Zierikzeesche Nieuwsbode BIGGELAAR'S TWEEDE BLAD behoorende bij de van Vrijdag 26 Nov. 1926, no. 11471. Postkantoor te Zierikzee. Lijst van onbestelbare brieven &p brief kaarten, terug ontvangen in de ie helft der maand November. Briefkaarten: Kattom, A., Amsterdam. Kooman, A. J., Noordwelle. Zaterdagmiddag j.l. is in de wacht kamer van het postkantoor een blauw gekleurd dekzeiltje gevonden. Belangheb bende wordt verzocht dit terug te halen. Nota. Aanbevolen wordt om 't adres van den afzender op de brieven en brief kaarten te vermelden, opdat deze bij onbestelbaarheid kunnen worden terug gegeven. Voorts is het gewenscht alle per post te verzenden stukken, steeds van een volledig adres; straatnaam en huis nummer te voorzien. BINNENLAND. Mr. H. C. DRESSELHUYS. De toestand Van Mr. H. C. Dresselhuys, voorzitter van den Vrijheidsbond en lid Van de Tweede Kamer, die reeds gerui- men tijd ongesteld was, is thans als zeer ernstig te beschouwen. Tot voor kort werd hij te Rotterdam Verpleegd, doch dezer dagen is hij naar zijn woning in Den Haag vervoerd. De Ziek'te is van dien aard, dat de toe stand zeer zorgelijk is te achten. Uit Stad en Provincie. ZIERIKZEE. Op den hoek Van het Korte Groendal—St.-Domusstraat a-pent heden de heer G. J. Schoenmakers zooals hij Woensdag in deze courant heeft bekend gemaaktzijn nieuwe zaak in manufac turen en aanverwante artikelen. Niemand zal in dezen keurig netten winkel, die zoo doelmatig mogelijk is ingericht, het oude onoogelijke huisje terugvinden, dat daar jaren als 't ware te gen de andere huizen stond gebouwd. De straathoek is door dezen nieuwen winkel een stuk opgeknapt, terwijl die buuri een nette zaak rijker is geworden. Voor het Comité voor Chr. Winter- lezingen trad Donderdagavond in hotel Juliana op, ds. F. C. Meijster uit Rot terdam. Nadat de voorzitter dezer vereeniging, dc heer D. Mulder, spr. bij het goed op gekomen publiek had ingeleid en gebeden had, verkreeg ds. Meijster het woord voor zijn aangekondigd onderwerp: „De nieuwe meinsch, een blik op het leven van dezen tijd." In het eerste-deel zijner keurig verzorgde rede, die met grooie aandacht werd gevolgd, gewaagde spr. van de ontbindende machten, die in de wereld aanwezig zijn en waartegen de Christen moet strijden. Spr. vergeleek den mensch van 15 jaar geleden met dien van nu, waartusschen een diepe klove gaapt. De wereldoorlog heeft in dien tusschen- tijd als een zondvloed gewerkt. De voor- oorlcgsche mensch meende langzamerhand naar het heilige land der toekomst te gaan. tenminste zoo dachten de wijsgee- ren. De oorlog kwam en veegde de spin- neweb'ben van de ijdele wijsgeeren weg! !De schuld van dien krijg weten de groo'le denkers niet aan den mensch maar aan z'n omgeving. Niet de omstandigheden, maar de mensch zelf moet veranderd worden, leert men van andere zijde; reformatie dus van den mensch. Met citaten uit werken van pró'f. Hei mans en v. d. Bergh en Eisinga werd de mensch van de toekomst geschetst, welke bijzonder veel lijkt op die, welke het com munisme predikt. Rusland toont ons het schaduwbeeld van den nieuwen mensch, die zoekt en streeft naar ongéblonden vrijheid. Het woord van Schiller: het verschrik kelijkste van alle verschrikkingen is de mensch in zijn waan, is hiefbij