Zierikzeesche SÜ Nieuwsbode RWATTA5 ZEELAMM. abonnement: Maandag 15 Nov. 1926. zierikzeesche courant. advertentien JAV5A-REEP BeteHanöoe^DE^BESTE Vraagt sKWATTA-SPECULAAS Door te late inzending buitenland. feuilleton. Oneffen Paden. binnenland. cADEaux Uw Hoofdhuid Concertzaal Zierikzee. I Dinsdag 23 Nov. a.s. 5de Uitvoering van „D- O. K.", met optreden van KEES PRUIS. Prijs per 3 maanden 1,50, franco per post ƒ1,80. Yoor het buitenland per jaar 10, Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag. 83ste JAARGANG. - No. 11466. Dir. A. J. DE LOOZE Jr. Uifg -Redacteur M.J KOSTEN van 13 regels 60![cts., van 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 30 ets. p. regel. Bij contract belangrijke korting. Inzending op den dag van uit gave vóór 11 ure. ct moesten eenige advertentiën tot een v jl- gend nummer wachten. Na 11 ure kunnen geen advertentiën meer worden aange nomen. DE DIRECTEUR. Algemeen Overzicht. COMMUNISTISCHE SAMENZWERING OP WEST-JA VA. Het Indische persbureau Aneta seint naar het Moederland een aantal berich ten, die melding maken van een com munistische samenzwering, welke tot uiting kwam in de benedenstad van Ba tavia, in het in de onmiddellijke nabijheid van Insulinde's hoofdstad gelegen Tan gerang. De politie was iets van dezen aanslag bekend, doch niet in details. Vrij dagnacht brak de opstand op verschillen de plaatsen in West-Java tegelijk uit. Te Tangerang, vlak bij Batavia, werd de po litiekazerne aangevallen door een 50-tal in het wit gekleede inlanders, doch de aanval werd afgeslagen. Het telefoonkan toor in de 'benedenstad werd door een 30-tal communisten bezet, nadat een aan val op de gevangenis was afgeslagen en waarbij eenige gewonden vielen. Om één uur daagde militaire hulp op. Een brigade soldaten nam stelling aan de overzijde Van den ingang van het telefoon kantoor en loste een waarschuwend eerste salvo, dat daverend door de bankgewel- ven klonk. De communisten beantwoord den dadelijk het vuur; de eerste storm loop op het telefoongebouw werd beant woord met knallend geweervuur, waarop de militairen besloten het gebouw te om singelen, aangezien het innemen ervan zonder verliezen onzerzijds in de donkerte van het gebouw onmogelijk scheen. Om half drie 's nachts deden de communis ten, nadat ongeregeld was geschoten, een poging om uit te breken. Een deel van hen ontsnapte aan den kant van de kali, doch 17 werden gearresteerd. Bij het aan breken van den morgen verlieten drie communisten met de handen omhoog het gebouw aan de voorzijde. Te Menes in West-Bantam drongen hon derden lieden, voorzien van vuurwapens en elec. lantaarns, de woning van 't dis trictshoofd binnen. Deze werd vermoord, evenals twee andere inlanders. Een kind werd zwaar gewond; de vrouw van het districtshoofd kreeg een schot in den buik. De ass. wedono van Tjening werd vermoord, evenals een .paar poli'.ie-agen- ten. Ook de opzichter der spoorwegen te Menes liet het leven. De Indische regeering is evenwel mees ter van den toestand, dank zij de dooir het Europeeseh en Inlandsch bestuur on middellijk getroffen maatregelen. Het psychologisch moment is aangebro- kon voor inlossing van de belofte van jhr. de Graeff, de nieuwe gouverneur-gene raal, in zijn intrée-rede gedaan, n.l., dat met onverbiddelijke gestrengheid tegen extremistische elementen zal worden op getreden. HET BRITSCHE MIJNCONFLICT. Het belangrijkste punt van de onder handelingen over het kolenconflict is, dat de Eng. reg. thans haar definitief beuluit Zelfstandig heeft openbaar gemankt, n.l. buiten de mijneigenaren om een beslissing te nemen en het vergelijk met de mijn Uit het Engelsch van SI LAS K. HOCKING. 