Zierikzeesche Nieuwsbode ZEELAMEM. abonnement: Woensdag 17 Nov. 1926. zierikzeesche courant. advertentien buitenland. feuilleton. Oneffen Paden. binnenland. cadeaux rvg en lendenen Kloosterbalsem Harde Baard Prijs per 3 maanden f 1,50, franco per post 1,80. Yoor het buitenland per jaar 10, Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag. 83ste JAARGANG. - No. 11467. Dir. t. J. DE LQOZE Jr. Ultg -Redacteur M.J KOSTEN van 13 regels 60^cts., van 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 30 ets. p. regel. Bij contract belangrijke korting. Inzending op den dag van uit gave vóór 11 ure. Algemeen Overzicht. DE COMMUNISTISCHE AANSLAG IN INDIË. Er is op West-Java een poging gedaan om een communistische aanslag tot uil- Voering te brengen. Uit de verschillende feiten, die zijn bekend geworden, blijkt deze aanslag Van zeer ernstigen aard te zijn. Gelukkig was de politie opi derge lijke gebeurtenissen voorbereid en is men den toestand thans volkomen meester. Het gebeurde is een waarschuwing om het gevaar van het communisme in In dië niet gering te schatten. Wal de ver houding der communisten tot de Inland- sehe Vereenigingen betreft, is 't opvallend dat zoo goed als alle, met welk doei zij ook worden opgericht, na verloop van tijd langzaam maar zeker afglijden naar den communistischen afgrond. De bekende cellenbouw der Commu nisten blijkt dus ook in Indië ijverig te worden toegepast. Moskou bedient 2ieh Van het ontwakend bewustzijn, van den natuurlijken dwang van zelfbestuur en vrijheid om de zachtaardige Inlandsche bevolking op te zweepen tot een z.g. communisme, waarVan zij niets begrijpen. Onder het motief: „Eerst moeten wij ons bevrijden van de Vreemde overheerschers, de rest wordt later wel geregeld". Inderdaad, er zetelt te Moskou een lichaam, dat met alle midde'.en zich tracht te mengen in een strijd, die behoort ,te worden uitgestreden tusschen de Inland sche bevolking en Nederland. Er arbeidt in Indië thans een vreemde kracht, die iedere vreedzame beslechting in dien strijd met alle haar ten dienste slaande middelen tracht te beletten; een kracht die haar eigen doeleinden najaagt onder Voorwendsel het op te nemen voor zwak ken en verdrukten. Aan die inmenging, die een ernstig ge vaar voor land en Volk dreigt te gaan beleekenen, moet na dezen aanslag eens en vooral paal en perk worden gesteld! DE ENGELSCHE KOLENDELVERS. Indien er niet iels buitengewoons ge beurt, dan loopt einde dezer week de staking in de Britsche mijffen ten einde. De inkomends berichten over de ont vangst van het regeeringsv,oorstel in de verschillende districten, bevestigen de Verwachting, dat de arbeiders, voor zoo ver zij den arbeid nog niet hervat heb ben, Voldoen aan de aanbeveling van de gedelegeerdenconferentie tot aanneming. Het ligt dan ook voor de hand, dat de mijnwerkers het hopelooze van verde ren strijd inzien en de wapens van hun verZet zullen opsteken om den arbeid te hervatten, daar dit de laatste kans is voor een ordelijken terugtocht en om te redden wat er nog te redden is, hoe gering dit ook Zij, en waardoor zij al thans het bestaan van hun federat'e voor geheele vernieling kunnen beschermen. De Westminster Gazette, die een reeks van artikelen begint, waarin verschillende deskundigen op allerlei gebied de nood lottige gevolgen van het conflict zullen beschrijden, vat deze als Volgt samen: Het rechtstreeks verlies alleen bedraagt 160 millioen pond sterling. De levensstan daard van het volk zal voor jaren neer gedrukt worden. De staatsbelast'ngen zullen verhoogd worden. Groote vakVer- eenigingen hebben geen middelen meer. Overzeesche markten en klanten zijn ver loren gegaan. Een aanvankelijke stijging van de kosten van het leven. Belemme ring Van de industrie bij het vechten om buitenlandsche markten door verhoogde productiekosten. Een verpletterende diuk van plaatselijke belastingen, die gelijke lijk op individuen en de industrie neer komt. De geVolgen van de staking zullen op iedere man, iedere vrouw en ieder kind in Engeland drukken. Uit het Engelsch van SILAS K. HOCKING. 