van toe passing. Na de pauze behandelde spr. de licht en schaduwzijden van den tegenwoordigen mensch, bij wien de afval vermeerdert de godsdienstloosheid toeneemt en de moraliteit daalt. Evolutie noch revolutie zijn in staat het hart van den meinsch anders te maken; de mensch zelf kan zich niet nieuw maken. Spr. wees er zijn 'toehoorders op, dat de Christen tegen de zen nieuwen mensch in de toekomst te strijden zal hebben, maar hij hoeft hem niet te vreezen, indien hij God vreest! De heer Mulder dankte aan 't slot der rede ds. Meijster voor zijn knap betoog, waarna met dankzegging geëindigd werd. N1EUWERKERK. Maandagavond werd alhier het 25-jarig bestaan herdacht Van het muziekgezelschap „Oefening en Uit spanning". Te half 7 ure Vereenigde zich een talrijke schare genoodigden en Ver dere 'belangstellenden om de muziektent. Nadat als inleiding door „O. en U." het „Wien Neerlands Bloed" was gespeeld, nam de 'burgemeester, eere-voorzitter, het woord. In welgekozen woorden schelste hij het ontslaan der vereeniging, hoe dit corps, gedachtig aan 't spreekwoord „Eendracht maakt Macht", Van 't jonge plantje hadden gemaakt ^en krachtigen boom, waarvan het succes bij het dit j'aar gehouden Bondsconc'ours een krach tig bewijs was. Spreker was dan ook trotsch op het gezelschap en meerderen <555 «3^5 en kiexe daamm- DORIAAN-BAY ~~Aüd BIGGELAAR&C;ROOSENDAAL met hem, ja, de gemeente Nieuwerkerk en „Oefening en Uitspanning waren één, en het deed spr. dan ook genoegen, al>s eere-voorz., aan 't gezelschap een bewijs van medeleven en van waardeering te kun nen aanbieden namens 't comité dat zich geVormd had bij het gehouden Bonds- condours op 24 Mei j.l. Een nieuw vaan del werd aangeboden, waarvan de ver vaardiging was opgedragen aan de firma van Diemen te Dordrecht, een veld, in gouden omlijsting en gouden tressen, waarop in notenschrift het Schouwsche Volkslied, gef'.ankeeerd door de wapens der provincie Zeeland en der Gemeente, terwijl 'bovenaan prijkten de woorden: Nieuwerkerk, „Oefening en Uitspanning". De burgemeester wenschte den.leden en het bestuur van „O. en U." geluk met het veroverde Vaandel en hoopte, dat dit een spoorslag zou zijn onder leiding van hun nieuwen directeur, de heer A. v. d. Fnrge, tot het streven naar nog verdere volmaking. Na een opwekking tot steun, door toe te treden als lid der' vereeniging aan hen, die nog van verre staan, deed zich het krachtige Zeeuwsche Volkslied hooren, waarna de eere-vooTzitter een telegram van gelukwensch voorlas, op dat uur gezonden door de zuster-vereeni- ging „Crescendo", van Dreischor. Daarna stelde het muziekgezelschap zich op, om met fakkellicht een serenade te brengen aan den heer P. N. v. Nieuwenhuijzen, die tot Vóór 2 jaren van af de oprichting commissaris der vereeniging was, en die dien dag zijn 80sten geboortedag her dacht. Nadat allen zich weer vereenigd hadden in de Voor deze gelegenheid ver sierde zaal Van hotel „de Meebaa?', riep de Voorzitter het welkom toe aan alle genoodigden, inzonderheid aan den eere- voorzitter, en dankte hem namens het bestuur voor den steun, die het gezel schap steeds van Z.Ed, had mogen on dervinden. Ook den heer Gaanderse, een der mede-oprichters, die 23 jaren Voor zitter van Nieuwerkerks fanfare is