ZierikzeeschB Nieuwsbode Tandarts DE RUITER, spreekt de Heer KIESSINK Kiezers der Herv. Kerk DERDE BLAD Bekendmaking. Horlogemaker, MAANDAG 22 NOVEMBER, „Hoe ik van Orthodox Vrijzinnig werd'' ADRIAAN RIJNBERG WITTEz. CORNELIS KRIJN SLAGER JACOBSz. Circa 2000 doode MUTSAARDS. behoorende bij de van Vrijdag 19 Nov. 1926, no. 11468. BINNENLAND. DE RIJKSMIDDELEN. Hoewel het eindcijfer der middelenstaal over October 7 ton meer aanwijst dan het vorige jaar, maakt de pas gepubli ceerde staat een minder goeden indruk. De inkomsten zijn alle achteruitgegaan, behalve een drietal, die dezen teruggang compenseerden. De grillige Successierech ten brachten f 1,70 millioen meer op; de dividend- en tantièmelelasting f 2,'48 mil lioen en de loodsgelden ruim een half millioen, voor dit middel een zieer hoog cijfer. Zonderen wij de 'boven bespro ken abnormale vooruitgang uit, dan vin den wij voor de rest bijna over de ge- heele linie verminderingen in de op brengst der Rijksmiddelen. Uit de Growl- lelasting kwam een kleine ton minder binnen, uit het Personeel ötyg 'ton, uit de Inkomstenie/asling 3 ton, uit de Vermo gensbelasting zelfs ruim millioen. Re den tot pessimisme geven deze cijfers over het geheel genomen niet, omdat men te doen heeft miet het inhalen van dein achterstand 'bij het innen dezer heffingen. De suikeraccijns bracht 3 ton minder op; de accijns oip het gedistilleerd f 3,95 (een achteruitgang met 7 ton vergeleken met October 1925); De achteruitgang der veeprijzen heeft tot een lagere opbrengst van den accijns op het geslacht aan leiding gegeven. Bij den taLaksaccijiis werkt de verleden jaaT plaats gevonden verhooging van het heffingspercentage nog altijd door, waardoor een hoogere opbirengst van f 163,000 werd verkregen. De Rijioielleiosting bracht in October heel weinig op. Het staten paard staat bij velen al op stal. Over de eerste 10 maan den van 1926 is 11/2 millioen meer inge komen dan in hetzelfde tijdvak van 1925. Men mag vermoedelijk binnen één of twee jaar wel op een verlaging van deze heffing rekenen, nu het vrijwel volkomen zeker is, dat de wegenbelasting zeer. veel meer zal opbrengen dan aangenomen was, dank z'ij het feil, dat hel aantal auto's hier te lande in den. laatstefn tijd zeer slnet toeneemt en waarschijnlijk tegen 't einde van het volgend jaar reeds ongeveer het dubbele zal bedragen van de cijfers, waarvan de regeering bij haar desbetref fende voorstellen was uitgegaan. In totaal hebben de gewone middelen in de eerste tien maanden des jaars f 406,37 millioen opgebracht, tegen f 381,35 mijlioen verleden jaar etn eèn raming van f 381,83 mijlioen. Met in begrip van de leeningsopcetpten - wordt dit cijfer f 491,04 millioen tegen, f 462,76 millioen in het vorige jaar, zfoodat het totale aoeres f 28,28 millioen bedraagt. Hierbij moet natuurlijk in het oog worden gehouden, dat dit wederom voor een be langrijk deel een gevolg js geweest van een verdere verzwaring vaji den belas tingdruk. Uit Stad en Provincie. Z1ERIKZRE. Zoolang we de Concert zaal hébben bezocht om verslag te geven van hetgeen daar voor viel, hebben we nog nooit zoo weinig toeschouwers ge zien als Woensdagavond bij de opvoe ring van „Het Huis van de Misdaad" het Chineesche spel van droom en werkelijk heid. De oorzaken van het slechte bezoek zbllen, we hier niet nagaan, maar vast leggen, dat de thuisblijvers ditmaal ze ker ongelijk hebben gehad. De korte inhoud van dit moeilijke speel stuk hebben we reeds Maandag opge nomen, zoodat we daaraan het zwijgen kunnen toedoen, maar het zou onbillijk zijn te zwijgen over het fijne, talentvolle spel van mej. Schoonen'berg en de hee- ren Parser én Langenaken, die alle drie, ons gedurende een paar uren hebben doen genieten van hun subliem