52 Zoo ging de warme zomer voorbij en de herfst brak aan en maakte plaats voor den winter, die pp zijn beurt hej veld moest ruimen voor de lente. Douglas had gedurende al die maanden met on- vermoeiden ijver gewerkt, en begon juist de vruchten van zijn arbeid te plukken.. In het kantoor van „de Boodschapper" werd hij zeer op prijs gesteld, en hij werd 'bevorderd met een flinke verhoo ging van salaris. In het 'begin van Maart zag ook zijn boek het lic'ht. „Bij Elim's 'bron" was de titel, dien hij er aan gaf. Zijn moeder had hem gevraagd het zoo te willen noemen, en hij had den moed niet, haar dit ver zoek te weigeren, want hij zag thans maar él te duidelijk dat zij spoedig van hem zou worden weggenomen. Hij had er nooit spijt van, dat hij haar in dezen haar zin had gegeven, hoewel de titel er toe bijdroeg om het boek te do,oden. Hij 'vergat nooit den avond, waarop HET NEDERL.-BELG. VERDiRAG. In de Zaterdag in Den Haag gehouden vergadering van het nationale comité van actie tegen het Nederlandseh-Belgische verdrag is besloten, de actie tegen het verdrag, zooals het nu door de Tweede Kamer is aangenomen, vo.ort te zettenii De redactioneele commissie zal de door Min. van Karnebeek uitgesproken rede, waarmede hij het tractaat in de Tweede Kamer heeft verdedigd, aan beredeneerde, uitvoerige kritiek onderwerpen, em bin nenkort zal in Den Haag een groote le zing worden gehouden, welke per radio, over het geheele land zal worden ver spreid. Men verwacht, dat de Eeirste Ka mer eerst einde Januari of begin Februari het verdrag in behandeling zal nqmenl EEN ANGEL IN ÓNZE VOLKSZIEL. Er is een schok gegaan door ons volk: het Belgisch verdrag aangenomen! Aan genomen door de Tweede Kamer) die zich zoo gaarne de vertolker van 'dein Volkswil noemt. En al is nu veler hoop gevestigd op de Eerste Kamer, de geval len beslissing laat een angel in de ziel van ons volk. Neen, waarlijk, dezen uitslag heeft ons volk, in al zijn geledingen, niet gawilc^ En allerminst de arbeidersklasse, want zijn het niet juist de vakvereenigingsle'i- ders in de Kamer geweest, die hun meer politiek georiënteerde partijgenooten be zworen en gesmeekt hebben, dit ons volk niet aan te doen? Een ontzettend zware verantwoordelijkheid r.ust op hen, die, zij het ook sehorvoetend aarzelend, naar hun meening wellicht noodgedwongen, hun stem tenslotte aan het traetaat heb ben gegeven. Zij mogen zich het slacht offer gevoelen, hetzij van partijdwang, hetzij van den suggestieven invloed van den Minister, zij zullen later van huin hou ding rekenschap hebben te geven tegen over hun kiezers. Zij zullen moeten dui delijk maken, waarom zij tenslotte stem den voor een traetaat, dat noodlottige gevolgen moet hebben voor onzen handel en scheepvaart, voor onze arbeidersklasse en middenstand. Zij zullen ons het besel moeten bijbrengen, waarom Nederl. zich vrijwillig uit de rij van onze neutrale Staten moest schrappen door dit traetaat, dat ons tot den oorlog zal dwingen bij een toekomstig Europeesch conflict. Nog nimmer heeft ons volk zoozeer meege leefd in een buitenlandsche aangelegen heid, Hoezee" ook politiek verdeeld, het voelde zich vereenigd in zijn afweer van dit dreigend gevaar van over de grenzen. Waar de uitslag werd medegedeeld in vergaderingen, 'theaters, zelfs scholen, werd hij met ontroering aangehoord. O Senaat, hoe veler hoop is thans op U gevestigd. DE RIJKSMIDDELEN. De maandstaat van de rijksmiddelen over October vertoont voor de gewone bronnen van inkomsten