ge weest, werd genoemd als iemand, die steeds veel voelde Voor „O. en U." en bracht ook hem daarvoor zijn dank. De heer Barendregt was nog de eénige, die sedert 1901 bestuurslid was en de voorzitter sprak den wensch uit, dat deze nog tal van jaren zijn functie mocht Kij ven waarnemen. Hij dankte ook het co mité voor de bijdragen en wekt de leden op, zich met hun nieuwen directeur een drachtig om het vaandel te scharen. Ook tot den heer Swenne richt de ^v'oorziter woorden Van waardeering. De heer Swen ne spreekt zijn dank uit aan 't comijté, voor de fijngevoeligheid, om hel Sch.- Volkslïed op 't vaandel te plaatsen en voor de médewerking, die hij steeds mocht ondervinden, De burgemeester drukt daarop zijn spijt uit, dat hij, door niet op tijd toezenden, teleurgesteld is in het uitreiken van een insigne aan elk der leden van 't gezelschap en bovendien aan de 6 leden, die heden hun 25-jarig jubi leum als lid medevieren, een souvenir aan te bieden, voor trouwe diensten aan 't gezelschap bewezen. Doch,^ wat in hel vat is verzuurt niet. Daarna neemt de heer J. M. Tierie, voorzitter der wer kende leden, het woord. Hij brengt hulde aan nu wijlen de heeren Jongmans en v. d. Have, en verzoekt alle aanwezigen even van hun zitplaatsen op te staan, teneinde dezen in alle stilte te herdenken. Hij dankt voor moreelen en financiëelen steun en wekt de leden op, om met hun beste krachten steun te Verleenen aan hun nieuwen leider. Als blijk van hooge achting en waardeering voor wat de heer Swenne voor het gezelschap is geweest, biedt hij dezen namens de leden een Vul penhouder aan, en spreekt den wensch uit, dat de heer Swenne bij het gebruik er Van meermalen moge denken aan het kind, dat hem zoo lief had, 't fanfare corps van Nieuwerkerk. De heer Swenne dankt voor deze vriendschapsgaVe, waar nog Veel noten uit zullen vloeien in het (belang van 't gezelschap. Hij wenscht het gezelschap geluk met zijn directeur, dien hij Van nabij kent als een bekwaam lei der, die zeker „O. en U." verder zal Vooruit 'brengen, als de leden met dezelf de ambitie als voorheen bezield blijven. Het overige van den avond werd gevuld met komische Voordrachten, afgewisseld door een samenspel Van piano en fluit en een solo op de piano. Dat een en an der in den smaak viel, bewees het: applaus na elke uitvoering- Een en ander werd met een geanimeerd bal besloten. PROV. STATEN VAN ZEELAND. Ged. Staten leggen aan de Staten over een bericht, d.d. 19 Nov. van den Raad van Bestuur der N.V. „P.Z.EiM." en dee- len mede, dat de stukken inzake stroom- levering aer N.V. „P.Z.EiM."' voor de voorziening van Noord- en Middengroep ter Provinciale Griffie vertrouwelijk voo* de leden ter inzage liggen. In het bericht van den Raad van Bestuur wordt aller eerst melding gemaakt van 'de reeds vroe ger gepubliceerde samenstellen van dien raad van bestuur en van den Algemeenen Raad van Advies, van welken laatsten Raad de eerste constitueerende vergade ring op 30 Nov. zal plaats hebben. Wat de eleetrificatie van het gewest aangaat, wordt hel volgende aangeteekend: Noordgroep. In deze groep zijn 17 ge meenten, die in beginsel zich voor elec- trllifieatie verklaarden, 3 verkeeren ün een aparte positie w<egens de aanwezigheid van electriciteitsbedirijven, terwijl 