51 Zoolang hij slechts zichzelf had om voor te werken, kwam niets er erg op aan. Ten opzichte van geld was hij altijd" vrij onverschillig geweest, en zelfs de tegen woordigheid zijner moeder wekte in hem geen grooter eerzucht op, dan genoeg te verdienen om in al haar behoeften Ie kunnen voorzien. Maar reeds de mogelijk heid van beantwoorde liefde veranderde aflees. Om Floss Gresham te winnen, was hij bereid alles te doen, durfde hij alles. Heen weg was te moeilijk als haar hand in de verte wenkte; geen strijd te zwaar als zij de prijs zou zijn. Sedert het oogenblik, dat hij gehoord had, dat Floss Gresham vrij was, was hij als een ander man geworden. Zelfs zijn moeder merkte de veran dering op, weinig als zij anders een oog had voor zulke dingen. De belangstelling van mevrouw Wyb-urn in het leven en de wereld was bijna geheet uitgestorven. Zij had niets meer overgehouden om voor té leven. "Haar geloof en hoop en eer werkers, zoo dit bereikt wordt, in een wetsontwerp te belichamen. Het eenige zwakke punt daarbij is, dat als de mijn werkers en de regeering het met elkaar eens worden over de instelling van een nationaal hof, de eigenaren de arbitrage kunnen doen mislukken door te weigeren diistrictsconlracten te sluiiten en alleen persoonlijke contracten tusschen mijn eigenaren en mijnwerkers te erkennen. Dat is evenwel onwaarschijnlijk. De onverbiddelijke houding der mijn eigenaren, die wederom is gebleken in een serisationeele verklaring, waarbij gezegd werd, dat 'l regeeringsvoorstel niet steunt op 'n overeenkomst tusschen de regeering en de werkgevers, heeft in en buiten het Lagerhuis een slechten indruk gemaakt, en het lijdt geen twijfel, of de regeering zal stellig een wetsontwerp als het bo venbedoelde Zonder moeite door het par lement bekrachtigd krijgen. De mijnwerkersafgevaardigden besloten de regeeringsvocrstellen naar de districts-- vergaderingen te verwijzen en zij hebben er den raad aan toegevoegd ze te aan vaarden. In gezaghebbende Britsche kringen ver zekert men, dat dit besluit het einde der staking, die reeds een half jaar duurt, en naar schatting 6'._> mlllioen pond ster ling per dag heeft gekost, beteekent. HET NEDERL.-BELG. VERDRAG. De teerling is geworpen; door de goed keuring van het traottaat, met 50 tegein 47 stemmen, heeft de Kamer aan Miinisjter van Karne'beek een Pyrrhus-overwinning bezorgd. Kort samengevat was het veir- loop van den veelbewogen dag als volgt: de heer Vliegen hield een rede, die den advocaaat van België verried; Dr. de Vis ser verklaarde in een kort betoog, dolt hij uit liefde voor zijn vaderland dit trac- taat niet kon aanvaarden. De heer Kor-, tenkorst, die zich in zijn eerste rede een tegenstander van het verdrag had be toond, verklaarde zich door den Minis ter bekeerd, hetgeen aanstonds een speechje uitlokte van zijn partijgenoot -van Vuuren, die mede namens eenige an dere leden zijn-er fractie zich diametraal tegenover den Minister bleef stellen. De heer Al'barda dekte zijn terugtocht, het geen zijn partijgenoot van de Waeirden aanleiding gaf te verklaren, dat hier een vreemde zuigpomp op onze hav.ens wordt aangebracht, waartegenover geen loyale concurrentie van België staal. Na de rede van den Minister, welke niet de sugges tieve kracht had van die van de vorige week en waarin wederom het kanaal Antwerpen—Moerdijk het zwakke punt was, werd de schorsingsmotie ingediemd. Hier gold de belangstelling de houding van den heer Alfcarda, wiens re-de op 3 November immers één krachtig pleidooi was voor herziening van het verdrag. Mejt een weinig sierlijke^ ommezw;aai ver klaarde de heer Al'barda thans echter dat, nu de motie van den kant der tegenstan ders kwam, 'hij zijn stem daaraan niet kon geven, waarop de heer Schaper opstond en in een hartstochtelijk 'betoog zijn frac- tLe.leider bezwoer om de uitgestoken hand te aanvaarden. Maar het 'baatte nielj: de heer Al'barda 'bukte voor de dictatuur van Mgr. Nolens, die immers reeds in het Seniorenconvent deze p-oging tot nieu we onderhandelingen heeft verijdeld, cm de schorsingsmotie werd met 53 tegen 40 stemmen verworpen. Onder doodsche sliite werd daarna oveir het tracta-af gestemd. 