een stijging van f 689,229. De successierechten namen met truim1 'f 1^,7 mill/oem toe. Sedert 1 Januari hebben de middelen ruim f 25 millioen meer opgebracht, waarvan^f 12V-'. millioen aan do invoerrechten te danken was. Uit Stad en Provincie. ZIERIKZEE. Het schijnt, dat de annonce van 't landbouwhuishoudkuntlig omlerwijs door Velen n et begrepen is. Voor de cur sus voor dienstboden kunnen zich aanmel den meisjes, die reeds in 'betrekking zijn en waarvoor de lessen daarom des avonds gegeven worden. In hoofdzaak wiordt hier koken ge leerd. Bestaat er voldoende belangstelling voor andere nut'ige kundigheden, dan zal daarmede rekening gehouden wor.'en. Het lesgeld is zoo laag, dat dil geen be letsel mag zijn voor dee'name. Eenmaal per week wordt les gegeven in knipipen hij het eerste exemplaar van den uitge ver ontving. Gedurende één heerlijk uujr, tenminste, dacht hij noch aan d^ critiek, noch aan het publiek. Het was zijn boek, zijn geesteskind, en geen jonge moeder kon haar eerstgeborene met meer tee- derheid hebben geliefkoosd, als hij hel dit roode boekje deed. Bij twijfelde er geen oogenblik aan, of het zou het land stormenderhand in nemen.. Eer de week uit was zou heel Londen er over praten. Hij verwachtte er groote stapels van te zien voor het venster van iederen boekverkooper, ter wijl zijn naam op ieders lippen zou zijn. Helaas, van al die schoone verwachtin gen kwam niets. Het groote Londen nam in het geheel geen notitie van zijn boek en ook daar buiten werd het weinig of niet verkocht. j Toen Douglas zijn boek naar hartelust had gelieskoofd, gaf hij het zijn moeder in handen. Zij had nu sedert verschei dene dagen het bed niet verLaten en zij stelde bijna even veel belang in de ver schijning van het boek als hijzelf. „Ik zal het vannacht onder mijn kussen leggen", zei de zij. „Ja, moeden?" i „En ik zal bidden dat het even .gep nezend en veTfrisschend moge zijn voor de. duizenden, die het zullen lezen, als Elim's stroom was voor de oude Isra ëlieten." Hij glimlachte een weinig droevig, maar antwoordde niet. en naaien, waarvoor men f 5 voor een heel jaar betaalt. De gewone kookcursus voor meisjiep uit Zierikzee wordt Vrijdags gehouden. Zij zijn dan tevens in de gelegenheid de in de avonduren gegeven lessen in knip pen en naaien te volgen. Men geve zich ten spoedigste op! HAAMSTEDE. Vrijdagavond j.l. hield 't dezen zomer opgerichte departement „Haamstede—Burgh" der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen zijn eejrste alge- meene vergadering in de zaal van hotel Bom; de opkomst was zeer 'bevredigend, De vergadering werd geopend door de vicc-voorzitter, den EdelAchtb. Heer W. G. Boot Wz., die allen en in 't bijzonder den spreker voor dezen avond, dhr. Hul- leman uit Amsterdam welkom heette en zijn spijt uitdrukte', dat de voorzitter door omstandigheden niet tegenwc -dig kon zijn. Spreker herinnerde het feit, dat vele jaren geleden hier ook een departement 'bestond, waarvan hij twee oude leden, n.l. de heeren M. Bolle Lz. en W. Boot Wz., tot zijn genoegen hier tegenwoordig zag. Met den wensch, dat het nieuwe depar tement in 't belang der gemeente:! Haam stede en Burgh moge werken, gaf hij het woord aan dhr. Hulleman, die ons ver gastte op een 14-tal deels ernstige, deels humoristische nummers. Uit het voor- gedragene bleek, dat dhr. Hulleman uit" stekend de kunst verstaat om zijn. gehoor le boeien. Ofschoon alle nummers in den smaak vielen, moeten wij in het bijzonder noemen: „De rattenvanger van Hameln", het fragment uit het tooneelspel „Scha kels" van Heijermans", „Als vreemde ling in Amsterdam", „De bokswedstrijd" en „Homerus". De voorzitter was zeker de tolk der vergadering, toen hij bij het einde den spreker hartelijk dankte voor den genot vollen avond, dien hij ons be