spel. Aankleeding en tooneeJ waren heel oed Het weinige publiejk schonk na der bedrijf het gezelschap den wei erdienden 'bijval. REN ESSE. De reizende bibliotheek ~rdt voor deze gemeente eerstdaags egezonden. Deze zeer nuttige instelling an het Nut van het Alg. beoogt het liofie, lijk doel, gedurende de wintermaanden aan de ingezetenen, goede, degelijke lec tuur te verschaffen. De 'bibliotheek bevat vele werken voor de leesgrage jeugd, po pulair wetenschappelijke werken voor rij peren leeftijd, boeken op hel gebied van techniek, ambachten, tuin- en landbouw, tijdschriften, brochures en was dies meer zij voor vaklieden of meer intellectueel ontwikkelden, 't Is hier „Elk wat Wilsfï, en voelt de lezer behoefte dieper in te gaan in kennis over een of ander vak i.f wetenschap, dan kan die behoefte 'be vredigd worden door een bijzondere aan vrage van soms zeer dure standaardwer ken over het desbetreffende vak of de wetenschap. Ongetwijfeld zien vele in gezetenen van Renesse verlangend uit naar de reizende 'bibliotheek, waarvan leder wegens het geringe bedrag (3 cent per boek per week) een naarstig gebruik kan maken. De bibliotheek bévat 100 romans! Bij den böekbeheielrder zijn op aanvrage verkrijgbaar catalogi van vak boeken op het gebied van land- en tuin bouw, bouwkunde, ambachten enz. enz. De in deze catalogi voorkomende werken zijn door bemiddeling van den 'beheerder het geheel© jaar door verkrijgbaar. De heer Joh. Hoogenboom heeft zich evenals op andere jaren wederom beschikbaar gesteld tot uitreiking der aangevraagde lectuur. Vrijdagsavonds van 7-8 ure houdi genoemde beheerder daarvoor ten zijnen kar.torezitting. NOORDWELLE. Bij Kon. besluit van 1 Nov. 1926 is aan dhr. J. K. de Bruijne, secretaris en benoemd ontvanger der ge meente Noordweliè, toestemming ver leend om tot 1 Januari 1929 te Renesse te wonen. Gedep. Staten van Zeeland heb ben bepaald dal voornoemde ambtenaar iri Noordwelle voor de ingezetenen zal moeten te spreken zijn elke Woensdag van 1,30—3,30 n m. en eiken Vrijdag van 10,30 v.m. tot 12,30 n.m. SCHERPENISSE. Vergadering van den gemeenteraad, gehouden op Maandag 15 Nov. j.l. Voorz. de burgemeester. Tegen woordig alle leden. Ingekomen was o. a. een schrijven van den directeur der wa terleiding-maatschappij, betreffende ren tebetaling van f 5784,33 per 30 Juli 1926. Van B. en W. van St.-Maartensdijk van de uitkeering dier vieeschkeuringsdienst van het 3e kwartaal 1926. Een kennisge ving van den Commissaris der Koningin van de herbenoemde zetters, de heeren A. Oudeslijs en D. Duijnhouwer Mz. Een schrijven van den inspecteur der dir. belastingen te Zierikzee, betreffende me- ded-eeling, dat het bedrag der gemeen telijke opcenten op de hoofdsom der grondbelasting, dienst 1926, f 794,47 be draagt en dat het bedrag der dividend en tantièmebelasting oVer October 1926 f 14,84 bedraagt. Een schrijven over de verandering van markten te Oostburg (wordt voor kennisgeving aangenomen. Een adres van de schippersvereeniging van Stavenisse om een bepaling vast te stellen het van October tot Januari geen grootere schepen dan 150 ton metende in de haven toe te laten, wordt niet ingewilligd en voor kennisgeving aan genomen. Op een verzoek van Ged. St., om in beginsel een besluit te nemen, dat de gemeente, bereid zou zijn voor de Verbetering en hel onderhoud van den weg Scherpenisse—Stavenisse gel den beschikbaar te stellen, wordt afwij zend beschikt. Aan het bestuur van den landbouwwin'.ercursus wordt gratis een schoollokaal 'beschikbaar gesteld. Tot ambtenaar van den burgerl. stand wordt benoemd de burgemeester W. L. Klos. Tot wethouder werd met 3 stemmen be noemd de heer J. M. Van der Graaff. De beer D. H- Rijstenbil verkreeg 2 stem men, terwijl 2 briefjes