wind, 'die de straten van (Manhattan al apobdig schoionveegde en het kwik in de thermometers tot be neden het vriespunt deed dalen. Schade werd aangericht in het Noorden, waar •men op deze plotselinge koude niet had gerekend en veel vee doodvroor, ter wijl het den geheelen dag sneeuwde. In Albany, Rochester en Buffalo waagden de kinderen zich reeds op het ijs en werd den Zondag doorgebracht met schaatsen rijden. VERSCHILLENDE BERICHTEN. ONDERWIJS. Voor het doctoraal examen in wis- en natuurkunde, hoofdvak pharmaicie, is te Leiden geslaagd de heer J. D. Van de Graaff. geboren te St.-Annalamd. NIEUWERKERK. Voor de met 1 Dec. 1. aangevangen vervolgcursus op de. openbare school alhier, hebben zich 10 leerlingen aangemeld. HET ZEVENDE LEERJAAR. Naar „Het Centrum" verneemt zou de regeering zich bereid verklaard hebben tegemoet te komen aan de uitspraak der Kamer, neergelegd in de bekende motie- Suiring en wel ten aanzien van den in deze motie uitgedirukten wensch tot ver plicht stellen Van het zevende leerjaar. De regeering zal voorstellen binnen niet al te langen tijd deze verplichitstelling Weder in te Voeren. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te Uithuizen (als hulppred.), cand F. M. Kuipers te Beekbergen.^. HAAMSTEDE. De oogstoolleote heeft in totaal f 182,15^ opgebracht; de op brengst der zendingszakjes was in deze gemeente f 85,90. NOORDWELLE. Bij de Maandag pe- houding verkiezing voor notabele is her kozen de heer W. Boot. In de plaats van den hee^' M. v. d. Hoek is gekozen C. Elenbaas, terwijl voor de vacature ontslaan door het ontslagnamen van den heer M. v. Dalsen, een herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren C. A Boogerd en M. J. v. d. Maas. Geref. Kerk. Beroepen: Te Utrecht, J. Wymenga te Charlois. Te Leeuwarden, S. W. Eos te Dokkum. Aangenomen: Naar Nieuwlande (Dr.), cand F. Slomp Jz., te Ruinerwold. Bedankt: Voor Anna Jaoobapolder, Dr. S. O. Lois te Den Haag-Weipt. Voor Apeldoorn (3e pred.-'pi), J. G. Feenstra te Scheveningen. Voor Sellingen, H. M. Ploeger te Appelscha. Chr. Geref. Kerk. Beroepen: Te Steenwijk, ,C. van der Zaal te Deventer. -- Te Nieuwe-Pekela. L. de Bruijne te Zwolle. Bedankt: Voor Rozenburg, G. W. Al berts te Zulphen. Geref. Gem. Bedankt; Voor Sliedrecht, J. Overduin te Werkendam. VAN HEINDE EN VER. -- Toen een inspecteur van politie te Havre Zondagavond het hoofdbureau van politie verliet, sprong opeens een vrouw naar voren en schoot hem neer. De vrouw van den inspecteur zag den aanslag, dien men toeschrijft aan jalouzie. De vrouw, die den aanslag heeft gepleegd is in hechtenis gekomen. De inspecteur heeft nog' even geleefd, doch is spoedig over leden. Te Gleiwitz in Opper-Silezië is» Zon dagnacht kort na 12 uur een bende tot nu toe onbekend gebleven lieden binnen gedrongen in die gevangenis. Een cipier, die de indringers wilde verjagen, werd doodgeschoten; zijn collega werd in een cel opgesloten. Tien gevangenen werden daarop door de indringers 'blevrijd. De staking in de Engelsche mijnen kan, na een strijd van 30 weken, als ge ëindigd worden 'beschouwd, terwijl bijna overal de mijnwerkers den arbeid heb ben hervat. De toestand in de Chineesche ha venstad Hankow schijnt ernstig te zijn. Er is een steirke 'beweging tegen de vreemdelingen, terwijl de staking onder de Chineezen zic-'h uitbreidt. Marine-de tachementen zijn aan land gebracht, ter wijl oorlogsschepen naar Hankow op- stoomen. Een telegram uit Shanghai, Dinsdag avond naar Londen overgeseind, behels de, dat daar tegen den middag een drin gende bede om hulp uit Hankow was ont- .vangen van de Europeanen in die stad. Bi and aan boorft. Te Gibraltar is Dins dag een herhaald S.O.S.