reid heeft. Hij dankte verder de secreta resse, mej. Geijsendorpher, voioir hare vele bemoeiingen bij de oprichting van- en de verdere werkzaamheden voor hof nieu we departement en deelde levens mede, dat de volgende vergadering voor loo pig is vastgesteld op 17 Dee. a.s. met dhr. Poidermans van 's Gravenpolder als sp.r. RENESSE. Ingeleid door den voorzitter van het Dep. tot Nut van het Alg., dhr. Joh. Hoiogenboiom, trad voor een vrij tal rijk publiek als spreekster op, mevrouw M. C. Zwierzina van 's-Gravenhage. Uit een korte biologie, die spreekster als in leiding over den auteur en zijn werken, den, te vroeg ontslopen ig roots ten tóoueel- sc'hrijver Heijermans, bleek weldra dat zij met den schrijver meegevoel-de hel treurige lot van misdeelden, armen en verdrukten. Dat diep medegevoelen bracht spreekster in zuivere zangerige taal tot uiting door uit „Drooihkoninkje" eenige ontroerende schoone fragmenten met een buitengewone zeggings- en uitbeeldings kracht voor te dragen. Nu eens overwel digend, dan weer met uiterst gevoelige klankrijke stem, maar steeds meiodieus, gaf de begaafde spreekster den inhoud Vraagt Uwen Winkelier de NIEUWE CADEAULIJST van 2 November 1926. In deze Lijst zijn een groot aantal veranderingen gebracht en zijn wederom zeer vele belangrijk in bons verminderd. De Lijst van 12 Mei is hier door van onwaarde geworden. „Gij glim]ja:ht, Douglas, en wilt nooit met mij over hemelsche dingen spreken. Maar zeg mij, gij zijt toch geen onge- loovige meer?" „Ik geloof, wat ik altijd geloofd heb, moeder". „Gelooft gij in God, mijn jongen?" „Ja, moeder". „En in Jezus Christus?" Hij boog zijn hoofd toestemmend. „Dat is genoeg", antwoordde zij. „En kus mij nu goeden nacht, want ik zou gaarne een lange nachtrust hejb'ben, om morgen frisch te zijn voor uw boek". Hij kuste haar dus, niet ééns maar drie maal. Toen ging. hij naar beneden em schreef tot middernacht. Het was zeer stil in huis, toen hij zacht naar boven liep. Hij bleef een o,ogenblik staan aan de deur zijner moedeir en ging toen naar zijn eigen kamer. Den volgenden morgen werd hij heel vroeg door juffrouw Luk as gewekt. „Kom gauw in de kamer uwer moe der", riep zij hem toe. „Wat is er?" antwoordde hij, uit 'bed springende. „Ik weet het niet", luidde het antwoord van halverwege de trap.- Hij vond zijn moeder liggende alsof zij sliep. Zijn boek lag op haar hart en haar handen waren gevouwen. Hij sprak tot haar, maar zij antwoordde niet. Hij raakte haar handen aan, zij wa ren ijskoud. Hij bracht zijn oor vlak aan haar mond, maar zij -had opgehouden weer, waardoor het aandachtig luiste rend publiek zich aan haar onmiddellijk gebonden gevoelde. Na de pauze gaf mevrouw Zwierzina een voordracht van een fragment uit: „De vierde wijze uit het Oosten" van Henry van Dijkë, n.l. „D'e parel van groote waarde", cfat niet al leen door den inhoud maar ook door de wijze van vertolking spreekster tot een voordracht-kunstenares stempelde. Een 3_tal#luimige schetsjes: „Hel voor beeldige Echtpaar", ,De blinde darm-ope ratie" en „De kwajongen van 1975", waar in spreekster de verschillende personen door haar uitbeeldinigsracht schitterend typeerde bewezen, dat ook in dat genre mevr. Zw. een kunstenares is. Het was voor den vootz. een aangename taak spreekster hartelijk te danken voor den genotyollen avond. DRExSCHOR. Voor het voortgezet on derwijs (avondschool) hebben zich. 34 leeir- limgen opgegeven. SCHERPENISSiE. In de Maandag ge houden vergadering van den Raad werd tot wethouder gekozen de heer J. M. v. d. Graaft. De heer D'r K. Rijstenbil kreeg 2 st„ terwijl 2 st. blanco waren ingeleverd. THOLEN. Misleid door het felle licht van een straatlantaarn en daar het uit zicht belemmerd was door den velen regen, reed Zaterdagavond om 9 uur de auto van