97 leden waren tegenwoordig; aan de Reg-eeiingstaiel vele Ministers, de heer van Karnefceek in hun midden; in de loges gezanten, oud-Minis ters, Eerste Kamerleden, hooge autoritei ten; op de tribunes ook veel dames. De uifslag was 50 tegen 47. Toen de President den uitslag mede deelde, bleef het stil. enthousiasme was zucht waren met één enkelen slag ver nietigd, en zij had de kracht niet, zich boven 'de ramp te verheffen. Douglas deed zijn best haar op te wekken. Maar hij wist niet, hoeveel het oude voor haar was geweest; hoe trotsch zij er op was, de voorvechtster te zijn van eeii nieuwe godsdienstige 'beweging. Zoo wist hij ook nooit, hoe vreeselijk de slag was, die haar getroffen had. Het scheen haar voor 't oogenblik, dat alles vernietigd was. eai een tijdlang was zelfs God sLejchts een naam voor haar. Maar langzamerhand kreeg haar be tere natuur weer d-e overhand, en 2ij begon alles in te zien met een helder heid, die haar ontbroken had in de dagern van haar trots en haar voorspoed. Maar het leven had niet langer eenige aantrek kingskracht voor haar. Zij was thans te oud om de fouten van vele jaren te her stellen. Zij wilde van de aarde verdwij nen en vergeten worden. Op zekeren avond, terwijl zij Douglas gadesloeg, die hard zat te werken, zeide zij, na een lang stilzwijgen: „Gij schijnt hard te werken, mijn jon gen". „Neen „niet hard, moeder. 'Het is een arbeid der liefde". „Is het voor de courant, dat ge schrijft? „Neen moeder, ik schrijf, een boek". „Ach, jongen, dat probeert tegenwoor dig bijna iedereen". „En toch is er plaats voor nog een", zeide hij lachend, „tenminste dat hoop ik". er niet, het leek wel alsof de voorstan ders na deze overwinning ietwat schuw waren om den Minister te gaan geluk- wenschen, want onmiddellijk stroomde de zaal leeg. Minister van Karne'beek bleef nog even zitten toen de vergadering al gesloten was; hij is een diplomaat, dié zich op merkwaardige wijze weet te be- heerschen, en ware hij gevallen, geen Minister zou ooit waardiger zijn gesneu veld. Maar door zijn rede van bijna 4'/2 uur heeft hij de Kamer geboeid en ge magnetiseerd; hij had de Kamerleden in zijn greep, en hield ze stevig yast. Een praestatie als deze zullen wij in geen menschenleeftijd meer 'beleven. De behan deling van het tractaat 'beteekent een hoogtepunt in ons parlementarisme. Waarbij het echter de vraag is, jpif de Tweede Kamer hier het gevoelen van het volk juist heeft verleekt. Zelfs de voorstanders hebben erkend, dat bij een referendum het volk zich met een ver pletterende meerderheid tegen het trac taat zou verklaren. Zal de Eerste Kamer nu wèl dit gevoelen vertolkan? Zij zou dan toonen te zijn de ware...... Volks kamer! Uit Stad en Provincie. ZIERIKZEE. De heer H. J. G. Hartman heeft zijn ontslagaanvrage als griffier deir Staten van Zeeland op verzoek van Ged. Staten ingetrokken. Woensdag wordt in de Concertzaal door de Naaml. Venn. Groot Tooneel uit Amsterdam, dat dezen zomer te Soest bet Voorrecht had te spelen voor de Kjo- ningin en de Koningin-Moeder, opgevoerd „Yoshiwiara". Yoshiwara is een luststad in het Verre oosten.... Het Oosten dat doordrenkt ia met de wondere geuren Van den loover- tuin, waar de zon opkomt.... In de Yoshi wara staat een huis... een opiumkit... het huis van de misdaaad- In die opiumkit leeft een sluwe chi* nees.... met de schoonste Vrouw van Azië.... die hij Vond, naakt, bloedend