oningevu'd wa ren. Tot lid Van het burgerl. armbest. wordt herbenoemd, de heer M. A. Kie vit met algemeene stemmen. De begroo- ting Voor 1920 wordt gewijzigd met een vermeerdering in ontvang en uitgaaf van f 10198,30. Hierna sluiting. PROV. STATEN VAN ZEELAND. Ged. Staten stellen aan de Staten voor: voor de winter verpleging Van kinderen uit Zeeland in kinder-vacantie- en her stellingskolonies per kind en per dag te 'bepalen f 0,50 in plaats van f 0,25, zoo als in den zomer wordt betaald, mits het totaal uitgetrokken bedrag van f 1500 per jaar niet wordt overschreden. Ten slotte wordt Voorgesteld voor ken nisgeving aan te nemen een adres van het bestuur Van den Centralen Bond' van transportarbeiders, betreffende belangen Van het personeel der provinciale stoom bootdiensten. Betreffende de in dat adres naar voren gebrachte zaken, merken Ged. Staten op, dat ten opzichte Van de werktijden noch bij den directeur, noch bij den walkapi tein, noch bij den Vertegenwoordiger van genoemden bond te Vlissjngen, noch bij Ged. Staten of bij de commissie Van toezicht klachten V3n het personeel zijn ingekomen. Wat betreft de regeling van de rechtspositie, herinneren Ged. Staten er aan, dat een motie om tot zulk een regeling te geraken in de Vergadering van 24 Juli 1924 met 22 tegen f9 stemmen is verworpen. Intussehen kunnen kleine zaken en klachten van het personeel te allen tijde rechtstreeks bij de directeuren worden aangebracht, die steeds zullen luisteren en naar bevind van zaken zul len handelen. RECHT* KEN „DE GLINDHORST". Maandagmiddag zette het Gerechtshof te Amsterdam de behandeling voort van de stirafzaak tegen den 61-jarigen predi kant S J. Vogelaar, gewezen directeur (van 't opvoedingsgesticht „De Glindh.3ir^t'\ die op 9 Apiril 1.1. door de rechtbank te Utrecht veroordeeld werd tot f500 tooeto of 30 dagen hechtenis, wegens het uit lokken Van mishandeling en wegens twee zelfstandige feiten van mishandeling. In de zit ling van 25 October j.l. had de adv.-generaal vernietiging gqëischt van het vonnis en opnieuw rechtdoende, ver oordeeling tot 14 dagen gevangenisstraf, stiraf. Het Hof schorste het onderzoek tot Dinsdag, teneinde nog drie getuigen te hooren. De adv.-generaal constateerde, dat, blij kens het nieuwe getuigenverhoor, niet zoo heel Veel spoed is gemaakt, als wel ge- wenscht was geweest, wanneer men in Den Haag geweten had, hoe Sjouke, toen het Verzoek tot haar overplaatsing han gende was, op „De Glindhorst" behandeld en in een onmenschwaardig hok opgeslo ten werd. Spr. heeft het hok zelf niet ge zien, maar hij zegt het op gezag van bekl., getuige Van Ravesteijn en diens echtge- noote. Ds. Vogelaar hield vol, dat de inspectie vooir het rijkstucht- en opvoedingswezen ide Volle verantwoordelijkheid draagt vo r het isoleerVertrek. Dit vertrek was wel 'degelijk voor isolatie bestemd. Ik had, zei beklaagde, beter gedaan, het meisje Sjouke, mede naar Den Haag te nemen en zie op het departement neer te zetten, zeggende dat hij ze niet houden kon. Maar, z^i bekl. verder, als ik dat gedaan had', was ik ook niet gelukkig geweest, want er was eens een directeur, die efn der jongens op het Plein neerzette. Die directeur heeft echter zijn excuses moeten maken, Sjouke heeft, ze id© bekl. verder, van het 'begin af geweten, dat zij geïsoleerd werd om de liederlijke taal, die zij uit sloeg. De straf, op haar toegepast, was overplaatsing naar een Rijksopvoedings gesticht. Aanvankelijk dacht zij dat er niets van zou komen, maar eerst op 11 Januari 'begreep zij dat het 'ernst was. Uitspraak Donderdag 25 Oovember a.s. GANDBOUW ÉN VEETEELT. DE „BEVELANDER". De door den Wilhelmina-p,older door kruising verkregen aardappelsoort „Be velander" werd dit jaar op groote schaal