ge'brl D. en D. van Houten te Scherpenisse aan den Singel alhier te water. Na eerst tegen een voetbrug te zijn aangereden, duikelde de auto over den kop en kwam in de vrij diepe sloot aan den Singel terecht. Het ongeluk liep betrekkelijk goed af, daar alleen de chaul- feur, de heer David van Houten aan de pols werd verwond door hel inslaan der ruiten. De heer D. van Houten kon zich met zijn verloofde, die mede in de auto zat, redden door de stukgeslagen ruit, terwijl de heer Dinganus van Houten zich wist te redden door den bodem der auto in te trappen. Nader vernemen wij, dat de heer D. van Houten zoodanig was verwond, dat deze door den do-kter is verbonden en gehecht is moeten worden. De andere passagiers waren met den schrik vrij gekomen. De auto, welke vrijwel is ver nield, is met een bok gelicht, daar men Zaterdagavond tevergeefs getracht heeft de auto met een span paarden op het droge te halen. Daar het ongejluk vlak bij de sjtad is gebeurd, had een en ander Zondag veel 'bekijks. De netto-opbrengst der alhier gehou den BaZar ten bate van het Groene Kruis heeft opgebracht, na al trek van alle kos ten, de som van| f 1600, welk bedrag aan den penningmeester dezer vereeniging is afgedragen. Alleen de popperikamer het geschenk van mevr. W., bracht op de som van) f 60. Een woord van hulde en dank aan het damescomité en inzonder heid aan haar voorzitster, mevr. Lunen- berg— van der Stolpe, die door hun ac tief optreden hébben getoond een warm hart te hebben voor onze Groene Kruis- vereeniging en ook aan de burgerij voor hun milde 'bijdragen is hier niet misplaatst;. DE BRUG OVER DE EENDRACHT. Van het Ministerie van Waterstaat ont ving het hoofdbestuur van de Schippers- vereeniging „Schuttevaer", in antwoord op een desbetreffend verzoekschrift, over het'maken van een beweegbaar gedeelte in de te 'bouwen brug over „de Een dracht" bericht, dat uitvoering van die werken te groote kosten zouden mede brengen. Het ministerie was voorts van roeening, dal het scheep va ar tbelang vol doende verzekerd wordt geacht, bij een ligging van de onderkant der vaste over brugging op 4 M. 'boven gewoon hoog water. PROV. STATEN VAN ZEELAND. Door de Algemeene vergadering van. het adem te halen. Het boek was geopend, doch zij ontwaakte niet om het te lezen. Hoofdstuk XXVI. Een oude, oude geschiedenis. Het liep tegen hel einde van Aprils Dougias wandelde in diepe gedachten ver zonken door een der parken.Ronduit ge zegd, zijn boek werd niet verkocht, en hij tobde e^ over, niet dat hij geldgebrek had of dorstte naar roem; maar hij ver langde gelezen te worden, en het stelde hem teleur, dat het lezend publiek zoo onomwonden toonde, zijn werk niet op prijs te stellen. De 'weinige bladen, dj<e het hadden opgemerkt, hadden het tamelijk goed 'beoordeeld. Ja, zelfs door een paar recensenten was het uitbundig geprezen. Maar het meerendeel der bladen en tijd schriften had er geen notitie van geno men. Het was een onbekend man; zijn naam zeide niets tot den vermoeiden re censent. Hij zou zijn tijd moeten afwach ten. Als hij zijn sporen verdiend had, zou hij het misschien 'beleven, dat er ellen lange artikelen aan zijn boeken werden gewijd. Tot dien tijd zou hij zijn ziel in lijdzaamheid moeten bezitten, en de wei nige waardeering, die thans zijn deel was, dankbaar aanvaarden. Maar waar hij nog meer over tobde was, dat de menschen, die het boek ge lezen hadden, zich klaarblijkelijk niet de Hebt Gij piJH in Blijf daarmee toch niet loopen. Akker's Kloosterbalsem zal Uw pijn onmiddellijk tot bedaren brengen, LI snel behaaglijke verlichting, kalmte en ryst bezorgen. verdrijft de pijn Waierschctp Schouwen werd verzocht in het 'bijzonder regelement voor dat wa terschap, in navolging van hetgeen op genomen is in dat voor den Polder Wal cheren, te bepalen: le. Bloedverwantschap of zwagerschap in den zin van het Burgerlijk Wetboeik, mag niet bestaan tot in den derden graad tusschen voorzitter en heemraden onder ling, noch in den eersten graad tusschen hen en hoofd-ingelanden of tusschen hoofdingelanden onderling; 2e. Wanneer personen, elkaar in dien graad 'bestaande, tegelijkertijd tot hoofd ingelanden worden gekozen, wordt de oudste in jaren voor benoemde gehou den. Ingeval van gelijken ouderdom be slist het lot; 3e. Zwagerschap na de 'benoeming ont staande is geen reden tot aftreding. 