-sein opgenomen Van „de Maasdam" van de Holland-Ame- rika-Lijn, die op een dag afstand Van de Portugeesche kust, in den Oceaan in brand staat. Gibraltar heeft het noodsein on middellijk aan alle in de buurt zijnde schepen doorgegeven. Later seinde de ka pitein van „de Maasdam" draadloos, dat er voldoende assistentie in de nabijheid was. Het s.s. Beemsterdijk Van dezelfde reederij en het Amerikaansche s.s. „West Ivis" stoomden, volgens een iets Vroeger ontvangen mededeeling, ter assistentie naar het in nood verkeerend schip. Onbewaakten oüerwetj. Bij den on- b'ewaakten overweg tusschen de halte Hei- ligerlee en het station Scheemda is de fcrein uit Winschoten op een auto ge reden. De inzittende drie personen, n.l. het echtpaar Koster uit Wagenborgen en de chauffeur zijn Verwond, mej. Koster zeer ernstig. Allen zijn in het ziekenhuis te Winschoten opgenomen. De auto is Verbrijzeld. Op hol. Dinsdagvoormiddag heeft op de steenfabriek van den heer Teurling aan den Dongenschenweg bij Tilburg, een ongeluk plaats gehad. Toen de 23-jajrige C. V. W. uit Dongen een paard voor een met leem beladen wagen zou spannen, sloeg dit paard op hol. Van W. kwam onder het voertuig en werd een eind meegesleurd. Ernstig verwond werd hij1 naar het ziekenhuis te Tilburg Vervoerd, waar hij in den namiddag aan de 'beko men Verwondingen bezweken is. TELEGRAMMEN. BEURSOVERZICHT. AMSTERDAM (V. D.) Het publiek bepaalt er zich op het oogenblik toe om ten opzichte van de beurs een af wachtende houditig aan te nemen. Aldus blijft de handel van beperkte afmetingen. Ook heden ging er op de fondsonmarkt maar weinig om. Suiker waarden openden in vaste houding; H. V. A. 's die hooger werden ingezet, liepen later op den dag iets terug. Rubberaandeelen over het algemeen beter gedisponeerd. Amsterdam Rubbers op een lichtelijk verhoogd niveau af gedaan in verband met het aantrekken der rubberprijzen. Op de Olie-afdeeling golden|Konink- lijken even lager. Voor Sqheejxvaart- waarden kwamen de noteeringen in enkele gevallen eenigszins beneden die van gisteren te liggen. Tabakken op bescheiden voet verhaideld. Van de Nederlandsche Industrieelen waren de Kunstzijde-aandeelen eerder wat aan geboden. AMSTERDAM. (V.D.) Volgens de laatste berichten zijn de machines van bet stoomschip „Maasdam" onbeschadigd gebleven. Verwacht wordt dat het schip op eigen kracht naar Vigo kan stoomen. Op het oogenblik is de omvang van de schade, die het vuur aan schip, en lading heeft teweeg gebracht nog niet bekend. De voor Rotterdam bestemde lading van de „Maasdam", die 8800 bruto ton bedraagt, bestaat uit graan, meel, erts en verder stukgoed, Hbld MAASTRICHT. (V.D.) De rechtbank veroordeelde den mijnwerker P. S. te Bunde, ter zake van poging tot dood slag op P. 0. PaeBch, welke hij des avonds had opgebracht en die hij onder het uiten van de woorden: „Ik steek je dood", herhaaldelijk met een scherpen beitel had gestoken en meerdere wonden had toegebracht, tot 8 maanden gevan genisstraf. De eisch was 6 jaar. De man staat ongunstig bekend en is herhaal delijk veroordeeld. Naar vernomen wordt, gaat de officier van justitie van dit vonnis in hooger beroep. HAVANNA. (V.D.) De Cubaansche suikeroogst zal hoogstens millioen ton bedragen. PARIJS. (V.D.) De redevoering van Briand in de kamer over de Pransohe buitenlandsche politiek wordt door de linksche pers gunstig beoordeeld. Reohts is echter hoogst ontevreden. De Echo de

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1926 | | pagina 1