naverbouwd in Nederland en ia het bui tenland. Blijkens de opgedane ervaring heeft deze nieuwe aardappelsoorl zeer goed voldaan. In den Wilhelmina-polder werden 12 H.A. verbouwd-' Het gewas had een regelmatige opkomst en een ge- lijkmatigen, goeden stand, réladrol en mo- zaïk kwamen hoegenaamd niet voor. Daar de „Bevelander" zeer stork is tegen de aardappelziekte (phylophtora infestana), werd niet gesproeid. Bij het rooien wer den slechts enkele zieke knollen aange troffen, De opbrengst overtrof die van de meeste andere soorten, zooals roode ster, eigenheimer, Zeeuwsche blauwen en bonten, bravo en eersteling. De vorm is ovaal-rond. Bovendien is de smaak zeer goed, kookt hij uitwekend en komt kruimig op schotel. Voorts is in den afgeloopen winter gebleken dat hij zeer gemakkelijk en tot aia« den nieuwen oogsk kan worden bewaard. De prijs van f 4 de H.L. af station van verzending kom,'tj overeen met dien der blauwen, bonten en 'bravo's. Soortgelijke ervaringen heeft men opgedaan op zware, zoowel als op lichte klei, op hoogen humusrijken en op middelmatig hoogen zandgrond. Vol gens deze eigenschappen is de ,,Beve- iandcr" een aanwinst van groote waarde. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Een walrus. De Heldersche bevolking is de laatste dagen druk bezig gehouden met de verschijning van een walrus, in de onmiddellijke omgeving van de haven Verleden week Donderdag werd het beest Voor het eerste gezien. Eeniige bot ters hébben jacht op het dier gemaakt. Zonder resultaat. Eenige personen heb ben toen op het beest geschoten. In het logge lichaam, dat door het schot ge raakt was, kwam beweging. De groote slagtanden plantten zich m de zware steenen Van den strekdam, woelden er eenige los, en toen Verdween het dier in zee. Het beest is zeker wel zes meter lang en eeniige honderden kilo's zwaar, Zondagmorgen begayon zich vijf stevige vletterlieden naar de haven, hopende het beest weer op den strekdam aan te tref fen. Hun tocht was niet tevergeefs; het dier hadi zich weer op den dam ter ruste gelegd. Gewapend met een kabeltouw en Stevige stukken hout trokken de mannen op het dier af. Op de klappen, die men het toediiende, reageerde het absoluut niet. Eerst toen het kabelouw om het lichaam was bevestigd en de mannen krachtig begonnen te trekken, kwam er beweging in den kolossus. Met eenige sprongen verdween het dier in zee, de mannen meetrekkend. Het touw schoot over het gladde lichaam van den walrus heen en hij was hierdoor weer verdwenen. Geen misdrijf. Een na tor onderzoek in zake den gesignaleerden „aanval" te Ar- cen, op twee heeren uit Venlo, die des nachts per auto den rijksweg pas seerden (zooals wij reeds meldton), heeft aan het licht gebracht, dat de schoten gelost zijn dcoT rijks-ambtenaren, die controle hielden op frauduleus vervoer. Toen de auto niet stopte bij 't zwaaien van een roode vlag, werden twee scho ten in de lucht gelost. Van een overval of poging tot beroioVing is dus geen sprake. Geschorst. In de Dinsdag gehouden ver gadering van den raad der gemeente Hal steren (N.-B.) is, nadat de raad drie uur in .besloten zitting was geweest ter be spreking van het voorloopige rapport van de commissie tot onderzoek naar even- tueele onregelmatigheden, gepleegd door den secretaris, met algemeene stemmen besloten, den gem.-secrelaris te schorsen voor den tijd van 2 maanden als secre taris en als ambtenaar van den burger lijken stand, met behoud van zijn jaar wedde als secretaris tot 15 Diec. 1926 en zonder 'behoud van zijn jaarwedde als ambtenaar van den burgerlijken stand. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoori elfjkheid der redactie). Copy wordt niet teruggezmden. ERRATA. In het raadsverslag van Renesse, voor komende in de courant van 3 November slaat o. m.: De gemeen'e ontvanger houdt zitting „eiken tweeden Dinsdag der maand Van 10—12 uur", moet luiden den tweeden Dinsdag Van elke maand van 10—12 ure" en „de overige dagenenz. moet zijn: „de overige weken wordt zit ting gehouden des Dinsdags Van 9—10 ure. Dank Voor de plaatsing! Corr. St.-Philipsland, Nov. 1926. Mijnheer de Redacteur l Vergun mij s.v.p. een plaatsje voor hejt, onderstaande in uw veelgelezen blad. In uw blad van 1 Nov. j.l. schrijft ds. v. Doorn, dat er wellicht iemand was, die zijn naam niet genoeg vermeld vond, en daarom nog een naverslag van de Groene Kruisvergadering moest ingezonden wor den. Veronderstel dat dit waar is, en dat die iemand ondergeteekende is, dan moet ds. v. Doorn dit kunnen 'begrijpen als hij zelf zegt op de bewuste vergadering, wanneer men iemand wil doodverven zwijgt men over hem in de notulen/ Dit zei hij aan het adres van den heer Ketel, nadat die gezegd had, dat ds. v. Doorn herhaaldelijk aanmerking maakte op de notulen der bestuursvergadering. Over het verdere wil ik dit zeggen: Ik ben er vast van overtuigd, gehoord te hebben, dat ds. v. Doorn gezegd heieft dat de beddezeiltjes drie weken voor de bevalling gehaald werden. En nu zegt ds. y. Doorn wel dat geconstateerd is, dat die voor andere kinderen gebruikt wer den, maar door wie en hoe is dat gecon stateerd? Vervolgens zei de penningm., dat verhooging van Loon van v. d. D.ussen niet kon< daar het onze kas niet toeliet; ook met het oog daarop, leek mij heit voorstel Ketel het 'beste. Ik vermoedde na het gezegde van den penningm. con- trïbutieve/hpoging. En m.i. is f 1 voor de arbeiders genoeg. Dat er ook andere klassen betalen is duidelijk. Stel je voor, dat die de artikelen voor niets konden gebruiken. Maar het was mijn bedoeling niet die leden uit te schakelen. Hoe meer arbeidersleden hoe beter. En die kunnen we alleen krijgen door zoo laag moge lijke contributie te stellen. Met hartelijken dank voor de plaatsing. Uw dw. dr., L. NEELE. GELIJKE MONNIKEN, GELIJKE KAPPEN. Zonnemaire, Nov. 1926. Geachte Redactie, Het jongste raadsverslag der gemeente Zonnemaire vereischt, niettegenstaande zijn uitgebreidheid, eenige aanvulling en wel met 'betrekking tot de rondvraag. Van de rondvraag heb ik ook gebruik gemaakt en wel om deze reden. Er zijn in onze gemeente opgericht 2 vereeni- gingen en wel een zangVereeniging en een Mondharmonicavereeniging. Eerstge noemde Vereeniging is door B en W. Vergunning verleend tot het in gébruik nemen van een lokaal in de O. L. School, terwijl op hel verzoek der Mondhairmo- nicaclub afwijzend werd beschikt. Ik meende, dat hier werd gemeten met 2 maten. Op mijn vraag, waarom de eene vereeniging vergunning had gekregen .'en de andere niet, kreeg ik Van den voorz. ten antwoord, dat de nieuwe zangvéreeni- ginig op grond Van de oude zangvereeni- ging, die Vergunning was verleend, ter wijl de mondiharmonicaclu'b een troepje jongens is, en waar zijns inziens geen goede leiding is. Ik heb hierop geant woord, dal hierVoor Iets te vinden is, niettegenstaande ik deze afwijzing Van een andere kant beschouw, omdat juist het Mondharmonicagezelschap bestaat uit jongens Van de arbeidende klasse. Aange zien de beide Vereenigingen gelijke rech ten hebben, zou ik meenen met één schaar geschoren te moeten worden en heb ik na eenige woorden met den v r zitter gewisseld te hebben, B. en W. in overweging gegeven, „toevoegende dat ik persoonlijk bereid ben, de leiding op brij te nemen", te béslissen, de Mond harmonica óók het recht te geven tot het in gébruik nemen Van het school lokaal, of anders de Vergunning in te trekken van eerstgenoemde vereeniging. Ik hoop, dat het antwoord van B. en W. niet achterwege blijft. U, Mijnheer de