4 een geheel gereserveerde houding hebben aan genomen. Zo.oals reeds vroeger is aange teekend vallen onder deze gemeente .niet Goes, Zierikzee en Tholen, omtrent da on derhandelingen met deze drie gemeenten kan nog niets nadersv wordqn medege deeld. Wat de plattelandsgemeenten aan gaat zal het duidelijk zijn, dat het nood zakelijk is de onderhandelingen en onder zoekingen nog voort te zetten en er r.og geen voorstellen kunnen worden' gedaan. Teneinde tot meerdere klaarheid te ko men omtrent de wijze, waarop gewerkt zou moeten worden in gemeenten met een gasfabriek en in het 'bijzonder in die, waar eene door de M.A.B.E.G- geëxploi teerde fabriek in werking is, heeft de Raad van Bestuur een commissie uit zijn midden benoemd, ter nadere bestudee ring van de vele vraagstukken, die daarbij betrokken zijn. Haar eindrapport hoolpt de Raad spoedig te ontvangen, waarna defi nitieve besprekingen, die voorlcopig reeds plaats hadden, met de vertegenwoordi gers der M.A.B.E.G. zullen ^volgen. Met de P.Z.E.M. kan de "Raad slechts stap voor stap verder onderhandelen en ook thans kunnen de contracten nog niet als afgesloten worden beschouwd. Van een en ander zijn omstandigheden onaf hankelijk van den wil van den Raad, zöo- als b.v. zielcte van den directeur van het Noord-Brabantsche bedrijf de voornaam ste oorzaak. Wat de aan de gemeente .Middelburg eventueel uit te reiken concessie voor de voorziening van het platteland van Walcheren aangaat, werd nog eenige cor respondentie gevoerd, waarna bij een ge houden bespreking met het gemeente bestuur de nog overgebleven punten van verschil konden worden opgelost, zoo dat thans tusschen het Dag. Bettuur dier gemeente en Ged. Staten en dien Raad van Bestuur der P.Z'E.M. ten aanzien van de voorwaarden der concessie overeenstem ming is bereikt. De aangelegenheid moet thans bij den gemeenteraad van "Middel burg aanhangig worden gemaakt, terwijl tevens de besturen der 'betrokken platte landsgemeenten zullen moeten worden gehoord. PREDIKBEURTEN, Zondag 28 November. Karkwerve. 2 ure, de heer Quint, cand te Wemeldinge. f arooskerkr 9.30 ure, de heer Quint, oand. te Wemeldinge. Bnrch- 9.30, ds. Boogaard en 7 ure, idem (Bijbellezing in de consistorie). Reaeeee. Geen dienst. Noordwelle 2 ure, ds. v. Binsbergen. Beemstede. 9.30, ds. v. Binsbergen en 2 ure, geen dienst. Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure\ Leesdienst. Oad-Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, Leeskerk. Blkercee. 9.30 ure, ds. Neeleman. Geref. Kerk. 9 30 en 2 ure, ds. v. Tol. Brouwershaven. 10 ure dr. Proost. Geref. Kerk. 9 30 en 2 ure, ds. J. de Boer. Zoanemalre. 9.30 ure, ds. de Leur. (Fxtra- eollecte voor de zending). Geref. Kerk. 9.30, ds. Hoek (Bed. H. Ar.) en 2 ure, idem (Dank zegging). Neordgoawii 9 30 ure, ds. v. Griethuijsen (Avondmaalsbedioning). Dralaebor. 2 ure, ds. t. d Griend (Doop). Onwerkerk. 2 ure, ds. r d. Linden. Nieuwerkerk. 9 30, ds. v. d. Linden en 2 ure, geen dienst. Geref. Kerk. 9.30, 2 en 5. ure, Leeskerk. Geref. Gem. 9, 2 en 5.30 ure, ds. Vreugdenhil van Bruinisre. Oosterlaad. 9.30, dr. Weeda (Avondmaal) en 2 ure, idem (Nabetrachting). Geref. Kerk 9.30, ds. Bremmer en 2 ure, Leesdienst. Geref. Gem. 9.30, 2 en 5.30 ure, de heer Remjjn. Slrlanslaad. 