van slagen, voor de deuren van de British- Empire club... die hij meenam naar zijn huis.... die hij gelastte te dansen voor de vreemden.. Een vreemdeling komteen Europe aan..... uit het grijze Westen.... een man met een bewogen leVen achter zich, die op zijn reizen rust hoopt te vitten.... Hij vindt de vrouw... de gele vrouw'... Si- shy.Si-shy... zelfs haar naam herinnert hem aan haar in Enge'and... aan LiZzy... ...Het is Vijf jaren geleden... Juist toen de klokken twaalf sloegen in den nacht der bruiloft ontvluchtte de blanke man zijn huis en zijn jonge vrouw. Bruut greep hij dien eersten nacht naar het kuische meisje, dat nauwelijks de kloosterdeuren achter zich had dichtge trokken en schendde haar ziel... In diep berouw besloot hij boete te Vraagt Uwen Winkelier de NIEUWE CADEAULIJST van 2 November 1926. In deze Lijst zijn een groot aantal veranderingen gebracht en zijn wederom zeer vele belangrijk in bons verminderd. De Lijst van 12 Mei is bier door van onwaarde geworden. „Maak er een goed 'boek van", zeide zij. „Wees niet cynisch en afbrekend, en omdat ik dwaas 'ben geweest, laat u dat niet 'bevooroordeeld' maken"- „Ik zal mijn best doen moeder". „Als ik een boek kon schrijven"', ging zij voort, „dan zou het zijn over „Dingen, die blijven". In het eerst dacht ik, dat alles vernietigd was; maar het is nieh zoo, mijn jongen. Er zijn eenige dingen, die vast staan als een rotis". „Ik geloof u, moeder". „O, Douglas, ik heb u zoo verkeerd beoordeeld en behandeld. Omdat gij mijn dwaze 'begrippen niet kon'dt deelen, noem de ik u een ongeloovige en zond u de wereld in". „Het heeft mij geetn kwaad gedaan, moeder". „God in Zijn goedheid, maakt de draden weder recht, die ik vefrward heb. Wees altijd nederig en eenvoudig, Douglas". Hij glimlachte tot antwoord, en zij ging weder voort: „De reinen van harte zullen God zien. Ik geloof niet, dat inzichten en mee ningen zooveel verschil zullen maken. Ik placht er anders over te denken, maar God heeft mijn oogen geopend". „Wij leven en leeren, moeder", zeidie hij opgewekt. „Ach jongen, dat is zoo, maar de wijs heid komt tot sommigen onzer zeer laat. Ik dacht eenmaal, dat ik alles wist, en dat al de anderen dwazen waren. Wij moeten Zeer veel leeren, mijn jongen, om wordt vrij van roos en Uw haar wordt zacht en glanzend als ge des morgens het haar inwrijft met een weinig Doos 30, Tube 80 ct. PUROL doen, te vluchten en een vrouw te zoe ken, wier ziel hij niet kwetsen kon... de vrouw zonder ziel.... In de opiumkit, ver loren in de giftige dampen Van de haschisch, Vindt hij Si-Shy, de kleine, la chende, sehoone Si-shy, uit Mandsjoerije, en juist als hij haar wil aanraken, waakt de sluwe Chinees, die hem in een korte worsteling, met een van de vreemde geu ren Van Azië, onder een vardooving brengt die op den dood gelijkt... En de blanke man droomt... droomt alle afschuwelijke beelden, die dien dag zijn gedaehten- leVen beheerscht hadden, verdroomt hij, of 't werkelijkheid was D.e. spitse punt van den dolk van den Chinees, maakt een einde aan dit treffen de drama, waarvan het Twentsch Dag blad „Tubantïa" van 4 October zegt: „Enorme waardeering hebben wij voor de artislen, die dit zeer moeilijk te spelen stuk op zulke talentvolle wijze vertolkten. Het hartelijk applaus, dat hun te beurt viel, was dan ook wel verdiend. Ter gelegenheid van de 5e uitvoering op 28 November door het „Eerste Zierik- zeesch Mondharmonicagezelschap. „D.O.K-" komt de heer Kees Pruis, de gevierde Ho!!-, cabaretzanger en humorist, dezen avond opvro-clijken. Kees Pruis is in z'n genre een gentle manlike humorist, wiens liedjes, ernstig of luimig, er ingaan als koek. Het ,,N. v. 