4e Bij aftreding is niet herkiesbaar de voorzitter, heemraad of hoofd-ingelanden, door wiens huwelijk de zwagerschap is ontslaan. Ged. Staten wijzen er op, dat thans het verbod van bloedverwantschap of zwagerschap, 'bestaat tusschen de voor zitter, de heemraden en de hoofdinge landen, onderling in den tweeden graad, en dit in het vervolg zal worden tusschen den voorzitter en d'e heemraden onder ling tot in den derden graad en tusschen deze personen en de hoofdingelanden en tusschen deze laatsten onderling in den eersten graad. Tegen de voorgestelde ver zwaring van het verbod aan den een en kant, zoowel als tegen verlichting aan den anderen kant, bestaat bij Ged. Staten bedenking, en stellen zij daarom voor, afwijzend op het verzoek le beschikken. Zij merken nog op, dat de regeling voor den polder Walcheren reeds werd opge nomen in het Bijzonder reglement van 1870 en wellicht al-van twee eeuwen vroe ger dateert. Bij het scheren van de moest harde en slugge baard geen last van stukgaan of schrijnen der huid, indien men vóór het inzeepen de baardoppervlakto inwrijft met een weinig Doos 30, Tube 80 ct. PUROL &ECHT2 KM Maandag werd voor den politierechter der Bredasche rechtbank o.a. de navol gende zaak behandeld en uitgesproken, tegen S. K(„ van beroep visehvemter, wo nende te Tholen, die terecht stond, dat hij in den nacht van 9 op 10 Augustus 1926 onder de gemeente Tholen met het oogmerk van wederrechtelijke toeëigening heeft weggenomen een hoeveelheid visch (bot), welke toebehoorde aan P. B„ visch- venter te Tholen, Dezen als getuige ge- Voor Allen die Sukkelen met Verstopping of moeilijken, tragen en onregelmatigen Stoelgang zijn Mijnhardt's Laxeertabletfen onmisbaar. Werken vlug zonder kramp' of pijn. Bij Apothekers en Drogisten. Doos 60 ct. moeite hadden gegeven, er over te spre ken. Zijn boek had niet „gepakt". Hij vroeg zichzelf af, of er zelfs weil iemand zou zijn, die het gelezen had. De boekhandel en de leesbibliotheken hadden voor een zeker aantal exemplaren inge- teekend, doch hij was er niet zeker van,^ dat eenig 'boekverkooper in Londen een enkel exemplaar verkocht had. Het was gemakkelijk genoeg een boek uit te geven, maar niemand kon het publiek dwingen het te koopen of te lezen. De uitkomst zou niet zulk een groote teleurstelling voor hem zijn geweest, in dien hij er niet zulke hooge verwachtin gen op had gebouwd. Het gelaat vrni Floss Gresham had hem voor den geest gezweefd, al den tijd dat hij het geschre ven had. Haar woorden .hadden hem voortdurend in de ooren geklonken: „Ge zult nog iéts groots tot stand brengen": Hij had zich voorgesteld, dat dat arme ongew aar deerde boek, hen op de een of andere wijze 'bijeen zou brengen en nu liepen al zijn verwachtingen op teleur stelling uit. Plotseling hief hij zijn gelaat op, daar iemand het pad kwam afgeloopen, waar op hij zich bevond. Een oogenblik "later stonden hij en Floss Gresham van aan gezicht tot aangezicht tegenover elkaar. Hoe dikwijls had hij zich een dergelijke ontmoeting voorgesteld en zelfs reeds in gedachten een kleine toespraak klaarge maakt, die hij bij die gelegenheid zou af steken. (Wordt vervolgd

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1926 | | pagina 1