9 30 ure, ds. Waardenburg vau Bruinisse (Orgelcollecte)i Brnlnleee. 9.30, Leeskerk en 2 are, ds. Waardenburg. Geref. Kerk. 9.30, Leeskerk en en 2 ure, ds. Bremmer. Geref. Gem. 9.80, 2 en 5.30 ure, Leeskerk. Oud-Qeref. Kerk. 9, 2 en 5 ure, Leeskerk. A.-J.-Polder. Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, cand D. Nauta van Leiden. St.-PIllpeUnd. 2.30 ure, ds. Van Doorn. Oad-Geref. Kerk. 9, 2 en 5.30 ure, Leeskerk. Tholen. 9.30 en 2 ure, ds. Datema (Coll. kerkgebouw). Geref. Kerk. 9.30 en 2.30 are, dr. Veltenaar. Geref. Gem. 9.80, 2 en 6 ure, Leeskerk. St.-MaartansdUk. 9.30, ds. Los (Bed. H. Av en 2 ure, Leeskerk. Oud-Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 ure, ds. v. d. Garde. Ond-Veeeemeer. 9.30 en 2 ure, ds. de Gidts Geref. Kerk. 9.30, 2 en 5.30 ure, Leesdienst. Oud-Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 ure, Leesdienst. Peertvllet. 9.30 en 2 ure, ds. Verschoor. Geref. Kerk. 9.30, 2 en 6 ure, ds. de Jong van Dordrecht. ftcherpealeee. 9.30, Leeskerk en 2 ure, ds. Los. Geref. Gem. 9.80, 2 en 5 30 ure, Leeskerk. Stevealsse. 9.30, ds. Moerman (Bed. H. Av.] en 2 ure idem. Oud-Geref. Kerk, 9.30, 2 en 30 ure, Leeskerk •t.-Aanala«d. 9.30 en 2 ure, ds. Oskam. Geref. Kork. 9.30, 2 en 5 ure, Leeskerk. Wetensckappel9ke Berichten. INSULINE. Blijkens een in de Fransche academie van geneeskunde gedane meedeeling ver- deelen 3 doctoren na een praKtijk van drie jaar de' lijdiers van suikerziekte ten opzichte van hun reactie op insuline in drie groepen, en wel degenen, bij wie dit middel alleen werkt als het gestadig wor'dt toegediend, zij, die niet reageeren en zij, 'bij wie insuline waarlijk genezend werkt, tengevolge waarvan de inspuitin gen en de doses geleidelijk kunnen ver minderen. Huns inziens moet de 'behan deling vroegtijdig beginnen en krachtig worden doorgezet. Bij iedere zieke moet de fyosis aangepast en langdurig toege diend worden. VAN HEINDE EN VER, Naar de Roel meldt, heeft de Rus», 'revolutionnaire militaire raad, met 't oog op den aonormalen omvang van het of- ficierskorps, besloten tot een afvloeiing op groote schaal van officieren van "het roode leger. Op het cogenblik kost het onderhoud van het Russische officiers corps 20 pet. van de totale legerbegroo- ting, hetgeen vergeleken met andefe sta ten een zeer hoog bedrag is. - Het centraal uitvoerend comité der sovjet-unie heeft besloten, het eerstvol gend sovjet-congres 'bijeen te roepen te gen 15 Aoril 1927. Het laatste congres heeft plaats gehad in Mei 1025. De groote tusschenruimte tusschen beide congressen houdt verband met de politieke verwikke lingen van het laatste jaar. Uit Boekarest wordt gemeld, dat de toestand van Koning Ferdinand van Ru- menië, ofschoon op het oogenblik niet direct levensgevaarlijk een operatie drin gend noodzakelijk maakt. De terugkomst van de Koningin zal echter in elk geval afgewacht worden als de toestand zoo gtationnair blijft als thans het geVal is. De Koningin is Woensdag te New-York scheep gegaan. Te Genua (Italië) is kapitein Gui- lietti, die gedurende een aantal jaren ais Voorzitter van de zeelieden-federatie die rol Van despoot speelde over de arbeiden? in het zeëbedrijf, in hechtenis genomei? onder beschuldiging 11 millioen Lire uit de fondsen der federatie Verduisterd te hebben. - „Ons Vaderland": het orgaan van Tielman Roos, den Z.