't N." schrijft over hem; Kees Pruis is inderdaad een. onzer beste humorislen; hij is een prettig causeur, toont muzikale fluittalenten en last not least brengt zijn liedjes op uit muntende wijze over het voetlicht. Met dezen humorist voor dien avond te en- gageeren heeft D.O.K- geen slechte keus gedaan. HAAMSTEDE. Woensdagavond j.l. hield de vereeniging Van oud-leerlingen van den Rijkslanobouw-wintercursus „V. Z. O. D." (Burgh—Haamstede) een vergader'ng in hotel Bom. De voorzitter, dhr. J. Ca- pelle, opende de vergadering met een woord, van welkom aan de leden, dona teurs en belangstellenden,--in 't bijzonder aan den spreker voor dezen avond, dhr. Zwagerman, Rijkszuivelconsulent te Mid delburg, en den eere-voorzitter, dhr. v. d. Berg, die zijn projeclielanlaarn voor de te vertoonen lichtbeelden ter beschik king had gesteld. Hij drukte zijn spijt uit over het feit, dat de landbouwwinter- cursus dit jaar wegens onvoldoend aan tal leerlingen niet kon doorgaan; daaren tegen verheugde het hem de medecleeling te kunnen doen, dat door voldoende deel name een cursus in „Bedrijfsconlróle" kon geformeerd worden. Tevens gaf hij een aansporing om lid te worden van „V.Z.O.D.", Welke vereeniging haar aan tal leden en donateurs in den nog korten tijd van haar bestaan reeds verdubbeld zag. Daarna las de secretaris de notulen der vorige Vergadering en werden tot leden der commissie van toezicht op den Ie houden cursus in Eedrijfscontróle be noemd de heeren P. L. Vis, M. B!om Lz. en L. Hanse. Een wijziging in het regle ment om de bepaling omtrent de verkie zing van een bestuurslid uit en door de donateurs te doen vervallen, werd met algemeene stemmen goedgekeurd. Het verslag oVer de dit jaar gehouden proef velden werd aangehouden tot de volgen de vergadering. Vervolgens verkreeg de heer Zwagerman het woord; in een zeer duidelijke en bevattelijke rede, die met onverdeelde aandacht werd gevolgd, be handelde spreker de beoordeelingsleer van het exterieur van het rund in verband in te zien, hoe dwaas wij zijn. Denk vriendelijk over mij, als ik heengegaan zal zijn. „U Zult nog in vele jaren niet heengaan, zeide hij. Zij glimlachte droevig, en antwoordde toen, na een lang stilzwijgen: „Ik na der mijn einde, mijn jongen. Soms denk ik, dat ik gaarne zou blijven leven, om u lief te hebben; maar het is te laat. Wat kunt gij geven om de liefde eener oude vrouw? Toen gij een kind waart en smachttet naar mijn liefde, verhard de ik mijn hart tegen u, en was ik be- •vreesd u eenige 'liefde te toonen, uit angst, dat God toornen zou. En nu nu ach, dit is ook mijn smart". En zij boog haar hoofd en zweeg. Gedurende de paar-volgende weken had Douglas het zoo druk, dat het hem niet opviel, dat Zijn moeder voortdurend zwak ker werd. Zij leek ongeveer hetzelfde als altijd, en daar zij niet klaagde, dacht hij, dat Zij zich wel voelde. Zijn b'oek vorderde langzaam, want slehts nu en dan kon hij een uurtje vin den om er aan te wijden. Toch vorderde het, terwijl hij er steeds meer belangstel ling voor begon te Voelen en dat op 'zichzelf vond hij een zeer goed teeken. Tot dusver had hij nog niet ontdekt, waar Floss Gresham woonde, 't Adres boek hielp hem niet. Er waren Upton's, Gresham's zonder tal, en ze allen op te Zoeken om eindelijk de goede te vin den, was een onbegonnen werk. Hij 's avonds 8 uur, Na afloop BAL met de AMERICAN BAND. met gebruiks- en .fokwaarde, de beoor- deelingsmiddelen: productie-controle, af stamming van het dier, kwaliteit der- af stammelingen enz. en de fokwijze in meik of vleeschrichiing, terwijl nadruk gelegd werd op de verschillende voorwaarden en omstandigheden, die bij een en ander in acht genomen dienen te worden. Ver der besprak de heer Zwagerman de drie voornaamste veeslagen in ons land: hel Friesch-Hollandsch-. het Rijn-, Maas-IJsel- en het