Redacteur, dankend voor de plaatsing, Hoogachtend, A. HOOZE Lid van den Raad. Stavenisse, 15 Nov. 1926. In de laatst gehouden raadsvergadieiring las ik in de Courant, dat dhr. v. IJfseldijk aandrong op 'betere bestrating op de Ha ven, Dat is ,goed. Maar nu moet dhr. v. IJseldijk en andere leden van den raad met regenachtig weer en dan 's avonds, eens door den Westelijken Achterweg gaan. Maar laten ze dan niet vergeten hun waterlaarzen aan te trekken, walnjt anders krijgen ze natte voeten door de vele putten die ejr in zijn. Mij dfunkt dat verbetering daar hard noodig is. Die straat ligt nu een twintig jaar en daar is nog nooit iets aan gebeurd. Waarom niet op tijd die putten er uitgehaald en o(p nieuw gelegd, dan was de wejg nog goed? Dankend voor de plaatsruimte, X. ZEETIJDINGEN. ZIERIKZEE. Ingeklaard: Duitsch s.s. „Mangan", kapitein E. Mildahn, ledig van Antwerpen naar Keulen. 15 Nov. Uitgeklaard: motorschoener „Resnova", kapitein K. Eefting, geladen met metselsteen van Lobith naar Londen. Zeiltjalk „Albatros", kapitein J'. Boer- ma, geladen met stukgoederen van Dus- seldorf naar Londen. 16 Nov. Uitgeklaard: motorschip Vledderveen", kapitein Joh. Heijlkema, geladen met steen van Erlecom naar Londen. MARKTBERICHTEN. ZIERIKZEE, 18 Nov. Tarwe f 14,50— f 15; Chevaliergerst f 12—f 12,75; bruine Eoonen f 16f 18blauw Maanzaad f 50 a 160; bonte Aardappelen f 4,25—f 4,50; blauwe idem f4,25; Uien, groote bruine 1—f 1,25. ADVERTENTIËN. De ondergeteekende, zich in de ge meente St.-Annaland gevestigd hebbende als tevens hersteller van alle soorten gouden- en zilverwerken, beveelt zich zoodanig aan, dat hij zich door solide behandeling en prompte bediening alzoo het vertrouwen zal trachten waardig te maken. St.-Annaland, 18 Nov. 1926. JAC. DEKKER, Gediplomeerd Horlogemaker. AdresMolendijk. Tandarts DE RIJKE. Dinsdag 23 Nor. geen spreekuur te Tholen en te Bergen-op-Zoom. Woensdag 21 Nov. geen spreekuur te St.-Annaland, wel te Bergen- op-Zoom. Vrijdag gewoon zitting te St.-Maartensdijk. houdt eiken Zatermiddag van 3-5 uur zitdag in Hotel NELISSE, St.-Maartensdijk. 'I ZITDAG des Donderdags 10-12 uur HStel NELISSE, St.-Maartensdijk des Zaterdags 3-5 uur Hotel S0NNEVELD, St.-Annaland. om 8 uur, uit Heemstede, in de Gemeente kamer voor den PROTESTANTEN BOND over: HET BESTUUR. te St.-Annaland. Stemt met ons tot Notabele de Heeren en op Donderdag 25 November a.s. EENIGE KIEZERS. Het DAGELIJK8CH BE- STUUR van het Waterschap SCHOUWEN; Vestigt met het oog op de uitgescho ven en aangeplakte afkondiging van de Schouw op de Peilslooten, Zijlen en andere Kunstwerken, op 4 December 1926, de aandacht van belanghebbenden op de navolgende bepalingen der Keur van 12 April 1926: 1 De landgebruikers zijn bij het schoonmaken en zuiveren der Peil slooten verplicht te zorgen, dat liet oor, sek en andere vuilnis niet op de zijkanten van het land wordt geborgen, maar te hunner keuze of op het land op minstens 1 deci meter afstand van den kant wordt geborgen, of over het land gespreid of geheel daarvan verwijderd wordt; 2° Slootengeen Peilslooten zijnde, doch in Peilslooten of Waterleidingen uitloopendemoeten hij de bedelving en herbedelvijig der Waterleiding of Peilslootook over een lengte van 6 Metergemeten van het uiteinde der inspringende slooten, gedolven worden, opdat voorkomen worde, dat de slik daaruit in de Waterleidingen of Peilslooten loopt. N.B. Bij deze inspectie zal zeer streng worden toegezien of er zilt in de zijlen zit. Zierikzee, 22 October 1926. Het Dagelijksch Bestuur voornoemd, A. J. F. FOKKER, Voorzitter. P. A. G. VAN DIJK, Ontv.-Griffier. TE KOOP: Te bevragen bij H. C. H AÖEj Oudhoiligeweg Oosterland.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1926 | | pagina 11