-Afrikaanschen min. van Justitie, dat het rapport der commiis- sie voor de inlerimperiale betrekkingen Despreekt, is van meeriing, dat Hertzog alleen .een stap, zij het een belangrijken Stap, heeft verkregen naar de souvereine onafhankelijkheid, het ideaal der Nationa listen. Het blad zegt echter, dat deze stap zoo weldadig is, dat de nationalistein thans hun geheele aandacht kunnen schen ken aan de ontwikkeling van Afrika's economische onafhankelijkheid. De dood van Krassin beteskent een ernstige slag voor de bolsjewistische oude garde en mei2r in het bijzonder voor de zoogenaamde economisten. In (Moskou koesterden velen de hoop, dat Krassin het algemeen wantrouwen in Engeland tegenover Sovjet-Rusland zou weten te overwinnen. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Het geheimzinnig ge ml van den Koet sier. In Verband met de mishandeling van den koetsier Kj te Den Haag, die voor eenige dagen verlamd thuis gebracht werd terwijl hij ook zijn spraakvermogen ver loren had, heeft de politie twee perso nen gearresteerd. Aangehouden zijn de vrouw met 'wie hij op zeer vriendschappe- lijken Voet omging en haar vriend F., die verdacht worden K. te hebben mis handeld. Beide aangehoudenen zijn in het ziekenhuis met K. geconfronteerd. De toe stand Van K. is vrij ernstig. Een mislukte ontvluchting. Een 14-jari- ge verpleegde van het Opvoedingsgesticht „Ned. Mettray" te Eefde kon den drang naar Vrijheid niet weerstaan. Hij wlist aan de bewaking te ontkomen en stapte te Gorssel in een aan den IJsel liggend bootje, waarmede hij de rivier afzakte. Te Deventer poogde hij ongemerkt tus schen de brugsdhepen door te Varen, doch door den sterken stroom kwam zijn boot in bjotsing met de brug. Dit zag een brugwachter, die den jongen uit de boot liet komen en naar het politiebu reau bracht, waar hij door personeel Van „Ned. Mettray" werd teruggehaald. De knaap zei de ontvlucht te zijn, omdat het hem in het gesticht niet beviel. Hij had willen trachten over de Zuiderzee Am sterdam te bereiken, waar zijn Vader woont. Een nieuwe Sovjet-film. De^ „Nationale Bond tegen Revolutie" heeft aan de bur gemeesters van alle plaatsen, waar bios coopvoorstellingen worden gegeven, een schrijven gericht, waarin hij wöijst pp een nieuwe film van de Russische fiilm- prop.-centrale, „De Booht des Doods", die spoedig ook in Nederland aan bioscoop exploitanten zal worden aangeboden. De Bond Verzoekt, „gezien de funeste uit werking, welke de film „Potemkin" reeds op een deel van ons volk heeft ge had, wat betreft deze film het voorbeeld der Duitsche autoriteiten te willen volgen en de v|rtooning van „De Bocht des Doods" in uwe gemeente niet te willen toestaan". Een korte inhoudsopgave van de film is bij het schrijven gevoegd. Noodlottige Bruiloftsrit. Woensdagmor gen 10 uur Vertrok een auto van de Pxe- torialaan te Rotterdam, om een bruids paar naar het stadhuis te rijden. Behalve de bruid en de bruidegom beVond zich een 13-jarig zusje Van den laatste als bruidsmeisje in den wagen. De chauffeur kruiste bij de Brielsche laan de overwe gen van het havenspoor, de stoomtram en de electrisclhe tram. Toen hij merkte, dat