Groningsche vee, den inv.oed van bodem en voeding en het letter- en pun- tenstelsel bij veekeuringen. Ten slotte kre gen wij op het doek verschillende scherp belijnde veetypen met hunne volkomen heden en gebreken te zien, benevens ge- raamtebouw en metingen van lichaams- onderdeelen, verduidelijkt door verkla ringen van den spreker. Bij het einde wer den verschillende Vragen door den heer Zwagerman beantwoord en door hem be spraken de weilandsverbelering, door be mesting, 'begreppeling, draineering enz. Daarna dankte de voorzitter de vergade ring voor haar opkomst en belangstelling en de heeren Zwagerman en v. d. Berg voor hunne bemoeiingen om dezen bij uitstek nuttigen en leerzamen avond zoo goed te doen slagen. Wij zijn het eens met het slotwoord van den voorzitter: „Het is jammer, dat nog niet meer belangstel lenden deze vergadering bijgewoond heb ben". REN ESSE. Woensdagavond h ad de oips- ning plaats van den cursus in fruitteelt, opgericht door de telersveireen. „N-oioird- en Westelijk Schouwen", welke vereeuii- ging thans 75-.eden lèlt. De voorzitten', de heer W.' van Klooster, sprak een hartelijk woord van welkom tot de leden, dein 'burgemeester, de 'beide wethouders, die door hunne aanwezigheid een blijk van belangstelling toonden i:i het nieuwe in stituut. Ook richtte spr. een woord van welkom aan den heer Joh. Hoogenboom, die als voorzitter van vreemdelingenver keer, een steentje zou kunnen bijdragen tot den groei, den bloei en de welvaart van de streek, waar men zich meer en meer gaal toeleggen op den tuinbouw, inzonderheid op het -telen van fruit. De aanwezigheid van den Rijksconsulent, dein heer A. v. d. Plassche, werd door dv voorzitter op hoogen pirijs gesteld. Hij is toch de man die door zijn stuwkracht den cursus tot stand bracht, welbewust dat de grondsoort van Noord- en Westelijk Schouwen, zich uitstekend leent voor de teelt van verschillende soorten groente en fruit. Nadat de voorzitter het doel van den opgerichten cursus, n.l, door thecre- tische lessen en practisc-he leiding zich te bekwamen, een eigen 'bestaan te verschaf fen oi te vermeerderen door intensieven tuinbouw en daardoor den bloei en de welvaart te bevorderen, verklaart hij den cursus voor geeopend. Zenuwstillend en Zenuwsterkend is de werking van Mijnhardt's Zenuwtabletten Glazen. Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. moest een ontmoeting aan het toeval overlaten. Groot als Londen was, kwa men de menschen elkander toch ieder oogenblik tegen, daar. er toch hoofdstra ten waren, waar ieder op zijn beurt al eens doorkwam. Indien hij zijn oogen dus maar openhield, Zou hij haar te avond of te morgen wel eens tegenkomen, dacht hij. En toch gebéurde dit niet, zoo dat hij na eenigen tijd tot de overtuiging kwam, dat zij niet te Londen woonde, en dat het heel toevallig zou zijn, in dien hun wegen elkander weer kruisten. Maar de jeugd geeft de hoop n:et spoedig op, en de liefde lacht over het woord „onmogelijk", en. hoewel Douglas' verstand hem Zeide, dat het duizend tegen een was, dat hij Floss ooit weer ont moeten zou, bleef hij steeds op den uit kijk en Zeide in zijn hart: „Wij zullen elkander wederzien". In die dagen,, sprak hij den majoor nooit. Hij had gehoord, dat de majoor zelfs huwelijksplannen had, en met veel ijver het hof maakte aan een jonge dame. En daar de majoor even Voor het slot joisnz ufiz }9ui atznj aSiAaq '0iidoj;sB}eo had gehad, bemoeide hij zich niet verder met haar zaken en bekommerde hij er zich niet over, wat er van haar gewor den Was. Hij hoorde toevallig, dat zij haar intrek had genomen bij haar zoon, en met die inlichtingen was hij volko men tevreden. (Wordt vervolgd

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1926 | | pagina 1