de weg, welke hij Volgde wijde, voor het verkeer was afgesloten, is hij terug gekeerd en waarschijnlijk door onacht zaamheid is hij Zoo dicht Vóór de na derende stoomtram langs gereden, dat de locomotief het achterstuk van de auto greep. De schok was zoo hevig, dat het bruidsmeisje door de ruiten heen uit den wagen geslingerd werd en Vlak naast de trambaan terecht kwam. De chauffeur werd eveneens uit de auto geworpen en wel met zoo'n kracht, dat hij Voor de machine langs aan de andere zijde Van de trambaan terecht kwam. Het bruids meisje heeft diepe vleeschwonden aan haar rechter bovenarm en een buil op het hoofd, zij is in het ziekenhuis! aan den Coolsinigel verbonden. De chauffeur kreeg eenige wonden en ook de bruid werd door glasscherven aan hoofd en armen gewond. De bruidegom kwam met den schrik Vrij. Het bruidspaar is naar huis teruggekeerd. De huwelijksplechtigheid is tot naderen datum uitgesteld. Aan den dood ontsnapt. Dinsdagmiddag had de overwegwachter bij 's-Heer- Arendskerke verzuimd den overweg af te sluiten, toen een trein naderde. De be stuurder Van een autobus, die van Goes naar Middelburg reed, zag gelukkig den trein naderen en kon zijn voertuig tijdig tot stilstand brengen. Door de oplettend heid Van den chauffeur ontkwamen de circa 15 passagiers aan een wissen dood. Naar de „G. Crt." Verneemt, is van het Verzuim van den overwegwachter pTo- ces-verbaal opgemaakt. ZEETIJDINGEN. ZIERIKZEE, 25 Nov Ingeklaard: jMotor- schoener „Ella", kapt. H. Boswijk, met bleekaarde Van Londen naar Zwijndrecht. BURGERLIJKE STANDEN. Over de maand October. OUD-VOSSEMEER. Géboren: Johannis Adriaan, z. van J. A- Heijboer en S. C. Buijs; Laurens Bastiaan, z. van A. Ver aart J. Koenraadt; Cornelia Adriana Antoinette, d. van A. N- A. de Wit en E. W. Goorden; Leonardus Petrus, z- van P. v. d. Zande en J. van Eekel'efa; Jan Leendert Jacob, z. van H. A. Kam- hoot en S. Molenaar; Dirk Adriaan, z. van A. Roggëband en M. van Driel; Ja cobus Johannes, z. van L J. Havermans en B. C. Etienne; Franciscus Petrus, z- van F. J. van Fr ei jen en J- HommelAd li ana, d. van C. .Voshol en M. fstha; Klazina Adriana, d. van W. C. Droogers en J. van de Wege. Overleden: Laurens Minheere, 6 m., z. van M. Minheere en J. A- Voshol; Thona Wilhelmina Quist, 87 j., wed. van F. J. Ampt; Jan Kornelis de Jager, 81 j., echtgen. van C. Scherpenisse; Leuntje Goedegëbuure, 72 j., echtg. van M. van Gorsel; Abraham Dignus Rijstenbil, 68 i-, z. van B. Rijstenbil en E. J. Ampt. MARKTBERICHTEN. ZIERIKZEE, 25 Nov. Tarwe f 14,50 f 15; chevaliergeirst f 11,50—f 12,25; ha ver f 9,50—f 9,75; 'bruine 'boonen f 15— f 18; erwten (schokkieris), f 39,50; lijnzaad f 17; blauwmaanzaaidv f 60—f' 63; aardap pelen (eigenhi.) f 3,25; 'bonte f 4—f 4,50; 'blauwe f 4; uien, groote witte en bruine f 1-f 1,25. I Coöperatieve Veiling Zierikzee. Veiling van 25 Nov. GROOTE VEILING. KIPEIEREN f 12,20. Dito Barnevelder f 12,25. Kleine f 8,80. KLEINE VEILING. KIPEIEREN f 12,10 k f 12,60. EEN DEI EREN f 9,— k f 9,70. Dito kleine f 7,90 k f 8,10. KUIKENEIEREN f 7,90. Alles per 100 stuks. Aanvoer 700 stuks eieren. BOTER f 0,81 k f 0,98. Dito afwijkende f 0,56 k f 0,71, Aanvoer 300 pond.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1926 | | pagina 4